PDA

Επιστροφή στο Forum : ACT clutch



Dim135
29-05-10, 04:34
μετα απο 20.000χιλ αποφασισα να αλλαξω δισκοπλατο μιας και το αυτοκινητο υστερει σε αυτο τον τομεα απο τα πρωτα χιλ βελτιωσης.
μετα απο πολυ διαβασμα :original: και μερικες κακες αναφορες που ειχα για τον sachs και την σκληροτητα του αποφασισα να προχωρησω στην act.


https://site.titanmotorsports.com/blog/images/2009/08/BMW_B014_blog-500x284.jpg


εχω κανει 900χιλ πλεον και απλα ειναι τελειο. το πεταλι ειναι ελαφρα πιο σκληρο απο το στοκ δεν σε κουραζει καθολου δεν ακουγεται τιποτα(στοκ βολαν) και δεν κλωτσαει στις εκκινησεις.προσπαθησα να το κουρασω αρκετες φορες αλλα δεν τα καταφερα :original:

η act ειναι μια απο τις κορυφαιες εταιρειες στον χωρο της και πλεον πιστευω ειναι απο τις καλυτερες λυσεις και για τα 35αρια thumb

Stathis
29-05-10, 09:15
χρησιμη πληροφορια για τους φιλους της βελτιωσης των διπλοτουρμπινων.

οι οποιοι αυξανονται και πληθύνονται εντυπωσιακα...!
γι αυτο και η νεα ενοτητα στο bmwfans.

ευχαριστουμε και για την ιδεα σου.

m-power_01
29-05-10, 14:08
Καλοριζικος ο δισκος! Καλη επιλογη! Η ACT ειναι καταξιωμενη εταιρια ,αλλα μεχρι τωρα δεν ηταν απο τις συνηθισμενες επιλογες για bmw... ηταν μονοπωλειο της sachs!
Την αξια τους παντως την εχουν δειξει σε πολλα γιαπωνεζικα τερατακια!
Θα μπορουσες μηπως να αναφερεις το κοστος? Για να ξερουν και αλλοι ενδιαφερομενοι...

υ.γ Εκανες ωραιο ''ποδαρικό'' στην νεα ενοτητα!

Dim135
29-05-10, 14:33
πιστευα πως ο sachs ειναι μονοδρομος για τα γερμανικα αλλα μετα απο καποια στραβα περιστατικα σε 2-3 φιλους και γνωστους αποφασισα για act.
να πω βεβαια οτι στα mini τα act δουλευουν αψογα εδω και καποια χρονια και αφου δοκιμασα ενος φιλου αρχισε να μου αρεσει ακομα περισσοτερο.

μου στοιχισε περιπου στα 600ε οποιος χρειαζεται καποια βοηθεια σε αυτο μπορει να μου στειλει πμ.

ευχαριστω σταθη εχουμε αρκετα hot θεματακια για διτουρμπινους!

stratos
29-05-10, 16:44
Ευχαριστούμε Δημήτρη. Οπότε όταν τα παίξει ο δίσκος μου πρέπει να έχω καβάτζα 6 πράσινα χαχαχαχα

KOSTADAS
29-05-10, 19:35
μητσο για ποσα κιλα ροπης τον δινουν?

Dim135
29-05-10, 20:50
μητσο για ποσα κιλα ροπης τον δινουν?

το street kit με οργανικο δισκο που εχω εγω ειναι για 62κιλα ροπης.
το race kit που ειναι με 4φτερο η 6φτερο δισκο ειναι για 79 κιλα ροπη.αυτο αντεχει παρα πολυ αλλα δεν ξερω τι λειτουργια θα εχουν αυτοι οι δισκοι σε καθημερινη χρηση

stratos
19-06-10, 02:01
Δημήτρη θα ενδιαφερόμασταν για λίγες παραπάνω εντυπώσεις για τον καινούριο δίσκο που έβαλες, όπως η αίσθηση, η απόδωση και η χρηστικότητα :)

Dim135
19-06-10, 09:40
στρατο απο αποδοση τι να πω δεν εχει καμια σχεση με το στοκ.
λογω παρουσιασης σε περιοδικο σε ενα βραδυ μπορει να εκανα 20 εκκινησεις απανωτες και δεν καταλαβε τιποτα το αυτοκινητο ξεκινουσε καθε φορα το ιδιο.με το στοκ οταν ειχα επιχειρησει να ξεκινησω στα 2-3 πατηματα τα ειχε παιξει ο δισκος.
αισθηση οπως σου ειχα πει ειναι ελαφρως πιο σκληρο το πεταλι αλλα δεν ειναι καθολου ενοχλητικο

NICK_M3
19-06-10, 10:17
μην βάλεις ρε συ το 4-6φτερο....μέσα εδω είναι για κλωτσιές....άσε το full face οργανικό ή carbon οτι δίνουν....εκτός βέβαια αν πάς για καμια 70αρια κιλά.....:whistle: