PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με τον αέρα κλιματισμού



xaris_318is
08-05-16, 10:21
Καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα e36 με αυτόματο κλιματισμό ο αέρας του πότε κόβει μόνος του πότε σταματάει τελείως και ξανά ξεκινάει μόνος του.Τι μπορεί να φταίει???:thanks::thanks:

aristent
08-05-16, 13:14
Καλησπερα,νομιζω οτι εδω εχει την απαντηση και την λυση:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2480

VasilisG85
08-05-16, 17:44
Οι ενδείξεις στην οθόνη είναι αναμμένες κανονικά ή φαίνονται αχνά?

LEONIDASKAL
08-05-16, 19:21
Οι ενδείξεις στην οθόνη είναι αναμμένες κανονικά ή φαίνονται αχνά?

υπαρχει και ενα προβλημα με την ταινια που συνδεει την πλακετα με την οθονη που αναφερεις.
με τον καιρο οι επαφες αδυνατιζουν και εχεις αυτο το προβλημα.

VasilisG85
08-05-16, 19:39
υπαρχει και ενα προβλημα με την ταινια που συνδεει την πλακετα με την οθονη που αναφερεις.
με τον καιρο οι επαφες αδυνατιζουν και εχεις αυτο το προβλημα.


Όταν κάποια στιγμή μου έκανε κι εμένα ο αέρας ότι να ναι, παρατήρησα τις ενδείξεις στην οθόνη και ίσα ίσα που αχνοφαίνονταν...
το πήγα σε έναν ηλεκτρολόγο και μου την άνοιξε, έκανε μια κόλληση και έστρωσε και ο αέρας και οι ενδείξεις... γι'αυτό τον ρώτησα για τις ενδείξεις..

LEONIDASKAL
08-05-16, 19:41
Ηλεκτρονικό θες όχι ηλεκτρολόγος. Αυτά είναι πλακέτες όχι λάμπες

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

VasilisG85
08-05-16, 19:46
Μια απλή κόλληση με καλάυ ήταν, την κάνω κι εγώ τώρα που την είδα σε ποιο σημείο είναι.

VasilisG85
08-05-16, 19:49
Επίσης εγώ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν, προσπαθώ να βοηθήσω το Χάρη. Άμα χρειαστεί να ειρωνευτώ μπορώ να το κάνω καλά πίστεψέ με.

LEONIDASKAL
08-05-16, 20:06
Επίσης εγώ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν, προσπαθώ να βοηθήσω το Χάρη. Άμα χρειαστεί να ειρωνευτώ μπορώ να το κάνω καλά πίστεψέ με.

σορρυ δεν ειπα κατι ειρωνικα.αν φανηκε κατι τετοιο σορρυ και παλι.
απλα την ιδια χαζομαρα εκανα και εγω και μονιμη λυση βρηκα απο φιλο ηλεκτρονικο.ασε που πηγα να κανω χαρη σε φιλο με ε36 και παραλιγο να κανουμε ζημια .καποια σχετικη λεπτομερια υπαρχει εκει που δεν θυμαμε να αναφερω που απλα θελει και τον σωστο τεχνικο.αυτος ειναι ο ηλεκτρονικος οχι ο ηλεκτρολογος

VasilisG85
08-05-16, 20:12
σορρυ δεν ειπα κατι ειρωνικα.αν φανηκε κατι τετοιο σορρυ και παλι.
απλα την ιδια χαζομαρα εκανα και εγω και μονιμη λυση βρηκα απο φιλο ηλεκτρονικο.ασε που πηγα να κανω χαρη σε φιλο με ε36 και παραλιγο να κανουμε ζημια .καποια σχετικη λεπτομερια υπαρχει εκει που δεν θυμαμε να αναφερω που απλα θελει και τον σωστο τεχνικο.αυτος ειναι ο ηλεκτρονικος οχι ο ηλεκτρολογος

Απλά τυχαίνει ο ηλεκτρολόγος που πάω το αυτοκίνητο να έχει το ίδιο αυτοκίνητο με μένα και ήξερε ακριβώς τι έφταιγε, δεν το έψαξε καθόλου. Το άνοιξε, το κόλλησε σε ένα σημείο στην πλακέτα και έτοιμο. Ούτε λεφτά δε μου πήρε...

xaris_318is
08-05-16, 21:46
Ευχαριστώ για τις λύσεις σας αλλά όχι δεν έχω πρόβλημα με τις ενδείξεις φαίνονται πεντακάθαρα και ούτε χάνονται άρα νομίζω πως το πρόβλημα πρέπει να είναι με τον φακίρη.