PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορα κινητου απο birdphone



giorgos1965
07-01-15, 19:58
Πηγα στο καταστημα birdphone (Λ.Ελευθεριας Αλιμος) να παρω ενα κινητο τηλ(LG g3 s mini) το Σαββατο 27-12-14 το οποιο ηταν για δωρο.
Τιμη στo Skroutz 204,49 (στο συγκεκριμμενο μαγαζι)
στο καταστημα ενας να πω κυριος τελος παντων και ακολουθει ο διαλογος
-Γεια σας χρονια πολλα εχετε το συγκεκριμμενο τηλ κυριε ?
-Μισο να δω ......εεε ναι το εχω σε μεταλ γκρι και ασπρο.
-Μαλιστα θελω το ασπρο .
-Υπαρχει
-Η τιμη του ειναι 204,49????μιας και το ειδα στο σαιτ σας??????? (ευτυχως που ρωτησα)
-ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ το ασπρο το εχουμε 250 ¤ :sm-angry05:
-Γιατι ρε φιλε δεν καταλαβα ερχομαι απο την αλλη ακρη της Αθηνας για να μου πεις οτι το ασπρο ειναι 36 ¤ ακριβοτερο???????ο λογος???????
δεν μου τον εξηγησε ποτε
Επιφυλαχτηκα να μην του πω τιποτα αλλο στην Γαλλικην μιας και οι μερες ηταν γιορτινες....:ranting2::ranting2: αλλα μου χαλασε την διαθεση γενικοτερα.

Ωρες ωρες σκεφτομαι οτι δεν θα αλλαξουμε ποτε δυστυχως (ορισμενοι)

aristent
07-01-15, 20:03
μηπως ηταν το alpine white της bmw???:thumbsup:


οτι "Γαλλικο" και να του ελεγες, δικιο θα ειχες,τι να το κανεις ομως???....η δουλεια σου δεν εγινε....ισως με καποια απειλη καταγγελιας στο συνδεσμο καταναλωτων θα ειχε καποιο "τροπο" να στο αφησει στην ιδια τιμη με το γκρι,αλλα και αυτο δεν ειναι σιγουρο.....τελος παντων χρονιαρες μερες αστο να παει στο....καλο.:original:

Panos 316T
07-01-15, 21:00
μπες στο site και γραψε σχολιο.Θα τους γινει μαθημα.

Alex_
07-01-15, 21:08
Τυπώνεις την σελίδα του site με ημερομηνία και την τιμή που έχει και ξαναπηγαινεις να αγοράσεις το κινητό. .αν δεν στο δώσει στην τιμή που λέει η σελίδα τους παίρνεις από εκεί μέσα τηλ τον συνήγορο του πολίτη/ένωση καταναλωτών κτλ... μόλις του πεις που παίρνεις τηλ θα στο δόσει χαλαρά. .. όρεξη να έχεις για τρέξιμο και όλα γίνονται. . Μόλις σου πει παρτο όσο λέει η τιμή στο site πες τώρα πάρε τα @ρχιδ@ μου και σήκω φύγε !!

Δεν υπάρχει σωτηρία για την χώρα μας πάει και τελείωσε. ..

vasilis e30
08-01-15, 07:21
Επειδη εβλεπα το ιδιο κινητο για τον αδερφο μου σε μαυρο μεσα απο το skrutz,το μαυρο το ειχε στα 250 ενω το titanium το ειχε στα 204. Μαλλον κατι τετοιο θα πεχτηκε και με το ασπρο. Τωρα επειδη αλλαζει το χρωμα,ιδιο κινητο ιδιες δυνατοτητες,τετοια διαφορα στην τιμη.

trifonas
08-01-15, 07:59
Συμβαινει βρε παιδια...Σε αρκετα τηλ η τιμη ειναι αναλογως χρωματος...
Το εχω συναντησει και γω πολλες φορες και συγκεκριμενα σε galaxy s3-s4 που ειχα αγορασει...ειναι μαλλον αναλογα τη ζητηση..:ranting2:

giorgos1965
08-01-15, 09:25
Τυπώνεις την σελίδα του site με ημερομηνία και την τιμή που έχει και ξαναπηγαινεις να αγοράσεις το κινητό. .αν δεν στο δώσει στην τιμή που λέει η σελίδα τους παίρνεις από εκεί μέσα τηλ τον συνήγορο του πολίτη/ένωση καταναλωτών κτλ... μόλις του πεις που παίρνεις τηλ θα στο δόσει χαλαρά. .. όρεξη να έχεις για τρέξιμο και όλα γίνονται. . Μόλις σου πει παρτο όσο λέει η τιμή στο site πες τώρα πάρε τα @ρχιδ@ μου και σήκω φύγε !!

Δεν υπάρχει σωτηρία για την χώρα μας πάει και τελείωσε. ..


Καλημερα
σιγα μην ασχοληθω με τον τραχανα
πηγα σε αλλο καταστημα και πηρα 2 (δυο) γιατι αρεσε και στον ανηψιο μου το τηλ. :whistle:
Αυτος εχασε απο πολλες πλευρες .....:thumbsdown:
και φυσικα θα συμφωνησω μαζι σου (Δεν υπάρχει σωτηρία για την χώρα μας πάει και τελείωσε. )

Christopherk
08-01-15, 10:27
το ιντερνετικά μαγαζιά έχουν διαφορετικές τιμές στα χρώματα και μερικές φορές άλλη του ιντερνετ άλλη του καταστήματος. Και.. πχ
ίδιο κινητό ίδιο χρώμα στο ίδιο μαγαζί άλλη τιμή έχει το ελληνικό άλλη τιμή έχει το εισαγωγής.
Έχουν να κάνουν πολλά από πίσω.

HULK
08-01-15, 11:55
Στο skroutz πολλα κινητα εχουν αλλη τιμη οταν εχουν διαφορετικο χρωμα ειδικα τα λευκα που εχουν και αλλη ζητηση, το εχω δει και παλιοτερα στο συγκεκριμενο μαγαζι σε ενα μοντελο που με ενδιεφερε.Παντως καλο ειναι να παιρνουμε ενα τηλεφωνο πριν παμε για να μην ταλαιπωριομαστε απο το καθε καταστημα και την πολιτικη που ακολουθει...

Alex_
08-01-15, 12:44
οντως μπορει να ισχυει και αυτο που λενε τα παιδια με το χρωμα αλλα και παλι θα επρεπε να το γραφει (οτι το ιδιο κινητο που δειχνεις με το Χ ποσο αν το παρεις σε αλλο χρωμα εχει αλλη τιμη) γιατι αλλιως ειναι παραπλανηση... οπως και να εχει το καταστημα εχασε η δουλεια σου εγινε και ολα καλα...

Dimzan
08-01-15, 14:01
επρεπε να παρεις τηλεφωνο πριν πας να το αγορασεις.


μπορει το titanium χρωμα να το αγορασε πιο φθηνα χοντρικη γιατι ηταν νεα φορνια με νεες τιμες, οποτε τα αλλα χρωματα να τα αγορασε οντως ακριβοτερα. 45¤ διαφορα μου φαινονται κι εμενα πολλα αλλα εχει τυχει οταν δουλευα σε μαγαζι με κινητα να δω τετοιες κουλες διαφορες.


Επισης πως ησουν σιγουρος οτι υπηρχε διαθεσιμοτητα? Ακομα κι αν γραφουν στο site αμεσα διαθεσιμο δεν ειναι 100% σιγουρο πως εχουν ενημερωσει το site αναλογα με το αποθεμα τους. Να παιρνεις παντα τηλεφωνο πριν πας στο μαγαζι να αγορασεις κατι που βρηκες στο skroutz. Γιατι μπορει να πας και να ακουσεις τη δικαιολογια οτι πουληθηκε πριν λιγο , δεν εχουμε ενημερωσει το site.


επισης ακομα και με απειλη τηλεφωνου δε νομιζω να καταφερεις κατι. Ειδικα αν στο site τους το καθε χρωμα ειχε διαφορετικη τιμη, ιδια με αυτη που σου ειπε στο καταστημα προφορικα. Μην πας μακρυα, και στα αμαξια καποια χρωματα ειναι πιο ακριβα, μεταλικο-περλε-estoril blue Κλπ κλπ

giorgos1965
09-01-15, 10:57
επρεπε να παρεις τηλεφωνο πριν πας να το αγορασεις.


μπορει το titanium χρωμα να το αγορασε πιο φθηνα χοντρικη γιατι ηταν νεα φορνια με νεες τιμες, οποτε τα αλλα χρωματα να τα αγορασε οντως ακριβοτερα. 45¤ διαφορα μου φαινονται κι εμενα πολλα αλλα εχει τυχει οταν δουλευα σε μαγαζι με κινητα να δω τετοιες κουλες διαφορες.


Επισης πως ησουν σιγουρος οτι υπηρχε διαθεσιμοτητα? Ακομα κι αν γραφουν στο site αμεσα διαθεσιμο δεν ειναι 100% σιγουρο πως εχουν ενημερωσει το site αναλογα με το αποθεμα τους. Να παιρνεις παντα τηλεφωνο πριν πας στο μαγαζι να αγορασεις κατι που βρηκες στο skroutz. Γιατι μπορει να πας και να ακουσεις τη δικαιολογια οτι πουληθηκε πριν λιγο , δεν εχουμε ενημερωσει το site.


επισης ακομα και με απειλη τηλεφωνου δε νομιζω να καταφερεις κατι. Ειδικα αν στο site τους το καθε χρωμα ειχε διαφορετικη τιμη, ιδια με αυτη που σου ειπε στο καταστημα προφορικα. Μην πας μακρυα, και στα αμαξια καποια χρωματα ειναι πιο ακριβα, μεταλικο-περλε-estoril blue Κλπ κλπ


Καλημερα
ακριβως αυτο εκανα φιλε μου " Πηρα τηλεφωνο να βεβαιωθω οτι υπαρχει " αλλα το τηλεφωνικο τους κεντρο ΔΕΝ λειτουργει Σαββατο καταλαβες ????
οποτε αναγκαστικα μιας και υπηρχε διαθεσιμο ετσι εγραφε γι αυτο και πηγα ...την εχω πατησει καποιες φορες με καποια καταστηματα που ενω γραφουν οτι υπαρχει διαθεσιμο πας εκει και σου λενε αλλα νταλον....
Φυσικα ειναι αυτονοητο οτι στα αυτοκινητα εχει διαφορα η τιμη στο χρωμα αλλα μιλαμε για κινητο με καπακια που τα αλλαζεις οποτε θες και εν τελει θεωρω μεγαλη την διαφορα τιμης απο 204 ¤ που εγραφε να ζηταει 250¤

Dimzan
09-01-15, 11:13
δεν εχεις αδικο, απλα ησουν και ατυχος.


στο ιντερνετ τα αλλα χρωματα τι τιμες τα ειχε?

giorgos1965
09-01-15, 19:02
δεν εχεις αδικο, απλα ησουν και ατυχος.


στο ιντερνετ τα αλλα χρωματα τι τιμες τα ειχε?


204 ¤ τα ειχε ολα αλλα οταν ακουσε οτι θελω το ασπρο τσουπ πηγε καρφι στα 250 ¤
τελος παντων εμενα η δουλεια μου εγινε... απλα εγραψα μια εμπειρια μου απο το συγκεκριμμενο καταστημα μηπως και καποιος συμφουριτης γλυτωσει την ταλαιπωρια και το τρεξιμο.
Αυτο αλλωστε πιστευω οτι ειναι και το νοημα του συγκεκριμμενου νηματος να μας βοηθήσει μεσω εμπειριων ολων των χρηστων να αποφυγουμε καποιους "επαγγελματιες"

:thanks: ολους σας για τις απαντησεις .....

Dimzan
10-01-15, 01:34
οκ εχεις δικιο, δεν το ειχα καταλαβει ετσι στην αρχη