PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτόματο κιβώτιο



vagdim
16-06-16, 18:14
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξης.Αγορασα ενα mini του 2009 αυτόματο (οχι s).Οταν το οδηγώ στο σειριακο και πλησιαζω φαναρι φρεναροντας κατεβαζει τις ταχυτητες αλλα οταν σταματησω μενει στην δευτερα και ξεκιναει με δευτερα.(την πρωτη την παίρνει μόνο αν τη βαλω εγω ) Το βαλαμε στο διαγνωστικο και δεν δειχνει βλάβη.Αλλά δεν μου απαντούν σαφώς στο συνεργείο αν αυτή ειναι η σωστη λειτουργία. Εχει κανεις καμια ιδεα ???

aristent
17-06-16, 06:29
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξης.Αγορασα ενα mini του 2009 αυτόματο (οχι s).Οταν το οδηγώ στο σειριακο και πλησιαζω φαναρι φρεναροντας κατεβαζει τις ταχυτητες αλλα οταν σταματησω μενει στην δευτερα και ξεκιναει με δευτερα.(την πρωτη την παίρνει μόνο αν τη βαλω εγω ) Το βαλαμε στο διαγνωστικο και δεν δειχνει βλάβη.Αλλά δεν μου απαντούν σαφώς στο συνεργείο αν αυτή ειναι η σωστη λειτουργία. Εχει κανεις καμια ιδεα ???

Καλως ηρθες και με 'γεια το οχημα!!!:viannen_01:

Δεν ειναι βλαβη,ετσι ακριβως κανει και το δικο μου αυτοματο.....προφανως "καταλαβαινει" οτι "αδιαφορεις" για την σπορ οδηγηση απο το γεγονος οτι δεν κατεβαζεις εσυ τις ταχυτητες σταματωντας πχ.στο φαναρι.....οποτε καπως ετσι "αποφασιζει" να κανει πιο ομαλη εκκινηση βαζοντας 2η ταχυτητα.thumb

BILL007
17-06-16, 07:50
Καλωσήρθες και απο εμένα στην παρέα μας! :viannen_01:

To mini είναι diesel?

vagdim
17-06-16, 08:24
Καλως ηρθες και με 'γεια το οχημα!!!:viannen_01:

Δεν ειναι βλαβη,ετσι ακριβως κανει και το δικο μου αυτοματο.....προφανως "καταλαβαινει" οτι "αδιαφορεις" για την σπορ οδηγηση απο το γεγονος οτι δεν κατεβαζεις εσυ τις ταχυτητες σταματωντας πχ.στο φαναρι.....οποτε καπως ετσι "αποφασιζει" να κανει πιο ομαλη εκκινηση βαζοντας 2η ταχυτητα.thumb

Καλημέρα !! Ευχαριστώ για την απαντηση σου.Αρα ξεκιναω κανονικα με την δευτερα που εχει κρατησει (και ειναι πολυ ικανοποιητικη μεσα στην πόλη) και χρησιμοποιώ την πρωτη σε .....ειδικές συνθήκες.

vagdim
17-06-16, 08:26
Καλωσήρθες και απο εμένα στην παρέα μας! :viannen_01:

To mini είναι diesel?

Καλημέρα! !! Καλως σας βρηκα ! :original:Οχι ειναι βενζίνη.

nikos ///M
18-06-16, 18:04
Δεν εχεις κανενα προβλημα ακριβως ετσι ειναι και το δικο μου.....πρωτη βαζεις μονος σου αν σου χρειαστει

stef
18-06-16, 18:13
Σε ολα τα BMW σε αυτόματα κιβώτια έτσι ακριβώς είναι!!

doctore
18-06-16, 19:16
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω το εξης.Αγορασα ενα mini του 2009 αυτόματο (οχι s).Οταν το οδηγώ στο σειριακο και πλησιαζω φαναρι φρεναροντας κατεβαζει τις ταχυτητες αλλα οταν σταματησω μενει στην δευτερα και ξεκιναει με δευτερα.(την πρωτη την παίρνει μόνο αν τη βαλω εγω ) Το βαλαμε στο διαγνωστικο και δεν δειχνει βλάβη.Αλλά δεν μου απαντούν σαφώς στο συνεργείο αν αυτή ειναι η σωστη λειτουργία. Εχει κανεις καμια ιδεα ???

Συγχαρητήρια για την αγορά που έκανες !
Βενζίνη αυτόματο είναι το καλύτερο mini.

Μιά χαρά είναι το αυτοκίνητο, και το δικό μου έτσι ακριβώς δουλεύει !

vagdim
19-06-16, 13:47
Συγχαρητήρια για την αγορά που έκανες !
Βενζίνη αυτόματο είναι το καλύτερο mini.

Μιά χαρά είναι το αυτοκίνητο, και το δικό μου έτσι ακριβώς δουλεύει !

Καλημέρα! !Σ ευχαριστώ πολύ! !
:thanks:

vagdim
19-06-16, 13:48
Σε ολα τα BMW σε αυτόματα κιβώτια έτσι ακριβώς είναι!!

:thanks:

vagdim
19-06-16, 13:50
Δεν εχεις κανενα προβλημα ακριβως ετσι ειναι και το δικο μου.....πρωτη βαζεις μονος σου αν σου χρειαστει

:thanks: