PDA

Επιστροφή στο Forum : Το πιο τουμπανο 116 στην Ελλαδα



ninja2
20-05-16, 00:25
Το αμαξι ειναι αλλου αλλα ηταν δικο μου και μετα το πουλησα στον Νεκταριο οπου και το εχει σχεδων πεντε χρονια οσα σχεδον εχει που εφυγα απο Ελλαδα
πιστευω οτι δεν εχει αλλο αμαξι στην Ελλαδα με αυτο το εξοπλισμο και ειναι πραγματικη ευκερια για καποιον που θελει ενα καλο αμαξι με αληθινα Χμ.

https://s32.postimg.org/w67w9mv0h/DPP_4118.jpg (https://postimg.org/image/w67w9mv0h/)

https://s32.postimg.org/9efj1iikh/DPP_1007.jpg (https://postimg.org/image/9efj1iikh/)

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8078154/

E60_Arkadia
20-05-16, 19:23
Οχι και ευκαιρια 15000e.Πας σε F20.Το οτι φαινεται χαρτι και ειναι πανεμορφο συμφωνουμε.

ninja2
20-05-16, 22:12
Με κανα 12500Ε το παιρνει οποιος το θελει νομιζω η τιμη ειναι συζητησιμη.

savvas bmwdakias
21-05-16, 20:04
Το αμαξι ειναι παραγγελια απο το εργοστασιο ετσι ή εχουν τοποθετηθει εκ των υστερων τα εξτρα? Ως συνηθως τα 116 ειναι γυμνα σε αντιθεση με αυτο που νομιζω πως εχει τα παντα. καλοπουλητο!

ninja2
23-05-16, 03:15
το αμάξι το αγόρασα από τον παπαδόπουλο και σαν εξοπλισμό είχε δερμάτινα,Profecional Navi,Sun roof,usb,Bi xeno,cruse control,Led tail lights,premium sound,parktronic και αρκετα πραγματα τα οποια δεν θυμαμαι αλλα γενικα ηταν πολυ φορτωμενο,Τωρα εγω μετα εβαλα μπρος πισω performance bumpers και oem 18" rims.
Ο νεος ιδιοκτητης εκανε αρκετες αναβαθμισης αλλα με New oem parts και δηλωμενα ολα σαν Oem Retrofit οποτε δεν εχει προβληματα προγραματισμου και Flash μιας και φαίνονται και σαν εργασιακος εξοπλισμος οταν εκτυπώνεις τα options

stef
23-05-16, 05:55
Από τον Παπαδόπουλο αγοράστηκε καινούριο ή μεταχειρισμένο;

ninja2
23-05-16, 16:37
Ο Παπαδοπουλος τοτε δεν μπορουσε να πουλαει καινουργια και το εφερε απο Αθηνα και ειχε 3000χλ ισως και λιγοτερα.

stef
24-05-16, 12:08
Άρα ουσιαστικά είναι τρίτο χέρι με πρώτο ιδιοκτήτη να το δίνει με 3.000χλμ...

ntinos
25-05-16, 11:05
Συγνωμη, αλλα ενα αυτοκινητο 1600 κυβικα, και 122 αλογα, που σαν μοντελο (σουλουπι) κυκλοφορει 12 χρονια, εχει βγει καινουργιο, καινουργιο με FL, εχει αλλαξει τρια χερια, δεν υπαρχει καμια λογικη να κοστολογειται 15.000 ευρω.
Ας εχει και ενα σορο εξτρα & αξεσουαρ.... Ας ειχε τουλαχιστον αυτοματο κιβωτιο να δικαιολογησει τιμη κοντα στα 11-12 χιλιαρικα.
Δυστυχως

Blacktan
25-05-16, 11:14
Οντως υπερβολικος και ο τιτλος και η τιμη παρ ολα αυτα ειναι φορτωμενο και με λιγα χιλιομετρα...
Fair enough μια τιμη στα 12k +- κατι αναλογα το timing ...
Για να φυγει σε χρονο dt θα πρεπει η τιμη να γινει 4ψηφια ..
Οσο μενει 5ψηφια θα πρεπει να βρει τον καταλληλο ανθρωπο..

zizu
25-05-16, 11:44
Επειδή έγινε έλεγχος του αυτοκινήτου βάση VIN και πινακίδας (σε συνεργείο και ασφαλιστή) για αγορά από φιλικό πρόσωπο, στο αυτοκίνητο έγινε σοβαρή ζημειά το καλοκαίρι του 2008 και επισκευάστηκε σε φανοποιείο συνεργείου του δικτύου της BMW Hellas (με 5ψήφιο τιμολόγιο)...

stef
25-05-16, 11:53
Κατά τ άλλα το αμάξι είναι τούμπανο. Ας είμαστε λίγο πιο προσεχτικοί στους χαρακτηρισμούς μας μερικοί ώστε να μην παραπλανούμε τον κόσμο....

Blacktan
25-05-16, 13:31
Επειδή έγινε έλεγχος του αυτοκινήτου βάση VIN και πινακίδας (σε συνεργείο και ασφαλιστή) για αγορά από φιλικό πρόσωπο, στο αυτοκίνητο έγινε σοβαρή ζημειά το καλοκαίρι του 2008 και επισκευάστηκε σε φανοποιείο συνεργείου του δικτύου της BMW Hellas (με 5ψήφιο τιμολόγιο)...
Γατακι δηλαδη ο τιγρης ? :)

Loukas
25-05-16, 13:35
Επειδή έγινε έλεγχος του αυτοκινήτου βάση VIN και πινακίδας (σε συνεργείο και ασφαλιστή) για αγορά από φιλικό πρόσωπο, στο αυτοκίνητο έγινε σοβαρή ζημειά το καλοκαίρι του 2008 και επισκευάστηκε σε φανοποιείο συνεργείου του δικτύου της BMW Hellas (με 5ψήφιο τιμολόγιο)...

Ο ιδιοκτητης τι ειπε;οχι τιποτα αλλο αλλα το λεει ατρακαριστο με κεφαλαια κιολας.

zizu
25-05-16, 13:54
Ο ιδιοκτητης τι ειπε;οχι τιποτα αλλο αλλα το λεει ατρακαριστο με κεφαλαια κιολας.

Ο ενδιαφερόμενος δεν επικοινώνησε ξανά με τον πωλητή μετά την πληροφορία του ατυχήματος, και δε νομίζω ότι θα το κάνει...

Loukas
25-05-16, 13:57
Ο ενδιαφερόμενος δεν έχει επικοινωνήσει ακόμη πάλι με τον πωλητή μετά την πληροφορία του ατυχήματος, και δε νομίζω ότι θα το κάνει...

οχι τιποτα αλλο, αλλα για να το πηρε ο δευτερος με 3000χλμ ενδεχομενως μονο ο πρωτος ιδιοκτητης να ξερει για το ατυχημα.κριμα παντως γιατι στα χλμ αυτα και μ'αυτον τον εξοπλισμο δεν εχω δει αλλο.

zizu
25-05-16, 14:18
οχι τιποτα αλλο, αλλα για να το πηρε ο δευτερος με 3000χλμ ενδεχομενως μονο ο πρωτος ιδιοκτητης να ξερει για το ατυχημα.κριμα παντως γιατι στα χλμ αυτα και μ'αυτον τον εξοπλισμο δεν εχω δει αλλο.

Ο πρώτος ιδικοκτήτης του αυτοκινήτου ήταν η BMW Hellas. Η ζημειά έγινε αφού μεταβιβάστηκε στον επόμενο, όποιος ήταν αυτός...

Ε91
25-05-16, 15:16
Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον...Αναμένουμε με ενδιαφέρον τη συνεχεια... :popcorn:

tsaltinho
25-05-16, 15:22
Ο πρώτος ιδικοκτήτης του αυτοκινήτου ήταν η BMW Hellas. Η ζημειά έγινε αφού μεταβιβάστηκε στον επόμενο, όποιος ήταν αυτός...


Συνηθως τα αυτοκινητα αυτα που πωλουνται με τοσα λιγα χιλιομετρα,
τα χρησιμοποιουν οι διευθυντες καθε αντιπροσωπειας για διαφημιστικους λογους.
Τα αυτοκινητα αυτα πωλουνται σε χαμηλοτερη τιμη 6 μηνες μετα.
Στν Volvo (που γνωριζω) που γνωριζω τα αυτοκινητα αυτα πωλουνται 6 μηνες μετα το νωριτερο σε τιμη -30% της αρχικης.

Υπαρχει η πιθανοτητα να εχει γινει η ζημια απο την ιδια την BMW Hellas και πιθανοτατα γι αυτο να εγινε η επισκευη εντοε επισημου δικτυου.

Περισσοτερο θα μας διαφωτισει το παλικαρι που το αγορασε με 3.000χλμ. η το αλλο παλικαρι που βρηκε οτι ειχε φαει χοντρο τρακαρισμα ( απο τα στοιχεια του αυτοκινητου μεσω ασφαλιστικης).


ΥΓ. : Ευτυχως που υπαρχει το φορουμ και λαμβανουμε μια παραπανω γνωμη,
μια παραπανω πληροφορια!

stef
25-05-16, 15:27
Νομίζω ότι ενημέρωσε ο zizu ότι το αυτοκινητο τράκαρε αφού μεταβιβάστηκε στον επόμενο....

Blacktan
25-05-16, 16:33
Αρα , εχει τρακαρει στα χερια του ninja2 ... (που ηταν το 2o χερι)

pilot
25-05-16, 16:50
Οχι..ο Κωστας το πηρε απο τον Παπαδοπουλο σε αψογη κατασταση..και οπως φαινεται εφαγε ''παπα''...το κρατησε λιγο καιρο και το πουλησε φευγοντας για Καναδα..

pilot
25-05-16, 16:59
Και αν θυμαμαι καλα το πηρε τελη του 2009..και το λεω αυτο γιατι οταν το πηρε ειχα ηδη το τελυταιο CBR το οποιο αγορασα το Σεπτεμβριο του 2009..

zizu
25-05-16, 17:14
Και αν θυμαμαι καλα το πηρε τελη του 2009..και το λεω αυτο γιατι οταν το πηρε ειχα ηδη το τελυταιο CBR το οποιο αγορασα το Σεπτεμβριο του 2009..

Ο πωλητής του αυτοκινήτου πάντως ισχυρίζεται ότι είναι ο 2ος ιδιοκτήτης

pilot
25-05-16, 17:17
προφανως θεωρει οτι ο Κωστας ειναι ο πρωτος επειδη το πηρε απο την αντιπρωσοπεια(?)..το θεμα ειναι οτι το στουκο εγινε το 08 οπως λες..ειμαι σιγουρος οτι δεν το γνωριζε ο Κωστας..

Loukas
25-05-16, 17:40
αρα εχει αλλαξει 4 χερια?γιατι αν το ειχε η bmw-hellas πρωτο χερι και δεν το τρακαραν εκεινοι και δεν το τρακαρε ουτε ο ninja2, τοτε υπηρξε ακομα ενας ιδιοκτητης στο ενδιαμεσο των δυο προαναφερθεντων...εκτος αν η bmw-hellas το ειχε ως αντιπροσωπεια χωρις πινακιδες και το πουλησαν με 0χλμ,οποτε πρακτικα δεν θεωρουνται "χερι" και καταλαβα λαθος αυτο που εγραψε ο zizu.

aristent
25-05-16, 18:12
Οπως και να 'χει τουμπανο ειναι!!!:thumbsup:


...ενα τρακαρισμενο και ΣΩΣΤΑ επισκευασμενο οχημα ΔΕΝ ειναι αχρηστο!!!.....ειδικα εαν ηταν καινουργιο και ειχε πχ.μικτη ασφαλεια ή αποζημιωθηκε λογο μη ευθυνης στο ατυχημα απο την ασφαλεια του αλλου εμπλεκομενου,δεν συντρεχει κανενας λογος να γινει οικονομια σε ανταλλακτικα και εργασιες!!!...μην ξεχνατε οτι το οχημα μας σε ανταλλακτικα στοιχιζει :shok: 6ψηφιο νουμερο σε ευρω!!!


...και αφου εχει περασει καιρος χωρις προβληματα,ολα καλα πιστευω,αλλα ειναι δικαιωμα του καθενα να μην "ψωνιζει" τρακαρισμενο-επισκευασμενο οχημα,οπως ειναι και υποχρεωση ο πωλητης να ενημερωνει για το ιστορικο του οχηματος,ΑΝ φυσικα το γνωριζει και ειναι ο πρωτος ιδιοκτητης.thumb

ΥΣ....ακομα και σε καινουργια οχηματα στην νταλικα μεταφορας γινονται ζημιες στο χρωμα...και μετα φυσικα μικροεπισκευες....αλλα αυτο ειναι μια αλλη πικρη ιστορια....

Loukas
25-05-16, 18:35
Οπως και να 'χει τουμπανο ειναι!!!:thumbsup:


...ενα τρακαρισμενο και ΣΩΣΤΑ επισκευασμενο οχημα ΔΕΝ ειναι αχρηστο!!!.....ειδικα εαν ηταν καινουργιο και ειχε πχ.μικτη ασφαλεια ή αποζημιωθηκε λογο μη ευθυνης στο ατυχημα απο την ασφαλεια του αλλου εμπλεκομενου,δεν συντρεχει κανενας λογος να γινει οικονομια σε ανταλλακτικα και εργασιες!!!...μην ξεχνατε οτι το οχημα μας σε ανταλλακτικα στοιχιζει :shok: 6ψηφιο νουμερο σε ευρω!!!


...και αφου εχει περασει καιρος χωρις προβληματα,ολα καλα πιστευω,αλλα ειναι δικαιωμα του καθενα να μην "ψωνιζει" τρακαρισμενο-επισκευασμενο οχημα,οπως ειναι και υποχρεωση ο πωλητης να ενημερωνει για το ιστορικο του οχηματος,ΑΝ φυσικα το γνωριζει και ειναι ο πρωτος ιδιοκτητης.thumb

ΥΣ....ακομα και σε καινουργια οχηματα στην νταλικα μεταφορας γινονται ζημιες στο χρωμα...και μετα φυσικα μικροεπισκευες....αλλα αυτο ειναι μια αλλη πικρη ιστορια....

και ενα κομμενο μπορει να δουλευει μια χαρα μεχρι να τρακαρεις,δεν ειναι κριτηριο αυτο.ξερω περιπτωση που πηγε ο αλλος να αλλαξει ουρανο και ειδε τη συγκολληση.αν δεν εισαι μπροστα(η ξερεις τον μαστορα) στην επισκευη,δεν μπορεις να ξερεις τι εγινε.μπορει να μην ειχε ζημια σε ζωτικο σημειο μπορει να ειχε φερει κανα δυο τουμπες.το 5ψηφιο τιμολογιο δεν παιζει τοσο ρολο οταν δυο φαναρια εχουν πανω απο 1-2 χιλιαρικα.θελει ενδελεχη ελεγχο σε αξιοπιστο φανοποιειο ελπιζοντας οτι δεν θα χασει κατι.γενικοτερα παντως το τι καθιστα το συγκεκριμενο τουμπανο εφοσον ειναι τρακαρισμενο χωρις καν να γνωριζουμε τι εγινε,εχει αλλαξει 3,4 χερια και πωλειται 15κ δεν ξερω.τουμπανο θα ειναι αν αναγνωρισει ο πωλητης το στουκο,σταματησει να το δηλωνει ατρακαριστο και ριξει αρκετα την τιμη.στη θεση του μαλλον θα το εκανα κομματια,πιο πολλα θα εβγαζα απο το να το πουλαγα δηλωνοντας οτι ειναι τρακαρισμενο.ως ατρακαριστο προφανως δεν θα το εδινα προσωπικα.

aristent
25-05-16, 19:54
.....ως ατρακαριστο προφανως δεν θα το εδινα προσωπικα.

συμφωνω απολυτα,αλλωστε αυτο γραφω παραπανω,οτι πρεπει να διευκρινιζεται το ιστορικο πριν την πωληση,ειδικα για σοβαρα θεματα.....αλλωστε υπαρχει και δυνατοτητα της φωτογραφικης παρακουλουθησης της επισκευης,ωστε να ξερει και ο αγοραστης μεχρι που εφτασε η ζημια.:original:

....τωρα σχετικα με την επικινδυνοτητα των κακων επισκευων,επισης συμφωνω,αλλα γι'αυτο λεω οτι οταν δεν γινεται "οικονομια" στη επισκευη,δεν βλεπω λογο να γινει "κακη" επισκευη,πλην της αγνοιας και απουσιας τεχνογνωσιας.


ΥΣ...δεν θα επαιρνα τρακαρισμενο,αλλα αυτο ειναι επιλογη και οχι τοσο ο φοβος.....

pilot
25-05-16, 21:26
Ξαναλέω πάντως ότι το αυτοκίνητο το πήρε ο Κώστας μεταχειρησμενο και ως ατρακαριστο κλπ..Οπότε προφανώς ούτε ο τωρινός γνωρίζει το ιστορικό του..Γιατί έχω την εντύπωση ότι "βάλετε" κατά του Κώστα..

Panagiotise46
26-05-16, 18:20
Εγώ αν ήμουν στη θέση του υποψήφιου αγοραστή και έβλεπα μία τέτοια ζημιά, θα το πήγαινα σε επίσημη αντιπροσωπία να δουν τη φανοποιεία και να μου πουν ακριβώς τη ζημιά.
Θεωρώ ότι αν το αυτοκίνητο δεν έχει κοπεί στη μέση, δεν έχει αλλοιωθεί το σασί του και έχει επισκευαστεί σωστά (όλα αυτά μία αντιπροσωπεία που ξέρει τις μαμά αρμοκολήσεις πόντες κλπ, τα βλέπει αρκετά εύκολα), είναι απόλυτα ασφαλές για οδήγηση (και ας είχε 5ψήφιο τιμολόγιο) και μάλιστα λόγω του τρακαρισμάτος μπορεί να αγοραστεί και αρκετά πιο φθηνά.

Φυσικά είναι δικαίωμα του κάθε αγοραστή να θέλει ένα τελείως ατρακάριστο αυτοκίνητο και υποχρέωση του πωλήτη να ενημερώνει για τα τρακαρίσματα και τις επισκευές που έχει κάνει.

Το συγκεκριμένο πάντως φαίνεται πανέμορφο....
:wub::wub:

giannis_compact
26-05-16, 18:52
Άν βάλεις φανάρια, φτερά, καπό, προφυλακτήρα και γενικά οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου σε μία σύγκρουση σε τιμές καινούριων ανταλλακτικών με τοποθέτηση όπως και βάψιμο σε αντιπροσωπεία τότε άνετα φτάνεις το πενταψήφιο. Οπότε μπορεί να μην ήταν κάτι τόσο σοβαρό. Μόνο τα 2 ξένον μπροστά σε καινούρια θα ξεπερνούσαν τα 2 χιλιάδες ευρώ σε αντιπροσωπεία. thumb

Panagiotise46
26-05-16, 18:58
Άν βάλεις φανάρια, φτερά, καπό, προφυλακτήρα και γενικά οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου σε μία σύγκρουση σε τιμές καινούριων ανταλλακτικών με τοποθέτηση όπως και βάψιμο σε αντιπροσωπεία τότε άνετα φτάνεις το πενταψήφιο. Οπότε μπορεί να μην ήταν κάτι τόσο σοβαρό. Μόνο τα 2 ξένον μπροστά σε καινούρια θα ξεπερνούσαν τα 2 χιλιάδες ευρώ σε αντιπροσωπεία. thumb

Να συμπληρώσω ότι αν ανοίξουν οι αερόσακοι (ανοίγουν και σε μικρό τρακάρισμα), η αντικατάστασή μόνο αυτών στοιχίζει πάνω από 5000¤....

Blacktan
26-05-16, 19:08
Αθικτο λοιπον .... :)

m_power_lunatic
26-05-16, 19:34
Το δεκαχίλιαρο γίνεται και με μονο κουμπωτα-βιδωτα μέρη με χρεώσεις αντιπροσωπείας σε καινούργια ανταλλακτικά και εργατικά.Εννοω ότι ούτε ράμφος και θόλος μπορεί να μην πάρει και πάλι να ειναι μεγάλο το νούμερο.

Αυτά όλα ειναι υποθετικα βέβαια,μπορεί να εχει στραβώσει και όλο και να εχει ισιωσει.

Ένας τεχνικός με γνώσεις θα το δει εύκολα αν ειναι περιφερειακή ζημιά η βαθύτερη.

giannis_compact
26-05-16, 20:51
Αθικτο λοιπον .... :)

Δεν εννοώ αυτό. Δε μπορούμε να το γνωρίζουμε. Απλά ανέφερα πόσο εύκολα μπορεί να βγει πενταψήφιο νούμερο με χρεώσεις αντιπροσωπείας σε ανταλλακτικά και εργασία-τοποθέτηση.

ninja2
26-05-16, 22:23
Tο αμαξι το πηρα αν θυμαμαι καλα το 2009 που το εκανα ενα μικρο χτυπημα στο πισω μερος του αυτοκινητου οπου και το επισκευσα. μιλαμε για ζημια κανα 300Ε
τωρα για τρακαρισματα κ.α δεν ξερω αλλα και οταν το ελενξα δεν βρηκα κατι στο αμαξι εγω το ειχα ενα χρονο και δεν ειχα κανενα προβλιμα.
Τωρα επιδη μιλαμε για ενα αμαξι αλλουνου και δεν ειναι εδω για να παρει θεση δεν ειναι σωστο να κατηγορουμε.
Θεωρω οτι πρεπει να διαγραψετε την αγγελια και οποιος θελει μπορει να ασχοληθει μεσο του Cαr.gr
Ευχαριστω

stef
26-05-16, 22:54
1ον) Ανοίγεις topic με διθυραμβικά σχόλια για λογαριασμό τρίτου
2ον) Η αγγελία λέει ατρακάριστο και είναι ψευδής
3ον) Η ζημιά έγινε και επιβεβαιώθηκε από τον zizu 2-3 φορές μιας και ενδιαφέρθηκε για συγγενικό του πρόσωπο
4ον) Η ζημιά έγινε από ιδιώτη και διορθώθηκε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο...
5ον) Το λιγότερο θα ταλαιπωρούσατε έναν άνθρωπο ανέβα/κατέβα για αυτοκίνητο τρακαρισμένο (όσο καλοφτιαγμένο και αν το έφτιαξαν)
6ον) Όταν βγήκες και έγγραφες για τούμπανο αυτοκίνητο ήταν καλά, ενώ τώρα δεν μπορεί κανείς να πάρει θέση;

pilot
26-05-16, 23:10
Στέφανε, η ζημιά, όπως αποδείχτηκε, δεν έγινε στα χέρια του..το πήρε ένα χρόνο μετά..έφαγε παπά, την πάτησε, όπως θες πες το...και κατά συνέπεια τον ίδιο ''παπά'' έφαγε και ο επόμενος..

τώρα για τα ''διθυραμβικά'' σχόλια τι να πω..μην κάνεις την κλωστή τριχιά..απο εξοπλισμό το αυτοκίνητο είναι ''τούμπανο''..όταν άνοιξε το θρεντ ο Κώστας ακόμα θεωρούσε οτι ήταν ''χαρτί''...για την τιμή άστο..ο καθένας ζητάει όσα θέλει, δεν σημαίνει οτι θα τα πάρει κιόλας.. Και αφού σε πειράζει τόσο πολύ, πάρε τον τωρινό ιδιοκτήτη και πες του ''ρε καραγκιόζη το αμάξι είναι μπουρδέλο..το μάθαμε με στοιχειά''..το να ειρωνεύεσαι θεωρείς οτι είναι καλό? Η μήπως νομίζεις οτι έχει να κερδίσει κάτι ο Κώστας απο αυτό το αυτοκίνητο? Ο άνθρωπος είναι πλέον στο εξωτερικό εδώ και 5 χρόνια και απολαμβάνει το Μ3 του...

ninja2
27-05-16, 00:14
Καλα αμα ειναι να παθαινεις εγκεφαλικο μην κλεινετε την αγγελια λε και πουλαω εγω το αμαξι.
Τωρα αμα εχετε δει και κανα ποιο φορτομενω αμαξι απο αυτο στην Ελλαδα παω πασω !!!!
Και το αμαξι δεν παυει να ειναι σε εξαιρετικη καταστασει !!!!

Loukas
27-05-16, 00:55
Οταν οπως ισχυριζεσαι δεν γνωριζες καν για τη ζημια πως ξερεις οτι ειναι σε εξαιρετικη κατασταση;επισης απλα απο περιεργεια αφου η ζημια εγινε πριν το παρεις πως ακριβως το ελεγξες;δεν το λεω ειρωνικα απλα απορω πως δεν ειδε κανεις με το βιν-πινακιδα τη ζημια, ή πιο απλα ο οποιος φανοποιιος τα οποια βαψιματα κλπ...εν παση περιπτωσει το φορουμ δεν ειναι νομιζω χωρος ουτε για κατηγορους ουτε για δικηγορους.δεν δικαζει κανεις κανενα, και παλι καλα που υπαρχουν τετοια θεματα που φαινεται πως ενα εκ πρωτης οψεως πενα οχημα με μολις 20κατι χιλ χλμ, μπορει να κρυβει σοβαρη ζημια (οποια ειναι αυτη)και να εχει αλλαξει ποσα χερια.γιαυτο οτι οχημα και να κοιταμε αν δεν το παιρνουμε καινουριο παντα ψαξιμο και ελεγχο.
Φιλικα παντα.

ninja2
27-05-16, 04:31
Αν δεν το δείτε από κοντά ένα αμάξι τη ξεκινάτε και λέτε ότι έχει σοβαρει ζημιά.
Για παράδειγμα αν αλλάξαμε φανάρια προφυλακτήρα καπό και ψυγειο και βαλανε καινουρια τι σας κανει να λετε οτι εχει σοβαρη ζημια και οτι μπορει καποιος να πει με σιγουρια οτι το αμαξι ειχε τρακαρισμα.
Εγω το ειχα ενα χρονο και δεν ειχα ακουσει τον παραμικο τριγμο και ουτε βρικα ενα μερος του αυτοκινητου ξανα βαμενω και αν δεν μου το λεγατε δεν θα το ηξερα καν οτι ειχε ολο αυτο το ιστορικο.
Οταν το πουλησα ηταν σαν καινουριο.
Τελος παντο πολυ φασαρια για κατι που δεν εχει και τοσο σημασια οποιον τον αρεσει το περνει οποιν δεν τον αρεσει απλα το προσπερνα ! εχει πολους ασσους στην αγορα.

turbodog
27-05-16, 08:25
Το forum υπαρχει για να βοηθουνται τα μελη μεταξυ τους. Οποια πληροφορια για οποιαδηποτε θεμα ειναι ευπροσδεκτη.

Πολλες φορες σε διαφορα thread τα μελη εχουν βοηθησει υποψηφιους αγοραστες να αποφασισουν αν τελικα ενα αυτοκινητο τους κανει η οχι

Ετσι και σε αυτην την περιπτωση αναφερθηκε ενα τρακαρισμα που απο το μεγεθος του ποσου επισκευης δεν ειναι αμελητεο και κατα την γνωμη μου καλως αναφερθηκε.
Το αυτοκινητο τυγχανει να ειναι μελους οποτε και ολη αυτη η συζητηση γιατι αν ηταν σε καποια μαντρα με αυτην την αγγελια ολοι θα κοροιδευαμε τον μαντρα τωρα σαν απατεωνα, κλεφτη κτλ

Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το χρονικο του τρακαρισματος. Εγινε στα πρωτα 3000 χλμ, οπου και εγινε η πρωτη μεταβιβαση σε μελος του φορουμ η μεταγενεστερα? Γιατι εχω μπερδευτει.

Για να μην κατηγορουμε λοιπον αδικα ανθρωπους καλο θα ηταν αυτος που αναφερθηκε στο συμβαν, και ξαναλεω οτι καλως αναφερθηκε, να διευκρινησει και τον ακριβη χρονο οπου εγινε το τρακαρισμα ωστε να δουμε σε ποιανου χερια εγινε

Loukas
27-05-16, 08:40
Το forum υπαρχει για να βοηθουνται τα μελη μεταξυ τους. Οποια πληροφορια για οποιαδηποτε θεμα ειναι ευπροσδεκτη.

Πολλες φορες σε διαφορα thread τα μελη εχουν βοηθησει υποψηφιους αγοραστες να αποφασισουν αν τελικα ενα αυτοκινητο τους κανει η οχι

Ετσι και σε αυτην την περιπτωση αναφερθηκε ενα τρακαρισμα που απο το μεγεθος του ποσου επισκευης δεν ειναι αμελητεο και κατα την γνωμη μου καλως αναφερθηκε.
Το αυτοκινητο τυγχανει να ειναι μελους οποτε και ολη αυτη η συζητηση γιατι αν ηταν σε καποια μαντρα με αυτην την αγγελια ολοι θα κοροιδευαμε τον μαντρα τωρα σαν απατεωνα, κλεφτη κτλ

Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι το χρονικο του τρακαρισματος. Εγινε στα πρωτα 3000 χλμ, οπου και εγινε η πρωτη μεταβιβαση σε μελος του φορουμ η μεταγενεστερα? Γιατι εχω μπερδευτει.

Για να μην κατηγορουμε λοιπον αδικα ανθρωπους καλο θα ηταν αυτος που αναφερθηκε στο συμβαν, και ξαναλεω οτι καλως αναφερθηκε, να διευκρινησει και τον ακριβη χρονο οπου εγινε το τρακαρισμα ωστε να δουμε σε ποιανου χερια εγινε

το αμαξι βασει αγγελιας ειναι 2ο 2008. το καλοκαιρι του ιδιου ετους εγινε το ατυχημα(οποιο ηταν αυτο).το μελος που ανοιξε το θεμα το πηρε το 2009 και ενα χρονο μετα το πηρε αυτος που το δινει τωρα.τουλαχιστον αυτο καταλαβα εγω.

turbodog
27-05-16, 09:20
Εχει γραφτει οτι πρωτος ιδιοκτητης ηταν η BMW HELLAS και το τρακαρισμα εγινε μετα την μεταβιβαση. Αρα υπηρχε και αλλος ενδιαμεσος ιδιοκτητης?

Blacktan
27-05-16, 10:58
Δικαστηριο δεν ειμαστε , απο την στιγμη ομως που ανοιγει νημα , αυτο σημαινει πως ειναι ανοιχτο σε κρισεις και αποψεις ...
Ευθυς εξαρχης η τιμη ηταν υπερβολικη , ως αναφερθηκε η σωστη τιμη ηταν τουλαχιστον 3-4 χιλιαρικα κατω . Και ολα αυτα εαν το αμαξι ηταν αψεγαδιαστο.
Εδω προκυπτει αυτοκινητο με στουκα αξιολογου ποσου και αλλαγης 3-4 χεριων τουλαχιστον.
Συγγνωμη αλλα εμενα που με ενδιαφερει σε καθε μου αμαξι η μεταπωλητικη του δυναμη για αυτο το αμαξι (εαν οι επισκευες ειχαν γινει σωστα) δεν θα μπορουσα να το πληρωσω πανω απο 8-9 k για να μπορεσω μετα και εγω να το πουλησω οταν ερθει η ωρα χωρις να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο ...
Ως εκ τουτου λοιπον η τιμη που ζηταει ο ανθρωπος ειναι φανερα εκτος τοπου και χρονου ...

Prevezanos
29-05-16, 13:25
Αν η αγγελία έβγαινε ως τρακαρισμένο ΑΛΛΑ πλήρως επισκευασμένο με εγγύηση της εταιρίας, πόσοι στους 10 θα ενδιαφερόταν να το αγοράσουν; Πόσους στους 10 θα τους ενδιέφεραν τα αξεσουάρ; Πόσοι στους 10 θα πίστευαν ότι τα χλμ είναι πραγματικά; Πόσοι στους 10 θα προτιμούσαν να έπαιρναν ένα ίδιο άσσο, με νορμαλ εξοπλισμό και 50.000χλμ, δίνοντας μόλις ¤6-8.000;
Οι απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα διασαφηνιζουν πληρως το θέμα.
Επισης, αν υποθέσουμε ότι ήταν ατρακαριστο, πάλι στην Ελλάδα του Αλεξη το συγκεκριμένο αμάξι δεν θα εισπράξει υπεραξία απο τα αξεσουάρ, μόνο από τα χλμ μπορεί να πωληθεί λίγο καλύτερα. Σε καμιά περίπτωση, όμως πάνω από ¤10.000 και αυτά αν τα πάρει θα είναι τζόκερ.
Τέλος, αγαπητε ninja2, δυστυχώς η Ελλάδα του Αλεξη δεν έχει καμία σχέση με την Ελλάδα που άφησες προ πενταετίας...

ninja2
29-05-16, 22:18
Παιδες συμφωνω απολυτα με αυτα που λετε οταν ενα αμαξι εχει τρακαρισμα θα πρεπει να αναφερετε και φυσικα απο θεμα τιμης θε πρεπει να λαμβανετε υποψιν
το τρακαρισμα που ειχε.
Απο θεμα καταστασεις δεν μποσουμε να λεμε οτι ενα τρακαρισμενο αμαξι δεν μπορει να εχει καλι καταστασει ! και στο φιναλε που λενε ολα ειναι θεμα τιμης ! ολα εχουνε τιν τιμη τους και τον αγοραστι τους.

topmar
29-05-16, 22:32
Μάλλον πρέπει να αλλάξει και ο τίτλος του θέματος, σε "Το πιο τούμπανο τρακαρισμένο & επισκευασμενο 116 στην Ελλάδα ".....😯

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Panagiotise46
29-05-16, 22:58
Με όλα αυτά πάντως τσέκαρα το link και η αγγελία διαγράφτηκε....

topmar
29-05-16, 23:12
Με όλα αυτά πάντως τσέκαρα το link και η αγγελία διαγράφτηκε....
Λογικό..... Έσκασε από το πολύ τουμπανιασμα.... 😂

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

ninja2
30-05-16, 05:04
Το αμαξι πουληθηκε και νομιζω 14000Ε

Blacktan
30-05-16, 11:33
Εαν οντως επωληθει ευχομαι ο νεος ιδιοκτητης να μην μπει ποτε εδω μεσα ... ;)

m_power_lunatic
30-05-16, 12:05
Παντως αν το σκεφτει κανεις,εδω ο αλλος πηρε καρασκορπια Mclaren F1 και την χρυσοπληρωσε και εκατομμυρια παρελθοντολαγνοι ανακατασκευαζουνε σαπια και χιλιοτρυπημενα σασι και λενε οτι γινανε σαν καινουργια-που δεν γινανε ποτε-και ζητανε τα αντερα τους για κατι αυτοκινητα που εχουνε νιοστες συγκολλησεις στο σασι τους.

Μετα απο τα παραπανω,το συγκεκριμενο 116 φανταζει σχεδον ανεπαφο πραγματικα!