PDA

Επιστροφή στο Forum : Έμπειρία από επίσημη αντιπροσωπεία.



gant
25-02-17, 11:03
Αγόρασα το αμάξι, ίσως το 1ο facelift στην Θεσσαλονίκη τον Ιούνιο του 2003, με παραγγελία απ τον Μάρτη.
Μιλάμε για το 316Ci που με διάφορα έξτρα, έφτασε αισίως από τα 31400ε στα 34950.

Ενώ τα άτος έρχονταν με radiocd, η bmw πρωτοπόρος τοποθετούσε μόνο ραδιοκασσετόφωνο.
Με συμφωνία του εδώ dealer και με 850ε θα μου έβαζαν radiocd και συναγερμό, αλλά θα κρατούσαν το ραδιοκασσετόφωνο.

Μετά από 14 σχεδόν χρόνια, τυχαία ο φίλος ηλεκτρολόγος Σάκης και Νο1 στα BMW, όπως και ο πατέρας του εξ άλλου, διαπίστωσε ότι έλειπε στο πίσω μέρος η πλάκεττα κλίσης αμαξώματος και κραδασμών.

Σήμερα πρωί πρωί λοιπόν η πλακέττα τοποθετήθηκε, την είχε ο φίλος, αλλά και ολόκληρη η καλωδίωση από μπροστά όπου βρίσκεται η κεντρική μονάδα, μέχρι πίσω, αφού τα σαίνια αντί να την τυλίξουν και να την χώσουν κάπου, φρόντισαν να την κόψουν.

Τέλος καλό όλα καλά με μόνο 50ε και 2 ώρες δουλειάς.

40962


40963


40964

Christopherk
25-02-17, 11:18
μισό συναγερμό σου είχαν βάλει δηλαδή :thumbsdown:

george.x82
25-02-17, 15:07
Γνωστοί κανίβαλοι αντιπρόσωποι που χρειάζονται επώνυμες καταγγελίες γιατί δυσφημούν την BMW με αυτά που κάνουν.
Σάκης και Γιώργος (Πατέρας) γνωστοί σε όλοι την Θεσσαλονίκη και όχι μόνο, για την άψογη δουλειά, τιμές, άνθρωποι και πάνω απ' όλα γνωστές σε όλα τα BMW από αντικα μέχρι σήμερα.
Όσο έχουμε τέτοιους επαγγελματίες τις αντιπροσωπείες τις έχω γραμμένες!

Εμένα να δεις ζημιά που μου έκανε η αντιπροσωπεία.........αλλά τώρα το Ε30 δεν αξίζει φυσικά....δεν είσαι πελάτης είσαι ανεπιθύμητος

PetrosD
25-02-17, 16:57
Πες μας την εμπειρία σου με το E30, με ενδιαφέρει!

Leonidas_E39
25-02-17, 18:17
Εγγύηση ο Σάκης σε θέμα δουλειάς και πόσο ψείρας είναι σε αυτό που κάνει. 1 μισι χρόνο τώρα το καντράν από το Μ5 που βάλαμε δουλεύει απροβλημάτιστο.

gant
25-02-17, 18:35
Γνωστοί κανίβαλοι αντιπρόσωποι που χρειάζονται επώνυμες καταγγελίες γιατί δυσφημούν την BMW με αυτά που κάνουν.
Σάκης και Γιώργος (Πατέρας) γνωστοί σε όλοι την Θεσσαλονίκη και όχι μόνο, για την άψογη δουλειά, τιμές, άνθρωποι και πάνω απ' όλα γνωστές σε όλα τα BMW από αντικα μέχρι σήμερα.
Όσο έχουμε τέτοιους επαγγελματίες τις αντιπροσωπείες τις έχω γραμμένες!

Εμένα να δεις ζημιά που μου έκανε η αντιπροσωπεία.........αλλά τώρα το Ε30 δεν αξίζει φυσικά....δεν είσαι πελάτης είσαι ανεπιθύμητος

Ο Γιώργος μου είχε φτιάξει τα ηλεκτρικά το 1989, όταν είχα αλλάξει μοτέρ-σασμάν στο Ε21 από Ε30. Στην αντιπροσωπεία μου έλεγαν δεν γίνεται γιατί το ταχύμετρο σου είναι με ντίζα ενώ του Ε30 ηλεκτρονικό. Έκανε την πατέντα του ο Γιώργης, μου έβαλε και ένα όργανο από 525 για να ταιριάζει στον πίνακα οργάνων και όλα δούλεψαν τέλεια.
Ακόμη μάλιστα έχει κρατημένα τα εξαρτήματα χωμένα σε ένα ράφι στο βάθος. :)

Dimimav
25-02-17, 19:53
Κ.Γιωργο μπορω να έχω με pm τα στοιχεία
του ηλεκτρολόγου; Τηλ διεύθυνση κτλ;

savvas bmwdakias
25-02-17, 20:31
Εγω το χω απορια εκτος απο bmw πιανει αλλα αυτκινητα;

CHKO3CI
25-02-17, 21:17
Εγγύηση ο Σάκηςthumb,το 2009 είχα αλλάξει το αυτοματάκι στο Δυναμό.....γνώστες και επαγγελματίες..!!

gant
25-02-17, 23:25
Εγω το χω απορια εκτος απο bmw πιανει αλλα αυτκινητα;

Ναι Σάββα! :)

gant
25-02-17, 23:25
Κ.Γιωργο μπορω να έχω με pm τα στοιχεία
του ηλεκτρολόγου; Τηλ διεύθυνση κτλ;
Έχεις pm

BILL007
26-02-17, 13:17
Γιώργο στη διάγνωση με το GT1 δεν στον χτύπαγε σαν πρόβλημα τον αισθητήρα κλίσης? :think:

gant
26-02-17, 15:03
Γιώργο στη διάγνωση με το GT1 δεν στον χτύπαγε σαν πρόβλημα τον αισθητήρα κλίσης? :think:
Δεν ξέρω για το GT1, άλλα μάλλον δεν θα έδειξε κάτι, διαφορετικά ο Καζάκος θα το βλεπε στις τόσες φορές που έχει συνδεθεί, εκτός και αν χρειάζονταν διαφορετική παραμετροποίηση.
Με το πρόγραμμα του Σάκη, δεν ξέρω ποιό, αλλά μπορώ να το μάθω, έδειξε βραχυκύκλωμα κεντρικής πλακέτας και έλλειψη αισθητήρα κλίσης.

Tasospar
27-02-17, 18:47
Καλησπέρα παιδια,

Θα μπορούσατε να μου στείλετε και μενα τα στοιχεία του ηλεκτρολόγου;

Ευχαριστω

gant
27-02-17, 20:09
Καλησπέρα παιδια,

Θα μπορούσατε να μου στείλετε και μενα τα στοιχεία του ηλεκτρολόγου;

Ευχαριστω

Έχεις pm

katsaraios
02-03-17, 01:22
Αυτο δλδ Γιωργο υποτιθεται οτι "καταλαβαινει" αν πανε να σηκωσουν π.χ το αμαξι κλειδωμενο και ενεργοποιει τον συναγερμο?

wheelman
02-03-17, 05:59
Ναι George το άκουσα πρώτη φορά όταν με είχε φορτώσει η οδική

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

gant
02-03-17, 09:55
Αυτο δλδ Γιωργο υποτιθεται οτι "καταλαβαινει" αν πανε να σηκωσουν π.χ το αμαξι κλειδωμενο και ενεργοποιει τον συναγερμο?

Ναι Γιώργο, όπως το λέει ο Ηλίας, αλλά επίσης η πλακέττα αυτή είναι και για τους κραδασμούς, αν χτυπηθεί π.χ το αμάξι ενώ είναι παρκαρισμένο.

katsaraios
02-03-17, 16:27
Καλα πως δεν την ειχαν ?
Τι να πω ...
Ο Σακης παντως και εμενα χωρις να με ξερει με εξυπηρετησε οπως και ο Χρηστος..
Τελος καλο ολα καλα .