PDA

Επιστροφή στο Forum : αλαρμ Ε36 316Ι



shipsteward7
12-05-16, 22:13
γεια σας παιδια. παρατηρησα το εξης. οταν ξεκλειδωνω με το κοντρολ η το κλειδι το αυτοκινητο δεν αναβοσβηνουν τα φλας. στο κλειδωμα αναβοσβηνουν κανονικα. τι μπορει να φταιει;

VasilisG85
12-05-16, 22:21
Στον εργοστασιακό συναγερμό έτσι κάνει....

HLIAS - E36
12-05-16, 22:21
Δεν φταίει τίποτα! Έχει να κάνει με το πως είναι προγραμματισμένο από τον εγκέφαλο... Πχ σε εμένα δεν ανάβουν ούτε στο κλείδωμα ούτε στο ξεκλείδωμα... Το είχε προγραμματίσει ο προηγούμενος να ανάβουν μόνο με τον συναγερμό...

HLIAS - E36
12-05-16, 22:23
Μπορείς να το κάνεις όπως θες σε έναν "προγραμματιστή"... Το έβαλα έτσι γιατί και ένας ηλεκτρολόγος μπορεί να το κάνει... Κάποιος που να ξέρει να τα σκαλίζει...:thumbsup:

VasilisG85
12-05-16, 22:27
Ηλία προφανώς έχεις δίκιο..
Από την αρχή που αγόρασα το αυτοκίνητο με το κλείδωμα ανοιγοκλείνουν μια φορά τα φλας, στο ξεκλείδωμα δεν αναβοσβήνουν. Απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ παραπάνω με αυτό...

HLIAS - E36
12-05-16, 22:33
Μία από τα ίδια...! Εμένα μου είπε ο προγραμματιστής ότ μπορεί να το κάνει να ανάβουν αλλά τον είπα να το αφήσει όπως είναι...

Μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα πχ να ανάβουν τα φώτα με το ξεκλείδωμα ή μόνο τα angel eyes ή να κλείνουν τα παράθυρα με το κλείδωμα, κλπ κλπ...