PDA

Επιστροφή στο Forum : φωτα θεσης - δακτυλιδια E92



tsaltinho
14-07-14, 17:10
Πριν απο ενα μηνα αλλαξα την μια λαμπα απο τα φωτα θεσης (Δαχτυλιδια).
Τωρα καηκε και η αλλη λαμπα. Επειδή ειναι κοροιδια να την ξαναπαρω απο επισημο αντιπροσωπο ( 20+ ευρωπουλα), ξερει κανεις απο που αλλου μπορώ να την προμηθευτώ?

Panos 316T
14-07-14, 20:37
εγω θα λεγα να πας απο κει που τις πηρες και να του πεις το story και οτι ειναι απαραδεκτο.

πριν απο αυτο ομως μηπως να τσεκαρεις για καμια τυχον βλαβη- βραχυ/μα να σαι σιγουρος .

tokiko
14-07-14, 21:29
Πριν απο ενα μηνα αλλαξα την μια λαμπα απο τα φωτα θεσης (Δαχτυλιδια).
Τωρα καηκε και η αλλη λαμπα. Επειδή ειναι κοροιδια να την ξαναπαρω απο επισημο αντιπροσωπο ( 20+ ευρωπουλα), ξερει κανεις απο που αλλου μπορώ να την προμηθευτώ?

Το ότι κάηκε δεν είναι απαραίτητα κακό ανάλογα και πόσο καιρό τις έχεις, και σε μένα (ε92) ήταν έτοιμη να καεί αλλά μετρούσε 6 χρόνια η εργοστασιακή. Πήγαινε σε ένα μαγαζί με λάμπες και πάρε μία. Lucas, phillips και λοιπά.

tsaltinho
15-07-14, 14:17
Σε περιπτωση που βαλω αλλη μαρκα απο του κατασκευαστη ή αλλα W, υπαρχει περιπτωση να μου βγαζει error στον πινακα οργανων?

tokiko
15-07-14, 15:38
Σε περιπτωση που βαλω αλλη μαρκα απο του κατασκευαστη ή αλλα W, υπαρχει περιπτωση να μου βγαζει error στον πινακα οργανων?

H8 στα 35watt και αν δεν κάνω λάθος όλες οι H8 είναι 35watt.
Δεν θα σου βγάλει κάτι.

fanisk
15-07-14, 15:53
Σε περιπτωση που βαλω αλλη μαρκα απο του κατασκευαστη ή αλλα W, υπαρχει περιπτωση να μου βγαζει error στον πινακα οργανων?

Με λιγοτερα W θα σου βγαλει σιγουρα. Βρες τα ιδια W.