PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με cd changer 6δισκο



ORPHEUS
19-06-15, 18:21
Γεια σας φίλοι , έχω πρόβλημα με ένα cd changer 6δσκο σε Ζ4 Ε85 , στο τελευταίο ταξίδι την ώρα που άλλαζε δίσκος έπεσα σε ανωμαλία του δρόμου και από τότε ο δίσκος της θέσης 5 έχει μείνει στον "χώρο ανάγνωσης" βγάζει στην οθόνη error no magazine , πατάς το eject ακούγεται ο μηχανισμός αλλά δεν γίνετε τίποτα . Έχει κανείς ακούσει η να προτείνει τίποτα? σε μια αναζήτηση που έκανα στο νετ δεν βρήκα πολλά πράγματα για την περίπτωση μου :thanks:

Dermatis
19-06-15, 18:44
Γεια σας φίλοι , έχω πρόβλημα με ένα cd changer 6δσκο σε Ζ4 Ε85 , στο τελευταίο ταξίδι την ώρα που άλλαζε δίσκος έπεσα σε ανωμαλία του δρόμου και από τότε ο δίσκος της θέσης 5 έχει μείνει στον "χώρο ανάγνωσης" βγάζει στην οθόνη error no magazine , πατάς το eject ακούγεται ο μηχανισμός αλλά δεν γίνετε τίποτα . Έχει κανείς ακούσει η να προτείνει τίποτα? σε μια αναζήτηση που έκανα στο νετ δεν βρήκα πολλά πράγματα για την περίπτωση μου :thanks:

Νομιζω η λυση στο προβλημα σου ειναι κατσαβιδι και λυσιμο ! Λογικα στραβοκατσε το cd και δεν μπορει να βγει εξω !
Δοκιμασε και καμια χαλαρη σφαλιαριτσα την ωρα που πατας να βγει :fountwtis::fountwtis:


Χαλαρη εεεεε?

BILL007
20-06-15, 13:01
Διάβασε και εδώ ;)
https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=104103

ORPHEUS
21-06-15, 17:13
τελικά βρέθηκε λύση και βγήκε ο "γεμιστήρας" , εφάρμοσα μια low end λύση που βρήκα στο νετ .
Πήρα ένα κανονικό κατσαβίδι και με την πίσω πλευρά (λαβή) χτύπησα ελεγχόμενα (3 φορές) το cd changer και ιδού ο γεμιστήρας βγήκε μόνος του .
τον ξαναέβαλα δουλεύει κανονικά για την ώρα .:thumbsup: