PDA

Επιστροφή στο Forum : led



alex1
11-09-15, 21:04
Παιδιά καλησπέρα Εχω BMW E46 saloon και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος τι τύπο λάμπα φοράει στις πίσω πλαφονιέρες ώστε να τις βρώ σε LED και άσπρες όπως το έχω κάνει μπροστά.
Ευχαριστώ

wheelman
12-09-15, 09:06
Εχεις crystal πλαφονιερες?
Ειχε οργανωσει ο Χρίστος ενα group buy κ ειχε κ τις διαστάσεις απο ολες τις πλαφονιερες

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρίστος
12-09-15, 20:27
Παιδιά καλησπέρα Εχω BMW E46 saloon και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος τι τύπο λάμπα φοράει στις πίσω πλαφονιέρες ώστε να τις βρώ σε LED και άσπρες όπως το έχω κάνει μπροστά.
Ευχαριστώ
Οπως ειπε και ο wheelman πρεπει να μας πεις ποιες μπλαφονιερες εχεις πισω.
Στη μια περιπτωση των απλων περνει 1 Τ10 η καθε πλευρα και μπαινει πλαγιαστη αρα οτι παρεις θα πρεπει να εχει δυνατα led στο πλαι.

Στην αλλη περιπτωση των crystal περνει 2 Τ10 η καθε πλευρα σου και μπαινουν καθετα μεσα αρα θες δυνατο emitter στη πανω πλευρα της λαμπας αλλα εχεις και περιορισμο μεγεθους γτ μια πολυ μακρια λαμπα δε θα σου χωρεσει.

Aν θες τη γνωμη μου προτιμησε λαμπες με 5730 και οχι 5050.
Αν ψωνησεις απο ebay να σου δωσω λινκ απο αυτες που βαλαμε στο group buy

alex1
12-09-15, 21:40
Ευχαριστώ πολύ όλους θα ανοίξω αύριο μια να δώ πως είναι και θα σας ανεβάσω φωτο ώστε να με βοηθήσετε
Ευχαριστώ

ΔημήτρηςΜ3
13-09-15, 03:27
Εγω έδωσα 140¤ Για ολο το αμαξι
Αλλα το αποτέλεσμα οχι απλα αξίζει ....
Ξεχωρίζει απο τα υπόλοιπα !!!

ΔημήτρηςΜ3
13-09-15, 03:31
Ευχαριστώ πολύ όλους θα ανοίξω αύριο μια να δώ πως είναι και θα σας ανεβάσω φωτο ώστε να με βοηθήσετε
Ευχαριστώ

Χαλαρα

alex1
13-09-15, 17:45
Είναι ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος Χρίστος τελικά. Φοράει Τ10 όπου ήδη παράγγειλα από ebay μια 10αδα smd με 5ευρώ. Πινακίδας και εσωτερικής μπροστινής πλαφονιέρας είχα παραγγείλει και ήδη τις έχω βάλει και είμαι πολύ ευχαριστημένος με 8ευρώ.
Ευχαριστώ.