PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS!!bmw e36 ρεταρει...



priestjohn
30-10-15, 12:20
Παιδια καλησπερα καταρχας, εχω ενα τεραστιο ζητημα με τη μπεμπεκα μου, e36 του 91 με αλλαγμενο κινητηρα, τον βρηκε ο πατερας μ σε τιμη ευκαιριας απο φιλο εγιναν οι απαραιτητες επισκευες αλλα δεν επισκευασαν τον εκκεντροφορο γιατι το κοστος ανεβαινε κ το αφησαμε ετσι μεχρι τωρα (τελικα αν ο φιλος θελει να πουλησει δε λογαριαζει τπτ).μετα τις 4000 στροφες η μηχανη ρεταρε αλλα τωρα ρεταρει κ στις χαμηλες, θα ελεγα παρπαριζει στις χαμηλες περισσοτερο και δε δινει γκαζια. υπαρχει καποια λυση; μεχρι τα οικονομικα μας να ανακαμψουν κ να περασυμε σε αλλες ενεργειες. οπου πηγα σε οποιο συνεργειο μου ειπαν δεν μπορουμε να κανουμε τπτ θελει ανοιγμα ο κινητηρας κ αλλαγη κ το κοστος ξεφευγει.τους λεω να το κανω σερβις κ μου λενε δε θα γινει τπτ.ολες οι ελπιδες μ ειναι εδω σ εσας τωρα. σας ευχαριστω πολυ.

Stunt Mike
30-10-15, 12:27
Σου ειπαν τα συνεργεια οτι θελει ανοιγμα και επισκευη κι εσυ περιμενεις απο το φορουμ μια απαντηση;;Να κανουμε βουντου να σταματησει τις τρελιτσες το μοτερ σου;;;Αφου εχει ζημια βρε ανθρωπε!!Δεν υπαρχει αυτοίαση στην μηχανικη!!!Ασ'το παρκαρισμενο μεχρι να μαζεψεις λεφτα να το φτιαξεις....Δεν παμε καλα...

ghost-rider
30-10-15, 18:18
"...Έγιναν οι απαραίτητες επισκευές αλλά δεν επισκεύασαν τον εκκεντροφόρο..."

Τι εννοεί ο ποιητής?
Τι χρήζει επισκευής?
Ριπροφάιλ φάση κ έτσι?

PetrosD
30-10-15, 19:01
Πρώτα απ' όλα, ποιος κινητήρας είναι ο παθών; Τί επισκευές έγιναν; Τί δεν έγινε;

dark knight
30-10-15, 21:06
από ότι θυμαμαικοκοράκια-εκκεντροφόρος,ειχα αλλαξει στο Μ40.συνηθως τα πρωτα θελουν αμμεση αλλαγη. ο εκκεντροφόρος πρεπει να εχει παρα-παρα πολλα χλμ. δεν το νομιζω ότι μπορεις να κανεις κατι ,εκτος από επισκευή.