PDA

Επιστροφή στο Forum : Smart Pen



Monsta
21-05-10, 08:17
Ένα σύντομο review για ένα παντελώς άχρηστο προϊόν, το γνωστό πλέον από την τηλεόραση 'Smart Pen' ή κιτ επιδιόρθωσης γρατζουνιών.

Μάλλον όχι παντελώς άχρηστο, μιας που δεν φταίει εκείνο που δεν μπορεί να κάνει την επισκευή όπως την παρουσιάζουνε τα λαμόγια στη τηλεόραση.

Προσέξετε καλά τη διαφήμιση και θα καταλάβετε ότι εκεί που περνάνε το 'στυλό' πάνω από τη γρατζουνιά είναι ουσιαστικά μοντάζ δύο βίντεο.....μέχρι και το χέρι εκείνου που το περνάει πάει προς την αντίθετη κατεύθυνση από εκεί που θεωρητικά έχει ξεκινήσει η γρατζουνιά.

Τι παίρνεις λοιπόν για 39.95 + έξοδα αποστολής? Παίρνεις δύο μπουκαλάκια με λίγα γραμμάρια (εδώ γελάνε) βερνίκι, ναι σωστά διαβάσατε, όπου με το στυλ stabillo boss μαρκαδοράκι το περνάτε πάνω από τη γρατζουνιά όπου και καλά θα την εξαφανίσει. Yeah right !!! Πες ότι θεωρητικά πάλι αν έχει φύγει μόνο βερνίκι το πασαλείβει από πάνω, αν έχει φύγει και χρώμα τι κάνουμε ??

Σαν υλικό, όπως είπα και πιο πάνω, δεν είναι δικό του το λάθος που δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω. Είναι ο τρόπος που το παρουσιάζουνε στη τηλεόραση και ο κοσμάκης πέφτει (για άλλη μια φορά) θύμα του marketing. Ααααχ αυτοί οι Αμερικάνοι....

Στη δική μου λίστα το κατατάσω λοιπόν ακόμα πιο κάτω από το αυτοκόλλητο χρώμα που πουλάνε στα πλυντήρια (magic stick). Γιατί και αυτό μπορεί να ναι γελοίο να το βάλει κάποιος στο αμάξι του, τουλάχιστον όμως αν έχει φύγει χρώμα το 'καλύπτει' με το δικό του τρόπο (έχει γράψει ο Άρης - DriverM κάπου ένα review).

Επίσης το θεωρώ ΜΕΓΑΛΗ απατεωνιά να λένε στη τηλεόραση - προσέξτε ορολογία για να μη βρουν το μπελά τους - 'για όλους τους τύπους χρωμάτων', ο πελάτης ουσιαστικά νομίζει ότι θα κάνει τη δουλειά του με κάτι 'μαγικό' και θα του καλύψει τη γρατζουνιά, ενώ στη πραγματικότητα παίρνει ΔΙΑΦΑΝΟ βερνίκι, ένα απαίσιο σπρέϋ ταμπλώ και 3 πετσετούλες (για τα πιάτα). :thumbsdown::thumbsdown: Πουθενά δεν αναφέρει ότι πρόκειται για βερνίκι μόνο, αλλά σε παραμέμπτει να σκέφτεσαι ότι θα 'επισκευάσει' κάθε είδους γρατζουνιά. :ranting2::ranting2:

Πολύ πιο τίμιο και στη ΜΙΣΗ τιμή, αν θέλετε να κάνετε μόνοι σας τέτοιου είδους επισκευή, είναι η κλασική μέθοδος, πάμε αντιπροσωπεία (στα ανταλλακτικά) και πέρνουμε το κιτ σε μπουκαλάκια (χρώμα & βερνίκι) σύμφωνα με το κωδικό χρώματος τους αυτοκινήτου μας με πολύ καλύτερα αποτελέσματα, κυρίως σε περιπτώση που έχει γδαρθεί και το χρώμα.

deepBLUE
21-05-10, 08:56
Πραγματι ειναι μεγαλη μουφα και κοροιδια !!!
Το αγορασα και με πηραν τηλεφωνο αν παρελαβα και τους εκραξα !!!!

Panos 316T
21-05-10, 09:07
Πραγματι ειναι μεγαλη μουφα και κοροιδια !!!
Το αγορασα και με πηραν τηλεφωνο αν παρελαβα και τους εκραξα !!!!

το είδα προχθές στην τηλεόραση και ψηνόμουν...
μετά σκέφτηκα τον monsta να του στείλω pm...

συμπέρασμα : ο άνθρωπας είναι για μας πριν από μας thumb

gyiama
21-05-10, 09:14
παιδια περα απο αυτο ο Υαζιδης και ο Βασιλης αν θυμαμαι καλα το ειχαν βρει στο ebay 3ε οχι 40!!!! εδω φαινεται για αλλη μια φορα η Ελληνικη μαγκια!!!!!1000% κερδος αυτα ειναι

Κωνσταντίνος
21-05-10, 09:26
Το λυπηρό είναι πως θα τσιμπήσουν κάποιοι, προκειμένου να γλυτώσουν φανοποιό.
Εκεί στοχεύουν αυτοί. Σε άτομα ευκολόπιστα που προσελκύονται απο smart pens, "μαγνητάκια για οικονομία καυσίμου", "μενταγιόν της τύχης", "αρώματα που ξυπνάνε το σεξουαλικό αγρίμι" κ.τ.λ, κ.τ.λ

Θα μπορούσε κάποιος (πολύ) στενόμυαλος να πει ότι ο Monsta το δυσφημίζει επειδή είναι ανταγωνιστικό προιόν της δουλειά του.
Αλλά πόσα και πόσα DIY έχει γράψει εδώ τα οποία αποτελούν μυστικά της δουλειάς του, και τα μοιράζεται μαζί μας.

Stathis
21-05-10, 09:57
το ειδε η γυναικα μου στην τηλεοραση και ηθελε να το παρουμε...

αλιμονο αν πιστεψει κανεις την εικονα που παρουσιαζεται....
αν ισχυε αυτο, οι φαναρτζηδες θα ειχαν γινει κλεφτες εδω και χρονια...

Vasilis
21-05-10, 10:08
πρεπει να το πηρε ο YAZ.....

δεν το ανεφερε καν ομως....πιθανοτατα δεν θα ναι αξιο λογου!(αλλιως θα μας ενημερωνε)

Monsta
21-05-10, 10:08
Πραγματι ειναι μεγαλη μουφα και κοροιδια !!!
Το αγορασα και με πηραν τηλεφωνο αν παρελαβα και τους εκραξα !!!!

Δε το πιστεύω ότι εσύ ειδικά πήγες και το πήρες πριν με ρωτήσεις !!!


Το λυπηρό είναι πως θα τσιμπήσουν κάποιοι, προκειμένου να γλυτώσουν φανοποιό.
Εκεί στοχεύουν αυτοί. Σε άτομα ευκολόπιστα που προσελκύονται απο smart pens, "μαγνητάκια για οικονομία καυσίμου", "μενταγιόν της τύχης", "αρώματα που ξυπνάνε το σεξουαλικό αγρίμι" κ.τ.λ, κ.τ.λ

Θα μπορούσε κάποιος (πολύ) στενόμυαλος να πει ότι ο Monsta το δυσφημίζει επειδή είναι ανταγωνιστικό προιόν της δουλειά του.
Αλλά πόσα και πόσα DIY έχει γράψει εδώ τα οποία αποτελούν μυστικά της δουλειάς του, και τα μοιράζεται μαζί μας.

:hystericalbs1::hystericalbs1: ^^^^

Κοίτα το σίγουρο είναι πως ανταγωνιστικό προς τη δική μου δουλειά δεν είναι με τη καμία, ούτε προς επίπεδο τιμής (οι επισκευές μας κοστίζουν σαφώς περισσότερο), ούτε σε επίπεδο αποτελέσματος.

Αυτό είναι ανταγωνιστικό προς το magic stick και προς το σετ χρώμα & βερνίκι που πουλάνε στα ανταλλακτικά όπου και σε σύγκριση όπως είπα παίρνει :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Κωνσταντίνος
21-05-10, 10:13
....
αν ισχυε αυτο, οι φαναρτζηδες θα ειχαν γινει κλεφτες εδω και χρονια...

Ή θα τριγύριζαν τις νύχτες στους δρόμους και θα άδειαζαν μπιτόνια με λάδι. Ωστε τα smart pen να μη μπορούν να επιδιορθώσουν τις ζημιές :D

Monsta
21-05-10, 10:21
Σύντομα θα έχω και ΑΛΗΘΙΝΕΣφωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται να δει αποτελέσματα από την εφαρμογή αυτής της π@π@ρι@ς.

Ξέρετε μερικές φορές ακούω κάτι κουλά που ειλικρινά μου φτιάχνουν τη μέρα. :original: Τις προάλλες λοιπόν με ρωτάει ένας :

"Με λέϊζερ δε φτιάχνετε τις γρατζουνιές ??"

:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Κωνσταντίνος
21-05-10, 10:25
Σύντομα θα έχω και ΑΛΗΘΙΝΕΣφωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται να δει αποτελέσματα από την εφαρμογή αυτής της π@π@ρι@ς.

Ξέρετε μερικές φορές ακούω κάτι κουλά που ειλικρινά μου φτιάχνουν τη μέρα. Τις προάλλες λοιπόν με ρωτάει ένας :

"Με λέϊζερ δε φτιάχνετε τις γρατζουνιές ??"

:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

E αφου με λέιζερ πλέον διορθώνουν μυωπία, κύστη κόκκυγος, αιμορροίδες, κάνουν περιτομή, λογικό δεν είναι να διορθώνουν και γρατσουνιές ;;;:th_Laie_67-1:

deepBLUE
21-05-10, 11:15
Δε κανει απολυτως τιποτα !!!

S8N
21-05-10, 11:23
Σύντομα θα έχω και ΑΛΗΘΙΝΕΣφωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται να δει αποτελέσματα από την εφαρμογή αυτής της π@π@ρι@ς.

Ξέρετε μερικές φορές ακούω κάτι κουλά που ειλικρινά μου φτιάχνουν τη μέρα. :original: Τις προάλλες λοιπόν με ρωτάει ένας :

"Με λέϊζερ δε φτιάχνετε τις γρατζουνιές ??"

:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Αυτά πες ανήκουν στο παρελθόν. Τώρα επιδιορθώνουμε με phaser. Σαν εκείνα που έχει το Star Trek για να κατατροπώνει τους Klingons.

Z4 DCT
21-05-10, 11:29
Πραγματι ειναι μεγαλη μουφα και κοροιδια !!!
Το αγορασα και με πηραν τηλεφωνο αν παρελαβα και τους εκραξα !!!!


Αδυνατουν τα μπιρμπιλοτα μου ματια να πιστεψουν αυτο που μολις διαβασα......:shok:
Ειναι δυνατον να κανεις τετοια αγορα εσυ??? :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

billys13
21-05-10, 11:37
Παντως οντως απο την τηλεοραση φαινεται η ψευτια του συγκεκριμενου προιοντος με το μονταζ που γινεται....ειναι αθλιοι οι τυποι που παραπλανουν τον κοσμακη.......!!!!ΕΛΕΟΣ!!!

Driver M
21-05-10, 12:34
Ακριβώς όπως τα είπε ο Κώστας. Το συγκεκριμένο προϊόν πρόκειται ουσιαστικά για διάφανο βερνίκι, το οποίο επουδενί δεν αφαιρεί γρατζουνιές!! Αντίθετα, αν μια γρατζουνιά έχει μείνει στο βερνίκι και δεν έχει πάρει χρώμα, τότε αφαιρείται με γυαλιστική αλοιφή. Συνεπώς, το smart pen δεν έχει καμια ουσιαστική χρήση, αφού το βερνίκι από μόνο του δε χρειάζεται πουθενά, απλά χρησιμοποιείται για να καλύψει το χρώμα. Όταν όμως έχει φύγει το χρώμα, το βερνίκι από μόνο του δεν κάνει απολύτως τίποτα!

Άλλη μια κοροϊδία σε πανάκριβη τιμή λοιπόν, τη στιγμή που στο ebay κοστίζει 4-5 δολλάρια. Και όποιος τυχόν το αγόρασε (όπως έκανε ένας φίλος μου που ακόμα δεν πιστεύει πόσο διαφορετικό είναι αυτό που διαφημιζόταν από αυτό που αγόρασε), μη χρησιμοποιήσει για κανένα λόγο τις σκληρές και ακατάλληλες για αυτοκίνητο πετσέτες που έχει μαζί το σετ. Ακόμα και σφουγγαρίστρα να χρησιμοποιήσετε, λιγότερο θα βλάψει το χρώμα...

Kostas_1
21-05-10, 12:37
Μπηκανε και τα αρμοζοντα tags thumb

Monsta
21-05-10, 12:46
Αχαχαχαχαχαχα :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Κώστα 'smat pen my ass' AXAXAXAXAXAXAXAAX

έλιωσα πάλι

you break it - τα σπας !!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Stathis
21-05-10, 13:26
you break it - τα σπας !!!!!:

μπηκαν και αυτα...:thumbsup:
καθως και το "για τα πανηγυρια"...

Apostolos
21-05-10, 13:32
Πραγματι ειναι μεγαλη μουφα και κοροιδια !!!
Το αγορασα και με πηραν τηλεφωνο αν παρελαβα και τους εκραξα !!!!

Προς στιγμήν νόμισα πως ήμουνα ο μόνος, πάλι καλά υπάρχουν και άλλα κορόϊδα σαν και εμένα:th_Laie_67-1::hystericalbs1:...Σε ευχαριστώ Βαγγέλη με έκανες και ένιωσα μια ανακούφιση φιλαράκι χαχαχαχαχα:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Monsta
21-05-10, 13:35
ωχ κι άλλο θύμα...και το σκεφτόμουνα να τ ανοίξω το θρεντ από καιρό, αλλά δε περίμενα ότι θα χει τέτοια ανταπόκριση!!! Πάει τέλειωσε, λάθος δουλειά κάνουμε μου φαίνεται....

Andreas_E92
21-05-10, 13:44
Με την ευκαιρία της συγκεκριμένης κουβέντας, να ρωτήσω κάτι ελαφρά off - topic? Για μικρές γρατζουνιές π.χ. από ένα πετραδάκι που ήρθε στο καπό με δύναμη και έχει βγάλει χρώμα πια είναι η ενδεδειγμένη λύση? Για να το προχωρήσω και παρακάτω, η τοπική βαφή πόσο καλό αποτέλεσμα έχει? Αν είναι αντί για μαύρο σημαδάκι που έχω τώρα, να αποκτήσω στη θέση του π.χ μια μουτζούρα γκρι (το χρώμα του αυτοκινήτου μου), ε προτιμώ το σημαδάκι που δείχνει και πιό "μάχιμο" :):):)

Vasilis
21-05-10, 13:45
Με την ευκαιρία της συγκεκριμένης κουβέντας, να ρωτήσω κάτι ελαφρά off - topic? Για μικρές γρατζουνιές π.χ. από ένα πετραδάκι που ήρθε στο καπό με δύναμη και έχει βγάλει χρώμα πια είναι η ενδεδειγμένη λύση? Για να το προχωρήσω και παρακάτω, η τοπική βαφή πόσο καλό αποτέλεσμα έχει? Αν είναι αντί για μαύρο σημαδάκι που έχω τώρα, να αποκτήσω στη θέση του π.χ μια μουτζούρα γκρι (το χρώμα του αυτοκινήτου μου), ε προτιμώ το σημαδάκι που δείχνει και πιό "μάχιμο" :):):)

αντρικο....

αστο το διαμαντι σου ως εχει.....

ετσι για να μην το πιανει κ το ματι...!:thumbsup:

Apostolos
21-05-10, 13:50
ωχ κι άλλο θύμα...και το σκεφτόμουνα να τ ανοίξω το θρεντ από καιρό, αλλά δε περίμενα ότι θα χει τέτοια ανταπόκριση!!! Πάει τέλειωσε, λάθος δουλειά κάνουμε μου φαίνεται....

Να δηλαδή, πως να στο πω, δηλαδή εγώ...Απλά έπεισα ένα φίλο και το αγόρασε αυτός χαχαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Μου καταλογίζω απλώς την ηθική αυτουργία :innocent::innocent::innocent:

Υ.Γ. Πολύχρονος Κώστα!!

Andreas_E92
21-05-10, 13:51
αντρικο....

αστο το διαμαντι σου ως εχει.....

ετσι για να μην το πιανει κ το ματι...!:thumbsup:

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, αλλά έχω ένα σημάδι στην πόρτα (μόνο εγώ το βλέπω - μην φανταστείς κανένα τέρας!) μάλλον από κάποια άλλη πόρτα διπλανού σε πάρκινγκ και όποτε πάω να μπω στο αμάξι καρφώνεται το μάτι μου σε αυτό και χαλιέμαι. Για άλλα δεν με νοιάζει, μόνο το συγκεκριμένο είναι που με εκνευρίζει...

Samaro
21-05-10, 13:53
Να δηλαδή, πως να στο πω, δηλαδή εγώ...Απλά έπεισα ένα φίλο και το αγόρασε αυτός χαχαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Μου καταλογίζω απλώς την ηθική αυτουργία :innocent::innocent::innocent:

Υ.Γ. Πολύχρονος Κώστα!!
Σαν ηθικος αυτουργος δεν πρεπει να του δωσεις τουλαχιστον τα μισα χρηματα;;;:th_Laie_67-1:

Apostolos
21-05-10, 14:15
Σαν ηθικος αυτουργος δεν πρεπει να του δωσεις τουλαχιστον τα μισα χρηματα;;;:th_Laie_67-1:
:whistle::whistle::whistle::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

patriNOS
21-05-10, 14:24
" σεξουαλικό αγρίμι"

ακουσα σεξουαλικο αγριμι? ποιος με φωναξε? εδω ειμαι.. τι θα θελατε?

Monsta
21-05-10, 14:32
Με την ευκαιρία της συγκεκριμένης κουβέντας, να ρωτήσω κάτι ελαφρά off - topic? Για μικρές γρατζουνιές π.χ. από ένα πετραδάκι που ήρθε στο καπό με δύναμη και έχει βγάλει χρώμα πια είναι η ενδεδειγμένη λύση? Για να το προχωρήσω και παρακάτω, η τοπική βαφή πόσο καλό αποτέλεσμα έχει? Αν είναι αντί για μαύρο σημαδάκι που έχω τώρα, να αποκτήσω στη θέση του π.χ μια μουτζούρα γκρι (το χρώμα του αυτοκινήτου μου), ε προτιμώ το σημαδάκι που δείχνει και πιό "μάχιμο" :):):)


Δεν κάνεις τοπική βαφή σε κανένα οριζόντιο κομμάτι του αυτοκινήτου και για κανένα λόγο. Τα έχω γράψει και αλλού.

Ή το βάφεις όλο ή το αφήνεις ως έχει....μάχιμο :)

Monsta
22-05-10, 16:02
Λοιπόν, υποσχέθηκα φωτό από εφαρμογή του Smart Pen.

Το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι ένα Τoyota Corolla του 2008 και η γρατζουνιά που βλέπετε είναι στη πίσω πόρτα του συνοδηγού. Η φωτό είναι βέβαια μετά την εφαρμογή του εν λόγω προϊόντος.

Σκοπός μου είναι να το δει όσος περισσότερος κόσμος γίνεται, ώστε να σταματήσουν να πέφτουν θύματα διάφορων απατεώνων / κερδοσκόπων. Ελπίζω και τα κατάλληλα tags να βοηθήσουν σ αυτό.

Το μπουκαλάκι το έχω κρατήσει στο μαγαζί για του λόγου το αληθές.

Όσο για τις φωτό:

---> Στη πρώτη βλέπετε ότι η πόρτα έχει 2 παράλληλες γρατζουνιές και έχω πάει λίγο πίσω για να πιάσω και τις δύο.

---> Στη 2η έχω εστιάσει στην κάτω γρατζουνιά για να δείτε καλύτερα τα αποτελέσματα.

Και στις δύο γρατζουνιές έχει φύγει χρώμα και βέβαια το διάφανο βερνίκι του ....stupid pen δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να το επισκεύασει.

Monsta
22-05-10, 16:03
Τώρα που βλέπω και τα tags, μήπως το 'smart pen' πρέπει να είναι μόνο του?

bill_m3
22-05-10, 16:10
Ένας π@%^$%#%^#ς σήμερα όταν το είχα παρκαρισμένο, πήγε να ξεπαρκάρει και μου έφαγε στην γωνία τον πίσω προφυλακτήρα, άρχισα εγώ τα βρισίδια και λέει η κόρη μου (6 ετών), μπαμπά γιατί δεν παίρνεις τον μαγικό στυλό να το φτιάξεις?? :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:
Εκεί ηρέμησα λίγο αχαχαχχαχαχ

deepBLUE
22-05-10, 16:12
Ένας π@%^$%#%^#ς σήμερα όταν το είχα παρκαρισμένο, πήγε να ξεπαρκάρει και μου έφαγε στην γωνία τον πίσω προφυλακτήρα, άρχισα εγώ τα βρισίδια και λέει η κόρη μου (6 ετών), μπαμπά γιατί δεν παίρνεις τον μαγικό στυλό να το φτιάξεις?? :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:
Εκεί ηρέμησα λίγο αχαχαχχαχαχ

Ουτε για υποθετο δε κανει ποσο ακομα για μαγικο στυλο !!

Z4 DCT
22-05-10, 16:16
Ουτε για υποθετο δε κανει ποσο ακομα για μαγικο στυλο !!

Ακομα δε μπορω να καταλαβω πως τπ πηρες!!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Monsta
22-05-10, 16:16
Ρε Μπιλ ούτε για τα παιδιά δεν είναι χρήσιμο αυτό. Αλλά και 40 + ευρώ για δύο διάφανα στυλό πάει πολύ.....

deepBLUE
22-05-10, 16:18
Ακομα δε μπορω να καταλαβω πως τπ πηρες!!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Δε ξερεις αυτο που λενε πληρωνεις και μαθαινεις?
Ε αυτο εκανα !!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

bill_m3
22-05-10, 16:20
Ουτε για υποθετο δε κανει ποσο ακομα για μαγικο στυλο !!


Ρε Μπιλ ούτε για τα παιδιά δεν είναι χρήσιμο αυτό. Αλλά και 40 + ευρώ για δύο διάφανα στυλό πάει πολύ.....

Αυτό που θέλω να πω είναι, ότι την κόρη μου την έπεισε ότι κάνει δουλειά (εγώ το είχα βρει πριν αρχίσει να διαφημίζεται, στο ebay 2-4 $) :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Stamatis
22-05-10, 17:24
FIX IT - pro


Ορμώμενος από το review του Κώστα, αποφάσισα και εγώ να δοκιμάσω το ανταγωνιστικό προϊόν του Smart Pen που λέγεται FIX IT pro.

Το συγκεκριμένο έρχεται σε μικρότερη τιμή, απο το ίντερνετ, με κόστος 4 ευρώ.

Είναι και αυτό ένα στυλό με βερνίκι που υπόσχεται πως εξαλείφει τις γρατζουνιές.

Ξεκινάμε λοιπόν με φωτογραφίες για τις σωστές αποδείξεις.

Βήμα 1ο

Παραλαμβάνουμε το FIX it pro απο το ίντερνετ.
είμαστε ευτυχισμένοι που θα φτιάξουμε οικονομικά το αυτοκίνητό μας.

Φωτό 1.

Stamatis
22-05-10, 17:26
Βήμα 2ο

Φτιάχνουμε τη Γρατζουνιά μας με το ειδικό βερνίκι και βγάζουμε φωτογραφίες της διαδικασίας.

Stamatis
22-05-10, 17:27
Βήμα 3ο


Δείχνουμε το αποτέλεσμα με περηφάνια στους φίλους μας και περιμένουμε τα σχόλιά τους για τις ικανότητές μας...

Stamatis
22-05-10, 17:30
για τις ικανότητές μας στο photoshop βεβαίως, διότι δεν έγινε τίποτα στην γρατζουνια....

ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΪΟΝ ΕΙΝΑΙ ΦΕΣΙ

bill_m3
22-05-10, 17:31
Τι π@@@@@ας είσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Λέω, κάνει θαύματα το εργαλείο!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Monsta
22-05-10, 17:35
Ο τρελός επιστήμονας εν δράση....

Kostas_1
22-05-10, 17:47
Δεν φταινε τα στυλο που δεν αποδιδουν σε σας. Ειναι επειδη εχετε αρνητικη ενεργεια. Εισαστε biased. Να πατε να κανετε ενα εξορκισμο, ενα διαβασμα, μια ηλεκτρολυση, ενα κλυσμα, κατι βρε αδερφε να σωθειτε

Stamatis
22-05-10, 17:50
Δεν φταινε τα στυλο που δεν αποδιδουν σε σας. Ειναι επειδη εχετε αρνητικη ενεργεια. Εισαστε biased. Να πατε να κανετε ενα εξορκισμο, ενα διαβασμα, μια ηλεκτρολυση, ενα κλυσμα, κατι βρε αδερφε να σωθειτε

Κλύσμα θα βάλω το στυλό σε αυτόν που με μπρίζωσε να το πάρω, αλλά ας οψεται...

BILL007
22-05-10, 17:52
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΗΗ!!!!!!χαχχααχχαχαχα αχχααχχααχαχαχχααχ!!!!:th_Laie_6 7-1::th_Laie_67-1:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΛΙΟΥ ΕΙΣΑΙ!!!:thnx:

Monsta
22-05-10, 17:55
Εγώ πάλι πιστεύω Κώστα ότι ΟΛΟΙ αυτοί που πήγανε και το πήρανε χωρίς να με ρωτήσουνε (ενώ με ξέρουνε κιόλας) τους αξίζει ένα μεγαλοπρεπές ΜΠΑΝΑΚΙ για κάνα μήνα. :D

Δηλαδή τι κάθομαι και γραφω κατεβατά εγώ εδώ μέσα, για να πετάτε τα λεφτά σας ???????????

aristent
22-05-10, 21:18
Εγώ πάλι πιστεύω Κώστα ότι ΟΛΟΙ αυτοί που πήγανε και το πήρανε χωρίς να με ρωτήσουνε (ενώ με ξέρουνε κιόλας) τους αξίζει ένα μεγαλοπρεπές ΜΠΑΝΑΚΙ για κάνα μήνα. :D

Δηλαδή τι κάθομαι και γραφω κατεβατά εγώ εδώ μέσα, για να πετάτε τα λεφτά σας ???????????

Σωστοοοος!!!
Αλλα για πρωτη και τελευταια φορα "αφες ημων τας αμαρτιες":th_Laie_67-1:

Γινεται να κανει μπαν αντμιν τον εαυτο του?:hystericalbs1:

E36-Hartge
18-09-10, 12:16
Όλα καλά αυτά που λέτε ρε παιδιά αλλα ας μην είμαστε άδικοι...μέσα δεν είπατε οτι έχει βερνίκι αυτο το smart pen?
Θα μπορούσε να έχει νεράκι του θεού και τότε θα ήταν η απόλυτη απατεωνιά!
Λοιπόν πέρα απο την πλάκα είμαι κι εγώ ένας απο αυτούς που την πάτησαν με κάτι παρόμοιο.
Πριν λίγο καιρό κάποιος αποφασισε περνόντας δίπλα απο το αυτοκίνητο να μου κάνει διάφορα σχεδιάκια απο μπροστα μέχρι πίσω όπως και τα περισσοτερα αυτοκίνητα εκεινο το βραδυ.
Δεν μπορουσα να σκεφτώ κάτι και είπα να το αφήσω έτσι αλλα η γυναίκα μου είχε άλλη ιδεα...να αγοράσουμε αυτο το μαγικό smart pen!
Δεν το έκανα γιατι πρώτα πρώτα δεν το πίστεψα και μετα γιατι ήταν πανάκριβο.
Μετά απο κάτι μέρες βρήσκεται ένας τύπος στον δρόμο που πουλάει ενα τετοιο στυλό άλλης εταιρίας στα 10¤ και μάλιστα είχε και διάφανο και με χρώμα.
Πήρα με χρώμα γιατι μου είπε οτι είναι καλύτερο και λέω στο κάτω κάτω η θα κάνω δουλεια η θα χάσω 10¤...τελικά τα έχασα γιατι ήταν ενα απλό μαρκαδοράκι για πίνακα και μάλιστα δεν μου έκατσε και το χρώμα.:ranting2:

Monsta
18-09-10, 12:33
Όλα καλά αυτά που λέτε ρε παιδιά αλλα ας μην είμαστε άδικοι...μέσα δεν είπατε οτι έχει βερνίκι αυτο το smart pen?

η θα κάνω δουλεια η θα χάσω 10¤...τελικά τα έχασα γιατι ήταν ενα απλό μαρκαδοράκι για πίνακα και μάλιστα δεν μου έκατσε και το χρώμα.:ranting2:

Πλάκα κάνεις ??

Όταν διαφημίζεις ένα υλικό το οποίο υποστηρίζεις ότι 'μαγικά' θα σου φτιάξει τέλεια τη γρατζουνιά, κάνεις μοντάζ στο βίντεο που προβάλεται στη τηλεόραση βασιζόμενος στο ότι ο περισσότερος κόσμος έχει 'μεσάνυχτα' όσο αφορά τι σημαίνει επισκευή, και πουλάς κι από πάνω ΣΚΕΤΟ βερνίκι (ούτε καν το χρώμα του αυτοκινήτου), τότε ναι είσαι ΜΕΓΑΣ απατεώνας.

Πάνε γύρω-γύρω όλες τις χώρες, αρπάζουν όσα μπορούν (και είναι ποοοοοοολλά τα λεφτά) και μετά εξαφανίζονται. Υπάρχει κάποια σοβαρή εταιρεία πίσω από αυτό, να το υποστηρίξει ?? Να δώσει οδηγίες ή να λύσει απορίες ?? Όχι. Μόνο telemarketing και πράσινα άλογα...

Εδώ ο άρχοντας σφηνώνει το Ζ4 πάνω στη γκαραζόπορτα και μετά το δείχνει σα να μην έγινε τίποτα, μη τρελαθώ τελείως με τα καραγκιοζάκια κάθε τρεις και λίγο....

E36-Hartge
18-09-10, 12:41
Πλάκα έκανα βέβαια και δεν το είπα σοβαρά.
Απλά σε τέτοιες περιπτώσεις σε πρίζουν τόσο πολύ με την διαφημιση που στο τέλος υποκύπτεις.

aristent
18-09-10, 12:46
Εδώ ο άρχοντας σφηνώνει το Ζ4 πάνω στη γκαραζόπορτα και μετά το δείχνει σα να μην έγινε τίποτα, μη τρελαθώ τελείως με τα καραγκιοζάκια κάθε τρεις και λίγο....

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

deepBLUE
18-09-10, 13:10
Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι πως ενα τοσο μουφα προιον διαφημιζετε ακομα στην τηλεοραση.
Δε βρεθηκε καποιος να κανει καποια καταγγελεια?

BILL007
18-09-10, 13:11
Αυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι πως ενα τοσο μουφα προιον διαφημιζετε ακομα στην τηλεοραση.
Δε βρεθηκε καποιος να κανει καποια καταγγελεια?

Και εγώ την ίδια απορία έχω Βαγγέλη...thumbthumbthumb

Nino
18-09-10, 14:29
Αυτή η παπαδιά είναι μεγάλη απάτη...όμως αυτό που δείχνει στα διαφημιστικά δεν είναι ψεύτικο.
Ακούστε τι παίζει,μόλις περάσεις τη γρατσουνια με αυτό,αμέσως εξαφανίζεται η γρατσουνια,όμως μόλις περάσει λίγη ώρα επανεμφανιζεται κανονικά.
Ασε που δεν στεγνωνει με τίποτα και στάζει...

Monsta
18-09-10, 16:25
το αυτοκόλλητο χρώμα που πουλάνε στα πλυντήρια (magic stick). Γιατί και αυτό μπορεί να ναι γελοίο να το βάλει κάποιος στο αμάξι του......




Review και του magic stick εδώ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2256&highlight=magic+stick, όπου έχω και φωτό τοποθετημένο σε VW Tiguan.

Post #7

ΥΓ: Είδα προς μεγάλη μου έκπληξη 'thanks' από συμφορουμήτες που είναι και ενεργά μέλη, μόλις σήμερα για το συγκεκριμένο θρεντ. Πράγμα που σημαίνει ότι σας είχε διαφύγει όλο αυτό το καιρό από τις 21/5/2010 που είχα ανοίξει αυτό το θέμα. Στις 21/4/2010 είχε ανοίξει ο χρήστης 'strof' το θρεντ για το magic stick όπως στο λινκ που παρέθεσα παραπάνω. Μάλλον πρέπει να κάνω ένα 'bump' μία φορά στο τόσο....

E36-Hartge
18-09-10, 17:24
Απλά σήμερα έψαχνα στο google για το smart pen και με εβγαλε στο BMW Fans και απο εκει αναψαν τα αίματα!

PANOS-E60
18-09-10, 19:49
Review και του magic stick εδώ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2256&highlight=magic+stick, όπου έχω και φωτό τοποθετημένο σε VW Tiguan.

Post #7

ΥΓ: Είδα προς μεγάλη μου έκπληξη 'thanks' από συμφορουμήτες που είναι και ενεργά μέλη, μόλις σήμερα για το συγκεκριμένο θρεντ. Πράγμα που σημαίνει ότι σας είχε διαφύγει όλο αυτό το καιρό από τις 21/5/2010 που είχα ανοίξει αυτό το θέμα. Στις 21/4/2010 είχε ανοίξει ο χρήστης 'strof' το θρεντ για το magic stick όπως στο λινκ που παρέθεσα παραπάνω. Μάλλον πρέπει να κάνω ένα 'bump' μία φορά στο τόσο....

Να επιβληθούν κυρώσεις στους αδιάβαστους, με συνοπτικές διαδικασίες ! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

GEORGEN
10-07-12, 09:52
Καταρχήν γειά σας! Ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Πριν λίγες μέρες παράγγειλα το Fix it! Pro από το ιντερνετ με τιμή γύρω στα 10+ ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Καθώς όμως περίμενα 1-2 μέρες για να το παραλάβω εψαξα λίγο παραπάνω στο ιντερνετ για αυτο το προιόν και είδα αυτο το θέμα εδώ το οποίο παρατήρησα οτι έχει μόνο αρνητικά σχολια. Ομολογώ οτι απογοητεύτηκα λιγο γιατι σκεφτικα οτι πέταξα τα λεφτά μου. Παρ' όλα αυτα όμως το παρέλαβα και το πλήρωσα μόνο και μόνο για να δώ αν όντως αυτά που γράφετε εδώ είναι αλήθεια (οτι το προιόν ειναι φέσι δηλ.). Το χρησιμοποίησα λοιπόν στο ποδήλατο και όχι στο αμάξι (το ποδήλατο είναι χρώμα μπλε μεταλικό και ασιμί). Η αλήθεια είναι οτι ΕΚΑΝΕ δουλειά ΚΥΡΙΩΣ σε ελεφριές γρατζουνιές και ΚΥΡΙΩΣ στο ασημί χρώμα. Μπορώ να πώ οτι έμεινα ευχαριστημένος γιατί ακομα και τις πιό βαθιές τις έκανε αισθητά λιγότερο εμφανείς. ΑΛΛΑ για να δουλέψει πραγματικά (όπως παρακολούθησα σε ένα βίντεο με το σχετικό προιόν, πρέπει αφού το βάλεις πάνω στη γρατζουνιά να το αφήσεις για μισο λεπτάκι να το αποροφήσει η γρατζουνιά και μετα το σκουπίζεις με ένα χαρτί. Κατόπιν το αφήνεις εκτεθημένο στον ήλιο για 1-48 ώρες για να δέσει και να στεγνώσει καλά.). Αφού ακολούθησα αυτά τα βήματα είδα πολύ καλά αποτελέσματα και μπορώ να πω οτι είμαι κατα 80% ευχαριστημένος.

Stathis
10-07-12, 10:28
https://i.chzbgr.com/completestore/2009/1/4/128755632615620381.jpg

Monsta
10-07-12, 10:30
Καταρχήν γειά σας! Ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Πριν λίγες μέρες παράγγειλα το Fix it! Pro από το ιντερνετ με τιμή γύρω στα 10+ ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Καθώς όμως περίμενα 1-2 μέρες για να το παραλάβω εψαξα λίγο παραπάνω στο ιντερνετ για αυτο το προιόν και είδα αυτο το θέμα εδώ το οποίο παρατήρησα οτι έχει μόνο αρνητικά σχολια. Ομολογώ οτι απογοητεύτηκα λιγο γιατι σκεφτικα οτι πέταξα τα λεφτά μου. Παρ' όλα αυτα όμως το παρέλαβα και το πλήρωσα μόνο και μόνο για να δώ αν όντως αυτά που γράφετε εδώ είναι αλήθεια (οτι το προιόν ειναι φέσι δηλ.). Το χρησιμοποίησα λοιπόν στο ποδήλατο και όχι στο αμάξι (το ποδήλατο είναι χρώμα μπλε μεταλικό και ασιμί). Η αλήθεια είναι οτι ΕΚΑΝΕ δουλειά ΚΥΡΙΩΣ σε ελεφριές γρατζουνιές και ΚΥΡΙΩΣ στο ασημί χρώμα. Μπορώ να πώ οτι έμεινα ευχαριστημένος γιατί ακομα και τις πιό βαθιές τις έκανε αισθητά λιγότερο εμφανείς. ΑΛΛΑ για να δουλέψει πραγματικά (όπως παρακολούθησα σε ένα βίντεο με το σχετικό προιόν, πρέπει αφού το βάλεις πάνω στη γρατζουνιά να το αφήσεις για μισο λεπτάκι να το αποροφήσει η γρατζουνιά και μετα το σκουπίζεις με ένα χαρτί. Κατόπιν το αφήνεις εκτεθημένο στον ήλιο για 1-48 ώρες για να δέσει και να στεγνώσει καλά.). Αφού ακολούθησα αυτά τα βήματα είδα πολύ καλά αποτελέσματα και μπορώ να πω οτι είμαι κατα 80% ευχαριστημένος.


Όπως έχουμε ήδη πει, από τη στιγμή που η γρατζουνιά είναι βαθιά (έχει πάρει χρώμα), η σωστή διαδικασία είναι επιδιόρθωση με χρώμα. Όχι με βερνίκι.

Τα κάθε λογής 'έξυπνα στυλο' περιέχουν μόνο βερνίκι.

Δυστυχώς ο κόσμος λόγω άγνοιας, πέφτει θύμα του έξυπνου μάρκετιν, όχι μόνο με το συγκεκριμένο προϊόν, αλλά και με πολλά ακόμα.


https://img841.imageshack.us/img841/4387/jumboy.jpg

https://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/179518_10150896331172555_726236116_n.jpg



Εδώ επισκευή με Smart Pen σε μπλε χρώμα. Η 'άσπρη' γραμμή της γρατζουνιάς = έχει φύγει χρώμα.


https://img707.imageshack.us/img707/9620/smartpen.jpg

hades7
10-07-12, 10:50
τυποι εχετε τρελανει στην παραπλανηση τον κοσμο το βερνικι σας λεω κανει δουλεια το εβαλε η δικια μου σε γαλλικο μανικιουρ και η ασπρη γραμμη εφυγε αμεσως το προιον ειναι θαυματουργο το επαλειφεις πανω στα νυχια χεριων η ποδιων και τα εκθετεις στον μεσημεριανο ηλιο αναλογα με το ποση ωρα εχεις και το αναλογο χρωμα 1-2 ωρες για τα παστελ χρωματα για ποιο γηινες αποχρωσεις απαιτειται εκθεση περι τις τεσσερις ωρες.

Stunt Mike
10-07-12, 10:53
Καταρχήν γειά σας! Ειμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Πριν λίγες μέρες παράγγειλα το Fix it! Pro από το ιντερνετ με τιμή γύρω στα 10+ ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Καθώς όμως περίμενα 1-2 μέρες για να το παραλάβω εψαξα λίγο παραπάνω στο ιντερνετ για αυτο το προιόν και είδα αυτο το θέμα εδώ το οποίο παρατήρησα οτι έχει μόνο αρνητικά σχολια. Ομολογώ οτι απογοητεύτηκα λιγο γιατι σκεφτικα οτι πέταξα τα λεφτά μου. Παρ' όλα αυτα όμως το παρέλαβα και το πλήρωσα μόνο και μόνο για να δώ αν όντως αυτά που γράφετε εδώ είναι αλήθεια (οτι το προιόν ειναι φέσι δηλ.). Το χρησιμοποίησα λοιπόν στο ποδήλατο και όχι στο αμάξι (το ποδήλατο είναι χρώμα μπλε μεταλικό και ασιμί). Η αλήθεια είναι οτι ΕΚΑΝΕ δουλειά ΚΥΡΙΩΣ σε ελεφριές γρατζουνιές και ΚΥΡΙΩΣ στο ασημί χρώμα. Μπορώ να πώ οτι έμεινα ευχαριστημένος γιατί ακομα και τις πιό βαθιές τις έκανε αισθητά λιγότερο εμφανείς. ΑΛΛΑ για να δουλέψει πραγματικά (όπως παρακολούθησα σε ένα βίντεο με το σχετικό προιόν, πρέπει αφού το βάλεις πάνω στη γρατζουνιά να το αφήσεις για μισο λεπτάκι να το αποροφήσει η γρατζουνιά και μετα το σκουπίζεις με ένα χαρτί. Κατόπιν το αφήνεις εκτεθημένο στον ήλιο για 1-48 ώρες για να δέσει και να στεγνώσει καλά.). Αφού ακολούθησα αυτά τα βήματα είδα πολύ καλά αποτελέσματα και μπορώ να πω οτι είμαι κατα 80% ευχαριστημένος.

Καλο ειναι να βαλεις και καμια φωτο αφου εισαι ο μονος που εισαι ικανοποιημενος απο μια τετοια αγορα....Βεβαια το ματι του καθενος βλεπει διαφορετικα τις ατελειες.Κατι που για σενα ειναι τελειο,για το πιο εμπειρο ματι μπορει να ειναι απλως αστειο!Πχ ο πεθερος μου ειδε μια μερα μια βαθια γρατζουνια στο πισω μερος του Οπελ βεκτρα του.Πηρε λοιπον το στυλο με το ιδιο ασημι χρωμα ,απ'την αντιπροσωπεια(μεχρι στιγμης ολα καλα) και το περασε 10.000 στρωσεις απο πανω και 3-4 ποντους πιο πλατια της γρατζουνιας!!!! :hystericalbs1: Το αποτελεσμα??Σαν να'βαλε μπλανκο ασημι πανω στο φτερο!!Στα δικα του ματια ομως,η αντιαισθητικη γρατζουνια με την σκουρια,ειχε φυγει...τι να πεις? :thumbsdown:

GEORGEN
10-07-12, 11:04
Έχεις δίκιο ,η σωστή επιδιόρθωση είναι με χρώμα, αλλα όχι οτι και με αυτο δεν κάνεις δουλειά. Είδα με τα ίδια μου τα μάτια να φέυγουν οι γρατζουνιές απο τον σκελετο του ποδηλάτου (στη συγκεκριμένη περίπτωση ) χωρίς να μένει καμία θαμπάδα ή ο,τιδήποτε άλλο, απλά χρειάζεται να ακολουθήσει κάποιος σωστά τις οδηγείες...δεν λέω οτι αθτο το στυλό μπορεί να κάνει θαύματα και να εξαλήψει γρατζουνιές όπως αυτή που έχεις βάλει φωτο πιο πάνω....αλλα είναι καλό για τις λεπτομέρειες, τουλάχιστον αυτή είναι η άποψή μου αφότου έχω δοκιμάσει το προιόν. Αλλά είδα με τα μάτια μου να ''εξαφανήζεται'' μία αρκετά βαθιά γρατζουνιά απλά χρησημοποιόντας το ξανά και ξανά πανω της αφου πρώτα στεγνώνει...είναι απόλητα λογικό να ΜΗΝ κάνει την δουλειά που θα έκανε η βαφή, αλλα για τα λεφτά που το πήρα εγώ τουλάχιστον και για αυτά που είδα οτι κάνει αυτοπρωσόπως χρησιμοπιοντας το, δεν μετανιώνω που το αγόρασα.

Και παλι όμως, αυτή είναι η γνώμη μου, και στην περίπτωσή μου δούλεψε....υπενθημίζω οτι δεν μιλάω για το ''έξυπνο στυλό'' αλλα για το fix it...

Monsta
10-07-12, 11:51
Και παλι όμως, αυτή είναι η γνώμη μου, και στην περίπτωσή μου δούλεψε....υπενθημίζω οτι δεν μιλάω για το ''έξυπνο στυλό'' αλλα για το fix it...


Φίλε μου τα ίδια είναι όλα. Και στα συγκεκριμένα λεφτά υπάρχουν πιο αξιόλογες λύσεις. Ειδικά αν ΔΕΝ έχει φύγει χρώμα και η ζημιά είναι μόνο στο βερνίκι (όπως στη δική σου περίπτωση με το ποδήλατο), μία σωστή προεργασία με ντουκοχαρτάρισμα και γυάλισμα κάνει πραγματικά θαύματα.

Τέλος πάντων, αν εσύ έμεινες ικανοποιημένος είσαι από τις λίγες εξαιρέσεις του κανόνα.

deepBLUE
10-07-12, 12:30
To smart pen δε ξερω αν συνεχιζει να πωλειται με την ιδια ονομασια !!!
Οπως και να εχει το προιον ηταν μεγαλη μουφα !!!!
Μουφα κανονικη !!!
Τωρα τι κανει το fix it χωρις να το εχω δοκιμασει δε νομιζω πως και αυτο θα λεει κατι .
Απορω πως επιτρεπουν να πωλουνται τετοια προιοντα .
Αληθεια πρι βγουν στο εμποριο και παρουν εγκριση δεν υπαρχει καποιος ελεγκτικος μηχανισμος να τα δοκιμασει και να προστατευσει τον αδαη πολιτη οπως εμενα ?

GEORGEN
10-07-12, 12:32
Φίλε μου τα ίδια είναι όλα. Και στα συγκεκριμένα λεφτά υπάρχουν πιο αξιόλογες λύσεις. Ειδικά αν ΔΕΝ έχει φύγει χρώμα και η ζημιά είναι μόνο στο βερνίκι (όπως στη δική σου περίπτωση με το ποδήλατο), μία σωστή προεργασία με ντουκοχαρτάρισμα και γυάλισμα κάνει πραγματικά θαύματα.

Τέλος πάντων, αν εσύ έμεινες ικανοποιημένος είσαι από τις λίγες εξαιρέσεις του κανόνα.

thumb

lefterishatzi
21-07-12, 20:02
https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC00001.jpg

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC00001.jpg

Λοιπόν οι διακοπές την προηγούμενη εβδομάδα μου άφησαν ενθύμιο στον πίσω προφυλακτήρα την παραπάνω γρατζουνιά από κάποιον εξυπνάκια που θα πέρασε με κανά ποδήλατο υποθέτω. Επειδή δεν είναι πολύ εμφανής (φαίνεται μόνο από αρκετά κοντά), ούτε βαθιά πιστεύω είναι κρίμα να βαφεί όλος ο προφυλακτήρας. Θα κάνει δουλειά το στυλό με το χρώμα; Επίσης από πετραδάκι λογικά, παρατήρησα στον ουρανό, μπροστά από το παρμπριζ έχει φύγει μικρό κομμάτι από το βερνίκι. Εκεί τι κάνουμε;

Bitz
22-07-12, 12:55
Δε ξερεις αυτο που λενε πληρωνεις και μαθαινεις?
Ε αυτο εκανα !!! :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Εδω καποιοι καταφερνουν να πουλανε 'βιονικα' βραχιολια......και εσυ στεναχωριεσαι για το στυλο;

E46 POWER
28-07-12, 02:51
Σύντομα θα έχω και ΑΛΗΘΙΝΕΣφωτογραφίες για όποιον ενδιαφέρεται να δει αποτελέσματα από την εφαρμογή αυτής της π@π@ρι@ς.

Ξέρετε μερικές φορές ακούω κάτι κουλά που ειλικρινά μου φτιάχνουν τη μέρα. :original: Τις προάλλες λοιπόν με ρωτάει ένας :

"Με λέϊζερ δε φτιάχνετε τις γρατζουνιές ??"

:hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

τις γρατζουνιες οχι τις λαμαρινες ναι... μου λεγε ιστορια σε συνεργειο ενας φιλος...

φαναρτζης με τον βοηθο και διπλα ο ιδιοκτητης...

φαναρτζης.Δημητρη πιεσε λιγο απο δω να το φερω απο την αλλη
Βοηθος/ Αφεντικο δεν το βλεπω να ερχεται ενα τεταρτο το παλευουμε
φαναρτζης/ Δημητρη πηγαινε στο γραφειο μου και φερε το λειζερ γιατι ετσι δουλεια δεν γινεται...
βοηθος/οκ πηγαινω
ιδιοκτητης/δεν μιλαει και εχει μεινει απο την τεχνολογια που προκειται να εφαρμοστει στο αμαξι του
βοηθος/ ερχεται και στο χερι κραταει μια βαριοπουλα που εγραφε επανω στη χειρολαβη L A S E R.

εσυ τι το περιεργο ειδες στην ερωτηση του πελατη σου?

χαχαχαχαχ:hystericalbs1: