PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] κλειδια



giannis_compact
23-05-10, 14:23
Παιδια προχθες πηγα σε αντιπροσωπεια για να βγαλω κλειδι.Ο κυριος εκει στα ανταλλακτικα μου ειπε πως υπαρχει ενα κλειδι χωρις τηλεχειρισμο φωτειζομενο.Ξερει καποιος εαν αυτο ειναι πορτας και αναφλεξης μονο και οχι για το τουλαμπακι?Κλειδι συνεργειου δηλαδη.

m-power_01
23-05-10, 14:52
Παιδια προχθες πηγα σε αντιπροσωπεια για να βγαλω κλειδι.Ο κυριος εκει στα ανταλλακτικα μου ειπε πως υπαρχει ενα κλειδι χωρις τηλεχειρισμο φωτειζομενο.Ξερει καποιος εαν αυτο ειναι πορτας και αναφλεξης μονο και οχι για το τουλαμπακι?Κλειδι συνεργειου δηλαδη.

Αφου θα κοπει απο την αρχη ,μπορει να γινει οτι θες εσυ! Αλλα να το τονισεις!

gyiama
23-05-10, 17:23
για Ε46 δεν εχει φωτιζομενο αν θυμαμαι καλα μονο τα Ε36 ειχαν τα δικα μας εχουν αυτο με τα κουμπια ενα σκετο απλο δλδ και ενα πλαστικο συνολο 4!!!!τα 2 με τα χειριστηρια κανουν για ολα,το ενα σκετο βαζει μπρος κλπ αλλα δεν εχει τηλεχειρισμο και το πλαστικο ανοιγει μονο πορτες και ντουλαπακι δεν βαζει μπρος κλπ!!!δεν εχει φωτιζομενο κλειδι για μας!!!!!!

Kostase46
23-05-10, 17:54
για Ε46 δεν εχει φωτιζομενο αν θυμαμαι καλα μονο τα Ε36 ειχαν τα δικα μας εχουν αυτο με τα κουμπια ενα σκετο απλο δλδ και ενα πλαστικο συνολο 4!!!!τα 2 με τα χειριστηρια κανουν για ολα,το ενα σκετο βαζει μπρος κλπ αλλα δεν εχει τηλεχειρισμο και το πλαστικο ανοιγει μονο πορτες και ντουλαπακι δεν βαζει μπρος κλπ!!!δεν εχει φωτιζομενο κλειδι για μας!!!!!!

Πανο Εγω με το δικο μου το πλαστικο και εμπροσ βαζω τ αμαξι και κυκλοφορω κανονικα!

gyiama
23-05-10, 18:00
οταν λεω πλαστικο εννοω το εντελος πλαστικο Κωστα οχι αυτο που ειναι πλαστικο πανω ενα που εναι εντελος πλαστικο ολο το κλειδι αυτο δεν βαζει μπρος μιας και δεν εχει ιμομπιλαιζερ ουτε μπορεις να μιζαρεις μιας και δεν εχει ''κεφαλι'' για να το πιασεις!!!!ψαχνω φωτο στο google αλλα ολο χαζα μου βγαζει για να στο δειξω!!!!

Stamatis
23-05-10, 18:08
4 κλειδια εχω εγω.
Δυο με κουμπια
ενα σκετο
και το πλαστικο.
Το πλαστικο μονο το ντουλαπι ανοιγει.

gyiama
23-05-10, 20:44
την πορτα δεν την ανοιγει Σταματη?νομιζα οτι ανοιγει και αυτη αν οχι τοτε ναι μονο το ντουλαπακι ανοιγει!!!

Stamatis
23-05-10, 20:47
Το δικο μου δεν ανοιγει τις πορτες το εχω δοκιμασει γιατι ημουν σιγουρος οτι θα δουλευε αλλα ισως να ειναι προβληματικο.

NickE60
23-05-10, 20:53
Γιατί το πλαστικό (valet key) σε μένα τα ανοίγει όλα εκτός απο ντουλαπάκι και πορτ μπαγκαζ?? :think:

Stamatis
23-05-10, 20:55
Αλλο παλι αυτο!

NickE60
23-05-10, 20:59
Αλλο παλι αυτο!

Εφόσον είναι για το "υπηρετικό" προσωπικό (παρκαδόρους, πλυντήρια κλπ) έτσι πρέπει να δουλεύει κανονικά...

giannis_compact
23-05-10, 21:04
Εμενα εχει 3 κλειδια.2 με τηλεχειρισμο και ενα πλαστικο εντελως πλαστικο.Βαζει μπρος κανονικα αλλα δεν ανοιγει ντουλαπακι.Πανο εμενα βαζει μπρος.Τωρα παρηγγειλα φωτειζομενο.Βγαζει για Ε46 παιδια,τουλαχιστον βασει πλαισιου του δικου μου και στο realoem.com και ειναι το σκιτσο 1:
https://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AT11&mospid=47648&btnr=41_1330&hg=41&fg=40&hl=21
Για ολα τα Ε46 βγαζει παιδια απο 9/99 και μετα.

gyiama
23-05-10, 21:12
να πω την αληθεια ηξερα οτι δεν βαζει μπρος το πλαστικο οποτε οκ ακυρο βαζει τελικα και θα το δοκιμασω και γω !!!τωρα για φωτιζομενο μαλλον ειοναι σαν εξτρα κλειδι οποτε οκ!!!!!

giannis_compact
23-05-10, 21:23
Ναι Πανο ειναι εξτρα δεν ερχεται με το αυτοκινητο μαζι.Το βγαζεις μετεπειτα.Εσενα ποσα κλειδια ειχε το αυτοκινητο απο το εργοστασιο?

giannis_compact
23-05-10, 21:34
https://image.ec21.com/image/ann226/oimg_GC02271397_CA02271412/Bmw_Ews_Key_Tool_BMW_EWS.jpg
Το πλαστικο που εχεις Πανο ηταν σαν αυτο στη φωτογραφια στα αριστερα?Ερχοταν ολα τα Ε46 με αυτο απο το εργοστασιο? Ρωταω γιατι εγω το πηρα μεταχειρισμενο και δε μου εδωσαν τετοιο κλειδι.:(

gyiama
23-05-10, 21:40
αααααα οχι απ το εργοστασιο ερχεται με 4 κλειδια οταν λεω πλαστικο εννοω εντελος πλαστικο ολο το κλειδι δεν εχει τπτ μεταλικο ειναι απ το λινκ που εβαλες στο 14 σχεδιο το νουμερο 3 αυτο ειναι εντελος πλαστικο και δεν βαζει μπρος!!!!!απ το εργοστρασιο ερχεται με 2 με κουμπια ενα αυτο που εβαλες φωτο και ενα αυτο που σου λεω εγω που ειναι ολο πλαστικο

Stamatis
23-05-10, 21:43
Νίκο, για το μαύρο κλειδί λες;

BILL007
23-05-10, 21:48
Με 4 κλειδιά το παίρνεις το αμάξι...
Νομίζω έχεις δικαίωμα να βγάλεις άλλα 3 (αν θυμάμαι καλά)...
Μετά την πάτησες...Πας για αλλαγή όλου του συστήματος κλειδαριών με ότι αυτό συνεπάγεται...


Υ.Γ Το μικρό πλαστικό είναι το λεγόμενο "του μπάνιου" και ανοίγει μόνο τις πόρτες...Το γκρι είναι του συνεργείου και δεν ανοίγει το ντουλαπάκι και το πορτ μπαγκάζ και τα αλλα δυο είναι τα κανονικά...

giannis_compact
23-05-10, 21:51
Αυτο το μαυρο snoopy εμενα ειναι γκρι και βαζει κανονικα μπρος.Το αλλο δεν το ειχε καθολου.Το αλλο το εχουν ολα?Εμενα δεν το ειχε...

aektzhs18
23-05-10, 21:53
Κοστος ξερουμε?Γιατι πρεπει να βγαλω και εγω μονο 1 εχω.

Stamatis
23-05-10, 21:54
Αυτο το μαυρο snoopy εμενα ειναι γκρι και βαζει κανονικα μπρος.Το αλλο δεν το ειχε καθολου.Το αλλο το εχουν ολα?Εμενα δεν το ειχε...

Εγώ αυτά τα 4 έχω, (τα δυο τα κανονικά και αυτά στη φωτό).
Τώρα για το τι ανοίγει το καθε ένα, με προβληματίσατε, θυμάμαι (πάνε και χρόνια) όταν το είχα δοκιμάσει το ντουλαπάκι άνοιγε.
Να κάνω τόσο λάθος, πιθανότατα. Με το ζόρι βρήκα και τα κλειδιά εκεί που τα είχα θάψει.

giannis_compact
23-05-10, 21:57
Το κανονικο με τον τηλεχειρισμο εχει 178.Το φωτειζομενο εχει 62 και το πλαστικο 43.

aektzhs18
23-05-10, 22:16
με το φωτειζομενο δεν δουλευει ο συναγερμος ε?γιατι οταν το ανοιγω απο την πορτα χτυπαει συναγερμος.κλεφτες 178.

Kostas_1
24-05-10, 10:39
Και γω 4 ειχα στο ε46. Τα δυο με τηλεχειρισμο, ενα με γκρι καπακι με μεταλλικο το κυριως κλειδι (δεν ανοιγε ντουλαπακι και πορτμπαγκαζ - ειναι για συνεργειο, οδγους κλπ) και ενα μικρο ολο πλαστικο μαυρο (τα ανοιγε ολα και εκκινηση - ειναι το κλειδι οδηγος).

Το Ζ4 εχει 3 κλειδια. 2 με τηλεχειρισμο και ενα μαυρο ολο πλαστικο. Ολα τα κανουν ολα

Nino
24-05-10, 11:44
Εμενα παλι το πλαστικο κλειδι,ειναι κλειδι για παρκαδορους και το μονο που δεν κανει ειναι να ανοιγει το ντουλαπακι!!!

///M Arios
25-05-10, 01:44
Γιατί το πλαστικό (valet key) σε μένα τα ανοίγει όλα εκτός απο ντουλαπάκι και πορτ μπαγκαζ??


Kai se emena to e36 4 kleidia exei kai to ''plastiko'' (siderenio se emena) dn anigei port paga kai ntoulapaki... kai an den apatomai fotizomeno ebgale sta 36aria kai sta prota 46aria...!!!!!

Kostas_1
25-05-10, 07:33
Γιατι ειναι το κλειδι που δινεις να στο παρκαρουν, στο συνεργειο, κλπ, ωστε να μην εχουν προσβαση στα προσωπικα σου είδη

Stamatis
25-05-10, 08:02
Εμενα παλι το πλαστικο κλειδι,ειναι κλειδι για παρκαδορους και το μονο που δεν κανει ειναι να ανοιγει το ντουλαπακι!!!

Τελικα ετσι ειναι και το δικο μου.
Το δοκιμασα παλι σημερα μετα απο χρονια και κανει οτι λετε.
Χαχα.
Μου αρεσει που ημουν και σιγουρος.