PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ5



Σελίδες : [1] 2

alexm
26-05-16, 10:25
Πωλείται Μ5 Ε60 σε κατάσταση τζιτζι...
Δεκτά 500ευρα!!!

stef
26-05-16, 10:38
Αυτό είναι πραγματικό τούμπανο!!
Κατεβαίνω Πάτρα τώρα!!! [emoji23][emoji23]

m_power_lunatic
26-05-16, 10:59
Δεν βλεπω αγγελια car.gr κατι αλλο παιζει προφανως!

Αν οντως υπαρχει σκεψη πωλησης θα πρεπει να πωληθει μεσω site στο εξωτερικο και οχι στην χρεωκοπημενη Ελλαδα.

BILL007
26-05-16, 11:28
Πωλείται Μ5 Ε60 σε κατάσταση τζιτζι...
Δεκτά 500ευρα!!!

Τι δηλαδή? Το παίρνουμε και μας δίνεις και 500 ευρώ για τον κόπο που θα κάνουμε να σε απαλλάξουμε? :D :D :D :D :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Kαλοπούλητο Αλεξ! Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο δύσκολο να βρεθεί αγοραστής αυτή τη στιγμή, αλλά ποτέ δεν ξέρεις... :original: :cheers:

atha
26-05-16, 11:51
ma , idiaitera tora to 500 ariko einai to kalytero xartonomisma . tha exei kai sylektiki axia toso dyseureto pou einai .
terma i plaka .kalopoulito alla kakos to poulas ektos kai an thes xoro sto garaz gia kati pio agrio .

Lykouras
26-05-16, 13:01
Δίνεται μαζί και η μεμβράνη για την προστασία της μάσκας εν κινήσει από τα μυγάκια;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Πέρα από την πλάκα, παίζει να είναι το πιο καλοδιατηρημένο Μ5 που κυκλοφορεί στην Ελλάδα!!
Το παραπάνω με την μεμβράνη τα λέει όλα όσον αφορά το πόσο το προσέχει ο Αλεξ.thumb

aristent
26-05-16, 13:28
ανταλλαγη με λευκο LCi Ε60.....λουκ Μ5 και διαφορα απο μερους σου,παιζει???.....δεκτα και 5ευρα!!!
:D :tease::thefinger::banana::v::sm-angry05::gr::thjacked::devil2::rockz:

vagmag
26-05-16, 14:25
Τι ήταν πάλι τούτο ;;

Άλλο τρόπο δε βρήκες να μας κάνεις να σε πάρουμε τηλ;;;;

NickM3CS
26-05-16, 15:28
... τωρα που μπορεις να το χαιρεσαι καποιους μηνες το χρονο με την καινουρια τροπολογια ... κριμα ειναι .... οποιος το παρει θα ειναι πολυ τυχερος!!! το αμαξι απλα δεν υπαρχει σε τετοια κατασταση!! :shok:
.. εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα !!

friendgr
30-05-16, 13:53
Κρίμα.

Πολύ φοβάμαι ότι δύσκολα θα εκτιμηθεί η κατάστασή του δεόντως.

Οπως και να 'χει, εύχομαι καλοπούλητο.

alexm
30-05-16, 16:54
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
Δεν ξερω εαν υπαρχει αλλο Μ5 Ε60 με 50000 χλμ που να ειναι σε ιδια κατασταση, σε καλυτερη παντως αποκλειεται καθως δεν υπαρχει το παραμικρο σημαδι μεσα-εξω, πανω-κατω, δεξια-αριστερα!!!
Η κατασταση του αυτοκινητου ειναι πραγματικα της ταξης των 5000 χλμ και πολλα λεω!!!
Η σκεψη για πωληση του αυτοκινητου δεν εχει να κανει καθαρα με οικονομικους λογους και κατα πόσο εχω την δυνατοτητα να ανταποκριθω.
Ολοι μας σαφως και προσπαθουμε να περιορισουμε τα εξοδα, ειναι δυκλολο αυτες τις εποχες... να εχεις 5λιτρο για καθημερινη χρηση, αλλα εγω προσωπικα και οταν ειχα τις πινακιδες ολο τον χρονο δεν εκανα πανω απο 2000 χλμ!!!
Πριν απο περιπου 5 μηνες ειχα εντονη πιεση απο καποιον εδω στην Πατρα να το αγορασει, ηθελε ενα καθαρο Μ5 και μου το πληρωνε 50000 ευρω, εγιναν συζητησεις επι συζητησεων αλλα στο τελος δεν το εδωσα, γιατι πιστευα και συνεχιζω να πιστευω οτι μετα θα το μετανιωσω και σιγουρα θα μου λειπει.
Η κοροϊδια ομως που συνισταται απο καθε νεο κυβερνητικο σχημα στον χωρο του αυτοκινητου με κανει καποιες στιγμες να αναθεωρω σκεψεις και αποφασεις.
Η τελευταια ειδικα ρυθμιση για τα τελη κυκλοφοριας με τον μηνα και ο τροπος που σκαρφιστικαν.... να την εφαρμοσουν ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι!!!

Ας μην γραψω αλλα... για αυτο γιατι μετα μαλλον θα χρειαστει να με μπαναρω, θα παω την Τεταρτη να παρω τις πινακιδες για 3 μηνες, να τους πληρωσω για τεσσερις + το αναλογο τεκμηριο και φορο πολυτελειας και απο Σεπτεμβρη ναμαστε καλα βλεπουμε... :original:

BILLYS
30-05-16, 17:10
Ο άνθρωπος που το ήθελε τώρα δεν......;

m_power_lunatic
30-05-16, 17:13
Είναι σχεδόν σίγουρο ότι το 3 μηνο θα σε κάνει να αναθεωρήσεις την σκέψη πώλησης.

Όσοι γνωστοί μου πούλησαν υψηλού κυβισμού και αξίας αυτοκίνητα τα τελευταία χρόνια δεν είχανε όλοι οικονομικό πρόβλημα,απλα δεν μπορούσανε την κοροϊδία και τα είχανε να κάθονται χωρίς πινακίδες το οποίο τους οδήγησε να τα πουλήσουν μία ώρα πιο σύντομα,αν τα ευχαριστιοντουσαν δεν θα τα πουλαγανε οι περισσότεροι.

aristent
30-05-16, 17:39
....
Πριν απο περιπου 5 μηνες ειχα εντονη πιεση απο καποιον εδω στην Πατρα να το αγορασει, ηθελε ενα καθαρο Μ5 και μου το πληρωνε 50000 ευρω, εγιναν συζητησεις επι συζητησεων αλλα στο τελος δεν το εδωσα, γιατι πιστευα και συνεχιζω να πιστευω οτι μετα θα το μετανιωσω και σιγουρα θα μου λειπει.
.......

....:whistle: ωρε και να το εβλεπες με γρατζουνιες στις ζαντες-προφυλακτηρες-καπο κλπ.... και το τασακι γιοματο αποτσιγαρα......:fountwtis: :D

αμα ειναι να το δωσεις,δωστο εδω στη Λαρισα.....τζι τζι θα το χω!!!:thumbsup:


ΥΣ ...και επιτελους η ασπρουλα μου εκει στην Πατρα θα εχει το detailing που της αξιζει!!!:thumbsup:

m_power_lunatic
30-05-16, 17:47
Άντε κάντε την τραμπα και την διαφορα να τελειώνει,καλο προξενείο!

A8hnaios
30-05-16, 20:17
Δε πιστεύω οτι πουλάει ο Αλεξ...

friendgr
30-05-16, 20:42
Παιδιά μην σκοτωνετε τα ακριβοπληρωμενα αυτοκίνητα σας προσπαθώντας να πεισετε τον ευατο σας οτι το κάνετε για την κοροϊδία.

Η ίδια κοροϊδία υπάρχει στα σπίτια, στους μισθούς, στον τροπο φορολογίας γενικότερα. Υπάρχει και θα υπάρχει.
Εκεί τι κάνετε; πουλατε τα σπίτια σας για να μην νιώθετε κοροιδα; παραιτηστε απο την δουλεια σας και γραφεστε στο ταμείο ανεργίας για να μην νιώθετε κοροιδα που ο μισός μισθός είναι κρατήσεις;

Δεν θέλετε να νιώθετε κοροιδα; Η λύση ειναι τα μαζευουμε και σε αλλη χώρα. Ξέρω ευκολο να το λες δύσκολο να το κανεις. Για μένα αυτη ειναι η λύση απεναντι στην κοροιδια και ηδη ετοιμαζω τα παιδια μου κι ας μιλάμε με skype. Οξω απο την παράγκα. Τέλος.

Για να ξαναγυρισουμε στο θεμα μας, αν εξακολουθεί να σας κ@υλωνει το αμάξι σας και πραγματικα ΔΕΝ υπάρχει τόσο οικονομικό πρόβλημα , ευχαριστηθειτε τα όσο μπορείτε. Αν ειναι οντως βαριδι σαφως και το πουλατε.

Κι επειδή βλέπω γύρω μου οτι "βρέχει" αρρωστιες και δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει στην κυριολεξία, αφήστε τις μιζεριες και τις στεναχωριες κι ευχαριστηθειτε αυτά που ηδη έχετε (μην ξεχνάτε για την συντριπτική πλειοψηφία είναι όνειρα θερινής νυκτος) .
Εγώ παντως έχω αρχίσει να το εφαρμοζω εδώ και μερικους μηνες.

m_power_lunatic
30-05-16, 22:37
Αν και καθήμενος μιλάς ορθά!

I_MNL
02-06-16, 21:02
Παιδιά μην σκοτωνετε τα ακριβοπληρωμενα αυτοκίνητα σας προσπαθώντας να πεισετε τον ευατο σας οτι το κάνετε για την κοροϊδία.

Η ίδια κοροϊδία υπάρχει στα σπίτια, στους μισθούς, στον τροπο φορολογίας γενικότερα. Υπάρχει και θα υπάρχει.
Εκεί τι κάνετε; πουλατε τα σπίτια σας για να μην νιώθετε κοροιδα; παραιτηστε απο την δουλεια σας και γραφεστε στο ταμείο ανεργίας για να μην νιώθετε κοροιδα που ο μισός μισθός είναι κρατήσεις;

Δεν θέλετε να νιώθετε κοροιδα; Η λύση ειναι τα μαζευουμε και σε αλλη χώρα. Ξέρω ευκολο να το λες δύσκολο να το κανεις. Για μένα αυτη ειναι η λύση απεναντι στην κοροιδια και ηδη ετοιμαζω τα παιδια μου κι ας μιλάμε με skype. Οξω απο την παράγκα. Τέλος.

Για να ξαναγυρισουμε στο θεμα μας, αν εξακολουθεί να σας κ@υλωνει το αμάξι σας και πραγματικα ΔΕΝ υπάρχει τόσο οικονομικό πρόβλημα , ευχαριστηθειτε τα όσο μπορείτε. Αν ειναι οντως βαριδι σαφως και το πουλατε.

Κι επειδή βλέπω γύρω μου οτι "βρέχει" αρρωστιες και δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει στην κυριολεξία, αφήστε τις μιζεριες και τις στεναχωριες κι ευχαριστηθειτε αυτά που ηδη έχετε (μην ξεχνάτε για την συντριπτική πλειοψηφία είναι όνειρα θερινής νυκτος) .
Εγώ παντως έχω αρχίσει να το εφαρμοζω εδώ και μερικους μηνες.


Συμφωνώ απόλυτα thumb Βέβαια εγώ μιλάω από άλλη θέση καθώς είμαι στο εξωτερικό, αλλά και εδώ τα πράγματα έχουν δυσκολίες.




Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
Δεν ξερω εαν υπαρχει αλλο Μ5 Ε60 με 50000 χλμ που να ειναι σε ιδια κατασταση, σε καλυτερη παντως αποκλειεται καθως δεν υπαρχει το παραμικρο σημαδι μεσα-εξω, πανω-κατω, δεξια-αριστερα!!!
Η κατασταση του αυτοκινητου ειναι πραγματικα της ταξης των 5000 χλμ και πολλα λεω!!!
Η σκεψη για πωληση του αυτοκινητου δεν εχει να κανει καθαρα με οικονομικους λογους και κατα πόσο εχω την δυνατοτητα να ανταποκριθω.
Ολοι μας σαφως και προσπαθουμε να περιορισουμε τα εξοδα, ειναι δυκλολο αυτες τις εποχες... να εχεις 5λιτρο για καθημερινη χρηση, αλλα εγω προσωπικα και οταν ειχα τις πινακιδες ολο τον χρονο δεν εκανα πανω απο 2000 χλμ!!!
Πριν απο περιπου 5 μηνες ειχα εντονη πιεση απο καποιον εδω στην Πατρα να το αγορασει, ηθελε ενα καθαρο Μ5 και μου το πληρωνε 50000 ευρω, εγιναν συζητησεις επι συζητησεων αλλα στο τελος δεν το εδωσα, γιατι πιστευα και συνεχιζω να πιστευω οτι μετα θα το μετανιωσω και σιγουρα θα μου λειπει.
Η κοροϊδια ομως που συνισταται απο καθε νεο κυβερνητικο σχημα στον χωρο του αυτοκινητου με κανει καποιες στιγμες να αναθεωρω σκεψεις και αποφασεις.
Η τελευταια ειδικα ρυθμιση για τα τελη κυκλοφοριας με τον μηνα και ο τροπος που σκαρφιστικαν.... να την εφαρμοσουν ηταν η σταγονα που ξεχειλισε το ποτηρι!!!

Ας μην γραψω αλλα... για αυτο γιατι μετα μαλλον θα χρειαστει να με μπαναρω, θα παω την Τεταρτη να παρω τις πινακιδες για 3 μηνες, να τους πληρωσω για τεσσερις + το αναλογο τεκμηριο και φορο πολυτελειας και απο Σεπτεμβρη ναμαστε καλα βλεπουμε... :original:


Αλέξη σε παρακαλώ σκέψου το ξανά! Ακόμα θυμάμαι όταν άνοιξες την πόρτα και το φωτάκι της είναι με το σχήμα Μ, καμμιά σχέση με τα άλλα. Όπως και το εσωτερικό του. Δεν έχω δει ούτε Αγγλία καλύτερο από το δικό σου, το οποίο τολμώ να πω είναι one of a kind και δεν θα ξαναγίνει.
Αν ποτέ το πουλήσεις, είναι σαν να ξεπουλάς ένα μέλος της οικογένειάς σου.
Αδιαφόρησε για την κυβερνητική κοροϊδία, δεν αξίζει κανείς τους. ΌΛΟΙ είναι ίδιοι ΠΑΝΤΟΥ σε ΟΛΑ τα κράτη. Ζήσε τη ζωή σου με το αγαπημένο σου αυτοκίνητο! Το ξέρεις ότι θα το μετανιώσεις αλλιώς

Κι όσο για τις εκλογές....vote with your feet που λένε κι εδώ

wantone
02-06-16, 21:25
Για το εξωτερικο που αναφερθηκε εξαρτάται και από την κατασταση του καθενος αλλου δεν υπαρχει χωρα που δεν εχει προβλήματα ειδικα αν εισαι ξενος εκει με την οικογενεια μακρια...τα αυτοκίνητα είναι το λιγοτερο...

BILLYS
02-06-16, 22:25
Αλεξ μη κάνεις αυτό το λάθος.
Ο μεγάλος γιος περιμένει να το δει πως και πως στην πανελλαδική...

Θα έχω θέμα στην επιστροφή.

dark knight
02-06-16, 22:40
Απλα dream car και μαλιστα στην κατασταση που ειναι!!!

friendgr
03-06-16, 11:15
Πάντως αν το δούμε με οικονομικούς όρους και όχι με συναισθηματικούς, αν εξακολουθούν να ισχύουν τα 50.000 ευρώ, είναι πάρα πολλή καλή πρόταση.
Δεν είναι καθόλου αμελητέο.

BILL007
03-06-16, 12:08
Πάντως αν το δούμε με οικονομικούς όρους και όχι με συναισθηματικούς, αν εξακολουθούν να ισχύουν τα 50.000 ευρώ, είναι πάρα πολλή καλή πρόταση.
Δεν είναι καθόλου αμελητέο.

+10000

Harisp
03-06-16, 12:50
Αν σου δίνουν 50 να το δώσεις χτες. Γιατί θεωρώ ότι αν βρήκες τέτοιο αγοραστή και τον χάσεις, πολύ δύσκολα θα βρεις έναν αντίστοιχο να σου δώσει 40 μετά από 1 χρόνο πχ.

Όταν μπει στο μυαλό σου να πουλήσεις κάτι, έχεις αποκοπεί συναισθηματικά και δεν υπάρχει γυρισμός.-

Blacktan
03-06-16, 16:05
Όταν μπει στο μυαλό σου να πουλήσεις κάτι, έχεις αποκοπεί συναισθηματικά και δεν υπάρχει γυρισμός.-
Σοφη κουβεντα .

aristent
03-06-16, 17:50
Αν σου δίνουν 50 να το δώσεις χτες. Γιατί θεωρώ ότι αν βρήκες τέτοιο αγοραστή και τον χάσεις, πολύ δύσκολα θα βρεις έναν αντίστοιχο να σου δώσει 40 μετά από 1 χρόνο πχ.

Όταν μπει στο μυαλό σου να πουλήσεις κάτι, έχεις αποκοπεί συναισθηματικά και δεν υπάρχει γυρισμός.-

Με πρωτη σκεψη,ναι και εγω συμφωνω να φυγει ενα "βαρος"!!!

.....αλλα οσο δεν υπαρχει "γυρισμος",τυπου: "μετανοιωσα,φερτο πισω...",αλλο τοσο αναρωτιεμαι αν ειναι σωστη η πραξη.....γιατι, "τα χρηματα ειναι χρηματα και τα προσωπατα ειναι προσωπατα".....

https://www.youtube.com/watch?v=ebqgv0pVuG8"]https://www.youtube.com/watch?v=ebqgv0pVuG8

:thumbsup:

Prevezanos
04-06-16, 12:26
Περί κοινών θνητών το ανάγνωσμα:
Απόφαση ζωής να αγοράσεις ένα Μ5...
Απόφαση ζωής να πουλήσεις ένα Μ5...
Δυστυχώς, όμως, πολλές φορές η ζωή είναι σκληρή και απαιτεί δύσκολες αποφάσεις...:ranting2:

friendgr
04-06-16, 13:56
Επειδή είχα δεθεί κι εγώ με αμάξι παλιά και ήμουν σε διλλημα να το πουλησω να μην το πουλησω ξερετε πότε πήρα την απόφαση;
Όταν ημουν σε θεση να το αντικαταστησω με καλυτερο ;)
Μπορεί το Μ5 να είναι πολύ ψηλά, αλλα παντα υπάρχει το καλυτερο.

Αν υπάρχει τέτοια σκέψη, απο τώρα εύχομαι και καλοπουλητο και καλοριζικο !

playmaker
05-06-16, 20:34
Υπάρχει καλύτερο από m5 στη κατηγορία του ;;

aristent
05-06-16, 21:05
Επειδή είχα δεθεί κι εγώ με αμάξι παλιά και ήμουν σε διλλημα να το πουλησω να μην το πουλησω ξερετε πότε πήρα την απόφαση;
Όταν ημουν σε θεση να το αντικαταστησω με καλυτερο


+1000:thumbsup:

δεν υπαρχει καλυτερη "παρηγορια" απο εναν αξιο αντικαταστατη!!!:thumbsup:

δεν ειναι απαραιτητο να ειναι 8000 κυβικα,ή να κοστιζει εκτομυρια ευρω....αρκει να βγαζει "αδρεναλινη" οταν αυτο ζητηθει.....και νομιζω οτι υπαρχουν πολλες προτασεις στην αγορα με 50,000 ευρω στην τσεπη....





Υπάρχει καλύτερο από m5 στη κατηγορία του ;;

Καλυτερο???.....το νεο Μ5 F10 ειναι πιο γρηγορο σε αναμεταξυ τους κοντρα,με αρκετα λιγοτερες "απαιτησεις" σε συντηρηση-καταναλωση.....ομως και παλι σχετικο ειναι....αφου στην "κοντρα" του "πορωτικου" V10,"νικητης" ειναι η Ε60......απο εμφανιση δε....μπορει να μην ειμαι αντικειμενικος,αλλα η Ε60, παρ'ολα τα χρονακια της,εχει εναν αποδεκτα "φρεσκο-ιδιαιτερο-μοντερνο" σχεδιασμο.....σπαζοκεφαλια,δ εν καταληγεις πουθενα ετσι.....


...μπορω ομως να πω οτι "καλυτερο" ,ειναι αυτο που δεν σου δημιουργει "πονοκεφαλο",ουτε η κατοχη του και φυσικα ουτε η χρηση του.:original:

Να δωσω και μια "ειδηση",ως αλλος "Αρτεμης" :D....o Αλεξης εχει οδηγησει προσφατα Μ4......"μια χαρα ειναι και η νεα τεχνολογια", ειπε χαρακτηριστικα....:thumbsup:

HLIAS - E36
05-06-16, 22:30
ο Αλεξης εχει οδηγησει προσφατα Μ4......"μια χαρα ειναι και η νεα τεχνολογια", ειπε χαρακτηριστικα....:thumbsup:


:fountwtis::fountwtis::fountwtis:

NickM3CS
06-06-16, 06:18
πλεον με ενα 2λιτρο εχεις λιγοτερα εξοδα για κοστος συντηρησης, οικονομικοτερα σε καυσιμα και επιδοσεις πολυ κοντα σε ενα ατμοσφαιρικο 4λιτρο!! (refer to below link - Ισχυροτερα μικρομεσαια) !! :original:

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=25725 :thumbsup:

friendgr
06-06-16, 10:16
Παιδιά δεν είναι όλα τα πράγματα επιδόσεις. Αν ήταν έτσι και ένα 1800 turbo το τουμπιανάζεις 300 άλογα και είσαι γρήγορος.
Εξαρτάται τι προτεραιότηταες βάζει ο καθένας.

Αλλος θέλει "σήμα" (κι ας μην έχει επιδόσεις πίστας)

Αλλος θέλει φρέσκο design.

Αλλος θέλει ήχο (ότι και να λέμε κανένα δίλιτρο δεν έχει το γουργουρητό ενός V ).

Αλλος θέλει οικονομία (συντήρηση, φορολογικά, κατανάλωση )

Πάρα πολύ δύσκολο να συνδυαστούν ΟΛΑ ταυτόχρονα. Θα υπάρχει παραχώρηση σε κάποιο τομέα.

NickM3CS
06-06-16, 10:49
Παιδιά δεν είναι όλα τα πράγματα επιδόσεις. Αν ήταν έτσι και ένα 1800 turbo το τουμπιανάζεις 300 άλογα και είσαι γρήγορος.
Εξαρτάται τι προτεραιότηταες βάζει ο καθένας.

Αλλος θέλει "σήμα" (κι ας μην έχει επιδόσεις πίστας)

Αλλος θέλει φρέσκο design.

Αλλος θέλει ήχο (ότι και να λέμε κανένα δίλιτρο δεν έχει το γουργουρητό ενός V ).

Αλλος θέλει οικονομία (συντήρηση, φορολογικά, κατανάλωση )

Πάρα πολύ δύσκολο να συνδυαστούν ΟΛΑ ταυτόχρονα. Θα υπάρχει παραχώρηση σε κάποιο τομέα.

Σιγουρα δεν διαφωνω !! :original: αλλα οταν καποιος εχει M5 το πιο πιθανο ειναι να τον ενδιαφερουν και οι επιδοσεις !!! :original::original:

alexm
26-11-16, 13:51
Θα ήθελα καταρχήν να σας ευχαριστήσω (έστω και καθυστερημένα) για τις απόψεις σας επί του θέματος.

Δεν ήμουν έτοιμος ψυχολογικά τον Μάιο που μας πέρασε να πουλήσω το Μ5 και μπορώ να πω ότι δεν ήμουν ακόμα και σήμερα.

Το Μ5 αγοράστηκε τον 8/2007 με 36000 χλμ περίπου (μοντέλο 2005) και σήμερα έχει 52489 χλμ και αρκετές αλλαγές σε σχέση το Μ5 του 2007 που αγόρασα.

Το αυτοκίνητο ήταν πλούσιο σε εξοπλισμό και σε άριστη κατάσταση, στα σχεδόν δέκα χρόνια που περάσαμε μαζί προστέθηκαν αρκετά πράγματα αξίας και στα 51575 χλμ αλλάχθηκαν μέταλλα μπιελών - βαλβίδες vanos προληπτικά.

Αφιέρωσα χρόνο - μεράκι και αρκετά χρήματα και μπορώ να πω με σιγουριά ότι το συγκεκριμένο Μ5 είναι ένα από τα καλύτερα Μ5 Ε60 που υπάρχουν σήμερα (δεν αναφέρομαι σε δύναμη, κομπρεσορες, υπερκυβισμο κ.λ.π).

Δεν έκανα πολλά χλμ αυτά τα 10 χρόνια που περάσαμε μαζί, το χάρηκα όμως με τον δικό μου... τρόπο!!!

Την προηγούμενη Παρασκευή ήρθε κάποιος από την Αθήνα που ενδιαφερόταν για αγορά Μ5 V10 και το είδε, μιλήσαμε για 20 λεπτά ( και πολλά λέω), φεύγοντας μου είπε θα τα πούμε σύντομα.

Την επόμενη μέρα Σάββατο έκλεισε το αυτοκίνητο στα χρήματα που του ζήτησα, δεν μου έκανε καμία κουβέντα... για την τιμή και δεν θέλησε να το ελέγξει κάπου!!!

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο τρόπος του και του το είπα, δεν θέλετε να πάμε σε μια BMW να δείτε αν αυτά που σας είπα (στα γρήγορα μάλιστα) είναι αληθή;

Αυτό που ήθελα να δω το είδα μου είπε!!!

Το Μ5 παραδόθηκε σήμερα στο νέο του ιδιοκτήτη, να του ευχηθώ να το χαρεί με τον τρόπο του..., πολλά και ασφαλή χλμ να έχει.


H επαφή με τον νέο ιδιοκτήτη του Μ5 έγινε μεσώ του Στέφανου ( stef ).

Στέφανε ευχαριστώ!!!

friendgr
26-11-16, 14:08
Οντως τυχερός ο νέος ιδιοκτήτης. Οντως τι να δει; Σε τέτοιας κατάστασης αυτοκινήτου δεν χρειάζονται πολλά λόγια....

Να ρωτήσω ποιό θα είναι το επόμενο ή είναι ακόμα νωρίς;

alexm
26-11-16, 14:38
Οντως τυχερός ο νέος ιδιοκτήτης. Οντως τι να δει; Σε τέτοιας κατάστασης αυτοκινήτου δεν χρειάζονται πολλά λόγια....

Να ρωτήσω ποιό θα είναι το επόμενο ή είναι ακόμα νωρίς;

Όπως είπες είναι νωρίς ακόμα, δεν έχω σκεφτεί κάτι προς το παρόν, εάν όμως προκύψει κάποια καλή περίπτωση το συζητάω...:original:

pilot
26-11-16, 14:49
πάμε γι'αλλα! ο έρωτας με έρωτα περνάει!

stef
26-11-16, 17:10
Θα ήθελα από πλευράς μου να ευχαριστήσω τον Alex για τα καλά του λόγια.
Το αυτοκίνητο πήγε σε καλά & σωστά χέρια και είμαι σίγουρος ότι ο ιδιοκτήτης του θα το προσέχει πολύ(ήδη έχει αγχωθεί)
Ήταν τιμή μου που γνωριστήκαμε από κοντά με Alex (αν και μιλάμε καμια τετραετία στο τηλέφωνο) γιατί και σαν άνθρωπος είναι ψυχούλα & ΚΥΡΙΟΣ αλλά είναι κατ εμέ ένας από τους μεγαλύτερους γνώστες S85/E60 σε ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ επίπεδο και δεν υπερβάλλω καθόλου!
Τι να πρωτοπώ για το αμάξι...
Τα λόγια είναι περιττά...
Alex να είσαι πάντα καλά φίλε & χάρηκα πολύ για όλα!!

topmar
26-11-16, 17:47
Μήπως μπορείς να μας πεις και την τιμή που το έδωσες, εάν δεν έχεις πρόβλημα;

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Dr. Yamastura
26-11-16, 18:16
Πολλαπλασίασε τα κυβικά του με τα χρόνια που το είχε
αφαίρεσε τα χλμ που είχε κάνει ο Αλέξης από τα ολικά, διαίρεσέ το με το 2,πολλαπλασίασέ το με το συνημίτονο της γωνίας 45 και όλο αυτό με τη ρίζα του π.

vagmag
26-11-16, 18:44
Θα ήθελα καταρχήν να σας ευχαριστήσω (έστω και καθυστερημένα) για τις απόψεις σας επί του θέματος.

Δεν ήμουν έτοιμος ψυχολογικά τον Μάιο που μας πέρασε να πουλήσω το Μ5 και μπορώ να πω ότι δεν ήμουν ακόμα και σήμερα.

Το Μ5 αγοράστηκε τον 8/2007 με 36000 χλμ περίπου (μοντέλο 2005) και σήμερα έχει 52489 χλμ και αρκετές αλλαγές σε σχέση το Μ5 του 2007 που αγόρασα.

Το αυτοκίνητο ήταν πλούσιο σε εξοπλισμό και σε άριστη κατάσταση, στα σχεδόν δέκα χρόνια που περάσαμε μαζί προστέθηκαν αρκετά πράγματα αξίας και στα 51575 χλμ αλλάχθηκαν μέταλλα μπιελών - βαλβίδες vanos προληπτικά.

Αφιέρωσα χρόνο - μεράκι και αρκετά χρήματα και μπορώ να πω με σιγουριά ότι το συγκεκριμένο Μ5 είναι ένα από τα καλύτερα Μ5 Ε60 που υπάρχουν σήμερα (δεν αναφέρομαι σε δύναμη, κομπρεσορες, υπερκυβισμο κ.λ.π).

Δεν έκανα πολλά χλμ αυτά τα 10 χρόνια που περάσαμε μαζί, το χάρηκα όμως με τον δικό μου... τρόπο!!!

Την προηγούμενη Παρασκευή ήρθε κάποιος από την Αθήνα που ενδιαφερόταν για αγορά Μ5 V10 και το είδε, μιλήσαμε για 20 λεπτά ( και πολλά λέω), φεύγοντας μου είπε θα τα πούμε σύντομα.

Την επόμενη μέρα Σάββατο έκλεισε το αυτοκίνητο στα χρήματα που του ζήτησα, δεν μου έκανε καμία κουβέντα... για την τιμή και δεν θέλησε να το ελέγξει κάπου!!!

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο τρόπος του και του το είπα, δεν θέλετε να πάμε σε μια BMW να δείτε αν αυτά που σας είπα (στα γρήγορα μάλιστα) είναι αληθή;

Αυτό που ήθελα να δω το είδα μου είπε!!!

Το Μ5 παραδόθηκε σήμερα στο νέο του ιδιοκτήτη, να του ευχηθώ να το χαρεί με τον τρόπο του..., πολλά και ασφαλή χλμ να έχει.


H επαφή με τον νέο ιδιοκτήτη του Μ5 έγινε μεσώ του Στέφανου ( stef ).

Στέφανε ευχαριστώ!!!

Διαβασα το ποστ ..... ( νομιζω πατησα κ like ...) ... δεν καταλαβα οτι το εγραψες εσυ ...

Για καποιο λογο , θεωρησα οτι ηταν καποιος αλλος ... δεν πηγε το μυαλο μου .... δε θα πηγαινε καν , δεν ξερω γιατι .

Πρόσφατα μπηκα πάλι στη σκέψη να δωσω το δικο μου.... ειναι πολυ δύσκολη αποφαση αυτη που πηρες ... σε καταλαβαίνω ( κ δεν εχω προσεξει το δικο μου οσο εσυ το δικο σου ).

Σου ευχομαι να εισαι πάντα καλά, κ να κανεις τα όνειρά σου πραγματικότητα ( αυτοκινητιστικά κ άλλα) ....

Ουφ ...

alexm
26-11-16, 18:50
Πολλαπλασίασε τα κυβικά του με τα χρόνια που το είχε
αφαίρεσε τα χλμ που είχε κάνει ο Αλέξης από τα ολικά, διαίρεσέ το με το 2,πολλαπλασίασέ το με το συνημίτονο της γωνίας 45 και όλο αυτό με τη ρίζα του π.

Γιατρέ μου αν και μας τα έγραψες στον υπερσυντέλικο..., μεσα επεσες :thumbsup::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

alexm
26-11-16, 18:53
Μήπως μπορείς να μας πεις και την τιμή που το έδωσες, εάν δεν έχεις πρόβλημα;

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Γιατί να έχω πρόβλημα;
Το πούλησα 45000 ευρώ.

stef
26-11-16, 18:55
Γιατί να έχω πρόβλημα;
Το πούλησα 45000 ευρώ.

Κανα Alpina B5 θα βρούμε;; Χαχαχαχα

alexm
26-11-16, 19:07
Διαβασα το ποστ ..... ( νομιζω πατησα κ like ...) ... δεν καταλαβα οτι το εγραψες εσυ ...

Για καποιο λογο , θεωρησα οτι ηταν καποιος αλλος ... δεν πηγε το μυαλο μου .... δε θα πηγαινε καν , δεν ξερω γιατι .

Πρόσφατα μπηκα πάλι στη σκέψη να δωσω το δικο μου.... ειναι πολυ δύσκολη αποφαση αυτη που πηρες ... σε καταλαβαίνω ( κ δεν εχω προσεξει το δικο μου οσο εσυ το δικο σου ).

Σου ευχομαι να εισαι πάντα καλά, κ να κανεις τα όνειρά σου πραγματικότητα ( αυτοκινητιστικά κ άλλα) ....

Ουφ ...

Σε ευχαριστώ Βαγγέλη, πράγματι δύσκολη απόφαση και σίγουρα όχι εύκολη!!!
Ήταν αμαρτία όμως να φυλάει... το πάρκινγκ.
Το ευχάριστο είναι ότι ο νέος ιδιοκτήτης του εκτός ότι είναι ένας υπέροχος άνθρωπος, μύριζε... λίγο (να μην πω αρκετα) alexm.


Υ.Γ: μια φορά του έδειξα πως θα βάζει στον προφυλακτήρα τη sanitas και έγινε ξεφτέρι... :original:

topmar
26-11-16, 19:07
Γιατί να έχω πρόβλημα;
Το πούλησα 45000 ευρώ.
Με τι τιμή αγοράς ως μεταχειρισμένο από εσένα Αλέξη;

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

m_power_lunatic
26-11-16, 19:25
Φοβερη τιμη για την εποχη,καλα εκανες και το εδωσες.Ευχομαι τα καλυτερα σε υγεια και τετρατροχα και οπως εχω ξαναπει πολλες φορες οταν εχεις πουλησει το αμαξι σου και εχεις το χρημα στην τσεπη και ψαχνεις για το επομενο χωρις αγχος ειναι το καλυτερο μου.Μπορω νομιζω να το κανω για παντα και να μην αγοραζω ποτε......τοσο πολυ μου αρεσει!!Οπως τωρα δηλαδη χεχεχεχεχε!!!!!

aristent
26-11-16, 19:29
Αλεξ,ΔΕΝ εδωσες το παιδι σου για υιοθεσια!!!....ξερω οτι υπαρχουν στιγμες που μπορει να αισθανεσαι καπως ετσι,αλλα οπως λεει ο Πιλοτος και το ευχομαι να συμβει αρκετα συντομα,θα βρεις "νεο ερωτα" που θα τον απολαμβανεις πολυ καλυτερα και συχνοτερα απ'οτι την Μ5!!!

Η θετικη πλευρα του θεματος πρεπει να μεινει σαν συναισθημα και παμε παρακατω για αλλα και καλυτερα, παντα με υγεια!!!:original:

Dimimav
26-11-16, 22:35
Ενα απο τα καλυτερα ,m5 που κυκλοφορούν εκεί εξω
Ο κύριος Αλέξης θα παει σίγουρα σε κάτι πιο δυνατό :whistle:

friendgr
26-11-16, 22:39
45;;; :shok::shok::shok: 33 μου πούλαγε ο Νέρης τον Οκτώβριο του 2012 ένα μαύρο Μ5 facelift του 2008 με τριαντακάτι χιλ. χιλιόμετρα (πριν βγει ο φόρος πολυτελείας) .
Πιστεύω ότι πρέπει να ανάψεις λαμπάδα στον αγοραστή με τέτοια τιμή εν έτει 2016. Πέτυχες λαχείο. Ως γνωστόν όσο και καλοδιατηρημένο να είναι ένα αμάξι η αγορά είναι αμείλικτη (ειδικά η ελληνική) , τα χρόνια περνάνε (κι ας μην περνάνε τα χιλιόμετρα) και τα έξοδα εξακολουθούν να είναι πολλά για τέτοιο αμάξι (τεκμήριο, σηματάκια, σωστή συντήρηση κλπ) .
Πολλοί λίγοι αγοραστές εκτιμούν την σωστή συντήρηση και ακόμα πιό λιγοι είναι διατιθεμένοι να πληρώσουν μια τέτοια άριστη κατάσταση. Εύγε.

Καλά έκανες και το έδωσες αφού το έτρωγε το γκαράζ. Σε καταλαβαίνω διότι ακριβώς γι αυτό τον λόγο έδωσα το προηγούμενο μου αμάξι (10000 χιλιόμετρα σε 11 χρόνια) και ορκίστηκα ότι το εππόμενο αμάξι θα το ευχαριστηθώ ΕΓΩ και όχι το γκαράζ.

Οπως πίστευα και το πιστεύω το αμάξι δεν είναι βάζο να κάθεται να το βλέπουμε. Αμάξι σε γκαράζ δεν είναι αμάξι (δεν μιλάω για συλλογή με συλλεκτικά κλπ ) .

turbodog
26-11-16, 22:47
45;;; :shok::shok::shok: 33 μου πούλαγε ο Νέρης τον Οκτώβριο του 2012 ένα μαύρο Μ5 facelift του 2008 με τριαντακάτι χιλ. χιλιόμετρα (πριν βγει ο φόρος πολυτελείας) .
Πιστεύω ότι πρέπει να ανάψεις λαμπάδα στον αγοραστή με τέτοια τιμή εν έτει 2016. Πέτυχες λαχείο. Ως γνωστόν όσο και καλοδιατηρημένο να είναι ένα αμάξι η αγορά είναι αμείλικτη (ειδικά η ελληνική) , τα χρόνια περνάνε (κι ας μην περνάνε τα χιλιόμετρα) και τα έξοδα εξακολουθούν να είναι πολλά για τέτοιο αμάξι (τεκμήριο, σηματάκια, σωστή συντήρηση κλπ) .
Πολλοί λίγοι αγοραστές εκτιμούν την σωστή συντήρηση και ακόμα πιό λιγοι είναι διατιθεμένοι να πληρώσουν μια τέτοια άριστη κατάσταση. Εύγε.

Καλά έκανες και το έδωσες αφού το έτρωγε το γκαράζ. Σε καταλαβαίνω διότι ακριβώς γι αυτό τον λόγο έδωσα το προηγούμενο μου αμάξι (10000 χιλιόμετρα σε 11 χρόνια) και ορκίστηκα ότι το εππόμενο αμάξι θα το ευχαριστηθώ ΕΓΩ και όχι το γκαράζ.

Οπως πίστευα και το πιστεύω το αμάξι δεν είναι βάζο να κάθεται να το βλέπουμε. Αμάξι σε γκαράζ δεν είναι αμάξι (δεν μιλάω για συλλογή με συλλεκτικά κλπ ) .

Δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι οταν ψαχνεις ενα τετοιας κατηγοριας αυτοκινητο προφανως δεν εισαι χτεσινος ουτε μ@λ@κας να δωσεις παραπανω απο οτι αξιζει. Φυσικα υπαρχουν και φτηνοτερα στο car απο τα οποια θα μπορουσε ο τωρινος ιδιοκτητης να παρει. Δεν αγορασε απο αυτα ομως. Και πιστεψε με θα ειδε αρκετα πριν καταληξει

Το συγκεκριμενο αμαξι ηταν και ειναι απο τα καλυτερα διατηρημενα Μ5 στην Ελλαδα. Αυτος ειναι ο αφρος. Οποιος θελει για φτηνοτερα υπαρχει και ο πατος. Δεν ψωνιζουν ολοι οι αγοραστες με πρωτη προτεραιοτητα την τιμη πωλησης, ειδικα σε αυτην την κατηγορια αυτοκινητων

stef
26-11-16, 23:45
45;;; :shok::shok::shok: 33 μου πούλαγε ο Νέρης τον Οκτώβριο του 2012 ένα μαύρο Μ5 facelift του 2008 με τριαντακάτι χιλ. χιλιόμετρα (πριν βγει ο φόρος πολυτελείας) .
Πιστεύω ότι πρέπει να ανάψεις λαμπάδα στον αγοραστή με τέτοια τιμή εν έτει 2016. Πέτυχες λαχείο. Ως γνωστόν όσο και καλοδιατηρημένο να είναι ένα αμάξι η αγορά είναι αμείλικτη (ειδικά η ελληνική) , τα χρόνια περνάνε (κι ας μην περνάνε τα χιλιόμετρα) και τα έξοδα εξακολουθούν να είναι πολλά για τέτοιο αμάξι (τεκμήριο, σηματάκια, σωστή συντήρηση κλπ) .
Πολλοί λίγοι αγοραστές εκτιμούν την σωστή συντήρηση και ακόμα πιό λιγοι είναι διατιθεμένοι να πληρώσουν μια τέτοια άριστη κατάσταση. Εύγε.

Καλά έκανες και το έδωσες αφού το έτρωγε το γκαράζ. Σε καταλαβαίνω διότι ακριβώς γι αυτό τον λόγο έδωσα το προηγούμενο μου αμάξι (10000 χιλιόμετρα σε 11 χρόνια) και ορκίστηκα ότι το εππόμενο αμάξι θα το ευχαριστηθώ ΕΓΩ και όχι το γκαράζ.

Οπως πίστευα και το πιστεύω το αμάξι δεν είναι βάζο να κάθεται να το βλέπουμε. Αμάξι σε γκαράζ δεν είναι αμάξι (δεν μιλάω για συλλογή με συλλεκτικά κλπ ) .

Άλλη εποχή το 2012 & άλλη εποχή το 2016.
Και ο σημερινός ιδιοκτήτης είχε βρει LCI το 2012 και δεν το πήρε & το πήρε σήμερα ακριβότερα.
Δαν μου λέει κάτι αυτό...
Από το 2012 μέχρι σήμερα τα καλά αυτοκίνητα έχουν εξαφανιστεί (όχι Μ5, ούτε 525 της προκοπής δεν βρίσκεις.
Έχεις δει μήπως τις τιμές στο mobile, αυτών των αυτοκινήτων;
Θα σου δώσω τους εξής αριθμούς για να καταλάβεις:
Μ5 Ε60 συνολική παραγωγή:

19.564- 8.800 (USA) - 1.776 (UK & Ireland) - 1.647( Germany) - 1357 (Japan) - 339 (Australia) = 5.604 αυτοκίνητα...

Σκέψου πόσα από αυτά είχαν/έχουν& θα έχουν τρακάρει/αχρηστευθεί και θα καταλάβεις γιατί η τιμή για πεντακάθαρο αυτοκίνητο είναι τέτοια το 2016 και θα είναι παραπάνω μετά από 5-10 χρόνια !

Και μην μου πείτε για την κρίση γιατί τέτοια αμάξια δεν τα παίρνει ο καθένας μας αλλά ούτε τα παίρνει για καθημερινά...

stef
26-11-16, 23:47
Δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι οταν ψαχνεις ενα τετοιας κατηγοριας αυτοκινητο προφανως δεν εισαι χτεσινος ουτε μ@λ@κας να δωσεις παραπανω απο οτι αξιζει. Φυσικα υπαρχουν και φτηνοτερα στο car απο τα οποια θα μπορουσε ο τωρινος ιδιοκτητης να παρει. Δεν αγορασε απο αυτα ομως. Και πιστεψε με θα ειδε αρκετα πριν καταληξει

Το συγκεκριμενο αμαξι ηταν και ειναι απο τα καλυτερα διατηρημενα Μ5 στην Ελλαδα. Αυτος ειναι ο αφρος. Οποιος θελει για φτηνοτερα υπαρχει και ο πατος. Δεν ψωνιζουν ολοι οι αγοραστες με πρωτη προτεραιοτητα την τιμη πωλησης, ειδικα σε αυτην την κατηγορια αυτοκινητων

Δημήτρη πολύ σωστά τα έγραψες.
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.
Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα.
Το Μ5 του Alex είναι κόσμημα & με τον σημερινό ιδιοκτήτη είχαμε δει πάνω απο 6-8 αμάξια...
Όλα ελεεινά

Dimimav
27-11-16, 08:57
Μα τι συζητάμε τώρα.
Ποσό πουλάει ο ανταγωνισμός 30;
Νομίζετε οτι με 15 χιλιάρικα μπορεί ενα αυτοκίνητο να φτασει(εαν γίνεται)
την κατασταση του m5 το Άλεξ;
Ειδικα με της αυξήσεις των τιμών της bmw στα ανταλλακτικά στο m5 τα 15 ειναι Πρόγευμα
ξέχωρα την φροντιδα των χρονων στα αμάξι.
Ψαχνεις m5, θέλεις απο τα καλυτερα, δίνεις παραπανω περνεις το καλυτερο που δεν θέλει
ευρώ πανω του και μέσα στο επόμενο διαστημα(χρονων) εχεις κάνει ηδη απόσβεση.
Μπράβο στον καινούργιο ιδιοκτήτη έκανε απο τα καλυτερα deal, το πιστεύω

VanVIC
27-11-16, 09:02
Οσο κι αν με στεναχωρούν τέτοιοι "αποχωρισμοί" (σαν να ήταν δικό μου) κι εδώ ισχύει το "οσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος..."

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δε, πιστευω οτι υπάρχει κι ένας ακόμα λόγος που ο φίλτατος Αλέξιος προχώρησε στο ξερίζωμα της καρδιάς του.
Νιώθω οτι το συγκεκριμένο project το είχε απο καιρό "τερματίσει" με τη λογική οτι δεν είχε πια τί να άλλο να βελτιώσει-τελειοποιήσει πάνω στο συγκεκριμένο "όχημα"
Το detailing που γινόταν ήταν σε βαθμό σεμιναρίου για να μην πώ διδακτορικού.
Οσοι γνωρίζουν τον alexm θα έχουν καταλάβει οτι το να ασχολείται με την λεπτομερή βελτίωση-τελειοποίηση των αυτοκινήτων του και ακολούθως να τα συντηρεί σε κατάσταση βιτρίνας με εξαντλητικό detailing, είναι και hobby του.
Το συγκεκριμένο Μ5 τον χαροποίησε τόσο στην αγορά του, όσο στην απόλαυση εν-κινήσει αλλά και ακίνητο στο garage του, ένας συνεχής οργασμός, ταντρικού τύπου κατάσταση.

Υπάρχει και κάτι που με προβληματίζει. Οι περισσότεροι υποψιαζόμαστε οτι τέτοιος κινητήρας δεν πρόκειται να ξαναγβεί. Το μέλλον είναι -κατά πάσα πιθανότητα- ηλεκτρικό, σίγουρα όμως πολύ πιο οικολογικό.
Ο συγκεκριμένος συνδιασμός αμαξώματος-κινητήρα δεν είχε και πολλή λογική αυτοκινητιστικά (δεν είναι δίπορτο supersport το Ε60) επομένως σε βάθος χρόνο ένα τέτοιο άριστα διατηρημένο Μ5 θα ανέβαζε αξία.
Αλέξη συμφωνείς με την άποψη αυτή; To σκέφτηκες και έτσι;

Ικανό σε έχω να το ξαναγοράσεις το συγκεκριμένο.
Καλές γιορτές. Ευχομαι ο i-Vasilis να σου φέρει ότι αγαπάς.

VanVIC
27-11-16, 09:39
Και μια ευχή !

Είθε να αξιωθούμε να παραμείνουμε BMWfans ως ιδιοκτήτες-οδηγούντες BMW και όχι μόνο ως μέλη forum...

aristent
27-11-16, 11:09
....ξεχασα να ευχηθω στον νεο ιδιοκτητη ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ Η ///Μ5,με πολλα και απολαυστικα χιλιομετρα!!!:original:

...δεν ξερω βεβαια αν διαβαζει εδω,ευχομαι ομως στο μελλον,ισως σε καποια συναντηση του φορουμ μας,να ακουσουμε απο μακρια να πλησιαζουν οι Eisenmann Race και o V10, με το ουρλιαχτο που προκαλει ανατριχιλα σε ολους τους πορωμενους με τα ///Μ και οχι μονο!!!:thumbsup:




ΥΣ....οσο για το Deal, για πολλους λογους (οι περισσοτεροι εχουν αναφερθει παραπανω),προσωπικα θεωρω οτι ειναι τιμιο & δικαιο και για τους δυο!!!:original:

E60_Arkadia
27-11-16, 13:40
Αλέξη πάμε για f10 τούμπανο.45000 και λίγο το έδωσες,μερικά αυτοκίνητα αγοράζονται με βάση την καρδιά και το πάθος και όχι την λογική.Ετσι λοιπόν η κρίση και η αυξημένη φορολογία δεν έχουν καμμία θέση εδώ.Το συγκεκριμένο κοινό είναι πλήρως συνείδητοποιημενο.

doctore
27-11-16, 18:18
Θυμάμαι πεντακάθαρα αυτόν τον ήχο.
Αυτή τη διαολεμένη εξάτμιση, να βγάζει τον καλύτερο ήχο V10 που έχω ακούσει ποτέ.
Θυμάμαι πεντακάθαρα αυτόν τον ήχο στα βουνά του Κόρφου.

m_power_lunatic
27-11-16, 21:19
Και μια ευχή !

Είθε να αξιωθούμε να παραμείνουμε BMWfans ως ιδιοκτήτες-οδηγούντες BMW και όχι μόνο ως μέλη forum...

Αυτο θα εξαρτηθει εν πολλοίς. Και απο την ιδια την BMW ομως εεεε????

atha
27-11-16, 21:46
ti koukli einai re to atimo ,ti na euxitho tora ? ante kai s anotera opos to enoeis esy

mark e92
27-11-16, 21:56
Πολύ καλό deal!
Αν και πιστεύω ήταν λίγα για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

Harisp
27-11-16, 22:11
Καλή τιμή για την εποχή αλλά τέτοια αυτοκίνητα την αξίζουν...αρκεί να βρεθεί ο συγκεκριμένος αγοραστής. Αυτό είναι συνήθως το δύσκολο.

Πολύ λίγα χιλιόμετρα του έκανες.
Γενικά είμαι υπέρ του να λιώνουμε τα σίδερα στην χρήση εκτός από πολύ ειδικές συλλεκτικές καταστάσεις.

EVERGET
28-11-16, 08:49
Aλέξη μου να σου ευχηθώ και εγώ σε καλή μεριά και με το καλό το επόμενο. Πραγματικά το Ε60 σου είναι κόσμημα και αντικατοπτρίζει το μεράκι, το καλό γούστο και τη γνώση σου στο θέμα "Μ". Το πρώην μωρό σου έχει πάει σε καλά χέρια, σε γνώστη που θα το προσέχει και θα του φερθεί όπως του αρμόζει. Σε άνθρωπο που έψαχνε V10 M5 εδώ και πολλά χρόνια και τελικά βρήκε το ιδανικό.

Όσον αφορά το Μ5 Ε60 σαν μοντέλο, αποτελεί το τελευταίο BMW Μ που με αναστάτωσε. O διάδοχός του F10, παρά την τρομακτική αίσθηση ώθησης που σου δίνει, η οδηγησή του θυμίζει top of the range BMW και όχι Μ. Θεωρώ πως σίγουρα τα καλοδιατηρημένα Ε60 εν καιρώ θα αποκτήσουν σημαντική αξία. Αυτό είναι κάτι που ισχύει για όλα τα Μ, ακόμη και τα Ε36 για παράδειγμα που δεν το περιμέναμε βλέπουμε στο εξωτερικό τα καλά δείγματα να χτυπάνε τιμές, πόσο μάλιστα το E60 με την ιδιαιτερότητα του V10.

Αλέξη κάνε μας μία λίστα με άξιους διαδόχους τώρα....:original:

friendgr
28-11-16, 09:52
Αν μιλάμε για άξιο διάδοχο μετά από το συγκεκριμένο Μ5 αυτό πρέπει να έχει τουλάχιστον ισάξια:

α) πολυτέλεια . Δεν θα συμβιβαζόμουν με κανένα γιαπωνέζικο "ταξί" ας ήταν και 1500 άλογα.....
β) οικογενειακό με άνεση που το πρωί την κυριακή βγάζεις την οικογένεια βόλτα και το βράδυ μπορείς να πας για κόντρες.
γ) 500+ άλογα από V10 . Εδώ νομίζω τα λόγια είναι περιττά.
δ) άψογη συντήρηση και κατάσταση (αν μιλάμε για μεταχειρισμένο)

Εγώ θα είχα μπλοκάρει. Προσωπικά θα ήμουν σε αδιέξοδο. :think:

Υ.Γ. εντάξει σίγουρα υπάρχουν επιλογές αλλά πρέπει να μπει το χέρι πολύ βαθιά στην τσέπη και δεν είναι εποχές....

Thomelef
28-11-16, 12:49
και πολύ καλά έκανες και αν μπορώ να σχολιάσω, άργησες κιόλα...

σύμφωνα με τα δεδομένα των τελευταίων ετών, το αμάξι έπρεπε να φύγει. όταν φτάνει κάτι στο σημείο του να μην μπορείς να το χαρείς όπως θέλεις, τι να το κάνεις???το δίνεις δρόμο και πας παρακάτω.

fotis
28-11-16, 17:15
Καλοφάγωτα αγαπητέ!! Αντικέιμενο (αμάξι, σπίτι, αεροπλάνο..) που δεν εξυπηρετεί τα βίτσια\ανάγκες μας και απλά είναι ένα ακόμα κλειδί στο τραπέζι, πρέπει να φεύγει. Κάντε υπομονή μέχρι τις Σέρρες και μετά αποφασίζετε...

Lykouras
28-11-16, 19:43
Κάντε υπομονή μέχρι τις Σέρρες και μετά αποφασίζετε...

Πλάκα θα χει να μυηθεί ο Άλεξ στο μερκ στις Σέρρες:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Ή μηπως ήδη του χεις βάλει ιδέες;;;:whistle:

sheriff
28-11-16, 20:46
Μπραβο κυριε Αλεξη!Αν υπαρχουν τα χρηματα και σε ενδιαφερει να τα ριξεις στο δρομο βαζεις αλλα 30 και παιρνεις porsche turbo 997...και τα κανεις ολα!

turbodog
28-11-16, 21:00
Μπραβο κυριε Αλεξη!Αν υπαρχουν τα χρηματα και σε ενδιαφερει να τα ριξεις στο δρομο βαζεις αλλα 30 και παιρνεις porsche turbo 997...και τα κανεις ολα!

Δεν νομιζω οτι το Μ5 να μην μπορουσε να τα κανει ολα. Το porsche μπορει καποια απο αυτα να τα κανει λιγο καλυτερα αλλα δεν νομιζω οτι εκει ειναι το προβλημα. Σαφως και το 997 ειναι καλυτερο σε επιδοσεις, στριψιμο αλλα αν το Μ5 ηταν παρκαρισμενο μονιμα, τους ιδιους σχεδον λογους θα εχει και το porsche να καταλαμβανει την ιδια ακριβως θεση παρκαρισματος

sheriff
28-11-16, 21:13
Δεν νομιζω οτι το Μ5 να μην μπορουσε να τα κανει ολα. Το porsche μπορει καποια απο αυτα να τα κανει λιγο καλυτερα αλλα δεν νομιζω οτι εκει ειναι το προβλημα. Σαφως και το 997 ειναι καλυτερο σε επιδοσεις, στριψιμο αλλα αν το Μ5 ηταν παρκαρισμενο μονιμα, τους ιδιους σχεδον λογους θα εχει και το porsche να καταλαμβανει την ιδια ακριβως θεση παρκαρισματος
Δημητρη μου συμφωνω μαζι σου αλλα ενα αυτοκινητο δεν σημαινει παντα οτι θα το χρησιμοποιεις σαν καθημερινο...εγω μονο με την ιδεα οτι θα ειχα ενα porsche στο γκαραζ μου θα μου εφτανε σαν να ειχα μπει σε πιστα!Αφου με ξερεις τα ιδια κανω και τωρα!

turbodog
28-11-16, 21:18
Ναι ρε συ δεν λεω για σενα. Γενικοτερα μιλωντας, τους ιδιους λογους θα εχουν και τα δυο παραπανω αυτοκινητα για την χρηση τους η μη

turbodog
28-11-16, 21:27
Δεν ξερω αν ο Alex εχει βλεψεις προς Merc μερια, αλλα θα του ελεγα να εριχνε μια (κλεφτη εστω) ματια και στο CLA 45 AMG ενα εξαιρετικο σενταν απο αποψη τιμης χωρων κυβικων επιδοσεων

alexm
28-11-16, 21:38
Δεν είναι το θέμα εάν υπάρχουν διαθέσιμα έξτρα χρήματα εκτός από αυτά της πώλησης για την αγορά κάποιου πιο ακριβού αυτοκίνητου, μπορεί να υπάρχουν, μπορεί και να μην υπάρχουν.

Με 20000 ευρα π.χ μπορώ να πάρω αυτο με τα κεραμίδια... https://www.car.gr/8496123-porsche-911-997-turbo-pccb-ceramic-brakes

Με τα ίδια χρήματα αυτό το 4S https://www.car.gr/9048192-porsche-911-4s-pdk-sp-chrono

Αυτό χωρίς έξτρα χρήματα https://www.car.gr/9000600-porsche-911-997-2s-manual

Ο Δημήτρης όμως είπε τα πράγματα όπως ακριβώς είναι, για τους λόγους που φύλαγε το πάρκινγκ το Μ5, ακριβώς για τους ίδιους θα το φυλάει και το κάθε πορκε 3600-3800 κυβικά!!!

Δεν δίνω 5-6000 ευρα τον χρόνο για να κάνω 10 βόλτες με κανένα αυτοκίνητο και επαναλαμβάνω δεν έχει να κάνει με το εάν έχω την οικονομική δυνατότητα ή όχι.

Σχεδόν έχω αποφασίσει πιο θα είναι το επόμενο μωρό μου... και λέω σχεδόν γιατί άβυσσος η σκέψη του ανθρώπου... :original:

alexm
28-11-16, 21:54
Δεν ξερω αν ο Alex εχει βλεψεις προς Merc μερια, αλλα θα του ελεγα να εριχνε μια (κλεφτη εστω) ματια και στο CLA 45 AMG ενα εξαιρετικο σενταν απο αποψη τιμης χωρων κυβικων επιδοσεων

Έχω ξανά γράψει Δημήτρη για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, για Hyundai... καλό είναι.
Amg είναι και καλό είναι, αυτό όμως το πίσω του... λες και έχει κρεμάσει!!!
Του Φώτη το AMG μάλιστα, κουκλί και μου αρέσει!!!

https://www.car.gr/6183939-mercedes-benz-a-45-amg-amg-performance-panorama :tt1:

fotis
28-11-16, 22:05
Έχω ξανά γράψει Δημήτρη για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, για Hyundai... καλό είναι.
Amg είναι και καλό είναι, αυτό όμως το πίσω του... λες και έχει κρεμάσει!!!
Του Φώτη το AMG μάλιστα, κουκλί και μου αρέσει!!!

https://www.car.gr/6183939-mercedes-benz-a-45-amg-amg-performance-panorama :tt1:

¨ενα δεκάλεπτο δικό σας στην πίστα για τα καλά λόγια!

turbodog
28-11-16, 22:38
Δεν είναι το θέμα εάν υπάρχουν διαθέσιμα έξτρα χρήματα εκτός από αυτά της πώλησης για την αγορά κάποιου πιο ακριβού αυτοκίνητου, μπορεί να υπάρχουν, μπορεί και να μην υπάρχουν.

Με 20000 ευρα π.χ μπορώ να πάρω αυτο με τα κεραμίδια... https://www.car.gr/8496123-porsche-911-997-turbo-pccb-ceramic-brakes

Με τα ίδια χρήματα αυτό το 4S https://www.car.gr/9048192-porsche-911-4s-pdk-sp-chrono

Αυτό χωρίς έξτρα χρήματα https://www.car.gr/9000600-porsche-911-997-2s-manual

Ο Δημήτρης όμως είπε τα πράγματα όπως ακριβώς είναι, για τους λόγους που φύλαγε το πάρκινγκ το Μ5, ακριβώς για τους ίδιους θα το φυλάει και το κάθε πορκε 3600-3800 κυβικά!!!

Δεν δίνω 5-6000 ευρα τον χρόνο για να κάνω 10 βόλτες με κανένα αυτοκίνητο και επαναλαμβάνω δεν έχει να κάνει με το εάν έχω την οικονομική δυνατότητα ή όχι.

Σχεδόν έχω αποφασίσει πιο θα είναι το επόμενο μωρό μου... και λέω σχεδόν γιατί άβυσσος η σκέψη του ανθρώπου... :original:

Σωστα σκεφτεσαι οτι δεν αξιζει να πληρωνεις 5Κ τον χρονο νταβατζιλικι, και μαλιστα για ενα αμαξι που θα ειναι για λιγες βολτες και οχι καθημερινο πολης.
Το Α45 ειναι πολυ καλη λυση. Υπαρχει ομως και αλλη λυση που θα κανεις το κεφι σου χωρις να πληρωνεις νταβατζιλικια. Με ακομη καλυτερη αποδοση τιμης/ευχαριστησης οδηγησης.

Για κοιτα και λιγο μακρυτερα απο Ευρωπη. Εχει κατι σχιστοματικα μουρλια που οταν τα πιανεις στα χερια σου εισαι με μονιμο χαμογελο :pimp:

Panos 316T
28-11-16, 22:42
Άσε που είναι κάποια και πιο αξιόπιστα από τα ευρωπαϊκά!

stef
28-11-16, 22:50
Με τα ίδια χρήματα αυτό το 4S https://www.car.gr/9048192-porsche-911-4s-pdk-sp-chrono


Εαν χρειαστείς κάτι μου λες για το συγκεκριμένο...
Ο ιδιοκτήτης του είναι πρώην BMWδάκιας (335i)

alexm
28-11-16, 23:09
Για κοιτα και λιγο μακρυτερα απο Ευρωπη. Εχει κατι σχιστοματικα μουρλια που οταν τα πιανεις στα χερια σου εισαι με μονιμο χαμογελο :pimp:

αν κοιτάω λέει, έχω στραβωθεί από το κοίταγμα... :eek:


Άσε που είναι κάποια και πιο αξιόπιστα από τα ευρωπαϊκά!

Τι κάποια ρε... Πανο, έχεις ακούσει εσύ ποτέ να χαλάσει VVTI - VTEC - MIVEC, τι τα πέρασες vanos; :original:

stef
28-11-16, 23:25
Κατάλαβα, για Mitsuba την υπέρτατη τετρακίνηση πάμε!! [emoji12][emoji12]

friendgr
28-11-16, 23:25
ωχ ωχ ωχ ωχ downgrade μου μυρίζει....:facepalm:

turbodog
28-11-16, 23:34
Μια χαρα το παει...οχι θα κατσει πληρωνει 5Κ νταβατζιλικι στον προεδρο του δεκαπενταμελους που μας κυβερναει και αλλα 5Κ στην Best Qualitat my Ass επειδη ξυπνησε ενα πρωι και αποφασισε να χρεωνει το πλαστικο παγουρι καθαριστηρων 1000 ευρω. Ασε που και με το κλασιμο σπαει το παγουρι και θελει και αλλαγη καθε 150 χιλιομετρα

BILL007
29-11-16, 08:01
EVOoooooooooo :D :D Aριθμό δεν ξέρουμε... Λέτε να υπάρχει κανένα Evolution VI Tommi Makinen Edition? :D :D :p

doctore
29-11-16, 15:57
Δεν νομιζω οτι το Μ5 να μην μπορουσε να τα κανει ολα. Το porsche μπορει καποια απο αυτα να τα κανει λιγο καλυτερα αλλα δεν νομιζω οτι εκει ειναι το προβλημα. Σαφως και το 997 ειναι καλυτερο σε επιδοσεις, στριψιμο αλλα αν το Μ5 ηταν παρκαρισμενο μονιμα, τους ιδιους σχεδον λογους θα εχει και το porsche να καταλαμβανει την ιδια ακριβως θεση παρκαρισματος

To 997 turbo είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο οικογενειακό αυτοκίνητο από το Μ5.

doctore
29-11-16, 16:01
¨ενα δεκάλεπτο δικό σας στην πίστα για τα καλά λόγια!

Φώτη, τρομερό το αυτοκίνητό σου ! Κουκλί είναι !

















Κέρδισα κάνα δεκάλεπτο ή όχι ?

doctore
29-11-16, 16:05
...

Τι κάποια ρε... Πανο, έχεις ακούσει εσύ ποτέ να χαλάσει VVTI - VTEC - MIVEC, τι τα πέρασες vanos; :original:


Αυτός ο ιπτάμενος τσέλιγκας που έχεις για αβατάρ, κλέβει κλέβει η τουρμπίνα του ? :electrician2:

friendgr
29-11-16, 16:09
To 997 turbo είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο οικογενειακό αυτοκίνητο από το Μ5.

Οικογενειακό; To Porsche; Με ποιό κριτήριο; Οι πίσω θέσεις είναι σχεδόν διακοσμητικές. Ο Θεός να τις κάνει θέσεις....Για παιδιά μέχρι 7-8 χρονών άντε πες τρώγεται....

Για μεγάλους μάλλον είναι αστείο το θέαμα... :hystericalbs1:



4021440215

fotis
29-11-16, 17:57
Φώτη, τρομερό το αυτοκίνητό σου ! Κουκλί είναι !

















Κέρδισα κάνα δεκάλεπτο ή όχι ?

Αν καταφέρεις να με "πιάσεις" με ανάποδο στο φακό τότε σίγουρα!

mark e92
29-11-16, 18:55
Alex υπάρχει και η λύση της ενοικίασης οπότε θέλεις και για όσες μέρες θέλεις και χωρίς τεκμήρια τκ κλπκλπ

turbodog
29-11-16, 23:35
To 997 turbo είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο οικογενειακό αυτοκίνητο από το Μ5.

Ε ναι σιγουρα. Ειδικα σε ανεση πισω επιβατων οπως αναφερθηκε πιο πανω αλλα και σε χωρους αποσκευων, μην το ξεχναμε και αυτο

Ειπαμε ρε Doc καλυτερο το πορκυ για επιδοσεις και στριψιμο, και εγω πορσακιας ειμαι, αλλα με το οτι ειναι και καλυτερο σαν οικογενιακο απο το Μ5 το μαμησαμε το θεμα

Thomelef
30-11-16, 08:54
όπελ μαντα/ασκονα/καντετ του 80, σαλιγκάρι να βαράει 2μπαρα και σβούρες όλο το τετράγωνο στο οποίο στεγάζεται η εφορία. στην οροφή μια τεράστια αερογραφία με 2 κάκαλα και απο κάτω να γράφει πάρτε τα @@ μου μλκς.

αυτό θέλει. ειδικά αν η εφορία είναι σε ωραίο μέρος με ανοιχτωσιά χωρίς κίνηση. τα burn out είναι πολύ βαρετά, όπως επίσης και τα donuts.

doctore
30-11-16, 09:38
Ε ναι σιγουρα. Ειδικα σε ανεση πισω επιβατων οπως αναφερθηκε πιο πανω αλλα και σε χωρους αποσκευων, μην το ξεχναμε και αυτο

Ειπαμε ρε Doc καλυτερο το πορκυ για επιδοσεις και στριψιμο, και εγω πορσακιας ειμαι, αλλα με το οτι ειναι και καλυτερο σαν οικογενιακο απο το Μ5 το μαμησαμε το θεμα

Δεν με πιάνεις ρε turbodog, δεν με πιάνεις...

friendgr
30-11-16, 11:11
όπελ μαντα/ασκονα/καντετ του 80, σαλιγκάρι να βαράει 2μπαρα και σβούρες όλο το τετράγωνο στο οποίο στεγάζεται η εφορία. στην οροφή μια τεράστια αερογραφία με 2 κάκαλα και απο κάτω να γράφει πάρτε τα @@ μου μλκς.

αυτό θέλει. ειδικά αν η εφορία είναι σε ωραίο μέρος με ανοιχτωσιά χωρίς κίνηση. τα burn out είναι πολύ βαρετά, όπως επίσης και τα donuts.


μπα......τσάμπα η βενζίνη. Το πολύ πολύ να ξυπνήσεις κανάν υπάλληλο από τον μεσημεριανό ύπνο πάνω στα γραφεία....:hystericalbs1::hystericalbs1:

κι αυτοί υπάλληλοι είναι. Στα παλιά τους τα παπούτσια.

Αλλες είναι οι λύσεις αλλά είπαμε: δεν είμαστε λαός, ο καθένας κοιτάει την πάρτη του.

m_power_lunatic
30-11-16, 12:25
Δεν με πιάνεις ρε turbodog, δεν με πιάνεις...

Εγω το καταλαβα και δεν εγραψα,εννοει ο ποιητης οτι για τα ''παντα-ολα'' ειναι το 911Τ καλυτερο σε ολα ακομα και σε αυτα που λες δεν ειναι......ακομα και ειναι χαχαχαχαχ!!!!

alexm
05-12-16, 07:17
Διαβαζοντας σχεδον ολα τα ξενα φορα αυτες τις ημερες, διαπιστωνω οτι το προβλημα με το IMS στα 997-1 δεν εχει εχει λυθει.
Το αλλαζεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο... (κατεβαζοντας το μοτερ φυσικα) αλλα το προβλημα συνεχιζει να υφισταται.
Το νεο ανταλλακτικο της porsche ναι μεν ειναι διαφορετικης σχεδιασης και πιο ενισχυμενο, αλλα δεν παυει να ειναι η καταληξη του προβληματος, καθως η βασικη αιτια ειναι η λαθος σχεδιαση του κινητηρα.
Υπαρχουν εταιριες αφτερ μαρκετ που παραγουν ακομα πιο ενισχυμενο απο της porsche και αυτοι ομως ειναι ξεκεθαροι οτι καθε 25000 μιλια πρεπει να αντικαθισταται!!!
Το ποστο αστοχιας ειναι περιπου 7-10%, σαφως πιο εντονο στα 2004-05-06 μοντελα και μειουμενο στα 2007-08.
Για την ιστορια... το μοτερ του 997 3.8 εχει γυρω στα 15000 ευρα μεταχειρο...:innocent:

aristent
05-12-16, 15:44
....ε και τι χολοσκας ρε Πατρινε????......ποτε θα κανεις εσυ 25,000 μιλια???

doctore
05-12-16, 16:13
Διαβαζοντας σχεδον ολα τα ξενα φορα αυτες τις ημερες, διαπιστωνω οτι το προβλημα με το IMS στα 997-1 δεν εχει εχει λυθει.
Το αλλαζεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο... (κατεβαζοντας το μοτερ φυσικα) αλλα το προβλημα συνεχιζει να υφισταται.
Το νεο ανταλλακτικο της porsche ναι μεν ειναι διαφορετικης σχεδιασης και πιο ενισχυμενο, αλλα δεν παυει να ειναι η καταληξη του προβληματος, καθως η βασικη αιτια ειναι η λαθος σχεδιαση του κινητηρα.
Υπαρχουν εταιριες αφτερ μαρκετ που παραγουν ακομα πιο ενισχυμενο απο της porsche και αυτοι ομως ειναι ξεκεθαροι οτι καθε 25000 μιλια πρεπει να αντικαθισταται!!!
Το ποστο αστοχιας ειναι περιπου 7-10%, σαφως πιο εντονο στα 2004-05-06 μοντελα και μειουμενο στα 2007-08.
Για την ιστορια... το μοτερ του 997 3.8 εχει γυρω στα 15000 ευρα μεταχειρο...:innocent:

Υπάρχουν after market κεραμεικά ball-bearings που είναι για 50,000 μίλια.
Τα ποσοστά αστοχίας είναι πολύ μικρότερα σε Carrera S, και πολύ μεγαλύτερα σε Boxter.

vagmag
05-12-16, 17:25
Το παίρνεις , βάζεις ενα κομπρεσορα κ ενα μπλοκέ κ εισαι έτοιμος ....

Εγώ έτσι το ονειρεύομαι ... ( όταν σπάσει θα λέμε φταίει το κομπρεσέρ κ οχι η Πορσε χαχαχα )

aristent
05-12-16, 17:37
Υπάρχουν after market κεραμεικά ball-bearings που είναι για 50,000 μίλια.
Τα ποσοστά αστοχίας είναι πολύ μικρότερα σε Carrera S, και πολύ μεγαλύτερα σε Boxter.

αν δεν βγουν ball-bearings για 100,000 μιλια θα μας πριξει τα ball ο Πατρινος!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:




ΥΣ...αστον ρε Ντοκ να παρει κανα EVO μπας και το δει ο ηλιος!!!.....αλλιως θα αποκτησει ακομη μια Garage Queen....

mark e92
05-12-16, 17:45
Μην μπλεκεις... Πάρε Ιάπωνα να τελειώνεις ούτε ΦΠ, Τεκμήρια κλπ...

alexm
05-12-16, 19:06
Δεν ειναι το θεμα τι θα αγορασω εγω, το ποστ μου εχει να κανει με τα προβληματικα bmw ///Μ με τα θεματα των μεταλλων-vanos κ.λ.π. και τα αλεξισφαιρα... porsche που δεν παθαινουν τιποτα!!!
Η ουσια της υποθεσης στο ποστ μου ειναι οτι ολα τα ειδικα μοτερ εχουν τα θεματα τους, σε καποια μαλιστα το προβλημα δεν λυνεται ποτε γιατι αποδεδειγμενα εχουν λαθος σχεδιαση κατασκευαστικα.
Ειναι διαφορετικο να κυκλοφορεις με ενα αυτοκινητο και να παθει ζημια ο κινητηρας του και τελειως διαφορετικο να ξερεις εκ των προτερων οτι ο κινητηρας σου εχει λαθος σχεδιαση και ανα πασα στιγμη μπορει να κανει κραου... και μιλαμε για κινητηρες των 13-17000 ευρω μεταχειρισμενοι!!!
Οσο με αφορα προσωπικα στα 51+ πλεον... :whistle: δεν εχω τη διαθεση για να ζω με τετοιους ψυχαναγκαστικους προβληματισμους!!!

turbodog
05-12-16, 19:54
40262

Panos 316T
05-12-16, 20:28
Χαχαχα σωστος ο μιτσοδημητρης!

Τα ρημαδια ενα παξιμαδι και ενα enter τους βαζεις και απογειωνονται!

doctore
06-12-16, 15:55
Εχω μια απορία.
Αν τα γιαπωνέζικα είναι τόσο γερά και alexισφαιρα γιατί δεν τα βλέπουμε πλέον στους δρόμους.
Που είναι τα STI ?
Χρόνια έχω να δω.
Για να δω evo9 περνάνε βδομάδες.
6, 7, 8 δεν το συζητάμε, έχω ξεχάσει πως είναι...

alexm
06-12-16, 16:15
Εχω μια απορία.
Αν τα γιαπωνέζικα είναι τόσο γερά και alexισφαιρα γιατί δεν τα βλέπουμε πλέον στους δρόμους.
Που είναι τα STI ?
Χρόνια έχω να δω.
Για να δω evo9 περνάνε βδομάδες.
6, 7, 8 δεν το συζητάμε, έχω ξεχάσει πως είναι...

Που να τα δεις Βασίλη;
Σπάσανε όλα, ούτε ένα δεν έμεινε... :original:

Χρίστος
06-12-16, 17:37
τα bmw λιωνουν μεταλα κλπ, τα s2000 καινε ολα λαδι κλπ,τα πορσε χαλανε τα IMS, τα μισα κουβαγκ βγαζουν ρυπους, τα αλλα μισα μετα τα 50k χλμ βγαζουν τα κερατα τους, τα r8 περνουν φωτια, τα αλφα ρομεο καινε πλεξουδες, τα gtr σταματησαν να πρωτοπορουν, τα evo δν βρησκεις μαμα, ..., ..., ...,

Αν υπηρχε brand χωρις θεματα, προβληματα, εληψεις και αστοχιες, στην αρχη θα επερνε το μονοπωλειο και στη συνεχεια θα φαληριζε επειδη θα σταματαγε να πουλαει.

Η φτωχη μου αποψη ειναι παρε (οχι εσυ μονο Αλεξη, γενικα το θετω) ενα αμαξι ειδικο ή μη, που εργοστασιακα, κατα το δυνατον ΔΕΝ εχει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ θεματα.

Παντα θα κοιμασαι με το ενα ματι ανοιχτο να προσεχεις το οτι και αν ισως βγει. Αν τωρα θες και να σκαλισεις/βελτιωσεις, τοτε κοιμασαι και μετα 2 ανοιχτα.... αλλα δε θα σου φταιει καμια μαρκα ή μαστορας αν σπασει...

mark e92
06-12-16, 17:46
Εχω μια απορία.
Αν τα γιαπωνέζικα είναι τόσο γερά και alexισφαιρα γιατί δεν τα βλέπουμε πλέον στους δρόμους.
Που είναι τα STI ?
Χρόνια έχω να δω.
Για να δω evo9 περνάνε βδομάδες.
6, 7, 8 δεν το συζητάμε, έχω ξεχάσει πως είναι...

Μάλλον δεν κυκλοφορείς στα σωστά σημεία την σωστή ώρα.
Το μόνο μείον τους η κατανάλωση...





Γιατί βλέπεις πορκυ;;;

turbodog
06-12-16, 20:19
Τουλαχιστον τα EVO (τα περισσοτερα τουλαχιστον) ειναι στην πιεση και κανουν αυτο που σχεδιαστηκαν να κανουν, να προσφερουν οδηγικη απολαυση ειτε αυτο μεταφραζεται σε στριψιμο ειτε σε κοντρες.

Δεν θα ελεγα το ιδιο για τα Porsche που ναι μεν αλλα, και χρησιμοποιουνται κυριως για εξωτερικη διακοσμηση σε Μπουζουκλερι.

Οι οποιες εξαιρεσεις (που υπαρχουν και αυτες) δεν αλλαζουν τον κανονα της διακοσμησης η της επιδειξης της κατοχης της συγκεκριμενης μαρκας αυτοκινητου

doctore
06-12-16, 21:46
Μάλλον δεν κυκλοφορείς στα σωστά σημεία την σωστή ώρα.
Το μόνο μείον τους η κατανάλωση...





Γιατί βλέπεις πορκυ;;;

8 στα 10 από αυτά που κυκλοφορούν στα σωστά σημεία την σωστή ώρα, είναι ένα μήνα συνεργείο για να βγούνε έξω τη σωστή ώρα.

Porsche βλέπω αρκετά συχνά.
996, 997.1 , Boxter, Cayman.
Μέγαρα, Serres, είναι η πλειοψηφία.

turbodog
06-12-16, 22:29
Όταν ή διαδρομή που κανεις είναι από το Teatro στο Μoorings και για κάνα καφεδακι στο soleto δεν βγαίνουν ζημιες
Τώρα ότι τα περισσότερα Porsche κυκλοφορούν στις πίστες και όχι στα μπουζούκια, εγώ δεν το βλέπω, αλλά ο καθένας έχει την γνώμη του για το πώς έχουν τα πράγματα και είναι και απολύτως σεβαστή.

katsaraios
07-12-16, 04:52
Καλα τα λεει ο ντοτορε,Κηφισίας μονο πορσε και Range κυκλοφορουν καθημερινα να τρωνε και κινηση.

aristent
07-12-16, 06:29
Εχω μια απορία.
Αν τα γιαπωνέζικα είναι τόσο γερά και alexισφαιρα γιατί δεν τα βλέπουμε πλέον στους δρόμους.
Που είναι τα STI ?
Χρόνια έχω να δω.
Για να δω evo9 περνάνε βδομάδες.
6, 7, 8 δεν το συζητάμε, έχω ξεχάσει πως είναι...

Κατ'αρχην, Πορσε βλεπεις καθε μερα, γιατι πας μια φορα την ημερα στο γκαραζ σου!!!:thumbsup:

....Εvο και Sti, αμα θες να δεις, να πας σε βενζιναδικα.....εκει συχναζουν!!!:thumbsup:
Καταναλωση πουσαρισμενου Εβο vs Πορσε???......ουτε Μ5 V10 δεν καιει τοσο!!!:thumbsup:

vagmag
07-12-16, 07:47
Όλα χαλάνε....
Όλα σπάνε...
και τα περισσότερα καίνε και τα άντερά τους χαχαχα

Πάρε ότι γουστάρεις.
Καλά να είμαστε να αλλάζουμε.

Thomelef
07-12-16, 07:57
όταν κάτι το κυνηγάς σε κυνηγάει και αυτό...απαράβατος κανόνας για τα αμάξια κροτίδες. είναι θέμα πρώτα του ιδιοκτήτη και μετά όλων των υπολοίπων παραγόντων. τα σχολαστικά σέρβις και οι αλλαγές λαδιών, ο προγραμματισμός επίσκεψης στο συνεργείο για τα γνωστά θέματα του κάθε μοντέλου, η σωστή χρήση του αυτοκινήτου κτλ, παρατείνουν την ζωή του αυτοκινήτου.

κάποια πράγματα από τα οποία με έχει ξεκουράσει το Χ5:
ωχ, ακούστηκε αυτό - πέρασα τα 5κ πρέπει να αλλάξω λάδια
- θέλουν ή δεν θέλουν οι βαλβίδες ρύθμισμα, πα να γ.......εί το πάω για λάδια και θα το ανοίξω κιόλα
- άλλαξα μέταλλα πριν από 90κ, μάλλον κοντά είναι η ώρα τους
- είμαι στα τόσα χιλιόμετρα, άραγε η αντλία πόσο ακόμα θα πάει μέχρι να κλάσει
- κάτσε να μπω στο αμερικάνικο που έχω καιρό επισκεφτώ μπας και παρουσιάστηκε τπτ καινούριο, όχι τπτ άλλο, μην περιμένουμε από αλλού και από αλλού μας έρθει
- αυτή την εβδομάδα νομίζω πως το αμάξι σέρνεται ενώ την προηγούμενη γ.....ε
- σκατά, ο βενζινάς που βάζω κάθε πέμπτη βενζίνη την ανέβασε στο θεό και άντε τώρα να ξαναβρείς καλό βενζινάδικο
- μου χτύπησε πυράκια
- από τα 150€ λογαριασμό κινητής τα 80€ είναι σε κλείσεις με άλλους κατόχους του ίδιου αυτοκινήτου
- ο μηχανικός σου είναι μέρος της καθημερινότητας σου, σαν να είναι κολλητός σου ένα πράμα, ενώ δεν πάτε μαζί ούτε για έναν καφέ
- μόλις αρχίζει και σηκώνεται στην ράμπα παρατάς ότι κάνεις, τσακώνεις τον φακό και σαν κάφρος σκουντάς δεξιά και αριστερά όποιον βρίσκεται από κάτω και ψάχνεις σαν τον βλάκα αν έχει ανοίξει και που έχει ανοίξει
- μια φορά την εβδομάδα ξαπλώνεις σαν τον βλάκα και κοιτάς από κάτω(αυτό ακόμα δεν έχω εξηγήσει γιατί το έκανα)
- σε κάθε σταυροδρόμι που είναι να βγεις ελέγχεις από 2-3 φορές τον κάθε καθρέφτη και δεξιά αριστερά για να σιγουρευτείς πως δεν υπάρχει τροχαία ή αστυνομία. και πολλά άλλα σπαστικά τα οποία είναι μέρος της καθημερινότητας κατοχής ενός ειδικού αυτοκινήτου.

θεωρώ πως αξίζει τον κόπο να το ζήσει κάποιος έστω και μια φορά στη ζωή του αν είναι λάτρεις της οδήγησης.

vagmag
07-12-16, 08:27
ώρε φίλε ... τζάμπα την βγάζω εγώ με το Μ5... ξένοιαστα χαχαχα

doctore
07-12-16, 12:51
όταν κάτι το κυνηγάς σε κυνηγάει και αυτό...απαράβατος κανόνας για τα αμάξια κροτίδες. είναι θέμα πρώτα του ιδιοκτήτη και μετά όλων των υπολοίπων παραγόντων. τα σχολαστικά σέρβις και οι αλλαγές λαδιών, ο προγραμματισμός επίσκεψης στο συνεργείο για τα γνωστά θέματα του κάθε μοντέλου, η σωστή χρήση του αυτοκινήτου κτλ, παρατείνουν την ζωή του αυτοκινήτου.

κάποια πράγματα από τα οποία με έχει ξεκουράσει το Χ5:
ωχ, ακούστηκε αυτό - πέρασα τα 5κ πρέπει να αλλάξω λάδια
- θέλουν ή δεν θέλουν οι βαλβίδες ρύθμισμα, πα να γ.......εί το πάω για λάδια και θα το ανοίξω κιόλα
- άλλαξα μέταλλα πριν από 90κ, μάλλον κοντά είναι η ώρα τους
- είμαι στα τόσα χιλιόμετρα, άραγε η αντλία πόσο ακόμα θα πάει μέχρι να κλάσει
- κάτσε να μπω στο αμερικάνικο που έχω καιρό επισκεφτώ μπας και παρουσιάστηκε τπτ καινούριο, όχι τπτ άλλο, μην περιμένουμε από αλλού και από αλλού μας έρθει
- αυτή την εβδομάδα νομίζω πως το αμάξι σέρνεται ενώ την προηγούμενη γ.....ε
- σκατά, ο βενζινάς που βάζω κάθε πέμπτη βενζίνη την ανέβασε στο θεό και άντε τώρα να ξαναβρείς καλό βενζινάδικο
- μου χτύπησε πυράκια
- από τα 150€ λογαριασμό κινητής τα 80€ είναι σε κλείσεις με άλλους κατόχους του ίδιου αυτοκινήτου
- ο μηχανικός σου είναι μέρος της καθημερινότητας σου, σαν να είναι κολλητός σου ένα πράμα, ενώ δεν πάτε μαζί ούτε για έναν καφέ
- μόλις αρχίζει και σηκώνεται στην ράμπα παρατάς ότι κάνεις, τσακώνεις τον φακό και σαν κάφρος σκουντάς δεξιά και αριστερά όποιον βρίσκεται από κάτω και ψάχνεις σαν τον βλάκα αν έχει ανοίξει και που έχει ανοίξει
- μια φορά την εβδομάδα ξαπλώνεις σαν τον βλάκα και κοιτάς από κάτω(αυτό ακόμα δεν έχω εξηγήσει γιατί το έκανα)
- σε κάθε σταυροδρόμι που είναι να βγεις ελέγχεις από 2-3 φορές τον κάθε καθρέφτη και δεξιά αριστερά για να σιγουρευτείς πως δεν υπάρχει τροχαία ή αστυνομία. και πολλά άλλα σπαστικά τα οποία είναι μέρος της καθημερινότητας κατοχής ενός ειδικού αυτοκινήτου.

θεωρώ πως αξίζει τον κόπο να το ζήσει κάποιος έστω και μια φορά στη ζωή του αν είναι λάτρεις της οδήγησης.

Εντάξει, δεν υπέφερες κιόλας.
Εγώ αναγκάζομαι να τηλεφωνώ σε τύπο με καραφιαγμένο άουδι TTS με φουλ όργανα μέσα, για να μου λέει από ποιο βενζινάδικο δεν του διορθώνει ο λάμδα.
Κατάντια λέμε.

Δώσε το Χ5 και πάρε ένα Exige S για καθημερινό.

BILL007
07-12-16, 12:56
Εγώ αναγκάζομαι να τηλεφωνώ σε τύπο με καραφιαγμένο άουδι TTS με φουλ όργανα μέσα, για να μου λέει από ποιο βενζινάδικο δεν του διορθώνει ο λάμδα.
Κατάντια λέμε.

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

E60_Arkadia
07-12-16, 19:07
Ειναι απλα τα πραγματα,εγω αν ειχα πουλησει προσφατα το Μ5 μου και εψαχνα για κατι πιο ηρεμο και καθημερινο τοτε θα χτυπαγα 335i/d 4πορτο.Τι εβο και σουμπαρου,μονο το σοκ που θα παθαινα ανοιγοντας την πορτα και μπαινοντας στο εμετικο εσωτερικο τους θα χτυπαγα το κεφαλι στο αισχρο ταμπλο τους.

friendgr
07-12-16, 21:16
Με προλαβες....ειπα να το γράψω εγώ αλλα φοβηθηκα μην παρεξηγηθω....

Καθεστε και συζητατε μετα απο Μ5 και μάλιστα απο το συγκεκριμένο , για τις γιαπωνεζικες κατσαρόλες....... Ας ειναι και 1000 άλογα και ας στρίβουν με 300.....προσωπικά ουτε καν γυρναω να τα κοιτάξω δεύτερη φορά στο δρόμο.....ειδικα όταν βλέπω και τα καγκουρικα με τα μπουρια απο την σόμπα της γιαγιάς(που προσπαθουν να βγάλουν σοβαρό ήχο) με πιάνουν τα γέλια.

Αν δεν τίθεται οικονομικό θέμα, είναι απλα ξεπεσμος.

Τα περι φορολογικής κοροιδιας είναι απλα δικαιολογίες. Ολο το φορολογικό καθεστώς ειναι κοροϊδία.

turbodog
07-12-16, 22:22
Εντάξει, δεν υπέφερες κιόλας.
Εγώ αναγκάζομαι να τηλεφωνώ σε τύπο με καραφιαγμένο άουδι TTS με φουλ όργανα μέσα, για να μου λέει από ποιο βενζινάδικο δεν του διορθώνει ο λάμδα.
Κατάντια λέμε.

Δώσε το Χ5 και πάρε ένα Exige S για καθημερινό.

Κοιτα Doc αμα θες μπορω να σου λεω και εγω απο ποιο βενζιναδικο δεν διορθωνει ο λαμδα, φιλοι ειμαστε :original:. (παρεπιπτοντως δεν διορθωνει ο λαμδα αλλα οι επιστροφες αβανς, κοινως ποσες μοιρες κοβει απο τον στοχο που εχει στο προγραμμα)

Το αουδι οσο ειναι στοκ δεν θελει τιποτα απο αυτα. Οταν διπλασιαζεις τα αλογα ομως παιρνεις πακετο και αυτα. Τα οποια δεν ειναι μονο προνομιο των αουδι αλλα και αλλων, οπως και των πορκυ, που ουκ ολιγα εχουν σπασει επειδη η περιεκτικοτητα σε αγωνιστικη ηταν 0.0001% λιγοτερη

Υπαρχουν πολλων ειδων καταντιες. Μια απο τις χειροτερες ειναι οταν ακριβες σπορ κατασκευες πεφτουν σε ακαταλληλα χερια και σερνονται απο μπουζουκια σε in καφετεριες μονο για show off και τιποτα αλλο. Το χουμε δει αυτο το εργο και συχνα μαλιστα

Συμφωνω για το exige, αν περισσευει κασερι για δευτερο ειδικο αυτοκινητο

vagmag
08-12-16, 06:11
Ακου καταντια τα evo , sti , κ καθε λογης τζαπαν .....

Το αυτοκίνητο για τον καθενα ειναι κατι διαφορετικό.
Αλλοι αγοράζουν bmw γιατι ειναι πισωκινητα .
Αλλοι για τα μοτερ τους...
Αλλοι για να δειχνουν στο γειτονα οτι εχουν καλο αυτοκινητο
Αλλοι για να ριξουν γκομενες
Αλλοι για τα μπουζουκια
Αλλοι για ασφαλεια κλπ κλπ

Ο κ. Αλεξης δοκιμασε ενα V10 μοτερ , κ παει πλεον για αλλες εμπειρίες . Ειναι προεδρος Αντιπρόεδρος κλπ σε αγωνιστική λεσχη αυτοκινήτου κ μαζι με τους υπόλοιπους παίρνει τα βουνα. Αν η επόμενη επιλογη ειναι sti , evo κλπ , porsche ή bmw ειναι καθαρα επιλογη προσωπικη απλα με διαφορετικα κριτηρια οχι καταντια .

Ενα bmw εχει στην κατοχη του. Για καθημερινο μαλιστα ...ωστε να χαιρεται την ποιοτητα bmw χαχαχαχα ( περαν της πλακας ειναι ομορφα φτιαγμενα ) . Απο την αλλη εχει δοκιμασει πολλα bmw εφτασε στο M5 κ μετα τα 500 αλογα του V10 , υποβάθμιση θα ηταν οποιαδήποτε αλλη επιλογη σε bmw .... ( γιατι να παρει ενα παρομοιο αυτοκινητο με λιγότερα κυβικα ή αλογα ; ας κρατούσε αυτο ).

Μια ευκαρια ειναι για να εχει αλλη μια αυτοκινητιστικη εμπειρια διαφορετικη ( κ αυτοκίνητα σαν το evo , μπορουν να το προσφέρουν) .
Εγω ετσι το βλεπω κ μου αρέσει που εχει μπει σε τέτοια διαδικασία.

Thomelef
08-12-16, 08:22
κάθε σχολή έχει και τη χάρη του.

όσων αφορά τα evolution και sti, είναι καθαρά drivers cars και δεν χρειάζονται φρικαλέες αλλαγές για να πάνε λίγο καλύτερα. είναι πολύ γρήγορα, σκυλιά σίγουρα όχι αδιάφορα για έναν ανήσυχο οδηγό. θα έλεγα πως στην ελλάδα του 2016 είναι πολύ καλές επιλογές.

doctore
08-12-16, 12:32
Κοιτα Doc αμα θες μπορω να σου λεω και εγω απο ποιο βενζιναδικο δεν διορθωνει ο λαμδα, φιλοι ειμαστε :original:. (παρεπιπτοντως δεν διορθωνει ο λαμδα αλλα οι επιστροφες αβανς, κοινως ποσες μοιρες κοβει απο τον στοχο που εχει στο προγραμμα)

Το αουδι οσο ειναι στοκ δεν θελει τιποτα απο αυτα. Οταν διπλασιαζεις τα αλογα ομως παιρνεις πακετο και αυτα. Τα οποια δεν ειναι μονο προνομιο των αουδι αλλα και αλλων, οπως και των πορκυ, που ουκ ολιγα εχουν σπασει επειδη η περιεκτικοτητα σε αγωνιστικη ηταν 0.0001% λιγοτερη

Υπαρχουν πολλων ειδων καταντιες. Μια απο τις χειροτερες ειναι οταν ακριβες σπορ κατασκευες πεφτουν σε ακαταλληλα χερια και σερνονται απο μπουζουκια σε in καφετεριες μονο για show off και τιποτα αλλο. Το χουμε δει αυτο το εργο και συχνα μαλιστα

Συμφωνω για το exige, αν περισσευει κασερι για δευτερο ειδικο αυτοκινητο

Αν δεν σου κάνει κόπο Δημήτρη, προτιμώ εσένα χίλιες φορές. :original:
Άλλο να μιλάω με φίλο, και άλλο με αουντάκια.

Αυτό το άουδι από ότι μου έχει πει είναι γύρω στα 400 άλογα.
Γυρνάει 1.35 στις Serres.
Μπαίνει με φρέσκια ευθυγράμμιση και σε 3 γύρους βγαίνει έξω με το τιμόνι να κοιτάει 10 μοίρες αριστερά.

Σίγουρα υπάρχουν Porsche που πάνε μόνο μπουζούκια και in στέκια, όπως υπάρχουν και Ferrari, και άλλα.
Το μόνο καλό από αυτήν την ιστορία είναι ότι κονομάνε οι αντιπροσωπείες, τα συνεργεία, οι λαστιχάδες και χίλιοι δυό.
Ότι είναι και το Cayenne δηλαδή.
Πληρώνουν και υπάρχει το συνεργείο που θα πάω εγώ το δικό μου.

Για καθημερινό το είπα το Exige S :original:

doctore
08-12-16, 12:37
...

Μια ευκαρια ειναι για να εχει αλλη μια αυτοκινητιστικη εμπειρια διαφορετικη ( κ αυτοκίνητα σαν το evo , μπορουν να το προσφέρουν) .
Εγω ετσι το βλεπω κ μου αρέσει που εχει μπει σε τέτοια διαδικασία.

Τα 280 άλογα μετά τα 500 είναι ένα θέμα :original:

mark e92
08-12-16, 16:31
8 στα 10 από αυτά που κυκλοφορούν στα σωστά σημεία την σωστή ώρα, είναι ένα μήνα συνεργείο για να βγούνε έξω τη σωστή ώρα.

Porsche βλέπω αρκετά συχνά.
996, 997.1 , Boxter, Cayman.
Μέγαρα, Serres, είναι η πλειοψηφία.

Aυτό δεν το ξέρω αλλά αν κρίνω απο του bro μου του έχει αλλάξει τα φώτα (500+) και δεν του κάνει κιχ .
Εντάξει του στοιχισε 3 φορές αλλά γούστα είναι αυτά...


Εγω μόνο κάτι παλιά βλέπω δηλ απο 2008 και πριν .

vagmag
08-12-16, 16:42
Βρε ποια exige????

Εκεί αν δείτε ποιότητα χαχαχα

Ποιότητα εσωτερικού για κλάματα.... κουδουνίστρα κανονική...

Από συνεργεία άλλο ανέκδοτο....

Το aircon φουρφουρι....

Η πρόσφυση στην ελληνική άσφαλτο ... αστεία. Κάθε μέρα ... μία εμπειρία όμως...
Δοξάζεις το Θεό, που έφτασες σώος... μιας και στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης , μπορούσες να κάνεις τατακε στην ευθεία από τις ανωμαλίες .

Καλό το επικοινωνιακό τιμόνι... αλλά τόσο άμεσο... δεν είναι για κάθε μέρα.

ίσως γέρασα, αλλά θα το επέλεγα μόνο αν έμενα στις Σέρρες, ή ακόμα καλύτερα στην Αγγλία...

Panos 316T
08-12-16, 18:59
Τα 280 άλογα μετά τα 500 είναι ένα θέμα :original:

Αυτη ειναι μιση αληθεια μιστερ!

Σε ποσα κιλα αμαξωμα το ενα και ποσα στο αλλο!
Ξεχωρα και το πως και που βγαζουν δυναμη το καθεναthumb

turbodog
08-12-16, 19:10
Τα 280 άλογα μετά τα 500 είναι ένα θέμα :original:

Θεμα ειναι να βρεις Evo με 280 αλογα :whistle:

BILL007
08-12-16, 20:31
Θεμα ειναι να βρεις Evo με 280 αλογα :whistle:

:th_Laie_67-1:

Thomelef
09-12-16, 08:23
360-380 άλογα σε EVO 8άρι-9άρι, είναι βαρβάτη ιπποδύναμη και για το αμάξωμα αλλά και με τον τρόπο που τα βγάζει. και μιλάμε για μοτέρ bulletproof.

BILLYS
09-12-16, 11:49
Μπορεί εσωτερικά να είναι μάπα αλλά σε αποζημιώνει στο δρόμο.
Έχει τύχει να με πάει βόλτα παραλιακή φίλος με 9αρι πιεσμένο πρώτο στάδιο και τα είδα όλα με τον τρόπο που έβγαζε την ιπποδύναμη στο δρόμο ειδικά στις στροφές.

stef
09-12-16, 13:23
360-380 άλογα σε EVO 8άρι-9άρι, είναι βαρβάτη ιπποδύναμη και για το αμάξωμα αλλά και με τον τρόπο που τα βγάζει. και μιλάμε για μοτέρ bulletproof.

Ισχύει, συμφωνώ απόλυτα.
Απλά υπάρχει κόσμος που εκτός από αυτό θέλει και μια πόρτα που όταν κλείνει να μην κάνει σαν τσίγκινος ήχος, δεν θέλει πλαστικούρα ταμπλό & πάνω απ όλα θέλει ένα αυτοκίνητο που να είναι all time classic σαν το 911.
Το EVO είναι πολεμική μηχανή που τα κάνει όλα αλλα όχι αυτά που ανέφερα παραπάνω.https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/062931bb021dd3c1e37ed47859ad7291-1.png

Ίσως το αντιπροσωπευτικότερο κατ εμέ διαφημιστικό της Porsche

Thomelef
09-12-16, 13:26
Για αυτό ένα 911 κάνει όσο τουλάχιστο 2 evo

deepBLUE
09-12-16, 13:36
Πατρινέ,πάρε πίσω το Μ5 γιατί προβλέπω σφαγή εδώ .
Αν πάλι δε στο δίνει πίσω ,πωλείται ένα Μ5 Ε60 facelift με 11000χλμ στα 42κ.
Τώρα όσο προλαβαίνεις ;)

aristent
09-12-16, 13:58
Πατρινέ,πάρε πίσω το Μ5 γιατί προβλέπω σφαγή εδώ .
Αν πάλι δε στο δίνει πίσω ,πωλείται ένα Μ5 Ε60 facelift με 11000χλμ στα 42κ.
Τώρα όσο προλαβαίνεις ;)

Κανω αντιπροσφορα:
BMW E60 LCi λευκο λουκ Μ5 πινακιδατο στα 45,000 ευρω(συζητησιμη προς τα επανω)....:th_Laie_67-1:

stef
09-12-16, 14:01
Για αυτό ένα 911 κάνει όσο τουλάχιστο 2 evo

Εννοείται!!!
Όταν τα θες όλα πληρώνεις! Νόμος

alexm
09-12-16, 14:41
Πατρινέ,πάρε πίσω το Μ5 γιατί προβλέπω σφαγή εδώ .
Αν πάλι δε στο δίνει πίσω ,πωλείται ένα Μ5 Ε60 facelift με 11000χλμ στα 42κ.
Τώρα όσο προλαβαίνεις ;)

Δεν υπάρχει καμία σφαγή, συζήτηση γίνεται και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, εκτός από κάποιες φυσικά που προσωπικά τις θεωρώ κατάντια...
Το φόρουμ για αυτό είναι άλλωστε, να συζητάμε, λύνοντας σκέψεις και προβληματισμούς.
Οι διαφωνίες υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα, ο καθένας μας έχει διαφορετικό τρόπο σκέψης και στο τι θέλει από το αυτοκίνητό του, το σίγουρο πάντως είναι ότι μέσα από την συζήτηση διαφωνώντας-συμφωνώντας κάτι καλό θα βγει... :original:

Το νέο μου τουτου θα αγοραστεί άμεσα, ει δυνατόν και πριν από τα Χριστούγεννα!!!
Οσο για τα 42κ, θείο η τιμή πέφτει και άλλο κάτω από κοντά όταν δει το μαρούλι... live ο έμπορας https://www.car.gr/9164828-bmw-m5-e60-v10-smg-7-o-head-up

Υ.Γ: αν το έχουν αγοράσει και δεν είναι προς πώληση, πόσο του το πήρανε του χριστιανού;

alexm
09-12-16, 15:09
Προσφορα απο την SUBARU HELLAS για το sti.

Κατόπιν επικοινωνίας μας και σε συνέχεια της επιθυμίας σας για την αγορά ενός (1) αυτοκινήτου SUBARU από την εταιρεία μας , είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας προτείνουμε τον ακόλουθο τύπο αυτοκινήτου, για τις ανάγκες σας όπως αυτά περιγράφονται στη οικονομική μας προσφορά:

Τύπος οχήματος: SUBARU WRX STI S-PACKAGE

Διαμόρφωση Αξίας Αυτοκινήτου: Τιμή Μονάδος σε €

Λιανική Αξία οχήματος 59.900,00

Έξοδα ταξινόμησης -Τέλη κυκλοφορίας 800,00

Σύνολο Αξίας οχήματος προσφοράς 60.700,00

Χρωματισμός οχήματος: WR Blue Metallic ή Satin White Pearl

Αριθμός οχημάτων : Ένα (01) αυτοκίνητο.

Τρόπος αποπληρωμής : Μετρητοίς .

Τόπος παράδοσης : Στις εγκαταστάσεις μας Λ. Κηφισίας 286 Χαλάνδρι.

Ισχύς προσφοράς : Δεκαπέντε (15) εργάσιμες ημέρες.

Χρόνος παράδοσης: 02/2016

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1) Τα έξοδα ταξινόμησης και τέλη κυκλοφορίας αξίας 800€ δίδονται ως παροχή από την εταιρεία μας.

Είμαστε στην διάθεση σας για κάθε συμπληρωματική πληροφορία.

Με τιμή,

...........................

Σύμβουλος Πωλήσεων


https://subaru.net.gr/2016sti_lineup.html


40289


40290

stef
09-12-16, 15:12
Το θέμα όμως Αλέξη είναι από κοντά σε τι κατάσταση και τι συντήρηση έχει γίνει στο συγκεκριμένο Μ5
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ούτε σαν τη μισή δουλειά/περιποίηση από το δικό σου δεν έχει πάνω....

alexm
09-12-16, 15:24
Το θέμα όμως Αλέξη είναι από κοντά σε τι κατάσταση και τι συντήρηση έχει γίνει στο συγκεκριμένο Μ5
Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ούτε σαν τη μισή δουλειά/περιποίηση από το δικό σου δεν έχει πάνω....

Στέφανε αυτά είναι για το αντμινστρατορα που θέλει να μου πουλήσει το Lci του 42κ!!!
Σαφώς και δεν έχει καμιά σχέση με το δικό μου, ούτε στα χλμ, ούτε στην κατάσταση, ούτε στα εξτρά!!!
Δεν παύει πάντως να είναι και αυτό ένα Μ5 Ε60 και η απορία μου για την τιμή εύλογη πιστεύω.
Από τις φωτο φαίνεται αρκετά συμπαθητικό, πόσο ανάγκη είχε να το δώσει σε τιμή ξεφτίλα, εντάξει 5000 κυβικά να του πηδ@σουμε τη μάνα, όχι και τον πάτερα!!!

deepBLUE
09-12-16, 16:54
Εγώ μιλώ για facelift καθώς και για 11.000χλμ κι όχι για προ.
Η τιμή δεν πέφτει μην αρχίζεις τα παζάρια :)

aristent
09-12-16, 17:21
Εγώ μιλώ για facelift καθώς και για 11.000χλμ κι όχι για προ.
Η τιμή δεν πέφτει μην αρχίζεις τα παζάρια :)

αμα εχεις κανει μονο 11.000 χιλιομετρα,εισαι χειροτερος και απο τον θειο!!!:v:

aristent
09-12-16, 17:26
..... σε συνέχεια της επιθυμίας σας για την αγορά ενός (1) αυτοκινήτου SUBARU ......

Θειο,αυτο ειναι επιθυμια μονο???.....:think:

m_power_lunatic
09-12-16, 18:23
Δεν υπάρχει καμία σφαγή, συζήτηση γίνεται και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, εκτός από κάποιες φυσικά που προσωπικά τις θεωρώ κατάντια...
Το φόρουμ για αυτό είναι άλλωστε, να συζητάμε, λύνοντας σκέψεις και προβληματισμούς.
Οι διαφωνίες υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα, ο καθένας μας έχει διαφορετικό τρόπο σκέψης και στο τι θέλει από το αυτοκίνητό του, το σίγουρο πάντως είναι ότι μέσα από την συζήτηση διαφωνώντας-συμφωνώντας κάτι καλό θα βγει... :original:

Το νέο μου τουτου θα αγοραστεί άμεσα, ει δυνατόν και πριν από τα Χριστούγεννα!!!
Οσο για τα 42κ, θείο η τιμή πέφτει και άλλο κάτω από κοντά όταν δει το μαρούλι... live ο έμπορας https://www.car.gr/9164828-bmw-m5-e60-v10-smg-7-o-head-up

Υ.Γ: αν το έχουν αγοράσει και δεν είναι προς πώληση, πόσο του το πήρανε του χριστιανού;

Ένα εικοσαρικο θα πει κάποιος αλλά θεωρώ ότι είναι πιο φθηνά αγορασμένο από τον συγκεκριμένο έμπορο.

mark e92
09-12-16, 22:09
Προσφορα απο την SUBARU HELLAS για το sti.

Κατόπιν επικοινωνίας μας και σε συνέχεια της επιθυμίας σας για την αγορά ενός (1) αυτοκινήτου SUBARU από την εταιρεία μας , είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας προτείνουμε τον ακόλουθο τύπο αυτοκινήτου, για τις ανάγκες σας όπως αυτά περιγράφονται στη οικονομική μας προσφορά:

Τύπος οχήματος: SUBARU WRX STI S-PACKAGE

Διαμόρφωση Αξίας Αυτοκινήτου: Τιμή Μονάδος σε €

Λιανική Αξία οχήματος 59.900,00

Έξοδα ταξινόμησης -Τέλη κυκλοφορίας 800,00

Σύνολο Αξίας οχήματος προσφοράς 60.700,00

Χρωματισμός οχήματος: WR Blue Metallic ή Satin White Pearl

Αριθμός οχημάτων : Ένα (01) αυτοκίνητο.

Τρόπος αποπληρωμής : Μετρητοίς .

Τόπος παράδοσης : Στις εγκαταστάσεις μας Λ. Κηφισίας 286 Χαλάνδρι.

Ισχύς προσφοράς : Δεκαπέντε (15) εργάσιμες ημέρες.

Χρόνος παράδοσης: 02/2016

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1) Τα έξοδα ταξινόμησης και τέλη κυκλοφορίας αξίας 800€ δίδονται ως παροχή από την εταιρεία μας.

Είμαστε στην διάθεση σας για κάθε συμπληρωματική πληροφορία.

Με τιμή,

...........................

Σύμβουλος Πωλήσεων


https://subaru.net.gr/2016sti_lineup.html


40289


40290

Εάν φτάσεις στα 60 δεν βάζεις αλλά 10 να πας σε Μ2?

friendgr
09-12-16, 23:08
Προσωπικά με 60 και 70 σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν θα έπαιρνα καινούργιο αμάξι στο ελλαδισταν ακόμα και να τα κερδιζα στο τζόκερ.

Αν είναι τα τέλη μια φορά κοροϊδία αυτό είναι δέκα.

stef
09-12-16, 23:22
Προσωπικά προτιμώ να δώσω 60 για αμάξι παρά να τα χω στην τράπεζα να κάθονται και στο τέλος να τα κουρέψουν.
Και θα χω τέλη όσο ένα 1600

friendgr
09-12-16, 23:43
Ουτε εγώ μιλησα για τράπεζα. Απλα θα ηθελα να αγοράσω όσο πιο πολύ αμάξι γίνεται και όχι λίγο αμάξι και πολυ φορο οπώς συμβαινει σε όλα τα ακριβά ιδίως καινούργια.

Μπορεί να πληρωσεις λιγα τέλη, άλλα οτάν ερθει η ωρα της πώλησης θα πεσει κλάμα....

stef
09-12-16, 23:47
Γούστα είναι αυτά
Ο καθένας κάνει αυτό που θέλει & θεωρεί καλύτερο για αυτόν
Γιατί δεν είναι μόνο το να πάρεις ένα "πιο πολύ" αμάξι αλλά και να το συντηρήσεις κιόλας, και τότε πίστεψέ με θα πέσει πιο πολύ κλάμα...

vagmag
10-12-16, 05:37
Είχα γράψει ένα ποστ... αλλά μάλλον δεν το πόσταρα.... χαχαχα

Ήταν κάπως έτσι.....

"Σαν να τους ακούω .... : 60.000 ευρώ για subaru ? 60.000 για τζαπάν ? 60.000 στην Ελλάδα ? κατάντια.... "

Προς διευκρίνηση ... Αν κάποιος μπορεί σήμερα να δώσει 60.000 ευρώ στην Ελλάδα για ειδικό αυτοκίνητο , προσωπικά του βγάζω το καπέλο.
Δείχνει πολλά.
Δεν έχει ανάγκη να δειχτεί στο γείτονα κ να πάρει audi, merc, bmw...
Έχει τη δύναμη (οικονομική, αλλά κυρίως ψυχολογική ) να πάρει κάτι για να το οδηγήσει και να το χαρεί... Να το πάρει για τον εαυτό του.

Οι πιο πολλοί ΑΝ έδιναν 60.000 ευρώ, θα κοιτούσαν να είναι "πιο" αυτοκίνητο , να είναι "πιο" λογική επιλογή , να μη χάσουν πολλά στην μεταπώληση κλπ κλπ , αυτές όλες είναι λογικές επιλογές... αυτός που ξεχωρίζει είναι αυτός που τα δίνει τα 60.000 και σκέφτεται μόνο το πως θα περάσει όμορφα.

Δεν ξέρω τα σουμπαρού σήμερα, αλλά προ 10ετίας τουλάχιστο, τα πλαίσια τους ήταν πολύ πιο στιβαρά, από γερμανικά, και την αίσθηση αυτή που σου μετέφερε, μπορούσες να την επιβεβαιώσεις τόσο από τα crash test διεθνως (όχι μόνο στα ευρωπαϊκά) αλλά και στο άνοιξε κλείσε πόρτας - πορτμπαγκαζ, όταν το αυτοκίνητο βρισκόταν πχ διαγωνίως σε ράμπα... Τότε βέβαια... δεν είχαν πλαίσια στις πόρτες και ήταν πιο sport χαχαχα

Πάρε γνώμη και από τη Marienoel (σορυ αν το έγραψα λάθος... είναι και πρωί) .

alexm
10-12-16, 06:03
Έχουν καβαλήσει το καλάμι οι ιδιοκτήτες των evo 10 που κοιτάω, τους παίρνεις τηλ και συμπεριφέρονται λες και πουλάνε διαστημόπλοια...
Όχι κύριοι evaκιδες, 30-33-35 + ένα 5χιλιαρο ακόμα για να το κάνω στάδιο 1 δεν σας τα δίνω, θα δώσω 60 για το suba και θα βγάλω εγώ τα ναύλον από τα καθίσματα!!!
Το μόνο πρόβλημα είναι η παράδοση, δεν θα το προλάβω για τις Σέρρες για να δείτε με τους γουβαδες... σας τα bmw πως στρίβουν τα καλά τουτουνια... :rally: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Υ.Γ: ένα sti πουλήθηκε όλο και όλο το 2016 σε χρώμα μπλε

vagmag
10-12-16, 07:24
Έχουν καβαλήσει το καλάμι οι ιδιοκτήτες των evo 10 που κοιτάω, τους παίρνεις τηλ και συμπεριφέρονται λες και πουλάνε διαστημόπλοια...
Όχι κύριοι evaκιδες, 30-33-35 + ένα 5χιλιαρο ακόμα για να το κάνω στάδιο 1 δεν σας τα δίνω, θα δώσω 60 για το suba και θα βγάλω εγώ τα ναύλον από τα καθίσματα!!!
Το μόνο πρόβλημα είναι η παράδοση, δεν θα το προλάβω για τις Σέρρες για να δείτε με τους γουβαδες... σας τα bmw πως στρίβουν τα καλά τουτουνια... :rally: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Υ.Γ: ένα sti πουλήθηκε όλο και όλο το 2016 σε χρώμα μπλε

Ελα , πες .... ποια ναυλον , ποια evo κλπ ..... .... μην σου εχει κλασει αλλος το κάθισμα σκεφτεσαι χαχαχαχα

aristent
10-12-16, 09:28
......
Το μόνο πρόβλημα είναι η παράδοση, δεν θα το προλάβω για τις Σέρρες .....

....γιατι δεν πας κατευθειαν να παραλαβεις ενα απο δαυτον στην Γερμανια:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=219545360&scopeId=C&sortOption.sortOrder=ASCENDING&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&export=NO_EXPORT&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&makeModelVariant1.makeId=23500&makeModelVariant1.modelDescription=wrx+sti&pageNumber=2
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/_20-1.jpg


https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/WRX_STI_MY2015_Innen_01e1437204463450-1.jpg

alexm
10-12-16, 09:39
....γιατι δεν πας κατευθειαν να παραλαβεις ενα απο δαυτον στην Γερμανια:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=219545360&scopeId=C&sortOption.sortOrder=ASCENDING&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&export=NO_EXPORT&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&makeModelVariant1.makeId=23500&makeModelVariant1.modelDescription=wrx+sti&pageNumber=2
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/_20-1.jpg


https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/WRX_STI_MY2015_Innen_01e1437204463450-1.jpg

Θα βγει ακριβότερο Άρη + τα έξοδα του να πας να το δεις!!!

VanVIC
10-12-16, 09:49
... για τις Σέρρες για να δείτε με τους γουβαδες... σας τα bmw πως στρίβουν τα καλά τουτουνια... :rally: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

...

Συγνώμη αλλά για να μην μπερδευόμαστε... πίσω στο 2008 δεν θα τά'γραφες αυτά ούτε για "πλάκα"
Για άλλους σκοπούς σχεδιάστηκε και εξυπηρετεί ένα Sti και άλλους ένα Μ5. Το θέμα είναι τί γουστάρεις, τί λέει η καρδιά σου, γι'αυτό και κάποιοι πρεσβευουν το: "η ζωή είναι μικρή, ζήσε τ'ονειρό σου και όχι των άλλων"

Είναι οι καιροί και οι καταστάσεις στη χώρα και -κυρίως- στην τσέπη μας Αλέξη που μοιραία κάνουν το μυαλό να στροφάρει πιο "πρακτικά"
Είναι πράγματι κατάντια να έχουν γίνει τα πράγματα όπως έχουν γίνει αλλά και πάλι να δοξάζουμε τον Υψιστο αν έχουμε την υγειά μας.

Σχετικά με την κωλοκατάσταση, εδώ στη γειτονιά μου στο πλάϊ της Αττικής Οδού στο Μαρούσι, είναι η έκθεση της ΚΑRENTA με την Audi στη γωνία και δίπλα (μέχρι πρότεινος) την Bentley. Λοιπόν προσφάτως ξεκράμασαν τις πινακίδες Bentley και τί λέτε οτι γράφει απ'έξω το μαγαζί ;
...
"Προσεχώς SKODA "
Εδώ γελάμε ή κλαίμε ;
Μήπως αυτή η μετάβαση σας θυμίζει λίγο και την αντίστοιχη της Ελλάδα του 2008 στο 2016;

Αγαπητέ Αλέξη, και πίσω στο 2008 τα θάυμαζες τα ειδικά Subaru αλλά "Μ" δαγκωτό ψήφιζες.
Σε κάθε περίπτωση όμως, οι λέξεις είναι περιττές όταν γουστάρει ο Αλέξης




Υ.Γ.: Στα κατάλληλα χέρια και τα BMW στρίβουν προσφέροντας απόλυτες επιδόσεις, απόλαυση αλλά και θέαμα !

vagmag
10-12-16, 10:02
Το 2008 ηταν 10 χρονια νεοτερος σχεδον.... τωρα εχει εμπειρια χαχαχαχα

Κ κρινοντας απο εμενα το 2008 πρεπει να αγορασα την elise , τώρα που την εζησα κ την απομυθοποιησα ... λεω αλλα χαχαχαχα

Αφηστε βρε τον ανθρωπο να ψωνισει... Αν ο κ. Αλεξης παρει sti , καποιοι συνταξιουχοι θα παρουν τη συνταξη τους , καποιοι δημόσιοι το μισθο τους , επενδυτες ψαχνουμε, θα παρει συγχαρητηρια απο τον αλλο Αλεξη που κυβερνά, κ θα οδηγει φρεσκο πραμα ...οπλο.... ( παρε focu rs ή mustang να δεις τι θα ακουσεις χαχαχαχα ) .

alexm
10-12-16, 10:48
Συγνώμη αλλά για να μην μπερδευόμαστε... πίσω στο 2008 δεν θα τά'γραφες αυτά ούτε για "πλάκα"
Για άλλους σκοπούς σχεδιάστηκε και εξυπηρετεί ένα Sti και άλλους ένα Μ5. Το θέμα είναι τί γουστάρεις, τί λέει η καρδιά σου, γι'αυτό και κάποιοι πρεσβευουν το: "η ζωή είναι μικρή, ζήσε τ'ονειρό σου και όχι των άλλων"

Είναι οι καιροί και οι καταστάσεις στη χώρα και -κυρίως- στην τσέπη μας Αλέξη που μοιραία κάνουν το μυαλό να στροφάρει πιο "πρακτικά"
Είναι πράγματι κατάντια να έχουν γίνει τα πράγματα όπως έχουν γίνει αλλά και πάλι να δοξάζουμε τον Υψιστο αν έχουμε την υγειά μας.

Σχετικά με την κωλοκατάσταση, εδώ στη γειτονιά μου στο πλάϊ της Αττικής Οδού στο Μαρούσι, είναι η έκθεση της ΚΑRENTA με την Audi στη γωνία και δίπλα (μέχρι πρότεινος) την Bentley. Λοιπόν προσφάτως ξεκράμασαν τις πινακίδες Bentley και τί λέτε οτι γράφει απ'έξω το μαγαζί ;
...
"Προσεχώς SKODA "
Εδώ γελάμε ή κλαίμε ;
Μήπως αυτή η μετάβαση σας θυμίζει λίγο και την αντίστοιχη της Ελλάδα του 2008 στο 2016;

Αγαπητέ Αλέξη, και πίσω στο 2008 τα θάυμαζες τα ειδικά Subaru αλλά "Μ" δαγκωτό ψήφιζες.
Σε κάθε περίπτωση όμως, οι λέξεις είναι περιττές όταν γουστάρει ο Αλέξης




Υ.Γ.: Στα κατάλληλα χέρια και τα BMW στρίβουν προσφέροντας απόλυτες α επιδόσεις, απόλαυση αλλά και θέαμα !

Σύμφωνω απόλυτα Βαγγέλη με αυτά που αναφέρεις, διαφωνώ όμως με την σοβαρότητα του υστερόγραφου.
Η αναφορά μου στα BMW είχε καθαρά χιουμοριστικό χαρακτήρα, γιαυτο και το ανάλογο γελακι...thumb

BILLYS
10-12-16, 14:03
https://efthimiadis-mitsubishi.car.gr/cars/view/8569556/

Αν σ ενδιαφέρει ο μαντρας είναι φίλος.

m_power_lunatic
10-12-16, 15:10
Εγώ το καταλαβαίνω σαν επιλογή.........αξιοπιστία JAPAN στο μέτρο του δυνατού και τυχερού και ΖΕΛΑΤΙΝΑ........παιδια........δεν παλευεται ή ζελατίνα αφηστε το........όταν είσαι ψείρας την θες την ζελατίνα σου.-

vagmag
10-12-16, 18:41
Άντε πάρτο .... ενα πουλήθηκε το 2016 κ ενα θα παρεις εσυ το 2017 !!!!

Συλλεκτικό !!!

vagmag
10-12-16, 18:44
Επειδή κάποιοι επίσης σχολίασαν τα μπουριά κ την προσπάθεια που κάνουν οι Γιαπωνέζοι να βγάλουν ήχο .... να υπενθυμίσω οτι ο boxer βγάζει ήχο πολύ διαφορετικό κ ίσως μοιάζει με άλλους πολύ περισσότερων κυβικών .

Προσωπικά μου αρεσει αυτο το βαρύ δούλεμα .

E60_Arkadia
10-12-16, 20:07
Έχουν καβαλήσει το καλάμι οι ιδιοκτήτες των evo 10 που κοιτάω, τους παίρνεις τηλ και συμπεριφέρονται λες και πουλάνε διαστημόπλοια...
Όχι κύριοι evaκιδες, 30-33-35 + ένα 5χιλιαρο ακόμα για να το κάνω στάδιο 1 δεν σας τα δίνω, θα δώσω 60 για το suba και θα βγάλω εγώ τα ναύλον από τα καθίσματα!!!
Το μόνο πρόβλημα είναι η παράδοση, δεν θα το προλάβω για τις Σέρρες για να δείτε με τους γουβαδες... σας τα bmw πως στρίβουν τα καλά τουτουνια... :rally: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Υ.Γ: ένα sti πουλήθηκε όλο και όλο το 2016 σε χρώμα μπλε
Αλεξη ότι και να επιλεξεις με το καλο.Το Μ5 που ειχες,του ειχες πιει ποτε το αιμα η το λυποσουνα και απλα καποιες φορες το οδηγησες σβελτα?? Το ρωταω αυτό γτ σε βλεπω πιο χαλαρο και ανυπομονο για την μετα Μ5 εποχη με ένα σουμπαρου η ΕΒΟ.Δηλαδη ειχες υποψη σου τι εκπληκτικες δυνατότητες ειχε το Μ σου στα απολυτα ορια? (Φιλικα ρωταω χωρις ιχνος ειρωνειας μιας και γνωριζόμαστε με τον Αλεξη.)

alexm
10-12-16, 20:16
Αλεξη ότι και να επιλεξεις με το καλο.Το Μ5 που ειχες,του ειχες πιει ποτε το αιμα η το λυποσουνα και απλα καποιες φορες το οδηγησες σβελτα?? Το ρωταω αυτό γτ σε βλεπω πιο χαλαρο και ανυπομονο για την μετα Μ5 εποχη με ένα σουμπαρου η ΕΒΟ.Δηλαδη ειχες υποψη σου τι εκπληκτικες δυνατότητες ειχε το Μ σου στα απολυτα ορια? (Φιλικα ρωταω χωρις ιχνος ειρωνειας μιας και γνωριζόμαστε με τον Αλεξη.)

Κώστα τι εννοείς με την έκφραση απόλυτα όρια;

E60_Arkadia
10-12-16, 20:23
Να το βαλεις πιστα να το στριψεις μεχρι να καταλαβαίνεις ότι παει να ξεκολλησει να στιβεις το μοτερ στην ευθεια οσο παει δηλαδή να το οδηγήσεις τεζα πως να στο πω.Εχω βαλει πιστα το Ε60 μου για λιγες στροφες και πιστεψε με χαρηκα το πλαισιο το τιμονι και γενικα το συνολο της μπεμπας,παρολο που του ελειπε ένα δυνατο μοτερ.Δηλαδη τι ΕΒΟ και σουμπαρου αν ειχα το Μ5 σου στην πιστα.

BILL007
10-12-16, 20:48
Κανω αντιπροσφορα:
BMW E60 LCi λευκο λουκ Μ5 πινακιδατο στα 45,000 ευρω(συζητησιμη προς τα επανω)....:th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Οσο για τα 42κ, θείο η τιμή πέφτει και άλλο κάτω από κοντά όταν δει το μαρούλι... live ο έμπορας https://www.car.gr/9164828-bmw-m5-e60-v10-smg-7-o-head-up

Υ.Γ: αν το έχουν αγοράσει και δεν είναι προς πώληση, πόσο του το πήρανε του χριστιανού;


Από τις φωτο φαίνεται αρκετά συμπαθητικό, πόσο ανάγκη είχε να το δώσει σε τιμή ξεφτίλα, εντάξει 5000 κυβικά να του πηδ@σουμε τη μάνα, όχι και τον πάτερα!!!

Κατα 99% είναι απο κάποια ανταλλαγή Άλεξ, αλλά το αντίκρυσμα της δεν νομίζω να ξεφεύγει σαν τιμή απο αυτά που ζητάει ο έμπορος.

alexm
10-12-16, 20:49
Να το βαλεις πιστα να το στριψεις μεχρι να καταλαβαίνεις ότι παει να ξεκολλησει να στιβεις το μοτερ στην ευθεια οσο παει δηλαδή να το οδηγήσεις τεζα πως να στο πω.Εχω βαλει πιστα το Ε60 μου για λιγες στροφες και πιστεψε με χαρηκα το πλαισιο το τιμονι και γενικα το συνολο της μπεμπας,παρολο που του ελειπε ένα δυνατο μοτερ.Δηλαδη τι ΕΒΟ και σουμπαρου αν ειχα το Μ5 σου στην πιστα.

Κώστα το Μ5 2 τόνων στη πίστα να κάνει τι;
Δεν είναι αμάξι για πίστα το Μ5, με τα ηλεκτρονικά εντός το σύστημα ευστάθειας είναι μονίμως αναμένο και τρώει για πλάκα τους πίσω δίσκους, με τα ηλεκτρονικά off στην πρώτη στροφή ένα ωραίο τετακε στην καλύτερη.
Φυσικά μπορείς να πας σε πίστα με ένα οποιοδήποτε Ε60 ανεξαρτήτων κυβικών και να το κατά ευχαριστηθείς με τον τρόπο σου!!!
Καλό είναι όμως εάν έχεις ηλιοροφη να την έχεις κλειστή για τα 4κινητα που θα περνάνε από πάνω σου, μην μπει κανένα μέσα... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Thomelef
10-12-16, 21:40
Το ότι ένα αμάξι είναι κατά πολύ ακριβότερο από ένα άλλο ή είναι κατασκευασμενα με μεγαλύτερη λεπτομέρεια και πιο εξωτικά υλικά, δεν σημαίνει ότι πάει και καλύτερα ή ότι είναι πιο ευχάριστο μέσα στην πίστα.

Βασικά δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά εδώ δεν συγκρίνουμε το αν το Μ5 η τα 911 είναι καλύτερα η οχι από ένα μιστουμπισι η σουμπαρου. Αυτό είναι δεδομένο.

Ο Αλέξης έχει διαλέξει προσανατολισμο και συμφωνώ απόλυτα μαζί του, γιατί πολύ απλά στην Ελλάδα του 2016 δεν αξίζει ένας οικονομικά μέσος Έλληνας να κατέχει τέτοιου είδους αυτοκίνητο. Από την άλλη, αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά, ο Αλέξης θα είχε σε κανονική κυκλοφορία το αυτοκίνητο του. Δεν το έκανε γιατί θεωρεί ληστεία να πληρώνει και να ξαναπληρωνει χωρίς λόγο, κάτι που έχει πλέον απαξιωθει και θα συνεχίσει να απαξιωνεται.

Οπότε αφήστε μερικοί καταμερος τα σχόλια τυπου...μα καλά από το Μ5 σε ιαπωνα? Ναι, εφόσον είναι πεπεισμένος πως θα τον ευχαριστεί και θα έχει αμάξι στην κατοχή του με πολύ πιο ξεγνοιαστη ιδιοκτησία.

Αμάξι θέλει ο άνθρωπος για να περνά καλά και όχι άλλη μια γκαράζ κουιν που θα του ελαφρωνει το λογαριασμό χωρίς λόγο.

Και κάτι τελευταίο. Πριν απαξιωσετε κάτι, φροντίστε να έχετε εμπειρία πρώτα. Και τα εβο και τα σουμπαρου, είναι καταπληκτικά αυτοκίνητα. Πισωκινητα μπορεί να μην είναι, σαν ταξί μπορεί να είναι στι εσωτερικό, αλλά για έναν οδηγό αυτά είναι λεπτομερειες...

aristent
10-12-16, 22:18
Να το βαλεις πιστα να το στριψεις μεχρι να καταλαβαίνεις ότι παει να ξεκολλησει να στιβεις το μοτερ στην ευθεια οσο παει δηλαδή να το οδηγήσεις τεζα πως να στο πω.Εχω βαλει πιστα το Ε60 μου για λιγες στροφες και πιστεψε με χαρηκα το πλαισιο το τιμονι και γενικα το συνολο της μπεμπας,παρολο που του ελειπε ένα δυνατο μοτερ.Δηλαδη τι ΕΒΟ και σουμπαρου αν ειχα το Μ5 σου στην πιστα.

Και ο Αλεξης ετοιμος ηταν να το φτιαξει καπως ετσι:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/ysfactorym58-1.jpg
https://indianautosblog.com/2009/02/japans-y-factory-tunes-the-bmw-m5
και να οργωνει τις πιστες.....αλλα δεν μπορουσε να χαλασει το τελειο δερματινο σαλονι!!!:thumbsup:

Koyotte
10-12-16, 22:20
Δε συμφωνώ καθόλου με τη λογική bmw και μετά το χάος. Υπάρχουν καταπληκτικά αυτοκίνητα, ακόμα και από ταπεινες εταιρείες ή όχι τόσο premium. Όπως το βλέπει ο καθένας και σύμφωνα με τη χρήση που θέλει να κάνει. Σημαντική παράμετρος βέβαια, είναι πλέον και το οικονομικό, άμα είναι να σου κοστίζει η bmw όσο μια πολυμελης οικογένεια, στο διαολο και το σήμα και η πόρτα χρηματοκιβωτιο και τα αφρώδη πλαστικά...

aristent
10-12-16, 22:20
Το ότι ένα αμάξι είναι κατά πολύ ακριβότερο από ένα άλλο ή είναι κατασκευασμενα με μεγαλύτερη λεπτομέρεια και πιο εξωτικά υλικά, δεν σημαίνει ότι πάει και καλύτερα ή ότι είναι πιο ευχάριστο μέσα στην πίστα.

Βασικά δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά εδώ δεν συγκρίνουμε το αν το Μ5 η τα 911 είναι καλύτερα η οχι από ένα μιστουμπισι η σουμπαρου. Αυτό είναι δεδομένο.

Ο Αλέξης έχει διαλέξει προσανατολισμο και συμφωνώ απόλυτα μαζί του, γιατί πολύ απλά στην Ελλάδα του 2016 δεν αξίζει ένας οικονομικά μέσος Έλληνας να κατέχει τέτοιου είδους αυτοκίνητο. Από την άλλη, αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά, ο Αλέξης θα είχε σε κανονική κυκλοφορία το αυτοκίνητο του. Δεν το έκανε γιατί θεωρεί ληστεία να πληρώνει και να ξαναπληρωνει χωρίς λόγο, κάτι που έχει πλέον απαξιωθει και θα συνεχίσει να απαξιωνεται.

Οπότε αφήστε μερικοί καταμερος τα σχόλια τυπου...μα καλά από το Μ5 σε ιαπωνα? Ναι, εφόσον είναι πεπεισμένος πως θα τον ευχαριστεί και θα έχει αμάξι στην κατοχή του με πολύ πιο ξεγνοιαστη ιδιοκτησία.

Αμάξι θέλει ο άνθρωπος για να περνά καλά και όχι άλλη μια γκαράζ κουιν που θα του ελαφρωνει το λογαριασμό χωρίς λόγο.

Και κάτι τελευταίο. Πριν απαξιωσετε κάτι, φροντίστε να έχετε εμπειρία πρώτα. Και τα εβο και τα σουμπαρου, είναι καταπληκτικά αυτοκίνητα. Πισωκινητα μπορεί να μην είναι, σαν ταξί μπορεί να είναι στι εσωτερικό, αλλά για έναν οδηγό αυτά είναι λεπτομερειες...

+1000thumb

Dr. Yamastura
10-12-16, 22:59
Προσωπικά δεν θα ακουμπούσα αμάξι με φόρο πολυτελείας,έστω και 2λιτρο.
Θα πήγαινα σε κάτι γρήγορο,έστω και υποθετικά υποδεέστερο,και θα είχα να πληρώνω μόνο τέλη.

Τα υπόλοιπα μετρητά στην πάντα.

Δεν θυμάμαι αν το θες για καθημερινό ή μόνο για κάποιες βόλτες μεσοβδόμαδα και σκ.

Αν το θες μόνο για ενήλικο παιχνίδι και όχι για κάθε μέρα εγώ θα έπαιρνα rx7 fd.
135 τέλη και άσε τους άλλους να πληρώνουν.
Αυτά που γλιτώνεις τα ρίχνεις στο αμάξι σου.

Για κάθε μέρα ένα Μ3 Ε46 με μάξιμουμ 15κ,ένα 335 πριν το 2007,135.
Πάνω από 20κ δεν θα έδινα με τίποτα.
Είναι φανταστικά για καθημερινά,πίστα,οικογένει α.
All around cars.

όχι ότι τα τζαπανίζ που ψάχνεις δεν είναι,αλλά να δώσεις 30-40κ???Είναι και 4κίνητα.... χαχαχα



Rx7 fd τελείως εργοστασιακό που θα είναι και συλλεκτικά σε λίγα χρόνια.
Και μοτέρ να σπάσει με 4-7κ το κάνεις καινούργιο και σου κρατάει πολλα χρόνια ακόμα.

Εκτός αν έχεις το μικρόβιο του καινούργιου αυτοκινήτου μέχρι 10ετίας,οπότε πλέρωνε!

E60_Arkadia
11-12-16, 02:00
Αλέξη ότι και να αποφασίσεις να είναι καλοτάξιδο και να το χαρείς για πολλά χρόνια, κανόνισε την πρώτη στρίφτερη διαδρομή για καφεδάκι στο Λεβιδι ερχόμενος από Λαμπεια φυσικά,ξέρεις έσυ...θα με πας και κούρσα με το ταξι που θα πάρεις :thumbsup:

m_power_lunatic
11-12-16, 07:24
Την προηγουμενη εβδομαδα τωρα που το σκεφτομαι η αντιπροσωπεια της Subaru στην Κηφισσιας εβγαζε απο την βιτρίνα ενα μπλε σαν το παραπανω.

stef
11-12-16, 07:48
Είμαστε σίγουροι ότι για αυτό πχ https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=233816156 θέλει άλλα 25.000€ τελωνείο και δεν συμφέρει;

m_power_lunatic
11-12-16, 11:09
Ειναι μεταχειρο Στεφ με καποια χλμ

stef
11-12-16, 21:08
Ειναι μεταχειρο Στεφ με καποια χλμ

Ναι βρε το είδα αυτό!!!
Αν ντε και καλά θέλει το καινούριο μοντέλο ως μεταχειρισμένο το ανέφερα

Leonidas_E39
11-12-16, 21:22
Δεν συμφερει να ερθει πλεον κανενα αμαξι απο εξω σαν μεταχειρισμενο ανεβασαν τους δασμους 200% στην τιμη αγορας.

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

friendgr
12-12-16, 13:35
Ακόμα και για Euro 6 ;;;

Leonidas_E39
12-12-16, 13:36
Ναι και για euro 6 πλεον .

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

topmar
12-12-16, 14:37
Πλην ειδικών κατηγοριών....

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

stef
12-12-16, 14:43
Δεν συμφερει να ερθει πλεον κανενα αμαξι απο εξω σαν μεταχειρισμενο ανεβασαν τους δασμους 200% στην τιμη αγορας.

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

Έχεις την καλοσύνη να μας στείλεις το αντίστοιχο έγγραφο του υπουργείου όσον αφορά τα euro6?
Γνωστός μεσάζοντας κατεβάζει με την οκά euro6 ακόμη και την προηγούμενη βδομάδα....
Δεν μπορεί να μπαίνει μέσα...

Leonidas_E39
12-12-16, 14:54
https://www.enikonomia.gr/auto/129154,oi-ypsiloi-foroi-sta-eisagomena-metacheirismena-ix-odigoun-tin-el.html

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

Leonidas_E39
12-12-16, 15:00
Οι περισσοτεροι κατεβαζουν απο βουλγαρια οπου κανουν μπινια με τον φπα και με παστα τιμολογια μιλαμε για επιβατικα αυτοκινητα. Πλεον μονο τα επαγγελματικα δεν εχουν αλλαγες στην.εισαγωγη τους σορυ για το off topic

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

friendgr
12-12-16, 15:21
Ετσι . Αναπτυξη όχι αστεία. Σε λίγο θα στέλνουν εισαγγελείς να ανοίγουν και τάφους μην τυχόν βρουν κανά χρυσό δόντι.

stef
12-12-16, 16:52
https://www.enikonomia.gr/auto/129154,oi-ypsiloi-foroi-sta-eisagomena-metacheirismena-ix-odigoun-tin-el.html

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

Sorry αλλά το άρθρο είναι λίγο γενικό και εξετάζει μόνο 2-3 υπερβολικά μεγάλες διαφορές.
Επίσης είναι άρθρο και όχι επίσημο έγγραφο του κράτους.
Εδώ μιλάμε για καραβιές executive cars που έρχονται από Γερμανία. (Range new, M4, 991)
Ή κάποιο κολπο γίνεται ή το άρθρπ "μπάζει" νερά και είναι γραμμένο λόγω εντυπωσιασμού.
Και εγώ διάβασα κάτι αντίστοιχο την προηούμενη εβδομάδα, αλλά δεν άκουσα μαντρά να βγαίνει και να φωνάζει ότι δρν μπορεί να φέρει euro6

deepBLUE
12-12-16, 17:20
Και γω (ξέρω) πως euro5 πλέον δε συμφέρει εκεί που έφτασαν οι φόροι στο τελωνείο και τα 6 είναι σχεδόν μια η άλλη να το πάρεις από Ελλάδα .
Μπορώ ομως να ρωτήσω για λεπτομέρειες αν θες

friendgr
12-12-16, 19:19
Εμένα λογικό πάντως μου ακούγεται. Είναι ένας ακόμα τροπος για να μην φευγει χρημα εξω (βλ. capital controls) ;)

Leonidas_E39
12-12-16, 19:29
Οι πληροφοριες ειναι απο φιλο μαντρα οπως ειπε και ο βαγγελης πλεον συμφερι μονο απο την εγχωρια αγορα η αγορα αυτοκινητου!!!!!

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

mark e92
12-12-16, 22:36
Το μόνο μείον του scooby είναι ότι είναι 2,5 ...
Και εδώ είναι Ελλάδα δεν ξέρεις τι ξημερώνει

friendgr
13-12-16, 07:29
Δεν ειναι τοσο το 2.5 όσο τι αλλαγές θα γίνουν αν το πάνε με την αξια που πήγαν να το κανουν απο φέτος και δεν πρόλαβαν.

Και στα 60 χιλιαρικα και καινούργιο χωρίς να έχει καμια έκπτωση λόγω παλαιότητας φοβάμαι οτι δεν θα είναι στην μικρή κλιμακα....
Μην ξεχνάτε οτι θεωρειται πλεον πλούσιος οποίος δηλώνει πανω απο 30.
Φανταστειτε να γίνει καμια ανωμαλία και το παλιό Μ5 να έχει φθηνότερη φορολογία λόγω παλαιότητας ή ίση.

alexm
13-12-16, 11:32
πρόγραμμα - εξάτμιση - ανάρτηση, όλα τα άλλα μηχανικά (σασμάν-διαφορικά-φρένα) μαμά... :original:



https://www.youtube.com/watch?v=s4VWuCzkbKQ

Dr. Yamastura
13-12-16, 12:45
έχεις και 'συ τα δίκια σου.
Πολικό κλίμα και στην πάτρα!
Θες μια τετρακίνηση...

Μην ξεχνάς ότι ο οδηγός είναι πολύ καλός(όχι τι εσύ δεν είσαι) και το αμάξι φουλ μπαρομένο...

Πάρε ότι κάνει κέφι η καρδιά σου και το αντέχει η τσέπη σου!

pilot
13-12-16, 12:54
να σε δω μέσα σε τέτοιο και τι στον κόσμο! χαχαχαχαχ

E60_Arkadia
13-12-16, 13:05
https://www.youtube.com/watch?v=3ebFuCcfYck :whistle::whistle::tt1:

alexm
13-12-16, 14:10
έχεις και 'συ τα δίκια σου.
Πολικό κλίμα και στην πάτρα!
Θες μια τετρακίνηση...

να μου κάνει τι χάρη και να έχει λιγο χιονακι... στα Σερρας τον Φεβρουάριο, πάρτυ... θα κάνω με τον σχιστοματη :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:




Μην ξεχνάς ότι ο οδηγός είναι πολύ καλός(όχι τι εσύ δεν είσαι) και το αμάξι φουλ μπαρομένο...



προσπάθησες να το σώσεις... λίγο, όχι ότι έχεις και άδικο :original:



Πάρε ότι κάνει κέφι η καρδιά σου και το αντέχει η τσέπη σου!

Χρήστο και να αφήσω στις κόρες δυο ευρώ παραπάνω που λεει ο λογος... δεν πρόκειται να έρχονται πιο συχνά να μου ανάβουν το καντήλι, όποτε δεν έχω θέμα να πάρω κάτι που θα αισθάνομαι καλά και ας δώσω και κάτι παραπάνω από αυτά που πήρα!!!
Μάλλον όμως δεν θα χρειαστεί... :whistle:

alexm
13-12-16, 14:14
https://www.youtube.com/watch?v=3ebFuCcfYck :whistle::whistle::tt1:

Ρε... Κώστα με είχες έμενα ικανό να πάω έτσι το Μ5;
Για αυτό θα παρω κάτι που θα πηγαίνει μόνο του ετσι... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

alexm
13-12-16, 14:19
να σε δω μέσα σε τέτοιο και τι στον κόσμο! χαχαχαχαχ

θα με δεις και δεν θα με γνωρίζεις... :th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1:


https://www.youtube.com/watch?v=NF_6ek-B9-Q

fotis
13-12-16, 14:20
Ψωνισέ το το γαμ.....δεν μπορώ, δεν μπορώ να περιμένω!!!

Harisp
13-12-16, 14:31
Alexm να ξέρεις γενικά ότι τα subaru είναι υποστροφή υποστροφή υποστροφή.
Μόνο σε χιόνια θα τα δεις αυτά που βλέπεις στο βίντεο.
Αντίθετα τα evo είναι περισσότερο υπερστροφικά.

alexm
13-12-16, 14:35
Ψωνισέ το το γαμ.....δεν μπορώ, δεν μπορώ να περιμένω!!!

Ωχ και άλλος 4κουνας, εσενα σε ξεχασα!!!
Και για εσένα όμως για τις Σέρρες τα ίδια ισχύουν...:th_Laie_67-1:

Υ.Γ: πάει ο Πατρινός αμόλησε... και δεν το έχει πάρει ακόμα, φαντάσου να το πάρει τι έχει να γίνει!!! :facepalm:

pilot
13-12-16, 14:38
σε περιμένω με ''ανοιχτές αγκάλες'' στα Σερρας!! χαχαχαχαχ

alexm
16-12-16, 07:59
Ωραία ήμερα ξημέρωσε, λιακάδα και ζεστή διάθεση... :original:

stef
16-12-16, 08:32
Χαχαχαχα!
Καλημέρα Αλέκο μου!
Κάτι ετοιμάζεις εσύ σήμερα... ;)

vagmag
16-12-16, 09:01
Γάμπριο θα πάρεις ... ;;

alexm
16-12-16, 12:58
Πόρτες ερμητικά κλειστές... :think:


40351


40352

Leonidas_E39
16-12-16, 13:11
Να πουμε καλοταξιδο Αλεξη μου?????

σταλθηκε απο τον χειριστη σχοινοσυρμου!!!!!!

m_power_lunatic
16-12-16, 13:58
Χρονικά πρέπει να πήρες το σουμπαρου το μπλε από την Κηφισσιας που ειδα πριν λίγες ημέρες που το βγαλανε από την βιτρίνα παρκαρισμένο κάτω από μία τέντα της σουμπαρου οσο ήτανε έξω.

Τι κερδίζω???

Ή βόλτα ή τα 3 μου!!!!!!

Εγώ ημουνα της ζελατίνας και του σουμπαρου,οτι και να πήρες να το χαρεις με ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα!

vagmag
16-12-16, 14:14
Μήπως το πατρινό evo ?

alexm
16-12-16, 15:12
Χρονικά πρέπει να πήρες το σουμπαρου το μπλε από την Κηφισσιας που ειδα πριν λίγες ημέρες που το βγαλανε από την βιτρίνα παρκαρισμένο κάτω από μία τέντα της σουμπαρου οσο ήτανε έξω.

Τι κερδίζω???

Ή βόλτα ή τα 3 μου!!!!!!

Εγώ ημουνα της ζελατίνας και του σουμπαρου,οτι και να πήρες να το χαρεις με ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα!

Γιάννη εάν έρθεις Σέρρες η βόλτα είναι δεδομένη, αλλά μάλλον δεν θα είναι με scooby!!!

aristent
16-12-16, 17:28
Γιάννη εάν έρθεις Σέρρες η βόλτα είναι δεδομένη, αλλά μάλλον δεν θα είναι με scooby!!!

....αστα Γιαννη,ξερω τι πηρε.....δεν θα θελεις βολτα,ειναι και παππους.... δεν θα κραταει και καλη ισορροπια....

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/12/momasescooter10electricscooterreview-1.jpg

:v::1::banana::gun_bandana::pimp::judge::devil2::p opcorn::drive::rally:

mark e92
18-12-16, 22:22
Καλοριζικο καλοταξιδο να είναι!!!

E60_Arkadia
19-12-16, 20:04
https://www.drive.gr/news/kosmos/ena-tzitzi-mitsubishi-evo-ii-rs-toy-1995-zitaei-idioktiti Καμαρωσε ομορφια ο προγονος,και μαλιστα μολις το 1995...:whistle::whistle:

LEONIDASKAL
19-12-16, 21:12
καλα ρε παιδια γιατι μιλαμε για τα γιαπωνια λες και ειναι σουπερ ποιοτηκα, δηλαδη τα μ5 και τα μ3 θελουν φραγκα και προσοχη τα γιαπωνια πανε πισω

alexm
10-01-17, 21:28
Η μετά Μ5 εποχή αρχίζει και παίρνει σάρκα και οστά...
Σήμερα ήρθα σε συμφωνία με τον συντοπίτη μου για την αγορά του αυτοκίνητου.
Το μιτσου είναι αγορασμένο το τέλος του 2010 από τον αντιπρόσωπο της Πάτρας, είχε από την 1/1/2014 κατατεθειμένες πινακίδες και έχει διανύσει 29012 χλμ.
Ο πωλητής δεν είχε σε αγγελία το αυτοκίνητο, δεν καιγόταν να το πουλήσει (γνωστός επιχειρηματίας της Πάτρας και πολύ δύσκολος άνθρωπος επικοινωνιακά), εάν όμως του έπεφτε κάποια καλή προσφορά το συζητούσε...
Ήταν πολύ δύσκολη περίπτωση από οικονομικής άποψης, είχε καταλάβει ότι το θέλω και δεν έκανε πίσω με τίποτα!!
Ένας κοινός φίλος και πελάτης μου ανάλαβε να τον συνεφέρει... λίγο, κάτι κατάφερε μπορω να πω στο τελος, άλλα όχι τίποτα σπουδαία πράγματα...
Το κακό με αυτά τα τουτου είναι πολύ δύσκολο να τα βρεις μαμά..., τα Χ αρια μάλιστα είναι γενικά ποιο δύσκολα γιατί πουλήθηκαν λίγα σε σχέση μα τα προηγούμενα μοντέλα.
Στην τελική την έπεσα..., πούλησα ακριβά και αγόρασα ακριβά!!!
Το αυτοκίνητο έχει εξοφληθεί, έχω όλα τα κλειδιά του και τα απαραίτητα χαρτιά της μεταβίβασης, θα πάω σαν καλό παιδάκι... μέχρι το τέλος της εβδομάδας άντε το αργότερο αρχές της άλλης να πληρώσω 741,15 ευρα για τα τελη του 2017 (βάσει ρύπων 241CO2 g/km Χ 3.05) και να γίνει η μεταβίβαση.


Υ.Γ: υπήρχε ενα άλλο ένα ίδιο αυτοκίνητο εδώ στην Πάτρα με σαφώς καλύτερη τιμή και με 1000 περίπου χλμ λιγότερα, η απόφαση όμως είναι συνειδητή!!!

Leonidas_E39
10-01-17, 21:36
Καλοριζικο Αλεξη μου!!!!!

Moufas E46
10-01-17, 21:57
καλοριζικο αλεξη καλα και ασφαλη χιλιομετρα να το χαρεις οπως πρεπειthumb

A8hnaios
10-01-17, 22:20
Καλοριζικο και καλοταξιδο Αλεξη μου... Να το χαρεις με πολλα - πολλα ασφαλη, και απροβληματιστα χλμ..!!!

aristent
10-01-17, 22:32
Η μετά Μ5 εποχή αρχίζει και παίρνει σάρκα και οστά...
Σήμερα ήρθα σε συμφωνία με τον συντοπίτη μου για την αγορά του αυτοκίνητου.
Το μιτσου είναι αγορασμένο το τέλος του 2010 από τον αντιπρόσωπο της Πάτρας, είχε από την 1/1/2014 κατατεθειμένες πινακίδες και έχει διανύσει 29012 χλμ.
Ο πωλητής δεν είχε σε αγγελία το αυτοκίνητο, δεν καιγόταν να το πουλήσει (γνωστός επιχειρηματίας της Πάτρας και πολύ δύσκολος άνθρωπος επικοινωνιακά), εάν όμως του έπεφτε κάποια καλή προσφορά το συζητούσε...
Ήταν πολύ δύσκολη περίπτωση από οικονομικής άποψης, είχε καταλάβει ότι το θέλω και δεν έκανε πίσω με τίποτα!!
Ένας κοινός φίλος και πελάτης μου ανάλαβε να τον συνεφέρει... λίγο, κάτι κατάφερε μπορω να πω στο τελος, άλλα όχι τίποτα σπουδαία πράγματα...
Το κακό με αυτά τα τουτου είναι πολύ δύσκολο να τα βρεις μαμά..., τα Χ αρια μάλιστα είναι γενικά ποιο δύσκολα γιατί πουλήθηκαν λίγα σε σχέση μα τα προηγούμενα μοντέλα.
Στην τελική την έπεσα..., πούλησα ακριβά και αγόρασα ακριβά!!!
Το αυτοκίνητο έχει εξοφληθεί, έχω όλα τα κλειδιά του και τα απαραίτητα χαρτιά της μεταβίβασης, θα πάω σαν καλό παιδάκι... μέχρι το τέλος της εβδομάδας άντε το αργότερο αρχές της άλλης να πληρώσω 741,15 ευρα για τα τελη του 2017 (βάσει ρύπων 241CO2 g/km Χ 3.05) και να γίνει η μεταβίβαση.


Υ.Γ: υπήρχε ενα άλλο ένα ίδιο αυτοκίνητο εδώ στην Πάτρα με σαφώς καλύτερη τιμή και με 1000 περίπου χλμ λιγότερα, η απόφαση όμως είναι συνειδητή!!!

Kαλοταξιδο!!!:rally: :thumbsup:

και φυσικα καιρου επιτρεποντος...:worthlesswithoutpic

topmar
10-01-17, 22:34
Καλορίζικο!!

From my Redmi Note 2 via Tapatalk

tasos.kamv
10-01-17, 22:38
Καλορίζικο, καλοτάξιδο και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς φίλε Αλεξ!!! :drive:

turbodog
11-01-17, 00:00
Καλοταξιδο Αλεξη. Ενα εξαιρετικο αυτοκινητο που πιστευω οτι θα το χαρεις πολυ παραπανω απο το προηγουμενο. Πουλησες και αγορασες απο τον αφρο, οποτε ολα καλα (αν και μεταξυ μας ποτε δεν πιστευα οτι θα αγοραζες κατι απο τον πατο επειδη ειναι φθηνοτερο)

Καλες Βολτες!

alexm
11-01-17, 00:38
Να εξηγήσω λίγο τι εννοώ με το συνειδητά.
Δεν υπήρχε καμία μα καμία περίπτωση να μην πάρω άλλο αυτοκίνητο από την στιγμή που έφυγε... αυτό που είχα, είναι το χόμπι μου και όσο μπορώ και αντέχω θα το κάνω.
Κατά την άποψη μου η ζωή είναι λίγη άσχετα από το πόσο διαρκεί και τα σάβανα.. δεν έχουνε τσέπες!!!
Το πρόβλημα ήταν στο τι θα πάρω και όχι αν θα πάρω.
Το τι θα πάρω δεν είχε για έμενα καμία σχέση με το τι είχα πριν, ήθελα άπλα να είναι κάτι λίγο δυνατό και να μπορώ να το ευχαριστηθώ οδηγικά.
Απόψεις του στυλ "από εκείνο σε αυτό είναι κατάντια", προσωπικά τις έχω γραμμένες εκεί δεν πιάνει... μελάνι και έχω εξηγήσει σε προηγούμενα ποστ το λόγο, θα κορόιδευα όμως τον εαυτό μου εάν δεν παραδεχόμουν ότι το προηγούμενο αυτοκίνητό μου καλώς- κακώς έχει αφήσει κάποια κατάλοιπα...
Ήθελα το νέο τουτου μου να πληροί κάποια στάνταρ που για έμενα τα θεωρώ απαραίτητα!!!
Κάποια στιγμή για να είμαι ειλικρινής ξέφυγαν... λίγο οι σκέψεις, αλλά ευτυχώς όχι για πολύ...
Είχα πλέον ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου ότι πάνω από 2000 κυβικά δεν υπάρχει τίποτα για έμενα, και έψαχνα για αυτό το κάτι που θα μου κάνει το κλικ.
Κοίταξα να αγοράσω καινούργιο το sti της subaru, όπως και το focus rs, το μεν πρώτο θα κάνει τον Απρίλιο που μας έρχεται face lift, το δεύτερο δεν μου καθόταν καλά στο μάτι εξωτερικά.
Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές σε αυτά τα κυβικά για κάτι λίγο ιδιαίτερο..., κατά την γνώμη μου το evo σε αυτή την κατηγορία είναι μια καλή περίπτωση, άλλα δεν πωλείται καινουργιο.
Πάμε λοιπόν είπα να βρούμε ένα evo, που είναι άβαφο, αγρατσουνιστο μέσα-έξω, σύγχρονο τεχνολογικά και όσο το δυνατόν λιγότερο κυνηγημένο!!!
Άρχισα να κοιτάω για 9αρι, τιμές στο θεό... και όλα 3ο-5ο-6ο-106ο στάδιο και πάνω, μοτέρ ίδιο από το 1997 εποχής evo 5 και καρότσα απο το το 2002-3 evo 7!!!
Καλό evo το IX για κάποιους, ακόμα καλύτερο το VI Tommi Makinen για κάποιους άλλους, όχι όμως για έμενα, η τεχνολογία πάει μπροστά και όπως έχω ξαναπεί, καλό το M5 V10 άλλα M5 F10 είναι αρκετά καλύτερο παντού εκτός από τον ήχο!!!
Απορρίπτω την περίπτωση του IX και αρχίζω να κοιτάω για Χ, 43% καλύτερο αυτοκίνητο κοινά αποδεκτά σε όλους τους τομείς από το IX και σαφώς ποιο σύγχρονο αυτοκίνητο μέσα-έξω.
Δεν έχει λέει το 10 την αξιοπιστία του 9 στο μοτέρ όταν το πας 950 άλογα..., έχει όμως σύγχρονο αλουμινένιο μπλοκ - σφυρήλατα πιστόνια - ξηρό καρτερ - αισθητήρα βροχής/φώτων - ξένον - πλυστικά φανών - cruise control - airbag φουλ ακόμα και για τα γόνατα του οδηγού και πολλά άλλα που οι κάτοχοι των προηγούμενων evo δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξή τους.
Είχα καταλήξει οριστικά πλέον στο ποιο θα είναι το νέο μου αυτοκίνητο, εφόσον φυσικά το έβρισκα στην κατάσταση που ήθελα και συμφωνά πάντα με τα δικά μου στάνταρ!!!

Το αυτοκίνητο βρέθηκε και το νέο πρότζεκτ ξεκινάει από αύριο, θα γίνει 2 στάδιο και ήδη έχουν αγοραστεί αρκετά από τα πράγματα που απαιτούνται!!!
Σκοπός μου είναι, σε συνεννόηση πάντα με τον προγραμματιστή, να φτιάξουμε ένα αυτοκίνητο χρηστικό, με καλή ροπή από χαμηλά που να κρατάει την δύναμή του σε όσο ποιο μεγάλο φάσμα στροφών γίνεται.
Δεν με απασχολήσει εάν μπορεί να βγάλει 10-20 hp παραπάνω, του έχω δώσει να καταλάβει ότι θέλω ασφάλεια για το μοτέρ και γραμμικότητα.
Τα στάδια εξέλιξης στο 10αρι είναι συγκεκριμένα, όλοι οι μεγάλοι βελτιωτικοί οίκοι που ασχολούνται με τέτοια αυτοκίνητα ανά το κόσμο χρησιμοποιούν πάνω-κάτω τα ίδια πράγματα ανά στάδιο και όλο το θέμα το δένει ο προγραμματιστής!!!
Ο πρώτος διδάξας φυσικά είναι η Αγγλία οπού ο εκεί εισαγωγέας με την έγκριση της mitsubishi corporation japan είχε και ιδικές εκδόσεις FQ 330-360-400, τις οποίες οι βελτιωτικοί οίκοι τις εξέλιξαν ακόμα περισσότερο στην συνέχεια.
Το δεύτερο στάδιο θέλει αρκετά πράγματα και αν πας σε επώνυμα και αρκετά ευρώ μπορώ να πω!!!
Έχω αγοράσει ήδη τα περισσότερα και κάποια εξτρά που μου ζήτησε ο προγραμματιστής θα αγοραστούν μέσα στην εβδομάδα.

συνεχιζεται...

alexm
11-01-17, 00:48
Καλοταξιδο Αλεξη. Ενα εξαιρετικο αυτοκινητο που πιστευω οτι θα το χαρεις πολυ παραπανω απο το προηγουμενο. Πουλησες και αγορασες απο τον αφρο, οποτε ολα καλα (αν και μεταξυ μας ποτε δεν πιστευα οτι θα αγοραζες κατι απο τον πατο επειδη ειναι φθηνοτερο)

Καλες Βολτες!

Δημήτρη και το άλλο πολύ καλό είναι και καμιά σχέση με πάτο, άπλα αυτό που πήρα είναι καλύτερο για τα δικά μου δεδομένα... thumb
Η διαφορά στην τιμή ήταν αισθητή... και δεν ξέρω ακόμα και τώρα αν έπραξα σωστά.
Αυτό είπε το μέσα μου, αυτό έκανα!!!

pilot
11-01-17, 01:46
Μπράβο! Καλοτάξιδο(ποτέ δεν κατάλαβα την ευχή ''καλοΡΙΖΙΚΟ'' σε αυτοκίνητο!) καλόστριφτο και καλόστιφτο!


















































Ελπίζω να το φέρεις Σέρρες και 2ο στάδιο να σε τρυπήσω!! :whistle::hyper:

lam1234
11-01-17, 01:56
Καλοταξιδο!Φοβερη επιλογη!

VanVIC
11-01-17, 07:17
Αγαπητέ Αλέξη,

Σου ευχομαι ευχάριστα και διασκεδαστικά χιλιόμετρα με το νέο σου απόκτημα !
Προφανώς το συγκεκριμένο θα το χαρείς πιο πολύ στο δρόμο σε σχέση με την προηγούμενη αμαξάρα και με την λογική αυτή σου ευχομαι να το απολαυσεις μέχρι το μεδούλι !
Δεν ξέρω αν πλεον τα διάφορα mitsu/evo-fans.gr/com forum/club σου μειώσουν την παρουσία σου "εδώ" αλλά να ξέρεις οτι ασχέτως του τί θα οδηγείς, προσωπικά τουλάχιστον νιώθω τυχερός για την γνωριμία μας και θα χαίρομαι με τη χαρά σου.

Keep Driving !


Y.Γ.: Παρατηρώ οτι με τον καιρό, πολλοί BMWfans το γυρίζουμε, προφανώς και κυρίως λόγω των καταστάσεων, σε "άλλα" αλλά θέλω να πιστευω οτι είτε διατηρούμε και κάποιο BMW στην κατοχή μας ή σε φωτογραφίες παρελθόντος, η BMW θα είναι πάντα στην καρδιά μας. Υγεία να έχουμε και "εχει ο καιρός γυρίσματα" , προς το καλό ευχομαι και ελπίζω.

katsaraios
11-01-17, 07:38
Καλα χιλιόμετρα με το "νεο" οπλο Αλεξη μιλησε η διαισθηση σου εν προκειμένω στην αγορα !
Με το καλο η ανοδος στην πιστα !

zaharias
11-01-17, 07:50
Καλοταξιδο, απροβληματιστο και ευχομαι να εισαι καλα και το χαρεις πολυ περισσοτερο απο το προηγουμενο!! ;) :) :D

isou
11-01-17, 08:26
Καλοτάξιδο.

vagmag
11-01-17, 09:03
καλοτάξιδο , καλόστριφτο, καλές βόλτες !!!

Να το χαρείς φίλε μου.

doctore
11-01-17, 09:26
Νάσαι καλά Άλεξ να το λιώνεις !!!
Ρε συ, με 240 CO2 g/km, πρέπει να είναι οικολογικό το όχημα :original:

Έλα Αθήνα για καφεδάκι και φωτογράφιση, και να σου ρίξω και 4 κολόνες φιλική τιμή πάντα :hyper:

ORPHEUS
11-01-17, 10:50
καλόστριφτο και καλόστιφτο , την υγεία σου να χεις να το χαρείς φίλε

fotis
11-01-17, 11:39
Μπράβο για την πολύ καλή επιλογή!!!! (δευτερο στάδιο....αρχίσαμε τις Ιαπωνιές...). Άντε με το καλό σε γλυστερή άσφαλτο

stef
11-01-17, 12:03
Έλα Αθήνα για καφεδάκι και φωτογράφιση, και να σου ρίξω και 4 κολόνες φιλική τιμή πάντα :hyper:

Εγώ θα σας τραβάω βίντεο πιο μπροστά από γνωστό V10..... χαχαχαχα

Καλορίζικο και από εμένα Alex, τα παμε και τηλεφωνικώς εμείς!

Koyotte
11-01-17, 13:36
Να το χαίρεσαι και πάντα καλοτάξιδο! Συμφωνώ 100% με την προσέγγισή σου σχετικά με την επιλογή ενός σύγχρονου αυτοκινήτου που ταυτόχρονα πληροί πολλά απο τα στάνταρ που ΕΣΥ θέτεις στον εαυτό σου (κι όχι αυτά που θέλουν να ορίσουν άλλοι). Έχω βαρεθεί να ακούω απόψεις του στυλ: "ναι, αλλά το παλιότερο έστριβε καλύτερα" ή "τι τα θέλουν τόσα κουμπιά και ηλεκτρονικά, άμα χαλάσει κάποιο τι κάνεις;" κλπ. Εγώ λέω, όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Ας μας πει ένας απ' όσους θεωρούν κατάντια το μίτσου, τι αυτοκίνητο έχουν και που είναι καλύτερο. Το σήμα μόνο, δε λέει τίποτα. Έχω πχ 116 ή 316 και χλευάζω το EVO X γιατί... δεν έχει ποιότητα!. Για γέλια δηλαδή....
Και ναι, οι αισθητήρες φώτων και η οθόνη για παράδειγμα είναι κάτι που θες να έχεις. Οι πρώτοι που τα κατακρίνουν είναι εκείνοι που έχουν ξεπουληθεί εκ των υστέρων για να τα βάλουν! Να μην πω και για κάτι "xenon" που έχουν πονέσει τα μάτια μας (κυριολεκτικά και αισθητικά)
Η τεχνολογία προχωράει, αλλιώς θα κρατάγαμε τις ασπρόμαυρες τηλεοράσεις και τα ψυγεία ESKIMO του '70 που "δεν χάλαγαν ποτέ"...
Το γεγονός ότι κάποιοι "έφυγαν" απο τη BMW δε σημαίνει οτι δε γουστάρουν πια τη μάρκα. Απλά, τα αυτοκίνητα της της δεκαετίας 2000-2010, για να έχουν αξιοπρεπείς έως εκρηκτικές επιδόσεις συνεπάγονταν υψηλό για τα ελληνικά δεδομένα κυβισμό, και πλέον δε συμφέρει να τα κρατάς. Εναλλακτικές υπάρχουν μπόλικες, δεν έχουμε μετοχές στη BMW για να ακουμπάμε αδιαμαρτύρητα κάθε χρόνο απο 1000 έως σχεδόν 3000ευρώ ΤΚ και ΦΠ, για τα δίλτρα και πάνω.
Και πάλι καλοτάξιδο!

HLIAS - E36
11-01-17, 14:03
Καλοταξιδο Αλέξη, πολλά, ασφαλή και διασκεδαστικά χιλιόμετρα να έχεις...!

Andri
11-01-17, 16:53
Κ. Αλέξη , εύχομαι καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο !! :thumbsup:

Panos 316T
11-01-17, 17:12
Well done mr Alex!!!

Αναμενουμε εντυπωσεις και συγκρισεις οπως και δηποτε!

Υγ :Πως και πας κατευθειαν για upgrade χωρις να δεις πρωτα τι μολογα το οχημα;
να χεις και ενα μετρο συγκρισης κιολας...

E60_Arkadia
11-01-17, 17:17
Και αυτοί που έχουν 116 η 316 τα γουστάρουν και τα έχουν και μπορούν να έχουν άποψη για το κάθε Εvo.Ειναι διαφορετικης φιλοσοφίας αυτοκίνητα και όχι άμεσα συγκρίσιμα .Συγκρινε καλύτερα π.χ το lancer 1.6 με το 316i f30....Η μήπως θες να μου πεις ότι έκανα μ@λ@κια που πήρα με 60000e το Ε60 αντί για το τότε evo3? 4? 5?( ποιο ήταν το 2005)Η μήπως δεν τα έφτανε η αλεπού......thumb (για μήνυμα koyotte)

Lykouras
11-01-17, 17:34
Καλοτάξιδο Άλεξ!!!:clap1:
Την μεμβράνη μην ξεχνάς να του βάζεις:tease:

gant
11-01-17, 19:20
Καλοτάξιδο και καλή ευκολία σε όσα upgrades θα του κάνεις μηχανολογικά και λοιπά που σίγουρα δεν θα είναι λίγα! :)

VanVIC
11-01-17, 19:25
... και να σου ρίξω και 4 κολόνες φιλική τιμή πάντα :hyper:

Φιλική σύσταση: Μην ξανοίγεσαι... thumb
Απο στάση με 2ο στάδιο στο Μήτσου, μέχρι τα 200 υποψιάζομαι οτι θα βλέπεις τις εξατμίσεις του EVO και δεν ξέρω αν θα μπορείς να διαβάσεις ευδιάκριτα την λέξη evolution
Ας μιλήσει κι ο Φώτης που αντιλαμβάνομαι οτι έχει άποψη (κι απο EVO) αλλά δεν τον βλέπω να σχολιάζει.
:popcorn:

nikosk81
11-01-17, 19:52
Καλορίζικο και καλοταξιδο να είναι! Ευτυχώς είμαι από τους τυχερούς που έστω και μια φορά το είδα από κοντά το καλοκαίρι στη συνάντηση!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

doctore
11-01-17, 19:57
Φιλική σύσταση: Μην ξανοίγεσαι... thumb
Απο στάση με 2ο στάδιο στο Μήτσου, μέχρι τα 200 υποψιάζομαι οτι θα βλέπεις τις εξατμίσεις του EVO και δεν ξέρω αν θα μπορείς να διαβάσεις ευδιάκριτα την λέξη evolution
Ας μιλήσει κι ο Φώτης που αντιλαμβάνομαι οτι έχει άποψη (κι απο EVO) αλλά δεν τον βλέπω να σχολιάζει.
:popcorn:

Η πρόσκληση για καφεδάκι ήταν πριν το 2ο στάδιο.
4 κολόνες σε 2ο στάδιο evo ποιο αμάξι ρίχνει ?

Panos 316T
11-01-17, 20:05
Η πρόσκληση για καφεδάκι ήταν πριν το 2ο στάδιο.
4 κολόνες σε 2ο στάδιο evo ποιο αμάξι ρίχνει ?

4 κολονες κανενα και ειδικα απο σταση, i think.

BILL007
11-01-17, 20:54
Άλεξ μου συγχαρητήρια! Καλορίζικο και καλοτάξιδο! Απ'όταν μιλήσαμε στο τηλ. ήμουν βέβαιος ότι η στιγμή που θα το πάρεις δεν θα αργούσε :original:

Mε ούτε 30.000 χιλιόμετρα και με δείγμα το γούστο σου, σίγουρα μιλάμε για αμάξι άστρωτο και σε τέλεια κατάσταση :thumbsup:

Με το καλό το ανέβασμα στα στάδια! Have fun! :cheers: :rally:

zaharias
11-01-17, 23:34
Καλοτάξιδο Άλεξ!!!:clap1:
Την μεμβράνη μην ξεχνάς να του βάζεις:tease:

Πρέπει να ανοιξει θρεντ με οδηγίες τοποθέτησης, θα μας χρειαστούν.. :) :D