PDA

Επιστροφή στο Forum : bmw m3 e93



billspeed
18-06-14, 00:48
Καλησπέρα παιδιά!Εδώ και καιρό μου αρέσει το bmw m3 e92-93 και μιας και είμαι στο ψάξιμο για αυτοκίνητο λέω αν η οικονομική μου κατάσταση είναι καλή μετά το καλοκαίρι να κάνω το μεγάλο βήμα και να το αγοράσω μεταχειρισμένο.Θέλω να με διαφωτίσετε σε μερικές απορίες μου.
Έχω ακούσει ότι το συγκεκριμένο m3(μετά το 2007 δηλαδή e92-e93)παρουσίαζε πρόβλημα στον κινητήρα με τον 5ο κύλινδρο.Ισχύει κάτι τέτοιο?Είναι πιθανό να μου τύχει?Εκτός από αυτό το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί κάποιο άλλο?
Με μερικά πατήματα υπάρχει περίπτωση να εμφανίσει κατευθείαν πρόβλημα?
Μέχρι πόσα χιλιόμετρα λειτουργεί αυτή του η μηχανή χωρίς να παρουσιάσει ζημιές?(Χιλιόμετρα κανονικά με μερικά πατήματα εννοώ και όχι συνεχώς λιώσιμο)
Μιας και είμαι νέο παιδί σκέφτομαι να το αγοράσω cabrio.Μπορεί να παρουσιάσει τρίξιμο ή όταν είναι κλειστό να μην έχει καλή μόνωση,ηχομόνωση από το coupe?
Eπειδή το cabrio είναι βαρύτερο η διαφορά στις επιδόσεις θα είναι αισθητή?
Τέλος τι προτείνετε?Το cabrio στις μέρες μας μήπως είναι ξεπερασμένο,καγκουριά κ.λ.π?

JiMk86
18-06-14, 01:30
Προσωπική που άποψη χωρίς να έχω Μ3, όλα παίζουν ρόλο απ το αμάξι που θα βρεις σε τι κατάσταση είναι κ αυτός που το είχε τι χρήση του έκανε. Φαντάζομαι καταλαβαίνεις το αμάξι πας να πάρεις fun to drive κλπ, δηλαδή αυτός που το αγόρασε για συγκεκριμένο λόγο-χρήση, οπότε πρόσεξε τι θα διαλέξεις απ αυτά που υπάρχουν στην αγορά. Από ένα τέτοιο αμάξι όλα να τα περιμένεις κ να είσαι έτοιμος για την κάθε ενδεχόμενη Πιθανή ζημιά. Αν δεν είσαι κάφτης δε πιστεύω να σου βγάλει σοβαρά προβλήματα κ επίσης μη μπερδεύεις την αναρία με τη φθορά. Αν ήμου στη θέση σου θα έπαιρνα ένα αμάξι σε καλή κατάσταση, θα το συμάζευα κ θα άλλαζα τα μέταλλα προληπτικά κ θα φρόντιζα να είχα κάτι στην άκρη για παν ενδεχόμενο. Για το κάμπριο αν είσαι γκαζάκιας κ ψάχνεις το απόλυτο απλά άφησέ το. Αν θέλεις όμορφες βολτούλες απλά πάρτο κ μην ακούς κανέναν, κ κάτι να πάθει απλά πας κ το φτιάχνεις. Μη ξεχνάς τα κάμπριο είναι ακριβότερα κ ποιο λίγα στην ελληνική αγορά. Γνώμη μου πάρε αυτόματο κιβώτιο, για την ανάρτηση δεν έχω άποψη.

Γενικά αν είσαι τρελαμέμος πας σε χειροκίνητο με κάρμπον οροφή, χειροκίνητο, ανάρτηση απλή ώστε να πας σε ρυθμιζόμενη μετά, εξατμίσεις κ 1002 άλλα πράγματα.

Αν είσαι χαλαρός πας σε κάμπριο αυτόματο κ ηλεκτρονική ανάρτηση κ απλά γουστάρεις τις βολτούλες σου. Αυτά απο μένα, περισσότερα απ τους κατόχους Μ3 Ε92 όπου υπάρχουν στο φόρουμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

billspeed
18-06-14, 01:41
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου ότι παίζει ρόλο ο προηγούμενος κάτοχος του αυτοκινήτου τι χρήση του είχε κάνει.Λες να βρω καμία ευκαιρία που να το είχε κανένας μπάρμπας που να το πήγαινε μέχρι 3000rpm?Το χειροκίνητο θέλω να πάρω αν και ξέρω ότι το αυτόματο έχει lanch control 7 σχέσεις κ.α.Το αυτοκίνητο αυτό το θέλω και για γκάζι αλλά και για βόλτα.Για αγορά από Γερμανία τι λέτε αξίζει?Επίσης Μέχρι πόσα χιλιόμετρα λειτουργεί αυτή του η μηχανή χωρίς να παρουσιάσει ζημιές?(Χιλιόμετρα κανονικά με μερικά πατήματα εννοώ και όχι συνεχώς λιώσιμο)
Το cabrio στις μέρες μας μήπως είναι ξεπερασμένο,καγκουριά κ.λ.π?

JiMk86
18-06-14, 01:56
Προσωπικά θα πήγαινα σε αυτόματο, για γερμανία δεν αξίζει λόγω σκοτωμένης ελληνικής αγοράς, εκτός αν δε βρίσκεις αυτό που θες κ θα αναγκαστείς να το πληρώσεις διπλά. Το κάμπριο ήταν, είναι κ θα είναι μόδα. Παίζει ρόλο ποιος το οδηγάει κ που το ανοίγει. Αν το ανοίγεις μέρα μεσημέρι μπροστά στις καφετέριες ναι είναι καγκουριά. Φαντάσου νυχτερινές γρήγορες βολτούλες, ανοιχτός ενοείται κ να ακούς τα μπουριά να τσιροκοπάνε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

billspeed
18-06-14, 02:06
Εννοείτε πως θα ανοίγει βράδυ περισσότερο.Η τρέλα του cabrio μου έχει κολλήσει από ένα γνωστό που είχε το 320i e93 cabrio.Φοβερό απλά.Πόσο μάλλον το m3.Για Γερμανία το αναφέρω διότι να βρω cabrio λευκού χρώματος me κόκκινο full δέρμα έως 70-80000km full extra +edc σε καλή κατάσταση και μέχρι 40.000 δύσκολο.

panose30
18-06-14, 04:03
Αν σκεφτεσαι τις ζημιες απο τωρα μην το παρεις καν
Ασχετο με πως το βρισκεις σε ελκυστικη τιμη τωρα μην ξεχνας οτι ηταν 100 χιλιαρικα καινουργιο οποτε καθε εξαρτημα στοιχιζει
Εγω θα το παιρνα μονο σε coupe και dct
Τα καμπριο εχουν τριγμους και λιγοτερη σπορτ αισθηση απο το coupe

dark knight
18-06-14, 09:21
να απαντησω οσον αφορα το σκελος της ερωτησης που αφορα τα καμπριο. το καμπριο είναι 2 αυτοκίνητα σε ένα και κυριως στο ε93 που με την οροφη κλειστη γινεται κανονικο κουπε. σε μια χωρα που τουλάχιστον 8 μηνες το χρονο μπορεις να το ανοίγεις(ακομα και μια ηλιολουστη κυριακη στο χειμωνα βαζοντας θερμαινόμενα απολαμβανεις μια βολτα στην εξοχη). είναι τελειως διαφορετικη αισθηση στο ταξιδι και στη κάθε διαδρομή. οσον αφορα την διαφορα στις επιδοσεις(μικρη ) ,αυτή δημιουργείται λογω διαφορας βαρους και όχι λογω ακαμψιας , η οποια στα συγχρονα αυτοκίνητα είναι αμελητεα πλεον. οσον αφορα το ερωτημα σου αν είναι καγκουρια το καμπριο? οι οδηγοι είναι καγκουρες ,όχι τα αυτοκίνητα. κατά την γνωμη μου αξιζει να χασεις και μερικα δεκατα για το 0-200. αυτό που θα σου δωσει το καμπριο θα σε αποζημιωσει πλήρως.

billspeed
18-06-14, 11:29
Το ξέρω πως κάθε εξάρτημα κοστίζει.Το cabrio full extra έκανε κάπου στα 150χιλιάρικα.Έχω ακούσει ότι τα cabrio έχουν τριγμούς αλλά το m3 πιστεύω δεν είναι ένα απλό cabrio.Μπορεί ένα τέτοιο αμάξι να έχει τριγμούς?

dark knight
18-06-14, 11:53
ολα τα καμπριο εχουν λιγο πολυ τριγμους. οχι κουδουνιστρα βεβαια. αυτο ειναι κατι που θα πρεπει να συμβιβαστεις. καλυτερα θα ηταν να οδηγησεις ενα για να βγαλεις τα συμπερασματα σου. βεβαια εκτος απο ακριβο ειναι και σπανιο το Μ3ε93 και δεν ειναι χιλιαρακι που προσφερεται για τεστ-drive αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

billspeed
18-06-14, 11:59
Από μόνωση και ηχομόνωση ισχύουν τα ίδια πράγματα και στα δύο?Το cabrio παρουσιάζει απώλειες?

mark e92
18-06-14, 15:02
Απο μόνωση δεν νομίζω να έχουν διαφορά , το μόνο που πρέπει να κοιτάξεις είναι το κλασικό "τρέμουλο" που έχουν τα cabrio στο μπροστινό παμπρίζ .
Σίγουρα είναι πιο βαρύ αλλά μιλάμε για μικρή διαφορά στις επιδόσεις .
Δεν ξέρω απο κοψίματα τι έβγαλε ...

ghost-rider
18-06-14, 15:24
Έχω ακούσει ότι τα cabrio έχουν τριγμούς αλλά το m3 πιστεύω δεν είναι ένα απλό cabrio.Μπορεί ένα τέτοιο αμάξι να έχει τριγμούς?

Οσο μικροτερη ειναι η στρεπτικη δυσκαμψια του πλαισιου τοσο πιο εντονα παραμορφωνει και τοσο πιο ευκολα θα τριξει.

Τα καμπριο σε σχεση με τα κλειστα υστερουν.
Αυτο ειναι κανονας.

Αν προσπαθησεις να τα ενισχυσεις για να μην υστερουν θα αποκτησουν τρελο βαρoς.

Οποτε ζυγιζονται τα 2 παραπανω.

Δλδ ενισχυεται μεχρι ενα οριο. Η δυσκαμψια φτανει σε ενα επιθυμητο επιπεδο χωρις το βαρος να ξεφυγει.

Απο τα λιγα που ξερω το Μ3 cabrio εχει το πατωμα και τις ενισχυσεις των Ε93 cabrio.
Δεν γνωριζω αν εχει καποια εξτρα ενισχυση.

Αν ειναι οντως ετσι μην περιμενεις μεγαλυτερες αντοχες πλαισιου απο ενα απλο τετρακυλινδρο καμπριο.
Στο Μ3 πληρωνεις μηχανικα, αναρτηση και prestige.
Oχι καλυτερο πλαισιο απο τις απλες σειρες.

Απο την αλλη το οποιοδηποτε καμπριο της bmw θα ειναι ενα πολυ προσεγμενο αμαξι.
Δεν θα εχει καμια σχεση με καποια αλλα καμπριο που καβαλας ραμπα με τον ενα τροχο και χανει διακενα σε πορτες πορτ παγκαζ κλπ...
Αυτο εξυπακουεται.

chief
18-06-14, 15:49
Η διαφορά στις επιδόσεις ειναι αρκετα μεγαλη.
Οπως και στη οδηγική συμπεριφορά.

Το Ε92 ειναι μακράν καλυτερο σ αυτά.

friendgr
18-06-14, 16:07
Ολα εξαρτωνται από την χρήση.

Θα πάρεις Μ3 για κόντρες/φανάρια/πίστα; παιρνεις Ε92

Θα πάρεις Μ3 για γρήγορη οδήγηση υψηλού τουρισμού που θες να έχει κάτι το ιδιαίτερο; παίρνεις Ε93

Προσωπικά πιστεύω ότι για την δεύτερη περίπτωση βολεύεσαι άνετα και με ένα 335 και πιό normal στους φόρους. Αλλο 3000 και άλλο 4000 κυβικά. Μεγάλη διαφορά.




υ.γ. τι 0-200 λέτε; Που να τα κάνεις αυτά; έχετε δει έξω πως έχει ξεσαλώσει τελευταία η αστυνομία; με 140 σου παίρνουν το δίπλωμα για 2 μήνες (έτυχε στον κουμπάρο μου) .

billspeed
11-08-14, 15:11
Παιδιά για να ακούσω γνώμες.e92 ή e93?

bimmer-corfu
11-08-14, 17:50
κοίτα απο 2-3 φορές που έχω οδηγήσει Μ3 Ε93 φίλου αλλά με πολύ σκίσιμο μπορώ να σου πω ότι τα θετικά είναι :
Μεγάλη μόστρα, το κοιτάνε όλοι, Άνετη ανάρτηση γι αυτο που είναι (δεν έχει ηλεκτρονική ο φίλος), Δεν έχει πρόβλημα ακαμψίας, Έχει πολύ ωραίο ήχο και ειδικά τα κατεβάσματα με τη ξερογκαζιά που κάνει το κιβώτιο διπλού συμπλέκτη είναι όλα τα λεφτά με την οροφή ανοιχτή, δεν έχει προβλήματα αξιοπιστίας ο φίλος μου, εχει καλούς χώρους, χωράει 4 άτομα και αν κλείσεις την οροφή το πορτ παγκαζ κάτι θα χωρέσει, το κιβώτιο είναι άψογο, το navigation με το facelift idrive πολύ εύκολο, οι φωνητικές εντολές δουλεύουν άψογα.

Στα αρνητικά θα βάλω τις επιδόσεις σε σχέση με τη κλειστή έκδοση, θα δεις διαφορά, τριγμούς απο την οροφή κατά καιρούς όταν είναι κλειστή αλλά θα τους έχεις ΟΤΙ ΚΑΜΠΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ, κατανάλωση σε πόλη (λογικο), αλλά ρε παιδί μου το χειρότερο για μένα ήταν ότι για κάποιο μαμημένο λόγο δεν με ενθουσίασε και τόσο πολύ σε πολύ γρήγορους ρυθμούς, όλο κάτι παραπάνω ήθελα

mark e92
11-08-14, 17:53
Παιδιά για να ακούσω γνώμες.e92 ή e93?

Aκόμα να το πάρεις ???
Εσένα πιο σου αρέσει ? απο εκεί πρέπει να ξεκινήσεις ...



Δεν ξέρω και απο νερά πως τα πήγαν ???
Για χειμώνα μιλάω .

HLIAS - E36
11-08-14, 19:13
Εγώ θα έπαιρνα το cabrio με κλειστά τα μάτια... Μιλάμε για Ε93 Μ3...!!! Πιο "μούρη" δεν γίνεται... Να τις κλ@σω τις επιδόσεις (που η διαφορά θα είναι ελάχιστη) και τους τριγμούς... Ποιός θα τρελάνει κόσμο στο πέρασμά του? Ο coupe ή o cabrio??? Κάνε αυτό που γουστάρεις και άσε τα κόμπλεξ και τις λεπτομέρεις... Αν κάτι σ'αρέσει τρελά τότε κάνεις και συμβιβασμούς... Kαι αν υπάρχει και διαφορά στις επιδόσεις όπως λένε, αν είσαι λίγο "μάστορας" την μαζεύεις τη διαφορά...thumb

andreas_R
11-08-14, 20:09
Eγω παντως θα ηθελα στο περασμα μου να μην βλεπει κανεις.
Να μην προλαβαινει δηλαδη.

atha
11-08-14, 20:25
loipon ama thes mouri kai ta gomenakia na laxaniazoun nomizo kai ena 320 cabrio tin kanei tin douleia . an to theloume na deixoume oti eimaste leftades genikos tote kai ena mercede i audi cabrio tin kanei tin douleia .
an omos thes mia poly kali basi gia na gazoneis kai na aisthanesai to amaxi tote coupe m3 einai monodromos ,an kai san basi den einai pio grigoro apo ena ligo tuned 335(poly ftinotero) exeis tin dynatota pio meta gia kompressores ktl ktl opote tha paizeis champions league . :-)

Thomelef
11-08-14, 20:52
Εμένα πάλι γιατί όλα τα κάμπριο μου μοιάζουν με μπανιερες?

EVERGET
11-08-14, 22:56
Το πραγματικό, το αυθεντικό Μ3, που διαθέτει ολα εκείνα τα χαρακτηριστικά που εχουν καταξιώσει τη σειρά Μ3 στον κοσμο της αυτοκίνησης, ηταν και ειναι πάντοτε το coupe. Όλοι όσοι εχουν μια παραπάνω τριβή με τα Μ, ξέρουν πως τα Μ3 cabriolet λέγονται Μ3 επειδη βασίζονται στα ίδια μηχανικά μέρη με το coupe και οχι επειδή ειναι καθεαυτού Μ3. Φυσικα δεν μιλάμε για κακο αυτοκινητο, αντιθέτως....απλα αγοράζεις λιγότερο Μ εμπειρία ή καλύτερα αραιώνεις την εμπειρία Μ με εμπειρία cabriolet. Υπάρχουν πολλοί γνωστες που συνειδητά επιλέγουν το cabrio γιατι θέλουν οπωσδήποτε ανοιχτό αμαξι, όλοι όμως παραδέχονται πως τα επίπεδα της οδηγικης αρτιοτητας αλλα και τον ολοκληρωμένο χαρακτήρα του coupe ενα cabrio ποτε δεν μπορει να επιτύχει.

Επίσης πρεπει να θυμόμαστε πως τα πραγματικά cabrio εχουν μονο πάνινες κουκούλες! Η Ε93 οπως και η νεα 4αρα cabrio δυστυχώς εχουν υιοθετήσει τη μεταλλική αναδιπλούμενη οροφή που ειναι ημίμετρο ή συμβιβασμος γι' αυτούς που θα θέλανε 2 αυτοκινητα ενα coupe και ενα cabrio αλλα μπορούν να πάρουν μονο ενα. Θεωρώ η μεταλλική οροφή ταιριάζει σε πιο φθηνα μοντέλα ή μάλλον καλύτερα φθηναίνει το Ε93 M3.

billspeed
12-08-14, 00:15
Και εμένα μου αρέσει να βολτάρω με cabrio διότι είναι ωραία η αίσθηση!Συμφωνώ μαζί σου και για το ότι τραβάει βλέμματα αλλά μέχρι στιγμής m3 e93 λευκό χρώμα μέχρι 40.000ευρό δεν έχω βρει ούτε 1 στο car.gr.Από site εξωτερικού αν βρω κάποιο με ποιον τρόπο μπορώ να το φέρω στη χώρα μας και ποιο θα είναι το ελάχιστο κόστος?

mark e92
12-08-14, 11:28
Νομίζω απο Γερμανία θα χρειαστείς +10000 ...

billspeed
12-08-14, 11:36
Παιδιά βάψιμο και αλλαγή χρώματος δέρματος πόσο μπορεί να κοστίσει?

Ptboul
12-08-14, 14:04
Τάξη μεγέθους για αλλαγή σαλονιού και όχι βαψίματος είναι (δεν είναι ανάγκη να πας κ connolly) στα 1.000 με 1.200 για τα πάντα μέσα. (πλην ταμπλό) Σίγουρα μπορείς να βρεις κ φθηνότερα.

billspeed
12-08-14, 14:16
Βάψιμο εξωτερικό όλο θα χρειάζομαι κανένα 3000?Σε bmw εννοείτε.

Ptboul
12-08-14, 14:22
Για εμένα μην μπεις σε τέτοια χωράφια. Γιατί χρειάζεται βάψιμο ολικό;; Με μια μεμβράνη δεν κάνεις δουλειά;

mark e92
12-08-14, 15:39
Παιδιά βάψιμο και αλλαγή χρώματος δέρματος πόσο μπορεί να κοστίσει?

Ανάλογα την φανοποιια που έχει...βρήκες κανένα και είναι χάλια;
Αν πας με το Μ για βαφή σε βλέπω από 1500 και πάνω.
Αν πάλι θέλεις να το κάνεις μόνο για την απόχρωση δες και την μεμβράνη. Αλλά να ξέρεις η μεμβράνη δεν είναι χρώμα...

mark e92
12-08-14, 15:42
Βάψιμο εξωτερικό όλο θα χρειάζομαι κανένα 3000?Σε bmw εννοείτε.

Αν πας σε εξουσιοδοτημένο δεν νομίζω να σε φτάσει το 3000


Μην ξεχνάς είναι Μ

billspeed
12-08-14, 16:16
Δεν είναι ότι βρήκα κάποιο που είναι χάλια απλά συμβιβάζομαι μόνο με χρώματος άσπρου.Ρωτάω για αλλαγή χρώματος γιατί αν ήταν σχετικά συμφέρουσα να αγόραζα ένα άλλου χρώματος και να το έβαφα.Τέλος πάντων θα περιμένω μήπως ανέβει καμία αγγελία του γούστου μου!Όσο αναφορά τα καθίσματα αν θέλω να αλλάξω το χρώμα του δέρματος σε όλα τα καθίσματα αλλά και κάτω από το ταμπλό όπου έχουν μερικά m πόσο θα κοστίσει σε αντιπροσωπία bmw?

mark e92
12-08-14, 16:25
Το μισώ ταμπλό δεν νομίζω να αλλάζει χρώμα.

EVERGET
12-08-14, 16:26
Δεν είναι ότι βρήκα κάποιο που είναι χάλια απλά συμβιβάζομαι μόνο με χρώματος άσπρου.Ρωτάω για αλλαγή χρώματος γιατί αν ήταν σχετικά συμφέρουσα να αγόραζα ένα άλλου χρώματος και να το έβαφα.Τέλος πάντων θα περιμένω μήπως ανέβει καμία αγγελία του γούστου μου!Όσο αναφορά τα καθίσματα αν θέλω να αλλάξω το χρώμα του δέρματος σε όλα τα καθίσματα αλλά και κάτω από το ταμπλό όπου έχουν μερικά m πόσο θα κοστίσει σε αντιπροσωπία bmw?

Το να αλλάξεις χρώμα στο αμαξι σου ειναι οτι χειρότερο μπορεις να κανεις για τη μελλοντική του μεταπώληση! Επίσης σκεψου πως μονο άμα το λύσεις ολο και το αφήσεις κουφάρι και μετα το βάψεις θα βαφτουν κ κάποια δύσκολα εσωτερικά σημεία οπως πχ το engine bay....αλλιώς θα ανοίγεις το καπό και θα βλέπεις αλλο χρώμα και αυτο ειναι πολυ απωθητικό! Φυσικα μιας και μιλάμε για Μ η αλλαγη χρώματος θα πλήξει ακομη πιο σοβαρά τη γνησιότητα του αυτοκινήτου....ειναι κρίμα!

Οι αντιπροσωπίες δεν ειναι ταπετσεριδες για να σου αλλάζουν δερματα. Απλα θα στείλουν το αμαξι σου σε κάποιον συνεργάτη τους ταπετσερη και εσυ θα πληρώσεις τη μεσιτεία τους. Κατα καιρούς εχουν αναφερθεί πολλοί αξιόλογοι του χώρου, αλλα και πάλι μια αλλαγη σε χρώμα εσωτερικού επηρεάζει αρνητικά τη γνησιότητα του αυτοκινήτου, ειδικα εάν κινηθεις και εκτός της εργοστασιακής παλέτας αποχρώσεων για το Μ3

ghost-rider
12-08-14, 19:18
Aλλαγη χρωματος θα κανεις με μεμβρανη.
Τουμπανο θα ειναι.
Και θα μπορεις να την αφαιρεσεις.
Ωστε να μπορεις να πουλησεις το αυτοκινητο(οταν θα ερθει η ωρα να το δωσεις).


Δερμα. Η αντιπροσωπεια θα σου φερει σαν ανταλλακτικο το δερμα που ηδη εχει το αυτοκινητο. Βεβαια συνηθως μιλαμε για το κατω η το πανω μερος του καθισματος του οδηγου η του συνοδηγου.
Κοστος? Ενα ολοκληρο εμπρος καθισμα παει σχεδον οσο να το ντυσεις εξω ολο το σαλονι.
Τουλαχιστον καπως ετσι πηγαινε πριν απο 4-5 χρονια που ειχα ρωτησει για ενα εμπρος καθισμα nappa που με ενδιεφερε.
Δεν ξερω τωρα τι μπορει να γινεται τι νεες τιμες και τι εκπτωσεις μπορει να παιζουν αλλα δε νομιζω να σε συμφερει.


Θα πας σε ταπετσιερη εξω να κανεις τη δουλεια σου.
ΜΗΝ το βαψεις το δερμα. Παρε με υφασματινο σαλονι και βαλτου ενα ωραιο δερμα της επιλογης σου, εφοσον δε βρισκεις ετοιμο αυτο που θες.

billspeed
13-08-14, 16:58
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.Όχι ότι δεν μπορώ να ξεκινήσω αυτοκίνητο σε ανηφόρα απλά από απορία το m3 e92 e93 δεν έχει hill hold?

bmwz3
13-08-14, 17:15
ειδικα στις ανηφορες φιλε ξεκιναει μονο με τριτη.και με οπισθεν.

ΔημήτρηςΜ3
13-08-14, 17:15
Όταν το πάρεις θα δεις !!!!!
:) :) :)

billspeed
13-08-14, 23:14
Τι εννοείτε?

atha
13-08-14, 23:58
Τι εννοείτε?

exeis spiniarei pote amaxi ?
:original:

billspeed
14-08-14, 00:16
Χαχαχα εννοείτε!!!Εννοείς ότι λόγω της δύναμης γράφει ακόμα και με 2α-3η?

HLIAS - E36
14-08-14, 08:33
Χαχαχα εννοείτε!!!Εννοείς ότι λόγω της δύναμης γράφει ακόμα και με 2α-3η?
...4η, κλπ...:thumbsup:

Vasilis M3
14-08-14, 10:05
420 άλογα και ροπή απο 4.000 κυβικά είναι αυτά...βάλε στην εξίσωση και τους δρόμους παγοδρόμια της Ελλάδας και παίρνεις την απάντηση:thumbsup:

Με το καλό να το αποκτήσεις το εργαλείο!!!Κάνε υπομονή και θα ανταμειφθεις!!!

mark e92
14-08-14, 11:40
Δηλαδή τι του λέτε ότι δεν ξεκινάει επειδή έχει 40 ροπή;;;
Εντάξει με τα ηλεκτρονικά off έχει θέμα,αλλά ποιος ο λόγος να τα βγάλει;
Στην αρχή μέχρι να το μάθει θελει προσοχή.

billspeed
14-08-14, 12:28
Παιδιά στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο το σύστημα ευστάθειας απενεργοποιείτε εντελώς ή όχι?Επίσης τι είδος είναι ακριβώς το διαφορικό του?Π.χ σε περίπτωση που έχει χιονίσει και ο δρόμος έχει λίγο χιόνι θα μπορεί να τα καταφέρει με ασφάλεια?

Christos 330
14-08-14, 13:43
Κολητος μου εχει Ε93 Μ3 λευκο και προσφατα του εβαλα και acrobovic . . .

Νταξει καλο το γαμπριο εχουμε και εχουμε φορτωσει θεματα αλλα οκ για μενα

θα ηθελα coupe . . .

Το εχει 2 χρονια και ποτε δεν το ανηξε μεσημερι παρα μονο οταν ειναι για καθαρισμα !!!

Το γαμπριο οπως ειπαν τα παιδια ειναι για μετα τις 11 το βραδυ !!!