PDA

Επιστροφή στο Forum : E53 RADIO ΠΡΟΒΛΗΜΑ



bcharal
08-11-14, 19:47
Καλησπερα !!
Εχω ραδιο- κασετα-navi με την μικρη οθονη _ Χ5 Ε53
Ενω κασετα, ναβι , computer δουλευουν κανονικοτατα!!!
Το ραδιο συντονιζει τους σταθμους αλλα δεν παραγει ηχο αλλα πολυ θορυβο "βοη" ..
Οταν ανοιξω την ενταση πολυ δυνατα ψιλοακουω ( ελαχιστα) την εκπομπη!!!

Εβαλα "Αναμεταδότης ήχου FM Αυτοκινήτου Car MP3 Player FM Transmitter"
ωστε να δω αν ακουει το ραδιο και επισης ειχα την παραπανω εξελιξη..δηλαδη πολυ βοη και στο τερμα ακουγα αμυδρα το τραγουδι απο το FM Transmitter..

τσεκαρισα φισες παντου, ανοιξα radio module η πλακετα φαινετε καθαροτατη..!!

Εχετε καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει ????

ευχαριστω !

tokiko
08-11-14, 21:04
Τσέκαρε και το ποτενσιόμετρο της έντασης του ήχου.

nikos bob
09-11-14, 14:22
πισω στο πορτ μπαγκαζ είναι το θεμα σου...ψαξε καλα κάθε επαφη ακομα κι εσωτερικα, εχει παρει υγρασία !

Στο module εννοω .

bcharal
09-11-14, 16:09
Μιχαλη ευχαριστω αλλα το ποτενσιομετρο δεν εχει λογικη γιατι το κασσετοφωνο δουλευει κανονικοτατα!!

Νικο το εβγαλα ( to module) το φυσηξα - καθαρισα ..η πλακετα φαινετε παρα πολυ καθαρη και δεν βγαζω ακρη ... το θεμα ειναι οτι συντονιζει την μπαντα και σημα παιρνει ....το αποτελεσμα ειναι αποκαρδιωτικο γιατι δεν εχω καθολου καθαροτητα στον ηχο που δινει .

Σημερα παρατηρησα οτι πιανει ενα μονο σταθμο και τον παιζει με πολυ βοη ενω το καντραν δειχνει ολους τους σταθμους.

τι προτεινεις για την υγρασια??? ( σκεψου οτι κανα μηνα το ειχα βγαλει απο το αμαξι (module))

nikos bob
09-11-14, 21:03
Αν κοιτάξεις όλα τα pin προσεκτικα και δεν εχουν πουθενα πρασινιλα...τοτε ''παιζει'' 'η η οθονη 'η το module.

bcharal
10-11-14, 12:17
Αν κοιτάξεις όλα τα pin προσεκτικα και δεν εχουν πουθενα πρασινιλα...τοτε ''παιζει'' 'η η οθονη 'η το module.

Ti εννοεις τα pin ? στο module?

nikos bob
10-11-14, 16:56
Ti εννοεις τα pin ? στο module?

...τα pin.ακια στο module & στη μπριζα του , στο πορτ μπαγκαζ, διπλα στη ρεζερβα ,....!
:bbq:

playmaker
27-02-15, 01:36
Εμένα μου εχει γυαλίσει αυτη ! Φαίνεται πολύ καλή μετα απο πολύ ψάξιμο https://www.amazon.com/LUKAS-LK-7900-ACE-8GB-GPS/dp/B00C48TJ58