PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυναίκες συνοδηγοί.



gant
10-06-15, 13:26
Θα ήθελα να ακούσω διάφορα σχόλια για γυναίκες συνοδηγούς, όταν τις έχουμε στο πλάι μας.
Προσωπικά, μετά από τόσα χρόνια το ρίχνω στην πλάκα. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

1ο snapshot, κάπου κοντά στην Κοζάνη πηγαίνοντας για την Πρέβεζα.

- Καλά μωρέ με 130 λέει και πας με 160-170! Να γι αυτό δεν θέλω να πηγαίνω κάπου μαζί σου....
- Δεν πάω τόσο ρε.....κλέβει το κοντερ κάπου με 140 πάω....
- Όλο δικαιολογίες και ψευτιές είσαι λές και είμαι καμμιά χαζή.....
https://imageshack.com/a/img661/8223/nTWYm0.png


2ο snapshot, ύστερα από λίγο μέσα σε τούνελ.

Κάπου στα 110 ο τύπος με το 4Χ4 και το τροχόσπιτο, εγώ από πίσω του...

-Πέρασε τον αυτόν τον βλάκα μην έρθει πάνω μας όπου θέλει πάει.
- 100 λέει στο τούνελ...
- Ας λέει, πάτα να φύγουμε...
- Πόσο να πατήσω...140?
- Πάτα πάτα όσο θέλεις... να τον περάσουμε.
https://imageshack.com/a/img907/1605/CYXPGe.png

A8hnaios
10-06-15, 13:32
- Καλά μωρέ με 130 λέει και πας με 160-170! Να γι αυτό δεν θέλω να πηγαίνω κάπου μαζί σου....
- Δεν πάω τόσο ρε.....κλέβει το κοντερ κάπου με 140 πάω....
- Όλο δικαιολογίες και ψευτιές είσαι λές και είμαι καμμιά χαζή.....


Κάπου στα 110 ο τύπος με το 4Χ4 και το τροχόσπιτο, εγώ από πίσω του...

-Πέρασε τον αυτόν τον βλάκα μην έρθει πάνω μας όπου θέλει πάει.
- 100 λέει στο τούνελ...
- Ας λέει, πάτα να φύγουμε...
- Πόσο να πατήσω...140?
- Πάτα πάτα όσο θέλεις... να τον περάσουμε.

Θεος..! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:


χαχαχαχαχααχχχααχχαα..... :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Μα καλα Καρμπον λεμε.... Το χουν οι Μαρίες :facepalm:
plus εμενα λεει δε ξαναμπαινω στ αμαξι σου πω πω ρε παιδακι μου νιωθω ανασφαλεια,κοιτα μπροστα σου ... κτλ κτλ μπλα μπλα μπλα.... :popcorn: :popcorn:

compactM3
10-06-15, 19:04
καλα ρε σεις, ακομα δεν εχετε καταλαβει ολες βγαινουν απο το εργοστασιο με το ιδιο λογισμικο ?

Nino
10-06-15, 19:13
οπως σοφα ειπεthumb καποιος στο παρελθον... συνοδηγος η γυναικα μας ειναι κοφτης ανωριμης συμπεριφορας!!!
Οδηγικη αποψη και συστασεις και ας μην ξερει καν να οδηγει χααχα η μονη διαφορα Γιωργο οτι η δικη μου επειδη κλανει μεντες στα τουνελ, λουφαζει και δεν βγαζει κιχ μεχρι να το περασω!!!
Ειδικα στη υποθαλασσια στο Ακτιο εκει να δεις χεσμεντεν!!!χαχαχαχα
Η δικη μου ατακα καθε φορα που θα περασω απο εκει Μωρο μου το εργο με τον Σταλονε το θυμασαι?:hystericalbs1::hystericalbs1:

PetrosD
10-06-15, 19:43
Χαχαχα!

Koyotte
10-06-15, 20:02
Τι λέτε ρε μισογυνηδες! Οι γυναίκες συνοδηγοι είναι εξαιρετικά χρήσιμες...δεν χρειάζεται να ψάχνεις εσύ για ψιλά στα διόδια...

gant
10-06-15, 21:36
Τι λέτε ρε μισογυνηδες! Οι γυναίκες συνοδηγοι είναι εξαιρετικά χρήσιμες...δεν χρειάζεται να ψάχνεις εσύ για ψιλά στα διόδια...

Σωστός, σε αυτό είναι πρώτες.
Κρατάνε και όλες τις αποδείξεις, στο τέλος κάνουν την σούμα και το σύνηθες που λένε είναι "Πω πω δεν είναι να πηγαίνεις πουθενά, τους παλιοκλέφτες". :th_Laie_67-1:

katsaraios
11-06-15, 01:46
Ευτυχως δεν μου εχει τυχει (ελπιζω ποτε) αλλα οποτε βλεπω γυναικα συνοδηγο ξυπολητη με τα ποδια ακουμπισμενα στο ταμπλο και ειδικα με βαμμενα νυχια(φρικη) ξυπναει μεσα μου ο Σαμουραι και ονειρευομαι σπαθι και κοψιμο να μεινουν σκετα τα δαχτυλα ....
Κακος εεεε ???

Ptboul
11-06-15, 07:57
και ακόμα χειρότερα να το βγάζει κ έξω από το παράθυρο!

friendgr
11-06-15, 09:49
Μην αγχώνεστε. Με ένα απότομο φρεναρισματάκι ισιώνουν... thumb

Bitz
11-06-15, 12:13
Ευτυχως δεν μου εχει τυχει (ελπιζω ποτε) αλλα οποτε βλεπω γυναικα συνοδηγο ξυπολητη με τα ποδια ακουμπισμενα στο ταμπλο και ειδικα με βαμμενα νυχια(φρικη) ξυπναει μεσα μου ο Σαμουραι και ονειρευομαι σπαθι και κοψιμο να μεινουν σκετα τα δαχτυλα ....
Κακος εεεε ???

Εισαι σιγουρος ??

31408

doctore
11-06-15, 13:04
Ευτυχως δεν μου εχει τυχει (ελπιζω ποτε) αλλα οποτε βλεπω γυναικα συνοδηγο ξυπολητη με τα ποδια ακουμπισμενα στο ταμπλο και ειδικα με βαμμενα νυχια(φρικη) ξυπναει μεσα μου ο Σαμουραι και ονειρευομαι σπαθι και κοψιμο να μεινουν σκετα τα δαχτυλα ....
Κακος εεεε ???

Και μεις τι σου φταίμε ρε Κατς και ανέβασες ταμπλώ από άουδι ? :D

Koyotte
11-06-15, 13:15
Θυμηθείτε επίσης, τι στραβομουτσούνιασμα πέφτει, όταν σταματάτε για να περάσει καμιά πεταχτούλα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
-"Α, σ'αυτήν σταματάς, άμα ήταν καμιά γιαγιά θα πέρναγες από πάνω της" ,
-"Μα, εγώ..." ( προσπαθείς να ψελίσεις) ,
- "Άστα αυτά, θυμάσαι πέρυσι στις 8-11-2014 και ώρα 20.34 στο Χαλάνδρι (το data base τους σε τέτοιες περιπτώσεις ξεφτυλίζει ΙΒΜ...)που έτρεχε η γιαγιά κατοστάρι για να γλυτώσει΄":facepalm:

BILL007
11-06-15, 13:16
συνοδηγος η γυναικα μας ειναι κοφτης ανωριμης συμπεριφορας!!!

:+1: Mεγάλη αλήθεια όντως! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

atha
11-06-15, 17:59
oti kai na leei i synodigos synithos pano apo apo ta 200 -220 peftei akra tou tafou siopi .menuume ego o kinitiras kai to cd , mallon arxizei na proseuxetai.
kai exo paratirisei otan anebazo taxytyta siga siga einai kai ta parapona ligotera , ama arxiso na mastigono to aytokinito tote erxetai kai to dolby sourround : ( mi , se parakalo , giati mou to kaneis ayto kai tetoia ....)

PetrosD
11-06-15, 23:11
Αχαχα! Τώρα μου θύμισες μια φορά που είχα πάει ταξίδι με 2 φίλες. Εκεί, στα 240, η συνοδηγός ούτε μίλαγε ούτε κουνιόταν και η άλλη πίσω κοιμόταν!

compactM3
12-06-15, 00:39
ετσι ειναι, οταν εκανα το Γλυφαδα - Ηγουμενιτσα 5 ωρες παρα κατι με αναχωρηση στις 6 το πρωι με τον καφε στο χερι, δεν ακουστηκε τσιμουδια μεσα στο αυτοκινητο.........
λιγα επιφωνηματα μονο εκει στις στροφες μετα το Αντιριο που προσπερναγα διχως αυριο....

nikos ///M
12-06-15, 21:34
Εμενα παταει συνεχεια φρενο απο διπλα...κ οταν ειμαστε σ κινηση κ περνανε πεζοι κοιταει μη μας ακουμπισει κανεις ειδικα αν περασει καμια γιαγια μ κανενα καροτσι λαικης εκει να δεις......

Thomelef
13-06-15, 09:50
Α στο διάολο με το Κωλαμαξο σου πια, ήταν η πιο συχνή φράση που Ακουγόταν.

Με το Χ5 ακούγεται το: έλεος ρεσυ. Τρομάξαμε να γλιτώσουμε απο το άλλο το πράγμα και τώρα που υποτίθεται ότι πηγαίνουμε σαν άνθρωποι, φοβάμαι μη βρεθώ στην πίσω τάβλα.

Χαχαχαχαχα...εγώ βασικά δεν σταματάω. Τρελαίνομαι να την κάνω να τσιρίζει.

Eleni
15-06-15, 21:57
........ τι κακοηθειες ... !!!:shok:
Οταν οδηγαει ο συζυγος, σε μεγαλες αποστασεις, ειμαι προετοιμασμενη για ολη τη διαδρομη , διοδια, διαδρομη, τι θα βρουμε που θα σταματησουμε, τι θα πρεπει να δουμε .... κλπ.....
ποτε σχολια για την οδηγηση, ποτε γιατι τρεχει.... ποτε ποδια στο ταμπλω .....:thumbsup:

Αλλα οταν οδηγαω, πολλες φορες ακουω να μου λεει ... "τρεχεις πολυ!!!"

:th_Laie_67-1:
Απλα σεν δινεις σημασια...thumb

Panos 316T
16-06-15, 17:17
Πραγματικο σκηνικο

Ηλικιωμενο ζευγαρι κλασσικα ο ανθρωπος καλος αλλα η γυναικα του ξερετε απο αυτες που σου μιλανε και αλλα εννοει , ματιες σαρωμα κλπ πηγαιναν ταξιδι .

Ο κυριος αυτος το ψιλοπατουσε και η γυναικα του στη μουρμουρα , να μην σταματαει καθολου το μπουρου μπουρου μεχρι που πετυχαινουν μπλοκο και τους σταματανε.

Δεν προλαβαινει ο τροχονομος να ζητησει τα χαρτια και πεταγεται αυτη και του λεει "γραφτονε τον π@@στη ! Ετρεχε , ετρεχε!!!":th_Laie_67-1:

Εγω ακουω το ονομα μου μονο ευτυχως, με τη μονη διαφορα οτι το λεει σε διαφορες "σκαλες" , χαχαχα

doctore
16-06-15, 22:38
Η καλύτερη γυναίκα συνοδηγός είναι η συνοδηγός του άλλου.

Όπως πάω σε κεντρική λεωφόρο με νησίδα και όλα τα στενά με ΣΤΟΠ,
πετάγεται ένας μπροστά μου στρίβωντας δεξιά από ΣΤΟΠ, φρενάρω κάνει άτσαλα κι άλλο δεξιά και σταματάει. Πριν προλάβω να αρθρώσω λέξη,
ακούω τη γυναίκα του να ουρλιάζει με χειρονομίες :
θα μας σκοτώσεις ρε μ@λ@κα ?

Φρενάρω για να στρίψω σε τυφλή γωνία με διάβαση πεζών σουπερ-μαρκετ,
και ακούω πίσω μου τον γλήγορο να κορνάρει.
Φρενάρω κι άλλο και σταματάω γιατί υπήρχε πεζός με καρότσι πάνω στη διάβαση.
Ακούω με κλειστά τζάμια τη συνοδηγό του πίσω γλήγορου,
να ουρλιάζει : τι κορνάρεις ρε μ@λ@κα, να τον πατήσει τον άνθρωπο ?

Η καλύτερη γυναίκα συνοδηγός είναι η συνοδηγός του άλλου.

nikos valvetronic
16-06-15, 22:51
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: