PDA

Επιστροφή στο Forum : [Ε46] Αναβαθμηση HiFi



Laggispower
27-08-14, 17:24
Καλησπερες!Θα ηθελα να μαθω πληροφοριακα αν υπαρχει καποια ολοκληρωμενη λυση για τον ηχο του αυτοκινητου (316i '02 F/L με BMW Reserve κασετα και ραδιο ,χαρτινα ηχεια).Το Harman Kardon ποσο παει;Υπαρχει καποιο αλλο ετοιμο συστημα το οποιο προτεινετε η εχετε βαλει εσεις;εργοστασιακο look οσο ειναι δυνατον..
:thanks:

katsaraios
27-08-14, 17:33
Καλησπερες!Θα ηθελα να μαθω πληροφοριακα αν υπαρχει καποια ολοκληρωμενη λυση για τον ηχο του αυτοκινητου (316i '02 F/L με BMW Reserve κασετα και ραδιο ,χαρτινα ηχεια).Το Harman Kardon ποσο παει;Υπαρχει καποιο αλλο ετοιμο συστημα το οποιο προτεινετε η εχετε βαλει εσεις;εργοστασιακο look οσο ειναι δυνατον..
:thanks:

Αν περιμενεις λιγο διαστημα ετοιμαζει ο συμφορουμιτηςD.harrys προτζεκτ με οθονη και λειτουργιες media player ,gps,pc....σε αρκετα οικονομικοτερο επιπεδο απο αλλες αντιστοιχες συσκευες

Laggispower
27-08-14, 17:35
Εννοειτε θα περιμενω γτ θελω να ξερω το κοστος και τις επιλογες πριν κανω κατι..Θα ειναι ενδιαφερον το προτζεκτ αυτο..απλα θελω να ξερω που κυμαινονται τα ετοιμα ηχοσυστηματα..

katsaraios
27-08-14, 17:46
Εννοειτε θα περιμενω γτ θελω να ξερω το κοστος και τις επιλογες πριν κανω κατι..Θα ειναι ενδιαφερον το προτζεκτ αυτο..απλα θελω να ξερω που κυμαινονται τα ετοιμα ηχοσυστηματα..

Μπορεις προς το παρον με ελαχιστο κοστος να προσθεσεις AUX καλωδιο και να παιζεις απο εκει mp3 συσκευη.....αυτο εχω και εγω και αναμενω το προτζεκτ του Χαρη για συνεχεια,,,,,

Moufas E46
27-08-14, 17:58
φιλε βαλε ενα dynavin να εχεις τα παντα. ειναι οτι πιο κοντινο σε εργοστασιακη λυση και σχετικα οικονομικο για αυτα που προσφερει χωρις ξηλωματα. αν θες μια απλη αναβαθμιση ηχου κανε αυτο που εκανα εγω.αλλαξα ολα τα ηχεια εβαλα ενα ενισχυτη και ενα sub. η εγκατασταση γινεται πανευκολα αν εχεις την μπαταρια στο πορ παγκαζ. να ξερεις πως τα bmw λογω καλης ηχομονωσης και μεγαλης καμπινας οπως και ολα τα αυτοκινητα αυτου του μεγεθους δε μπορεις να κανεις και πολλα με τον ηχο thumb

Laggispower
27-08-14, 18:39
Μπορεις προς το παρον με ελαχιστο κοστος να προσθεσεις AUX καλωδιο και να παιζεις απο εκει mp3 συσκευη.....αυτο εχω και εγω και αναμενω το προτζεκτ του Χαρη για συνεχεια,,,,,
Βαζω κασετα με εξοδο καρφι 3.5 κατευθειαν στο κινητο..βολευει..

φιλε βαλε ενα dynavin να εχεις τα παντα. ειναι οτι πιο κοντινο σε εργοστασιακη λυση και σχετικα οικονομικο για αυτα που προσφερει χωρις ξηλωματα. αν θες μια απλη αναβαθμιση ηχου κανε αυτο που εκανα εγω.αλλαξα ολα τα ηχεια εβαλα ενα ενισχυτη και ενα sub. η εγκατασταση γινεται πανευκολα αν εχεις την μπαταρια στο πορ παγκαζ. να ξερεις πως τα bmw λογω καλης ηχομονωσης και μεγαλης καμπινας οπως και ολα τα αυτοκινητα αυτου του μεγεθους δε μπορεις να κανεις και πολλα με τον ηχο
ειναι οντως πολυ καλη λυση το Dynavin αλλα δεν θελω να κανω παρω κανω κατι τετοιο μιας και το αυτοκινητο δν θα το οδηγω εγω αλλα οι δικοι μ κυριως..να αλλαξω τα ηχεια θελω αν ειναι δυνατον..

Moufas E46
27-08-14, 18:46
Βαζω κασετα με εξοδο καρφι 3.5 κατευθειαν στο κινητο..βολευει..

ειναι οντως πολυ καλη λυση το Dynavin αλλα δεν θελω να κανω παρω κανω κατι τετοιο μιας και το αυτοκινητο δν θα το οδηγω εγω αλλα οι δικοι μ κυριως..να αλλαξω τα ηχεια θελω αν ειναι δυνατον..

δε θα δεις μεγαλη βελτιωση μονο με τα ηχεια πρεπει να αλλαξεις και πηγη. εγω πριν το dynavin ειχα βαλει ενα pioneer και μαζι με την αλλαγη των ηχειων ειδα διαφορα στον ηχο. γνωμη μου ειναι αφου το οδηγουν οι δικοι σου αφησε το οπως ειναι thumb

Laggispower
27-08-14, 19:11
Σωστη η γνωμη σου..αν σπουδαζα καπου πιο κοντα θα το ειχα εγω αλλά τελος παντων..περιπου ομως ενα ποιοτικο setup ποσο παει;

ssaliaris
27-08-14, 19:49
Εξαρτάται πόσο μακριά θες να το πας. Υπάρχουν να βάλεις ηχεία beyma 6.5" με βάση για πόρτες και εταζέρα περί τα 220¤. Μετά τη πηγή θέλεις ενισχυτές και πόσο δυνατά θες να ακούς στην καμπίνα.

Στάλθηκε απο το Stealth mobile μου.

Laggispower
27-08-14, 19:59
Δεν θελω κατι δυνατο..θελω ο ηχος να ειναι καθαρος και να μν μπερδευει..βαθυ μπασο και καθαρα φωνητικα..τα Harman πανε κομπλε 500+ ευρω;

georggge46
27-08-14, 21:08
Για ηχεια με εργοστασιακη εφαρμογη και καλο ηχο υπαρχουν τα Rainbow https://www.aiv.de/en/rainbow/car/items/RAC231232/ilc62_bmw_e46_limo_front
https://www.rainbow-audio.de/en/speaker/intelligence-line/

Laggispower
29-08-14, 00:09
ωραια και καλη τιμη..θα τα έχω στα υποψην μου..

mark e92
29-08-14, 10:58
Mb Quart παντού και είσαι ok!

Laggispower
29-08-14, 11:05
Ναι αλλα δεν κανουν σε 46αρι..:thumbsdown:

mark e92
29-08-14, 15:51
Ναι αλλα δεν κανουν σε 46αρι..:thumbsdown:

Eιχα Mb σε 46αρι... με A/D/S και Presicion αλλά με Alpine πηγη ...





Μπορεί να έχω τα πίσω ακόμα θα τα δω να σου πω κωδικό .

Laggispower
29-08-14, 19:57
αν μπορεις να κοιταξεις εισαι μεγαλος..

mark e92
29-08-14, 20:50
αν μπορεις να κοιταξεις εισαι μεγαλος..

Θα τα δω την Δευτέρα ...


Πως και ξέρεις τα Mb???

Laggispower
29-08-14, 20:54
Εσυ μου ειπες για τα Mb και τα εψαξα.. ;-)

mark e92
02-09-14, 07:05
πίσω Dcd 116 Mb Quart
Δες και τα 215,03 cx δεν θυμάμαι πια είχα στο Ε36 και πια στο Ε46...
Μπροστά Qm competition 3 way Gold series.

Laggispower
02-09-14, 07:06
οοοοκ θα τα κοιταξω..ευχαριστώ πολυ!