PDA

Επιστροφή στο Forum : Ντροπή...



Bazil Van Sinner
02-06-14, 16:23
ντροπή θηλυκό

1.το αρνητικό συναίσθημα ενοχής που νιώθει κάποιος όταν συνειδητοποιεί ότι έφταιξε σε κάτι

2.η πράξη ή το πρόσωπο που επισύρει αυτό το αρνητικό συναίσθημα, το όνειδος

3.ο εξευτελισμός μετά από κάποια ήττα/αποτυχία, το όνειδος

4.η συστολή που νιώθουν κάποιοι λόγω χαρακτήρα ή σε συγκεκριμένες περιστάσεις



Το καλό που έχουμε στο χωριό ,είναι ότι κλείνουμε το μεσημέρι τα μαγαζιά μας για ξεκούραση,οι μεξικανοί το λένε siesta.

Είναι,λοιπόν, 13:57 και σταματάει έξω απο το μαγαζί μου ένα micra νοικιάρικο,αντρόγυνο αλλοδαπών με ένα κοριτσάκι στο πίσω κάθισμα.Κατεβαίνει πρώτα ο άντρας ψηλός 45αρής,ψαρομάλης με αδύνατα άκρα και λεπτά χέρια.Φοράει αυτά τα ότι να'ναι ρούχα που φοράνε οι τουρίστες και τον τρελό συνδιασμό παντόφλα-ασπρη κάλτσα.Έτσι που τον έκοψα,για γραβατομένος σακακάκιας με γυαλία μου φάνηκε.Ευγενικός και με χαμόγελο μπαίνει στο μαγαζί μου και με χαιρετίζει εις την αγγλικήν.Την ίδια στιγμή κατεβαίνει και η συνοδηγός,ψηλή μελάχροινη,με μακρυά πλούσια μαλλία τεράστιο χαμόγελο αεροσυνοδού, μάτια βορειοευρωπαίας και περπάτημα μοντέλου,ρε τον μπαγλαμά,λέω απο μέσα μου....

Πώς θα μπορούσα να βοηθήσω?ρωτάω με εφράδια και σωστή σύνταξη,θέλουμε να πάμε στα Σπήλαια,απαντάνε.Είναι πολύ εύκολο,αποκρίνομαι,και τους εξηγώ πως να φτάσουν.Λίγο δύσπιστοι έδειχναν,λίγο τα ταλάκωσαν τα αγγλικά τους και δέν έβλεπα στα μάτια τους ότι κατάλαβαν,για μια στιγμή πάει μεχρι το αμάξι η γυνή και φέρνει ένα α'ι' πάντ ανοιγμένο στον χάρτη,πάω να τους δείξω και βλέπω ότι δέν έχει την διαδρομή,ξανακοιτάω το ρολό'ι' και η ώρα έχει πάει 14:02 .Toυς ζητάω 2 λέπτα να κλείσω το μαγαζί και να τους πάω μεχρι την διαστάυρωση.

Όπως και έγινε,μπροστά εγώ,απο πίσω αυτοί,ανάβω αλάρμ και κάνω νόημα να έρθει απο διπλά μου,τους κοιτάω στον καθρέφτη ότι μιλάνε και το αργούν λίγο το θέμα,χειροφρενιάζω και κατεβάινω,μαζί μου κατεβαίνει και ο τύπος,
απο πού είσαστε ρωτάω,απο Ρωσσία μου λέει,λοιπόν Γιούρι:Dτου λέω ,θα πάς απο ΄δώ ,δέν έχεις επιλογές να κάνεις λάθος,μόνο εκεί πάει ο δρόμος,καλά να περάσετε και καλή συνέχεια στις διακοπές σας στην Ελλάδα και τί κάνει ο τσαικόφσκι ρε παιδιά?έχει τυλιγμένα στο χέρι του κανα 2-3 πεντάευρα και κάνει την κίνηση να μου τα δώσει........... :facepalm:

Εννοείται πώς δέν τα πήρα.

Ντράπηκα πάρα πολύ,χαμογέλασα και του είπα πώς δέν χρειάζεται να μου ΄δωσει λεφτά ,όυτε εμένα ούτε όποιον άλλο mpousti πετυχαίνει στο δρόμο του:ranting2::ranting2:,κοίταξα το κοριτσάκι και του είπα να της κεράσει ένα παγωτό,απο μέρους μου(όσο μπορούσα με τα γ@μω αγγλικά αφού δεν έχουν λέξη για το κερνάω,αλλά λένε να σου αγοράσω κάτι?),τους χαιρέτησα και έφυγα.

Δέν το πάιζω άπλας,άλλα άν το χει κάνει αυτό κάποιος απ΄αυτούς που διαβάζουν,να πάρει λεφτά γιατί "βοήθησε" κάποιον στο δρόμο,του εύχομαι να κερδίσει ταξίδι στην Νιγηρία και να μείνει στην μέση του πουθένα απο καύσιμα.


Τα αγγλικά μου μπορεί να μην τα κατάλαβαν πολύ καλά ,άλλα την "κίνηση" και την "ματιά" μου σίγουρα την ένιωσαν.

Με ποιά ερμηνεία απο τις 4 θα εξηγούσατε την "ντροπή" που ένιωσα και γιατί?

andreas_R
02-06-14, 16:35
To 4 ισως

BILL007
02-06-14, 16:36
Εσυ έκανες την καλή πράξη, γιατί να νιώσεις ντροπή δεν κατάλαβα...Για τα λεφτά?
Μπορεί ο άνθρωπος να τα έβγαλε να στα δώσει για μια μπύρα/κρασί για τον κόπο σου :original:

To ότι δεν τα πήρες και του είπες να κεράσει το κοριτσάκι του παγωτό είναι ακόμα μεγαλύτερη τιμή για εσένα :original:

Μπράβο και πάλι μπράβο απο εμένα :original:

mark e92
02-06-14, 16:38
Μπράβο Bill ! Καλά έκανες και τους βοήθησες .


Με το Van τους πήγες?

Bazil Van Sinner
02-06-14, 16:42
Nαι με το caddy ήμουν.

Δεν το έγραψα σε καμία περίπτωση για να ακούσω το μπράβο σας,το έγραψα για να προβληματιστούμε λίγο.

Ντροπή ένιωσα γιατί είμαι σίγουρος πως το έκανε γιατί το 'χει ξανακάνει,γιατί του έχουν ζητήσει ξανά.Οπώς και γιατί δέν το θεωρω εμπορική δραστηριότητα να δείξω σε κάποιον το δρόμο.

mark e92
02-06-14, 16:45
Nαι με το caddy ήμουν.



Γιαυτό φίλε :th_Laie_67-1:

ntinos
02-06-14, 16:57
"Όπως και έγινε,μπροστά εγώ,απο πίσω αυτοί,ανάβω αλάρμ και κάνω νόημα να έρθει απο διπλά μου,τους κοιτάω στον καθρέφτη ότι μιλάνε και το αργούν λίγο το θέμα,χειροφρενιάζω και κατεβάινω,μαζί μου κατεβαίνει και ο τύπος...."

Δεν καταλαβες τι εγινε και αργουσαν ??

Yuri: Он очень вежливый, мы дадим HiME немного денег?
Ulyana : Я так роговой. Я буду просить ебать меня ...
Yuri: Вы с ума сошли? У него есть VW ...
Ulyana : Черт! Вы правы. Дайте ему 10-15 евро
Yuri : шлюха ебать !

TakisKal
02-06-14, 17:05
Δε βρίσκω το λόγο να συγχιζόμαστε με τέτοια περιστατικά. Δε νομίζω δηλαδή ότι το έκανε για να σε υποτιμήσει αλλά για να σε ευχαριστήσει. Στη χώρα του και γενικότερα στην Πολιτισμένη Ευρώπη θα τονε γαμοσταυρίζανε ή θα τον ξεφορτωνόντουσαν ευγενικά, εσύ ξηγήθηκες όμορφα (πολύ) και αυτός θέλησε να σε ανταμείψει για τον κόπο-χρόνο-βενζίνη σου. Γενικά οι Ρώσοι (που έχουν) είναι χουβαρντάδες πάντως, όπως είμαστε και εμείς, όπως είσαι και εσύ Bazil Van Sinner που του διέθεσες το χρόνο σου.

Επίσης: χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, το κέρασμα στα αγγλικά είναι treat (κατά το τρατάρισμα). buy someone a treat or (αν απεχθάνεσαι το αγοράζω) offer someone a treat.

A8hnaios
02-06-14, 17:12
Δεν καταλαβες τι εγινε και αργουσαν ??

Yuri: Он очень вежливый, мы дадим HiME немного денег?
Ulyana : Я так роговой. Я буду просить ебать меня ...
Yuri: Вы с ума сошли? У него есть VW ...
Ulyana : Черт! Вы правы. Дайте ему 10-15 евро
Yuri : шлюха ебать !

Γιούρι: Είναι πολύ ευγενικός, θα δώσουμε κάποια χρήματα;
Ulyana: Είναι τόσο κ@υλιάρης. Θα ζητήσω να με γ@μήσει ...
Γιούρι: Είσαι τρελλη; Έχει ένα VW ...
Ulyana: Ανάθεμα! Έχεις δίκιο. Δώστε του 10-15 ευρώ
Γιούρι: τσούλα fuck!

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

επεσες σε φτωχαδακι... :whistle:

Αλλιως θα ηταν 500αρικα!

doctore
02-06-14, 17:13
Bill εγώ το 4 λέω.

Πολύ καλά έκανες και δεν τα πήρες.

Εγώ δεν θα τον παρεξηγούσα γιατί σε γενικές γραμμές ή συμπεριφορά αλλάζει από λαό σε λαό, και από χώρα σε χώρα.
Άλλο είναι να πας δώρο σε Έλληνα, και άλλο σε Εγγλέζο.
Άλλο είναι να δώσεις tip σε Αιγύπτιο και άλλο σε Αμερικάνο.
Μπορεί το τελευταίο ταξίδι του Γιούρι να ήτανε στην Αίγυπτο.

Πάντως τελευταία οι Ρώσοι πετάνε και δυό τρία πενηντάρικα στην αεροσυνοδό, άμα δεν τους φέρει τη τρίτη βότκα.

dionisisM3
02-06-14, 17:16
Μην κολας , οι Ρώσοι μιλάνε μονο την γλώσσα του χρήματος . Το ξέρω απο την δουλεια μου γιατι τους έχω δει πως κινούνται σε ίδιες η ανάλογες περιπτώσεις . Να ξέρεις οτι αυτοί που έρχονται εδώ για διακοπές δεν ειναι οι μεροκαματιαρηδες Ρώσοι , ειναι αυτοί που βγάζουν χρήμα εύκολο , γρήγορο και πάνω απολα μαύρο και το σκορ πανε αβερτα . Πριν τρεις μήνες σε εμπορική συναλλαγη που έκανα σε μια διεθνή εκθεση στην Φρανκφούρτη , ρώσος μου άφησε μπουρμπουαρ 200 ευρω σε συναλλαγη του 5χιλιαρου γιατι ένιωσε ευχαριστημένος και γιατι ήθελε να κρατήσει επαφή

dionisisM3
02-06-14, 17:23
Φυσικά και δεν εννοώ οτι έπρεπε να τα πάρεις .. Απλα μην παρεξηγιεσαι γιατι ετσι λειτουργούν , αυτο ήθελα να σου δώσω να καταλάβεις

ntinos
02-06-14, 17:24
Προσβολή

1.η επίθεση εναντίον κάποιου στόχου.

2.δράση που προκαλεί βλάβη (ειδ.στην υγεία)

3.υβριστική συμπεριφορά,πράξη(που θίγει την τιμή, την υπόληψη, το κύρος κτλ)

4.αμφισβήτηση του κύρους, της εγκυρότητας, της νομιμότητας μιας απόφασης, διαδικασίας.


Εδω εισαι thumb


Δεν εχει σχεση με ντροπη δλδ, ΕΚΤΟΣ αν ενιωσες οτι σε "ειδαν" σαν το απορο φτωχαδακι (δεν νομιζω) οποτε κλινω στο προσβολη

Bazil Van Sinner
02-06-14, 18:08
"Όπως και έγινε,μπροστά εγώ,απο πίσω αυτοί,ανάβω αλάρμ και κάνω νόημα να έρθει απο διπλά μου,τους κοιτάω στον καθρέφτη ότι μιλάνε και το αργούν λίγο το θέμα,χειροφρενιάζω και κατεβάινω,μαζί μου κατεβαίνει και ο τύπος...."

Δεν καταλαβες τι εγινε και αργουσαν ??

Yuri: Он очень вежливый, мы дадим HiME немного денег?
Ulyana : Я так роговой. Я буду просить ебать меня ...
Yuri: Вы с ума сошли? У него есть VW ...
Ulyana : Черт! Вы правы. Дайте ему 10-15 евро
Yuri : шлюха ебать !


Γιούρι: Είναι πολύ ευγενικός, θα δώσουμε κάποια χρήματα;
Ulyana: Είναι τόσο κ@υλιάρης. Θα ζητήσω να με γ@μήσει ...
Γιούρι: Είσαι τρελλη; Έχει ένα VW ...
Ulyana: Ανάθεμα! Έχεις δίκιο. Δώστε του 10-15 ευρώ
Γιούρι: τσούλα fuck!

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

επεσες σε φτωχαδακι... :whistle:

Αλλιως θα ηταν 500αρικα!

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/3783720lol-1.gif


δέν παίζεστε ρε!!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalb s1:

Bazil Van Sinner
02-06-14, 18:09
Γιαυτό φίλε :th_Laie_67-1:


Ψέματα??? :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: τον παλιοκουβά,
δηλαδή ούτε για κουβλας δεν κάνει γιατί είναι τρύπιος :hystericalbs1:

Bazil Van Sinner
02-06-14, 18:11
Επίσηςτο κέρασμα στα αγγλικά είναι treat (κατά το τρατάρισμα). buy someone a treat or (αν απεχθάνεσαι το αγοράζω) offer someone a treat.

Ευχαριστώ Τάκη ,δέν το είχα να σε πω την αλήθεια ,η καθηγήτρια που μου τα μαθε,μόνο αυτο μου είχε μάθει και έτσι πορευόμουν και γω στις διακοπές μου:whistle:

Bazil Van Sinner
02-06-14, 18:18
Πάντως τελευταία οι Ρώσοι πετάνε και δυό τρία πενηντάρικα στην αεροσυνοδό, άμα δεν τους φέρει τη τρίτη βότκα.


ρώσος μου άφησε μπουρμπουαρ 200 ευρω σε συναλλαγη του 5χιλιαρου γιατι ένιωσε ευχαριστημένος και γιατι ήθελε να κρατήσει επαφή

Αρα καλά έκανα και το έγραψα.Δέν πήγε το μυαλό μου εκεί,δεν το σκέφτηκα έτσι.thumb

Bazil Van Sinner
02-06-14, 18:20
Προσβολή

1.η επίθεση εναντίον κάποιου στόχου.

2.δράση που προκαλεί βλάβη (ειδ.στην υγεία)

3.υβριστική συμπεριφορά,πράξη(που θίγει την τιμή, την υπόληψη, το κύρος κτλ)

4.αμφισβήτηση του κύρους, της εγκυρότητας, της νομιμότητας μιας απόφασης, διαδικασίας.


Εδω εισαι thumb


Παίζει να είναι κ'ετσι Ντίνο.Ενιωσά παθητικά εκείνη την ώρα και το "πήρα" πάνω μου .

aristent
02-06-14, 19:32
..και τωρα που το λυσαμε,να πουμε τιποτε και γι'αυτο??? :

Την ίδια στιγμή κατεβαίνει και η συνοδηγός,ψηλή μελάχροινη,με μακρυά πλούσια μαλλία τεράστιο χαμόγελο αεροσυνοδού, μάτια βορειοευρωπαίας και περπάτημα μοντέλου,....


:worthlesswithoutpic

Tsakirakos
02-06-14, 20:32
αμηχανια ηταν Βασιλη... σου φανηκε παραξενο... λογικο ειναι! εισαι ωραιος!

Dermatis
02-06-14, 20:45
..και τωρα που το λυσαμε,να πουμε τιποτε και γι'αυτο??? :



:worthlesswithoutpic

θεοςςςςςςς! ΑΠΛΑ


Ωραιος ρε Μπιλ ....... η κινηση σου λεει πολλα και για σενα αλλα και για την νοοτροπια των Ελληνων που αν και λιγο εχει ξεχαστει παντα υπαρχει!
:thumbsup:

Βασιλης
02-06-14, 21:34
Eτσι ειναι οι Ρωσοι φιλε μου.Που να δεις και την φιλοξενια τους..
Ειχα παει για δουλεια στα εγκαινια του Pomegrande χαλκιδικη,
και απλα επαθα πλακα με την φιλοξενια του Ρωσου επιχειρηματια ως προς τους εργαζομενους..Οτι τρωγαμε και πιναμε ηταν δωρεαν..
Το βραδυ των εγκαινιων ,λιγο οι χορευτριες λιγο τα μοντελα
κατεβασα 13 ρωσικες βοτκες στο μπαρ και δεν με αφησαν να πληρωσω τιποτα..
Και ολα αυτα για μια μεταφορα που τους εκανα..Συν τα 200ε επιπλεων που μου εδιναν περαν της συμφωνιας..Φυσικα και δεν τα πηρα.. Δεν ντραπηκα καθολου ομως..
Γιατι ειδα οτι αυτοι μας υπολογιζουν και μας σεβονται.
Οχι σαν κατι σκατορατσες που μαζευτηκαν εδω,τους δινουμε δουλεια και μας λενε, τεμπεληδες και οτι αν δεν ηταν ο Μεγα Αλεξανδρος δεν θα ημασταν τιποτα.

Ptboul
03-06-14, 13:34
Αλλιως θα ηταν 500αρικα!

Αμ εκεί να σ'έβλεπα :hystericalbs1:

Ίδια φάση μου είχε τύχει και εμένα κάπου το '98 (στην Αγγλία). Επέστραφα σπίτι από την δουλειά και βλέπω 2 μεθυσμένους να μου κάνουν οτοστοπ.

Μπαίνουν μέσα, μου λένε να τους πάω σπίτι αν μπορώ κ θα με πλήρωναν, κλπ. Τότε δεν υπήρχε η λέξη κίνδυνος στο λεξιλόγιο μου, τους πάω έξω από την πόρτα και βγάζει ο ένας ένα 10λιρο. (τον γύφτουλα :hystericalbs1: ).

Του λέω, Thnx mate, but I'm Greek and we don't get paid for favors ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Ίδια πάλι φάση όταν με παρακάλεσε η μάνατζερ στο μαγαζί που δούλευα να πάω την κόρη της σπίτι βράδυ μετά την δουλειά. :sweatdrop:

Στην Αγγλία το χρήμα είναι θεός και τέτοιες φάσεις τους φαίνονται αδιανόητες. (για την πλειοψηφία του λαού, υπάρχουν κ Άγγλοι εξαιρετικοί τύποι).

Αυτές είναι ευκαιρίες πιστεύω να δείχνουμε λίγο τι εστί Έλληνας (κ όχι αυτό που έχουμε ή μας έχουν καταντήσει σήμερα).

ntinos
03-06-14, 13:46
Εμενα κατι γριες μονο μου εχουν τυχει και εχω παρει για οτοστοπ, και μια φορα ενας βρωμυλος τουριστας καπου στην αρχαια Ολυμπια, του οποιου του εδωσα ενα κουτι μπακλαβαδες και ενα μπουκαλι νερο αφηνοντας τον εκει που ηθελε :p

katsaraios
03-06-14, 14:05
Εμενα κατι γριες μονο μου εχουν τυχει και εχω παρει για οτοστοπ, και μια φορα ενας βρωμυλος τουριστας καπου στην αρχαια Ολυμπια, του οποιου του εδωσα ενα κουτι μπακλαβαδες και ενα μπουκαλι νερο αφηνοντας τον εκει που ηθελε :p

Ντινο αν ελεγες οτι του εδωσες παστο και κρασι θα σε ντουφεκιζα :th_Laie_67-1:
Σας εχει τυχει λεβεντες να σας ΖΗΤΗΣΟΥΝ χρηματα ξενοι για να σας βοηθησουν στο εξωτερικο??(μιλαω για να βρεις περιοχη η να σε πανε σε μερος κοντινο εστω με τα ποδια )
Εκει να δεις φιλοτιμο Ελληνα :th_Laie_67-1:

Bazil Van Sinner
03-06-14, 15:08
Σας εχει τυχει λεβεντες να σας ΖΗΤΗΣΟΥΝ χρηματα ξενοι για να σας βοηθησουν στο εξωτερικο??(μιλαω για να βρεις περιοχη η να σε πανε σε μερος κοντινο εστω με τα ποδια )
Εκει να δεις φιλοτιμο Ελληνα :th_Laie_67-1:
Τον σεπτεμβριο που μας πέρασε πήγα Σόφια για ένα 3ημερο και είχα κλείσει
σ'ενα πυργοσπιτο καινουριο ξενοδοχείο με τζακουζια και συναφή χλίδες κάπου ψήλα,άν ήταν Θεσσαλονίκη ας πουμε θα ήταν στο Χωρτιάτη.Τελόσπάντων ,να' ναι καλά ο BMWNAOUSSA και οι χάρτες του GPS έφτασα μέχρι την πλατεία του χωριού,τώρα?Το gps δεν έβρισκε τίποτα,ρωτάω σε κάνα δυο μαγαζία μήπως ξέρουν πού είναι το τάδε ξενοδοχείο κίνεζοι όλοι,βρίσκω έναν ταρίφα τον ρωτάω τπτ κι αυτός,σε κάποια φάση με πλησιάζει ένας τουρκοβούλγαρος μπίχλιαρης και μου μιλάει ελλήνικα,του λέω που θέλω να πάω,βγάζει το κινητό ρωτάει κάποιον,έλα ,μου λέεί σε 2 λεπτά είμαστα απ'εξω.Κατεβαίνω,του λέω ευχαριστώ αδερφέ
-5ευρώ μου απαντάει:ranting2::ranting2::ranting2:α' σταδιάλα πάρε μην ψάχνουμε κάνα ζαντολάστιχο αργότερα!


Στο ίδιο 3ήμερο όμως και μετά την συναυλία που είχαμε πάει να παρακολουθήσουμε συνέβει το άκρως αντίθετο.
Είμαστε σ'ενα πάρκο με γήπεδα και ένα κλειστό όπου γινόταν η συναυλία,
αφού περάσαμε καλά και ήπια και καμια 5 λίτρα μπύρα,βγαίνουμε απο τον χώρο,πέρνω το πενβέ απο το parking και προσπαθώ να ξαναβγώ στον κεντρικό ,λίγα μέτρα πρίν κοιτάζω ένα νορμάλ ζευγάρι ,χαμογελαστό,να περπατάει,ντου γιου σπηκ ινγκλις?αφ κορς ,απαντάει και πάμε στην ερώτηση.Πού έχει κάνα μακντοναλντς να σαβουρώσουμε τίποτα πρίν πάμε
για ύπνο?
-Και μείς για φά'ι' πάμε,άπαντάει ο τσάκαλος,άμα θές περίμενε 2 λεπτά να πάρω το άμάξι κ'ερχομαι.
-ΟΚ,άπαντώ φεύγουν τα παιδά,το συζητώ με την παρέα μου και αποφασίζουμε να ακολουθήσουμε,έτσι κι αλλίως στο άμαξι μέσα θα είμασταν άμα έβλεπα καμιά μπαγλαμαδιά θα την κοπανούσε αμέσως.Δέν περνάνε 2 λεπτά και σκάει με ένα Ε60 μάυρο,τούμπανο ο σαμιαμίδης:shok::shok:
δαγκωνω τα χείλια μου και τον ακολουθώ,ζαντάρες ,χαμήλωμα,δίμπουκο,κανένα διακριτικό....τσούπ κάπου στο κέντρο βγαζει αλάρμ και σταματαέι,μου δείχνει ένα πολύ ωραίο μαγαζί και καθαρό και με ρωτάει εάν συμφωνούμε.Ντάξ φάγαμε κάτι φιλετάρες ,αιθέρας,γνωρηστήκαμε και με τα παιδιά,η κοπέλα βουλγάρα και ο Μουράτ ,Σκοπιάνος.Το πενβε ήταν
530xi !!Όλα καλά,ζητάμε τον λογαριασμο και ήταν 70λέβα 5 άτομα,35ευρώ δηλαδή:th_Laie_67-1: χαρήκαμε για την γνωριμία ,το καλό μαγαζί που δέν υπήρχε περίπτωση να πάω γιατί είχε ταμπέλα μόνο στα βουλγαρικα κεράσαμε κι όλας και φύγαμε με το κεφάλι ψηλά.thumb


Τί να πώ,δέν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος νόμος γένικα,είναι σε τί άνθρωπο θα πέσεις.Θά χει καμία δεκαετία,είμαστε τσακαλοπαρέα αραγμένοι όλοι σε καφέ στον κεντρικό πάνω,μεσημεράκι τέτοιο καιρό θα ήταν,μπιρι-μπιρι χαβαλέ και μπυρόνια,σταματάει ένα cayenne μπροστά μας(καινούριο τότε)γυαλισμένο με φιμέ τζάμι κατράμι,προς έμας ήταν ο συνοδηγός.Κατεβαίνει το τζάμι και ξεπροβάλει μια ξανθιά πορνοστάρ ρωσίδα,με κάτι χειλάρες,χρυσαφικά,νύχάρες .....και απο πίσω της ,στη θέση του οδηγού ήταν ο ντάνι ντε βίτο,ένα σκαμπο ρε λεβέντες ,ένα σκαμπο με χέρια και πόδια.Απο πού πάω ρε παλικάρια για κεί???Γυρνάω μονομιάς και κοιτάζω τον κολλήτο μου,χαμογελάει....
Ξέχασα να πώ πως είχε ελληνικά νούμερα έτσι,μήν ξεχνιόμαστε.
Είχε μπεί ο διάολας μέσα μου,με μιά στροφή λάθος τον έστειλα να κάνε καμιά 60αρια χιλιόμετρα γύρα....ξέρω καλό μαλ@κιστήρι και γω....αλλά δεν άντεξα,είναι πού θα πέσεις λοιπόν:whistle:

Koyotte
03-06-14, 19:29
Πάντως ρε Bazil, σε κάθε όχημα που σταματάει να σε ρωτήσει υπάρχει και μια γυναίκα συνοδηγός, σαν αρχή τσόντας είναι αλλά μετά τη χαλάς την ιστορία, άλλο περιμένουμε να κάνετε:popcorn: κι άλλο γίνεται:facepalm:

Bazil Van Sinner
03-06-14, 23:11
this is https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/Censored-1.jpg

aristent
04-06-14, 07:22
Πάντως ρε Bazil, σε κάθε όχημα που σταματάει να σε ρωτήσει υπάρχει και μια γυναίκα συνοδηγός, σαν αρχή τσόντας είναι αλλά μετά τη χαλάς την ιστορία, άλλο περιμένουμε να κάνετε:popcorn: κι άλλο γίνεται:facepalm:

...ασε,ασε......δεν καταλαβαινω πως προλαβαινει τις αστραπες για φωτο,αλλα δεν προλαβαινει τις ρωσιδες !!!




















ΥΣ....σε πειραζουμε Μπιλακο!!!:cheers:

δεν μας νοιαζει για τις ρωσιδες......














για καμμια Ουκρανη ομως......:th_Laie_67-1: :thumbsup:

Bazil Van Sinner
04-06-14, 08:18
E είστε και σείς όμως..... κογιότ θ'ανεβεις Ν.Πόρους το σκ?

Άρη θύμησε σου να σε πώ για ένα ίμπιζα πρώτης γενιάς:whistle:

mark e92
04-06-14, 10:43
Αποκλείεται ο Bill να μην έκανε παιχνίδι:whistle:

Koyotte
04-06-14, 11:24
E είστε και σείς όμως..... κογιότ θ'ανεβεις Ν.Πόρους το σκ?

Άρη θύμησε σου να σε πώ για ένα ίμπιζα πρώτης γενιάς:whistle:

Δεν θα ανέβω Bazil, ανεμένω κι εγω ενημέρωση για το Ibiza με την πρώτη ευκαιρία:whistle: