PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα σε Ε46



GiorgosT
14-02-15, 19:35
Καλησπερα παιδια... Μολις γυρισα σπιτι και προσπαθω να καλμαρω... Θελω την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω αν κοιμηθω μεχρι την Δευτερα που ανοιγει το συνεργειο... Λοιπον, σημερα εκανα μια αποσταση 50χλμ σε μια διπλανη πολη και ολα πηγαν μια χαρα... Παρκαρα σε ενα υπογειο γκαραζ και μετα απο 2 ωρες που πηγα να το παρω να φυγω εβαλα μπροστα αλλα δουλευε σαν κατι να μπουκοσε... Σαν να μην επερνε βενζινα να πω... Τα εψαξα με 2 φιλους σχεδον ολα, κολαρα, ασφαλειες κοιταξα τα νερα και τα λαδια... Αλλα οσες φορες προσπαθησαμε να το βαλουμε μπροστα εκανε το ιδιο προβλημα... Σαν να επερνε υπερβολικο αερα... Ε μετα απο ενα σημειο βαρουσε η μιζα αλλα δεν εσκαζε ο κινητηρας... Επαιζαν οι στροφες απο 500-200 και εσβηνε... Το αμαξι ειναι Ε46 325 2002... Αν καποιος ειχε παρομοιο προβλημα παρακαλω να με προετοιμασει... Ευχαριστω εκ των προταιρων...


Sent from my iPhone using Tapatalk

skaros
14-02-15, 19:42
Στέλνει βενζίνη?
Μήπως είναι αντλία?

GiorgosT
14-02-15, 19:53
Για να μην σκαει ο κινητηρας και εγω αυτο σκεφτομαι... Μηπως ειναι καμια αντλια η αισθητηρας Λ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

GiorgosT
14-02-15, 19:54
Ξεχασα να πω πως οταν γυρναω το κλειδι και κανει check μετα το λαμπακι του κινητηρα δεν σβηνει...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ART1
14-02-15, 21:17
πολλαπλασιαστης.τους εχεις αλλαξει ποτε?

skaros
14-02-15, 21:39
πολλαπλασιαστης.τους εχεις αλλαξει ποτε?

Αν είχε καεί ένας, απλά θα ρέταρε. Με δύο, αν και σπάνιο, το ίδιο...
Παραπάνω ταυτόχρονα δεν νομίζω.

Κουλαμάρα και τραβηγμένο αυτό που θα πω...
Να πήδηξε η καδένα κανά δόντι??

Συνεχίζω βέβαια στην αρχική μου: αντλία. Τσέκαρέ το.
Όταν μιζάρεις, βάλε κάποιον να χτυπάει από κάτω το ντεπόζιτο.

GiorgosT
14-02-15, 21:40
Δεν νομιζω να εχουν αλλαχτει... Δηλαδη παιζει να ειναι η ζημια και κατω απο 200αρι??


Sent from my iPhone using Tapatalk

ART1
14-02-15, 21:43
Δεν νομιζω να εχουν αλλαχτει... Δηλαδη παιζει να ειναι η ζημια και κατω απο 200αρι??


Sent from my iPhone using Tapatalk

αν ειναι πολλαπλασιαστης ναι κατω απο 200 .ποσα χλμ εχεις?

GiorgosT
14-02-15, 21:44
Θα το προσπαθησω αυτο που λες φιλε... Εγω σκεφτηκα μηπως ειναι και κανενα immobiliser... Αυριο θα παω να το δοκιμασω κε το αλλο κλειδι μπας και γινει τιποτα... Αλλιως θα περιμενω μεχρι την Δευτερα... Μαλλον κατι απο αυτα που κε ειπατε θα ειναι γιατι αυτα τα μοντελα απο οσο ξερω πασχουν σε αυτα τα θεματα... Ευχαριστω παιδια μου με καθησηχασατε λιγο... Να ειστε καλα


Sent from my iPhone using Tapatalk

GiorgosT
14-02-15, 21:45
195.000 χλμ αλλα ειμαι γερμανια και το αμαξι περπατουσε μονο autobahn αν αυτο σημαινει κατι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ART1
14-02-15, 21:58
195.000 χλμ αλλα ειμαι γερμανια και το αμαξι περπατουσε μονο autobahn αν αυτο σημαινει κατι...


Sent from my iPhone using Tapatalk

τπτ δεν σημαινει.ειναι παρα πολλα τα χλμ για να μην εχει αλλαχτει εστω και ενας πολλαπλασιαστης.για ποιο μοντελο μιλαμε?

GiorgosT
14-02-15, 22:03
τπτ δεν σημαινει.ειναι παρα πολλα τα χλμ για να μην εχει αλλαχτει εστω και ενας πολλαπλασιαστης.για ποιο μοντελο μιλαμε?


E46 325 2002


Sent from my iPhone using Tapatalk

fanisk
14-02-15, 22:34
Αντλια βενζινης.

A8hnaios
14-02-15, 23:06
ειναι παρα πολλα τα χλμ για να μην εχει αλλαχτει εστω και ενας πολλαπλασιαστης.για ποιο μοντελο μιλαμε?

το δικο μου με 273.000 και ακομα τους μαμα φοραει... :whistle:

wheelman
14-02-15, 23:09
My money on the pump.
Όπως είπαν οι προλαλήσαντες.

Θεωρώ πως δεν είναι ews, όταν εχεις θεμα εκεί δεν γυρνάει καν η μιζα.

Βγάλε τον πάτο του πίσω καθίσματος,
Και αφουγκράσου ώστε να καταλάβεις αν δουλεύει η τρόμπα.
Επίσης μπορείς να κτυπήσεις ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ & Ελαφρά με ματσολα
ή το ξύλινο μέρος ενός σφυριού την τρόμπα μήπως και πάρει.

Επίσης μπορεί να είναι κ το ρελέ της τρόμπας.

Να ξέρεις αν φταίει η τρόμπα,
Μπορεί να είναι καλό το φλοτέρ της και να χρειάζεται αλλαγή μόνο το μοτερ.

Στο αναφέρω γιατί, σε αυτήν την περίπτωση το κόστος πέφτει σημαντικά.

GiorgosT
15-02-15, 01:26
Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις και που ασχοληθηκατε με το θεμα μου... Μπορω να πω με καθησηχασατε ωστε να περιμενω ποιο ηρεμος την Δευτερα... Ελπιζω και εγω να ειναι καμια αντλια και να μην ειναι τιποτα το σοβαροτερο... Γιατι απο οτι βλεπαμε στον κινητηρα δεν υπηρχε κατι ωστε να τραβηξει την προσοχη μας... Οποτε κατι τετοιο να περιμενω


Sent from my iPhone using Tapatalk

nick30
15-02-15, 11:25
Καλημέρα φιλε τον μαφ τον εχεις αλλαξει:

GiorgosT
16-02-15, 17:38
Μολις παρελαβα την μπεμπα μου... Τελικα απο αντλια βενζινης μας αφησε...


Sent from my iPhone using Tapatalk