PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ Ε36



VasilisG85
06-12-15, 21:07
Καλησπέρα,
ενώ το παράθυρο του οδηγού ανεβοκατεβαίνει κανονικά, αυτό του συνοδηγού δεν κάνει ούτε πάνω ούτε κάτω. Το περίεργο είναι οτι όταν ανοίγω την πόρτα δεν κατεβαίνει ούτε λίγο όπως κατεβαίνει κανονικά στα κουπέ. Καμιά ιδέα κανένας τι φταίει πριν το πάω σε ηλεκτρολόγο να το δει? Ευχαριστώ..

compactM3
06-12-15, 23:57
κομμενο καλωδιο μεσα στην φουσκα

VasilisG85
07-12-15, 17:17
Τελικά το άνοιξα μόνος. έβγαλα τις επαφές, τις καθάρισα, τις ξαναέβαλα, τίποτα. χτύπησα το μηχανισμό με ένα κατσαβίδι, τίποτα. Ξαναέβγαλα τις επαφές τις ξανακαθάρισα, τίποτα. Το αφήνω και λέω θα πάω το απόγευμα σε έναν ηλεκτρολόγο. Έρχεται το απόγευμα, βάζω μπρος να πάω, λέω ας ξαναδοκιμάσω. Σα να μη χάλασε ποτέ, δούλεψε κανονικότατα. Τι να πω δεν ξέρω, ο Θεός είναι μεγάλος.... :P :P

skaros
07-12-15, 22:28
Το αφήνω και λέω θα πάω το απόγευμα σε έναν ηλεκτρολόγο. Έρχεται το απόγευμα, βάζω μπρος να πάω, λέω ας ξαναδοκιμάσω. Σα να μη χάλασε ποτέ, δούλεψε κανονικότατα.

Κι ο άγιος φοβέρα θέλει! :th_Laie_67-1:
Έπρεπε να του τρίξεις τα δόντια...

I_MNL
02-03-16, 21:44
Τελικά το άνοιξα μόνος. έβγαλα τις επαφές, τις καθάρισα, τις ξαναέβαλα, τίποτα. χτύπησα το μηχανισμό με ένα κατσαβίδι, τίποτα. Ξαναέβγαλα τις επαφές τις ξανακαθάρισα, τίποτα. Το αφήνω και λέω θα πάω το απόγευμα σε έναν ηλεκτρολόγο. Έρχεται το απόγευμα, βάζω μπρος να πάω, λέω ας ξαναδοκιμάσω. Σα να μη χάλασε ποτέ, δούλεψε κανονικότατα. Τι να πω δεν ξέρω, ο Θεός είναι μεγάλος.... :P :P

Καλό αυτό :original: Το ξαναδοκίμασες από τότε? Είναι εντάξει?

VasilisG85
02-03-16, 22:00
Καλό αυτό :original: Το ξαναδοκίμασες από τότε? Είναι εντάξει?

μου το ξαναέκανε άλλες δυο φορές και έστρωσε μόνο του χωρίς να κάνω τίποτα. πριν καμιά βδομάδα άλλαξα τα πλαστικά που σέρνονται στο σιδηρόδρομο, καθάρισα τους σιδηρόδρομους καλά και δεν το έχει ξανακάνει μέχρι στιγμής... πάντως τείνω πιο πολύ να πιστέψω οτι κάτι παίζει με την υγρασία και το κάνει αυτό (πρόσφατα μετακόμισα και μένω σε νησί) γιατί μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ ηλεκτρολογικά προβλήματα...

35274