PDA

Επιστροφή στο Forum : Αισθηση οδηγησης V10 M5/M6?



aristent
22-04-10, 20:36
Πολυ θα ηθελα να καταγραψει καποιος συμφορουμιτης κατοχος Ε60 Μ5 η Μ6 τι ακριβως συμβαινει οταν ταξιδευεις/κανεις βολτα/κανεις ψιλοκοντρα στα φαναρια/η και χοντροκοντρα βεβαια ,τα συναισθηματα και τις εντυπωσεις του και των συνεπιβατων η ακομη και κατι που του εχει μεινει.
Σε τηλ/κη συνομιλια με τον Αλεξη(alexm)εμαθα οτι θελει πολυ ψυχη και οδηγικες ικανοτητες να κουμανταρεις τετοια εργαλεια,φυσικα εννοουσε στη γρηγορη οδηγηση.
Σε πολλα βιντεο στο youtube που εχω δει συνηθως ο συνοδηγος ξαφνιαζεται απο την δυναμη και την ατελειωτη επιταχυνση και τον πιανουν νευρικα γελια!
Τελος στις επιθυμιες μου(φανταζομαι και πολλων εδω) ειναι να οδηγησω καποτε ενα τετοιο οχημα η εστω να καθησω συνοδηγος.(συνοδηγος το εγραψα σε περιπτωση φορουμικης συναντησης να το εχει κατα νου κατοχος Μ5/Μ6:whistle:)
Εννοητε εκτος απο περιγραφη με λογια, βιντεο/φωτο ειναι ευπροσδεκτα!!!

bill_m3
22-04-10, 20:40
Στάθη και Γιώργο περιμένουμε :shok: :shok: :shok:

Monsta
22-04-10, 20:58
Πάντως εγώ ως συνοδηγός αρκετές φορές σε Μ5, έχω να θυμάμαι εκτός από την ατελείωτη επιτάχυνση, τα δυνατά & βίαια γκαπ-γκουπ του κιβωτίου. Κάθε φορά που πάω βόλτα, μου κάνει εντύπωση πως σε πετάει πίσω η κάθε αλλαγή, ενώ ο ήχος από κιβώτιο & κινητήρα είναι σκέτη απόλαυση.

aristent
22-04-10, 21:16
Πάντως εγώ ως συνοδηγός αρκετές φορές σε Μ5, έχω να θυμάμαι εκτός από την ατελείωτη επιτάχυνση, τα δυνατά & βίαια γκαπ-γκουπ του κιβωτίου. Κάθε φορά που πάω βόλτα, μου κάνει εντύπωση πως σε πετάει πίσω η κάθε αλλαγή, ενώ ο ήχος από κιβώτιο & κινητήρα είναι σκέτη απόλαυση.

Τυχερακια !!!:rally:

Κωνσταντίνος
22-04-10, 21:26
Θέλω και εγώ να με επιβιβάσει κάποιος κάτοχος Μ. Αμα καταφέρω και ανέβω Αθήνα σε συνάντηση και παρευρίσκεται κάτοχος Μ, το δηλώνω απο τώρα ότι θέλω βόλτα.
Η μόνη εμπειρία που είχα ως τώρα, ηταν σαν συνοδηγός σε Ζ3Μ.

aristent
22-04-10, 21:40
Θέλω και εγώ να με επιβιβάσει κάποιος κάτοχος Μ. Αμα καταφέρω και ανέβω Αθήνα σε συνάντηση και παρευρίσκεται κάτοχος Μ, το δηλώνω απο τώρα ότι θέλω βόλτα.
Η μόνη εμπειρία που είχα ως τώρα, ηταν σαν συνοδηγός σε Ζ3Μ.

Κωσταντινε η ετοιμαζουν μεγαλο κειμενο οι κατοχοι Μ5/Μ6 (απο που να αρχισουν και που να τελειωσουν...)και καθυστερουν να απαντησουν η μας αποφευγουν...:hystericalbs1:

alexm
22-04-10, 21:53
Κωσταντινε η ετοιμαζουν μεγαλο κειμενο οι κατοχοι Μ5/Μ6 (απο που να αρχισουν και που να τελειωσουν...)και καθυστερουν να απαντησουν η μας αποφευγουν...:hystericalbs1:

Εχω σκοπο σε κοντινο διαστημα να κανω ενα ταξιδι, για να επισκεφθω μια ξαδελφη.Νομιζω οτι μενει στη ΛΑΑΑΡΣΑ!!!!!!!
Τι αλλο να πω?:whistle::rally::th_Laie_67-1:

Driver M
22-04-10, 21:54
Θέλω και εγώ να με επιβιβάσει κάποιος κάτοχος Μ. Αμα καταφέρω και ανέβω Αθήνα σε συνάντηση και παρευρίσκεται κάτοχος Μ, το δηλώνω απο τώρα ότι θέλω βόλτα.
Η μόνη εμπειρία που είχα ως τώρα, ηταν σαν συνοδηγός σε Ζ3Μ.

Βάλτε με κι εμένα στη λίστα...:rally:

aristent
22-04-10, 22:04
Εχω σκοπο σε κοντινο διαστημα να κανω ενα ταξιδι, για να επισκεφθω μια ξαδελφη.Νομιζω οτι μενει στη ΛΑΑΑΡΣΑ!!!!!!!
Τι αλλο να πω?:whistle::rally::th_Laie_67-1:

Καλα ετσι και δεν παρεις τηλ/νο ...η ειδηση θα ειναι για λευκη Μ5 :whistle:που κυνηγαει μαυρη Μ5 με 20αρες ζαντες Schnitzer....:th_Laie_67-1:
Θα πεις Λαρσα σ'ειδα κι λαχταρσα!!!

alexm
22-04-10, 22:14
Καλα ετσι και δεν παρεις τηλ/νο ...η ειδηση θα ειναι για λευκη Μ5 :whistle:που κυνηγαει μαυρη Μ5 με 20αρες ζαντες Schnitzer....:th_Laie_67-1:
Θα πεις Λαρσα σ'ειδα κι λαχταρσα!!!

Τηλεφωνο?
Θα το ακουσεις μολις ερθω!!!!!!!!

NickE60
22-04-10, 22:40
Παιδιά προσοχή γιατί του Αλέξη το Μ5 είναι ίσως το μοναδικό στην Ελλάδα που είναι Vmax εργοστασιακό... Για όσους δεν γνωρίζουν έχει μεγάλη διαδικασία για να παραλάβεις ένα Μ5 χωρίς περιοριστή χιλιομέτρων από το εργοστάσιο... 330αρες λοιπόν με τις ευλoγίες της ΒΜW..... :thumbsup:

Stathis
22-04-10, 23:06
αν ειναι εργοστασιακο ειναι 305 χ.α.ω. αν δεν με απατα η μνημη μου...

NickE60
22-04-10, 23:09
αν ειναι εργοστασιακο ειναι 305 χ.α.ω. αν δεν με απατα η μνημη μου...

ε, βάλε και τι κλέβει το ρολόι ....330 μια χαρά είναι :th_Laie_67-1: :thumbsup:

σε μένα που έχει κόφτη 250 ...έχω δει και 270+ (σε κατηφόρα πάντα)

alexm
22-04-10, 23:48
αν ειναι εργοστασιακο ειναι 305 χ.α.ω. αν δεν με απατα η μνημη μου...

Εργοστασιακο ειναι σταθη και δεν σε απατα η μνημη σου για τα 305.
Εχω δει το head up 323 χ.α.ω. μια φορα (και τελευταια)και μαλλον ειναι αισιοδοξο οπως λεει ο νικος.

GM6
23-04-10, 11:51
[QUOTE=Monsta;48296]Πάντως εγώ ως συνοδηγός αρκετές φορές σε Μ5, έχω να θυμάμαι εκτός από την ατελείωτη επιτάχυνση, τα δυνατά & βίαια γκαπ-γκουπ του κιβωτίου. Κάθε φορά που πάω βόλτα, μου κάνει εντύπωση πως σε πετάει πίσω η κάθε αλλαγή, ενώ ο ήχος από κιβώτιο & κινητήρα είναι σκέτη απόλαυση.[/QUOTΕ]

Καλα τα λεει ο Κωστας,ο V10 κινητηρας των 5 λιτρων σε συνδυασμο με το 7 σχεσεων σειριακο κιβωτιο SMG κανει τις επιδοσεις να ειναι φοβερες.Το SMG Drivelogic δινει την δυνατοτητα να κανεις 11 προεπιλογες προγραμματων στο πως θα γινονται οι αλλαγες των σχεσεων του κιβωτιου!

Παντως αυτο το τιναγμα που κανει οταν πατας το Μ κουμπι ειναι φανταστικο,και νιωθεις τη δυναμη του.Εφτασα τα 317 μια φορα (με προσοχη παντα) και ειχε κι'αλλο να δωσει.Με το Μ6 τα βιωματα που μαζευεις είναι απιστευτα και μοναδικα.Υπερευχαριστημεν ςthumb

z3 2.2
23-04-10, 12:08
Φτανεις ποτε στο σημειο να "συνηθισεις" το γκαζι του και να πεις "ΟΚ καλο αλλα και λιιιιγο ακομα θα ηταν ακομα καλυτερο"???

GM6
23-04-10, 12:21
Φτανεις ποτε στο σημειο να "συνηθισεις" το γκαζι του και να πεις "ΟΚ καλο αλλα και λιιιιγο ακομα θα ηταν ακομα καλυτερο"???

Οχι δεν εχω φτασει σ'αυτο το σημειο,θεωρω το γκαζι του αρκετο,εξαλλου ποτε θα πιασεις 330,μια η ποτε....Θα το ελεγα αν ειχα οδηγησει Bugatti Veyron :th_Laie_67-1:

z3 2.2
23-04-10, 12:45
δε λεω μονο απο αποψη τελικης αλλα και απο το γενικοτερο "τραβηγμα"
το εχεις νιωσει ποτε οτι ειναι λιγο για σενα?

GM6
23-04-10, 13:26
Οχι,ειμαι πολυ ευχαριστημενος:thumbsup:

alexm
23-04-10, 15:08
Παιδιά προσοχή γιατί του Αλέξη το Μ5 είναι ίσως το μοναδικό στην Ελλάδα που είναι Vmax εργοστασιακό... Για όσους δεν γνωρίζουν έχει μεγάλη διαδικασία για να παραλάβεις ένα Μ5 χωρίς περιοριστή χιλιομέτρων από το εργοστάσιο... 330αρες λοιπόν με τις ευλoγίες της ΒΜW..... :thumbsup:

Το Μ5 το αγορασα μεταχειρισμενο απο ΙΤΑΛΙΑ, ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειχε παρακουλουθησει τα bmw fahrer training στην ΓΕΡΜΑΝΙΑ και μαλιστα μου ειπε οτι οτι παρακουλουθησε τρια προγραματα γιατι η bmw για να σε βαλει στο φουλ Μ προγραμμα πρεπει να εχεις περασει απο το πρωτο-δευτερο,δεν θυμαμαι το ακριβες ποσο που ειχε ξοδεψει για τα μαθηματα αλλα για το 2005 ηταν αρκετα σεβαστο.
Με τον αριθμο μελους που ειχε πλεον παρηγγειλε το Μ5 με κωδικο p κατι (δεν θυμαμαι ακριβως) v max τελος παντων μεσω της BMW ITALIA αλλα αργησαν χρονικα να του το παραδωσουν.
Το συγκεκριμενο M5 δεν ειχε κανει ποτε αναβαθμιση απο την ημερομηνια κατασκευης του (7-2005) και αυτο φανηκε οταν του εκανα εγω πριν απο 3 ημερες στην bmw.
Μετα την αναβαθμιση εχω αρκετες αλλαγες βελτιωσης στο i drive(χρωματα-ταχυτητα)στην TV στο τηλεφωνο στο αυτοματο ανοιγμα των φωτων και στις φωνητικες εντολες οπου αλλαξαμε την Ιταλικη version με αγγλικη.
Δεν ξερω τι προφορα αγγλικων πρεπει να εχω για να μπορεσω να συνεννοηθω, γιατι προς το παρον δυσκολευομαι.
Στην BMW μου ειπαν οτι μετα την αναβαθμιση μπορει να διαγραφηκε το V MAX, παντος εμενα δεν θα μου λειψει καθολου!!!!!γιατι οπως προανεφερα μια φορα το χρησιμοποιησα και ηταν και η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.

Stamatis
23-04-10, 15:43
Εγώ η μία και μόνη φορά που οδήγησα ένα Μ5 ήταν στην Καστοριά σε έναν δρόμο έξω απο την πόλη που πάει προς το Αργος Ορεστικό.
Πιστευώ πραγματικά και το λέω ευθαρσώς, ότι είναι πολύ αμάξι για τις ικανότητές μου.
Δεν ακούμπησα ούτε το 30% απο ότι μπορεί να κάνει και παρόλα αυτά ήμουν τρομερά ικανοποιημένος.
Δέν είχε ούτε καν το ///Μ Mode ενεργοποιημένο και οποιαδήποτε σύγκριση με οτιδήποτε άλλο έχω οδηγήσει πολύ απλά δεν υπάρχει.

Στενός δρόμος θα μου πείς και τι να δείξει εκει το θηρίο.

Ε λοιπόν, αν η ερώτηση είναι πως αισθάνεσαι όταν οδηγείς ένα V10 η απάντηση είναι (προσωπικά)
Λίγος.
Πολύ λίγος.

και οι δρόμοι είναι λίγοι, και τα χιλιόμετρα είναι λίγα και τα λόγια είναι λίγα.

Σαφέστατα και υπάρχουν γρηγορότερα αυτοκίνητα, σπουδαιότερα ή και όχι.
Τέτοιο πράμα όμως να ακους να λυσομανάει μπροστά ο V, να κάνει εκείνο το ΝΤΟΥΚ στις ταχύτητες και να παθαίνεις πλάκα δεν το έχω δεί πουθενά.

Χαρακτηριστικά μπορώ να πώ και σας παρακαλώ αυτό να μην πυροδοτήσει νέα κόντρα για το τι είναι καλό και τί καλύτερο, προσωπική εκτίμηση πάλι, και σε panamera που μπήκα (που γ$μαει και δέρνει, απο χλιδή, άλογα, πολυτέλεια, κράτημα, ρυθμίσεις κτλ κτλ κλτ) αυτή η -επικοινωνία- το feeling που λένε ρε παιδί μου οι Αγγλοι, δεν νομίζω να υπάρχει.
Στο "πανέρι" που πάει τον κ^λο του, είναι σαν να είσαι μέσα σε Learjet_45 (https://en.wikipedia.org/wiki/Learjet_45) ενώ στο Μ5 σαν να οδηγάς ένα Su-30 (https://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-30) με δέρματα και navigation...

Σπαραξικάρδιο και μελό μου βγήκε για μισή ώρα δρόμο που έχω κάνει με τέτοιο αμάξι, αλλά το ξαναθυμήθηκα και με έπιασε το "γλυκό" μου...

Stamatis
23-04-10, 15:49
Για να γίνει πιό παραστατικό αυτό που γράφω
όλοι καταλαβαίνουμε τι κάνει ένα learjet.

Το SU-30 όμως μπορεί να κάνει Αυτό (https://en.wikipedia.org/wiki/Pugachev%E2%80%99s_Cobra) καθώς και AYTO (https://en.wikipedia.org/wiki/File:Aeros_fig_tailslide.svg)

Nick bmwlover
23-04-10, 16:19
Εγω που ξερω καλα πως ειναι οι 8 κυλινδροι μπορω να μιλησω?!
:banana:

Nick bmwlover
23-04-10, 16:22
Τέτοιο πράμα όμως να ακους να λυσομανάει μπροστά ο V, να κάνει εκείνο το ΝΤΟΥΚ στις ταχύτητες και να παθαίνεις πλάκα δεν το έχω δεί πουθενά.



Ακριβως αυτο Σταθη,αυτο με τρελαινει κ εμενα στην Μ3!!!:notworthy:

Stamatis
23-04-10, 16:28
Ακριβως αυτο Σταθη,αυτο με τρελαινει κ εμενα στην Μ3!!!:notworthy:

Ο Στάθης είναι εκείνος ο άσχημος, ο χοντρός με την κοιλιά και το χάλια γούστο.
Εγώ είμαι ο Σταμάτης, Νίκο.

Nick bmwlover
23-04-10, 17:04
Σορρυ,εχεις δικιο,μπερδευτηκα λογω βιασυνης...:hystericalbs1:

aristent
23-04-10, 17:23
Εγω που ξερω καλα πως ειναι οι 8 κυλινδροι μπορω να μιλησω?!
:banana:

Να πω την αληθεια τον ιδιο ποθο εχουμε ολοι για να αποκτησουμε ενα //Μ!!!οποσδηποτε δεν πιστευω να διαμαρτυρηθει κανεις απο τους "ΜΕΓΑΛΟΥΣ V10" εαν πεις για την αισθηση/εντυπωσεις σου απο την οδηγηση ενος 8 κυλινδρου επισης αριστουργηματος!thumb

aristent
23-04-10, 17:32
Ο Στάθης είναι εκείνος ο άσχημος, ο χοντρός με την κοιλιά και το χάλια γούστο.
Εγώ είμαι ο Σταμάτης, Νίκο.

Ρε Σταματη που τα βρισκεις παντα και μας κανεις και γελαμε!:th_Laie_67-1:
Αληθεια ,ετσι ειναι ο Σταθης? :whistle:

Στα σοβαρα τωρα ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!! που παραδεχτηκες οτι ησουν λιγος για το "Τερας" οπως το αποκαλουν οι περισσοτεροι κατοχοι στην αλλη πλευρα του ατλαντικου.
Φυσιολογικα το 90% των οδηγων ειναι πολυ πιο κατω το ορια τους απο τα ορια του "Τερατος"!!!

Κωνσταντίνος
23-04-10, 17:32
Αυτό το thread είναι σαν το Playboy ενα πράμα για πολλούς απο εμάς. Κοίτα τι γυναίκες υπάρχουν και δεν μπορείς να τις............αποκτήσεις (μη το πω όπως το σκέφτομαι) :whistle:

bill_m3
23-04-10, 17:34
Αυτό το thread είναι σαν το Playboy ενα πράμα για πολλούς απο εμάς. Κοίτα τι γυναίκες υπάρχουν και δεν μπορείς να τις............αποκτήσεις (μη το πω όπως το σκέφτομαι) :whistle:

αχαχαχαχαχαχα

Έτσι ακριβώς :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

aristent
23-04-10, 17:42
Αυτό το thread είναι σαν το Playboy ενα πράμα για πολλούς απο εμάς. Κοίτα τι γυναίκες υπάρχουν και δεν μπορείς να τις............αποκτήσεις (μη το πω όπως το σκέφτομαι) :whistle:

Ποτε δεν ξερεις....:whistle:
Οταν πριν 25χρονια οδηγουσα Φιατ Ουνο 900αρακι δεν πιστευα οτι θα αποκτουσα ποτε εστω αυτο το οχημα που εχω τωρα.
Οποτε ασε Κωσταντινε να ονειρευομαστε......δεν ειναι κακο.
Τωρα οσο για τις γυναικες του Playboy ....ειναι πολυ πιο φτηνα να ....για μια εστω βραδια η και περισσοτερες απο το να αποκτησεις αυτα τα οχηματα που μιλαμε.Θα μου πεις παλι μπορουμε να τα νοικιασουμε αλλα δεν ειναι το ιδιο, τοτε ειναι παλι σαν τις γυναικες του Playboy .:original:

Monsta
23-04-10, 20:06
Για να γίνει πιό παραστατικό αυτό που γράφω
όλοι καταλαβαίνουμε τι κάνει ένα learjet.

Το SU-30 όμως μπορεί να κάνει Αυτό (https://en.wikipedia.org/wiki/Pugachev%E2%80%99s_Cobra)

Αυτό φίλε το έχω δει live από F-15 σε air show στο El Toro Air Force Base στη CA και πράγματι είναι από τις πιο εντυπωσιακές μανούβρες !

Christos 330
23-04-10, 20:23
Oδηγωντας ενα Μ5 Ν600 Ε60 ενως γωστου και φιλου για 120 χλμ . . .

Δεν μπορουσα να περιγραψω το συναισθημα οταν βυθιζα το γκαζι βυθιζομουν και εγω

ο ιδιος . . .

Stathis
23-04-10, 20:41
αλλο η αισθηση και αλλο η πραγματικοτητα...

σημερα με το φιλο μου το γιωργο (gm6) επισκευθηκαμε τα "ραουλα της λυπης" στα σπατα...
κατα κοσμον maha 0-1000...

κλαψαμε και οι δυο...
προσεχως θα ακολουθησει θρεντ με τα αποτελεσματα και τα γραφηματα...
σνιφ...:crying::crying::crying:

Nick bmwlover
23-04-10, 22:39
αλλο η αισθηση και αλλο η πραγματικοτητα...

σημερα με το φιλο μου το γιωργο (gm6) επισκευθηκαμε τα "ραουλα της λυπης" στα σπατα...
κατα κοσμον maha 0-1000...

κλαψαμε και οι δυο...
προσεχως θα ακολουθησει θρεντ με τα αποτελεσματα και τα γραφηματα...
σνιφ...:crying::crying::crying:

Σταθη κ το Μ3 λενε για 390 ροδα απο 420 στροφαλο,αλλα αυτο που αισθανομαι εγω οταν μου δινεται η ευκαιρια κ το οδηγω ειναι το κατι αλλο,απιστευτος ηχος του μοτερ κατω απο το καρουμπαλιασμενο καπω να αναρωτιεσαι τι κρυβεται εκει μεσα,πως καθεται οταν πατας το γκαζι,η αισθηση στο χερι οταν γινονται οι αλλαγες στο κιβωτιο,τη δυναμη στο διαφορικο,τα κατεβασματα και το ουρλιαχτο...
Ειναι συγκλονιστικο,μιλαμε για ηδονη,τρελα ποσοστα τεστοστερονης,ηλιθιο χαμογελο που υποδηλωνει κατασταση nirvana...
Για μενα αυτο ειναι υπεραρκετο,το ολο συνολο του Μ3!!!Τι κι αν ειναι πχ.40 αλογα κατω απο αυτα που υποτιθεται οτι ειναι...
Δεν λεω τιποτα αλλο
Δεν δεν μπορω να περιγραψω αλλο...:wacko:

Κωνσταντίνος
23-04-10, 23:32
αλλο η αισθηση και αλλο η πραγματικοτητα...

σημερα με το φιλο μου το γιωργο (gm6) επισκευθηκαμε τα "ραουλα της λυπης" στα σπατα...
κατα κοσμον maha 0-1000...

κλαψαμε και οι δυο...
προσεχως θα ακολουθησει θρεντ με τα αποτελεσματα και τα γραφηματα...
σνιφ...:crying::crying::crying:

Διαφωνώ. Αλλο τι λένε τα νούμερα και άλλο τι λένε οι αισθήσεις.
Οι αριθμοί των ράουλων δεν επηρρεάζουν ούτε μετριάζουν τις εκρήξεις αισθήσεων που σας προκαλούν τα θηρία σας.
Το θέμα είναι πόσα χαμόγελα ικανοποίησης σου προκαλεί και όχι τι έβγαλε η οθονη του δυναμόμετρου.

aristent
24-04-10, 07:24
Σταθη κ το Μ3 λενε για 390 ροδα απο 420 στροφαλο,αλλα αυτο που αισθανομαι εγω οταν μου δινεται η ευκαιρια κ το οδηγω ειναι το κατι αλλο,απιστευτος ηχος του μοτερ κατω απο το καρουμπαλιασμενο καπω να αναρωτιεσαι τι κρυβεται εκει μεσα,πως καθεται οταν πατας το γκαζι,η αισθηση στο χερι οταν γινονται οι αλλαγες στο κιβωτιο,τη δυναμη στο διαφορικο,τα κατεβασματα και το ουρλιαχτο...
Ειναι συγκλονιστικο,μιλαμε για ηδονη,τρελα ποσοστα τεστοστερονης,ηλιθιο χαμογελο που υποδηλωνει κατασταση nirvana...
Για μενα αυτο ειναι υπεραρκετο,το ολο συνολο του Μ3!!!Τι κι αν ειναι πχ.40 αλογα κατω απο αυτα που υποτιθεται οτι ειναι...
Δεν λεω τιποτα αλλο
Δεν δεν μπορω να περιγραψω αλλο...:wacko:

Νικο με απλα λογια κατι τετοιο περιμενα να ακουσω και για τον V10!!!thumb
Nομιζω οτι πανω κατω τα ιδια ισχυουν και ειδικα αυτο το νευρικο χαμογελο που ανεξελεγκτα ερχετε και στους συνεπιβατες...:shok:

Stamatis
02-05-10, 23:26
Αυτό φίλε το έχω δει live από F-15 σε air show στο El Toro Air Force Base στη CA και πράγματι είναι από τις πιο εντυπωσιακές μανούβρες !



https://www.youtube.com/watch?v=wgmxc-X3XZ4&feature=related



Αυτό για μια ιδέα του τι γίνεται εκεί πάνω.

Επίσης όποιος θεωρεί πως έκανε την υπέρτατη μαγκια που και καλά τσαρούχωσε το μπλοκέ του και πήγε πάντες για 400 μέτρα, ας ρίξει μια ματιά για να έχει μια αίσθηση του τι σημαίνει κοχόνες.

aristent
18-02-12, 10:45
Πολυ θα ηθελα να καταγραψει καποιος συμφορουμιτης κατοχος Ε60 Μ5 η Μ6 τι ακριβως συμβαινει οταν ταξιδευεις/κανεις βολτα/κανεις ψιλοκοντρα στα φαναρια/η και χοντροκοντρα βεβαια ,τα συναισθηματα και τις εντυπωσεις του και των συνεπιβατων η ακομη και κατι που του εχει μεινει.
Σε τηλ/κη συνομιλια με τον Αλεξη(alexm)εμαθα οτι θελει πολυ ψυχη και οδηγικες ικανοτητες να κουμανταρεις τετοια εργαλεια,φυσικα εννοουσε στη γρηγορη οδηγηση.
Σε πολλα βιντεο στο youtube που εχω δει συνηθως ο συνοδηγος ξαφνιαζεται απο την δυναμη και την ατελειωτη επιταχυνση και τον πιανουν νευρικα γελια!
Τελος στις επιθυμιες μου(φανταζομαι και πολλων εδω) ειναι να οδηγησω καποτε ενα τετοιο οχημα η εστω να καθησω συνοδηγος.(συνοδηγος το εγραψα σε περιπτωση φορουμικης συναντησης να το εχει κατα νου κατοχος Μ5/Μ6:whistle:)
Εννοητε εκτος απο περιγραφη με λογια, βιντεο/φωτο ειναι ευπροσδεκτα!!!

:dance1:

....οδηγησα επιτελους και εγω Ε60 //Μ5 με τον απολυτο V10!!!:thumbsup:

Τι να περιγραψω και τι να πω??????

...κατ'αρχην να πω οτι δεν οδηγησα ενα οποιοδηποτε, αλλα το σε κατατσαση ΒΙΤΡΙΝΑΣ ,το ΑΠΟΛΥΤΟ,το ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ(ζαντες 20αρες,ελατηρια,αντιστρεπτι κες,και πολλα αλλα......) το οχημα του Αλεξη(alexm)!!!!:thumbsup:

περιττο να πω οτι το οχημα: :gun_bandana: ...οπως επισης στα φιλαρακια μου Ε60αρηδες : :tease:

το μεγαλο :shok: ηρθε οταν αρχισε να στροφαρει μετα τις 5,000-6,000 στροφες!!!!.....πρωτη φορα ειδα αντι να "ψοφαει" το μοτερ να "δινει" ρεσιταλ ηχητικου κρεσσεντο και δυναμης που σε κανει ενα με την πλατη του καθισματος!!!

....ειχα και τον Αλεξη να μου λεει δωσε!!!δωσε!!!.....λες και το ειχαμε κλεμμενο!!!!

Ενταξη απο το οχημα δεν περιμενα κατι λιγοτερο, υστερα απο τα απειρα βιντεο που εχω δει......αλλα live ειναι το κατι αλλο!!!

Οταν με ρωτησε ο Αλεξης πως σου φανηκε,δεν μπορεσα να ξεστομισω αλλη λεξη εκτος απο αυτη:

"Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Ο ΔΡΟΜΟΥ"!!!

.....και μετα οτι ειναι το απολυτο οπλο στο δρομο,ανα πασα στιγμη κανεις οτι θελεις ,κτλ.κτλ.....


ενα μεγαλο :thnx: στον Αλεξη, που μου εμπιστευτηκε την αψογη σε ολα της //Μ5 του!!!thumb


ΥΣ>....καπως ετσι ξεπαρθενεψα και την σχεση μου με την πολυποθητη //Μ5!!! :thumbsup:

katsaraios
18-02-12, 14:12
τον λεκε στο καθισμα απο τα τσισακια της χαρας τον σκουπισες???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

PANOS-E60
18-02-12, 14:22
τον λεκε στο καθισμα απο τα τσισακια της χαρας τον σκουπισες???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

αν είχε γίνει λεκές στο κάθισμα Γιώργη, ο πατρινός θα το είχε ήδη πουλήσει. :original:

Thomelef
18-02-12, 14:39
συλυπητήρια...ελπίζω να πείρες και κάνα κουτί υπνοσεντόν για το σπίτι, γιατί σε βλέπω να κοιμάσαι μετά απο κάνα 10ήμερο με την κάψα που'χεις γι'αυτό τ'αμάξι...
έκανες, ότι χειρότερο μπορούσες να κάνεις στον εαυτό σου νομίζω...

aristent
18-02-12, 17:22
τον λεκε στο καθισμα απο τα τσισακια της χαρας τον σκουπισες???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1: ....εδω τιναξα τα παπουτσια μου,προσεξα να μην συρθω αποτομα στο καθισμα και τραυματισω το δερμα,ακουμπουσα απαλα το δερματινο τιμονι,κλπ......βηξιμο,φτερνι σμα και ειδικα τσισακια ηταν απαγορευμενα απο την αρχη!!!:thumbsup:


αν είχε γίνει λεκές στο κάθισμα Γιώργη, ο πατρινός θα το είχε ήδη πουλήσει. :original:

...ξερεις τι γατος εχει γινει στο καθαρισμα?....αν και δεν χρειαζεται τιποτε ιδιαιτερο εχει υλικα που μονο σε detailers συναντας.thumb


συλυπητήρια...ελπίζω να πείρες και κάνα κουτί υπνοσεντόν για το σπίτι, γιατί σε βλέπω να κοιμάσαι μετά απο κάνα 10ήμερο με την κάψα που'χεις γι'αυτό τ'αμάξι...
έκανες, ότι χειρότερο μπορούσες να κάνεις στον εαυτό σου νομίζω...


....οχι Θωμα,ημουν ετοιμος ψυχολογικα για την δυναμη που θα εβλεπα,απλα δεν περιμενα οτι θα την "ΣΤΡΩΝΕΙ" τοσο ευκολα στο δρομο,πιστευα οτι θα τρομαζα απο τα "ψαρεματα","ξεκολληματα"κλπ.....ομως τιποτε απο ολα αυτα δεν συνεβη......σαν ενα πολυτελεστατο Lear Jet απογειωνοταν και προσγειωνοταν οποτε "εδινα την εντολη" και οι γραμμες που διαλεγα με το τιμονι ηταν ακριβεστατες και ειχα μια αισθηση σιγουριας που δεν με τρομαξε ουτε μια στιγμη.thumb

(το λεω αυτο γιατι εχω ανεβει ως συνοδηγος σε Φορντ Σιερρα RS500 με οντως 500αλογα,μετατροπης βεβαια αλλα φουλ φτιαγμενο απο γνησιο αγγλικο RS500 , ......την μια βλεπαμε τον ουρανο την αλλη δεν μαζευοταν να ισιαξει,η δυναμη ηταν δυναμη!!!!κολλουσα στο καθισμα και εκει....αλλα καμμια σχεση με την //Μ5)

...στον αντιποδα τωρα......"καβαλωντας" το ταπεινο 4κυλινδρο μου......η αληθεια ειναι οτι εκανα λιγες μερες να "στρωσω" το μυαλο μου, αφου σε καθε πατημα στο γκαζι εκανα το βρουμ-βρουμ που ακουγοταν απο τις eisenmann race και τον V10!!!...ειδικα η κρυα εκκινηση ειναι ολα τα λεφτα!!!!

....η δυναμη???...ελειπε...αλλα ενταξη παλι καλα που εχω και αυτο το οχημα,...δεν ειμαι πλεονεκτης.....για τα οικονομικα μου και πολυ καλο ειναι!!!thumb

......οπωσδηποτε επομενος στοχος???....εννοητε ///Μ5!!!....ακομα και μετατροπη το δικο μου!!!!.....αλλα εως τοτε???...πρωτα απ'ολα ας ειμαστε καλα απο ολα γενικοτερα και προπαντων να εχουμε την υγεια μας:original:

super duper
18-02-12, 18:38
βιντεο ρε παιδια?
εχω στησει με το μηχανακι μου (r1 2003) περιπου πριν από 3 μηνες περπου με Μ5 -ΦΕΡΡΑΡΙ - ΠΟΡΣΕ (ηταν παρεα) σε ευθεία από την συμβολη ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ- ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ μεχρι και το ΕΝ ΠΛΩ και καταλαβα τη δυναμη που εχει το κτηνος.
https://www.youtube.com/watch?v=lvQ9TLOpDLU
https://www.youtube.com/watch?v=7fAIj25Fq7w&feature=related

Nikos
18-02-12, 19:11
Βρηκες και συ να οδηγησεις το κατάλληλο Μ5 ρε Αρη....είναι ότι πιο άψογο κυκλοφορεί , τέρας πραγματικό και πανέμορφο.

aristent
18-02-12, 19:20
Βρηκες και συ να οδηγησεις το κατάλληλο Μ5 ρε Αρη....είναι ότι πιο άψογο κυκλοφορεί , τέρας πραγματικό και πανέμορφο.

το μονο που με μπερδευει Νικο στο οχημα του Αλεξη ειναι,

.... να ειμαι απ'εξω και να ακουω τις eisenmann race να ουρλιαζουν,

ή να ειμαι μεσα και να απολαμβανω την εκρηκτικη του δυναμη!!!:thumbsup:

Z4 DCT
18-02-12, 19:22
το μονο που με μπερδευει Νικο στο οχημα του Αλεξη ειναι,

.... να ειμαι απ'εξω και να ακουω τις eisenmann race να ουρλιαζουν,

ή να ειμαι μεσα και να απολαμβανω την εκρηκτικη του δυναμη!!!:thumbsup:

Ναι γιατι αμα βλεπεις την μουρη του Πατρινου ξενερωνεις!!!!.....μπλιαχχχχ



:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:th_Laie_67-1:

katsaraios
18-02-12, 19:51
Ναι γιατι αμα βλεπεις την μουρη του Πατρινου ξενερωνεις!!!!.....μπλιαχχχχ



:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:th_Laie_67-1:

ομορφαντραααας ρε ο ΑλεξΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ:thumbsup::thumbsup:

aristent
18-02-12, 20:51
Ναι γιατι αμα βλεπεις την μουρη του Πατρινου ξενερωνεις!!!!.....μπλιαχχχχ



:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:th_Laie_67-1:

αμα πατησω "thanks" λες να παρεξηγηθει???:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:


ομορφαντραααας ρε ο ΑλεξΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ:thumbsup::thumbsup:

:thumbsup:

aristent
18-02-12, 22:39
...να συμπληρωσω και μερικα Hi light της ημερας της οδηγησης της //Μ5.....

....οταν σταματησα επειδη δεν μπορουσα να αναλαβω την ευθυνη για περισσοτερο χρονο οδηγησης,αν και ο Αλεξης επεμενε να συνεχισω,αλλα εγω ηθελα να δω τι μπορει να κανει στα χερια του κυριου-κυριου κριτη αγωνων κ.Αλεξη!!!!:thumbsup:

τι εκανε????....δεν θα το πιστεψετε!!!...ο κυριος Σανιτας της ηπιε το αιμα!!!.....κατ'αρχην μου εκανε την χαρη να δω το 0-100!!!....ενταξη,ειναι σε χρονο απιστευτα γρηγορο,δεν το μετρησα αλλα οτι και να πω ειναι λιγο....

...μετα αποφασισε να προσπερασει ενα οχημα μπροστα μας και με τη φορα που πηρε,:shok: περασε 2-3 επιπλεον...

.....στην συνεχεια δυστυχως ηταν σε αντιθετη κατευθυνση μια πανεμορφη Ε46 Μ3 σε χρωμα λαγκουνα σεγκα και ετσι χασαμε την ευκαιρια για παιχνιδακι.....τελος παντων......

....αλλα πολυ γελιο επεσε οταν μου ελεγε οτι ιδανικο μοτερ ειναι το 3λιτρο για την 5αρα.......και μετα καναμε ολα αυτα τα απιστευτα σε επιδοσεις!!!!!

.....,του λεω "ακομα επιμενεις για τον 3λιτρο???"........:th_Laie_67-1:

Το μονο παρηγορο στην υποθεση για μενα, ειναι οτι στην βολτα που εκανε με το ταπεινο μου 4κυλινδρο, απολαυσε την ανεση της αναρτησης και την ησυχια της καμπινας!!!!.....κατι ειναι και αυτο.....εκτος εαν ηθελε να μαλακωσει τον πονο μου!!!!:thumbsup:

alexk
18-02-12, 23:50
Ωραίο όχημα το Μ5 Ε60 !

Άν βρεθείς στη γειτονιά μου, ευχαρίστως να σε πάω και μια πολεμική με το αληθινό αγωνιστικό Μ ;)

katsaraios
19-02-12, 00:08
Ωραίο όχημα το Μ5 Ε60 !

Άν βρεθείς στη γειτονιά μου, ευχαρίστως να σε πάω και μια πολεμική με το αληθινό αγωνιστικό Μ ;)

αυτα ειναι !!!:thumbsup:

alexk
19-02-12, 00:18
^ Η προσφορά μου ισχύει για οποιονδήποτε από το φόρουμ :thumbsup:

Eleni
19-02-12, 05:07
:th_Laie_67-1: ....εδω τιναξα τα παπουτσια μου,προσεξα να μην συρθω αποτομα στο καθισμα και τραυματισω το δερμα,ακουμπουσα απαλα το δερματινο τιμονι,κλπ......βηξιμο,φτερνι σμα και ειδικα τσισακια ηταν απαγορευμενα απο την αρχη!!!:thumbsup:



...ξερεις τι γατος εχει γινει στο καθαρισμα?....αν και δεν χρειαζεται τιποτε ιδιαιτερο εχει υλικα που μονο σε detailers συναντας.thumb




....οχι Θωμα,ημουν ετοιμος ψυχολογικα για την δυναμη που θα εβλεπα,απλα δεν περιμενα οτι θα την "ΣΤΡΩΝΕΙ" τοσο ευκολα στο δρομο,πιστευα οτι θα τρομαζα απο τα "ψαρεματα","ξεκολληματα"κλπ.....ομως τιποτε απο ολα αυτα δεν συνεβη......σαν ενα πολυτελεστατο Lear Jet απογειωνοταν και προσγειωνοταν οποτε "εδινα την εντολη" και οι γραμμες που διαλεγα με το τιμονι ηταν ακριβεστατες και ειχα μια αισθηση σιγουριας που δεν με τρομαξε ουτε μια στιγμη.thumb

(το λεω αυτο γιατι εχω ανεβει ως συνοδηγος σε Φορντ Σιερρα RS500 με οντως 500αλογα,μετατροπης βεβαια αλλα φουλ φτιαγμενο απο γνησιο αγγλικο RS500 , ......την μια βλεπαμε τον ουρανο την αλλη δεν μαζευοταν να ισιαξει,η δυναμη ηταν δυναμη!!!!κολλουσα στο καθισμα και εκει....αλλα καμμια σχεση με την //Μ5)

...στον αντιποδα τωρα......"καβαλωντας" το ταπεινο 4κυλινδρο μου......η αληθεια ειναι οτι εκανα λιγες μερες να "στρωσω" το μυαλο μου, αφου σε καθε πατημα στο γκαζι εκανα το βρουμ-βρουμ που ακουγοταν απο τις eisenmann race και τον V10!!!...ειδικα η κρυα εκκινηση ειναι ολα τα λεφτα!!!!

....η δυναμη???...ελειπε...αλλα ενταξη παλι καλα που εχω και αυτο το οχημα,...δεν ειμαι πλεονεκτης.....για τα οικονομικα μου και πολυ καλο ειναι!!!thumb

......οπωσδηποτε επομενος στοχος???....εννοητε ///Μ5!!!....ακομα και μετατροπη το δικο μου!!!!.....αλλα εως τοτε???...πρωτα απ'ολα ας ειμαστε καλα απο ολα γενικοτερα και προπαντων να εχουμε την υγεια μας:original:
Αρη, οποτε θελεις μπορεις να παρεις την γυναικα σου και να κανεις μια βολτα στην περιοχη μου.
Θα στειλουμε την γυκαικα σου για ψωνια με τον αντρα μου μια και του φορτωνουμε ολες τις κυριες που θελουν ψωνια,..... θα σε παω να διαλεξεις στα κεντρικα της BMW Northern US Division, οποιο μα μοντελο θελησεις...... ο προεδρος ειναι καλο φιλαρακι και δεν μου χαλαει χατηρια, τα καλυτερα μοντελα τα οδηγουν τα στελεχη εκει οποτε δεν τους νιοιαζει καν πως θα το οδηγεις......!!!!!
Μετα θα μπορουμε να σε παμε μεσω του Club να παρεις γευση στο

https://www.njmp.com/

και αν εχεις τα ........ και θες να οδηγησεις υπαρχει αυτοκινητο φιλου εκπαιδευτη Μ3 και Μ5 που θα μπορεις να οδηγησεις........

Θα ειναι μια φοβερη εμπειρια.
Μου εχει δωσει το Μ3 αλλα μονο σαν συνοδηγος στο Μ5 .... οποτε θα ειναι ευκαιρια και για μενα.

Εισαι πραγματικα ευπροσδεκτος μαζι με την γυναικα σου οταν θελησεις!!!!!!!!

Eleni
19-02-12, 05:08
αν είχε γίνει λεκές στο κάθισμα Γιώργη, ο πατρινός θα το είχε ήδη πουλήσει. :original:
πολυ σωστος......!!!!!

VanVIC
19-02-12, 08:36
Αρη, οποτε θελεις μπορεις να παρεις την γυναικα σου και να κανεις μια βολτα στην περιοχη μου.
Θα στειλουμε την γυκαικα σου για ψωνια με τον αντρα μου μια και του φορτωνουμε ολες τις κυριες που θελουν ψωνια,..... θα σε παω να διαλεξεις στα κεντρικα της BMW Northern US Division, οποιο μα μοντελο θελησεις...... ο προεδρος ειναι καλο φιλαρακι και δεν μου χαλαει χατηρια, τα καλυτερα μοντελα τα οδηγουν τα στελεχη εκει οποτε δεν τους νιοιαζει καν πως θα το οδηγεις......!!!!!
Μετα θα μπορουμε να σε παμε μεσω του Club να παρεις γευση στο

https://www.njmp.com/

και αν εχεις τα ........ και θες να οδηγησεις υπαρχει αυτοκινητο φιλου εκπαιδευτη Μ3 και Μ5 που θα μπορεις να οδηγησεις........

Θα ειναι μια φοβερη εμπειρια.
Μου εχει δωσει το Μ3 αλλα μονο σαν συνοδηγος στο Μ5 .... οποτε θα ειναι ευκαιρια και για μενα.

Εισαι πραγματικα ευπροσδεκτος μαζι με την γυναικα σου οταν θελησεις!!!!!!!!


Τετοια να γράφεις εσύ και να αναστατώνεις τον κόσμο !
:th_Laie_67-1:

aristent
19-02-12, 08:46
Ωραίο όχημα το Μ5 Ε60 !

Άν βρεθείς στη γειτονιά μου, ευχαρίστως να σε πάω και μια πολεμική με το αληθινό αγωνιστικό Μ ;)

Aλεξηδες,θα με καψετε!!!! :worthy: :thumbsup:
.....να κανω 2-3 εβδομαδες να κοιμηθω ε?

...παντως ευχαριστω πολυ:thnx:,....γιατι εκτος του οτι δεν εχω βγει στο εξωτερικο εδω και 35 χρονια...:oops: ....(γεννηθηκα Γερμανια,μεγαλωσα εκει μεχρι τα 11,μετα επιστροφη εδω και τελος...:thumbsdown:....) ενας απο τους μελλοντικους μου στοχους ειναι να κανω ενα ταξιδακι στο εξωτερικο,αν συνδιαστει και με BMWδοκατασταση θα ηταν τελεια!!!thumb





Αρη, οποτε θελεις μπορεις να παρεις την γυναικα σου και να κανεις μια βολτα στην περιοχη μου.
Θα στειλουμε την γυκαικα σου για ψωνια με τον αντρα μου μια και του φορτωνουμε ολες τις κυριες που θελουν ψωνια,.....

....εισαι σιγουρη Ελενη οτι ο αντρας σου θα αντεξει και δεν φυγει τρεχοντας απο την αγανακτηση???....τουλαχιστον για την δικη μου γυναικα ξερω οτι οταν ακουει βολτα στα μαγαζια,..... αποκταει αντοχες μαραθωνοδρομου!!!!....και το μονο που μπορει να την σταματησει ειναι το ......κλεισιμο τους!!!!:th_Laie_67-1:





..... θα σε παω να διαλεξεις στα κεντρικα της BMW Northern US Division, οποιο μα μοντελο θελησεις...... ο προεδρος ειναι καλο φιλαρακι και δεν μου χαλαει χατηρια, τα καλυτερα μοντελα τα οδηγουν τα στελεχη εκει οποτε δεν τους νιοιαζει καν πως θα το οδηγεις......!!!!!
Μετα θα μπορουμε να σε παμε μεσω του Club να παρεις γευση στο

https://www.njmp.com/

και αν εχεις τα ........ και θες να οδηγησεις υπαρχει αυτοκινητο φιλου εκπαιδευτη Μ3 και Μ5 που θα μπορεις να οδηγησεις........

Θα ειναι μια φοβερη εμπειρια.
Μου εχει δωσει το Μ3 αλλα μονο σαν συνοδηγος στο Μ5 .... οποτε θα ειναι ευκαιρια και για μενα.

....αντε Ελενη πες οτι εγω εχω τα ........και θελω να οδηγησω, αυτος θα εχει την τρελλα να κατσει συνοδηγος διπλα μου????:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: .....τραλαλα-τραλαλο θα τον ακουω να λεει!!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:


Παντως σοβαρα, η προσκληση σου ειναι ανεκτιμητη!!!thumb

:thnx:



Εισαι πραγματικα ευπροσδεκτος μαζι με την γυναικα σου οταν θελησεις!!!!!!!!

Το ιδιο ισχυει και για εσας εαν ερθετε απο τα μερη μου.thumb

Eleni
19-02-12, 17:58
Τετοια να γράφεις εσύ και να αναστατώνεις τον κόσμο !
:th_Laie_67-1:
Μερικα ατομα απο το φοριουμ, αν και δεν τα εχω γνωρισει...... ξεχωριζουν!!!!!!
και παντα θα ειναι ευπροσδεκτοι!!!!!!!

Eleni
19-02-12, 18:09
Αρη μου, ο αντρας μου εχει κανει μαθηματα...... ... εκπαιδευμενος.....thumb τι νομισες..... για να μπορει να με αντεχει απο το 1988....... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:και δεν εχει κανει ποτε κανενα παραπονο.... δλδ και να εκανε..... ποιος θα τον ακουγε.......:hystericalbs1::hystericalbs1:: hystericalbs1:, εμενα μπορει να με παρατησει να παω μονη.... και να τρεχει για τα αθλητικα του..... αλλα ποτε καποια φιλοξενουμενη.... μεχρι και τις τσαντες θα κουβαλαει.........:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Με τα μαγαζια εχω καλη σχεση και εχω φιλους σχεδιαστες, οποτε ξερω ολες τις καλες πηγες και τρυπες...... .

Πολλες φιλες που ερχονται απο Ελλαδα η Ευρωπη φιλοι .... καταλαβαινεις τι γινεται.......
ενα απο τα πιο διασημα εμπορικα καεντρα με πανω απο 500 μαγαζια ειναι μονο 1.3 μιλια απο το σπιτι μου...........:thumbsup:


οσο για συνοδηγο..... μην σε πειραζει...... το παιρνω το ρισκο........:thumbsup::thumbsup::thumbsup: ασε που εχουμε αρκετους μουρλους και εδω......

Stefanos_Cool
19-02-12, 18:18
Θα κάνεις τίποτα και για μας τους βαρυποινίτες ... χαχα
(πλάκα κάνω Ελένη μου)

Eleni
19-02-12, 20:03
Θα κάνεις τίποτα και για μας τους βαρυποινίτες ... χαχα
(πλάκα κάνω Ελένη μου)
Στεφανακο , εισαι παντα ευπροσδεκτος!!!!!!!!!!
Το ξερεις!!!!!!!!

spar@
20-02-12, 01:56
Άρη και Αλέξη εσείς παταγατε προχθές στην Λάρισα όλο το βράδυ και δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε;;; Την επόμενη φορά θα φωνάξω την αστυνομία!! Ελενη όταν θα ρθω γίνεται να βρεις απ τον φίλο σου 36αρι σενταν η στεισον 1600 με τα 105 που θέλω να οδηγησω;

katsaraios
20-02-12, 03:11
Άρη και Αλέξη εσείς παταγατε προχθές στην Λάρισα όλο το βράδυ και δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε;;; Την επόμενη φορά θα φωνάξω την αστυνομία!! Ελενη όταν θα ρθω γίνεται να βρεις απ τον φίλο σου 36αρι σενταν η στεισον 1600 με τα 105 που θέλω να οδηγησω;

πρεπει να πας με την γυναικα σου Σπαρα πως θα γυρνας ντουετο??:hystericalbs1::hystericalbs1:

Eleni
20-02-12, 06:17
Άρη και Αλέξη εσείς παταγατε προχθές στην Λάρισα όλο το βράδυ και δεν μπορούσαμε να κοιμηθούμε;;; Την επόμενη φορά θα φωνάξω την αστυνομία!! Ελενη όταν θα ρθω γίνεται να βρεις απ τον φίλο σου 36αρι σενταν η στεισον 1600 με τα 105 που θέλω να οδηγησω;
spar@
36αρι δεν εχει κανενας φιλος...... και στεισον ....????? που να βρω τοσο παλιο μοντελο.....

τι ειναι το 1600 ????? κυβικα εννοεις????? αν ναι τοτε θα ερθεις σε λαθος χωρα.... δεν υπαρχει BMW με 1600 κυβικα εδω.......καλα που θα πας εδω .... δεν τραβαει με τιποτα..... στην εισοδο σε αυτοκινητοδρομο μολις δεις την νταλικα να ερχεται επανω σου.... θα δεις ολο τον κοσμο σε δευτερολεπτα......
τα 105 ???? αλογα???? καλα τοτε να σου βρω κανα prius ..... που να το βρω?????με τοσα αλογα
εδω το δικο μου ειχε 230 και δεν εφτανε για εδω γι αυτο ηρθε Ελλαδα.......

εισαι πολυ οικονομικος....... μην σε ακουσει ο αντρας μου.....θα χαλασεις την πιατσα.... καθε τρια χρονια πρεπει να αλλαζουμε αυτοκινητο......ετσι τον εχω εκπαιδευση.... μη μου τα χαλας..... τωρα....

Ξεχασα.... εσυ μπορεις να ερθεις και μονος...... σου ειπα θα σε υιοθετησω ...... μολις παρεις το πτυχειο ..... κοπελια θα βρεις εδω..... και να ειναι ανεξαρτητη.....

pilot
20-02-12, 16:41
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: SIZE matters!!

spar@
20-02-12, 18:22
spar@
36αρι δεν εχει κανενας φιλος...... και στεισον ....????? που να βρω τοσο παλιο μοντελο.....

τι ειναι το 1600 ????? κυβικα εννοεις????? αν ναι τοτε θα ερθεις σε λαθος χωρα.... δεν υπαρχει BMW με 1600 κυβικα εδω.......καλα που θα πας εδω .... δεν τραβαει με τιποτα..... στην εισοδο σε αυτοκινητοδρομο μολις δεις την νταλικα να ερχεται επανω σου.... θα δεις ολο τον κοσμο σε δευτερολεπτα......
τα 105 ???? αλογα???? καλα τοτε να σου βρω κανα prius ..... που να το βρω?????με τοσα αλογα
εδω το δικο μου ειχε 230 και δεν εφτανε για εδω γι αυτο ηρθε Ελλαδα.......

εισαι πολυ οικονομικος....... μην σε ακουσει ο αντρας μου.....θα χαλασεις την πιατσα.... καθε τρια χρονια πρεπει να αλλαζουμε αυτοκινητο......ετσι τον εχω εκπαιδευση.... μη μου τα χαλας..... τωρα....

Ξεχασα.... εσυ μπορεις να ερθεις και μονος...... σου ειπα θα σε υιοθετησω ...... μολις παρεις το πτυχειο ..... κοπελια θα βρεις εδω..... και να ειναι ανεξαρτητη.....
Ελενη γιατι δεν εχετε 1600? εχετε ανηφορες πολλες ή δεν εχετε καλους μηχανικους?
Θελω 36αρι 1600cc γιατι δεν μου αρεσουν τα γρηγορα αυτοκινητα τα φοβαμαι... ουτε τα πολυ κυβικα γιατι εχουν πολλους κυλινδρους και κανουν θορυβο... ασε που τα πολλα αλογα και κυβικα ειναι για νταλικες οχι για ι.χ!
Οταν λες ανεξαρτητη κοπελα που θα βρω εκει τι εννοεις?
θελω να ναι ανεξαρτητη και στο σεξ, δηλαδη αν γινεται να κανει μονη της!
ευχαριστω πολυ μελλοντικη μαμα!

υ.γ (μην απαντησει κανεις το ποστ ηταν για την μελλοντικη μαμα μου)
και να προσεχετε πως της μιλατε γιατι παρεξηγουμε!

Eleni
20-02-12, 19:27
Ελενη γιατι δεν εχετε 1600? εχετε ανηφορες πολλες ή δεν εχετε καλους μηχανικους?
Θελω 36αρι 1600cc γιατι δεν μου αρεσουν τα γρηγορα αυτοκινητα τα φοβαμαι... ουτε τα πολυ κυβικα γιατι εχουν πολλους κυλινδρους και κανουν θορυβο... ασε που τα πολλα αλογα και κυβικα ειναι για νταλικες οχι για ι.χ!
Οταν λες ανεξαρτητη κοπελα που θα βρω εκει τι εννοεις?
θελω να ναι ανεξαρτητη και στο σεξ, δηλαδη αν γινεται να κανει μονη της!
ευχαριστω πολυ μελλοντικη μαμα!

υ.γ (μην απαντησει κανεις το ποστ ηταν για την μελλοντικη μαμα μου)
και να προσεχετε πως της μιλατε γιατι παρεξηγουμε!
spar@
1. Η BMW δεν φερνει μικρα αυτοκινητα εδω.... δεν τα αγοραζει κανενας.
2. πολλες ανηφορες, κατηφορες, και νταλικερηδες να σε περνουν με 150 .....
3. Ανεξαρτητη εννοω να μην σου ζηταει χρηματα, αλλα να σου δινει....
4. Τα πολλα κυβικα δεν ειναι για νταλικες, και οταν ακους το θορυβο ανεβαινει η αδρεναλινη στα υψη, (θα σου δωσω να πας βολτιτσα με το το δικο μου που εχει μονο 300.. οταν παιρνω του αντρα μου εχει μονο 400 χτυπαω κοκκινο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
20-02-12, 19:59
1) δεν εχετε καλους βελτιωτες μαλλον... γιατι εδω με 1600cc εισαι ο βασιλιας της Βουτας
2) και μεις εχουμε νταλικερηδες που ξεπερνουν τα 170κμ/h με το διπλο φορτιο των δικων σας
3) εμεις τις λεμε αλλιως εδω αυτες που ζητανε χρηματα... να μου δινει?? και αυτο αλλιως το λεμε, αλλα ενδιαφερομαι!
4)να πεις του αντρα σου να μας στειλει τον εγκεφαλο να του βαλουμε ενα προγραμμα να παει 450ps.. χεχε greek chip tuners...
υ.γ Περα απ την πλακα να στε καλα να τα χαιρεστε, και να παρετε και στο υιοθετημενο παιδι ενα με 300ps για να χουμε 1000ps στο γκαραζ!

GM6
20-02-12, 21:26
Μπραβο ρε Αρη:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Επρεπε να το παρεις και να φυγεις:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: αφου εχει την Corola του!!!!

Μεγαλη καρδια ο Αλεξ:thumbsup:

spar@
20-02-12, 21:31
Αλεξη το corolla 1400 ειναι??

aristent
20-02-12, 21:47
Μπραβο ρε Αρη:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Επρεπε να το παρεις και να φυγεις:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: αφου εχει την Corola του!!!!

Μεγαλη καρδια ο Αλεξ:thumbsup:

...τον ειχα συνοδηγο .......αλλιως???....ακομα θα με εψαχνε!!!!.....ουτε με την Βικυ Χατζηβασιλειου δεν θα μπορουσε να με βρει!!!:th_Laie_67-1: :thumbsup:


ΥΣ>...εκανε μεγαλη υπερβαση για τα στανταρ του,αλλα οπως το ειπα, με εμπιστευτηκε.thumb

katsaraios
20-02-12, 22:18
επρεπε να του βαλω ορο οταν επισκεφτηκατε την Αθηνα οτι θα μου το εδινε και μενα μια βολτα φιλικη ...μεσα στο παρκινγκ:th_Laie_67-1:

alexm
20-02-12, 22:54
Αλεξη το corolla 1400 ειναι??

Ναι Σπυρο 1400 ειναι,θες να στο στειλω Λαρισα,μην γελας ρε..... με το στροφομετρο και τα νεα Μ εκει εχουν κοκκινο......:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

spar@
20-02-12, 23:17
Ναι Σπυρο 1400 ειναι,θες να στο στειλω Λαρισα,μην γελας ρε..... με το στροφομετρο και τα νεα Μ εκει εχουν κοκκινο......:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Aλεξη εχεις τετοιο οχημα και συζητανε ακομα για το πεμβε? πφφφφ!!!!
οταν θα ξαναρθεις θελω να παμε βολτα.. Αστους που να καταλαβουν την χαρα της αυτοκινησης και της ελευθεριας...
Γνησια ιαπωνικα καθαροαιμα αλογα... τωρα καταλαβα και γιατι δεν ειχες πινακιδες στο αλλο... τι να τα κανεις το v10 οταν εχει 16v? VVTi και αστους να λενε!!!

alexm
20-02-12, 23:31
Aλεξη εχεις τετοιο οχημα και συζητανε ακομα για το πεμβε? πφφφφ!!!!
οταν θα ξαναρθεις θελω να παμε βολτα.. Αστους που να καταλαβουν την χαρα της αυτοκινησης και της ελευθεριας...
Γνησια ιαπωνικα καθαροαιμα αλογα... τωρα καταλαβα και γιατι δεν ειχες πινακιδες στο αλλο... τι να τα κανεις το v10 οταν εχει 16v? VVTi και αστους να λενε!!!

Καλα Σπυρακο κορόιδευε εσυ,ο σχιστοματης ομως βγαζει τα λεφτα που τρωει το αλλο....:whistle:

Stamatis
20-02-12, 23:34
Ναι Σπυρο 1400 ειναι,θες να στο στειλω Λαρισα,μην γελας ρε..... με το στροφομετρο και τα νεα Μ εκει εχουν κοκκινο......:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

χρειάζεται χαμήλωμα και λευκά φλας.

spar@
20-02-12, 23:48
Καλα Σπυρακο κορόιδευε εσυ,ο σχιστοματης ομως βγαζει τα λεφτα που τρωει το αλλο....:whistle:

εγω δεν κοροιδευω καθολου... πολλες φορες τα τιμια αυτοκινητα τα "αγαπας" περισσοτερο απ τα ακριβα και "καλα"!!!!!
η κορολιτσα θελει ντυσιμο δερμα με αλκανταρα στα καθισματα και φουσκωματα για να γινουν μπακετ! και ντυσιμο το τιμονι... να ξεκιναει το project

alexm
21-02-12, 00:30
εγω δεν κοροιδευω καθολου... πολλες φορες τα τιμια αυτοκινητα τα "αγαπας" περισσοτερο απ τα ακριβα και "καλα"!!!!!
η κορολιτσα θελει ντυσιμο δερμα με αλκανταρα στα καθισματα και φουσκωματα για να γινουν μπακετ! και ντυσιμο το τιμονι... να ξεκιναει το project

το τιμονι και τα χερουλια στις πορτες ειναι ηδη ντυμενα....thumb

bill_m3
21-02-12, 10:04
Ναι Σπυρο 1400 ειναι,θες να στο στειλω Λαρισα,μην γελας ρε..... με το στροφομετρο και τα νεα Μ εκει εχουν κοκκινο......:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Το σήμα Μ όλα τα λεφτά!!!!!

Σκηνικό : μπαίνει κάποιος, που δεν ξέρει καλά τον Αλέξη , στο κορόλα βλέπει το Μ και αρχίζει το δούλεμα, γυρίζει ο Αλέξης και του λέει, ξέρεις έχω και ένα Μ5 στο σπίτι!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

aristent
21-02-12, 10:13
Το σήμα Μ όλα τα λεφτά!!!!!

Σκηνικό : μπαίνει κάποιος, που δεν ξέρει καλά τον Αλέξη , στο κορόλα βλέπει το Μ και αρχίζει το δούλεμα, γυρίζει ο Αλέξης και του λέει, ξέρεις έχω και ένα Μ5 στο σπίτι!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

εγω σκεφτομαι να του κολλησω αυτοκολητο στην //Μ5 :

"my other car is a Corolla //M"

:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

alexm
21-02-12, 11:39
εγω σκεφτομαι να του κολλησω αυτοκολητο στην //Μ5 :

"my other car is a Corolla //M"

:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Η αληθεια ειναι οτι το Μ5 θελει αυτοκολητο

"my other car is a Corolla ......thumb

Thomelef
21-02-12, 12:31
ή αυτοκόλητο...
ain't the reall shit. just a replica

aristent
24-03-12, 21:24
ή αυτοκόλητο...
ain't the reall shit. just a replica

Φορ μαϊ Καρ γου μιν???....οφκορς ιτ ις α ρεπλικα,μπατ νεβερ μαϊντ, ορ κλαϊν μαϊν,:th_Laie_67-1:... μπεκοζε αϊ χαβε νο μανεϊ φορ δε ρεαλ σητ!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: ....αϊ εμ τζεστ α πιουρε τενταμαν!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Thomelef
25-03-12, 09:09
Ο Αλεξης θα βάλει για ρεπλικα, εσυ θα βάλεις το κανονικό...

aristent
25-03-12, 09:19
Ο Αλεξης θα βάλει για ρεπλικα, εσυ θα βάλεις το κανονικό...

...δεν γινεται να το κανει αυτο ο Αλεξης.....αυτουνου ακουγεται απο 30χιλ.μακρια οτι ειναι Φορμουλα 1 το μοτερ!!!!...

.....εχω συνταξιδεψει μαζι του(αυτος μπροστα με το δικο του και εγω πισω με το φεϊκ σητ!!!:hystericalbs1:... ) και ο θορυβος που κανει ειναι απο αλλον πλανητη...

.....παρατηρουσα οτι εντος πολεως,ακομα και οι γριουλες γυριζουν κεφαλι να δουν τι διαολος ηρθε να τις παρει!!!! :hystericalbs1:

gant
25-03-12, 09:57
Χε χε...είχα την τύχη, έστω και για 400 μέτρα το προηγούμενο καλοκαίρι, να καθίσω δίπλα στον συμφορουμίτη και συμπατριώτη μου γιατρού, με το λευκό ΕSSατο Ε92 μιτρίο.

aristent
28-03-12, 18:43
Δεν θα δειτε αυτοκινητο,αλλα θα δειτε μια πολυ ωραια διαδρομη στις Αυστριακες Αλπεις και φυσικα με μουσικη υποκρουση τον V10!!!:thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=NXcwyl3Mh_A"]https://www.youtube.com/watch?v=NXcwyl3Mh_A

Thomelef
31-03-12, 08:29
...δεν γινεται να το κανει αυτο ο Αλεξης.....αυτουνου ακουγεται απο 30χιλ.μακρια οτι ειναι Φορμουλα 1 το μοτερ!!!!...

.....εχω συνταξιδεψει μαζι του(αυτος μπροστα με το δικο του και εγω πισω με το φεϊκ σητ!!!:hystericalbs1:... ) και ο θορυβος που κανει ειναι απο αλλον πλανητη...

.....παρατηρουσα οτι εντος πολεως,ακομα και οι γριουλες γυριζουν κεφαλι να δουν τι διαολος ηρθε να τις παρει!!!! :hystericalbs1:

βάλτου μια σωλήνα με χταπόδια, να σου πώ εγώ ποιό ακούγεται πιο πολύ...:th_Laie_67-1: