PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW E36 M3 3.0 (S50B30) ΜΠΟΥΖΙ???



AlexDK
09-04-16, 10:19
Τα μαμα που δινει η bmw ειναι bosch y5ddc. Τα μαμα που δινει για το m3 evo (s50b32) ειναι ngk pkr7a ιριδιου. Σκεφτομαι να βαλω τα ngk επειδη ειναι ενα βαθμο ψυχροτερα συν οτι ειναι ιριδιου και φανταζομαι ειναι καλυτερα... Τα εχει δοκιμασει κανεις?? Υπαρχει προταση για αλλα μπουζι?

PetrosD
09-04-16, 12:16
Το αμάξι το οδηγείς περισσότερο χαλαρά ή δυνατά;

AlexDK
09-04-16, 16:40
Το αμάξι το οδηγείς περισσότερο χαλαρά ή δυνατά;

Μοιρασμενα...μ ενδιαφερει κ η καλυτερη αποδωση...ποιες ειναι οι επιλογες μ?? :)

PetrosD
09-04-16, 23:09
Από μια έρευνα που έκανα είδα ότι το ένα είναι αντίστοιχο του άλλου. Από πού προκύπτει η ψυχρότητα που λες; Από το νούμερο 5 έναντι του 7; Αυτό τότε θα ήταν 2 βαθμοί ψυχρότητας (όχι καλό κατά τη γνώμη μου μιας και θα απείχαν 200 βαθμούς κελσίου).
Μήπως η ψυχρότητα 5 της μιας είναι ίδια με την 7 της άλλης μάρκας;

AlexDK
10-04-16, 10:58
Από μια έρευνα που έκανα είδα ότι το ένα είναι αντίστοιχο του άλλου. Από πού προκύπτει η ψυχρότητα που λες; Από το νούμερο 5 έναντι του 7; Αυτό τότε θα ήταν 2 βαθμοί ψυχρότητας (όχι καλό κατά τη γνώμη μου μιας και θα απείχαν 200 βαθμούς κελσίου).
Μήπως η ψυχρότητα 5 της μιας είναι ίδια με την 7 της άλλης μάρκας;

Δεν ξερω φιλε κι εγω εχω λιωσει στο διαδικτυο ψαχνωντας και δεν υπαρχει σαφη απαντηση...εχει αναφερθει απο μερικους σε ξενα φορουμ οτι τα pkr7a ειναι 1 βαθμο ψυχροτερα απο τα y5ddc ομως δεν ειναι σαφες πως ηρθαν σ αυτο το συμπερασμα...τεσπα τα παρηγγειλα μιας κ ειδα μονο θετικες κριτικες για τα ngk (για τα bosch δεν ελεγαν ολοι τα καλυτερα) και βλεπουμε.....!

HLIAS - E36
14-05-16, 00:52
Για να μην ανοίξω νέο thread γνωρίζει κάποιος τι μπουζί θα ήταν καλύτερα για Μ52Β28? Τα ιριδίου αξίζουν ή είναι περιττά χρήματα που δεν θα φανούν χρήσιμα σε νορμαλ σχετικά οδήγηση?

Πέρα από τα ιριδίου, με δύο ή τέσσερις ακίδες? Γνώμες ή εμπειρίες?