PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW X3 SI 2,5. 2007 πρόβλημα με ζεστό αέρα από το πορτ παγκαζ



Mousikos
19-08-18, 16:39
Καταρχήν ευχαριστώ που με δεχτήκατε όταν ανοίγω το παράθυρο του οδηγού του συνοδηγού έρχεται ζεστός αέρας από το μπαρ παγκάζ ο αέρας συγκεκριμένα έρχεται από τους αεραγωγούς που κρύβονται από πίσω από τα φανάρια κάτω τα φανάρια είναι λογικό αυτό σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

BILL007
25-08-18, 16:27
Καλωσήρθες στην παρέα μας!
Ελπίζω κάποιο μέλος να ξέρει κάτι για το πρόβλημα σου, μιας και εγώ δεν το έχω ακούσει ξανά :(

PetrosD
25-08-18, 18:10
Αν είναι οι ίδιοι αεραγωγοί που έχουν όλα τα αυτοκίνητα πίσω και είναι για να βγαίνει μόνο ο αέρας από αυτούς, θα έλεγα ότι τα λάστιχά τους γέρασαν, στρέβλωσαν και δεν κλείνουν πια καλά τις τρύπες τους με αποτέλεσμα αντί μόνο να βγαίνει αέρας, να μπαίνει κιόλας. Εγώ πρόσφατα επισκεύασα τα δικά μου στο E30, καθαρίζοντάς τα και κολλώντας τα πάνω στο πλαστικό τους πλαίσιο, σε 2-3 στρατηγικά σημεία για να μη στρεβλώνουν.

mark e92
26-08-18, 12:41
Υπάρχουν τρύπες εκεί που λες αλλά είναι σκεπασμενες με ναυλον και είναι έτσι ώστε να βγαίνει αέρας σαν κλαπετα πχ. Ρίξε μια ματιά μήπως έχουν φύγει από την θέση τους.

Mousikos
28-08-18, 20:57
Σας ευχαριστώ που με δεχτήκατε και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας