PDA

Επιστροφή στο Forum : e46 coupe αεροσακος



glxakias
08-09-15, 20:05
Καλησπερα ο αδερφος μου πηρε προχθές ενα ε46 κουπε 1600 και το παλικάρι που το ειχε του είχε πει οτι άλλαξε το τιμονι και του εβαλε απο το mpak αλλα Τώρα ανάβει η ένδειξη για τον αεροσακο.τι πρεπεινα κοιτάξουμε όσο αφορα αυτη την ένδειξη.

Dermatis
08-09-15, 20:12
Εφοσον ο αεροσακος ο καινουριος ειναι καλος και εχει γινει και σωστα η τοποθετηση απλα θα πας σε ενα διαγνωστικο να σου σβησουν το σφαλμα και ολα οκ! :thumbsup:

glxakias
08-09-15, 20:28
Θα παμε αυριο σε ενα συνεργείο να μας κανει ενα τσεκ στα σφαλματα. Το σφαλμα μια ανάβει μια οχι δηλαδή σήμερα μπορει να ειναι συνέχεια σβηστό και αυριο να ξανα ανάψει

θανασης Φιλιππου
08-09-15, 20:33
Μπορει να αναβει για αλλο λογο,μπριζωμα και βλεπετε τι εχει.

Dermatis
08-09-15, 20:33
Θα παμε αυριο σε ενα συνεργείο να μας κανει ενα τσεκ στα σφαλματα. Το σφαλμα μια ανάβει μια οχι δηλαδή σήμερα μπορει να ειναι συνέχεια σβηστό και αυριο να ξανα ανάψει

Παραξενο .....αν ηταν απο την αλλαγη απλα του αεροσακου (που μαλλον οταν ηταν εκτος γυρισαν κλειδι ) τοτε θα ηταν μονιμως ανοικτο!
Πιθανο ειναι να ειναι μεμβρανη συνοδηγου ή ακομα και καλωδιο προεντατηρα χωρις να αποκλειουμε το ενδεχομενο χαλασμενου αεροσακου !

glxakias
08-09-15, 20:41
Απο αυτα που μου λετε βγαζει καποιο συγκεκριμένο κωδικό.πχ αν ειναι ελατωματικος ο αεροσακος βγαζει καποιο σφαλμα.

Dermatis
08-09-15, 20:43
Ναι ακριβως την βλαβη θα βγαλει!

glxakias
08-09-15, 20:46
Οκ αυριο μιλάμε πάλι να δουμε αν βγάζει καποιο κωδικό.
Ευχαριστω παιδια

glxakias
09-09-15, 18:44
Το πήγα σε ενα φιλαρακι μου που εχει συνεργείο το βάλαμε σε διαγνωστικό αλλα δεν ειταν της bmw δεν ξερω αν εχει σημασία αυτο και μας εβγαλε τα καθίσματα για βλαβη.

θανασης Φιλιππου
09-09-15, 18:51
τον αισθητηρα καταληψης συνοδηγου δηλαδη,αλμυρη βλαβη!!

glxakias
09-09-15, 18:57
Αισθητήρας κατάληψης τι ειναι αυτο? Πουλιέται μεταχειρισμένο? Μήπως γνωριζουμε περιπου τιμη

Dermatis
09-09-15, 19:18
Δεν ξερω ακριβως τιμη αλλα σιγουρα ειναι πολλα γιατι θελει και ξεντυμα το καθσμα αρα ταπετσερη!

Μπορεις να το παρακαμψεις το σφαλμα με ενα module με μονο μειον οτι ο αεροσακος θα ανοιξει σε καθε περιπτωση ( καθεται-δεν καθεται συνοδηγος) !
Συχνη βλαβη ειδικα στα Ε46 :thumbsdown::thumbsdown:

Dermatis
09-09-15, 19:20
Aν σε ενδιαφερει εχω ενα canceller καινουριο γιατι αλλαξα καθισματα και μου εμεινε !
Αν ειναι στειλε μου ενα πμ!thumbthumb