PDA

Επιστροφή στο Forum : In memoriam - Αντώνης Παρταλιός



gant
28-01-17, 16:08
Μετά από πολυετή άνιση μάχη με τον καρκίνο, έφυγε το ιστορικό στέλεχος και ο επί 10ετιες πρόεδρος του ιστορικού καί άλλοτε κραταιού Α.Ο.Θ και μέλος της Ε.Θ.Ε.Α

Θα κρατάει τώρα την καρό σημαία εκκίνησης η τερματισμού η ακόμη καλύτερα θα τρέχει σε ειδικές του ουρανού.

R.I.P

40652

40653

40654

nikos valvetronic
28-01-17, 20:49
Καλό ταξίδι να έχει ο κ.Αντώνης.Θλίβομαι ιδιαίτερα γιατί για περίπου 1,5 χρόνο είχαμε σχεδόν καθημερινά μια επαφή
μιας και ήταν διπλάνη πόρτα στο πατρικό μου και παρκάραμε δίπλα-δίπλα με το Ε39 530 που το είχε σε άψογη
κατάσταση γιατί το είχε αδυναμία όπως έλεγε.Η εικόνα που έχω είναι ενός ευγενέστατου χαμογελαστού και
δυναμικού ανθρώπου που και ακόμα μετά από τόσα χρόνια στο χώρο δεν βαριόταν να μιλάει, εξιστορεί και
εξηγεί ότι έχει σχέση με το αυτοκίνητο και τους αγώνες.Προσωπικά μου είχε ρίξει σημαία δυο φορές σε
δεξιοτεχνείες του Α.Ο.Θ που έτρεξα πιτσιρίκος.Του θύμισα τα λόγια του την πρώτη φορά στην εκκίνηση μου:
"Μην αγχώνεσαι αγόρι μου, θα τα πας μια χαρά!" όλο χαμόγελο.

Καλή εκκίνηση κ.Αντώνη..

gant
28-01-17, 23:55
Ετσι όπως τον περιγράφεις Νικόλα.
Τώρα τελευταία μάλιστα η αγάπη του είχε στραφεί στα κλασσικά και έπαιρνε μέρος σε κάτι αγώνες ρεγκουλάριτι, κυρίως σαν συνοδηγός.
Όποτε τον συναντούσα και μιλούσαμε για αυτοκίνητα, το πρόσωπο του έλαμπε αίφνης και ξεχνούσε το μεγαλό του πρόβλημα, έτρωγε ελάχιστα και με το ζόρι έπινε λίγο φυσικό χυμό.