PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε46 Dynavin D99 & igo8



DK
07-11-14, 22:45
Παιδιά σε Ε46 με οθόνη D99 με igo8 δεν λειτουργεί το gps. Δείχνει την εξής εικόνα

DK
07-11-14, 22:46
Το εικονιδιάκι με τον δορυφόρο αριστερά έχει κοκκινισμένο το χ όπως φαίνεται και αν το αγγίξεις εμφανίζει τα εξής

DK
07-11-14, 22:50
Εκανα reset της οθόνης πατώντας με καρφίτσα την οθόνη στην εγκοπή στο σημείο reset και πάλι τα ίδια!Μπαίνοντας στο μενου του gps βλέπω την εξής εικόνα

DK
07-11-14, 22:51
Επειτα μπαινοντας στο setup έχω τις εξείς επιλογές

DK
07-11-14, 22:55
Στην πρώτη απο αριστερά επιλογή navigation setup έχω επιλεγμένο το αρχειακι igo.exe απο την καρτα μνημης(όπως φαινεται και στην εικόνα παρακατω)

DK
07-11-14, 22:58
Προηγουμένως για να επιλέξω το igo.exe αρχειο πατω το πρασινο εικονιδιακι στα δεξια της προηγ. εικόνας και επιλέγω απο τη λίστα το τελευταιο αρχείο όπως ακριβώς φαίνεται και απο την επόμενη φωτο...

DK
07-11-14, 23:00
Το system information(πουχει 2 επιλογες initial setup και document repair) δεν το πείραξα! Η εικόνα του είναι η εξής

DK
07-11-14, 23:02
Στην επιλογή gps monitor αν πατήσω μου βγαζει την εξής εικόνα

DK
07-11-14, 23:03
Ούτε την επιλογή general settings με της εξής εικόνα πείραξα....

DK
07-11-14, 23:06
Τί μπορεί να φταίει?Έχει αντιμετωπίσει κανεις σας ποτέ τέτοιο σύμπτωμα?

Leonidas_E39
07-11-14, 23:23
Ξαναπερνα το Igo φαινεται οτι δεν μπορει να παρει στιγμα απο το GPS.

DK
07-11-14, 23:30
Λεωνίδα πριν λίγα δευτερόλεπτα χάζεψα αυτό το βιντεάκι στο youtube-->
https://www.youtube.com/watch?v=q1MROcvQJy0

Δεν τοχα προσεξει αυτό το κομματι του μενου!Λες ναναι αυτό?Θα δω αυριο....

alex1
08-11-14, 11:05
Από ότι φαίνεται στην πρώτη σου εικόνα σου δείχνει πως δεν λαμβάνει σήμα GPS. Καταρχάς ξαφνικά στο έκανε αυτό η έχεις περάσει άλλο image. Επίσης στην 5η φωτογραφία σου δείχνει ότι δεν τρέχεις το Igo8 αλλά το Navione/navione.exe οπότε αν άλλαξες καταλάθος αυτό πήγαινε όπως στην 6η φωτογραφία και επέλεξε το Igo8.exe και λογικά θα είσαι οκ.

DK
08-11-14, 13:14
Από ότι φαίνεται στην πρώτη σου εικόνα σου δείχνει πως δεν λαμβάνει σήμα GPS. Καταρχάς ξαφνικά στο έκανε αυτό η έχεις περάσει άλλο image. Επίσης στην 5η φωτογραφία σου δείχνει ότι δεν τρέχεις το Igo8 αλλά το Navione/navione.exe οπότε αν άλλαξες καταλάθος αυτό πήγαινε όπως στην 6η φωτογραφία και επέλεξε το Igo8.exe και λογικά θα είσαι οκ.

Eίσαι πολύ παρατηρητικός και εγώ απρόσεκτος!Ανέβασα λάθος φωτογραφία εκει που δειχνει πως έχω επιλέξει το Navione/navione.exe! Τραβηξα πολλές φώτος δοκιμαζοντας πολλά! Στην πραγματικότητα επέλεξα (ήδη επιλεγμενο ήταν! απο default ) το Igo8.exe αλλα τπτ!

Η ΛΥΣΗ ΗΤΑΝ to video απο το youtube!

DK
08-11-14, 13:15
Ποιο συγκεκριμενα επιλέγω μενου πατωντας δεξια κατω οπως στη φωτο

DK
08-11-14, 13:16
Επειτα δεξι βελακι κατω δεξια στην φωτο(απορω χτες 1 ωρα που δεν τοχα δει!!!)

DK
08-11-14, 13:17
Εμφανίζεται το εξής και μπαινω πανω αριστερα στο gps

DK
08-11-14, 13:19
Αφου μπω στο gps, ξετσεκαρω το τικαρισμενο και πατω κατω σαρωση (όπως ακριβως δειχνει και στο βιντεο) οπότε μου εμφανιζει το εξής

DK
08-11-14, 13:20
Αφού ολοκληρωθεί η σαρωση, εμφανίζει το εξής και όλα ΟΚ

DK
08-11-14, 13:24
ξαφνικά στο έκανε αυτό η έχεις περάσει άλλο image.

Με το άλλο image που λες τι εννοεις?Εγω δεν πειραξα τπτ!Εργοστασιακο είναι το igo!
Βασικα εχεις νεους χαρτες (μετα το Φλεβαρη 2014) για το igo8? Απο που τους βρίσκεις?Μηπως μπορεις να μου εξηγησεις στην καρτα μνημης του gps τι ακριβως αλλαζουμε στους νεους χαρτες για το igo8? βασικα παιζει ρολο αν ειναι igo7 κτλ?

alex1
09-11-14, 00:17
Βασικά με λίγο ψάξιμο στο net θα βρείς. Αυτό που αλλάζεις είναι μέσα στο φάκελο Igo υπάρχει φάκελος content και εκεί υπάρχει ο φάκελος map. Εκεί βάζεις τον χάρτη που έχεις βρεί. Τώρα στον φάκελο content υπάρχει φάκελος building (είναι για τα 3d) φάκελος poi ( βάζεις poi) φάκελος speedcam (βάζεις κάμερες,μπλόκα κ.λ.π) και γενικά τα περισσότερα λειτουργικά του είναι στον φάκελο content. Αν δεν υπάρχει φάκελος π.χ speedcam τον δημιουργείς και ρίχνεις τις ενημερώσεις. Το υπόλοιπο είναι το λειτουργικό.

Leonidas_E39
09-11-14, 00:21
Εχω την εντυπωση οτι το Dynavin D99 Ειναι στημενο σε πλατφορμα Android και οχι σε windows ce

wheelman
09-11-14, 06:32
Βασικά με λίγο ψάξιμο στο net θα βρείς. Αυτό που αλλάζεις είναι μέσα στο φάκελο Igo υπάρχει φάκελος content και εκεί υπάρχει ο φάκελος map. Εκεί βάζεις τον χάρτη που έχεις βρεί. Τώρα στον φάκελο content υπάρχει φάκελος building (είναι για τα 3d) φάκελος poi ( βάζεις poi) φάκελος speedcam (βάζεις κάμερες,μπλόκα κ.λ.π) και γενικά τα περισσότερα λειτουργικά του είναι στον φάκελο content. Αν δεν υπάρχει φάκελος π.χ speedcam τον δημιουργείς και ρίχνεις τις ενημερώσεις. Το υπόλοιπο είναι το λειτουργικό.

+1

Απλά θέλει διαφορετικό φάκελο, κ αλλαγές στο "sys"
όταν έχεις παραπάνω από έναν χάρτες.



Εχω την εντυπωση οτι το Dynavin D99 Ειναι στημενο σε πλατφορμα Android και οχι σε windows ce
Βγαίνει κ με τα δύο leo,

Οι χάρτες όμως, είναι platform agnostic

ART1
09-11-14, 17:55
απο οτι βλεπω στις φωτο δεν ειναι θεμα exe.το dynavin δουλευει μια χαρα απο την στιγμη που το φωρτωνει και ανοιγει στην οθονη ειναι οκ.δεν ειναι θεμα gps αφου απο οτι μας δειχνει ο φιλος στις φωτο βρισκει 5 με 6 δορυφορους.οταν το βελακι στον χαρτη δεν ειναι φωτεινο ειναι καθαρα θεμα χαρτη.το igo δεν βρισκει χαρτη απλα ανοιγει σαν igo.exe αλλα χωρις να φωρτωνει χαρτη.καταρχην πες μας αν εχεις βγαλει την sd αν την εχεις κανει καποιο reset η φορματ η αν φωρτωσες στην sd νεους χαρτες η καποια νεα αρχεια .

DK
09-11-14, 19:06
απο οτι βλεπω στις φωτο δεν ειναι θεμα exe.το dynavin δουλευει μια χαρα απο την στιγμη που το φωρτωνει και ανοιγει στην οθονη ειναι οκ.δεν ειναι θεμα gps αφου απο οτι μας δειχνει ο φιλος στις φωτο βρισκει 5 με 6 δορυφορους.οταν το βελακι στον χαρτη δεν ειναι φωτεινο ειναι καθαρα θεμα χαρτη.το igo δεν βρισκει χαρτη απλα ανοιγει σαν igo.exe αλλα χωρις να φωρτωνει χαρτη.καταρχην πες μας αν εχεις βγαλει την sd αν την εχεις κανει καποιο reset η φορματ η αν φωρτωσες στην sd νεους χαρτες η καποια νεα αρχεια .

Φίλε μου η λύση βρέθηκε κ ειναι στο 12 η στο 15-19 post