PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιθανά προβλήματα από ακινησία σε 335;



friendgr
21-05-15, 09:03
ΑΝ, λέω ΑΝ υποθέσουμε ότι τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά, λογικά θα το έχει φάει το γκαράζ.....

εκτός από τα γνωστά προβλήματα που έχει ο twin turbo (αντλία υψηλής, rattle wastegate) τι πιθανά προβλήματα μπορεί να υπάρχουν λόγω ακινησίας ;

Μου έχει "μπει στο μάτι" αυτό, αλλά δύσκολο έως ακατόρθωτο το σωστό τσεκάρισμα στην Κέρκυρα....μήπως του πλήρωνα την βενζίνη και τα διόδια για Αθήνα (κι αν δεν κάτσει απλά τα χάνω) :think: αν έχει πινακίδες βέβαια (χλωμό το βλέπω) .

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/6490097/

mark e92
21-05-15, 09:26
Μήπως είναι πολύ λίγα τα χλμ που λεει;
Και τα χρήματα δεν είναι και λίγα...
Από ακινησία θέλει λάστιχα, υγρά...
Είχαν θέμα και με αντλία βενζίνης όχι μόνο υψηλής, πολλαπλασιαστες, δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

friendgr
21-05-15, 09:47
Μήπως είναι πολύ λίγα τα χλμ που λεει;
Και τα χρήματα δεν είναι και λίγα...
Από ακινησία θέλει λάστιχα, υγρά...
Είχαν θέμα και με αντλία βενζίνης όχι μόνο υψηλής, πολλαπλασιαστες, δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

γι αυτό λέω ότι θέλει καλό τσεκάρισμα....

μπορεί να θέλουν και τίποτα δισκόπλακες , αμορτισέρ αλλαγή;

Το δισκόπλακες το λέω από προσωπική εμπειρία λόγω "ψωρίασης" .

Εντάξει δεν είναι λίγα τα χρήματα, αλλά αν είναι αληθινά χιλιόμετρα δεν είναι εξωπραγματική τιμή σε σχέση με τα άλλα που πωλούνται. Βέβαια σίγουρα ένα ταληράκι+ είναι του εμπόρου....

mark e92
21-05-15, 10:09
Υπολόγισε +2000 - 2500 από την τιμή για να είσαι μέσα.
Τέλη είναι δικά σου;
Πόσο καιρό είναι ακίνητο;

friendgr
21-05-15, 10:38
Δεν ξέρω .Δεν έχω κάνει κίνηση ακόμα.

Τα αναλογικά τέλη για φέτος είναι done; το ψήφισαν ή ακόμα;

stef
21-05-15, 10:54
Το έχουν ψηφίσει!
Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω επειδή το ξέρω είναι αυτό: https://www.car.gr/classifieds/cars/view/5528443/

Πραγματικά χλμ, original M pack..

friendgr
21-05-15, 11:03
Το χω δει καιρό, αλλά με τα ίδια χρήματα παίρνεις σχεδόν το 1/3 των χιλιομέτρων (αν είναι αληθινά). Καθόλου αμελητέο κατά την γνώμη μου.

mark e92
21-05-15, 11:48
Σωστό και αυτό αλλά και του stef καλό φαίνεται, αν έχει τκ πληρωμένα και λίγο παζάρι...Γιατί η αγγελία είναι κάνα χρόνο...

friendgr
03-06-15, 14:30
Ποιό συνεργείο θα εμπιστευόσασταν για εξονυχιστικό έλεγχο; (γυρισμένα χιλιόμετρα, τρακάρισμα, βαφή κλπ)

αντιπροσωπεία (όπου θα έχει πρόσβαση στο επίσημο σύστημα και μπορεί να δει τα service αν αυτά έχουν γίνει σε αντιπροσωπεία) ;

ή κάποιο εξειδικευμένο (όπου λογικά δεν θα έχει πρόσβαση στο επίσημο σύστημα) ;

mark e92
03-06-15, 15:17
Αθήνα είσαι?
Flaskis?
Spanos?

Christopherk
03-06-15, 16:24
Αθήνα είσαι?
Flaskis?
Spanos?



Spanos ξέχασε τον.. Είχα πάει εγώ το δικό μου και δεν ήξεραν να μου πουν αν έχει DSC ή ASC :hystericalbs1:

Φόραγα άλλο εγκέφαλο το τον οποίο δεν είδαν ποτέ :shok:

Κ.Α


Μίτσης στον ΑΓ.Δημήτριο να κλείσεις ραντεβού όμως γτ αν πας έτσι μην περιμένεις να κάνεις δουλειά.

friendgr
04-06-15, 08:32
Ναι Αθήνα. Φλασκής και Μίτσης έχουν πρόσβαση στο επίσημο online σύστημα;