PDA

Επιστροφή στο Forum : COFFEE HOUSE



mixalis
01-06-16, 13:04
Καλησπέρα στη παρέα!!!

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το καινούργιο μου ξεκίνημα το οποίο είναι το άνοιγμα ενός cafe - take away με δόσεις καφετέρειας - στην περιοχή της Αναβύσσου.
Θα χαρώ να δω μερικούς καλούς φίλους που γνωρίζω ότι έρχονται στα μέρη μου να πιούμε καφεδάκι :original:

https://www.facebook.com/coffehouseanavissos/

stef
01-06-16, 13:52
Καλή αρχή σου εύχομαι.

BILL007
01-06-16, 14:05
Καλή αρχή και καλές δουλειές! :original:

alexm
01-06-16, 17:51
Μιχαλη καλες δουλειες, ευχομαι να παει... οπως το εχεις φανταστει!!!

aristent
01-06-16, 18:30
καλες δουλειες Μιχαλη!!!:thumbsup:

A8hnaios
01-06-16, 20:21
Καλες δουλειες σου ευχομαι και Υπομονηηη

Καποια στιγμη θα περάσω..

mixalis
01-06-16, 22:00
Παίδες σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και θα χαρώ να τα πούμε κάποιο βραδάκι για μπυρίτσα...thumb

mark e92
02-06-16, 06:34
Καλές δουλειές να έχεις!
Καλή υπομονή γιατί είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα.

mixalis
02-06-16, 08:33
Καλές δουλειές να έχεις!
Καλή υπομονή γιατί είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα.

Καλημέρα Μάρκο,
Γνωρίζω ότι είναι δύσκολη εποχή τώρα αλλά πιστεύω ότι και να κάθεσαι να περιμένεις την πίτα να πέσει δεν νομίζω ότι είναι σωστό.
Ελπίζω και εύχομαι ότι με πείσμα και επιμμονή στους στόχους μας θα τα καταφέρουμε φίλε όλοι μας!!!thumbthumbthumb

Michael
08-06-16, 21:10
Καλές δουλειές συνάδελφε!
Έχεις κανει καλή επιλογή στο χαρμάνι σου [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

mixalis
09-06-16, 11:04
Καλές δουλειές συνάδελφε!
Έχεις κανει καλή επιλογή στο χαρμάνι σου [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

:thanks: Mike thumb
Όπως γνωρίζεις είναι πολύ καλό χαρμάνι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι σου εγγυάται κανείς τέλεια ποιότητα καφέ αν δεν κάνεις και μια σειρά από άλλα πράγματα που πρέπει να γίνονται αν θες το τέλειο αποτέλεσμα thumbthumb

BILL007
09-06-16, 11:05
Τι μάρκα και ποιότητα καφέ δουλεύεις? :original:

Michael
09-06-16, 11:51
:thanks: Mike thumb

Όπως γνωρίζεις είναι πολύ καλό χαρμάνι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι σου εγγυάται κανείς τέλεια ποιότητα καφέ αν δεν κάνεις και μια σειρά από άλλα πράγματα που πρέπει να γίνονται αν θες το τέλειο αποτέλεσμα thumbthumb



Το σημαντικότερο ειναι να μάθεις τον καφέ και να προσαρμόζεις το κόψιμο συνεχώς.
Ολα τα αλλα εννοείτε οτι γίνονται by the book!

gant
09-06-16, 12:57
Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου.

mixalis
09-06-16, 13:15
Τι μάρκα και ποιότητα καφέ δουλεύεις? :original:

Βασίλη δουλεύουμε Hausbrandt και η ποικιλία είναι η ACADEMIA

mixalis
09-06-16, 13:18
Το σημαντικότερο ειναι να μάθεις τον καφέ και να προσαρμόζεις το κόψιμο συνεχώς.
Ολα τα αλλα εννοείτε οτι γίνονται by the book!

+10000000 το κόψιμο είναι το 60% του αποτελέσματος και αυτός είναι ο λόγος που ρυθμίζουμε το μύλο σε κάθε κιλό που ανοίγουμε thumb

Το υπόλοιπο 40% για μένα είναι στο πόσο καθαρή μηχανή έχεις και στη ποιότητα του νερού σου..

Τα άλλα απλά ακολουθείς τους κανόνες thumb

dafidack
10-06-16, 08:24
Καλες δουλειες ευχομαι!!!Δυστυχως ειμαι λιγο μακρια για να απολαυσω το καφεδακι μου στο νεο σου μαγαζι αλλα θα χαρω να βρεθω στα μερη σου καποια στιγμη για να σου ευχηθω κι απο κοντα! :original:

stef
10-06-16, 08:41
Να ρωτήσω κάτι σαν απλός πελάτης; O portioli ο 100άρης δεν θεωρείται ο καλύτερος καφές;
Θα μου πείτε είναι σχετικό.
Αλλά είναι τυχαίο που τα καλύτερα καφέ της Αθήνας τον χρησιμοποιούν; (Καλύτερα δεν εννοώ και τα ακριβότερα...)

Panagiotise46
10-06-16, 08:41
Καλή αρχή!!!!!!

:thumbsup:

deepBLUE
10-06-16, 09:12
Να ρωτήσω κάτι σαν απλός πελάτης; O portioli ο 100άρης δεν θεωρείται ο καλύτερος καφές;
Θα μου πείτε είναι σχετικό.
Αλλά είναι τυχαίο που τα καλύτερα καφέ της Αθήνας τον χρησιμοποιούν; (Καλύτερα δεν εννοώ και τα ακριβότερα...)

Τυχαίο είναι .
Πολλά πράγματα είναι θέμα μάρκετινγκ όπως πολύ καλά θα γνωρίζεις .
Υπάρχουν πολλοί καφέδες καλοί αλλά και κακοί,γνωστοί,άγνωστοι) όμως είναι και θέμα υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα.
Καφέδες υπάρχουν πολλοί με διάφορες τιμές και ποιότητες απο την κάθε εταιρία .
Όσο για να πιείς καλό καφέ,αυτό και αν ειναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων .

stef
10-06-16, 09:29
Τυχαίο είναι .
Πολλά πράγματα είναι θέμα μάρκετινγκ όπως πολύ καλά θα γνωρίζεις .
Υπάρχουν πολλοί καφέδες καλοί αλλά και κακοί,γνωστοί,άγνωστοι) όμως είναι και θέμα υποκειμενικό τι αρέσει στον καθένα.
Καφέδες υπάρχουν πολλοί με διάφορες τιμές και ποιότητες απο την κάθε εταιρία .
Όσο για να πιείς καλό καφέ,αυτό και αν ειναι συνάρτηση πολλών πραγμάτων .



Δεν διαφωνώ Βαγγέλη. Ίσως στην ιδιοσυγκρασία μου ταιριάζει αυτός ο καφές. Τεράστιο ρόλο παίζει και ο barista και το μηχάνημα βεβαίως!

harris
19-07-16, 19:50
Καλή αρχή. Οτι καλύτερο σου εύχομαι για το καινούργιο σου ξεκίνημα.

maris7
20-07-16, 00:18
Καλές δουλειές σου εύχομαι
Και κάτι off topic τα Μίκελ τι καφέ δουλεύουν; Αν φτάσεις την ποιότητα τους δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα




Sent from my iPhone using Tapatalk

stef
20-07-16, 00:46
Sorry αλλά τα Mikel δεν έχουν καλό καφέ & εύχομαι να μην τους μοιάξεις καν...
Απλά "λεζάντα"...

mixalis
22-07-16, 13:15
Καλές δουλειές σου εύχομαι
Και κάτι off topic τα Μίκελ τι καφέ δουλεύουν; Αν φτάσεις την ποιότητα τους δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα




Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα φίλε μου, τα MIKEL έχουν διαφορετική ποιότητα καφέ - κατ' εμέ κατώτερη του HAUSBRANDT - και έχουν επενδύσει στο marketing παρά στη ποιότητα.
Καλό είναι λοιπόν να μην προσπαθείς να κάνεις κάτι ίδιο με τους άλλους αλλά να πάρεις τα καλύτερα στοιχεία τους και να κάνεις το δικό σου thumb

Ελπίζω αν ποτέ σε βγάλει ο δρόμος σου στα μέρη μας να σου αποδείξω ότι λέω..:original:

maris7
23-07-16, 12:36
Ευχαριστως


Sent from my iPhone using Tapatalk