PDA

Επιστροφή στο Forum : Πίσω προφυλακτήρας



freddys
27-04-16, 14:01
Καλησπερα σε ολη την ομαδα,με ευχες για ενα χαρουμενο γεματο υγεια πασχα!
Θελω να ρωτησω την γνωμη σας,σχετικα με τον πισω προφυλακτηρα σε σειρα 1 F20 προ facefilt.
Eιχα ενα ατυχημα,και χτυπηθηκε ο πισω προφυλακτηρας.Απο οτι μου ειπαν παμε για αλλαγη προφυλακτηρα σιγουρα.Η ερωτηση μου ειναι να παω σε Μ προφυλακτηρα ή να παραμεινω στο ιδιο σχεδιο;Η διαφορα που προκυπτει σιγουρα δεν ειναι αμελητεα αλλα με την ευκαιρια του χτυπηματος και το υποχρεωτικο βαψιμο που θα καλυψει η ασφαλιστικη,το ερωτημα που εχω ειναι καθαρα ομορφιας.Οποτε ποιον απο τους δυο κ@λ@υς προτιματε;
Υπενθυμιση: bmw f20 116ed 1600cc midnight blue

Φωτο οπως 8α ηταν τωρα το πισω μερος χωρις την μπεζ λωριδα,μιας και το αμαξι δεν εινα ουτε urban,ουτε sport εκδοση https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/04/f20_16-1.jpg



Φωτο με τον M προφυλακτηρα οπως το φανταζομαι.
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/04/F20118iback-1.png

Καθε γνωμη ευπροσδεκτη!

Blacktan
27-04-16, 14:04
Εννοειται Μ , το συζητας ...
Απλα για λογους ομοιομορφιας καλο θα ειναι να αλλαξεις και τον μπροστινο ...

BILL007
27-04-16, 14:37
Εννοειται Μ , το συζητας ...
Απλα για λογους ομοιομορφιας καλο θα ειναι να αλλαξεις και τον μπροστινο ...

:+1: M :thumbsup:

A8hnaios
27-04-16, 15:35
M Pack φυσικα ... thumb

wheelman
27-04-16, 16:12
Ρητορικό το ερώτημα θεωρώ...

Aν μπορείς, βουρ για τον Mpack!

mark e92
27-04-16, 17:20
Αν σου καλύπτουν Μpack βάλε αλλά θα χρειαστείς και μπροστινό και μαρσπιέδες όπως πολύ σωστά είπαν και τα παιδιά.

HLIAS - E36
27-04-16, 23:28
///Μ και τα μυαλά στα κάγκελα!!!:thumbsup:

freddys
28-04-16, 09:14
Αν σου καλύπτουν Μpack βάλε αλλά θα χρειαστείς και μπροστινό και μαρσπιέδες όπως πολύ σωστά είπαν και τα παιδιά.

Εκει ειναι το θεμα...για το μπροστινο κομματι κλπ δεν υπαρχει καποια ευκολια οικονομικη ακομη!Απλα θα καθυστερησει και μαλλον θα παει το Μ μπροστα απο το καλοκαιρι και μετα...

Ptboul
28-04-16, 09:17
ΑΝ είναι να μπει όλο το εξωτερικό πακέτο (στο κοντινό μέλλον), βάλτον.

Αλλά όχι μόνο ο πίσω και τέρμα.

(τον δικό του πάντως τον θεωρώ κομψό σε αυτό το χρώμα)

stef
28-04-16, 11:51
ΑΝ είναι να μπει όλο το εξωτερικό πακέτο (στο κοντινό μέλλον), βάλτον.



Αλλά όχι μόνο ο πίσω και τέρμα.



(τον δικό του πάντως τον θεωρώ κομψό σε αυτό το χρώμα)



Και να σε συμπληρώσω ότι εξυπακούεται και για πλαινά μαρσπιέ, τιμόνι & λεβιέ Μ
Ή το κάνουμε ολόκληρο ή καθόλου..
Και κρατιέμαι να μην πω και ουρανό ανθρακί & μπάκετ καθίσματα!
Εγώ θα έμενα στην αντικατάσταση του προφυλακτήρα απλά με καινούριο ίδιο

Moufas E46
28-04-16, 12:43
Και να σε συμπληρώσω ότι εξυπακούεται και για πλαινά μαρσπιέ, τιμόνι & λεβιέ Μ
Ή το κάνουμε ολόκληρο ή καθόλου..
Και κρατιέμαι να μην πω και ουρανό ανθρακί & μπάκετ καθίσματα!
Εγώ θα έμενα στην αντικατάσταση του προφυλακτήρα απλά με καινούριο ίδιο

Δεν εξυπακούεται τίποτα ο φίλος ας βαλει τον προφυλακτήρα τωρα που βρήκε την ευκαιρία και με το καλό στο μέλλον βάζει και έναν μπροστινό για να εχει ομοιομορφία. Τωρα για το εσωτερικό ειναι άλλο θεμα δε ειναι απαραίτητο να το κανει και μεσα m γιατι με τη λογική σόυ να βαλει και αντιστρεπτικές m και ελατηρια m και παει λέγοντας :original:

stef
28-04-16, 18:46
Εννοείται ή τα κάνεις όλα ή τίποτα... Βέβαια είναι και θέμα καλαισθησίας θα σου πω...
Αλλά σίγουρα και αυτό είναι άλλο θέμα και δεν εξυπακούεται ούτε αυτό όπως λες και εσύ...

mark e92
30-04-16, 14:45
Εκει ειναι το θεμα...για το μπροστινο κομματι κλπ δεν υπαρχει καποια ευκολια οικονομικη ακομη!Απλα θα καθυστερησει και μαλλον θα παει το Μ μπροστα απο το καλοκαιρι και μετα...

Αν δεν έχεις πάθει μεγάλη ζημιά δηλαδή είναι μόνο βάλε βγάλε προφυλακτηρα γιατί δεν κάνεις το άλλο, πάρε τον προφυλακτηρα και τον βάζεις το καλοκαίρι μαζί με τον μπροστινό.

axem
02-05-16, 11:02
φιλε freddy ο μπροστά m προφυλακτήρας δεν μπαίνει στο f20 116ed γιατί δεν κουμπώνει στους προβολείς.Εχω το ίδιο μοντέλο με σένα και έψαχνα να κάνω την αλλαγή,γινόταν μόνο με τροποποίηση στα κουμπώματα.Θα ψάξω στο αγγλικό φόρουμ να παραθέσω το λινκ με έναν τύπο που το κατάφερε.

freddys
05-05-16, 09:11
φιλε freddy ο μπροστά m προφυλακτήρας δεν μπαίνει στο f20 116ed γιατί δεν κουμπώνει στους προβολείς.Εχω το ίδιο μοντέλο με σένα και έψαχνα να κάνω την αλλαγή,γινόταν μόνο με τροποποίηση στα κουμπώματα.Θα ψάξω στο αγγλικό φόρουμ να παραθέσω το λινκ με έναν τύπο που το κατάφερε.

Παραξενο,οταν ειχα μιλησει πιο παλια για Μ μπροστινο μου ειπαν δεν θελει τα υπολοιπα και ηταν καπου στα 200-250 γιατι δεν χρειαζοταν να αλλαξουν ολα.πχ αεραγωγους κατω ποδιες κλπ.Περιμενω τηλεφωνο απο αντιπροσωπεια,θα ρωτησω εαν γινεται χωρις τροποποιησεις στα κουμπωματα,και προχωραω σε μπαξιμο Μ αλλιως και ο παλιος πισω προφυλακτηρας μια χαρα ηταν!

Blacktan
05-05-16, 10:13
Με μικρες τροποποιησεις του φαναρτζη μια χαρα τον ειχα βαλει εγω προ 2ετιας.
Αρκει ο mpack προφυλακτηρας που θα παρεις να εχει ολες του τις σιτες πανω ...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk