PDA

Επιστροφή στο Forum : Χειμερινά ελαστικά f20



BDiamLA
31-12-14, 19:53
Λόγω καιρικών συνθηκών και ταξιδιών λόγω επαγγέλματος σκέφτομαι σοβαρά μια τετράδα all weather. Έχει κανείς κάποιο σχόλιο ή πρόταση σχετικά με κράτημα άνεση και κατανάλωση? Ακόμη και για το αν έχει νόημα.

I_MNL
01-01-15, 16:09
Εχω βαλει στο Ε36
Vredesteın quatrac 3 με δεικτη ταχυτητας V. Μισο χειμερινο με snow flake, μισο καλοκαιρινο. Τον σταμάτησε η τροχαία, για άλλο λόγο, και εντυπωσιάστηκε το όργανο της τάξης!
Ο πατερας μου το χρησιμοποιει και είναι βορρά Δράμα μεριά
Ολα καλα
Και στο χιονι στη Λάρισα και στην εθνική Μαλακασα προς Αθηνα

BDiamLA
01-01-15, 23:41
Εχω βαλει στο Ε36
Vredesteın quatrac 3 με δεικτη ταχυτητας V. Μισο χειμερινο με snow flake, μισο καλοκαιρινο. Τον σταμάτησε η τροχαία, για άλλο λόγο, και εντυπωσιάστηκε το όργανο της τάξης!
Ο πατερας μου το χρησιμοποιει και είναι βορρά Δράμα μεριά
Ολα καλα
Και στο χιονι στη Λάρισα και στην εθνική Μαλακασα προς Αθηνα

Special φαινεται το ελαστικό.Το φοράει όλο το χρόνο? Γνωρίζουμε αν υπάρχει σε runflat? Η διαφορετικά κάτι αντίστοιχο σε run flat?

I_MNL
02-01-15, 00:45
To έβαλα τον Σεπτέμβριο που ήρθα Ελλάδα, για να μπορούν οι γονείς μου να κινούνται παντός καιρού
Δεν ξέρω αν βγαίνει σε run flat... Η αλήθεια είναι πως δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις run flat

Στο Ε36 316 οι διαστάσεις είναι 205/60 15

BDiamLA
02-01-15, 03:24
To έβαλα τον Σεπτέμβριο που ήρθα Ελλάδα, για να μπορούν οι γονείς μου να κινούνται παντός καιρού
Δεν ξέρω αν βγαίνει σε run flat... Η αλήθεια είναι πως δεν είναι υποχρεωτικό να πάρεις run flat

Στο Ε36 316 οι διαστάσεις είναι 205/60 15

Βγαίνει σε runflat. Απλά ο άσσος μου δεν έχει ρεζέρβα και δε θέλω να βρεθώ προ απόροόπτου. Θα το ψάξω λίγο και θα γράψω νεότερα.

anton
03-01-15, 09:52
https://www.elastika-online.gr/cgi-bin/rshop.pl?rsmFahrzeugart=ALL&m_s=3&dsco=137&ranzahl=4&suchen=%C5%EC%F6%DC%ED%E9%F3%E7+%F0%F1%EF%F3%F6%EF %F1%FE%ED&tyre_for=&x_tyre_for=&search_tool=standard&cart_id=29330746.137.1279&s_p_=%D7%E5%E9%EC%E5%F1%E9%ED%DC_%E5%EB%E1%F3%F4%E 9%EA%DC&sowigan=GAN&Breite=205&Quer=55&Felge=16&Speed=&Load=&Marke=&kategorie=6&filter_preis_von=&filter_preis_bis=&RunFlat=1&homologation=
δε μου αρεσει που στην ετικετα εχει F στην τριβή κύλισης αλλα ειναι το μονο ελαστικο παντος καιρου που θα το χρησιμοποιεις και καλοκαιρι. Μου φαινεται μοναδικη λύση παντως και η πιο ενδεδειγμενη! Βασικα για να γλιτωσεις το βαλε βγαλε

τώρα για runflat ελαστικα αμιγως χειμερινα πιο αποτελεσματικα στο χιονι, που πρεπει όμως να βγαινουν το καλοκαιρι ειναι τα παρακάτω. Αυτα σε περιπτωση που εχεις ήδη ελαστικα καλοκαιρινα καινουργια οπότε θα τα εξακολουθησεις να τα χρησιμοποιεις
https://www.elastika-online.gr/cgi-bin/rshop.pl?dsco=137&tyre_for=&x_tyre_for=&search_tool=standard&suchen=%C5%EC%F6%DC%ED%E9%F3%E7+%F0%F1%EF%F3%F6%EF %F1%FE%ED&ranzahl=4&s_p_=E%EB%E1%F3%F4%E9%EA%DC_%FC%EB%F9%ED_%F4%F9%ED _%E5%F0%EF%F7%FE%ED&cart_id=29330746.137.1279&rsmFahrzeugart=ALL&m_s=3&sowigan=Wi&Breite=205&Quer=55&Felge=16&Speed=&Load=&Marke=&kategorie=6&filter_preis_von=&filter_preis_bis=&RunFlat=1&homologation=

σιγουρα παντως πρεπει να διαλεξεις μεσω ετικετων, που ειναι το μοναδικο αδιαβλητο μεσο αξιολογησης