PDA

Επιστροφή στο Forum : μουσταρδι m3 καμπριο απο Θεσ/κη



βασιληςe46
16-12-15, 19:18
καλησπέρα πηρε ενας φιλος ένα μουσταρδι m3 e46 καμπριο από βορεια ελλαδα ηταν καποιου από εδώ να μας πει τι παιζει με το συγκεκριμενο?

deepBLUE
16-12-15, 19:21
Μήπως να ανεβάσεις και κάποια φωτό για να ξέρουμε για ποιό αμάξι μιλάμε ?

Lykouras
16-12-15, 19:28
καλησπέρα πηρε ενας φιλος ένα μουσταρδι m3 e46 καμπριο από βορεια ελλαδα ηταν καποιου από εδώ να μας πει τι παιζει με το συγκεκριμενο?

Τι να του πούμε "κατόπιν εορτής";;
Δεν το έλεγξε σε κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο πριν το πάρει;;
Πάντως αν ανήκε σε κάποιον από δω θα είναι σίγουρα προσεγμένοthumb

deepBLUE
16-12-15, 19:29
Να του πούμε αν ξέρουμε,αλλα μη μιλάμε στον αέρα

βασιληςe46
16-12-15, 20:45
ο φιλος που το πηρε είναι εκτος φορουμ και δεν με πηρε ένα τηλ για να δωσω πληροφοριες και δυστυχως φωτο δεν εχω απλα ξερω ότι ειχε ιδιο χρωμα σαλονι με το εξωτερικο αμαξι και 19 ζαντες μαυρες δεν το εχω δει ακομα
δυστυχως δεν το ελεγξε και το πηρε από μαντρα όχι από ιδιωτη

βασιληςe46
16-12-15, 20:51
φωτο εχω αλλα δεν ξερω να ανεβαζω

Lykouras
16-12-15, 21:02
ο φιλος που το πηρε είναι εκτος φορουμ και δεν με πηρε ένα τηλ για να δωσω πληροφοριες και δυστυχως φωτο δεν εχω απλα ξερω ότι ειχε ιδιο χρωμα σαλονι με το εξωτερικο αμαξι και 19 ζαντες μαυρες δεν το εχω δει ακομα
δυστυχως δεν το ελεγξε και το πηρε από μαντρα όχι από ιδιωτη

Πλάκα με κάνεις, έτσι;;;;(που λεν και στη Σαλόνικα)
Περισσότερα λάθη απ' όσα έκανε ο φίλος σου δεν μπορώ να βρω μέσα σε μια πρόταση:facepalm:
Ξεκίνα με VIN Number κατ' αρχάς να δούμε χρονολογία κατασκευής και εξοπλισμό.

aristent
16-12-15, 21:04
φωτο εχω αλλα δεν ξερω να ανεβαζω

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=19482thumb


δεν μας λες και ποσο το πηρε......

βασιληςe46
16-12-15, 21:06
φιλε lykoura το ότι εκανε λαθος που πηρε γουρουνι στο σακι το ξερω αλλα δυστυχως το πηρε
τωρα από τιμη νομιζω νομιζω λεω χωρις να είμαι σιγουρος 9500

Lykouras
16-12-15, 21:16
Φίλε Βασίλη, δυστυχώς είναι έτσι όπως τα λες.
Απλά δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός ότι κάποιος αγοράζει ένα ΤΕΤΟΙΟ αυτοκίνητο με όλες τις ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ του από ΜΑΝΤΡΑ και δεν το πάει για έλεγχο πριν.
Οι 9.500 είναι όντως πολύ χαμηλή τιμή, αλλά ΑΝ έχει θέματα το αυτοκίνητο (πράγμα που απεύχομαι), μπορεί να του κοστίσει πολλά παραπάνω για να το συνεφέρει.
Εγώ προτείνω να το πάει σε εξουσιοδοτημένο/εξειδικευμένο και να το τσεκάρει.
Τα πιο πολλά συνεργεία το κάνουν δωρεάν για να σε προσελκύσουν μετά πελάτη.
Εύχομαι να μην πήρε τελικά γουρούνι στο σακί.

BILL007
16-12-15, 21:17
Ξεκινάμε με vin πρώτα.... Να δούμε τουλάχιστον τα μέταλλα για την ανάκληση...

Lykouras
16-12-15, 21:19
Ξεκινάμε με vin πρώτα.... Να δούμε τουλάχιστον τα μέταλλα για την ανάκληση...

Έφτασες στα μέταλλα κιόλας εσύ;;;;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Lykouras
16-12-15, 21:22
Βασίλη, βασικά δώσε αν μπορείς περισσότερες πληροφορίες όσον αφορα την αγορά.
Από ποιον μαντρά στη Βόρεια Ελλάδα και βάλε και καμιά φωτο απο το αμαξι μήπως όντως ηταν κανενος από δω μέσα και τσάμπα ασχολούμαστε:original:

βασιληςe46
16-12-15, 21:27
προσπαθω να ανεβασω φωτο αλλα δυστυχως δεν τωρα ονομα μαντρα και vin μολις το δω το αμαξι θα ενημερωσω

Lykouras
16-12-15, 21:30
Για το VIN πες του φίλου σου να μας πει τα 7 τελευταια ψηφία του αριθμού πλαισιου (2 γραμματα και 5 αριθμοι)

EVERGET
16-12-15, 21:35
Εάν δεν εχει τσεκαριστει το vin καταρχήν μπορεί να μιλάμε για μετατροπή και ο αγοραστής να μη το εχει πάρει καν χαμπάρι!! Πάντως φιλε μουσταρδί μ3 υπάρχουν παρά πολλά, δεν ειναι κάτι το σπάνιο, όποτε πρέπει να δούμε φωτό at least για να σχολιάσουμε

βασιληςe46
16-12-15, 21:43
:hyper:προσπαθω για φωτο αλλα δυστυχως δεν το κατεχω το αθλημα καλα

βασιληςe46
16-12-15, 21:47
καλυτερα?

noname
16-12-15, 21:55
Από μάντρα στην Ιωνία Θεσ/νίκης το πήρε;

βασιληςe46
16-12-15, 21:56
λεπτομερεις δεν ξερω από Θεσ/κη ναι περιοχη δεν ξερω

BILL007
16-12-15, 22:03
Έφτασες στα μέταλλα κιόλας εσύ;;;;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Κωστή, στην ουσία είναι το μόνο που προλαβαίνεις να σώσεις αυτή τη στιγμή! Φαντάζεσαι κράου?
Το αμάξι αμα είναι σούπα τώρα το πήρε και τέλος :(

βασιληςe46
16-12-15, 22:06
το πηγε σε φιλο που φτιαχνει bmw είναι καθαρο και γνησιο επομένως όλα οκ μεχι στιγμης

savvas bmwdakias
17-12-15, 09:30
Ενα τετοιο χρυσαφι με ανοιχτο κιτρινο σαλονι με 19αρες look breyton πουλιοταν στην καραολη και δημητριου στα 9500. Το αυτοκινητο το ειχε ενας τσιγγανος με οτι συνεπαγεται αυτο. Ας αρχισει απο ενα καλο βιολογικο εαν ειναι αυτο χωρις πλακα.

Lykouras
17-12-15, 10:18
το πηγε σε φιλο που φτιαχνει bmw είναι καθαρο και γνησιο επομένως όλα οκ μεχι στιγμης

Βασίλη,
εγώ στη θέση του φίλου σου θα πήγαινα το αυτοκίνητο όπως σου προείπα σε ενα εξουσιοδοτημένο/εξειδικευμένο να το πριζώσουν να διαβασουν εγκεφαλο. Θα του εκτυπώσουν βασει αριθμού πλαισίου και όλα τον εξοπλισμό του αμαξιού καθως και τυχον ανακλησεις (airbag συνοδηγού, μεταλλα κλπ).
Επισης να το σηκωσουν και να τσεκαρουν απο κατω σασι, πισω πατωμα κλπ.
Και τέλος θα το πηγαινα και σε εναν φανοποιό να το τσεκάρει για χοντρή στούκα (δεν εννοώ μικρα χτυπηματακια και γρατζουνιές).
Ειναι manual ή SMGII?
Αν ειναι SMG, καβαλημα το αυτοκίνητο, SMG σκάλα στο 5 S και βολτα με αλλαγες στον κοφτη για τσεκαρισμα συμπεριφορας σασμαν.
Αυτά.
Μετά μπορούμε να πούμε ότι όντως ολα ΟΚ:original:

Thomelef
17-12-15, 10:21
subscribed...

:popcorn: :popcorn: :popcorn:

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

stef
17-12-15, 10:36
Όσο λιγότερα από το μ.ο δίνεις για ένα αυτοκίνητο τόσο χαμηλότερος πρέπει να ναι και ο πήχυς για απαιτήσεις από το αυτοκίνητο...
Πόσο μάλλον για "ειδικές" κατασκευές όπως το Μ3....

EVERGET
17-12-15, 11:39
Γνώμη μου είναι να μην το πάει ούτε σε εξειδικευμένο, ούτε να ζητήσει πληροφορίες βάσει vin, ούτε να ψάξει φανοποιία, ούτε τίποτα.

Τώρα το πήρε, ας φροντίσει απλά να πηγαίνει στο δρόμο και να μην τον αφήνει....Τώρα δεν κερδίζει κάτι με το ψάξιμο, παραμόνο να στεναχωρηθεί που έδωσε τα 9 χιλιάρικά του και αντί να πάρει κανένα ωραίο swift-άκι, cors-άκι, κλπ....πήρε Μ3 από αθίγγανο.

gnx
17-12-15, 11:43
sorry αλλα οχι μουσταρδι ρε παιδια...τα χρώματα έχουν ονόματα, Phoenix Gelb

Ptboul
17-12-15, 11:45
Αυτό τον μάρανε τώρα :hystericalbs1:

stef
17-12-15, 12:13
sorry αλλα οχι μουσταρδι ρε παιδια...τα χρώματα έχουν ονόματα, Phoenix Gelb


Αμφιβάλλω αν το ξέρει.
Τώρα έχει μιτρίο γκαμπριόλι αμά λάχει να ουμμ...

Ptboul
17-12-15, 12:16
Αμφιβάλλω αν το ξέρει.
Τώρα έχει μιτρίο γκαμπριόλι αμά λάχει να ουμμ...

Θα προτιμήσω το γαλαζάκι του Γιώργη :laughing:

EVERGET
17-12-15, 12:21
sorry αλλα οχι μουσταρδι ρε παιδια...τα χρώματα έχουν ονόματα, Phoenix Gelb

Phoenix Gelb το λένε οι ξενέρωτοι οι Γερμανοί, εδώ στην Ελλαδάρα το λένε "μουσταρδί" ή "σκ@τουλί ανοιχτό μεταλλικό".... όπως το δικό σου είναι "στρουμφακί" και το δικό μου "τσιμεντί"....:th_Laie_67-1:

dionisisM3
17-12-15, 12:53
το εχουνε βολταρει και καψει οι μισοι τσιγγανοι της θεσ/κης , το πηρε ενας μαντρας , σκατζαρε τις ζαντες με ενα ασημενιο που ειχε και μετα το πηρε ο φιλος σου προφανως , σορρυ για τα bad news αλλα αυτη ειναι η αληθεια .

να και οι ζαντες σου απο τον μαντρα πριν τις σκατζαρει. https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=25534&page=3
αν και το αμαξι κανει μπαμ οτι ειναι το ιδιο απο τα εμπρος φαναρια που ειναι απο 330 .

ΔημήτρηςΜ3
17-12-15, 14:50
Ενα τετοιο χρυσαφι με ανοιχτο κιτρινο σαλονι με 19αρες look breyton πουλιοταν στην καραολη και δημητριου στα 9500. Το αυτοκινητο το ειχε ενας τσιγγανος με οτι συνεπαγεται αυτο. Ας αρχισει απο ενα καλο βιολογικο εαν ειναι αυτο χωρις πλακα.

Αν ειναι του τσιγγαν εχει χτυπήσει μοτερ πριν χρονια

m_power_lunatic
17-12-15, 15:35
Καταλαβαινω τον συνειρμό των περισσοτερων αλλα να πουμε οτι εχω δει με τα ματια μου αθίγγανο με 92αρι Μ3 και μπαμπας με Μ5 Ε60 για σερβις σε επισημη αντιπροσωπεια.Πριν 2 χρονια νομιζω ητανε.

dionisisM3
17-12-15, 16:05
Καταλαβαινω τον συνειρμό των περισσοτερων αλλα να πουμε οτι εχω δει με τα ματια μου αθίγγανο με 92αρι Μ3 και μπαμπας με Μ5 Ε60 για σερβις σε επισημη αντιπροσωπεια.Πριν 2 χρονια νομιζω ητανε.

ασπρο με φρεναρες που τωρα πουλιεται ? και ο ρομα πιο φουσκωτος απο το Μ3 . αυτο ειναι λαμπα , ασχετα με το οτι ειναι τσιγγανος ο ιδιοκτητης

savvas bmwdakias
17-12-15, 18:35
Σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις. Δεν θελω να απογοητευσω τον φιλο αλλα 9 στις 10 περιπτωσεις τα αυτοκινητα τα ρημαζουν μεσα στον πρωτο μηνα και μετα συνεργειο μονο αμα μεινει, τα βλεπω καθημερινα με τα ματια μου. Και επειδη ειμαι bmwδακιας και ολη μερα στο δρομο 99% αυτο ειναι.