PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνωμες για Ασφαλιστικη...



Nino
06-12-15, 07:23
Λοιπον χρονια τωρα ειμαι πελατης στην Εθνικη ασφαλιστικη αλλα ειναι πλεον υπερβολικα ακριβη σε σχεση με οτι "παιζει στην αγορα¨.
Απο τραπεζα στην οποια βρισκεται η μισθοδοσια μου, εγινε μια προταση για καλυψη στην ERGO με αρκετα καλη οικονομικη προσφορα στις ιδιες σχεδον καλυψεις που εχω και τωρα.
Το ερωτημα μου ειναι εχει καποιος φιλος- μελος γνωση εμπειρια απο αυτην την ασφαλιστικη?
Ευχαριστω!

BILLYS
06-12-15, 07:35
Ενημερωτικά τι ποσό πλήρωνες Εθνική και πόσο τώρα;

Όσον αφορά ασφαλιστικές,σύμφωνα με σχόλια σε διαδίκτυο,έχουν σκληρύνει τα οπίσθια,οπότε θεωρώ δεν θα έχεις θέμα.

wheelman
06-12-15, 09:14
Λοιπον χρονια τωρα ειμαι πελατης στην Εθνικη ασφαλιστικη αλλα ειναι πλεον υπερβολικα ακριβη σε σχεση με οτι "παιζει στην αγορα¨.
Απο τραπεζα στην οποια βρισκεται η μισθοδοσια μου, εγινε μια προταση για καλυψη στην ERGO με αρκετα καλη οικονομικη προσφορα στις ιδιες σχεδον καλυψεις που εχω και τωρα.
Το ερωτημα μου ειναι εχει καποιος φιλος- μελος γνωση εμπειρια απο αυτην την ασφαλιστικη?
Ευχαριστω!

Έχει μια απο τις ποιο γαμάτες διαφημήσεις ever :D

https://www.youtube.com/watch?v=_NO4WPn1zao


Δεν ειναι απο τις πιο φτηνές, αλλά τα στοιχεία της, φαίνονται πολύ καλά...


Περισσότερα απο το τηλ.

Nino
06-12-15, 09:27
Ενημερωτικά τι ποσό πλήρωνες Εθνική και πόσο τώρα;

Όσον αφορά ασφαλιστικές,σύμφωνα με σχόλια σε διαδίκτυο,έχουν σκληρύνει τα οπίσθια,οπότε θεωρώ δεν θα έχεις θέμα.

η διαφορα ειναι 160 ευρω το χρονο.

Koyotte
06-12-15, 09:53
Λοιπον χρονια τωρα ειμαι πελατης στην Εθνικη ασφαλιστικη αλλα ειναι πλεον υπερβολικα ακριβη σε σχεση με οτι "παιζει στην αγορα¨.
Απο τραπεζα στην οποια βρισκεται η μισθοδοσια μου, εγινε μια προταση για καλυψη στην ERGO με αρκετα καλη οικονομικη προσφορα στις ιδιες σχεδον καλυψεις που εχω και τωρα.
Το ερωτημα μου ειναι εχει καποιος φιλος- μελος γνωση εμπειρια απο αυτην την ασφαλιστικη?
Ευχαριστω!

Είχα σε σκούτερ, όταν το πούλησα ακύρωσα την ασφάλεια και στο καινούργιο έκανα σε άλλη. Αυθημερόν μου έκαναν τη διακοπή και μου επέστρεψαν τη διαφορά που υπολειποταν για τη λήξη του εξαμήνου. Όσο ήμουν ασφαλισμενος δεν τους χρειάστηκα για κάτι πάντως. Αυτό που πρέπει να τσεκάρεις είναι ότι και μια λιγότερη κάλυψη να έχεις σε μία πιο φθηνή, μπορεί να το βρεις μπροστά σου στο μέλλον (πχ θραύση κρυστάλλων, φυσικά φαινόμενα κλπ), οπότε θέλει λίγο προσοχή στα "ψιλά" γράμματα.

katsaraios
06-12-15, 13:28
Αλλαξε τις πινακιδες και κανε anytime αν οντως θες πληρη οικονομικη με γρηγορη οδικη ασφαλεια ...
Ολα τα αλλα εχουν μακραν πιο ακριβες καλυψεις για το κασονι...

Cobalt
06-12-15, 13:58
Hellas Direct...
ΜΑΚΡΑΝ... η πιο οικονομική, και η ΜΟΝΗ με δυνατότητα ασφάλισης με το μηνα παρακαλώ... + bonus έκπτωσης για πιστούς πελάτες. οκ, αυτό δεν το ε΄χω δει πουθενα... + αυτόματη προσαρμογή αξίας ασφαλιζονέμου κεφαλαίου που συνεπάγεται και πληρωμή ασφαλίστρου που πραγματικά σου αναλογεί.

όλοι οι άλλοι απο εξάμηνο και πανω, στην καλύτερη τριμηνο...
αλλά τα ασφάλιστρά της είναι κατα 30% περίπου πιο κάτω απο τους άλλους.
βαρέθηκα πλεόν τους μεσαζοντες που όταν τους χρειαστείς κάνουν και την κότα...
αααααααα, θα πρέπει να μιλήσεις με την ασφαλιστική απευθείας.... :ranting2:

Konstantinos E60
06-12-15, 18:25
Μακριά απο φθηνές ασφάλειες ! Οτι δίνεις.....παίρνεις !

ART1
06-12-15, 20:00
η διαφορα ειναι 160 ευρω το χρονο.

160 ειναι σεβαστο ποσο..εχω allianz σε 14 φορολογησιμοι 260 ευρω το χρονο με οδικη βοηθεια και θραυση κρυσταλλων

Nino
06-12-15, 21:18
Μακριά απο φθηνές ασφάλειες ! Οτι δίνεις.....παίρνεις !

Δεν ειναι φθηνη απλα ειναι οικονομικοτερη απο την Εθνικη που ειναι πανακριβη

vchris
06-12-15, 22:28
Το θέμα δεν είναι να είναι μόνο φθηνή, αλλά χτύπα ξύλο οταν την χρειαστείς να πληρώσει και να μην σου βγάλει την πίστη. Όλα τα αυτοκίνητα τα έχουμε στην Allianz, εκτος απο ενα που είναι στην εθνική λόγω έκπτωσης υπαλλήλου της μητέρας μου.

Μια φορά την χρειαστήκαμε και μόνο την δουλειά τους δεν έκανα. Αν δεν ήταν η όντως μεγάλη έκπτωση θα είχαμε πάει σε άλλη σίγουρα.