PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφιερωμένο στον αγαπητό NickM5 (και όχι μόνο)



Monsta
28-04-10, 20:29
Ευχαριστούμε που μας ταξίδεψες εχθές με τις όμορφες ιστορίες σου σε άλλες εποχές και συγκεκριμένα στα Grouppe B. Προσωπικά μου έφερες στο μυαλό εποχές '80 & ράλλυ Ακρόπολις, με τα τέρατα που έτυχε να τα δω παρατεταγμένα μπροστά στις 'καμπάνες' (bangalows) του τότε Αστέρα της Γλυφάδας, λίγο πριν την αναχώρησή μας για ΗΠΑ.

Μεγάλος λοιπόν έρωτας / πάθος, όπως θέλετε πείτε το, τα QUATTRO της εποχής και η michelle mouton που την είδα και αυτήν από κοντά.

Δυστυχώς δεν είχα τραβήξει φωτό, δεν ήμουν τόσο τυχερός.

Ιδού όμως μερικά άλλα, εξίσου αγαπημένα που έχουν περάσει κατά καιρούς από το μαγαζί...

Τυχαίνει να έχω επίσης στη συλλογή μου αρκετά DVD, σε περίπτωση που κάποιος θέλει να δει...

Le Best of Les Annees Groupe B
Merci Jeannot (Jean Ragnotti)
Audi Quattro A la Une

Θα ήθελα πολύ να διαβάσω περιγραφές από όσους τυχερούς έχουν παραβρεθεί σε τέτοια events, καθώς και να δω φωτό !!!

Please share them with us !!!

1η φωτό: Και όμως, αυτή η Lancia υπάρχει σε υπόγειο γκαράζ των ΒΠ, είναι εντελώς Α Θ Ι Κ Τ Η και φυσικά με το original χρώμα της σε Κ Α Ι Ν Ο Υ Ρ Γ Η κατάσταση !!!

2η φωτό: Γνήσια Deltona και εντελώς άβαφη σε απίστευτο λευκό ΠΕΡΛΑ !!!

3η φωτό: Αυτό το williams μπορεί να μη έχει μπει σε χώμα, αλλά....

gyiama
28-04-10, 20:32
το renault ειναι αυτο που εχει πισω την μηχανη με τα 200τοσα αλογα????

giannis_compact
28-04-10, 20:47
Νομιζω πως ειναι αυτο ναι!Το κεντρομηχανο!Σωστα?

Monsta
28-04-10, 20:56
Ακριβώς! Αντί για πίσω καθίσματα, έχει έναν 3-λιτρο V6 με 250ΗΡ.

Monsta
28-04-10, 21:00
το πράμα κάνει απίστευτο θόρυβο...

Nikos
29-04-10, 10:21
Κωστα ψαχνω να βρω ενα κουτι με παλιες φωτος απο μεσα της δεκαετιας του '80 με ολα τα τερατα μαζι ειτε απο παρκ φερμε σε Αστερα, Λαγονησι, Αρμονια(Βουλιαγμενη), ειτε απο ειδικες οπως Καρουτες π.χ, αλλα και με αρκετους οδηγους της εποχης.
Μολις το βρω θα χαρεις πολυ με το υλικο διοτι πιστευω οτι αξιζει πραγματικα.

M_Dolce
29-04-10, 10:40
Eξεραιτικο θρεντ Κωστα.. Ευγε!!

z3 2.2
29-04-10, 10:45
Ω ρε φιλε!!!! Η Lancia ειναι η S4????????

silent
29-04-10, 12:08
Ω ρε φιλε!!!! Η Lancia ειναι η S4????????

Πολιτική έκδοση (1 απο τις 207 που παρήχθησαν) Lancia 037 / Stradale . Η photo επιβεβαιώνει την ύπαρξη ενός ακόμα φαντάσματος που υπήρχε στη Κρήτη.

Monsta
29-04-10, 19:51
Κωστα ψαχνω να βρω ενα κουτι με παλιες φωτος απο μεσα της δεκαετιας του '80 με ολα τα τερατα μαζι ειτε απο παρκ φερμε σε Αστερα, Λαγονησι, Αρμονια(Βουλιαγμενη), ειτε απο ειδικες οπως Καρουτες π.χ, αλλα και με αρκετους οδηγους της εποχης.
Μολις το βρω θα χαρεις πολυ με το υλικο διοτι πιστευω οτι αξιζει πραγματικα.

Άκου εκεί 0-100 σε 2.5 sec την εποχή εκείνη :shok::shok:

Για κάνε λίγο γυμναστική στα δάχτυλα ρε Νίκο και πες και στους νεότερους να μαθαίνουνε... thumb

Nikos
30-04-10, 13:46
Άκου εκεί 0-100 σε 2.5 sec την εποχή εκείνη :shok::shok:

Για κάνε λίγο γυμναστική στα δάχτυλα ρε Νίκο και πες και στους νεότερους να μαθαίνουνε... thumb

Ειναι τρελλο νουμερο Κωστα....0-100 σε 2.5 secs εν ετη 1986.... ο Ρερλ ειχε πει τοτε για το Quattro S1 (αλλα και για ολα τ'αυτοκινητα εκεινης της εποχης) οτι ειναι γρηγοροτερα απ τη σκεψη του ανθρωπου.
Ο δε Markou Alen οταν περασε απο την Lancia S4 στην πρωτη Integrale δηλαδη απ τα 550 hp στα λιγοτερο απο 300 hp ειχε πει οτι νομιζε οτι το αυτοκινητο δεν ειχε μεσα μοτερ ....
Tο κοκκινο S4 που εβαλες ειναι μηπως του Τζιγγερ ?

Monsta
01-05-10, 09:31
Δεν ξέρω ποιανού είναι αυτό το S4 Νίκο, αλλά και να ήξερα δεν θα ήταν σωστό να το γράψω δημόσια.

Το γκαράζ αυτό έχει πολλά ΑΠΙΘΑΝΑ αυτοκίνητα, μέχρι και F40 εντελώς ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.

Έχω τρεις πελάτες που παρκάρουν εκεί κάτι παλιές ROLLS, Παγόδες, 917, Bentley και μερικά άλλα και πηγαίνω εκεί να τους κάνουμε μια συντήρηση κάθε τρεις και λίγο...

VanVIC
02-05-10, 22:02
Κωστα ψαχνω να βρω ενα κουτι με παλιες φωτος απο μεσα της δεκαετιας του '80 με ολα τα τερατα μαζι ειτε απο παρκ φερμε σε Αστερα, Λαγονησι, Αρμονια(Βουλιαγμενη), ειτε απο ειδικες οπως Καρουτες π.χ, αλλα και με αρκετους οδηγους της εποχης.
Μολις το βρω θα χαρεις πολυ με το υλικο διοτι πιστευω οτι αξιζει πραγματικα.

Δεν μπορούμε να αγιάσουμε με τίποτα !
χαχαχα

:thnx:

VanVIC
02-05-10, 22:04
Δεν ξέρω ποιανού είναι αυτό το S4 Νίκο, αλλά και να ήξερα δεν θα ήταν σωστό να το γράψω δημόσια.

Το γκαράζ αυτό έχει πολλά ΑΠΙΘΑΝΑ αυτοκίνητα, μέχρι και F40 εντελώς ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.

Έχω τρεις πελάτες που παρκάρουν εκεί κάτι παλιές ROLLS, Παγόδες, 917, Bentley και μερικά άλλα και πηγαίνω εκεί να τους κάνουμε μια συντήρηση κάθε τρεις και λίγο...

Καλά εσύ έχεις πάθει ανοσία, τό'χω ξαναπεί !
Βοήθειά μας ...
:thumbsup: