PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟ ΛΕΡΟ NURBURING HELP



BMW2jz
15-10-15, 17:55
καλησπερα σκεφτομαι να παρω το τουτου κ να το λιωσω στο ταξιδι...ετσι οπως το φανταζομαι θα παω μεσω Πατρας κ μετα να βγω Βενετια κ να αρχισω να ανεβαινω....τι πρεπει να προσεξω?εχω ξαναπαει αλλα το 2012 μεχρι συνορα ρουμανια ομως.....οποια γνωμη δεκτη στο τι να προσεξω....σας ευχαριστω!!!:drive:

ghost-rider
15-10-15, 18:10
Με το 46αρι θα πας?
Ο αριθμος κινητηρα που φαινεται στην αδεια συμφωνει με αυτον που υπαρχει στο μπλοκ της μηχανης?

BMW2jz
15-10-15, 18:24
Με το 46αρι θα πας?
Ο αριθμος κινητηρα που φαινεται στην αδεια συμφωνει με αυτον που υπαρχει στο μπλοκ της μηχανης?


εμμ τσου....λες να πεσω σε ελεγχο τετοιο??τα σεναρια ολα ειναι πιθανα βεβαια αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ low profile το αυτοκινητο μου....στη θεσσαλονικη με σταματησαν μια φορα για ελεγχο κ μου ειπαν να ανοιξω καπο..ψιλοχεστηκα αλλα τα παιδια ηταν πολυ κομπλε γτ πηγαινα κυριος μαλιστα μου ειπαν "να το χαιρεσαι " κιολας...τωρα πιο πολυ γι αυτο το συζηταω μαζι σας μηπως εχουν αυστηροποιηθει τα πραγματα....

ghost-rider
15-10-15, 18:47
εμμ τσου....λες να πεσω σε ελεγχο τετοιο??τα σεναρια ολα ειναι πιθανα βεβαια αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ low profile το αυτοκινητο μου....στη θεσσαλονικη με σταματησαν μια φορα για ελεγχο κ μου ειπαν να ανοιξω καπο..ψιλοχεστηκα αλλα τα παιδια ηταν πολυ κομπλε γτ πηγαινα κυριος μαλιστα μου ειπαν "να το χαιρεσαι " κιολας...τωρα πιο πολυ γι αυτο το συζηταω μαζι σας μηπως εχουν αυστηροποιηθει τα πραγματα....

Να σου πω.
Δεν το θεωρω πιθανο να συμβει στις βαλκανικες χωρες.
Αλλα το να πας γερμανια, ελβετια κλπ το θεωρω πολυ προκλητικο.

Τακτοποιησε το ζητηματακι αυτο(αριθμος αδειας-αριθμος μπλοκ), φτιαξε και το ψευτοκαπακο να μην γραφει ξερω γω τογιοτα πανω, αν κανεις φασαρια βαλε ενα κλαπετο στην εξατμιση και... κανε το σταυρο σου να μη σε βαλουν στο ματι...

BILL007
15-10-15, 19:02
Όντως δεν είναι να ρισκάρεις τέτοια πράγματα...
Ωστόσο μια εκδρομή οδική είναι πολύ ωραία :original: Σε αυτή την ενότητα έχει ηδη ποσταρισμένα κάποια ταξίδια προς Γερμανία, όπως εδώ π.χ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=16100

wheelman
15-10-15, 19:40
εμμ τσου....λες να πεσω σε ελεγχο τετοιο??τα σεναρια ολα ειναι πιθανα βεβαια αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ low profile το αυτοκινητο μου....στη θεσσαλονικη με σταματησαν μια φορα για ελεγχο κ μου ειπαν να ανοιξω καπο..ψιλοχεστηκα αλλα τα παιδια ηταν πολυ κομπλε γτ πηγαινα κυριος μαλιστα μου ειπαν "να το χαιρεσαι " κιολας...τωρα πιο πολυ γι αυτο το συζηταω μαζι σας μηπως εχουν αυστηροποιηθει τα πραγματα....
Αδερφέ με το συμπάθειο,
αλλα προσωπικά με αδήλωτο δεν θα πήγαινα ούτε
απο το μπλεφούτι στα άλιντα, πόσω δε στο Ring.

Σκέψου μόνο πόσες χώρες θα διασχίσεις....

Αν το αποφασείς όμως,
σου ευχομαι καλά χλμ κ να είσαι σίγουρος ότι αυτό το ταξίδι θα σε αποζημιώσει!!!

BMW2jz
15-10-15, 21:05
Αδερφέ με το συμπάθειο,
αλλα προσωπικά με αδήλωτο δεν θα πήγαινα ούτε
απο το μπλεφούτι στα άλιντα, πόσω δε στο Ring.

Σκέψου μόνο πόσες χώρες θα διασχίσεις....

Αν το αποφασείς όμως,
σου ευχομαι καλά χλμ κ να είσαι σίγουρος ότι αυτό το ταξίδι θα σε αποζημιώσει!!!

ελα ποιος εισαι ρε αδερφε εχεις ερθει Λερο κ δεν το ξερω???
ο φοβος του αδηλωτου ναι ειναι κ εδω μονο που εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα...γενικα δεν ειμαι κ οδηγος που προκαλω....κανω ξεκαυλωματα τη νυχτα μονος....κ στο ταξιδι δεν θα εχει τετοια 5η κ χαλαρα να το απολαυσουμε....πιστευω οτι με αυτο το ρυθμο δεν θα αντιμετωπισω προβλημα...απλα ανοιξα το θρεντ γιατι στις εξω χωρες δεν ξερω τι γινεται???

BMW2jz
15-10-15, 21:07
Όντως δεν είναι να ρισκάρεις τέτοια πράγματα...
Ωστόσο μια εκδρομή οδική είναι πολύ ωραία :original: Σε αυτή την ενότητα έχει ηδη ποσταρισμένα κάποια ταξίδια προς Γερμανία, όπως εδώ π.χ https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=16100

κ οχι τιποτα αυτο το αμαξι ειναι οτι εχουμε κ δεν εχουμε αδερφε....μη κατσουμε σε κανα σκαλωμενο μπλοκο κ ανοιξει μηχανοστασιο....:shok:δηλαδη πιστευω πρεπει να ειμαι πολυ κωλοφαρδος...

BMW2jz
15-10-15, 21:11
Να σου πω.
Δεν το θεωρω πιθανο να συμβει στις βαλκανικες χωρες.
Αλλα το να πας γερμανια, ελβετια κλπ το θεωρω πολυ προκλητικο.

Τακτοποιησε το ζητηματακι αυτο(αριθμος αδειας-αριθμος μπλοκ), φτιαξε και το ψευτοκαπακο να μην γραφει ξερω γω τογιοτα πανω, αν κανεις φασαρια βαλε ενα κλαπετο στην εξατμιση και... κανε το σταυρο σου να μη σε βαλουν στο ματι...

εχει τετοια μπλοκα στις εθνικες με ανοιγματα καπω κ ετσι ρε φιλε???το αμαξι εντωμεταξυ εξωτερικα περα απο ενα τελικο ενα καπο csl κ m pack κ ζαντες δεν εχει κατι που να σου τραβηξει τοσο την προσοχη...να ανεβασω φωτο να μου πειτε τη γνωμη σας?

wheelman
15-10-15, 22:06
ελα ποιος εισαι ρε αδερφε εχεις ερθει Λερο κ δεν το ξερω???
ο φοβος του αδηλωτου ναι ειναι κ εδω μονο που εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα...γενικα δεν ειμαι κ οδηγος που προκαλω....κανω ξεκαυλωματα τη νυχτα μονος....κ στο ταξιδι δεν θα εχει τετοια 5η κ χαλαρα να το απολαυσουμε....πιστευω οτι με αυτο το ρυθμο δεν θα αντιμετωπισω προβλημα...απλα ανοιξα το θρεντ γιατι στις εξω χωρες δεν ξερω τι γινεται???
Πέρασα επτά μήνες στο Παρθένι....
Και θα ήθελα πολύ να ξαναέρθω, απίστευτο μέρος.

Το προβλημα όπως είπε και o ghost είναι στις ποιο "ανεπτυγμένες" χώρες και όχι τόσο στις βαλκανικές.
Αν μπορέσεις να κάνεις αυτό που σου προτέινει,
πιστευω θα είσαι ενα κλικ ποιο ύσηχος.

Ελβετία ,την τρίτη έγραψαν σε τυχαίο έλεγχο γνωστό,
γιατί τα το πέλμα των ελαστικών ήταν κατω του επιτρεπτού.
Καλά του έκαναν βεβαια, απλά στο λέω για να καταλάβεις ότι είναι μην σου τύχει....

Btw
Αν κ εγινε ποιο ελαστκός ο νόμος, το ξέρεις ότι ατην γερμανία είθιστε απο 1 Νοεμβρίου μέχρι το πάσχα να φορουν χιονολάστιχα?
Θα μου πέις σιγα για 40¤ πρόστιμο, αλλα και πάλι αν σου τυχει...

Τες πά, ελπίζω να σου πάνε όλα καλά,
και να επιστρέψεις περιγράφοντας μας το ταξίδι σου (με πολλές φωτό )
μπας κ ταξιδεψουμε κ εμεις μαζί σου :original:

BILL007
15-10-15, 22:35
Ελβετία ,την τρίτη έγραψαν σε τυχαίο έλεγχο γνωστό,
γιατί το πέλμα των ελαστικών ήταν κατω του επιτρεπτού.



:shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok:

atha
15-10-15, 22:37
min riskareis na bgeis germania an den exeis idio kinitira stin adeia kai sto autokinito , oi pithanotites na se stamatisoun einai ontos liges kai den exartontai apo to an pigaineis grigora alla apo to an prokaleis (px an peraseis apo dexia sta autobahn i na kollas ton mprosta sto miso metro ) .bebaia omos an se psaxoun kai to broun poly apla tin evapses poly asxima , apo exakribosi stoixeion mexri kai ypopto gia kleptapodoxi tha se sexoun , de sto synisto katholou na riskareis kati tetoio.

BMW2jz
15-10-15, 23:36
μου εχει καρφωθει να μπω να κανω ενα γυρο στην πιστα ετσι για την εμπειρια για να λεω οτι πηγα εκει να δω μερη διαφορα...λες να βγει ξινο?

A8hnaios
16-10-15, 08:00
Κάτσε στ αυγά σου..πολλά τα χλμ.Κι αν εμπλακείς σε ατύχημα; (χτύπα ξύλο) τι κάνεις μετά; Απλά την μαμησες..

Nikos!
16-10-15, 08:15
μου εχει καρφωθει να μπω να κανω ενα γυρο στην πιστα ετσι για την εμπειρια για να λεω οτι πηγα εκει να δω μερη διαφορα...λες να βγει ξινο?

Πήγαινε μέχρι τα Μέγαρα λέω εγώ κι άσε το Nurburgring. :thumbsup:

Απ'ότι καταλαβαίνω δεν έχεις οδηγήσει ποτέ στο εξωτερικό και θέλεις να πάρεις αυτοκίνητο το οποίο είναι αδήλωτο? Εδώ είμαστε Ουγκάντα, έξω είναι Ευρώπη. Αν σε σταματήσουν (50/50 πιθανότητες), μέχρι κατάσχεση παίζει.

Πράσινη κάρτα η ασφαλιστική αλήθεια πως θα σου βγάλει?

ghost-rider
16-10-15, 09:16
Kαλα και εδω τωρα τελευταια εχουν αρχισει να ψαχνονται.
Τουλαχιστον μια φορα το μηνα θα πετυχω μικτο (μαλλον πιο σωστα τροχαια-μηχανολογικο. Σπανια εχουν και σδοε).
Τα επαγγελματικα-φορτηγα τα σταματανε σχεδον ολα.
Τωρα αμα σταματησουν και ΙΧ για καποιο λογο (προσπεραση, διπλη γραμμη, φασαρια κλπ) το ξεψαχνιζουν μεχρι αηδιας.



Προσωπικη αποψη.
Ειναι επιπολαιοτητα το αδηλωτο.
Μην κανεις τρελες.
Υπαρχει περιπτωση να περασεις απαρατηρητος.
Υπαρχει και περιπτωση να μπλεξεις.

Εκτιμω οτι δεν αξιζει να ρισκαρεις μπλεξιματα για ενα αμαξι.
Πηγαινε εκει και νοικιασε ενα γρηγορο αυτοκινητο να γυρισεις το ριγκ.
Θεωρω θα βρεις 46αρι.
Ισως βρεις και κανενα Μ3 ακομα ακομα.

Christopherk
16-10-15, 10:15
Το βάζεις σε νταλίκα στο πάει πιστά και είσαι έτοιμος.. Εσύ πας με αεροπλάνο κύριος και καλές γύρες




Sent from my Microsoft Lumia

Bazil Van Sinner
16-10-15, 11:08
Στα είπαν τα παιδιά ,μην το ρισκάρεις καθόλου ...
Δεν υπάρχει περίπτωση να περάσεις τόσα κράτη και να μην σε σταματήσουν πολύ απλά λόγο αλλοδαπής πινακίδας.

Αεροπλανάκι ,αν δεν σου βγαίνει το budjet νοικιάζεις ένα Swift n/a 160 hp ,γυμνό με roll cage και δυο bucket's ,αν σου βγαίνει παίρνεις ότι θέλεις και ορμάς μέσα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά θα πρέπει να κατανοήσεις τις δυσκολίες και το ποσοστό επιτυχίας σε κάτι που κάνεις καθαρά για απόλαυση.

Το σεπτέμβρη του '12 (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=14972) είχα κλείσει ιντερνετικά για δύο γύρους ενα swift και ξεκίνησα να πάω ,τελικά επειδή πήγα κυριακή και όχι καθημερινή χάλασε το deal γιατί μου ζητούσαν μεγαλύτερο πακέτο για 5 γύρες.
Τελικά μπήκα με 330 Ε93,του ξαδέρφου μου και ΟΛΑ ΚΑΛΑ thumb


https://www.youtube.com/watch?v=-LwAGJSos-s

:original:

mark e92
16-10-15, 11:21
Απ ότι κατάλαβα μιλάμε για ΤΟ μαϊμού ε;

ghost-rider
16-10-15, 11:25
Απ ότι κατάλαβα μιλάμε για ΤΟ μαϊμού ε;

Eεεεε...
Εχει κοτσαρει 6κυλινδρο μπιτουρμπο απο τογιοτα σουπρα...

Δεν ειναι οτι σηκωσε διλιτρο 6κυλινδρο και εβαλε τριλιτρο 6κυλινδρο...

Δεν ειναι καν bmw η μηχανη...

mark e92
16-10-15, 11:27
Eεεεε...
Εχει κοτσαρει 6κυλινδρο μπιτουρμπο απο τογιοτα σουπρα...

Δεν ειναι οτι σηκωσε διλιτρο 6κυλινδρο και εβαλε τριλιτρο 6κυλινδρο...

Δεν ειναι καν bmw η μηχανη...

Δηλαδή δεν είναι να πας λαϊκή :th_Laie_67-1:

///Mitsos
16-10-15, 13:03
παντως φιλε μου εγω οταν επστρεφα απο γερμανια ελλαδα με το αμαξι που ειχαμε αγορασει απο εκει στην Autobahn μας σταματησαν και τσεκαρισαν το αμαξι τον αριθμο πλαισου μην και τυχον ηταν κλεμμενο ή μαιμου......οποτε καλυτερα μην το διακινδυνευσεις.......

compactM3
16-10-15, 13:47
και απο τον αλλο μηνα, ετοιμαστειτε..... τα ιδια θα γινονται και στα Ελληνικα ΚΤΕΟ οπως σας ειχε προειδοποιησει......

προσεξτε πολυ, ακομα και αν το ΚΤΕΟ σας περασει (που δεν νομιζω να το ρισκαρουν απο εδω και μπρος) και σας κανουν ελεγχο στο δρομο, αλοιμονο σας........
ακομα και στους απλους ελεγχους στο δρομο, εχουν εντολη να ανοιγουν καπο πλεον για φοροδιαφυγη....

μην πει κανεις δεν το ηξερα..............

dimsour9
16-10-15, 15:47
Το ιδιο θα συμβει και στην μετατροπη?
Αν καποιος εχει τουρμπισει το μοτερ του η εχει βαλει κομπρεσσορα τι γινεται??

BMW2jz
16-10-15, 18:11
γαματα....δεν ειναι το μπατζετ το θεμα το θεμα ειναι μη πεσω σε κανα ****** κ το τραβηξει στα ακρα κ παει για κατασχεση φαση ...που ειναι πολυ ακραιο τιμολογιο κινητηρα εχω το αμαξι δεν ειναι κανα κλεμμενο το πολυ πολυ να με υποχρεωσουν να το μετατρεψω στην αρχικη του μορφη κ τελος..βεβαια τα σεναρια ολα ειναι πιθανα...εδω στο νησι εγινε πριν κανα 6μηνο ντου απο καινουριο δοικητη της αστυνομιας κ επειδη επιασαν ενα βλαμμενο με οπελ κ μεγαλο μοτερ μεσα το τραβηξαν κατω στο τμημα χεστηκε κ αρχισε να δινει διαφορους που εχουν αλλαξει μοτερ κ ετσι τον αφησαν με την προυποθεση να αλλαξει κινητηρα...βεβαια μετα απο αυτο οι ******* ανοιγαν καπω σε οοοοολα...μεχρι που σταματησαν bmw φιλου μαματο 316 κ επειδη ειχε κολαρα σωληνωσεις κ βαμμενα καπακια μηχανης τον τραβηξαν στο τμημα γτ δεν πιστευαν οτι ειναι ο κινητηρας του....χεχεχεχεμιλαμε για ζωα τελειως...τεσπα..πρασινη καρτα παιρνω αν θελω απο την ασφαλεια κανονικα αφου με ενοχλουν κιολας καθε φορα που την ανανεωνω αν τη χρειαζομαι....οπως ειχα πει κ πιο πριν εχω φτασει μεχρι Ρουμανια βουλγαρια τη γυρισα ολη φαγαμε κ κληση για ταχυτητα τους λαδωσαμε κ φυγαμε απλα εκει προς ιταλια βενετια κ πανω δεν εχω ιδεα τι γινεται κ ποσο αυστηρα ειναι τα πραγματα γι'αυτο ανοιξα το θρεντ να δω ποσο ρισκο παιρνω κ τι κινδυνους διατρεχω Αν με σταματησουν σε τετοιες χωρες...

BMW2jz
16-10-15, 18:13
παντως φιλε μου εγω οταν επστρεφα απο γερμανια ελλαδα με το αμαξι που ειχαμε αγορασει απο εκει στην Autobahn μας σταματησαν και τσεκαρισαν το αμαξι τον αριθμο πλαισου μην και τυχον ηταν κλεμμενο ή μαιμου......οποτε καλυτερα μην το διακινδυνευσεις.......

τι αμαξι αγορασες ρε αδερφε αν επιτρεπεται?για να δω στο περιπου τι τους τραβαει την προσοχη κ πως ηταν???:original:

BMW2jz
16-10-15, 18:36
Δηλαδή δεν είναι να πας λαϊκή :th_Laie_67-1:

φιλε μαρκ κ λα'ι'κη παει κ γαμαει οτι πατατα κυκλοφορει εκει επειδη σε ακουω καπωςthumb

BMW2jz
16-10-15, 18:41
Στα είπαν τα παιδιά ,μην το ρισκάρεις καθόλου ...
Δεν υπάρχει περίπτωση να περάσεις τόσα κράτη και να μην σε σταματήσουν πολύ απλά λόγο αλλοδαπής πινακίδας.

Αεροπλανάκι ,αν δεν σου βγαίνει το budjet νοικιάζεις ένα Swift n/a 160 hp ,γυμνό με roll cage και δυο bucket's ,αν σου βγαίνει παίρνεις ότι θέλεις και ορμάς μέσα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά θα πρέπει να κατανοήσεις τις δυσκολίες και το ποσοστό επιτυχίας σε κάτι που κάνεις καθαρά για απόλαυση.

Το σεπτέμβρη του '12 (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=14972) είχα κλείσει ιντερνετικά για δύο γύρους ενα swift και ξεκίνησα να πάω ,τελικά επειδή πήγα κυριακή και όχι καθημερινή χάλασε το deal γιατί μου ζητούσαν μεγαλύτερο πακέτο για 5 γύρες.
Τελικά μπήκα με 330 Ε93,του ξαδέρφου μου και ΟΛΑ ΚΑΛΑ thumb

https://www.youtube.com/watch?v=-LwAGJSos-s

:original:

σωπα ρε φιλε εχεις τη δυνατοτητα να νοικιασεις αμαξι κ μ3 κιολας??ακου εκει δυνατοτητες...κ πως τα εμπιστευονται στον καθενα???ωραιος παντως σε ζηλευω....:hyper:

BMW2jz
16-10-15, 18:47
Το βάζεις σε νταλίκα στο πάει πιστά και είσαι έτοιμος.. Εσύ πας με αεροπλάνο κύριος και καλές γύρες




Sent from my Microsoft Lumia

πολυ καλη η ιδεα σου αδερφε...κ ποσο θα στοιχισει αυτο?με εισητηρια κ καυσιμα ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ....:crying: για το φορτηγο μιλαμε ετσι?

atha
16-10-15, 19:22
pinakides exagogis travane prosoxi , opos kai otidipote pinakida ektos germania ,ollandia , austria gallia kai skandinavia . proteraiotita sto na stamatisoun exoun oi polonoi kai genikos oi anatolikoi , meta oi mesogeioi

compactM3
16-10-15, 20:48
γαματα....δεν ειναι το μπατζετ το θεμα το θεμα ειναι μη πεσω σε κανα ****** κ το τραβηξει στα ακρα κ παει για κατασχεση φαση ...που ειναι πολυ ακραιο τιμολογιο κινητηρα εχω το αμαξι δεν ειναι κανα κλεμμενο το πολυ πολυ να με υποχρεωσουν να το μετατρεψω στην αρχικη του μορφη κ τελος..βεβαια τα σεναρια ολα ειναι πιθανα...εδω στο νησι εγινε πριν κανα 6μηνο ντου απο καινουριο δοικητη της αστυνομιας κ επειδη επιασαν ενα βλαμμενο με οπελ κ μεγαλο μοτερ μεσα το τραβηξαν κατω στο τμημα χεστηκε κ αρχισε να δινει διαφορους που εχουν αλλαξει μοτερ κ ετσι τον αφησαν με την προυποθεση να αλλαξει κινητηρα...βεβαια μετα απο αυτο οι ******* ανοιγαν καπω σε οοοοολα...μεχρι που σταματησαν bmw φιλου μαματο 316 κ επειδη ειχε κολαρα σωληνωσεις κ βαμμενα καπακια μηχανης τον τραβηξαν στο τμημα γτ δεν πιστευαν οτι ειναι ο κινητηρας του....χεχεχεχεμιλαμε για ζωα τελειως...τεσπα..πρασινη καρτα παιρνω αν θελω απο την ασφαλεια κανονικα αφου με ενοχλουν κιολας καθε φορα που την ανανεωνω αν τη χρειαζομαι....οπως ειχα πει κ πιο πριν εχω φτασει μεχρι Ρουμανια βουλγαρια τη γυρισα ολη φαγαμε κ κληση για ταχυτητα τους λαδωσαμε κ φυγαμε απλα εκει προς ιταλια βενετια κ πανω δεν εχω ιδεα τι γινεται κ ποσο αυστηρα ειναι τα πραγματα γι'αυτο ανοιξα το θρεντ να δω ποσο ρισκο παιρνω κ τι κινδυνους διατρεχω Αν με σταματησουν σε τετοιες χωρες...

αυτοκινητο με αδηλωτο μοτερ, ΔΕΝ ειναι ασφαλισμενο σε περπτωση ατυχηματος και παει για κακουργημα. και οχι, αν το μαθει η ασφαλεια σου ΔΕΝ θα παρεις ποτε πρασινη καρτα.
αν παρεις πρασινη καρτα και σε πιασουν, θα σου κανει μηνυση για απατη η ασφαλεια σου.

α) εισαι ανασφαλιστος
β) πας για φοροδιαφυγη
γ) δεν ισχυει το ΚΤΕΟ σου.

αν δεν μπορεις να τα καταλαβεις αυτα, κανε οτι νομιζεις.
αν ψαξεις λιγο εδω μεσα, εχω κανει ολοκληρη αναλυση σε τι προβλημα εχω μπλεξει εγω με μοτερ BMW !!!!

compactM3
16-10-15, 20:49
Το ιδιο θα συμβει και στην μετατροπη?
Αν καποιος εχει τουρμπισει το μοτερ του η εχει βαλει κομπρεσσορα τι γινεται??

αν το μοτερ ειναι αυτο που λεει η αδεια και περνας ρυπους και ορια ηχορυπανσης, εισαι ενταξει.
αν οχι, εχεις προβλημα.

BMW2jz
16-10-15, 20:53
αυτοκινητο με αδηλωτο μοτερ, ΔΕΝ ειναι ασφαλισμενο σε περπτωση ατυχηματος και παει για κακουργημα. και οχι, αν το μαθει η ασφαλεια σου ΔΕΝ θα παρεις ποτε πρασινη καρτα.
αν παρεις πρασινη καρτα και σε πιασουν, θα σου κανει μηνυση για απατη η ασφαλεια σου.

α) εισαι ανασφαλιστος
β) πας για φοροδιαφυγη
γ) δεν ισχυει το ΚΤΕΟ σου.

αν δεν μπορεις να τα καταλαβεις αυτα, κανε οτι νομιζεις.
αν ψαξεις λιγο εδω μεσα, εχω κανει ολοκληρη αναλυση σε τι προβλημα εχω μπλεξει εγω με μοτερ BMW !!!!

σε σταματησαν δηλ σε ταξιδι κ το τραβηξαν στα ακρα?η εκανες μαλακιες κ σε σταμπαραν....εχει διαφορα απο το ποσο προκαλεις κ την τυχη σου...

mark e92
17-10-15, 07:51
φιλε μαρκ κ λα'ι'κη παει κ γαμαει οτι πατατα κυκλοφορει εκει επειδη σε ακουω καπωςthumb

Το ότι είναι γρήγορο δεν λέει κάτι.
Έχεις καταλάβει ότι χάλασες ένα σκασμό λεφτά και αμάξι δεν έχεις;

compactM3
17-10-15, 16:09
σε σταματησαν δηλ σε ταξιδι κ το τραβηξαν στα ακρα?η εκανες μαλακιες κ σε σταμπαραν....εχει διαφορα απο το ποσο προκαλεις κ την τυχη σου...

Με σταματησαν για ελεγχο μεσα στην Γλυφαδα η ομαδα δελτα, και ανοιξαν καπο, και ειχα τιμολογια, και φτιαχτηκε μεσα σε εξουσιοδωτημενο για 9 μηνες με ολα γνησια και καινουρια, και ειχα και 22 μερες διορια να το δηλωσω και κατεληξα στην τροχαια οπου κρατησαν και το αυτοκινητο για 20 μερες μεχρι να αποφασισουν τι να το κανουν γιατι και παρανομος ΔΕΝ ημουν αλλα και να το δηλωσω ΔΕΝ μπορουσα βαση της νεας νομοθεσιας.
Μου εχουν κρατησει στο υπουργειο την αδεια, αλλα οχι τις πινακιδες.
Το ΚΤΕΟ μου εληξε πριν ενα μηνα και δεν μπορω καν να το παω να το ξαναπερασω. Το αυτοκινητο ειναι 22 μηνες σε υπογειο γκαραζ ακουνητο.
Οσο και να προσπαθεις να κανεις τον πονηρο, σε μενα δεν πιανει.
Οτι σας περιγραφω (ψαξε τα ποστ μου) ειναι μεσα απο το υπουργειο που παλευω να αλλαξω την νομοθεσια.

Πονηριες αλλου.
Το οτι σταθηκες κωλοφαρδος και ακομα δεν σου εχουν ανοιξει καπο, δεν σημαινει οτι η τυχη σου δεν τελειωνει σε λιγο......
ΔΕΝ περνας ΚΤΕΟ πλεον, ΑΡΑ δεν μπορεις να το ΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ και πας και για ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ.

compactM3
17-10-15, 16:10
Το ότι είναι γρήγορο δεν λέει κάτι.
Έχεις καταλάβει ότι χάλασες ένα σκασμό λεφτά και αμάξι δεν έχεις;

ουτε μεταπωλητικη αξια εχει πια γιατι και αδηλωτο ειναι και με μοτερ ΤΟΥΟΤΑ.......
μονο για ντριφταδικο κανει πλεον

A8hnaios
17-10-15, 16:20
Το νημα παει παααλι για δηλωμενες αδηλωτες μετατροπες... :facepalm:



:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

BMW2jz
17-10-15, 16:42
Το ότι είναι γρήγορο δεν λέει κάτι.
Έχεις καταλάβει ότι χάλασες ένα σκασμό λεφτά και αμάξι δεν έχεις;

το οτι μου καρφωθηκε να παω ταξιδι ΞΑΝΑ μετα απο 3 χρονια φιλε δεν σημαινει οτι δεν εχω αμαξι...Βεβαια ο φοβος υπαρχει γτ τον τελευταιο χρονο εχει αναζωπυρωθει η κατασταση με τους αλλαγμενους κινητηρες κ ετσι...γι'αυτο κ το συζηταω μαζι σας κ παιρνω γνωμες για να αποφασισω...Αν ο νομος εφαρμοστει παντου σε ολη την Ελλαδα κ σε ολους τοτε δεν θα κυκλοφορει κανεις η θα κυκλοφορουν οι μισοι....ακομα κ ενα απλο συμβατικο αυτοκινητο οταν χαλασει ο κινητηρας κ χρηζει αντικαταστασης ο ιδιοκτητης τι παει κ κανει το δηλωνει??τουλαχιστον εδω στα νησια δεν ισχυει κατι τετοιο...εδω δεν υπαρχει ΚΑΝ ΚΤΕΟ να περασεις το αυτοκινητο....κ για να σου αποδειξω τι μπουρδελο ειμαστε φιλος ειχε ραλλυ πεζο 106 κ το 2010 ειχε ερθει κινητη μοναδα κτεο με εναν υπαλληλο κ περνουσε τα αμαξια κτεο...ΟΛΟΙ εσπευσαν να περασουν οπως κ ο φιλος μου...πληρωσε παραβολα τα παντα ολα...φευγει παει αθηνα τον σταματανε κ του ριχνουν 500 ευρω προστιμο γιατι αυτο το κτεο του ειπαν δεν υφιστανται....κ μενει ******ς....ακομα τρεχει...θελω να πω οτι ολα ειναι σχετικα...εγω εδω κυκλοφορω κανονικα πληρωνω την ασφαλεια μου χωρις να δινω κ πολλα δικαιωματα...βεβαια ο νομος υπαρχει το θεμα ειναι οτι δεν εφαρμοζεται σωστα κ σε ολους....Παρε παραδειγμα το καπνισμα στους κλειστους χωρους....βλεπεις να εφαρμοζεται κατι???ολα σχετικα ειναι φιλε για το τι αμαξι εχει ο καθενας η δεν εχει οπως λες.Κ στην τελικη ετσι οπως εχει ερθει η κατασταση χαιρομαι που ''φοροδιαφευγω'' 1400 κυβικα απο το μπουρδελοκρατος....γτ κ να τα πληρωνα απλα θα ενιωθα πιο ******ς....:fountwtis:

BMW2jz
17-10-15, 16:46
ουτε μεταπωλητικη αξια εχει πια γιατι και αδηλωτο ειναι και με μοτερ ΤΟΥΟΤΑ.......
μονο για ντριφταδικο κανει πλεον

ειδικα σε μεταπωλητικη αξια φιλε αξιζει πολλα πιο πολλα αρκει να ερθει ο καταλληλος ενδιαφερομενος....κ επισης κ με το μαμα μοτερ να ηταν οταν το 2007 εγω το πληρωσα 25000 τωρα που κυμαινονται στα 6-7000 οποιος το δινει για μενα η ειναι κανας φραγκατος η ειναι κανας ******ς...γτ δεν υπαρχει αλλη εξηγηση...thumb

BMW2jz
17-10-15, 16:52
Με σταματησαν για ελεγχο μεσα στην Γλυφαδα η ομαδα δελτα, και ανοιξαν καπο, και ειχα τιμολογια, και φτιαχτηκε μεσα σε εξουσιοδωτημενο για 9 μηνες με ολα γνησια και καινουρια, και ειχα και 22 μερες διορια να το δηλωσω και κατεληξα στην τροχαια οπου κρατησαν και το αυτοκινητο για 20 μερες μεχρι να αποφασισουν τι να το κανουν γιατι και παρανομος ΔΕΝ ημουν αλλα και να το δηλωσω ΔΕΝ μπορουσα βαση της νεας νομοθεσιας.
Μου εχουν κρατησει στο υπουργειο την αδεια, αλλα οχι τις πινακιδες.
Το ΚΤΕΟ μου εληξε πριν ενα μηνα και δεν μπορω καν να το παω να το ξαναπερασω. Το αυτοκινητο ειναι 22 μηνες σε υπογειο γκαραζ ακουνητο.
Οσο και να προσπαθεις να κανεις τον πονηρο, σε μενα δεν πιανει.
Οτι σας περιγραφω (ψαξε τα ποστ μου) ειναι μεσα απο το υπουργειο που παλευω να αλλαξω την νομοθεσια.

Πονηριες αλλου.
Το οτι σταθηκες κωλοφαρδος και ακομα δεν σου εχουν ανοιξει καπο, δεν σημαινει οτι η τυχη σου δεν τελειωνει σε λιγο......
ΔΕΝ περνας ΚΤΕΟ πλεον, ΑΡΑ δεν μπορεις να το ΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ και πας και για ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ.

τωρα εδω ειναι αυτη η περιπτωση που λεμε αν σου κατσει κ το τραβηξουν στα ακρα...:shok:καλα ετσι βολτα πηγαινες κ σε σταματησαν κ σε ξεβρακωσαν??μηπως σε ειχαν βαλει στο ματι?κ στην περιπτωση σου τι σου λενε οτι θα το κρατανε αυτοι?:shok:πωωω....

pilot
17-10-15, 16:59
Παίδες η ουσία του πράγματος είναι άλλη! Οκ, γλυτώνεις τέλη, τεκμήρια και λοιπές μπούρδες μου μας έχουν φορτώσει, οκ το ασφαλίζεις το αμάξι, δεν προκαλείς κλπ κλπ...Έχει σκεφτεί κανείς τι θα γίνει αν εμπλακεί σε ΔΥΣΤΎΧΗΜΑ?? Φταίει δεν φταίει!! Και όταν λέω δυστύχημα εννοώ με θάνατο! Εκεί λοιπόν που τα ποσά των ασφαλειών ξεπερνούν τα 500 χιλιαρικάκια έχετε την εντύπωση οτι δεν θα το ψάξουν? Θα σας καλύψουν?? Κλείνει το σπίτι σας μια και καλή!! Στην κυριολεξία!

A8hnaios
17-10-15, 17:03
Aυτο ακριβως ειπα και γω Γιωργο στη Δευτερη σελιδα του νηματος... Αν γινει κατι τετοιο τη ''μαμησες '' (https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=551743&postcount=14)

scania124
17-10-15, 17:11
θα βγω για λιγο offtopic.........θελω να δω αναλυτικα τι εχεις κανει στο 46αρι σου!!!!!!:viannen_01::viannen_01::viannen_01::v iannen_01::viannen_01::viannen_01::viannen_01::via nnen_01::viannen_01::viannen_01::viannen_01:
:warriorsmiley::warriorsmiley::warriorsmiley::warr iorsmiley:.......ολα αναλυτικα ......ανοιξε ενα νεο θρεντ ......αναμενω με αγωνια!

BMW2jz
17-10-15, 17:21
θα βγω για λιγο offtopic.........θελω να δω αναλυτικα τι εχεις κανει στο 46αρι σου!!!!!!:viannen_01::viannen_01::viannen_01::v iannen_01::viannen_01::viannen_01::viannen_01::via nnen_01::viannen_01::viannen_01::viannen_01:
:warriorsmiley::warriorsmiley::warriorsmiley::warr iorsmiley:.......ολα αναλυτικα ......ανοιξε ενα νεο θρεντ ......αναμενω με αγωνια!

anemos pizza ρε με δουλευεις ποιος εισαι??? εχω κ εγω πιζζερια με το ονομα ΑΝΕΜΟΣ...κ εκτος αυτου το εχω ανοιξει το θρεντ απο το 12 νομιζω κ εχω ανεβασει κ φωτο...:thumbsup:

BMW2jz
17-10-15, 17:26
παντως προσφατα που πηγε ο ΜΑΚΗΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ Nurburing αλλα εκανε τουρ μαζι με αλλο ενα 92αρι ενα 36αρι κ ενα χοντα ιντεγκρα τον ρωτησα να μου πει τη γνωμη του κ μου ειπε ολα σχετικα ειναι φιλε εμεις στο πηγαινε μας σταματησαν στο μονακο κ μας ανοιξαν καπω στα 92αρια μονο...τωρα με αυτη τη λογικη μπορει κ να σκοτωθεις μην πας...κ νομιμος να εισαι ρισκο ειναι κ παλι απλα το θεμα του μοτερ ειναι ενα ρισκο παραπανω...

ghost-rider
17-10-15, 18:11
ακομα κ ενα απλο συμβατικο αυτοκινητο οταν χαλασει ο κινητηρας κ χρηζει αντικαταστασης ο ιδιοκτητης τι παει κ κανει το δηλωνει??

Δεν χρειαζεται να το δηλωσεις οταν βαζεις ιδιο κινητηρα με αυτον που βγαζεις.

Ασε που οταν χαλασει ο κινητηρας ειναι μια γ@μ@τη ευκαιρια για να φτιαξεις κατι αντισυμβατικο με τον συμβατικο σου κορμο.

wheelman
17-10-15, 18:17
Δεν χρειαζεται να το δηλωσεις οταν βαζεις ιδιο κινητηρα με αυτον που βγαζεις.

Ασε που οταν χαλασει ο κινητηρας ειναι μια γ@μ@τη ευκαιρια για να φτιαξεις κατι αντισυμβατικο με τον συμβατικο σου κορμο.

Με το δικό σου μοτερ οκ, να το καταλάβω.
Εγώ ο καψερός με το Μ43 τι αντισυμβατικό να κάνω
:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Nikos!
17-10-15, 18:21
παντως προσφατα που πηγε ο ΜΑΚΗΣ ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ Nurburing αλλα εκανε τουρ μαζι με αλλο ενα 92αρι ενα 36αρι κ ενα χοντα ιντεγκρα τον ρωτησα να μου πει τη γνωμη του κ μου ειπε ολα σχετικα ειναι φιλε εμεις στο πηγαινε μας σταματησαν στο μονακο κ μας ανοιξαν καπω στα 92αρια μονο...τωρα με αυτη τη λογικη μπορει κ να σκοτωθεις μην πας...κ νομιμος να εισαι ρισκο ειναι κ παλι απλα το θεμα του μοτερ ειναι ενα ρισκο παραπανω...

Ε βέβαια.

Το ξανασκεφτηκα, λέω να πας.

Sent from my D6603 using Tapatalk

ghost-rider
17-10-15, 18:27
Με το δικό σου μοτερ οκ, να το καταλάβω.
Εγώ ο καψερός με το Μ43 τι αντισυμβατικό να κάνω
:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Κ όμως...
Το δικό σου είναι αυτό που προσφέρεται για αντισυμβατικές καταστάσεις.

BMW2jz
17-10-15, 18:40
Ε βέβαια.

Το ξανασκεφτηκα, λέω να πας.

Sent from my D6603 using Tapatalk

νταξ τωρα με επεισες..:thumbsdown:

ΔημήτρηςΜ3
17-10-15, 18:51
Τι εννοείται να εχει ίδιους αριθμούς!
Ξέρετε που ειναι οι αριθμοί ;;;;
Ας πούμε στο Μ3 θελει να ανεβεί σε ράμπα το αμαξι
Και ας πούμε οτι εχει ίδιους αριθμούς αλλα κυβικά τοτε
Τι γινετε δλδ! Τι του λέμε αλες γκουτ σιρ μπάι μπάι ;;;;;

BMW2jz
17-10-15, 18:55
Δεν χρειαζεται να το δηλωσεις οταν βαζεις ιδιο κινητηρα με αυτον που βγαζεις.

Ασε που οταν χαλασει ο κινητηρας ειναι μια γ@μ@τη ευκαιρια για να φτιαξεις κατι αντισυμβατικο με τον συμβατικο σου κορμο.

ξερεις ποσα σμαρτ πεζο σταρλετ κυκλοφορουν με αλλαγμενο κινητηρα???ΑΑΑΑΠΕΙΡΑ...κ διαφορετικο απο τον στοκ...κ περνουν κτεο κανονικα...προσφατα ενας φιλος πουλησε το μοτερ του toyota celica με τα 190 κ το πηρε ενα παλικαρι απο αθηνα που εχει ιδιο αμαξι με τα 140 εκει τωρα τι θα καταλαβουν????τεσπα ολα ειναι το που θα πεσεις τελικα...:rally:

ghost-rider
17-10-15, 19:39
φιλε στο τσελικα 99% δε θα καταλαβει κανεις τπτ.
Οντως ειναι πολυ ασφαλης μοντα.
Καταλαβαινεις οτι αυτο που εχεις φτιαξει ουδεμια επαφη εχει με το τσελικα που σηκωσε 140αρι 1,8 για να βαλει 190αρι 1,8?
Εχεις βαλει τογιοτα μεσα.
Δεν σηκωσες Β22 και εμπαξες Β30.
Εσυ εχεις κανει φευγατο swap.

Bazil Van Sinner
17-10-15, 20:37
Nα πας και να μας πεις πως πέρασες thumb

BMW2jz
17-10-15, 21:17
φιλε στο τσελικα 99% δε θα καταλαβει κανεις τπτ.
Οντως ειναι πολυ ασφαλης μοντα.
Καταλαβαινεις οτι αυτο που εχεις φτιαξει ουδεμια επαφη εχει με το τσελικα που σηκωσε 140αρι 1,8 για να βαλει 190αρι 1,8?
Εχεις βαλει τογιοτα μεσα.
Δεν σηκωσες Β22 και εμπαξες Β30.
Εσυ εχεις κανει φευγατο swap.

εδω ακριβως θελω να καταληξω ρε φιλαρακι...τι σημασια εχει αν ειναι τοσο διαφορετικο το μοτερ...η παρανομια ειναι ιδια κ με ενα σμαρτ...δηλαδη στο νομο του καπνισματος παιζει ρολο αν σε πιασουν με πουρο η με στριφτο???δηλαδη αν ειχα το μαμα μοτερ κ το ειχα φτασει 1000 αλογα τι θα μου ελεγε οτι ενταξει εισαι φυγε αφου ειναι αυτο το μοτερ κ αφου εχεις κ κτεο??:hystericalbs1:

scania124
17-10-15, 21:22
anemos pizza ρε με δουλευεις ποιος εισαι??? εχω κ εγω πιζζερια με το ονομα ΑΝΕΜΟΣ...κ εκτος αυτου το εχω ανοιξει το θρεντ απο το 12 νομιζω κ εχω ανεβασει κ φωτο...:thumbsup:

Γειά σου ρε συνάδελφε. ......μας χωρίζουν μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα. .....νέους πόρους εγώ. ...Λέρο εσύ.
Βρες το θρεντ και ριχτό να το δω.:thanks:

mark e92
17-10-15, 21:31
δηλαδη αν ειχα το μαμα μοτερ κ το ειχα φτασει 1000 αλογα τι θα μου ελεγε οτι ενταξει εισαι φυγε αφου ειναι αυτο το μοτερ κ αφου εχεις κ κτεο??:hystericalbs1:

Νομίζω ότι τότε δεν θα είχες τόσο μεγάλο πρόβλημα.
Όταν λέω δεν έχεις αμάξι εννοώ ότι δεν μπορείς να το χαρείς όπου και οπότε θέλεις.

JiMk86
17-10-15, 21:41
Νομίζω ότι τότε δεν θα είχες τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Όταν λέω δεν έχεις αμάξι εννοώ ότι δεν μπορείς να το χαρείς όπου και οπότε θέλεις.


Όλο το θέμα είναι η αλλαγή κινητήρα με μεγαλύτερου κυβισμού και μη δηλωσή σημαίνει φοροδιαφυγή. Αυτό είναι το αδίκημα..

Άρα αν κάνεις τον εργοστασιακό κινητήρα 1000 άλογα κ περνάς κτεο είναι νόμιμος.

Πάντως αν το αμάξι ήταν 3000κυβικά μαμά, 99% δε θα είχες θέμα μιας κ ο νόμος λέει αλλαγή κινητήρα με κινητήρα ίδιου κυβισμού δε θεωρήτε αλλαγή οπότε δε χρειάζεται αλλαγή στην άδεια.

Στο θέμα μας πήγαινε σαν άνθρωπος μαζί σου να έχεις τα τιμολόγια, δε σε ακουμπάει κανείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

///Mitsos
17-10-15, 22:48
τι αμαξι αγορασες ρε αδερφε αν επιτρεπεται?για να δω στο περιπου τι τους τραβαει την προσοχη κ πως ηταν???:original:

ενα αουντι α3.....ισως επειδη ειχαμε και τσολ πινακιδες να ηταν ενας λογος παραπανω να μας σταματησουν.........

katsaraios
17-10-15, 23:07
Mια βομβα να γλυτωσουμε μια και καλη:facepalm::facepalm::facepalm:

diosak
18-10-15, 00:05
Ο νόμος λέει:

"Επιτρέπεται η αντικατάσταση ή η διασκευή των κινη− τήρων των πάσης κατηγορίας μηχανοκίνητων οχημάτων υπό τις εξής προϋποθέσεις:
2.1. Το καύσιμο, η πραγματική ή η φορολογήσιμη ισχύς του νέου κινητήρα να επιτρέπεται από τις για κάθε περίπτωση ισχύουσες διατάξεις.
2.2. Να είναι τεχνικά δυνατή η ασφαλής και λειτουρ− γικά ορθή, σύμφωνα με τις ανάλογες προδιαγραφές και τους κανόνες της τέχνης, τοποθέτηση και συνερ− γασία του νέου κινητήρα, με τα υπόλοιπα συστήματα του αυτοκινήτου.
2.3. Ο κυλινδρισμός και η πραγματική ισχύς του νέου κινητήρα, θα πρέπει να προβλέπονται ή να εγκρίνονται από το εργοστάσιο κατασκευής του αυτοκινήτου, για τον συγκεκριμένο τύπο οχήματος, ή να περιλαμβάνονται μέσα στα όρια κυλινδρισμού και πραγματικής ισχύος που προβλέπονται από το εργοστάσιο κατασκευής, για τον συγκεκριμένο τύπο οχήματος. Επίσης, πέραν των οριζομένων στο ανωτέρω εδάφιο, η πραγματική ισχύς ή/και ο κυλινδρισμός δεν μπορεί να διαφέρει παρά μόνο μέχρι 25%, σε σχέση με τα μεγέθη του αρχικού κινητήρα. Ειδικά προκειμένου περί αλλαγής κινητήρων σε λεωφορεία, τότε το ανωτέρω ποσοστό μπορεί να φτάσει μέχρι και 50% προς τα πάνω ή μέχρι και 15% προς τα κάτω. Τα αναφερόμενα στο παρόν εδάφιο ισχύουν, εκτός και ορίζεται διαφορετικά από το εργοστάσιο κατασκευής του οχήματος.
2.4. Ειδικά για οχήματα αντιρρυπαντικής τεχνολογίας θα πρέπει οι εκπομπές καυσαερίων που παρουσιάζουν με το νέο κινητήρα να είναι ίσες ή μικρότερες από τα αντίστοιχα προς το νέο κυλινδρισμό τους όρια, όπως ορίζεται παρακάτω."

https://www.yme.gr/index.php?tid=679
https://www.yme.gr/getfile.php?id=2542

Συνεπώς, όπως έχει ειπωθεί και στο θέμα περί νομιμοποίησης μετατροπών, από τη στιγμή που η BMW δεν έβγαλε ποτέ το αμάξι με κινητήρα Toyota (όσο τέλειος και να φαντάζει ο 2jz), το αμάξι δεν είναι για πουθενά. Κι επειδή έξω μάλλον δεν ειναι μπανανία, καλύτερα να μην το επιχειρήσεις!

Sent from my OnePlus One using Tapatalk

compactM3
18-10-15, 01:29
τωρα εδω ειναι αυτη η περιπτωση που λεμε αν σου κατσει κ το τραβηξουν στα ακρα...:shok:καλα ετσι βολτα πηγαινες κ σε σταματησαν κ σε ξεβρακωσαν??μηπως σε ειχαν βαλει στο ματι?κ στην περιπτωση σου τι σου λενε οτι θα το κρατανε αυτοι?:shok:πωωω....

ρε φιλε, η Αθηνα δεν ειναι Λερος να με εχουν βαλει στο ματι.
δεν ειναι καν το καθημερινο μου αυτοκινητο.....
9 μηνες στο συνεργειο ηταν, μια εβδομαδα στο δρομο.....

ΠΛΕΟΝ ΣΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΘΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΠΟ. τι δεν καταλαβες ?

compactM3
18-10-15, 01:33
Όλο το θέμα είναι η αλλαγή κινητήρα με μεγαλύτερου κυβισμού και μη δηλωσή σημαίνει φοροδιαφυγή. Αυτό είναι το αδίκημα..

Άρα αν κάνεις τον εργοστασιακό κινητήρα 1000 άλογα κ περνάς κτεο είναι νόμιμος.

Πάντως αν το αμάξι ήταν 3000κυβικά μαμά, 99% δε θα είχες θέμα μιας κ ο νόμος λέει αλλαγή κινητήρα με κινητήρα ίδιου κυβισμού δε θεωρήτε αλλαγή οπότε δε χρειάζεται αλλαγή στην άδεια.

Στο θέμα μας πήγαινε σαν άνθρωπος μαζί σου να έχεις τα τιμολόγια, δε σε ακουμπάει κανείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

κανεις λαθος, τον τσιμπανε.
πρεπει να ειναι πριν τις 30 μερες διορια που εχεις για να το δηλωσεις ΚΑΙ να εχει χαρτι απο την BMW Hellas οτι το εργοστασιο εγκρινει αυτη την μετατροπη. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

compactM3
18-10-15, 01:40
Το νημα παει παααλι για δηλωμενες αδηλωτες μετατροπες... :facepalm:



:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

μα αυτο ειναι το θεμα του, ρωταει την γνωμη μας, του την λεμε, μας λεει απ' εξω απ' εξω λαλακες, και προσπαθει να βρει δικαιολογιες και επιχειρηματα για να μας αποδειξει οτι εμεις ειμαστε λαθος για τους λογους που αυτος φοβαται να παει ταξιδι ....... :whistle::whistle::whistle:

εγω με αυτο δεν θα πλησιαζα ουτε στην Αθηνα......

να δω τι θα το κανει τωρα που ερχεται το περιουσιολογιο......................

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

stef
18-10-15, 07:19
Ρε παιδιά sorry κιόλας αλλά εμείς φταίμε που του απαντάμε. Ας πάει όπου θέλει & να κάνει ότι θέλει!
Όποιος έχει χρήματα και μπορεί το φορτώνει σε νταλίκα, παίρνει την business class της Aegean φτάνει Μόναχο και πάει Sheraton για διαμονή.
Την επόμενη πάει Ring να βρει αμάξι του όπου θα του πουν το γνωστό ποίημα...
Μην ασχολείστε άλλο, δεν αξίζει

mark e92
18-10-15, 10:12
Ούτε τιμολόγια μπορεί να έχει μαζί του.
Τι ημερομηνία θα έχει; αφού πρέπει μέσα σε ορισμένο χρονικό διάστημα να δηλωθεί αν δηλώνεται.

Nikos!
18-10-15, 10:35
μα αυτο ειναι το θεμα του, ρωταει την γνωμη μας, του την λεμε, μας λεει απ' εξω απ' εξω λαλακες, και προσπαθει να βρει δικαιολογιες και επιχειρηματα για να μας αποδειξει οτι εμεις ειμαστε λαθος για τους λογους που αυτος φοβαται να παει ταξιδι ....... :whistle::whistle::whistle:

εγω με αυτο δεν θα πλησιαζα ουτε στην Αθηνα......

να δω τι θα το κανει τωρα που ερχεται το περιουσιολογιο......................

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Γιαυτό έγραψα πριν ας πάει. Το εννοούσα, αφού αυτό θέλει.

Απλά να κλείσει από τώρα one way επιστροφή από Γερμανία, που είναι φθηνά τα εισιτήρια. Τότε θα είναι ακριβά.

Sent from my D6603 using Tapatalk

BMW2jz
18-10-15, 19:13
ρε φιλε, η Αθηνα δεν ειναι Λερος να με εχουν βαλει στο ματι.
δεν ειναι καν το καθημερινο μου αυτοκινητο.....
9 μηνες στο συνεργειο ηταν, μια εβδομαδα στο δρομο.....

ΠΛΕΟΝ ΣΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΘΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΠΟ. τι δεν καταλαβες ?

οκ καταλαβα φιλε απλα λεω μηπως προκαλεσες την τυχη σου...

BMW2jz
18-10-15, 19:15
κανεις λαθος, τον τσιμπανε.
πρεπει να ειναι πριν τις 30 μερες διορια που εχεις για να το δηλωσεις ΚΑΙ να εχει χαρτι απο την BMW Hellas οτι το εργοστασιο εγκρινει αυτη την μετατροπη. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ναι κ θα παω να τους πω μπορω να το δηλωσω αυτοι θα κοιτανε με ανοιχτο το στομα ρε....το χω ψαξει δεν δηλωνεται....μονο ιδιας μαρκας μοτερ...

BMW2jz
18-10-15, 19:17
[QUOTE=compactM3;552007]μα αυτο ειναι το θεμα του, ρωταει την γνωμη μας, του την λεμε, μας λεει απ' εξω απ' εξω λαλακες, και προσπαθει να βρει δικαιολογιες και επιχειρηματα για να μας αποδειξει οτι εμεις ειμαστε λαθος για τους λογους που αυτος φοβαται να παει ταξιδι ....... :whistle::whistle::whistle:

εγω με αυτο δεν θα πλησιαζα ουτε στην Αθηνα......

να δω τι θα το κανει τωρα που ερχεται το περιουσιολογιο......................

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:[/QUπως εβγαλες ρε φιλος εσυ το συμπερασμα οτι σε λεω ******?ερωτηση κανω...:thumbsdown:

aristent
18-10-15, 21:18
το θρεντ κλειδωνει εδω.....δεν νομιζω οτι εχει νοημα να το συνεχισουμε αλλο....

:thnx: