PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ



Moufas E46
28-04-10, 20:12
Σημερα το πρωι κατεβαινοντας να παω στην δουλεια βρηκα το παραθυρο του συνοδηγου σπασμενο και το αυτοκινητο λεηλατημενο. ολα τα προσωπικα μου αντικειμενα ειχαν κανει φτερα οπως γυαλια ηλιου διαφορα εγγραφα gps και διαφορα αλλα καθως και φθορες στο εσωτερικο του. το θεαμα ηταν συγκλονιστικο για μενα και η στεναχωρια μεγαλη οχι τοσο για τα αντικειμενα αλλα με την εικονα του αυτοκινητου μου σε αυτην την κατασταση. ενιωθα πως ειχαν παραβιασει κατι πολυ προσωπικο μου οτι ειχαν εισβαλει στην ζωη μου ατομα αγνωστα προς εμενα. πραγματικα αναμεικτα συναισθηματα. σημειωτεον το αυτοκινητο παρκαρει μεσα σε πυλωτη και ενιωθα μια σχετικη ασφαλεια για αυτο και το αρχικο σοκ ηταν μεγαλο. η ασφαλεια που εχω ειναι η εθνικη και εχω μεικτη. στο τηλεφωνημα που ακολουθησε ο τυπος μου ανεφερε πως καλυπτετε μονο το κρυσταλο και οχι για παραδειγμα ο γρυλος του παραθυρου αν χρειαστει. για τις φθορες στο εσωτερικο τι γινεται? εχοντας μικτη δεν πρεπει να αποκατασταθουν ολες οι ζημιες?

NickE60
28-04-10, 20:18
Άστα να πάνε, έτσι όπως τα λες είναι....

μακάρι να βγάλεις άκρη, αν και δεν νομίζω.. εκτός αν το αναφέρει σαφώς στο συμβόλαιο. Με λίγη επιμονή πάντως, ίσως να πετύχεις κάτι παραπάνω..

gant
28-04-10, 20:19
Πολύ ψυχρό πράγμα, σε καταλαβαίνω, αλλά ακόμη ένα συνηθισμένο τις μέρες μας κρούσμα Η πυλωτή δυστυχώς φίλε μου δεν παρέχει καμμιά ασφάλεια. Φυσικά στην περίπτωση σου, ήταν τσογλάνια της κακιάς ώρας, πιθανόν και πρεζόνια.
Εύχομαι να έρθουν όλα βολικά και να ξαέρθει η μπέμπα στην πρώτερη της κατάσταση.

giannis_compact
28-04-10, 20:23
Φιλε μου κατ'αρχας συλληπητηρια!Ειναι κατι το πολυ ασχημο να συμβαινει αυτο και κυριως οταν αγαπας το αυτοκινητο σου!Η ασφαλεια μεικτη δε σου τα καλυπτει αυτα!Αυτο συμβαινει διοτι δε μπορεις να δικιολογησεις στην εκαστοτε ασχφαλιστικη οτι υπηρχαν αυτα τα αντικειμενα στο αυτοκινητο σου!Ας πουμε ειναι δυνατον να παρεις εως 400 ευρω για το ηχοσυστημα και το εχεις ασφαλισμενο!Οχι ομως και προσωπικα αντικειμενα!!

ZWMZ
28-04-10, 20:33
Πολυ της μοδας τελευταια το σπασιμο τζαμιων.Αν η ασφαλεια σου καλυπτει θραυση κρυσταλλων το αλλαζεις δωρεαν στην carglass που συνεργαζεται με την εθνικη χωρις να χρειαζεται πραγματογνωμονας.
Οσον αφορα τα πραγματα που σου κλεψανε ρωτησε τον ασφαλιστη σου.
Γνωμη μου παντως μην αφηνετε στο αυτοκινητο ουτε γοπα στο τασακι,
θα την κλαιτε κι αυτην.

Moufas E46
28-04-10, 20:36
δεν αναφερομαι σε προσωπικα αντικειμενα. ουτως η αλλως δεν μπορεις να αποδειξεις πως υπηρχαν στο αυτοκινητο. σε φθορες στο εσωτερικο οπως ενα σπασμενο ντουλαπακι. αυτα δεν οφειλει να τα αποζημιωσει?

Nino
28-04-10, 20:37
Mονο αν εχει προβλεψη καλυψης για βανδαλισμο κλεφτου!!

Kostas_1
28-04-10, 20:39
Λυπηρο αλλα δυστυχως συμβαινει.

Για το τι αποζημιωνεσαι ειναι πολυ δυσκολο να γινει συζητηση στον αερα. Εξαρταται απο τις καλυψεις που περιγραφει το ασφαλιστηριο σου.

Ρωτα τον ασφαλιστη σου φιλε μου.

Samaro
28-04-10, 20:40
Μεγάλη Πίκρα!!! Βλαστημάς που δεν τον είχες πιάσει γαι να μετανοιώσει που γεννήθηκε και απ'την άλλη, σκέφτεσαι οτι είσαι τυχερός, γιατί θα πήγαινες στη φυλακή. (η στο νοσοκομείο)
Κουράγιο και καλό ξεμπέρδεμα.

Driver M
28-04-10, 20:49
δεν αναφερομαι σε προσωπικα αντικειμενα. ουτως η αλλως δεν μπορεις να αποδειξεις πως υπηρχαν στο αυτοκινητο. σε φθορες στο εσωτερικο οπως ενα σπασμενο ντουλαπακι. αυτα δεν οφειλει να τα αποζημιωσει?

Συνήθως, όταν γίνεται μικτή ασφάλεια, γίνεται και ασφάλεια για βανδαλισμό, τρομοκρατία, φυσικά φαινόμενα κλπ, αφού το κόστος των πρόσθετων αυτών ασφαλειών είναι πολύ μικρό σε σχέση με το ποσό της μικτής και λειτουργούν συμπληρωματικά. Από μόνη της η μικτή δεν σε καλύπτει για ζημιές που προκλήθησαν από κλοπή, αν έχεις όμως και τις πρόσθετες αυτές ασφάλειες (για βανδαλισμό στην προκείμενη περίπτωση), αποζημιώνεσαι πλήρως.

Ελπίζω ο ασφαλιστής σου να στις είχε κάνει, γιατί πραγματικά κοστίζουν λίγο σε σχέση με τη μικτή και είναι πολύ χρήσιμες. Εύχομαι να πάνε όλα καλα...

Monsta
28-04-10, 21:18
Δυστυχώς μερικές φορές δεν προσέχουμε τα "ψιλά" γράμματα στα συμβόλαια. Ελπίζω να σου τα εχει συμπεριλάβει, ώστε να μπορέσεις να αποζημιωθείς.

Αυτό δεν είναι άλλωστε και το νόημα μιας μικτής ασφάλειας?

S8N
28-04-10, 23:03
Ελπίζω το αυτοκίνητό σου να επανέλθει στην προτέρα κατάσταση γρήγορα και όλες οι φθορές να αποκατασταθούν πλήρως.

Αντιλαμβάνομαι πως νιώθεις, αν και κάτι τέτοιο δε μου έχει συμβεί (κι ελπιζω να μη μου συμβεί) ποτέ.

Με αφορμή όμως το δυσάρεστο αυτό γεγονός θα ήθελα να αναφέρω 2 περιστατικά αλλά και να κάνω μια ερώτηση:

1. Πριν χρόνια έτυχε σε μια συνάντηση του TT Club να κλειδωθεί κάποιος έξω από το αυτοκίνητό του. Ο ταλαίπωρος αυτός ερχόταν από επαρχία κι έπρεπε να ταξιδέψει οπωσδήποτε το ίδιο βράδυ, οπότε μοναδική επιλογή ήταν να σπάσουμε το τζάμι του συνοδηγού. Δανειστήκαμε λοιπόν ενα μεγάλο σφυρί από τη Shell στο Olympus Plaza και αρχίσαμε να βαράμε το παράθυρο, το οποίο όμως είχε φυμέ μεμβράνη και δεν έσπαγε με τίποτα. Μου έκανε εντύπωση το πόσο μανιασμένα το χτυπούσαμε, εντούτοις εκείνο δεν έλεγε να ενδώσει. Τελικά τα καταφέραμε μετά από 15 λεπτά συνεχών δυνατών χτυπημάτων στο κέντρο του παραθύρου κι αφού μας είχε φύγει η μαγκιά, τα δε θραύσματα τα συγκράτησε κατά 99% η μεμβράνη. Τα φυμέ λοιπόν βοηθούν πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις όπως η δική σου αλλά και η παρακάτω:

2. Πριν μερικά χρόνια πάλι, βραδάκι, ήμουν συνοδηγός σε S3 ενός φίλου στην κάθοδο της Κατεχάκη και περιμέναμε ν' ανοίξει το φανάρι στη διασταύρωση της Μεσογείων με κατεύθυνση προς Καρέα. Μπροστά μας ήταν μια κυρία με μια C180 η οποία όπως μάθαμε αργότερα είχε αφήσει τη τσάντα της στο πίσω κάθισμα. Την πλευρίζει λοιπόν ενα μηχανάκι χωρίς πινακίδες και ο αναβάτης κοιτάζει μέσα. Αντιλαμβανόμαστε αυτό που πάει να γίνει οπότε ο φίλος μου αρχίζει να κορνάρει. Ο μηχανόβιος μας ρίχνει ένα βλέμμα και την κοπανάει καβαλώντας το κράσπεδο και κάνοντας αναστροφή. 30'' αργότερα έρχεται από πίσω 2ος μηχανόβιος και μας σπάει πίσω παρ-μπριζ, όλα τα πλευρικά τζάμια δεξιά και μπροστινό παρ-μπριζ με μυτερό σφυρί, μετά εξαφανίζεται κι αυτός προς την αντίθετη κατεύθυνση. Το S3 σημειωτέον δεν είχε φυμέ ακόμη.

Και τώρα πάμε στην ερώτηση:

Το αυτοκίνητό σου είχε συναγερμό? Αν ναι, εργοστασιακό ή aftermarket? Το δικό μου έχει τον εργοστασιακό ο οποίος μου φαίνεται ολίγον... γιαλαντζί. Είμαι προβληματισμένος και σκέπτομαι να τοποθετήσω κάποιον Clifford για CAN-BUS.

Τι να πω, οι καιροί είναι πονηροί και δυστυχώς τα φαινόμενα αυτά μόνο να ενταθούν προβλέπεται με την υφιστάμενη οικονομική κατάσταση.

bomberman 3.28
28-04-10, 23:11
λυπαμαι πολυ για τετοιου ειδους περιστατικα... τι να πω...
ειναι οπως ειπαν και τα παιδια, ''ψιλα'' γραμματα που μονο αν τα ειχες παρατηρησει οταν εκανες το συμβολαιο, θα εισαι τωρα καλυμενος...
παντως η πυλωτη, μονο ασφαλεια δεν παρεχει, αποδεδειγμενα. ισα ισα, που ειναι κατι σαν καβατζα για τα ψιλοκλεφτρονια...
ευχομαι συντομα, να ξαναφερεις το αυτοκινητο στην αρχικη του κατασταση..

athanasakis nikolas
29-04-10, 10:16
Σημερα το πρωι κατεβαινοντας να παω στην δουλεια βρηκα το παραθυρο του συνοδηγου σπασμενο και το αυτοκινητο λεηλατημενο. ολα τα προσωπικα μου αντικειμενα ειχαν κανει φτερα οπως γυαλια ηλιου διαφορα εγγραφα gps και διαφορα αλλα καθως και φθορες στο εσωτερικο του. το θεαμα ηταν συγκλονιστικο για μενα και η στεναχωρια μεγαλη οχι τοσο για τα αντικειμενα αλλα με την εικονα του αυτοκινητου μου σε αυτην την κατασταση. ενιωθα πως ειχαν παραβιασει κατι πολυ προσωπικο μου οτι ειχαν εισβαλει στην ζωη μου ατομα αγνωστα προς εμενα. πραγματικα αναμεικτα συναισθηματα. σημειωτεον το αυτοκινητο παρκαρει μεσα σε πυλωτη και ενιωθα μια σχετικη ασφαλεια για αυτο και το αρχικο σοκ ηταν μεγαλο. η ασφαλεια που εχω ειναι η εθνικη και εχω μεικτη. στο τηλεφωνημα που ακολουθησε ο τυπος μου ανεφερε πως καλυπτετε μονο το κρυσταλο και οχι για παραδειγμα ο γρυλος του παραθυρου αν χρειαστει. για τις φθορες στο εσωτερικο τι γινεται? εχοντας μικτη δεν πρεπει να αποκατασταθουν ολες οι ζημιες?

καλημερα,
θα πρεπει να ρωτησεις ξανα την εθνικη κ οχι τον ασφαλιστη σου,καλυπτεσαι κανονικα απο την καλυψη της μερικης κλοπης κ οχι της μικτης.
δηλωση στην αστυνομια για το περιστατικο και θα αποζημιωθεις ...θα αποζημιωθεις για τις φθορες του οχηματος.

ενημερωσε με

M_Dolce
29-04-10, 14:55
30'' αργότερα έρχεται από πίσω 2ος μηχανόβιος και μας σπάει πίσω παρ-μπριζ, όλα τα πλευρικά τζάμια δεξιά και μπροστινό παρ-μπριζ με μυτερό σφυρί, μετά εξαφανίζεται κι αυτός προς την αντίθετη κατεύθυνση. Το S3 σημειωτέον δεν είχε φυμέ ακόμη.




Ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα περυσι βιωσα παρομοια κατασταση οδηγωντας (πολλα παιδια ισως το θυμουνται απο την ακριβη μου περιγραφη σε καποιο αλλο φορουμ). Θα μπορουσες να μου περιγραψεις πως ακριβως αντεδρασε ο φιλος σου (οδηγος) την στιγμη που ο αναβατης της μοτοσυκλετας του εσπασε τα τζαμια?? Μαλλον να το θεσω πιο σωστα το ερωτημα... Προλαβε να αντιδρασει??

dark knight
29-04-10, 15:05
ευχομαι να αποκατασταθουν γρηγορα οι ζημιες και να το ξεχασεις.δεν εχω μικτη ασφαλεια αλλα εχω για κακοβουλες ενεργειες σε αλλη ασφαλιστικη.λογικα πρεπει να καλυπτεσαι

S8N
29-04-10, 16:26
Ζητω συγγνωμη για το offtopic, αλλα περυσι βιωσα παρομοια κατασταση οδηγωντας (πολλα παιδια ισως το θυμουνται απο την ακριβη μου περιγραφη σε καποιο αλλο φορουμ). Θα μπορουσες να μου περιγραψεις πως ακριβως αντεδρασε ο φιλος σου (οδηγος) την στιγμη που ο αναβατης της μοτοσυκλετας του εσπασε τα τζαμια?? Μαλλον να το θεσω πιο σωστα το ερωτημα... Προλαβε να αντιδρασει??

Δεν προλάβαμε να κάνουμε απολύτως τίποτα. Μετά τον πρώτο κρότο (πίσω παρμπριζ) σκύψαμε και ήρθαν τα θραύσματα από τα πλαϊνά τζάμια πάνω μας. Ο μηχανόβιος εξαφανίστηκε κι εμείς προσπαθούσαμε να συνειδητοποιήσουμε τι είχε γίνει. Ορισμένοι έχουν απίστευτο θράσος.

M_Dolce
29-04-10, 16:32
Δεν προλάβαμε να κάνουμε απολύτως τίποτα. Μετά τον πρώτο κρότο (πίσω παρμπριζ) σκύψαμε και ήρθαν τα θραύσματα από τα πλαϊνά τζάμια πάνω μας. Ο μηχανόβιος εξαφανίστηκε κι εμείς προσπαθούσαμε να συνειδητοποιήσουμε τι είχε γίνει. Ορισμένοι έχουν απίστευτο θράσος.

Μαλιστα... αρα δεν ειμαι ο μοναδικος!! Ουτε εγω προλαβα να αντιδρασω. Οχι απλα δεν προλαβα να αντιδρασω αλλα μου πηρε και χρονο να καταλαβω τι εγινε.. Τελος παντων προσοχη ολοι μας παιδια οσο μπορουμε τουλαχιστον.
Ευχαριστω για την απαντηση!!

Moufas E46
29-04-10, 18:46
φιλε S8N μου κανει εντυπωση αυτο που λες με τα φιμε. εχω και γω φιμε και δεν νομιζω πος καποιος το κοπαναγε για πολλη ωρα. πλεον εχω αλλαξει και γνωμη για αυτα που λενε περι αντικλεπτικης προστασιας. μαλιστα ειναι και lummar και το τζαμι εγινε χιλια κομματια. συναγερμο εχω τον εργοστασιακο αλλα ειναι πολυ μουφα η σηρινα ειναι πολυ υποτονικη και ασυνηθιστη για συναγερμο αυτοκινητου. εγω παντως δεν ακουσα το παραμικρο. κατι ο συναγερμος που δεν εχει ενταση κατι ο βαρυς υπνος ειδικα αν εισαι κουρασμενος δεν θελει και πολυ. παντως ημουνα πολυ τυχερος μπηκανε στην πυλωτη και ο κληρος επεσε σε μενα. ολα τα υπολοιπα ανεπαφα

deepBLUE
29-04-10, 18:54
καλημερα,
θα πρεπει να ρωτησεις ξανα την εθνικη κ οχι τον ασφαλιστη σου,καλυπτεσαι κανονικα απο την καλυψη της μερικης κλοπης κ οχι της μικτης.
δηλωση στην αστυνομια για το περιστατικο και θα αποζημιωθεις ...θα αποζημιωθεις για τις φθορες του οχηματος.

ενημερωσε με


φιλε S8N μου κανει εντυπωση αυτο που λες με τα φιμε. εχω και γω φιμε και δεν νομιζω πος καποιος το κοπαναγε για πολλη ωρα. πλεον εχω αλλαξει και γνωμη για αυτα που λενε περι αντικλεπτικης προστασιας. μαλιστα ειναι και lummar και το τζαμι εγινε χιλια κομματια. συναγερμο εχω τον εργοστασιακο αλλα ειναι πολυ μουφα η σηρινα ειναι πολυ υποτονικη και ασυνηθιστη για συναγερμο αυτοκινητου. εγω παντως δεν ακουσα το παραμικρο. κατι ο συναγερμος που δεν εχει ενταση κατι ο βαρυς υπνος ειδικα αν εισαι κουρασμενος δεν θελει και πολυ. παντως ημουνα πολυ τυχερος μπηκανε στην πυλωτη και ο κληρος επεσε σε μενα. ολα τα υπολοιπα ανεπαφα

Ειδες το πιο πανω πμ ?

Moufas E46
29-04-10, 18:58
Ειδες το πιο πανω πμ ?

οχι τωρα μολις το δα. ρωτησα την εθνικη και καλυπτομαι κανονικα. με απαλλαγη 400 ευρω ομως γιατι αλλη απαλλαγη εχει το ατυχημα αλλη η μερικη κλοπη. και αυτο δεν το ξερα και μου το πανε απο την εταιρια

Monsta
29-04-10, 19:02
αρχίσαμε να βαράμε το παράθυρο, το οποίο όμως είχε φυμέ μεμβράνη και δεν έσπαγε με τίποτα.

Άρη, πριν 2 χρόνια ο πεθερός μου είχε εμπλακεί σε ατύχημα με το corsa της γυναίκας μου, όπου μηχανόβιος έσκασε σα μυγάκι στη πίσω κολώνα (c-pillar) και από το μπαμ το πίσω τζάμι του hatch έγινε κομμάτια. Μάλλον να το πω καλύτερα: Εκατομμύρια κομματάκια. Ξαναλέω ότι το μπαμ το έφαγε η πίσω κολώνα και όχι το τζάμι.

Το αυτοκίνητο φορούσε μεμβράνη titanium της Llumar. Έκτοτε σταμάτησα να πιστεύω ότι οι 'απλές' αντιλιακές μεμβράνες προστατεύουν τα θρύψαλα. Μάλιστα κυκλοφορούν διάφορα βίντεο στο youtube που δείχνουν τη μηδανική προστασία των μεμβρανών σε χτυπήματα. Τουναντίον μάλιστα. Για να έχεις αποτελεσματική προστασία, το μόνο που σε σώνει είναι ειδική αντιτρομοκρατική μεμβράνη, σαν αυτές που έχω στο μαγαζί και κάνει ένα σκασμό λεφτά.

Τώρα το πως άντεξε το ΤΤ, ειλικρινά μου κάνει εντύπωση!

Παίζει το σφυρί από τη Shell να ήταν .....μούφα??? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Moufas E46
29-04-10, 19:05
Άρη, πριν 2 χρόνια ο πεθερός μου είχε εμπλακεί σε ατύχημα με το corsa της γυναίκας μου, όπου μηχανόβιος έσκασε σα μυγάκι στη πίσω κολώνα (c-pillar) και από το μπαμ το πίσω τζάμι του hatch έγινε κομμάτια. Μάλλον να το πω καλύτερα: Εκατομμύρια κομματάκια. Ξαναλέω ότι το μπαμ το έφαγε η πίσω κολώνα και όχι το τζάμι.

Το αυτοκίνητο φορούσε μεμβράνη titanium της Llumar. Έκτοτε σταμάτησα να πιστεύω ότι οι 'απλές' αντιλιακές μεμβράνες προστατεύουν τα θρύψαλα. Μάλιστα κυκλοφορούν διάφορα βίντεο στο youtube που δείχνουν τη μηδανική προστασία των μεμβρανών σε χτυπήματα. Τουναντίον μάλιστα. Για να έχεις αποτελεσματική προστασία, το μόνο που σε σώνει είναι ειδική αντιτρομοκρατική μεμβράνη, σαν αυτές που έχω στο μαγαζί και κάνει ένα σκασμό λεφτά.

Τώρα το πως άντεξε το ΤΤ, ειλικρινά μου κάνει εντύπωση!

Παίζει το σφυρί από τη Shell να ήταν .....μούφα??? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

αυτες φοραω και γω φιλε. οπως τα λες ειναι. περα απο κανα 2 μικρα κομματια που κρατησε η μεμβρανη ολο το υπολοιπο εχει θρυψαλα

deepBLUE
29-04-10, 19:05
οχι τωρα μολις το δα. ρωτησα την εθνικη και καλυπτομαι κανονικα. με απαλλαγη 400 ευρω ομως γιατι αλλη απαλλαγη εχει το ατυχημα αλλη η μερικη κλοπη. και αυτο δεν το ξερα και μου το πανε απο την εταιρια

θα σου απαντησει ισως ο Νικολας..

Moufas E46
29-04-10, 19:50
θα σου απαντησει ισως ο Νικολας..

σε ευχαριστω φιλε. θα του στειλω πμ

konstantinaM3
30-04-10, 18:49
το εχω νιωσει αυτο κ εγω μια φορα.....με το 318is που ειχα πριν το m3 ειχα βαλει καπου στα 1000ευρ ηχοσυστημα δεν το χαρηκα 1 μηνα κ εγινε φτερα....μου το ανοιξαν μπροστα στα σχολεια στην βουλιαγμενης στα πολυκλαδικα μεχρι κ τα ρουχα της δουλειας μου πηραν τι να πω? ειχε αφησει ενα καρο αποτυποματα επανω στην πορτα ηρθε η συμανση πηρε μερικα αλλα απο το 06 μεχρι κ σημερα τιποτα καμια απαντηση απο την αστυνομια.... ειχαν σπασει το ντουλαπακι κ τον αφαλο του συνοδηγου το κακο ειναι οτι ρωτησα πολλα ατομα εκει τρυγιρω κ κανεις δεν ειδε τιποτα τι περιεργο ε?????η μονη απαντηση που επερνα ηταν δεν ειδα τιποτα δεν ακουσα κατι.....εδω σηκωσαν ενα ολοκληρο αμαξι κ κανεις δεν ειδε τιποτε....2sab διπλοπινικα ενας 4καναλος ενυχιστης ολα της ροκφορντ 300cd ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ!τι να πω? το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ευτυχως που δεν εμαθα ποιος ειναι γιατι θα πηγαινα φυλακη!

S8N
30-04-10, 19:02
αυτες φοραω και γω φιλε. οπως τα λες ειναι. περα απο κανα 2 μικρα κομματια που κρατησε η μεμβρανη ολο το υπολοιπο εχει θρυψαλα

Τι να πω ρε σεις... Μεμβράνη της 3Μ φορούσε ο άνθρωπος, μια συγκεκριμένη που αν και σχετικά ανοιχτή κόβει απόλυτα τη θερμοκρασία. Το τζάμι έκανε μια τρύπα στη μέση εκεί που το χτύπησε το σφυρί και μετά αφαιρέθηκε μονοκόμματο! Παρεπιπτόντως, δεν ήταν ΤΤ αλλά S3. Το ΤΤ δεν έχει πλαίσιο στην πόρτα, οπότε το τζάμι φεύγει για πλάκα.

athanasakis nikolas
01-05-10, 22:19
θα ψαξω να δω για την απαλλαγη των 400¤ στην μερικη κλοπη κ θα σου απαντησω