PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΠΡΙΚΙ ΤΟ 116???



Z4 DCT
21-04-10, 12:17
Ανοιγω αυτο το θρεντ για να ψηφισουν ολοι αμεροληπτα αν το 116 ειναι μπρικι η οχι.......:warriorsmiley:


ελπιζω να μην παραποιησουν παλυ τα γραφωμενα μου οι δυο.....

Vasilis
21-04-10, 12:21
αμεροληπτα???:shok::shok:

NickE60
21-04-10, 12:23
μια χαρά αμάξι είναι ...ανάλογα με τα γούστα πάντα. Το σίγουρο πάντως είναι πως είναι πολύ πρακτικό και οικονομικό... μέτριο σε δύναμη, ακριβό αλλά και ποιοτικό για την κατηγορία του ....είναι όμως πισωκίνητο, οπότε κάνει όλα τα κόλπα που κάνουν όλα τα BMW....

περί ορέξεως... :whistle:

Z4 DCT
21-04-10, 12:23
αμεροληπτα???:shok::shok:

Ναι βρε τομαρι !!!! αμεροληπτα.....τσαγορουφα:th_L aie_67-1:

Stamatis
21-04-10, 12:29
Ψηφιζω πως δεν ειναι.
Αμεροληπτα.


Και θα μπω το βραδυ να κανω νιντζα edit και θα αλλαξω ολο το πολλ και τα λεγομενα, για να το βγαλω μπρικι.

yannisv
21-04-10, 12:29
Το δικό σου μόνο Γιάννο (οδήγηση με 5η και 40χλμ/ω) τα άλλα μια χαρά είναι... :p

Vasilis
21-04-10, 12:31
κοιτα να δεις....

αν αναλογιστω...οτι σε μια συναντηση για πατημα με το Coltaki....την εκανες γαργαρα κ δεν εμφανιστηκες....:whistle:
κ στην επομενη συναντηση ...ειπες οτι ΔΕΝ θα ρθεις κ ξαφνικα εμφανισθηκες ...με συνεπεια να μη εχω φερει εγω το Colt (το ταπεινο 1300cc).....:whistle:

τοτε μαλλον μιλαμε για ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΙΚΙ....!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

GM6
21-04-10, 12:32
Μπρικι το 116????:warriorsmiley: εργαλειο!!!

bill_m3
21-04-10, 12:32
Όπως πάντα εγώ σου λέω αμερόληπτα (είναι η δουλεία μου και ξέρω ) ότι :

https://img62.imageshack.us/img62/7530/19698825.jpg (https://img62.imageshack.us/i/19698825.jpg/)

Ptboul
21-04-10, 12:35
Είναι τόσο μπρίκι όσο είναι η Α Class και το Α3.

Έχει αυτό το παραπάνω, αυτό το κατιτίς που πολλοί θέλουν, λίγοι μπορούν.

Συνοψίζοντας:
Αν έχεις τα γκαφρά μια χαρά είναι, αν δεν τα έχεις πας για αστροφόκους ή το πολύ καμιά γκόλφω.

yodas
21-04-10, 12:36
Μόλις είδα μια καλή κατάθεση στον τραπεζικό μου λογαριασμό οπότε αμερόληπτα ψηφίζω το 4.

bill_m3
21-04-10, 12:36
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, δεν μιλάμε για τα 116, αλλά για το 116 του ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

z3 2.2
21-04-10, 12:37
Δε παιζεστε!!!!εχω λιωσει!!!!!
Ρε συ Γιαννη μη νιωθεις απο τη ζηλια τους τα λενε που το, γυναικακι σου κυκλοφορει με BMW και αυτοι τις εχουν με Smart!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::thumbsup:

BILL007
21-04-10, 12:41
μια χαρά αμάξι είναι ...ανάλογα με τα γούστα πάντα. Το σίγουρο πάντως είναι πως είναι πολύ πρακτικό και οικονομικό... μέτριο σε δύναμη, ακριβό αλλά και ποιοτικό για την κατηγορία του ....είναι όμως πισωκίνητο, οπότε κάνει όλα τα κόλπα που κάνουν όλα τα BMW....

περί ορέξεως... :whistle:

Συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο...Οπότε και απο εμένα όχι στο μπρίκι...thumb

Stathis
21-04-10, 12:41
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, δεν μιλάμε για τα 116, αλλά για το 116 του ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

πολυ σωστα αυτο θα ελεγα κι εγω...!:thumbsup:

NickE60
21-04-10, 12:43
αααα.... για του Γιάννη λέμε????? Τι φταίει το αμαξάκι όταν ο Γιάννης ξεκινάει το 116 με δευτέρα για να μη χάσει χρόνο στην αλλαγή.... :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :thumbsup:

Ptboul
21-04-10, 12:50
Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, δεν μιλάμε για τα 116, αλλά για το 116 του ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

εε τότε αλλάζουν πολλά! Αν κρίνω από αυτά που έχω δει κ έχω ζήσει (είναι αυτά που περιγράφει ο Βασίλης) ε, τότε το χει χορτάσει ο Γιαννάκος με το μπρίκι του

https://www.threadbombing.com/data/media/2/b9525c2ede5da5c631ef73796cb74a2198c4dd7.gif

NickE60
21-04-10, 12:51
χαχαχαχχαχα ο δολιοφθορέας έβαλε το χεράκι του στη δημοσκόπηση..... :ranting2: :thumbsup:

Stathis
21-04-10, 12:52
αααααααααααααααχαχαχαχαχα χαχα

bill_m3
21-04-10, 12:53
χαχαχαχχαχα ο δολιοφθορέας έβαλε το χεράκι του στη δημοσκόπηση..... :ranting2: :thumbsup:

Κάνεις λάθος αγαπητέ κύριε Νίκο, η δημοσκόπηση είναι σωστή, ο κόσμος ψηφίζει και ψηφίζει ότι το 116 του ΓΙΑΝΝΗ είναι μπρίκι!!!!!!!

Driver M
21-04-10, 12:54
Προκαλώ το Γιάννη, μετά το πάτημα με το πριόνι-κολτ του Βασίλη, να αναμετρηθεί με το φονιά agila 86hp της μάνας μου (με εμένα οδηγό φυσικά). Αν καταφέρει να μας ξετρυπώσει και τους δύο, την άλλη μέρα πουλάω την 320 και αγοράζω αυτόματη 116 και τα μυαλά στα κάγκελα...:th_Laie_67-1:

Πέρα από το χαβαλέ πάντως, μια χαρά είναι το 116. Να είχε και λίγο πιο προσιτή τιμή...

stratos
21-04-10, 14:22
Μπρίκι είναι ο οδηγός του 116... αμα μπλέξεις μαζί του θα βαστάς και τους ξοιλιακούς σου απο το γέλιο αχαχαχαχαχα

gnx
21-04-10, 14:30
Αυτοματο δεν ειναι; Οχι μπρικι, espresso machine.

stratos
21-04-10, 14:34
Μπρίκι είναι ο οδηγός του 116... αμα μπλέξεις μαζί του θα βαστάς και τους ξοιλιακούς σου απο το γέλιο αχαχαχαχαχα

Σκεφτόμουν τον Γιαννη όταν το έγραφα και το σκότωσα... άκου ξοιλιακούς :hystericalbs1: κοιλιακούς ήθελα να γράψω αχαχαχα

Z4///M
21-04-10, 14:38
προκαλω 116 , εγω με Atos.. 0-100 μετρα ...

Z4 DCT
21-04-10, 21:10
Ωστε το 116 του Γιαννη ειναι μπρικι ε????


ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΥΡΙΟΙ ΛΑΛΑΚΕΣ




Θα σας πατησω εναν εναν στην σειρα..........:gun_bandana: :gun_bandana: :warriorsmiley:

Vasilis
21-04-10, 21:23
ναι ναι...ξερουμε...!

την παρεα με τον bmw .....ποτε την αρχισες....?

να κοψουμε νουμερακι ή να περιμενουμε στην σειρα.....?:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
21-04-10, 21:29
ναι ναι...ξερουμε...!

την παρεα με τον bmw .....ποτε την αρχισες....?

να κοψουμε νουμερακι ή να περιμενουμε στην σειρα.....?:th_Laie_67-1:


Mωρη κοτα λυρατη με βαζεις στην ιδια μοιρα με τον BMW?????


ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΙΣΩΠΛΑΤΟ........:warriorsmiley:

Nino
21-04-10, 21:32
Εγω θελω απο αυτα τα events μπλουζακι!!!!

Stamatis
21-04-10, 21:34
Εγω θελω απο αυτα τα events μπλουζακι!!!!

εσυ μη δεις μπλουζάκι, τσαμπατζή....
:hystericalbs1:

Nino
21-04-10, 21:44
εσυ μη δεις μπλουζάκι, τσαμπατζή....
:hystericalbs1:

:th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Driver M
21-04-10, 22:08
Τελικά τι θα γίνει με το agila? Nα αρχίσω να αφαιρώ πίσω καθίσματα, ρεζέρβες κλπ να το κάνω csl για το πάτημα, ή ο συναγωνισμός κρύφτηκε?? :hystericalbs1:

scania124
21-04-10, 22:27
εεεεεε οχι και μπρικι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καζανι κανονικο

Z4 DCT
22-04-10, 07:15
Τελικά τι θα γίνει με το agila? Nα αρχίσω να αφαιρώ πίσω καθίσματα, ρεζέρβες κλπ να το κάνω csl για το πάτημα, ή ο συναγωνισμός κρύφτηκε?? :hystericalbs1:

Αρη παλικαρι μου τι θες και πας να μπλεξεις μεσα στα θηρια????? ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΑΠΙΟΥΜΕ ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΕ!!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:




εεεεεε οχι και μπρικι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καζανι κανονικο


Εσυ ρε συμπεθερε???:shok:

ΧΤΙΚΙΑΡΗ........:banana:

Stathis
22-04-10, 07:54
γιαννακο καλημερα.

θα κανεις εναν μετριο ρε φιλε? https://www.bmwfans.gr/forum/

Z4 DCT
22-04-10, 07:55
γιαννακο καλημερα.

θα κανεις εναν μετριο ρε φιλε?https://www.bmwfans.gr/forum/

Σου εχω ετοιμο απο το πρωι το τσαγακι σου παππου........:tease::tease:

Stathis
22-04-10, 07:57
ετσι, απ΄ολα να φτιαχνει το μπρικι...:thumbsup:

Action Man
22-04-10, 10:18
Κοίτα,ο πατέρας μου είχε μια Ε39 2.2lt.
Mετά πήρε το "μπρίκι"....στην αρχή το έκραζε,αλλά τώρα τα βρήκανε:"Ρε συ αυτο παρκάρει παντού"
Εμένα καλούλη μου φαίνεται.Και από στρίψιμο πολύ καλό.

Z4 DCT
22-04-10, 10:22
Ενα εχω να πω....
https://www.youtube.com/watch?v=6D-Ms5oXRlI


:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Stamatis
22-04-10, 10:33
Δεν υπαρχει τιποτα αλλο στα λεφτα αυτα με αυτα τα χαρακτηριστικα.
Μπρικι δεν ειναι, με τιποτα.
Ψοφιμι ειναι, αλλα αυτο θα φτιαχτει στην ανανεωση.

Ετσι που παει η δουλεια, το νεο θα ειναι η μοναδικη προσιτη bmw πλεον.

Z4 DCT
22-04-10, 11:01
Δεν υπαρχει τιποτα αλλο στα λεφτα αυτα με αυτα τα χαρακτηριστικα.
Μπρικι δεν ειναι, με τιποτα.
Ψοφιμι ειναι, αλλα αυτο θα φτιαχτει στην ανανεωση.

Ετσι που παει η δουλεια, το νεο θα ειναι η μοναδικη προσιτη bmw πλεον.

Εκτος πλακας τωρα.....

Το αμαξι ειναι πολυ καλο!!!ειδικα με το στεπτρονικ, μεσα στην πολη ειναι ιδανικο και τα 122 του αλογα ειναι μια χαρα γι αυτο πιου ζηταει καποιος απο αυτα τα κυβικα, τα οποια μην ξεχναμε οτι ειναι ατμοσφαιρικα!!!!
Οκ καιει λιγο παραπανω αλλα ειναι auto....
Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τον ασσο.....

Αλλα αν τον βγαλει και με δυνατοτερο 1600αρι ματερ....ακομα καλητερα!!!!!!

Stamatis
22-04-10, 11:48
Διαβαζω για 1300 τουρμπο.
Οποτε σε βλεπω στην πριζα του χρονου.

merlin
22-04-10, 12:02
Διαβαζω για 1300 τουρμπο.
Οποτε σε βλεπω στην πριζα του χρονου.

Λες το μπρίκι να γίνει θερμαντήρας ??? :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Υ.Γ. από ότι μαθαίνω, μόνο άσσους και Χ1 πουλάει η BMW τελευταία...

Κωνσταντίνος
22-04-10, 12:17
Δεν το παίρνει κάποιος που θέλει δύναμη. Δεν το παίρνει κάποιος που θέλει απλώς ένα compact αμάξι για να τον βολεύει.
Είναι "ειδική" αγορά το 116. Απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν ένα πιο "μαζεμένο" απο την σειρά 3, διατεθιμένους να κάνουν θυσίες στις επιδόσεις, προκειμένου να απολαμβάνουν ανέσεις και ποιότητα, ένα ή και παραπάνω κλικ απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας.
Οπότε όταν γίνει συνειδητή αγορά μιας 116, η λέξη μπρίκι δεν έχει καμμία σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο

merlin
22-04-10, 12:21
Δεν το παίρνει κάποιος που θέλει δύναμη. Δεν το παίρνει κάποιος που θέλει απλώς ένα compact αμάξι για να τον βολεύει.
Είναι "ειδική" αγορά το 116. Απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν ένα πιο "μαζεμένο" απο την σειρά 3, διατεθιμένους να κάνουν θυσίες στις επιδόσεις, προκειμένου να απολαμβάνουν ανέσεις και ποιότητα, ένα ή και παραπάνω κλικ απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας.
Οπότε όταν γίνει συνειδητή αγορά μιας 116, η λέξη μπρίκι δεν έχει καμμία σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο

Συμφωνώ απολύτως με την πιό πάνω τοποθέτηση !!!thumb

Οταν λέμε μπρίκι το 116, εννούμε το 116 του φίλου και συμφορουμίτη Γιάννη...:hystericalbs1:

Οποιαδήποτε ομοιότης με άλλα 116 είναι εντελώς τυχαία !!! :original:

Z4 DCT
22-04-10, 12:28
Συμφωνώ απολύτως με την πιό πάνω τοποθέτηση !!!thumb

Οταν λέμε μπρίκι το 116, εννούμε το 116 του φίλου και συμφορουμίτη Γιάννη...:hystericalbs1:

Οποιαδήποτε ομοιότης με άλλα 116 είναι εντελώς τυχαία !!! :original:

:gun_bandana::gun_bandana:

Και συμφωνει και η σουπια ο κοναν μαζι σου.....:sm-angry05:

Kostas_1
22-04-10, 12:36
:gun_bandana::gun_bandana:

Και συμφωνει και η σουπια ο κοναν μαζι σου.....:sm-angry05:

:original::whistle:

Aν και οταν ειχα κανει την ερευνα αγορας και τις σχετικες συγκρισεις, ο ασσος δεν με ικανοποιούσε....

Z4 DCT
22-04-10, 12:37
:original::whistle:

Aν και οταν ειχα κανει την ερευνα αγορας και τις σχετικες συγκρισεις, ο ασσος δεν με ικανοποιούσε....

Ε βεβαια αφου εισαι κρυφο vagοαγαπητικος!!!!!!!:whistle:

Kostas_1
22-04-10, 12:42
Ε βεβαια αφου εισαι κρυφο vagοαγαπητικος!!!!!!!:whistle:


Ναι σιγα. Δεν ηξερα οτι επρεπε να πληρωνω ενα σημα χωρις λογο...
Ενας λογικος ανθρωπος ειμαι. Σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις το σιροκο υπερτερει.

Z4 DCT
22-04-10, 12:46
Ναι σιγα. Δεν ηξερα οτι επρεπε να πληρωνω ενα σημα χωρις λογο...
Ενας λογικος ανθρωπος ειμαι. Σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις το σιροκο υπερτερει.


:tease::tease::tease:
Συμφωνω!!!! αλλα ειναι για αλλη χρηση ο σιροκος και για αλλη ο ασσος....


εκτος απο χωρους......

yannisv
22-04-10, 12:50
Συμφωνώ απολύτως με την πιό πάνω τοποθέτηση !!!thumb

Οταν λέμε μπρίκι το 116, εννούμε το 116 του φίλου και συμφορουμίτη Γιάννη...:hystericalbs1:

Οποιαδήποτε ομοιότης με άλλα 116 είναι εντελώς τυχαία !!! :original:

Σωστός ο Νίκος :p :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
22-04-10, 12:53
Σωστός ο Νίκος :p :th_Laie_67-1:

Νατη καλωστηνε.......ολη μερα κουβεντα δεν ειπε και ΤΣΟΥΠ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

yannisv
22-04-10, 12:58
Χαχαχαχαχαχ πάρε δυο tag για το χρέπι σου τώρα :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :p

oldcarskickass
22-04-10, 16:06
Σαφώς και όχι.

Και δεν αρκεί η γνώμη 3 -4 καυλ@@γκαζων που ως επί το πλείστον αυτοί γράφουν σε ένα φόρουμ να χαρακτηρίσουν ένα αμάξι το οποίο στρίβει, φρενάρει, έχει ασφάλεια 5αστέρων ως μπρίκι.

Ότι είναι ΚΑΚΑΣΧΗΜΟ σαν φάλαινα είναι όμως.-

SuperSonic
22-04-10, 17:23
Η ομορφια και η ασχημια ειναι υποκειμενικη οποτε δεν μπαινω στην διαδικασια αυτη...αλλα πιστευω οτι ειναι ενα καλο αυτοκινητο.
Ισως αδικείται γιατι δεν ειναι εμπορικο αυτοκινητο.

bill_m3
22-04-10, 17:49
Ρε παιδιά μην μπερδεύεστε δεν μιλάμε για τα bmw 116,

αλλά για το 116 του ΓΙΑΝΝΗ!!

Το οποίο ΕΙΝΑΙ
https://www.bmwfans.gr/forum/ (https://img62.imageshack.us/i/19698825.jpg/)

oldcarskickass
22-04-10, 18:38
Η ομορφια και η ασχημια ειναι υποκειμενικη οποτε δεν μπαινω στην διαδικασια αυτη...αλλα πιστευω οτι ειναι ενα καλο αυτοκινητο.
Ισως αδικείται γιατι δεν ειναι εμπορικο αυτοκινητο.

Εμπορικότατο είναι Σπύρο.

1.000.000 μονάδες χτύπησε πρόσφατα!

Z4 DCT
23-04-10, 08:09
Ρε παιδιά μην μπερδεύεστε δεν μιλάμε για τα bmw 116,

αλλά για το 116 του ΓΙΑΝΝΗ!!

Το οποίο ΕΙΝΑΙ
https://www.bmwfans.gr/forum/ (https://img62.imageshack.us/i/19698825.jpg/)

Εσενα το πισω συστημα σου θελει μια ευθυγραμμιση σιγουρα.....ελα στον γιατρο να σε φτιαξω.........:banana:

Vasilis
23-04-10, 09:58
τωρα με την διαιτα...το γυρισα στον ελληνικο...

το μπρικι σου φτιαχνει κ στην χοβολη?

Χρίστος
23-04-10, 12:04
τωρα με την διαιτα...το γυρισα στον ελληνικο...

το μπρικι σου φτιαχνει κ στην χοβολη?
αυτες οι εβδομαδιαιες (και αν) διαιτες μεχρι να γινει ζαχος ή ταμ ταμ κανουν δουλεια????:whistle:
πρεπει και γω να κανω κατι γιατι τοσο καιρο και παλι πολιτης 2 κιλα εχω πεσει μονο.

Nick bmwlover
23-04-10, 16:14
Δεν το παίρνει κάποιος που θέλει δύναμη. Δεν το παίρνει κάποιος που θέλει απλώς ένα compact αμάξι για να τον βολεύει.
Είναι "ειδική" αγορά το 116. Απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν ένα πιο "μαζεμένο" απο την σειρά 3, διατεθιμένους να κάνουν θυσίες στις επιδόσεις, προκειμένου να απολαμβάνουν ανέσεις και ποιότητα, ένα ή και παραπάνω κλικ απο τα υπόλοιπα της κατηγορίας.
Οπότε όταν γίνει συνειδητή αγορά μιας 116, η λέξη μπρίκι δεν έχει καμμία σχέση με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο

Ειπες τη σωστη κουβεντα!!!
Ψυχαναλυση μου εκανες χωρις καν να αναφερθω στο θεμα?!
Εγω τωρα τι να πω για το 116???...
Το μονο θεμα μου που με βασανιζει λιγο ειναι οι επιδοσεις οπως προανεφερε ο Κωστας,λιγη παραπανω δυναμη και θα ημουν παρα πολυ ικανοποιημενος!!!
Σε ολα τα αλλα συμφωνω με τα παραπανω.

paganis
23-04-10, 19:48
επειδη ειμαι πνευμα αντιρρησιας και αναποδος ανθρωπος...ψηφιζω οτι ειναι μπρικι μπακιρενιο...οποτε κανει καλο καφε!!χαχααααα
υγ..μια χαρα αμαξι ...

yannisv
23-04-10, 22:58
Ειπες τη σωστη κουβεντα!!!
Ψυχαναλυση μου εκανες χωρις καν να αναφερθω στο θεμα?!
Εγω τωρα τι να πω για το 116???...
Το μονο θεμα μου που με βασανιζει λιγο ειναι οι επιδοσεις οπως προανεφερε ο Κωστας,λιγη παραπανω δυναμη και θα ημουν παρα πολυ ικανοποιημενος!!!
Σε ολα τα αλλα συμφωνω με τα παραπανω.

Νικόλα respect στο εργαλείο φίλε!! :thumbsup: Του Γιαννάκη όμως είναι για τα μπάζα αφού μπάζο είναι ο οδηγός του ο πυζαμοφόρης :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Nick bmwlover
23-04-10, 23:13
Νικόλα respect στο εργαλείο φίλε!! :thumbsup: Του Γιαννάκη όμως είναι για τα μπάζα αφού μπάζο είναι ο οδηγός του ο πυζαμοφόρης :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Απ'οτι καταλαβα αναφερεσαι στο δικο μου,αλλα μην το κανεις αυτο γιατι ζηλευει που του παιρνω τη δοξα για το 116...:hystericalbs1:

Nick bmwlover
24-04-10, 16:47
Γιαννη γιατι δεν απαντας,εβγαλες τα συμπερασματα σου μηπως?!

nikos1400
29-11-10, 05:22
Μπρικι ΔΕΝ ειναι σιγουρα...

Μιας και υπαρχει περιπτωση να βρεθω και εγω με ενα 116 (μετχ) και δεν εχω ασχοληθει με το θεμα 1,

ποιος θα μας κανει μια "σουμα" ?? Με ανησυχουν αυτα που εχω ακουσει περι αξιοπιστιας στα 116.

Αυτα που ξερουμε ειναι οτι

1) οταν το πρωτοδεις ειναι ασχημο, συνηθως ακομα και μετα που το εχεις συνηθισει...

2) πλαισιο/κρατημα αλλου (στην κατηγορια του και οχι μονο)

3) τιμη ακριβη καινουριο, απολυτως προσιτη (ειδικα τωρα) μεταχ.

4) βολικο (βλ. κοντο) κιβωτιο

Z4 DCT
29-11-10, 08:02
Μπρικι ΔΕΝ ειναι σιγουρα...

Μιας και υπαρχει περιπτωση να βρεθω και εγω με ενα 116 (μετχ) και δεν εχω ασχοληθει με το θεμα 1,

ποιος θα μας κανει μια "σουμα" ?? Με ανησυχουν αυτα που εχω ακουσει περι αξιοπιστιας στα 116.

Αυτα που ξερουμε ειναι οτι

1) οταν το πρωτοδεις ειναι ασχημο, συνηθως ακομα και μετα που το εχεις συνηθισει...

2) πλαισιο/κρατημα αλλου (στην κατηγορια του και οχι μονο)

3) τιμη ακριβη καινουριο, απολυτως προσιτη (ειδικα τωρα) μεταχ.

4) βολικο (βλ. κοντο) κιβωτιο


Mια χαρα ειναι ...μην ακους κανεναν, εγω ειμαι πολυ χαπυ με τον ασσο....thumbthumb

stratos
29-11-10, 08:27
Μεχρι να εμφανιστεί κανένα colt :whistle:

oldcarskickass
29-11-10, 10:26
Χτες έκανα ταξίδι όπως το ήθελα εγώ.

Θεσσαλονίκη - Αθήνα, χωρίς συνοδηγό (aka κόφτης) να μου αλλάζει τα σχέδια.

550 χλμ χωρίς στάση.

Το αμάξι ήταν ΤΙΓΚΑ φορτωμένο, πεσμένα καθίσματα.

Κουβάλησα βαλίτσες ποδήλατα και μια γεννήτρια (άσχετο, αλλά την κουβάλησα).

Όταν πέσουν τα καθίσματα δημιουργείται ένας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ αξιοποιήσιμος χώρος, η μόνη δυσκολία είναι η εταζέρα, αλλά αυτή βγαίνει.

Το μήκος είναι ικανοποιητικό και παίρνει άνετα και κατά μήκος κάτι σχάρες που είχα από το Ε30.

Όταν πέφτουν τα καθίσματα η ταπετσαρία καλύπτεται πλήρως οπότε δεν έχεις φόβο μην λερώσεις.

Το πάτωμα του πορτ μπαγκάζ είναι αρκετά γερό και αντέχει βάρος.

ΚΑΜΙΑ αλλαγή στη συμπεριφορά του οχήματος είτε πήγαινα με 100 είτε με 160 (είχα και το ποδήλατο πίσω σε σχάρα στο πορτ μπαγκάζ, εκεί με ζόρισε ένα πιάσιμο που έπρεπε να μπει ανάμεσα στο φανάρι και στο πορτ μπαγκάζ, η σχάρα πάντως δε με ανησύχησε πρακτικά ΚΑΘΟΛΟΥ.

Τριγμούς και τέτοια δεν είχα, απλά ένα ενοχλητικό παίξιμο ΠΟΥ και ΠΟΥ στο τζάμι του οδηγού, αυτό οφείλεται κυρίως στους ελληνικούς δρόμους κακά τα ψέμματα.

Έκαψα για 550 χλμ ελάχιστα παραπάνω από μισό τεπόζιτο (είναι ανάμεσα στην παύλα της μέσης και την ακριβώς αριστερά της).

Μέση ωριαία από σπίτι σε σπίτι 95χλμ ανά ώρα.

Δε δυσανασχέτησα πουθενά, ούτε στις στροφές των Τεμπών ούτε στον Πλαταμώνα.

Τα φρένα δεν κουράστηκαν και ήταν εκεί ανά πάσα στιγμή.

Η ηχομόνωση είναι φοβερή (δεδομένων των αναλογιών πάντα) και ο εξαερισμός της καμπίνας πάρα πολύ καλός.

Με την θερμοκρασία έξω στους 20 μπορείς άνετα να τον ρυθμίσεις έτσι ώστε να μην χρειαστεί να έχεις παράθυρο ανοιχτό (δεν έχω clima).

Η ηλιοροφή από την Λάρισσα και μετά ανοιγόκλεινε ΣΥΝΕΧΩΣ, είτε ανάκληση είτε τέρμα ανοιχτή, και ΠΟΤΕ δεν ενόχλησε (δεν χτύπαγε ο αέρας).

oldcarskickass
29-11-10, 14:30
Εν κατακλείδι λοιπόν, παρόλο που το έφτυνα το αμάξι μέχρι και πριν 15 μέρες (το έχω ένα χρόνο, αλλά σαν φαντάρος, ΟΛΕΣ οι διαδρομές που του έκανα ήταν αγχωμένες είτε για να πάω να δώσω κανά μάθημα Κοζάνη, είτε για να παρουσιαστώ, οπότε το << διάβασμα >> του αυτοκινήτου περνούσε σε δεύτερη μοίρα), αρχίζω και το συμπαθώ.

Σου δίνει εμπιστοσύνη στο δρόμο 100%. Σε φρενάρισμα ψιλοπανικού (έμεινε τράκτορας σε προσπέραση τράκτορα, πάλι καλά δεν είχαν φορτίο) από τα 40 (καταλαβαίνετε τα ποια 40...) στα 20 και το αμάξι ήταν γρανίτης.

Παρόλο που η εμφάνισή του δε λέει και πολλά (για μένα καλύτερα να ήταν διαθέσιμο μόνο σε μπλε, μην μπαίνει ο άλλος στον κόπο να το βάψει πριν το πετάξει, σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ έκδοση, πλην των κουπέ) το στήσιμο του είναι φοβερό καθώς και το ζύγισμά του.

Και η καλή οδική συμπεριφορά δεν είναι θέμα ΜΟΝΟ του μοτέρ.

Άρα δεν είναι καθόλου μπρίκι.

halkida116mpack
29-11-10, 14:48
η εμφανιση ειναι θεμα γουστου...εμενα οπως το εχω σε λευκο μ πακ με φτιαχνει...το handling του ειναι πιστευω οτι καλυτερο μπορεις να βρεις στην κατηγορια(μονο το σιροκο δεν εχω οδηγησει απο την κατηγορια) με βαση τον ανταγωνισμο...ειναι ποιοτικο, θα μπεις μεσα του και θα ευχαριστηθεις να το οδηγας...μονο που κατ εμενα το θεμα δεν ειναι η ισχυς του μοτερ...(ναι θα ηθελα 10-15 αλογα ακομα)...το θεμα ειναι η αξιοπιστια του μοτερ...:thumbsdown:
και μπρικι να το λενε καποιοι ή παπουτσι..εμενα δεν με νοιαζει γουσταρα και το πηρα ουτε δανεικο το εχω ουτε ζητησα τα λεφτα τους......μ αρεσει να ξοδευω λεφτα σε μπρικια και παπουτσια....

SuperSonic
29-11-10, 21:09
Ενα αυτοκινητο δεν ειναι μονο ο κινητηρας του..το τελευταιο θα ελεγα σε ορισμενα μοντελα,το συγκεκριμενο Ασσακι μποει να μην αρεσει σε πολους οπως και σε εμενα αλλα δεν παει να πει οτι δεν ειναι καλο.
Ειναι Bmw,εχει πολυ καλο εσωτερικο ειναι σταθερο στο δρομο{το εχω οδηγησει}κινειται ικανοποιητικα και οικονομικα οποτε ειναι μια χαρα για καποιον που θελει ενα ποιοτικο αυτοκινητο για τις μετακινήσεις του!