PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] φθορά τιμονιού



dimtz
20-05-10, 18:25
παιδια εχω το παρακατω προβλημα στο τιμονι, απ οταν το πηρα εχει μια μαυριλα ακριβως στο σημειο που φαινετε στην φοτο, οταν την ξυνω για να φυγει φευγει μαζι με το χρωμα του τιμονιου, αν το ξυσω θα φαινετε ασπρο, βαφετε αυτο το κομματι? αψαξα στο ebay για να παρω αλλο αλλα ειναι ακριβα δεν αξιζει, τι μου προτεινετε να κανω? υπαρχη λυση? ευχαριστω εκ των προτερων...

BILL007
20-05-10, 18:28
Ναι φίλε μου...Βάφεται κανονικά στο φανοποιό...Κανένα πρόβλημα!:)

Aν θες το μαμά χρώμα αναγκαστικά πας ή για μεταχειρισμένο ή για καινούργιο...

nikos ///M
20-05-10, 18:29
Ναι φίλε μου...Βάφεται κανονικά στο φανοποιό...Κανένα πρόβλημα!:)

Aν θες το μαμά χρώμα αναγκαστικά πας ή για μεταχειρισμένο ή για καινούργιο...

+1 thumb :thumbsup:

bill_m3
20-05-10, 18:32
To βγάζεις, το βάφεις carbon ( αφού έχεις μέσα στο σαλόνι) ή πιο φτηνά, το ντύνεις με carbon και τέλος!!!!

dimtz
20-05-10, 18:40
To βγάζεις, το βάφεις carbon ( αφού έχεις μέσα στο σαλόνι) ή πιο φτηνά, το ντύνεις με carbon και τέλος!!!!

Οκ φιλε μου ευχαριστω πολυ thumb

dimtz
26-01-11, 23:11
λεβεντες επαναφερω λιγο παλι το θεμα, εχω παραγγειλη carbon 3m για να ντυσω το τιμονι το κατω κομματι που ειναι φθαρμενο, εχω καποιες αποριες : θελει ζεσταμα η 3m και μετα να την περασω? το σηματακι που εχει στο τιμονι βγαινει?αν ναι μπαινει σωστα παλι ? αν το περασω χωρις να το βγαλω θα φαινετε καλα η θα φαινετε ξενο? το εχει δοκιμασει κανεις? :mpaks:

Atsa linos
27-01-11, 04:22
το τιμονι και ειδικα το σημειο που θελεις να ντυσεις εχει πολλες κουρμπες οποτε χρειαζεσαι μπιστολι το σημα βγαινει κολητο ειναι το αποτελσμα απο το ντυσιμο εξαρταται απο το ποσο πιανουν τα χερια σου

Atsa linos
27-01-11, 04:25
επισης θα ειναι ολιγον τι παρατερο το τιμονι με την υπολοιπη επενδυση που εχεις και που πολυ λαθος παρατηρησε καποιος οτι ειναι carbon εσυ αποφασιζεις

dimtz
27-01-11, 10:31
το εχω δει σε αλλο αυτοκινητο που το συγκεκριμενο σημειο τιμονιου το ειχε carbon και μου αρεσε, με προβληματιζει το σημα μηπως το βγαλω και δεν εφαρμοζει σωστα μετα

edit γιατι Atsa linos τα τριμ που εχει το οχημα δεν ειναι carbon? (αυτα που βλεπεις στην φωτο) τετοιο σχεδιο παρηγγειλα να βαλω καμια διαφορα δεν θα εχει