PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΌΒΛΗΜΑ με τα ηχεία



Thodor
30-11-17, 16:12
Ερώτηση,
Τι μπορεί να φταίει και να μην δουλευουν τα ηχεία στο όχημα μου ? (E39 2002 525d )
Τα πίσω είναι νεκρά, ενώ το σύστημα μποροστα δουλευει μια χαρά και τα 4 ηχεία στο πίσω μέρος δεν λουτουργούν , δεν νομίζω να έχουν καεί , καταστραφεί και τα 4 ταυτόχρονα. Κάτι άλλο φταίει μπορεί κάποιος χρυσός άνθρωπος που έχει, είχε E39 η αντιστοιχο πρόβλημα να με βοηθήσει ?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων :worthy::worthy::worthy:

savvas bmwdakias
30-11-17, 17:13
Να σε ρωτησω πριν κανεις οτιδηποτε, μεσα απο την πηγη εχεις τσεκαρει τις ρυθμισεις μπρος πισω;

Thodor
30-11-17, 17:24
Καλησπέρα ,
ναι το έχω ελέγξει , και όταν πάω κιολας να το ρυθμίσω να ακούγετε μόνο πίσω είναι νεκρό , τίποτα , λες και δεν υπάρχουν. !
αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι ότι οι αυστητήρες παρκαρίσματος λυτουργούν κανονικά και ακούγοντε και τα πίσω.

savvas bmwdakias
30-11-17, 22:12
Δεν νομιζω πως οι αισθητήρες παρκαρίσματος εχουν σχεση με τα ηχεια. Από οσο γνωρίζω εχουν δικο τους βομβητή.

Thodor
01-12-17, 17:41
Δεν ξέρω αλλά με τρελένει ότι δεν μπορώ να ξέρω τη φταίει άλλοι λένε από την μονάδα άλλοι λένε από τον ενισχυτή (BM24) άλλοι λένε τα καλώδια. ο κάθε μάστορας, ηλεκτρολόγος , τεχνικός έχει και δίκαια του άποψη. :facepalm:

savvas bmwdakias
01-12-17, 17:50
Μπορει να εκαψε καμια εξοδο ο ενισχυτης

wheelman
01-12-17, 21:25
Θεωρητικά είτε έχει πρόβλημα το BM, είτε η καλωδιωση.

Αν εχεις ένα πολύμετρο το ελέγχεις και μόνος σου

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Thodor
11-12-17, 08:21
Για το ΒΜ το έχω ακούσει από πολλούς όμως φοβάμαι , ανησυχώ να πάρω ένα μεταξύρισμένο ( μιας και καινούργιο δεν προκειτε να βρω ) και μέσα σε ένα χρόνο να βγει εκτός, στην καλητερη 2 ,3 χρόνια .