PDA

Επιστροφή στο Forum : Απορια εξατμισης



GiorgosT
30-01-15, 21:14
Ειμαι κατοχος e46 325 2002 μοντελο...Ειναι ηδη στο προγραμμα αλλαγη προφυλακτηρων μπρος-πισω απο m3...Η απορια μου ειναι η εξης...Αν βαλω πισω προφυλακτηρα απο το m3 μπορω να βαλω και την εξατμιση με τα δυο τελικα? Ρωταω επειδη το m3 ειναι 3.2 και το δικο μου 325..Θα "γεμιζει" το τελικο ή τσαμπα θα καιει?

dionisisM3
30-01-15, 21:43
Μόνο με προφυλακτήρα πίσω δεν μπορείς να βάλεις καζάνι γνήσιο Μ3 , θέλει αλλαγή και το κομμάτι της ρεζέρβας . Μην ασχοληθείς καθόλου με τέτοια δουλειά , βάλε απλά μια όμορφη απο πλήξη , κάνε το και Μ πακ , όχι Μ3 προφυλακτήρες . Πιο φθηνά θα σου έρθει και πιο όμορφο θα είναι

GiorgosT
30-01-15, 21:47
Δηλαδη τι εννοεις θελει αλλαγη και το κομματι της ρεζερβας? Αλλιως δειχνει ομως το γ@.....νο με τις διπλες πισω...

dionisisM3
30-01-15, 22:01
Για να μπει γνήσιο καζάνι θέλει αυτό που σου είπα . Να ξεπονταριστει το κομμάτι της ρεζέρβας και να μπει το κομμάτι του πατώματος του Μ3 . Για μένα πετά τα λεφτά σου όπου άλλου θες αλλά μην το κανείς τετραμπουκο . Απο την στιγμή που δεν είναι όλο λουκ Μ , θα είναι λίγο απαίσιο για τα δικά μου γούστα πάντα . Κρατά το αμάξι όσο πιο ΟΕΜ γίνετε και θα δεις ότι δεν θα το μετανιώσεις

ART1
30-01-15, 23:38
Ειμαι κατοχος e46 325 2002 μοντελο...Ειναι ηδη στο προγραμμα αλλαγη προφυλακτηρων μπρος-πισω απο m3...Η απορια μου ειναι η εξης...Αν βαλω πισω προφυλακτηρα απο το m3 μπορω να βαλω και την εξατμιση με τα δυο τελικα? Ρωταω επειδη το m3 ειναι 3.2 και το δικο μου 325..Θα "γεμιζει" το τελικο ή τσαμπα θα καιει?

απο οσο ξερω δεν γινεται γτ δεν ταιριαζει και θελει να αλλαχτουν πολλα πραγματα ασε που το θεωρω καγκουρια γτ θα δειχνει ξενο σωμα και θα κανει μπαμ σαν να φορας εξατμιση δανεικη.γνωμη μου να βαλεις προφυλακτηρες Μ μπρος πισω που δεν εχουν ραψε ξηλωσε και μια εξατμιση η τελικο με 2 μπουκες και θα ειναι πιο ομορφο

GiorgosT
30-01-15, 23:42
Ευχαριστω για τις αποψεις σας...Αυτο θα κανω...Θα παρω μονο τους προφυλακτηρες και ενα διπλο τελικο οπως ειπε ο φιλος πιο πανω...

GiorgosT
12-02-15, 09:36
Χθες μιλουσα με εναν πολυ καλο φιλο ο οποιος δουλευει σε μια φιρμα της porsche... Τον ρωτησα για το παραπανω θεμα και η απαντησει που πηρα ηταν οτι ολα γινονται χωρις πολλα κοψε ραψε... Δηλαδη μπαινει ο πισω προφυλακτηρας απο m3 απλα το μονο που θελει κολπο ειναι οι διπλες εξατμισεις.... Ας μπουν με το καλο πρωτα οι ζαντες και οταν φτασω στ αυτο το σημειο θα ανεβασω φωτο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dermatis
12-02-15, 10:00
Χθες μιλουσα με εναν πολυ καλο φιλο ο οποιος δουλευει σε μια φιρμα της porsche... Τον ρωτησα για το παραπανω θεμα και η απαντησει που πηρα ηταν οτι ολα γινονται χωρις πολλα κοψε ραψε... Δηλαδη μπαινει ο πισω προφυλακτηρας απο m3 απλα το μονο που θελει κολπο ειναι οι διπλες εξατμισεις.... Ας μπουν με το καλο πρωτα οι ζαντες και οταν φτασω στ αυτο το σημειο θα ανεβασω φωτο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιωργο ολα γινονται μιας και εχουν προβλεψει ολες οι εταιριες να ικανοποιησουν και τον τελευταιο μπαξιματια!

https://www.eisenmann-sportauspuff.de/EN/SHOP/products_e/BMW-316Ci-85-kW-3er-Coupe-E46-Rear-Muffler_B531902320_26.php

Αλλα.......1ον κατα τη γνωμη μου ειναι ανουσιο να βαλεις 4μπουκο αφου δεν εισαι Μ3 και θα φαινεται και 2ον με ενα σωστο τελικο για 325 ενα look M3 E36 ενδεχομενως να εχει και καποια αποδοση ( λεμε τωρα ) !

maris7
12-02-15, 16:54
Η eisenmann είναι κορυφή έχει πολύ καλή ποιότητα και καλό ηχο


Sent from my iPad using Tapatalk

zaharias
12-02-15, 17:59
Γιωργο ολα γινονται μιας και εχουν προβλεψει ολες οι εταιριες να ικανοποιησουν και τον τελευταιο μπαξιματια!

https://www.eisenmann-sportauspuff.de/EN/SHOP/products_e/BMW-316Ci-85-kW-3er-Coupe-E46-Rear-Muffler_B531902320_26.php

Αλλα.......1ον κατα τη γνωμη μου ειναι ανουσιο να βαλεις 4μπουκο αφου δεν εισαι Μ3 και θα φαινεται και 2ον με ενα σωστο τελικο για 325 ενα look M3 E36 ενδεχομενως να εχει και καποια αποδοση ( λεμε τωρα ) !

Κορυφαια.. αλλα 1000+ ευρω για ενα τελικο..??

Χειροποιητο τελικο με πολυ λιγοτερα λεφτα.. και μπορει και ανετα αμα βαλει προφυλακτηρα Μ3 να φτιαξει 4 εξοδους χωρις να χρειαζεται να κοψει πατωμα..

maris7
12-02-15, 18:38
Στο Ε46 πρεπει να κόψεις πάτωμα δεν αλλάζει η πλαστική σκάφη οπως στα Ε92;


Sent from my iPhone using Tapatalk

mixalis
12-02-15, 19:11
Συμφωνώ ότι οι 4 μπούκες είναι πολύ ωραίες στο Μ3 γιατί τις βλέπεις σε ένα όχημα που τα έχει όλα πληθωρικά....αν εσένα σου αρέσει να το βλέπουν και να γελάνε.....ο χαρακτήρας ενός αυτοκινήτου δεν δέχεται πολλές αλλαγές γιατί μετά χάνετεthumb

dark knight
12-02-15, 19:18
Μπορεις να βαλεις Μ-πακ προφ εμπρος πισω.στον πισω προφ μπορεις να βαλεις διαχυτη που ειναι καταλληλα διαμορφωμενος για τετραπλη αποληξη.νομιζω πωλειται ενα στο car.αλλα υπαρχει και εταιρεια που πουλαει στο εξωτερικο.το εχω δει σε κουπε 330 κομπρεσσορ και ηταν ωραιο.ειναι λυση λιγοτερο μπελαλιδικη και πιο οικονομικη

GiorgosT
12-02-15, 22:20
Ενταξει μπορει να μην ειναι m3 αλλα εμενα δεν μου φαινεται καπως περιεργο... Αλλο να το εβαζα σε ενα 318 η 320 και αλλο σε 325... Αποψη μου παντα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

andreas_R
12-02-15, 22:57
Φιλε αυτα δεν τα σκεφτομαι ουτε εγω
που ειμαι και Μπουρναζιωτης.
χαχαχαχ

georggge46
13-02-15, 07:34
Σε ''non'' M3 το τετραμπουκο ειναι καγκουρια ... ακομα και 330 να ειναι ...

BILLYS
13-02-15, 07:50
Συμφωνώ:whistle:

dark knight
13-02-15, 10:17
Αν στο 325 ειναι καγκουρια στο σουζουκι σουιφτ που ειναι 1600 120 αλογα με 2 καζανακια τι ειναι.

Dermatis
13-02-15, 10:25
Γιωργο οπως βλεπεις οι αποψεις ολων ειναι να μην πας σε 4 μπουκο και απο ομορφια και απο χρηματα και ισως και απο αποδοση !

Ωστοσο δικο σου το καρπουζι ....δικο σου και το μαχαιρι ( σωστα δεν την λεω την παροιμια :th_Laie_67-1::whistle:)

Παρε μια φωτο να δεις το δικο μου με ενα καζανακι κοστους 180 ευρω χειροποιητο!
Αργοτερα ισως αλλαξω και το μεσαιο!

Με ενα μ-πακ με τον αναλογο διαχυτη θα δειχνει ακομα πιο ωραιο!thumb

BILLYS
13-02-15, 10:32
Γείτονα, που έφτιαξες εξάτμιση?

Οι μπούκες 70άρες είναι??

Dermatis
13-02-15, 11:03
Γείτονα, που έφτιαξες εξάτμιση?

Οι μπούκες 70άρες είναι??

Ναι 70αρες ειναι !
Εφτιαξα στην καλλιθεα στο Παπαδοπουλο !thumb