PDA

Επιστροφή στο Forum : Z4 M Csl



Z4///M
19-05-10, 13:12
Ετσι ακριβως - ακριβως ομως- θελω να το κανω...ειναι απιστευτο...:shok:

το ζαντικο ειναι ολα τα λεφτα..ειμαι στο μαζεμα να τις μπαξω..(τι λαστιχο προτεινετε...255/225 ? 265/235 ? 275/? ? )

καλα για την εισαγωγη δεν θα πω τπτ...ειναι η γνησια απ οτι καταλαβα(?)...αλλα πως την βαλανε? γιατι απ οτι ξερω δεν μπαινει κανονικα..θελω κ εγω!!!

μεσαιο εξατμισης SS , κ τελικο Eisenmann ( εγω ειμαι μεταξυ SS race/Eisenmann race..ποια προτεινετε??)

https://www.ca-automotive.co.uk/demo-bW9kZT12aWV3JmlkPTI5.html

manos///3
19-05-10, 13:16
Πολυ ομορφη η Ζετα!
Η εισαγωγη δεν ειναι γνησια.

m-power_01
19-05-10, 13:32
Νομιζω οτι το καλυτερο θα ηταν να παρεις την εισαγωγη απο αυτους για να ξεμπερδευεις! Ειναι αξιοπιστο καταστημα και εχουν παραγειλει αρκετοι!

GM6
19-05-10, 13:46
Οντως η CA ειναι αξιοπιστο καταστημα...Οι ζαντες CSL πολυ ωραιες, ολοιδιες με τις Breyton Race GTS. Θεωρω την Eisenmann κορυφαια εξατμιση, το συγκεκριμενο Ζ4 ειναι πολυ ωραιο και καλη επιτυχια με οτι κανεις, σιγουρα θα σε βοηθησουν στη CA.

Z4///M
19-05-10, 13:50
για τις διαστασεις στα λαστιχα δεν μου λετε τπτ ομως!!

m-power_01
19-05-10, 14:25
Αν μιλαμε για 19αρες θες 8,5αρες μπροστα με offset 33 με 245/35/r19 και
και 9,5αρες πισω με offset 24 και 275/30/r19

edit αλλιως 235/35/r19 - 265/30/r19

gnx
19-05-10, 14:39
Δημήτρη για τα λάστιχα τα ειχαμε πει παλαιότερα.

Για να εισαι σιγουρος οτι δε θα βρίσκεις με στριμμενους τους μπροστινους τροχους, 235/35 μπροστά, 265/30 πίσω.

Z4///M
19-05-10, 15:01
Δημήτρη για τα λάστιχα τα ειχαμε πει παλαιότερα.

Για να εισαι σιγουρος οτι δε θα βρίσκεις με στριμμενους τους μπροστινους τροχους, 235/35 μπροστά, 265/30 πίσω.

o m3est μου ειπε οτι θα κοπαναει πολυ με αυτες τισ διαστασεις..λογω του οτι θα ειναι πολυ λεπτο το λαστιχο

gnx
19-05-10, 15:40
Αλήθεια λέει. Εαν πας για 245 μπροστά 275 πισω θα εχεις περισσότερο τείχωμα στο λάστιχο. Ίσως εαν πας σε offset CSL, δηλαδή 44 μπροστά και πελμα με μικροτερο "πάτημα" να είσαι εντάξει. Για να τα κάνεις αυτά όμωςσου συνιστώ να συννενοηθείς με κάποιον λαστιχά εδώ για να έχεις plan B, δοκιμάζεις βλέπεις εαν σου κάνει κλπ.

Α, έχεις ακόμα τα λάστιχα που είχα τσεκάρει στο αμάξι σου οταν το ειχα δει στη Σπηλειά του Μόνστα;

Z4///M
19-05-10, 15:41
Α, έχεις ακόμα τα λάστιχα που είχα τσεκάρει στο αμάξι σου οταν το ειχα δει στη Σπηλειά του Μόνστα;

ναι...:ranting2::thumbsdown: :th_Laie_67-1:

Monsta
19-05-10, 17:37
Δημήτρη, η λύση με την εισαγωγή υπάρχει εδώ και πάει πακέτο με το πρόγραμμα. Δοκιμασμένη ότι δουλεύει και με σοβαρή υποστήριξη σε ότι χρειαστείς. Ποιος θα σου φτιάξει το πρόγραμμα αν τη πάρεις από CA? Ποιος θα κάνει τη τοποθέτηση ? Και ποιος θα προγραμματίσει πάλι το αυτοκίνητο από την αρχή μετά το Alpha N με Gt1? Τι??? Θα πας αντιπροσωπεία ?? οοοοοkey.......

Το θέμα με τις ζάντες είναι καθαρά προσωπική επιλογή και εγώ το ίδιο κόλλημα είχα με τις csl, αλλά οι V710 έχουν δύο πλεονεκτήματα (κατ' εμέ).

1) Οι ακτίνες φτάνουν μέχρι στην άκρη του χείλους (έτσι φαίνονται ακόμα μεγαλύτερες) και...

2) ....έχουν 7 (αντί για 8) διπλές ακτίνες που τις κάνουν να φαίνονται ακόμα πιο 'κακές'.

Πάρε αρχικά μια τιμή για το θέμα της μηχανικής βελτίωσης να έχεις ένα μπούσουλα και μετά κάνουμε τα τηλέφωνά μας...

chief
19-05-10, 17:54
Και ποιος θα προγραμματίσει πάλι το αυτοκίνητο από την αρχή μετά το Alpha N με Gt1? Τι??? Θα πας αντιπροσωπεία ?? οοοοοkey.......

αυτο ειναι που με κανει και κανω πισω μεχρι στηγμης. Ομως μπορει να ειναι και κατι απλο και να ακουγετε σε μενα σαν μπελας γιατι GT1 εχει μονο η αντιπροσωπια στην Κυπρο και δεν τους εμπιστευομαι στην περιπτωση που ειναι κατι δυσκολο.
Ας μας ενημερωσει καποιος βελτειωτης μελος του φορουμ για την διαδικασια.:original:

gnx
19-05-10, 17:54
Δημήτρη λογικά στο zpost θα βρεις καποιους με VMR, και VB3 και V710 (νομιζω οτι ο ΑτοΒ φορά V710) οπότε θα βγάλεις σίγουρα άκρη. Απλά εαν θέλεις χαμήλωμα, που δε το συνιστώ, θα "βρίσκεις" μπροστά σίγουρα.

Monsta
19-05-10, 18:22
αυτο ειναι που με κανει και κανω πισω μεχρι στηγμης. Ομως μπορει να ειναι και κατι απλο και να ακουγετε σε μενα σαν μπελας γιατι GT1 εχει μονο η αντιπροσωπια στην Κυπρο και δεν τους εμπιστευομαι στην περιπτωση που ειναι κατι δυσκολο.


Μα και γω από σένα το έμαθα ρε φίλε....το αυτοκίνητο το παρέλαβα έτοιμο με το κλειδί στο χέρι. Πάρε τηλ και ρώτα, αν είναι κάτι απλό ίσως μπορεί να μεσολαβήσει και ο 'Ν' με ένα τηλεφώνημα στην αντιπροσωπεία αφού τοποθετηθεί το 'πράμα'.

Z4///M
19-05-10, 18:24
Δημήτρη, η λύση με την εισαγωγή υπάρχει εδώ και πάει πακέτο με το πρόγραμμα. Δοκιμασμένη ότι δουλεύει και με σοβαρή υποστήριξη σε ότι χρειαστείς. Ποιος θα σου φτιάξει το πρόγραμμα αν τη πάρεις από CA? Ποιος θα κάνει τη τοποθέτηση ? Και ποιος θα προγραμματίσει πάλι το αυτοκίνητο από την αρχή μετά το Alpha N με Gt1? Τι??? Θα πας αντιπροσωπεία ?? οοοοοkey.......

Το θέμα με τις ζάντες είναι καθαρά προσωπική επιλογή και εγώ το ίδιο κόλλημα είχα με τις csl, αλλά οι V710 έχουν δύο πλεονεκτήματα (κατ' εμέ).

1) Οι ακτίνες φτάνουν μέχρι στην άκρη του χείλους (έτσι φαίνονται ακόμα μεγαλύτερες) και...

2) ....έχουν 7 (αντί για 8) διπλές ακτίνες που τις κάνουν να φαίνονται ακόμα πιο 'κακές'.

Πάρε αρχικά μια τιμή για το θέμα της μηχανικής βελτίωσης να έχεις ένα μπούσουλα και μετά κάνουμε τα τηλέφωνά μας...

το οτι θα εχω εναν μπουσουλα θα τον εχω..χαχα η τοση κακια με τις VMR με χαλανε, θελω κατι πιο στυλατο για τη κυρια μου..:original: ... οχι οτι με χαλανε..απλα προτιμω κατι bmw πανω στο αμαξι μου..ειναι κ πιο ελαφριες...thumb

Monsta
19-05-10, 18:36
το οτι θα εχω εναν μπουσουλα θα τον εχω..χαχα η τοση κακια με τις VMR με χαλανε, θελω κατι πιο στυλατο για τη κυρια μου..:original: ... οχι οτι με χαλανε..απλα προτιμω κατι bmw πανω στο αμαξι μου..ειναι κ πιο ελαφριες...thumb

Άσε τα στυλάτα, η κυρία σου είναι μια αλύτισσα :D , όσο για το βάρος έχεις τα νούμερα ?

Οι csl είναι πολυφορεμένες, κοίτα εδώ να πάθεις λίγο πλάκα...

Z4///M
19-05-10, 18:41
Άσε τα στυλάτα, η κυρία σου είναι μια αλύτισσα :D , όσο για το βάρος έχεις τα νούμερα ?

Οι csl είναι πολυφορεμένες, κοίτα εδώ να πάθεις λίγο πλάκα...

ωχ....τι μου κανεις τωρα?...:worthy:

σε κοκκινο που τις εχεις..ακομα περιμενω φωτο...:thnx:

Christos 330
19-05-10, 18:52
Για δες και κατι αλλο εκτος απο csl . . .

Z4///M
19-05-10, 18:53
Για δες και κατι αλλο εκτος απο csl . . .

τουμπανιαρα...20αρα ειναι ?

Monsta
19-05-10, 18:58
Για δες και κατι αλλο εκτος απο csl . . .

Πολύ ωραίες.

Πάντως Δημήτρη αν επιμένεις σε csl, πάρε τηλ/νο τον Αλλώ, έχει στοκ από δαύτες και θα σου κάνει πολύ καλή τιμή.

Σε κόκκινο δεν έχω, αλλά κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να κάνει μια 'επέμβαση' στο λευκό.

Z4///M
19-05-10, 18:59
Σε κόκκινο δεν έχω, αλλά κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να κάνει μια 'επέμβαση' στο λευκό.

ναι παρακαλω πολυ..οποιος μπορει...με μεταμοσχευση σε imola red roadster :thnx::thanks:

Christos 330
19-05-10, 19:00
τουμπανιαρα...20αρα ειναι ?

100% ναι . ..

Christos 330
19-05-10, 19:01
Πολύ ωραίες.

Πάντως Δημήτρη αν επιμένεις σε csl, πάρε τηλ/νο τον Αλλώ, έχει στοκ από δαύτες και θα σου κάνει πολύ καλή τιμή.

Σε κόκκινο δεν έχω, αλλά κάποιος καλός άνθρωπος μπορεί να κάνει μια 'επέμβαση' στο λευκό.

Κωστα κατι ασχετο . . .

Αν ακουσεις ψαχνω 2 ζαντες εμπρος απο Μ3 46 σαν αυτες που φορουσες . . .

Ευχαρηστω . . .

Z4///M
07-12-10, 11:04
παιδια , βρηκα μια εισαγωγη απο εναν συμφορουμιτη γυρω στα 600ε, το θεμα ειναι αν μπαινει σε Ζ4Μ , και επισης ο προγραμματισμος που θα γινει ? γνωριζει κανεις? και ποσο παει ο προγραμματισμος ?

edit: ειναι απο αμερικη η εισαγωγη , τυπου CSL ( δεν γνωριζει μαρκα(?) )

paganis
07-12-10, 13:16
εχεις ενα γνησιο z4m,,,με την ομορφοτερη ζαντα για το συγκεκριμενο μοντελο..αστο οπως ειναι! αποψη μου ειναι πως ...βαζοντας κατι αλλο ...στα ματια των υπολοιπων, θα ειναι σαν ενα απλο ζ4 με λουκ ζ4μ...και τουμπανο ζαντες...δεν ξερω αν με καταλαβαινεις!

soc12r
07-12-10, 19:01
αυτα ειναι....:warriorsmiley: