PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθαρισμα DV Forge



Z4 DCT
04-01-15, 11:05
Ξεκινησα καθαρισμα στις Forge....αποφασισα να τις βαλω :original:



https://www.youtube.com/watch?v=eprjo7nFodY

mark e92
04-01-15, 12:09
Ποσα χλμ έκανες ?
Θέλουν καθάρισμα ή για να περνάει η ώρα σου ?

Z4 DCT
04-01-15, 12:11
Ποσα χλμ έκανες ?
Θέλουν καθάρισμα ή για να περνάει η ώρα σου ?

Δεν τις ειχα βαλει ποτε, ειμαι με τις ''μαμα''.....μου τις ειχαν κανει δωρο (μτχ)

VanVIC
04-01-15, 14:08
Ρε βάλε και μια φωτογραφία τον πάγκο εργασίας με την πλάτη με τα εργαλεία σου να έχουμε να εγουστέρνουμε. Φαίνεται promising.

sheriff
04-01-15, 14:15
Ρε βάλε και μια φωτογραφία τον πάγκο εργασίας με την πλάτη με τα εργαλεία σου να έχουμε να εγουστέρνουμε. Φαίνεται promising.

Τον εχω δει στο αλλο φορουμ και ειναι οτι καλυτερο εχω δει,πληρης ταξη και καθαριοτητα!

VanVIC
04-01-15, 14:23
Τον εχω δει στο αλλο φορουμ και ειναι οτι καλυτερο εχω δει,πληρης ταξη και καθαριοτητα!

Επειδή δεν βλέπω άλλα forum κι επειδή υποψιάζομαι οτι όσο ψείρας (με την καλή έννοια) είναι με τα αμάξια του, άλλο τόσο (ίσως και πρισσότερο αν γίνεται) θα είναι και με το garage του, γι'αυτό του το ζήτησα, για να εγουστέρνουμε (όπως έγραψα) όσοι μας αρέσουν τέτοιες "καταστάσεις"
Αυτό βέβαια έγκειται στην διακριτική του διάθεση αν θέλει να το "μοιραστεί" και μαζί μας.

Z4 DCT
04-01-15, 15:20
..........

nikos valvetronic
04-01-15, 16:12
Γιάννη πρώτη φορά βλέπω το garage σου και σε χαίρομαι ειληκρινά.Είναι από τα λίγα πράματα που ονειρεύομαι.Αν είχα την δυνατότητα να είχα ένα τέτοιο χώρο νομίζω ότι σπάνια θα κοιμόμουν με την γυναίκα μου :hystericalbs1:

VanVIC
04-01-15, 16:17
..........

Γιάννη έχεις κάνει πράγματι ωραία δουλειά, να το χαίρεσαι !
Βλέπω έχεις βάλει και "stop" για το πόσο μέσα έρχεται το Ζ4, προφανώς προσπάθησες να εκμεταλευτείς στο έπακρο όλο το μήκος για να χωράει μέσα -μαζί- και το 2ο αμάξι, σωστά ;

H τζαμαρία στο πλάϊ όλα τα λ7 ! Υποθέτω οτι μέσα κάθεσαι και χαζευεις τα καμάρια ε ;

Z4 DCT
04-01-15, 16:44
Γιάννη έχεις κάνει πράγματι ωραία δουλειά, να το χαίρεσαι !
Βλέπω έχεις βάλει και "stop" για το πόσο μέσα έρχεται το Ζ4, προφανώς προσπάθησες να εκμεταλευτείς στο έπακρο όλο το μήκος για να χωράει μέσα -μαζί- και το 2ο αμάξι, σωστά ;

H τζαμαρία στο πλάϊ όλα τα λ7 ! Υποθέτω οτι μέσα κάθεσαι και χαζευεις τα καμάρια ε ;

Τα stop ειναι για να μπορω να εχω στανταρ χωρο να δουλευω στο αμαξι οταν θελω, απο πισω βαζω μονο το Gs...., για τα αλλα εχω ιδιωτικο χωρο εξω

menios
04-01-15, 17:05
garage από τα λίγα...συγχαρητήρια να το χαίρεσαι!

Z4 DCT
04-01-15, 18:11
Γραμμη αερα μεσα εξω...

Z4 DCT
04-01-15, 18:12
......

Z4 DCT
04-01-15, 18:14
αλλη μια

mark e92
04-01-15, 18:26
Είσαι τρελός !!! έφτιαξες και γραμμή για το αέρα????????

Z4 DCT
04-01-15, 18:33
Είσαι τρελός !!! έφτιαξες και γραμμή για το αέρα????????

:innocent::innocent:

m_sak
04-01-15, 21:29
τρέλα..αχ να είχα λίγο χώρο παραπανω και εγώ στο γκαράζ καλά θα ηταν..

Γιωτης 335i
04-01-15, 22:23
Ονειρο το γκαραζ σου ! Μπραβο !
Πολυ καλες οι FORGE, και 'γω αυτες εχω.

mixalis
04-01-15, 23:21
Πέρα από το γκαράζ πρέπει να αναρωτηθήτε τι υπάρχει μέσα στη τζαμαρία.......απλά είναι ο τέλειος χώρος για κάθε έναν τρελαμένο σαν εμάς.....Γιαννάκη μήπως έχω άδικο?

pilot
05-01-15, 00:29
Γεια σου ρε Γιανναρα! :thumbsup:

fanisk
05-01-15, 05:08
Πέρα από το γκαράζ πρέπει να αναρωτηθήτε τι υπάρχει μέσα στη τζαμαρία.......απλά είναι ο τέλειος χώρος για κάθε έναν τρελαμένο σαν εμάς.....Γιαννάκη μήπως έχω άδικο?

:sealed::thumbsup:

Το γκαραζ του Γιαννη ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει απο κοντα και απο Ελληνικα forums. Οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα..
Σε ξενα forums υπαρχουν ξεχωριστοι τομεις για γκαραζ, εννοειται ολα bookmarked για ιδεες!

Γιαννη καποια στιγμη θελω τα φωτα σου για τη γραμμη αερα. Ζητησα σε εναν υδραυλικο να μου περασει γραμμη (εχω στην αποθηκη 4 μετρα χαλκο) και ζητησε 100¤ :shok: Καποια στιγμη που θα εχεις χρονο στειλε μου αναλυτικα τι χρειαζομαι και πως λεγεται το καθε κομματι. Νομιζω ειχε πει 40 υλικα και 60 φιλτρο νερου, ποση υγρασια να μαζεψει 3μ σωληνα?

Z4 DCT
05-01-15, 07:08
:sealed::thumbsup:

Το γκαραζ του Γιαννη ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει απο κοντα και απο Ελληνικα forums. Οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα..
Σε ξενα forums υπαρχουν ξεχωριστοι τομεις για γκαραζ, εννοειται ολα bookmarked για ιδεες!

Γιαννη καποια στιγμη θελω τα φωτα σου για τη γραμμη αερα. Ζητησα σε εναν υδραυλικο να μου περασει γραμμη (εχω στην αποθηκη 4 μετρα χαλκο) και ζητησε 100¤ :shok: Καποια στιγμη που θα εχεις χρονο στειλε μου αναλυτικα τι χρειαζομαι και πως λεγεται το καθε κομματι. Νομιζω ειχε πει 40 υλικα και 60 φιλτρο νερου, ποση υγρασια να μαζεψει 3μ σωληνα?

Φιλτρο αερα εγω δεν εβαλα......αλλα τελικα μαλλον θελω....ποσο μαλλον που η γραμμη βγαινει και εξω απο το γκαραζ , οποτε μαζευει και εκει υγρασια...

Z4 DCT
05-01-15, 07:09
Πέρα από το γκαράζ πρέπει να αναρωτηθήτε τι υπάρχει μέσα στη τζαμαρία.......απλά είναι ο τέλειος χώρος για κάθε έναν τρελαμένο σαν εμάς.....Γιαννάκη μήπως έχω άδικο?


Α ρε Μιχαλιο, χαθηκαμε!!!:original::original:


Γεια σου ρε Γιανναρα! :thumbsup:

:thumbsup:

Z4 DCT
05-01-15, 07:29
:sealed::thumbsup:


Σε ξενα forums υπάρχουν ξεχωριστοί τομεις για γκαραζ, εννοειται ολα bookmarked για ιδεες!


Δεν θα ηταν άσχημο να υπάρχει ενα τετοιο θρεντ, για να πάρουμε ολοι καμία καλή ιδεα....

Ας το δουν οι υπεύθυνοι, ωραίο θρεντ θα ειναι!!!

Σε καποιο θρεντ βεβαια αυστηρα για μελη.....οχι για τα ματια ολων

ntinos
05-01-15, 10:21
Εχω τσεκαρει ενα σταυροκατσαβιδο, και ενα γερμανικο 15αρι σε αυτο το γκαραζ.

Ενταξει, ηταν δουλεμενα.



Οχι ομως οσο το pad του playstation :p

Bitz
05-01-15, 11:20
:sealed::thumbsup:

Το γκαραζ του Γιαννη ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει απο κοντα και απο Ελληνικα forums. Οι λεπτομερειες κανουν τη διαφορα..
Σε ξενα forums υπαρχουν ξεχωριστοι τομεις για γκαραζ, εννοειται ολα bookmarked για ιδεες!

Γιαννη καποια στιγμη θελω τα φωτα σου για τη γραμμη αερα. Ζητησα σε εναν υδραυλικο να μου περασει γραμμη (εχω στην αποθηκη 4 μετρα χαλκο) και ζητησε 100¤ :shok: Καποια στιγμη που θα εχεις χρονο στειλε μου αναλυτικα τι χρειαζομαι και πως λεγεται το καθε κομματι. Νομιζω ειχε πει 40 υλικα και 60 φιλτρο νερου, ποση υγρασια να μαζεψει 3μ σωληνα?

Η υγρασια μαζευεται μεσα στο καζανι του κοπρεσερ..... τακτικες εξυδατωσεις απο το βιδακι που εχει απο κατω.

mark e92
05-01-15, 15:31
Η υγρασια μαζευεται μεσα στο καζανι του κοπρεσερ..... τακτικες εξυδατωσεις απο το βιδακι που εχει απο κατω.

Αν το δούλευει μέσα στο γκαράζ ... γιατι είναι ικανώς να το βγάζει έξω για να μην ενοχλήσει το Ζακι :th_Laie_67-1: