PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW vs Πεζοδρόμιο (0-1)



HLIAS - E36
25-05-14, 10:00
Καλημερίζω την παρέα...:original:

Σημερα το πρωί, λίγο μετά τις 8, γυρνώντας προς το σπίτι με την μπέμπα μου, έκανα αρκετές σκανδαλιές...:whistle:

Βρήκα άδειο δρόμο και σχετικά φαρδύ και όπως μπήκα διπλωμένος από τη στροφή συνέχισα και στην ευθεία τον τρελό χορό...:thumbsup: Το αμάξι έδωσε ρέστα μιλάμε, με μία δευτέρα "χόρευα" επί 300+ μέτρα... Στην έκτη συνεχόμενη αλλαγή φορτίου:shok: έφυγε λίγο παραπάνω ο κώλος και ίσα ίσα που ξύρισα το πεζοδρόμιο... Η ταχύτητα που είχα αναπτύξει όμως ήταν αρκετή για να την κάνει την ζημιά...:facepalm: Πρώτη δική μου εκτίμηση με μια πρόχειρη ματιά, έπιασα ότι πήρε ψαλίδι και διαφορικό... Αμορτισερ και φρένα που με νοιάζουν περισσότερο ευτυχώς τα κοίταξα καλά και δεν πάθανε απολύτως τίποτα...thumb Η ζάντα γυρνάει κανονικά χωρίς να φαινεται η παραμικρή απόκλιση (με το μάτι)... Γενικά για λεπτομέρειες περιμένω να βρεθώ με τον μηχανικό αργότερα να δω τι γίνεται...

Και μερικές φωτό...

https://s23.postimg.org/ukqj2odkb/DSC_1119.jpg (https://postimg.org/image/dk7mu00iv/full/)
upload image online free (https://postimage.org/)
https://s28.postimg.org/weznafyd9/DSC_1120.jpg (https://postimg.org/image/t853qtdx5/full/)
windows 7 screen shot (https://postimage.org/app.php)
https://s22.postimg.org/hth1lb2td/DSC_1121.jpg (https://postimg.org/image/5rlnr5tkt/full/)
free jpeg images (https://postimage.org/)
https://s22.postimg.org/93ojy7apt/DSC_1122.jpg (https://postimg.org/image/m7u4aw2rh/full/)
imgurl (https://postimage.org/)

Όπως όλοι ξέρετε και οι περισσότεροι το έχετε διαπιστώσει και οι ίδιοι, "Οι μαλ@κίες πληρώνονται":thumbsup:

Ευτυχώς που εμένα μου βγήκαν φθηνά....πολύ φθηνά όπως μου είπε και ο πατέρας μου...thumb Εκείνος είχε πιο τραυματική εμπειρία στα νιάτα του και του στοίχησε πολύ παραπάνω τότε με το Ascona...

Επανέρχομαι μολις μάθω νεότερα...

gant
25-05-14, 10:04
Περαστικά, ευτυχώς ήταν πεζοδρόμιο και δεν ήταν κανένα παρκαρισμένο.
6η συνεχόμενη αλλαγή φορτίου? τι είσαι ο Ρερλ?

HLIAS - E36
25-05-14, 10:19
Kύριε Γιώργο αφού κι εγώ είχα μείνει κάγκελο... Το ρεκόρ μου ήταν 5... Η μανία να το καταρρίψω δεν μου βγήκε σε καλό όμως... Όταν υπάρχουν άλλα οχήματα αποφεύγω να κάνω τέτοιες χαζομάρες ή κάνω πιο ήρεμα και ελεγχόμενα...

Ο συνδυασμός ασφάλτου-ελαστικών μου επιτρέπει να κάνω ότι θέλω με μια δευτέρα...:thumbsup:

Περαστικά και σύντομα πάλι στο ρινγκ...thumb

Υ.Γ.: Αύριο ή Τρίτη θα πάνε και για βαφή οι ζάντες όλη η τετράδα στο ίδιο χρώμα (εφόσον δεν υπάρχει κανένα σοβαρό πρόβημα)...

Bazil Van Sinner
25-05-14, 10:32
Ηλία σωραιός ρε!!!!!

Η καψούρα και η χασούρα πλερώνονται και δω έχουμε συνδυασμό!

Εύχομαι να την γλυτώσεις φτηνά,περιττό να σε πω ότι πρέπει να ξεκινήσεις να ψάχνεις

μπλοκέ,αυτό φταίει για ότι τραβάς!

Dermatis
25-05-14, 10:49
Ηλία σωραιός ρε!!!!!

Η καψούρα και η χασούρα πλερώνονται και δω έχουμε συνδυασμό!

Εύχομαι να την γλυτώσεις φτηνά,περιττό να σε πω ότι πρέπει να ξεκινήσεις να ψάχνεις

μπλοκέ,αυτό φταίει για ότι τραβάς!

thumbthumb
Να συμφωνησω με Bazil!
Και εγω την εχω πατησει ετσι με το 46αρι κοτσαρω την δευτερα εχω και 2-3 δρομους σαπουνι ανοικτους και δωστου! Αλλα μετα απο 2-3 σπασιματα που αρχιζει να αναιβαζι γινεται πιο απροβλεπτο λογω του ελευθερου διαφορικου. Στην δικη μου περιπτωση τετακε και την γλιτωσα. Εσυ την πατησες λιγο παραπανω!
Αnyway φτιαξε την την κουκλα σου και με το καλο παλι στους δρομους:warriorsmiley::warriorsmiley:

edit: πρεπει να το χω πει αλλα εχεις απο τα πιο ωραια non//M 36αρια που εχω δει!:thumbsup:

andreas_R
25-05-14, 11:00
Φιλος ολοι την εχουμε παθει μην ανησυχεις.

Εσυ να εισαι καλα και αυτα φτιαχνονται.

pilot
25-05-14, 11:30
Στον δρόμο της φωτογραφίας έγινε το σκηνικό? Σίγουρα οι μ@λακιες πληρώνονται αλλά εφόσον δεν έγινε κάτι σοβαρό δεν πειράζει. Αλλά θα κάνω λίγο τον μ@λακα και θα ρωτήσω πως γίνεται σε εκείνο τον δρόμο με 17ρια ζαντολαστιχα και 316 να κάνεις πάντες με 2α επί 300 μέτρα? Πραγματικά θα ήθελα να το δω αυτό γιατί μάλλον είμαστε κουλαδια...

pilot
25-05-14, 11:33
Και το λέω αυτό γιατί ο Νικόλας με 2000 κυβικά με τα ίδια λάστιχα δεν μπορούσε να το κάνει αυτό στα παγοδρομια της Θεσσαλονίκης και σίγουρα κουλός δεν είναι!

GEO316
25-05-14, 11:45
Περαστικα Ηλια,εσυ να εισαι γερος

mark e92
25-05-14, 11:48
Δεν πειράζει εσύ να είσαι καλά!
Γιατί θα τις βαψεις όλες μόνο τις 2 βαψε.

HLIAS - E36
25-05-14, 12:11
Να 'στε καλά παιδιά... Ειλικρινά ήτανε κάτι που ήξερα ότι θα συμβεί κάποια στιγμή... Ευτυχώς για καλή μου τύχη δεν εξελίχθηκε σε κάτι χειρότερο... Επι της ευκαιρίας το βραδάκι που θα πάμε να το σηκώσουμε να δούμε τι τρέχει θα μάθω και κοστολόγιο και τι ακριβώς πήρε "μέντα" και θα γίνουν οι αναλογες αντικαταστάσεις-βελτιώσεις... Μάλλον θα μπούνε πάνω πράγματα είτε από 328, είτε από Μ3...thumb

Φυσικά και δεν το βάζουμε κάτω με τίποτα... Ας είμαστε κατά λίγα χρήματα φτωχότεροι, η τρέλα αυτή δεν θα σταματήσει ποτέ... Το αμάξι επανέρχεται ισχυρότερο...:thumbsup:

Φίλε pilot στο δρόμο της φωτογραφίας έγινε το περιστατικό, 20 μέτρα πιο πίσω συγκεκριμένα... Όσο για την κουλαμάρα που ανέφερες, πίστεψέ με τα 1600cc στα χέρια μου με αυτά τα λάστιχα και τους δρόμους της Λάρισας είναι αρκετά για να μου δίνουν τη δυνατότητα να χαίρομαι και με το παραπάνω το αυτοκίνητό μου... Δεν είναι κουλαμάρα, αλλά πόσο έχεις δουλέψει το αυτοκίνητό σου... Δεν θεωρώ πως είμαι κανένας μεγάλος και τρανός, ούτε λέω πως ξέρω να driftαρω ατελείωτα, όμως η σχέση που έχω αποκτήσει με το αυτοκίνητό μου με βοηθάει να ξεπερνάω αρκετές φορές τα όρια... Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι κανένας drifter, πάντες κάνω...:rally:

Θέλω λίγο οι γνώστες να μου προτείνετε διάφορες ιδέες για αναβάθμιση σε τέτοια σημεία για να μην πάμε πάλι στα ίδια... Π.χ. ψαλίδια λογικά θα πάω σε 328... Από διαφορικό, ημιαξόνια, κλπ τι μπορώ να συνδυάσω που να ταιριάζει χωρίς πολλές αλλαγές...?

Μάρκο θα τις βάψω όλες γιατί όλες είχανε κατι μικροσημαδάκια στο στεφάνι και αφού θα το κάνω, ας γίνει σωστά... Σε 2 μερούλες (εκτός απροόπτου) θα είναι μπιμπελό...!!!
Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια σχετικά με το εργαλείο...:original: Έτσι να παίρνω δύναμη και να συνεχίζω λίγο λίγο, όσο μπορώ να ακολουθώ την τρέλα μου...thumb

pilot
25-05-14, 12:17
ΟΚ.. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό γιατί όλοι έχουμε πληρώσει τέτοιες μ@λακιες. Απλά όπως σου έχω ξαναπεί η μετριοφρωσυνη είναι μεγάλη αρετή! Σαν μεγαλύτερος και σαν συνάδελφος στα λέω χωρίς ίχνος ειρωνείας!

m3e36
25-05-14, 12:28
Ηλια μπορει να στραβωσε μονο η κοντρα και να την βγαλεις πολυ φθηνα.διαφορικο σε τετοιες
Περιπτωσεις σπανια 'αρπαζει' το πολυ να χρειαστεις μια τσιμουχα.
Αν αρπαξε το ψαλιδι εχω μεταχειρισμενο μαζι με μουαγιε και δισκοπλακα απο 325.απλα πρεπει να
Ψαξω να το βρω γιατι ειναι θαμμενο καπου στην αποθηκη.

BILL007
25-05-14, 13:11
Περαστικά!!!! Κακές στιγμές, ευτυχώς την γλίτωσες με λίγα πράγματα απ'οτι φαίνεται :original:

Christopherk
25-05-14, 13:34
Κρίμα που το χάλασες το εργαλείο αλλά δεν πειράζει θα το φτιάξεις.
Καλύτερα να κάνεις τα παιχνίδια σου με αυτό και να το χαίρεσαι παρά να το έχεις μόνο για βιτρίνα.
Να εισαι εσύ καλά και όλα τα άλλα γίνονται, προσοχή μόνο στον ξένο κόσμο να πληρώνουμε εμείς τα σπασμένα και όλα καλά.

nik200
25-05-14, 14:11
αγαπητε ηλια..

ολα καλα και αγια...αλλα δεν δεχομαι το "καποια στιγμη θα γινοταν"...

γιατι αυτο πολυ απλα αυτο σημαινει οτι κατι γινεται στην τυχη....και αυτο ειναι λαθος εξ ορισμου.....γιατι να μην εχεις μια εμπειρια και να μην αφηνεται τιποτα στην τυχη?απο την στιγμη που το γουσταρεις γιατι δεν το μαθαινεις κιολας...???προσεξε..δεν κρινω...ειμαι πολυ χειροτερος...και εχω κινδυνευσει παμπολλες φορες..αλλα αυτο με εκανε να το κανω με γνωση και ασφαλεια...

τωρα το να μην τα κανεις στους δρομους, ας αφησω τους βασιλικοτερους του βασιλεως να τα πουν...

Stunt Mike
25-05-14, 14:14
Στον δρόμο της φωτογραφίας έγινε το σκηνικό? Σίγουρα οι μ@λακιες πληρώνονται αλλά εφόσον δεν έγινε κάτι σοβαρό δεν πειράζει. Αλλά θα κάνω λίγο τον μ@λακα και θα ρωτήσω πως γίνεται σε εκείνο τον δρόμο με 17ρια ζαντολαστιχα και 316 να κάνεις πάντες με 2α επί 300 μέτρα? Πραγματικά θα ήθελα να το δω αυτό γιατί μάλλον είμαστε κουλαδια...

Προφανως εκανε συνεχεια υπερδιορθωσεις οποτε τ'αμαξι σφαλιαριζε με το βαρος του κι οχι με το γκαζι....Και ανα 2η σφαλιαρα ξανα γκαζιά και παλι και ΜΠΟΥΥΥΥΜ!!! thumb
Με τη δυναμη σε κανενα δρομο δεν κανει 6 σφαλιαρες ενα 316 εκτος αν εχει χιονια....

tokiko
25-05-14, 15:04
Στον δρόμο της φωτογραφίας έγινε το σκηνικό? Σίγουρα οι μ@λακιες πληρώνονται αλλά εφόσον δεν έγινε κάτι σοβαρό δεν πειράζει. Αλλά θα κάνω λίγο τον μ@λακα και θα ρωτήσω πως γίνεται σε εκείνο τον δρόμο με 17ρια ζαντολαστιχα και 316 να κάνεις πάντες με 2α επί 300 μέτρα? Πραγματικά θα ήθελα να το δω αυτό γιατί μάλλον είμαστε κουλαδια...

Δεν είναι κουλαμάρα, στη Σαρίμβεη δεν είναι όπως φαίνεται στη φωτό και γενικά στη Λάρισα θέλει πολύ προσοχή. Ηλία εύχομαι να ξεμπερδέψεις και πρόσεχε τα μαστόριαthumb
Όπως τα λέει και ο Mike από πάνω, αν είχες καμιά 200αρια άλογα θα το έσωζες Ηλία

HLIAS - E36
25-05-14, 15:09
Nίκο αυτό που εννοούσα είναι ότι από τη στιγμή που δεν έχεις ησυχία όταν βγαίνεις στο δρόμο, θα υπάρξει και η στιγμή που κάτι θα πάει στραβά... Λάθη γίνονται πάντα και παντού! Φυσικά και δεν είναι θέμα τύχης, που λέμε δηλαδή "Ε, έτυχε..."

Προσωπικά πιστεύω πως την τύχη μας εμείς την διαμορφώνουμε... Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες, το να γνωρίζεις δηλαδή αυτό που κάνεις και πίστεψέ με, κάθε μου "χαζομάρα" είναι και ένα μάθημα, μία εμπειρία, μία γνώση... Αν δεν το έβλεπα έτσι και δεν μάθαινα μέσα από μια απλή βόλτα στο κέντρο για παράδειγμα, τότε κάθε βδομάδα θα άνοιγα παρόμοια θρεντ...:drive:

Έχω "ψύχωση" με τις πάντες, δεν μου κολλάει να ισιώνω, δεν μου κάθεται καλά και γι' αυτό πήρα και αυτό το αυτοκίνητο που πήρα και δεν οδηγώ κανένα Corsa 1.3 diesel...

Και μετά το σημερινό δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω να κάνω αυτό που μου αρέσει, δεν μου πέρασε καν από το μυαλό, απλά προστέθηκε μία ακόμα εμπειρία...thumb

Να αναφέρω ότι μόλις χτύπησε το αυτοκίνητο και έκανα στην άκρη και κατέβηκα και το είδα, χαμογέλασα με τόση ικανοποίηση που δεν το έχω ξανακάνει πουθενά... Και μου έκανε εντύπωση αυτή η αντίδραση γιατί ποτέ μου δεν περίμενα να πάρω τόσο ψύχραιμα μια οποιαδήποτε ζημιά ειδικά με τόση αγάπη που έχω στο αυτοκίνητο... Γιατί όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι ειδικά όταν το αυτοκίνητο δεν το έχεις για φιγούρα, αλλά το χαίρεσαι όσο περισσότερο γίνεται όπως ανέφερε και ο Χριστόφορος πιο πάνω...:thumbsup:

Το αμάξι θα διορθωθεί απευθείας ότι και να έχει και ταυτόχρονα θα αναβαθμιστεί κιόλας γιατί δεν σκέφτομαι να ξαναβάλω ανταλλακτικά από 316... Εδώ και καιρό ότι μπαίνει πάνω είναι είτε από 328 είτε από Μ3... Και πάμε γι' άλλα!!!:warriorsmiley:

Παρεπιπτόντως αν έχει πάρει διαφορικό, τι μπορώ να βάλω? Μπλοκέ από Μ3 δεν μπαίνει απ' όσο ξέρω... Τι βήμα να έχω? Πείτε καμια γνώμη για καλύτερες πάντες από δω και πέρα...:hyper:

Bazil Van Sinner
25-05-14, 15:14
Corsa 1.3 diesel...



@ntinos :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

tokiko
25-05-14, 15:15
Να αναφέρω ότι μόλις χτύπησε το αυτοκίνητο και έκανα στην άκρη και κατέβηκα και το είδα, χαμογέλασα με τόση ικανοποίηση που δεν το έχω ξανακάνει πουθενά... Και μου έκανε εντύπωση αυτή η αντίδραση γιατί ποτέ μου δεν περίμενα να πάρω τόσο ψύχραιμα μια οποιαδήποτε ζημιά ειδικά με τόση αγάπη που έχω στο αυτοκίνητο... Γιατί όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι ειδικά όταν το αυτοκίνητο δεν το έχεις για φιγούρα, αλλά το χαίρεσαι όσο περισσότερο γίνεται όπως ανέφερε και ο Χριστόφορος πιο πάνω...:thumbsup:

Επειδή είναι δικό σου....άμα ήταν του πατέρα σου για παράδειγμα καλύτερα να πήδαγες από το ελικόπτερο :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

DIMITr|S
25-05-14, 15:35
δεν γινεται η ζαντα να μην επαθε τιποτα και να την ακουσαν ολα τα αλλα....συγουρα θα θελει και αυτη μια ζυγοσταθμιση

Stunt Mike
25-05-14, 15:38
Μάλλον θα μπούνε πάνω πράγματα είτε από 328, είτε από Μ3...thumb
Θέλω λίγο οι γνώστες να μου προτείνετε διάφορες ιδέες για αναβάθμιση σε τέτοια σημεία για να μην πάμε πάλι στα ίδια... Π.χ. ψαλίδια λογικά θα πάω σε 328... Από διαφορικό, ημιαξόνια, κλπ τι μπορώ να συνδυάσω που να ταιριάζει χωρίς πολλές αλλαγές...?
b

Δυσκολο να'χει αρπαξει διαφορικο μ'αυτο το χτυπημα....Κατα 99% θες μονο ψαλιδι+ψαλιδομπαρα.....Οτι και να βρεις που να'χει δισκοφρενο πανω,ειναι ιδιο απο 316 εως 328.....

HLIAS - E36
25-05-14, 15:42
δεν γινεται η ζαντα να μην επαθε τιποτα και να την ακουσαν ολα τα αλλα....συγουρα θα θελει και αυτη μια ζυγοσταθμιση

Mπορεί... Θα δείξει... Αν δεν άκουγα τον ήχο πάντως δεν θα καταλάβαινα ότι βρήκε πεζοδρόμιο... Ευτυχώς πήρε πολύ ξόφαλτσα... Θα μπορούσα με λίγη παραπάνω δύναμη να τα είχα διαλύσει όλα αν προλάβαινε να πάρει καλά τη γωνία...


Δυσκολο να'χει αρπαξει διαφορικο μ'αυτο το χτυπημα....Κατα 99% θες μονο ψαλιδι+ψαλιδομπαρα.....Οτι και να βρεις που να'χει δισκοφρενο πανω,ειναι ιδιο απο 316 εως 328.....

Μιχάλη το μυαλό μου πήγε στο διαφορικό γιατί δεν έδινε καθόλου όταν προσπάθησα να το κάνω στην άκρη και κρατσανούσε μέσα... Μπορεί να είναι μόνο ψαλιδόμπαρα που λες... Το ψαλίδι πάντως το είδα που πήρε γωνία... Τα έφαγε τα ψωμιά του!

Το βράδάκι θα μάθουμε τι ακριβώς κάναμε...:whistle:

pilot
25-05-14, 17:25
Δεν είναι κουλαμάρα, στη Σαρίμβεη δεν είναι όπως φαίνεται στη φωτό και γενικά στη Λάρισα θέλει πολύ προσοχή. Ηλία εύχομαι να ξεμπερδέψεις και πρόσεχε τα μαστόριαthumb
Όπως τα λέει και ο Mike από πάνω, αν είχες καμιά 200αρια άλογα θα το έσωζες Ηλία

Έγραψα κάπου ότι είναι κουλός ο Ηλίας? Το αντίθετο έγραψα ότι μάλλον εμείς είμαστε κουλοι..

JimE36
25-05-14, 19:38
Δεν πειραζει ρε Ηλια.Μην στεναχωριεσαι.Εσυ να εισαι καλα και ολα τα αλλα γινονται.Προσοχη στους αλλους μονο. thumb

MINI_vag
25-05-14, 20:02
+Ημιαξόνιο τοτε θες και οχι διαφορικο. Στην ουσία την ακουσε ο άξονας που μεταφέρει τη κίνηση από το διαφορικο στο τροχό

Στέφανος
25-05-14, 20:16
ορε ξαδερφε το ειδα τωρα και στεναχωρηθικα κριμα πολυ κριμα αφου δεν εγινε τπτ χειροτερο παλυ καλα αυτα θα τα φτιαξεις και οτι χρειαστεις εδω ειμαι :)

chris41
25-05-14, 20:38
περαστικα φιλε

HLIAS - E36
25-05-14, 22:09
Ευχαριστώ παιδιά! Σύντομα θα είναι όλα κομπλέ...thumb

Ψαλίδι, ημιαξόνιο και σε αναμονή αύριο το πρωί να δούμε σε τι φάση είναι η ζάντα...

Πάλι καλά...:whistle:

tokiko
25-05-14, 22:14
Έγραψα κάπου ότι είναι κουλός ο Ηλίας? Το αντίθετο έγραψα ότι μάλλον εμείς είμαστε κουλοι..

Μα για σας το έγραψα thumb
Δηλαδή δεν είστε κουλοί αλλά ούτε και κάνας άλλος, ο καθένας σε αυτή την οδό κάνει παντιλίκια!!
π.χ Αν ο Άρης βγάλει το αντισπιν εκεί άνετα κάνει burnout 300μ!!

HLIAS - E36
25-05-14, 22:25
Μα για σας το έγραψα thumb
Δηλαδή δεν είστε κουλοί αλλά ούτε και κάνας άλλος, ο καθένας σε αυτή την οδό κάνει παντιλίκια!!
π.χ Αν ο Άρης βγάλει το αντισπιν εκεί άνετα κάνει burnout 300μ!!

Στο συγκεκριμένο σημείο έχω κάνει τρελά πράγματα ακόμα και με το Vectra και χωρίς χειρόφρενα και τέτοιες χαζομάρες, απλά γκάζι...:whistle:

aristent
25-05-14, 22:39
......
π.χ Αν ο Άρης βγάλει το αντισπιν εκεί,.... άνετα κάνει burnout 300μ!!

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: το αλλο με τον Τοτο??? :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

σιγα μην καψω τα λαστιχα!!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:


περαστικα ρε Λιακο,ξερω οτι το πηρες ψυχραιμα το "ατυχηματακι" ,αλλα δεν ειναι λογος να "κοπανας" το οχημα στα πεζοδρομια για να το "αναβαθμισεις"!!!:D

σοβαρα τωρα,επειδη μενει ο κολητος μου ακριβως πανω απο το λαστιχαδικο,εχει δει πολλες φορες φιλοδοξους "ντριφτερ" να καταληγουν να κοπανανε σε πεζουλια,σε αλλα αυτοκινητα,να κανουν τετακε κλπ....

.... ΝΑΙ, οντως γλυστραει εκει, αλλα ειναι κατηφορικη με αναποδη κλιση δεξια στροφη και θελει πολυ προσοχη να μην γινει η "στραβη".thumb

tokiko
25-05-14, 22:45
:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: το αλλο με τον Τοτο??? :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

σιγα μην καψω τα λαστιχα!!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:


περαστικα ρε Λιακο,ξερω οτι το πηρες ψυχραιμα το "ατυχηματακι" ,αλλα δεν ειναι λογος να "κοπανας" το οχημα στα πεζοδρομια για να το "αναβαθμισεις"!!!:D

σοβαρα τωρα,επειδη μενει ο κολητος μου ακριβως πανω απο το λαστιχαδικο,εχει δει πολλες φορες φιλοδοξους "ντριφτερ" να καταληγουν να κοπανανε σε πεζουλια,σε αλλα αυτοκινητα,να κανουν τετακε κλπ....

.... ΝΑΙ, οντως γλυστραει εκει, αλλα ειναι κατηφορικη με αναποδη κλιση δεξια στροφη και θελει πολυ προσοχη να μην γινει η "στραβη".thumb

Να σημειώσω ότι κάθε χρόνο γίνεται τουλάχιστον ένα ατύχημα, έχουν αλλαχτεί 3 φανάρια και 2 ταμπέλες στα σίγουρα και το ξέρω γιατί από τότε που μονοδρομήθηκε η Καρδίτσης περνάμε από εκεί για τη δουλειά thumb

nikos1400
26-05-14, 00:30
Ηλια, ευτυχως τουλαχιστον που δεν εβρεξε.
Φαινεται το ειχες πλυμμενο.
:th_Laie_67-1:
Πλακιτσα...
:D

Περαστικα !

fanisk
26-05-14, 01:53
Αφου δεν εφαγες κανα πεζο.. οι λαμαρινες φτιαχνονται. Καλη μια χαζομπαντα αλλα 6 αλλαγες φορτιου σε δημοσιο δρομο? Γερναω μαλλον :D

dimsour9
26-05-14, 08:44
Ολα αυτα τα εκανες χωρις μπλοκε διαφορικο?Με ελευθερο εισαι?
Μαλλον γερναμε πολυ Φανη!Περαστικα.Να το ξαναφτιαξεις γρηγορα σου ευχομαι.

ghost-rider
26-05-14, 09:36
Aυτα τα "μια απο τη μια και μια απο την αλλη στην ευθεια" γινονται πολυ αποτομα οταν τελειωνει η 2α και κουμπωνει 3η.
Δεν εχω κατσει ποτε μου να μετρησω 1,2 η 3 εναλλαγες αλλα ξερω πως οσο γεμιζει η 1η και συνεχιζει η 2α ειναι ολα ελεγχομενα.
Αμα κουμπωσει 3η αρχιζουν τα ρισκα και τα χαροπαλεματα(τουλαχιστον για μενα, αλλος μπορει να συνεχιζει και να κουμπωνει και 4η, δεν ξερω) οποτε καπου εκει ερχεται η ωρα να ισιωσω...
Μια φορα συνεχισα με την 3η αποφασισμενος να στραβωσω την ευθεια και παραλιγο να γινω σωβρακοφανελα.
Παλι καλα που απλωνε λιγο ο δρομος (ειχε σταση αστικου θεοσταλτη) και μπορεσα και εφαγα σφαλιαρα χωρις επιπτωσεις.
Γιατι αν ο δρομος ηταν οσος ηταν πριν τη σταση θα ηθελα 10 εντυπα φιλικων δηλωσεων για να τη σκαπουλαρω και 3-4 κρικοπαλαγκα για να το ισωσω το μπεμβεδακι...

Απο τοτε παντα με 1η 2α.
Εγκω 3η ντεν ντιπλωνω. Τελος... Ντεν το χω παραπερα.

ΥΓ. Ουτε του παπα. Δεν επαθες τπτ. Με το καλο να το φερεις παλι στην τριχα!

konstantinaM3
26-05-14, 09:38
ναι οντως γλυστραει πολυ εκει....κ εγω αρχισα τις παντες οταν ηρθα λαρισα :P:P μην στεναχωριεσαι εσυ να εισαι καλα κ ολα θα ξανα φτιαχτουν!

Bazil Van Sinner
26-05-14, 10:42
Έλα και λίγο Λάρισσα ρε λεβέντες,άπο τα χρόνια τα παλία,
έγω σκάω μύτη στο 01:38 .
1,8 /145hp / torsen .

Hλίας ,deathwish είναι αυτά που κάνεις,όπως και το χειμώνα που πήγαινες σ'ενα στρατόπεδο με μια κοπέλα.... το αμάξι ΔΕΝ μπορει να κάνει ταρζανιές,εκμεταλέυεσαι το βάρος και την ορμή του και το γλυστερό του δρόμου.....επικίνδυνο.Θα σου πρότεινα να μπείς σε καμιά καρτόπιστα να το μάθεις ,να δείς τις αντιδράσεις του και μετά να ξαμοληθείς για illegal drifting.
Φιλικά.


https://www.youtube.com/watch?v=KbkQGWOlu6w

leo328
26-05-14, 10:43
περαστικα λιακο...ευχομαι οσο δυνατον λιγοτερη ζημια...εσυ να σαι καλα..
υ.γ. μην τις βαψεις τις ζαντες...ευκαιρια για motorsport...thumb:th_Laie_67-1::thumbsup::hystericalbs1:

diosak
26-05-14, 12:44
Τη ζαντα εμφανισιακα ισως τη φτιαξεις με μια ειδικη πλαστελινη που υπαρχει. Τσεκαρε bavauto στο γιουτουμπι..

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HLIAS - E36
26-05-14, 16:37
.... ΝΑΙ, οντως γλυστραει εκει, αλλα ειναι κατηφορικη με αναποδη κλιση δεξια στροφη και θελει πολυ προσοχη να μην γινει η "στραβη".thumb

Άρη το θέμα είναι πως η χαζομάρα δεν έγινε στη στροφή...:whistle:


Αφου δεν εφαγες κανα πεζο.. οι λαμαρινες φτιαχνονται. Καλη μια χαζομπαντα αλλα 6 αλλαγες φορτιου σε δημοσιο δρομο? Γερναω μαλλον :D

Φάνη όταν υπάρχει κίνηση είτε πεζοί είτε αυτοκίνητα δεν κάνω τέτοιες τρέλες...


Ολα αυτα τα εκανες χωρις μπλοκε διαφορικο?Με ελευθερο εισαι?
Μαλλον γερναμε πολυ Φανη!Περαστικα.Να το ξαναφτιαξεις γρηγορα σου ευχομαι.

ΧΩΡΙΣ, φίλε...χωρίς...!!!:facepalm: ...αυτά και άλλα πολλά ακόμα...:whistle:



Hλίας ,deathwish είναι αυτά που κάνεις,όπως και το χειμώνα που πήγαινες σ'ενα στρατόπεδο με μια κοπέλα.... το αμάξι ΔΕΝ μπορει να κάνει ταρζανιές,εκμεταλέυεσαι το βάρος και την ορμή του και το γλυστερό του δρόμου.....επικίνδυνο.Θα σου πρότεινα να μπείς σε καμιά καρτόπιστα να το μάθεις ,να δείς τις αντιδράσεις του και μετά να ξαμοληθείς για illegal drifting.
Φιλικά.


Bazil μην μπερδεύεσαι... την άλλη φορά που θυμάσαι δεν πήγα να κάνω απολύτως τίποτα... Είχα μέσα 3η με 50 χλμ χωρίς να πατάω γκάζι για να κόβει και απλά λόγω βροχής κάναμε τσουλήθρα...

Λοιπόν μέχρι στιγμής αλλάχτηκαν ψαλίδι, ημίαξόνιο (μεταχειρισμένα) και ρουλεμάν τροχού... Η ζάντα ευτυχώς δεν έχει σχεδόν τίποτα, με μια ελαφριά ζυγοστάθμιση θα είμαι κομπλέ και σειρά έχει βαψιματάκι για όλη την 4άδα...:thumbsup:

Μέσα τα κεφάλια, δεν έχει αναβαθμίσεις κλπ, το κοστολόγιο θα έφτανε στο ΘΕΟ...:shok: Η μόνη αναβάθμιση θα είναι στο θέμα της ζάντας... Σε λίγες ώρες θα το έχω στα χέρια μου...thumb

Dimimav
26-05-14, 17:47
Ηλία πέρα απο την πλάκα αγόρι μου αν παθαινεις αυτα με το ταπεινά 100+ άλογα
του κινητήρα δεν θέλω ΚΑΝ να μπω στον κόπο να σκεφτώ τι θα πάθεις οταν θα βάλεις το κινητήρα του m3.σταματα να κανεις αυτές τις μαλακιες στο δρόμο και πήγαινε κάπου πιο συγκροτημένα να μάθεις το αυτοκινητο σου(ενα φίλος ανέφερε πίστα καρτ, πολυ καλη ιδέα!)

Stunt Mike
26-05-14, 20:35
Hλια ακουσε εμενα αγορι μου....Ευκαιρια που τ'αμαξι ειναι στο συνεργειο...βγαλε το διαφορικο και κολλα το με αργκον.Επειτα βαλε πισω ενα σετακι 15αρια και βουρ για γυρα στη Λαρισα!!! ;) Θελω και βιντεακι!!

HLIAS - E36
27-05-14, 01:23
Hλια ακουσε εμενα αγορι μου....Ευκαιρια που τ'αμαξι ειναι στο συνεργειο...βγαλε το διαφορικο και κολλα το με αργκον.Επειτα βαλε πισω ενα σετακι 15αρια και βουρ για γυρα στη Λαρισα!!! ;) Θελω και βιντεακι!!

To μόνο πρόβλημα είναι που θα βρω τα 15άρια...:hystericalbs1: Να βάλω τα 17άρια που είχα πριν...?:thumbsup: Άσε που δεν μπαίνουν κιόλας τα 15άρια, δεν χωράνε στα φρένα...:whistle:

HLIAS - E36
27-05-14, 11:44
Πήγαν και οι ζάντες για βαψιματάκι ολικό... Μέχρι το Σ/Κ, πρώτα ο Θεός θα είμαστε εντάξει από όλα...

mark e92
27-05-14, 11:57
Το υπόλοιπο πως πήγε Ηλία; κόστος;

HLIAS - E36
27-05-14, 12:02
Η βαφή στα 180¤ όλη η 4άδα σε έναν γνωστό του Άρη (aristent), έδωσα και να διορθωθεί ένα στραβωματάκι στη ζάντα 20¤ και γύρω στα 30¤ (ελπίζω όχι παραπάνω) για να γίνει ευθυγράμμιση...

Ελπίζω την ρόδα πίσω που την βλέπω ότι δεν έχει έρθει ακόμα στη θέση της να έρθει με την ευθυγράμμιση αλλιώς θα έχουμε στεναχώριες με τον μάστορα...

Stunt Mike
27-05-14, 15:42
To μόνο πρόβλημα είναι που θα βρω τα 15άρια...:hystericalbs1: Να βάλω τα 17άρια που είχα πριν...?:thumbsup: Άσε που δεν μπαίνουν κιόλας τα 15άρια, δεν χωράνε στα φρένα...:whistle:

μονο τα φρενα του Μ3 πισω δεν χωρανε σε 15αρες

6ylinder
27-05-14, 17:01
σταματα να κανεις αυτές τις μαλακιες στο δρόμο και πήγαινε κάπου πιο συγκροτημένα να μάθεις το αυτοκινητο σου(ενα φίλος ανέφερε πίστα καρτ, πολυ καλη ιδέα!)

thumb

... να σημειώσω φίλε Ηλία ότι στις πρώτες φωτό φαίνονται αμάξια παρκαρισμένα...

...θα μπορούσες να πάρεις τη ζωή από κανά τετράποδο....

...θα μπορούσες να είχες προκαλέσει μεγαλύτερη ζημιά στο αμάξι σου, όπως είδες και κατάλαβες πολύ φθηνά τη γλύτωσες...

...είμαι ο μόνος που δεν με ενθουσιάζουν καθόλου μα καθόλου τα πέρα-δώθε στις ευθείες;;;:think:

Βασιλης
27-05-14, 18:03
Λιακο πραγματικα χαιρομαι που ηταν μονο υλικες ζημιες,και με μικρο κοστολογιο.
Συνεχισε φιλε με λιγο περισσοτερη προσοχη και σε ερημους δρομους..
Ηλια 42 ειμαι και παιρνω ενα Hilux 4χ4 του 1985 που εχω, με αξονες μπρος πισω και σουστοφυλα,φιλε ..
Με 2700cc μοτερ 170 αλογακια.Ψηλωμενο δεν ειναι,εεχει υψος απο την μανα του..Κουτσουρο ειναι απο αναρτηση και με φαρδος 1,85. και285/75/16Λαστιχο..Παω σε χωματοδρομους εξω απο το χωριο και το γωνιαζω καργα..Μαζευω στον χαλικοδρομο απο 80 εως και 130 χαω και το παω διπλωμενο..Εχω μαζεψει απο πατατες αμπελια και οτι φυτευουν οι αγροτες δεξια αριστερα του δρομου..
Παντα φωραω κρανος και εχω και rolbar κλουβι.Και οταν το κανω φροντιζω να ειναι αγροτες στα χωραφια για να φυλανε τις διασταυρωσεις,,παρολο που εχω ορατοτητα..Με προσοχη Λιακο,παντα με προσοχη οτι κανεις..
Συμπερασμα το χούι δεν κοβετε,οσα χρονια και αν περασουν..

nik200
27-05-14, 19:02
Λιακο πραγματικα χαιρομαι που ηταν μονο υλικες ζημιες,και με μικρο κοστολογιο.
Συνεχισε φιλε με λιγο περισσοτερη προσοχη και σε ερημους δρομους..
Ηλια 42 ειμαι και παιρνω ενα Hilux 4χ4 του 1985 που εχω, με αξονες μπρος πισω και σουστοφυλα,φιλε ..
Με 2700cc μοτερ 170 αλογακια.Ψηλωμενο δεν ειναι,εεχει υψος απο την μανα του..Κουτσουρο ειναι απο αναρτηση και με φαρδος 1,85. και285/75/16Λαστιχο..Παω σε χωματοδρομους εξω απο το χωριο και το γωνιαζω καργα..Μαζευω στον χαλικοδρομο απο 80 εως και 130 χαω και το παω διπλωμενο..Εχω μαζεψει απο πατατες αμπελια και οτι φυτευουν οι αγροτες δεξια αριστερα του δρομου..
Παντα φωραω κρανος και εχω και rolbar κλουβι.Και οταν το κανω φροντιζω να ειναι αγροτες στα χωραφια για να φυλανε τις διασταυρωσεις,,παρολο που εχω ορατοτητα..Με προσοχη Λιακο,παντα με προσοχη οτι κανεις..
Συμπερασμα το χούι δεν κοβετε,οσα χρονια και αν περασουν..

εισαι μερακλης bill...respect:worthy:

HLIAS - E36
27-05-14, 23:41
Συμπερασμα το χούι δεν κοβετε,οσα χρονια και αν περασουν..

Αυτό το πιστεύω κι εγώ...thumb Σκέψου χθές που πήρα το αμάξι από το συνεργείο στην πρώτη στροφή φεύγοντας το δίπλωσα πάλι...:whistle::thumbsup:

fanisk
28-05-14, 02:15
Αυτό το πιστεύω κι εγώ...thumb Σκέψου χθές που πήρα το αμάξι από το συνεργείο στην πρώτη στροφή φεύγοντας το δίπλωσα πάλι...:whistle::thumbsup:

Το παθημα δεν εγινε μαθημα βλεπω. Ωραιος thumb

mark e92
28-05-14, 07:00
Αυτό το πιστεύω κι εγώ...thumb Σκέψου χθές που πήρα το αμάξι από το συνεργείο στην πρώτη στροφή φεύγοντας το δίπλωσα πάλι...:whistle::thumbsup:

Δεν σε βλέπω καλά... Στην ερημιά παίξε όσο θέλεις στούς δρόμους πρόσεχε λίγο...

Bazil Van Sinner
28-05-14, 07:03
Ηλία διπλώνει καλά?

Koyotte
28-05-14, 10:57
Εγω πάλι θα πω κάτι άλλο και λάβε το υπ' όψιν σου, αν θες: σε ενδεχόμενη στραβή με εμπλοκή τρίτου (ας ελπίσουμε μόνο με υλικές ζημιές), ΑΝ σπάσει ο διαόλος το ποδάρι του κι αυτά που γράφεις σε συνδυασμό με τις φωτό που έχεις αναρτήσει (οπότε όλοι ξέρουν το αυτοκίνητο και τον οδηγό), πέσουν στα χέρια του ασφαλιστή, δικηγόρου, δικαστή κλπ ποιά τύχη νομίζεις οτι θα έχεις, ακόμα κι αν δεν φταίς?

Bazil Van Sinner
28-05-14, 11:39
Εγω πάλι θα πω κάτι άλλο και λάβε το υπ' όψιν σου, αν θες: σε ενδεχόμενη στραβή με εμπλοκή τρίτου (ας ελπίσουμε μόνο με υλικές ζημιές), ΑΝ σπάσει ο διαόλος το ποδάρι του κι αυτά που γράφεις σε συνδυασμό με τις φωτό που έχεις αναρτήσει (οπότε όλοι ξέρουν το αυτοκίνητο και τον οδηγό), πέσουν στα χέρια του ασφαλιστή, δικηγόρου, δικαστή κλπ ποιά τύχη νομίζεις οτι θα έχεις, ακόμα κι αν δεν φταίς?


Α να γειάσου!

Tsik.D.
28-05-14, 12:17
Εγω πάλι θα πω κάτι άλλο και λάβε το υπ' όψιν σου, αν θες: σε ενδεχόμενη στραβή με εμπλοκή τρίτου (ας ελπίσουμε μόνο με υλικές ζημιές), ΑΝ σπάσει ο διαόλος το ποδάρι του κι αυτά που γράφεις σε συνδυασμό με τις φωτό που έχεις αναρτήσει (οπότε όλοι ξέρουν το αυτοκίνητο και τον οδηγό), πέσουν στα χέρια του ασφαλιστή, δικηγόρου, δικαστή κλπ ποιά τύχη νομίζεις οτι θα έχεις, ακόμα κι αν δεν φταίς?

Χωρις απολυτη σιγουρια νομιζω οτι φωτογραφιες δεν περνανε στο δικαστηριο.. Αρα τι σκοπο εχει να τον τραβολογανε ;; Και παλι το ξαναλεω οτι ειναι σκεψη που μολις εκανα ..

Stunt Mike
28-05-14, 13:38
Εγω πάλι θα πω κάτι άλλο και λάβε το υπ' όψιν σου, αν θες: σε ενδεχόμενη στραβή με εμπλοκή τρίτου (ας ελπίσουμε μόνο με υλικές ζημιές), ΑΝ σπάσει ο διαόλος το ποδάρι του κι αυτά που γράφεις σε συνδυασμό με τις φωτό που έχεις αναρτήσει (οπότε όλοι ξέρουν το αυτοκίνητο και τον οδηγό), πέσουν στα χέρια του ασφαλιστή, δικηγόρου, δικαστή κλπ ποιά τύχη νομίζεις οτι θα έχεις, ακόμα κι αν δεν φταίς?

Η δικαιοσυνη ποτε δεν μεροληπτει.Καταδικαζει με βαση τα υπαρχοντα στοιχεια της εκαστοτε υποθεσης κι οχι με βαση γεγονοτων και στοιχειων μιας αλλης περιπτωσης...Μην λετε οτι να'ναι....

Koyotte
28-05-14, 14:18
Ok, τη γνώμη μου την είπα, όσοι θέλουν ας την θεωρήσουν κατηγορίας "ο,τι να'ναι"... μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι, ο καθένας μπορεί να πράξει όπως καταλαβαίνειthumb

Bazil Van Sinner
28-05-14, 14:21
Μιχάλη δέν λέει κάτι παράλογο το κογιότ,
στην περίπτωση που υπάρχει τρόπος να
γλυτώσει η ασφαλιστική τα κερατιάτικα,
δυστυχώς όλα είναι πιθανά.

Βέβαια αρκετοί,μεταξύ αυτών και γώ,μετά απο τόσα πόστ
φαινόμαστε γραφίκοι και "παρθένες" αλλά δεν είναι καθόλου
έτσι.

Φαντάσου την περίπτωση ,κάποιος απο μάς να μιλάει απο πέιρα ....

Βασιλης
28-05-14, 14:43
Ενταξει ρε παιδια το χοντρυναμε πολυ..Σιγα μην ασχοληθει το δικαστηριο με το αν το παιδι εχει αναρτησει φωτο η βιντεο..
Επαθε ενα ατυχημα ο Ηλιας που ολοι θα μπορουσαμε να ειχαμε παθει.
Και μην πει κανενας οτι στην ηλικια του δεν ειχαμε κανει παντες μεσα σε πολη..
Να πουμε και το αλλο..Ποις απο εμας δεν ξεπερνα τα ορια ταχυτητος..
Ορισμενοι κατα αρκετες δεκαδες μαλιστα..
Στους δρομους ειμαι ολη μερα και βλεπω την νοοτροπια και την παιδια του Ελληνα οδηγου,απο επαγκελματια εως και ερασιτεχνη..
Το θεμα ειναι να καταλαβει οχι μονο ο Ηλιας αλλα ολοι μας οτι οι δρομοι ειναι δημοσιοι και για ολους..Συν οτι το αυτοκινητο ειναι μεσο εξυπηρετησης καθως και διασκεδασης και οχι νομιμο φονικο οπλο...

Leonidas_E39
28-05-14, 16:38
Αμα είναι δικαστήριο να παει στα κομματια στο στρατοδικείο να δείτε τι κ@λους κόβουν.

Στάλθηκε απο τον Χειριστή Σχοινοσυρμού

Stunt Mike
28-05-14, 22:18
Ok, τη γνώμη μου την είπα, όσοι θέλουν ας την θεωρήσουν κατηγορίας "ο,τι να'ναι"... μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι, ο καθένας μπορεί να πράξει όπως καταλαβαίνειthumb

Και πολυ καλα κανεις και την λες,αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα...........Αλλο πραγμα η γνωμη σου κι αλλο η λειτουργια ενος πολυπλοκου νομικου συστηματος που στηριζεται πανω σε κανονισμους και νομοθεσιες κι οχι στην απλη σκεψη του μεσου πολιτη.....


Μιχάλη δέν λέει κάτι παράλογο το κογιότ,
στην περίπτωση που υπάρχει τρόπος να
γλυτώσει η ασφαλιστική τα κερατιάτικα,
δυστυχώς όλα είναι πιθανά.

Βέβαια αρκετοί,μεταξύ αυτών και γώ,μετά απο τόσα πόστ
φαινόμαστε γραφίκοι και "παρθένες" αλλά δεν είναι καθόλου
έτσι.

Φαντάσου την περίπτωση ,κάποιος απο μάς να μιλάει απο πέιρα ....

Δεν ειναι παραλογος απλως δεν ισχυει.....δεν γινεται να ισχυει,η δικαιοσυνη δεν σκεφτεται και δεν λειτουργει ''λαικιστικα'',αν μου επιτραπει η εκφραση.....Κι ενας δικηγορος μπορει να σας το επιβεβαιωσει.....

HLIAS - E36
28-05-14, 23:52
Λοιπόν επειδή τώρα αρχίζουμε και ακούμε τρελά πράγματα, αν και προσωπικά δεν παίρνω τίποτα απ'όλα αυτά τοις μετρητοίς, απλά όσοι δεν με ξέρουν ίσως να μην μπορούν να καταλάβουν τον τρόπο που λειτουργώ ειδικά μέσα απ' όλα αυτά τα σχόλια...

Κατ' αρχήν να πω ένα μπράβο σε όλους εσάς που δεν έχετε κάνει ποτέ στη ζωή σας καμία παρανομία και έχετε το δικαίωμα να είστε ένα κλικ παραπάνω σε αυτή τη συζήτηση από όλους εμάς που η τρέλα μας κυβερνάει και γουστάρουμε να χαιρόμαστε (καθένας με τον τρόπο του) το αυτοκίνητό μας και δικαίως είστε οι εξυπνότεροι... Δεν μιλάω για τις συμβουλές ορισμένων αλλά στην κριτική επιτροπή αναφέρομαι...

Επιπλέον το αυτοκίνητο δεν το πήρα για να κάνω τη δουλειά μου αλλά για να μου χαρίζει χαμόγελα και στιγμές ευτυχίας... Αν ήθελα μέσο μετακίνησης όπως έχω ξαναπεί δεν θα "πετούσα" τα λεφτά μου σε έναν "κουβά" του '95 αλλά θα έπαιρνα ένα μικρό dieselάκι και θα είχα σωθεί... Δεν είμαι φιγουρατζής και ούτε έχω BMW απλά για να κάνω εντύπωση στις γκόμενες... Αυτό είναι το ενδιαφέρον μου, το μεράκι μου, η κ@ύλα μου και δεν θα το σταματήσω μέχρι να μου φύγει (αν φύγει) αυτή η αγάπη...

Δεν είναι ανάγκη να ακούσω από κανέναν ότι είναι επικίνδυνο αυτό που κάνω, παράνομο, κλπ κλπ... Ναι το ξέρω! Ε, και? Δεν το βρίσκω σαν αιτία για να σταματήσω όμως... Ίσως χρειαστεί να την πάθω χοντρά για να μάθω αλλά όσο έχω αυτή την τρέλα δεν θα την φρενάρω...

Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι πάω γυρεύοντας συνεχώς ή κυνηγάω την τύχη μου... Και αν δεν πρόσεχα θα ήμουν κάθε βδομάδα στα συνεργεία... Πιστεύω ότι μπορώ να εκτιμήσω μία κατάσταση και ξέρω πού με παίρνει και που όχι... Ισως καμια φορά ξεπεραστούν τα όρια και φυσικό είναι κάποια στιγμή να γίνει και το λάθος... "Λάθη δεν κάνουν μόνο αυτοί που δεν κάνουν τίποτα" και δεν αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο θέμα...

Τώρα, αν μπλέξω.....ΕΜΠΛΕΞΑ! Τα λάθη πληρώνονται και αυτό το ξέρουμε όλοι........εκτός βέβαια από τους "νόμιμους"...!

Δεν θέλω ούτε να προσβάλλω κάποιον ούτε να δημιουργήσω εντάσεις! Έτσι σκέφτομαι και είτε είναι επιπόλαιο, είτε ανώριμο, εμένα μου αρέσει... Δεν λέω ότι είναι σωστό, ούτε το προωθώ... Ίσως κι εγώ στα 30-40 μου χρόνια αλλάξω τρόπο σκέψης, ίσως ηρεμήσω.....ισως και όχι...:thumbsup:

Φιλικά πάντα!:original:


Ηλία διπλώνει καλά?

Εμένα με ευχαριστεί... Βέβαια μπορώ και καλύτερα ίσως με λίγη παραπάνω δυναμη και ένα μπλοκέ...thumb

Bazil Van Sinner
28-05-14, 23:58
Ίσως χρειαστεί να την πάθω χοντρά για να μάθω αλλά όσο έχω αυτή την τρέλα δεν θα την φρενάρω...



πλάκα με κάνεις?

HLIAS - E36
29-05-14, 00:01
πλάκα με κάνεις?

Καθόλου Bazil... Αν και πάλι δεν πιστεύω ότι θα "μάθω" απλά μπορεί να μου πάρει καιρό να το ξανακάνω...

Bazil Van Sinner
29-05-14, 00:04
Εν βρασμό...

fanisk
29-05-14, 00:30
Και εγω στα 20 τα ιδια εκανα, αλλαζα 2-3 καινουριες τετραδες λαστιχα το χρονο. Μετα το χοντρο τετακε στα λιμανακια και το 1.5 μετρο απο το γκρεμο και αρκετα τροχαια που ειδα νεκρους/αναπηρους και ποταμι το αιμα μπροστα μου σταματησα να κανω τον μ@λακα του δρομου. Πηγαινε σε μια αλανα αδεια ή τυπου Σεσι, σε μια πιστα με το αμαξι, νοικιασε ενα διχρονο καρτ (θα χεστεις πανω σου), πηδα με αλεξιπτωτο, πηδα με το πατερα της κοπελας σου στο διπλα δωματιο..γενικα οτιδηποτε σου ανεβαζει την αδρεναλινη :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: αλλα πραγματικα ειναι κριμα Ηλια να κλεισεις το σπιτι σου ή κανενος αλλου με τετοια καγκουριλικια. Το τελευταιο χρονο ολο για θεματα που σου "εφυγε" το αμαξι διαβαζουμε. Αρα ή δεν εισαι προσεκτικος, ή ατυχος, ή ειναι παντα αυτο το κατι που δεν υπολογισες. "Αμα μπλεξω εμπλεξα" λες. Περνα μια μερα απο το ΚΑΤ ή κανα νεκροταφειο και μολις δεις ηλικιες ξανα πες το.

Το αν σε παιρνει ή δεν σε παιρνει δεν το οριζεις εσυ. Ενα σκυλι, ενα παιδι, μια μπαλα, λαδια, μια γρια στην ακρη του δρομου τα αλλαζουν ολα για πλακα.
Και το επαγγελμα σου εχει στρατοδικειο, καλα κρασια δηλαδη.

Τα γραπτα μενουν, διαβασε τα ποστ σου σε 5-6 χρονια και θα τραβας τα μαλλια σου. :th_Laie_67-1: Δεν στα λεω για να σε κραξω, θα το καταλαβεις μονος σου οσο μεγαλωνεις.
Και οσοι λετε πως "μπορει να συμβει στο καθενα, τα ιδια καναμε και εμεις κλπ" ε ενταξει. Και αν καμια φορα πιτσιρικαδες ηπιατε κανα χαπι σε παρτυ με πριονια, θα δωσετε και στο παιδι σας να δοκιμασει "επειδη το ιδιο κανατε και εσεις"? Ζουμε στο 2014, υπαρχει ενημερωση, δεν υπαρχει δικαιολογια. Αμα το κανατε και ειστε τυχεροι, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ.

tokiko
29-05-14, 00:36
Λοιπόν επειδή τώρα αρχίζουμε και ακούμε τρελά πράγματα

Το ίδιο θα γίνει και αν πεις ότι τα 46αρια είναι πατάτα γιατί κόβουν πατώματα.
Όταν εκφράζεις μια άποψη στο φόρουμ ο καθένας είναι ελεύθερος να απαντήσει όπως θέλει πέρα από προσβλητικά. Αυτό που λένε τα παιδιά είναι να μάθεις το αμάξι σου σε μια αλάνα (βάλε και κώνους άμα θες) και έτσι θα δεις και εσύ ότι θα περιορίσεις την επιθυμία να γλιστράς σε κάθε στροφή thumb.
Οι περισσότεροι εδώ μέσα θες λόγο εμπειρίας θες λόγο τρέλας έχουνε δει ατυχήματα θεάματα και βάλε.... Για να μη μακρολογώ (έτσι και αλλιώς εμείς θα τα πούμε τον Ιούλιο) ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι να μας διαφθείρει γιαυτό και αυτά τα σχόλια. Σαν λάτρες της αυτοκίνησης δημιουργούμε εμμεσα πλην σαφώς μια παιδεία την οποία δεν την παρέχουν τα Ελληνικά εκπαιδευτήρια και παράλληλα προστατεύουμε δικούς μας ανθρώπους που κυκλοφορούν στους δρόμους.

Ορίστε και ένα πρόσφατο θα έλεγα παράδειγμα. Τι έγινε...κατέληξε σε ένα δέντρο ενώ οδηγούσε ο φίλος τουthumb

https://www.youtube.com/watch?v=gpAzXqIcWzc

να ο Φάνης με πρόλαβε!!

nikos1400
29-05-14, 01:55
οπως καλα λες Ηλια ο πρωτος το λιθω βαλετω.
και πολυ εχει τραβηξει το κηρυγμα.
εφοσον καταλαβαινεις (και ολοι μας) την ευθυνη του 1,5 τονου φονικη μηχανη που οδηγαμε...

αλλα
ας ξαναδουμε ενα βιντεακι που προσωπικα με συγκλονιζει καθε φορα (σαν νεος σχετικα πατερας)

https://www.youtube.com/watch?v=bvLaTupw-hk

δεν κανουμε μονο εμεις λαθη...

Βασιλης
29-05-14, 05:20
Διαβασα αυτα που εγραψες και δεν συμφωνω,Θα σταθω εδω..

{{{{Τώρα, αν μπλέξω.....ΕΜΠΛΕΞΑ! Τα λάθη πληρώνονται και αυτό το ξέρουμε όλοι........εκτός βέβαια από τους "νόμιμους"...!)))))

Μπορεις να μπλεξεις εσυ οσο θελεις,δεν εχεις το δικαιωμα να προκαλεσεις εστω και ηλικες ζημιες,απο την στιγμη που πας γυρευοντας σε δημοσιους δρομους..
Δεν θα εχεις κανενα δικιο αν προκαλεσεις ατυχημα με αναπηρια η θανατο σε τριτο που χρησιμοποιει τον δρομο για να εξυπηρετηθει και οχι για να εκτονωθει.
Εστω Ηλια οτι αφησεις αναπηρο ανθρωπο..Πως νομιζεις οτι θα τιμωρηθεις?
Αν παλι τον σκοτωσεις ποια θα ειναι η τιμωρια σου?
Να σου πω εγω..ΚΑΜΙΑ..Σε λιγα χρονια θα ξεμπερδεψεις με τα δικαστηρια και θα εχεις αφαιρεσει ζωη..Θα εκανες το ιδιο αν ηξερες οτι θα προφυλακιζοσουν??
Αν παλι χτυπησεις και τραυματισεις ζωο,στην μια περιπτωση 99% το παρατας αβοηθητο στην αλη δεν τρεχει τιποτα..Ετσι δεν ειναι??
Αν θες να εκτονωθεις και γουσταρεις την εκτονωση με το BMW σου,υπαρχουν πιστες και αλανες οπως σωστα αναφεραν τα παιδια..

Stunt Mike
29-05-14, 06:24
Εγω παντως εχω να σου πω οτι το μπλοκε ναι μεν θα σε βοηθησει στον ελεγχο αλλα θα σε παταει και καλυτερα και θα δυσκολευει τα καγκουριλικιαα με 102hp....Καλυτερα κολλα το διαφορικο να μπορεις να ερχεσαι με φορα διπλωμενος,ενω με τις υπερδιορθωσεις που κανεις,ουτε καν θα σκεφτεται να ισιωσει το εργαλειο!!Επισης μπορεις να πας στον ευθυγραμμισα και να του πεις να σου κανει αποκλιση πισω!!Η χαρα του Ντριφτ θα'σαι μετα...

Στέφανος
29-05-14, 08:07
επειδη με τον Ηλια ειμαστε ξαδερφια και οσο νανε τον ξερω περισοτερο ξερω οτι το παιδι εχει την καυλα του και περνει αρκετα ρισκα πανω στην οδηγηση οπως λεω και εγω ειναι η κ@υλα τις στιγμης που σε κανει να σταματας να σκεφτεσαι λογικα.
Ο Ηλιας προσεχει παρα πολυ στον δρομο και ειναι καλος οδηγος εγω θα πω πως αυτο που εγινε ητανε μια ατυχη στιγμη αλλα δεν τον δικαιολογο σε καποια πραγματα που ειπε γιατι αυριο μεθαυριο χτυπα ξυλο μπορει να γινει κατι πολυ χειροτερο και να τραβαμε τα μαλλια μας απλα πρεπει σιγα σιγα να περιοριστει σε καποια θεματα και να μην ρισκαρει τοσο πολυ σε δημοσιους δρομους
εγω που ξεκηνισα περυσι να κανω μπαντες ξεκηνισα με το αγροτικο μεσα σε χωματοδρομους ωστε να μην κινδινευει κανεις ουτε καν 1 ζωο οπως λετε και εσεις αλλα ουτε και εγω να κινδινευω γιατι και απο τον δρομο να φυγω θα παω μεσα σε 1 χωραφι και θα ξανα βγω και πιστευω πως με αυτο που ειχα παθει πριν λιγο καιρο εβαλα λιγο μυαλο και δεν θα ρισκαρω ετσι πανω σε δημοσιους δρομους

6ylinder
29-05-14, 08:55
Νομοτελειακά αν "μαθαίνεις" στον δρόμο θα την πάθεις. Όσο περισσότερο πιέζεις τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες.

Από μία απλή σβούρα μέχρι ό,τι γουστάρεις. Όσοι τα κάναμε, πιστεύω Ο-Λ-Ο-Ι κάποια φορά την πατήσαμε. Έστω και σβούρα, έστω και υπερδιόρθωση...σημαίνει ότι έχασες τον έλεγχο του αμαξιού σου.-

Πάντα σκεφτόμουν πόσο άτυχος είμαι που δεν έχω τη δυνατότητα, να πάω Αφίδνες με λιωμένα λάστιχα, να μπω Μέγαρα, να τρέξω σε ανάβαση μόνο και μόνο για drift...στο δημόσιο δρόμο θα είμαι πάντα εκτεθημένος...

Και όπως λέει Ηλία και ο ξάδελφός σου, από τη στιγμή που παίρνεις και αρκετά ρίσκα, είσαι και μικρός στην ηλικία με μικρή εμπειρία στην οδήγηση (μην ακούσω οδηγώ από τα 10 μου με το αγροτικό...), σκέφτεσαι εν μέρει επιπόλαια (αν μπλέξω έμπλεξα....), αυξάνεις τις πιθανότητες να την πάθεις αρκετά.

Εϊναι η αλήθεια και ήταν η αλήθεια για όλους μας...

Koyotte
29-05-14, 11:07
Και πολυ καλα κανεις και την λες,αλλα δεν ειναι ετσι τα πραγματα...........Αλλο πραγμα η γνωμη σου κι αλλο η λειτουργια ενος πολυπλοκου νομικου συστηματος που στηριζεται πανω σε κανονισμους και νομοθεσιες κι οχι στην απλη σκεψη του μεσου πολιτη.....



Δεν ειναι παραλογος απλως δεν ισχυει.....δεν γινεται να ισχυει,η δικαιοσυνη δεν σκεφτεται και δεν λειτουργει ''λαικιστικα'',αν μου επιτραπει η εκφραση.....Κι ενας δικηγορος μπορει να σας το επιβεβαιωσει.....

Να σε πληροφορήσω λοιπόν φίλε μου, οτι αυτός που γνωρίζει οτι η πράξη που κάνει ενδέχεται να προκαλέσει αξιόποινο αποτέλεσμα και εντούτοις το αποδέχεται διώκεται και μπορεί να καταδικαστεί για ενδεχόμενο δόλο και οχι για βαριά αμέλεια, όπου βαριά αμέλεια υπάρχει όταν ξέρει οτι η πράξη του μπορεί να παράγει αξιόποινα αποτελέσματα αλλά πιστεύει οτι μπορεί να τα αποφύγει. Να στο πω πιο απλά, ο Ηλίας που λέει οτι "αν μπλέξω, έμπλεξα" εφόσων τα γραπτά του πέσουν σε "λάθος χέρια" θα διωχθεί για ενδεχόμενο δόλο, αν πχ τραυματιστεί κάποιος, κάτι που επισύρει βαρύτερη ποινή. Περαιτέρω, αν κάποιος καταδικαστεί για την επιμέτρηση της ποινής ο νόμος (άρθρο 79 ΠΚ) προβλέπει οτι: 1. Κατά την επιμέτρηση της ποινής στα όρια που διαγράφει ο νόμος το δικαστήριο λάμβάνει υπόψη:α) τη βαρύτητα του εγκλήματος που έχει τελεστεί και β) την προσωπικότητα του εγκληματία 2)..... 3) Κατά την εκτίμηση της προσωπικότητας του εγκληματία το δικαστήριο σταθμίζει ιδίως το βαθμό της εγκληματικής διάθεσης που εκδήλωσε ο υπάιτιος κατά την πράξη. Για να τον διαγνώσει με ακρίβεια εξετάζει: α) τα αίτια που τον ώθησαν στην εκτέλεση του εγκλήματος, την αφορμή που του δόθηκε και το σκοπό που επιδίωξε, β) το χαρακτήρα του και τον βαθμό ανάπτυξής του, γ) τις ατομικές και κοινωνικές περιστάσεις και την προηγούμενη ζωή του, δ) τη διαγωγή του κατά τη διάρκεια της πράξης κι μετά την πράξη, ιδίως τη μετάνοια που επέδειξε και την προθυμία να επανορθώσει τις συνέπειες της πράξεις του ....
Σου φαίνονται και τώρα"λαϊκίστικα"? Αυτά και καλημέρα σας....

PANOS-E60
29-05-14, 11:24
παιδιά, ξεφύγαμε.

ο Ηλίας μοιράστηκε μαζί μας την εμπειρία-απερισκεψία του, ενώ μπορούσε να μην γράψει ούτε λέξη στο φόρουμ. Ας μην το κάνουμε αφορμή γιά να στήσουμε δικαστήριο εδώ, παρακαλω πολύ.

Διαβάσαμε τις απόψεις όσων θέλησαν να σταθούν επικριτικά απέναντι σε τέτοιου είδους πρακτικές και συμπεριφορές, σεβαστές ασφαλώς, αλλά νομίζω αρκεί ως εδώ. Ολα τα επιχειρήματα έγιναν κατανοητά από τον Ηλία και από όλους μας.

Θέλω να μείνει το θέμα ανοιχτό, να δούμε σε φωτογραφίες το αυτοκίνητο ξανά όπως ήταν και να χαρούμε με την χαρά του φίλου μας.

:thanks:

Koyotte
29-05-14, 11:36
Ok, ο Ηλίας μου είναι συμπαθής, του το έχω ξαναγράψει παλιότερα, αν και δεν τον γνωρίζω απο κοντά και αυτός ήταν ο λόγος που θέλησα να τον "προφυλάξω", λέγοντας του κάποια πράγματα. Απο εμένα τέρμα εδώ, Ηλία να χαίρεσαι την κούκλα σου και να την απολαμβάνεις πάντα με ασφάλειαthumb

Stunt Mike
29-05-14, 11:54
ναι...λαικιστικα ειναι...μιλας για εγκλημα κι οχι πταισμα/πλημμελημα....αλλη κατηγορια,αλλο αθλημα!!

Koyotte
29-05-14, 12:20
ναι...λαικιστικα ειναι...μιλας για εγκλημα κι οχι πταισμα/πλημμελημα....αλλη κατηγορια,αλλο αθλημα!!

Επιμένεις ακόμα στο λαϊκίστικα βλέπω... Χαρά μου να σε ενημερώσω λοιπόν οτι το έγκλημα είναι άδικη πράξη καταλογιστή στο δράστη της απο το νόμο και τα εγκλήματα διακρίνονται σε πταίσματα, πλημμελήματα και κακουργήματα. Ας το σταματήσουμε εδώ λοιπόν...

Stunt Mike
29-05-14, 14:51
μην παιζεις με τις λεξεις.δεν γεννηθηκα χθες...εγκλημα εννοουσα το κακουργημα....θα σταματησω οταν θα μου φερεις πρακτικα, καταδικασμενου για τροχαιο πταισμα-πλημελλημα, με επιβαρυντικα στοιχεια απο προτερο βιο...
Υπαρχουν και δικηγοροι στο φορουμ...κανεις να μας λυσει την απορια??

HLIAS - E36
29-05-14, 16:09
Aπο την πλευρά μου δεν θα δώσω άλλη απάντηση επί του θέματος για να συνεχιστεί... Την άποψή μου την έχω καταθέσει... Εννοείται ότι ο λόγος που έγραψα αυτή την εμπειρία ήταν για να ακούσω μερικές απόψεις και δεν είπα ότι από το ένα αφτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν αλλιώς δεν θα το ανέφερα καν... Σαφώς και άλλες απόψεις μπορεί να με βρίσκουν σύμφωνο και άλλες όχι...

Τώρα αφού έγινε δεν θα κάτσω να σκάσω... Ήδη από την επόμενη ακριβώς μέρα ξεκίνησα να επαναφέρω το αυτοκίνητο όπως πριν και λίγο καλύτερα... Απλά το ξαναλέω τις μπάντες δεν θα τις κόψω, ίσως προσέχω λίγο παραπάνω όμως... Τώρα το πως το ερμηνεύει ο καθένας αυτό είναι καθαρά προσωπικό... Γνώση έχω και μάλιστα πολύ καλή των συνεπειών των πράξεών μου...

Koyotte
29-05-14, 16:23
μην παιζεις με τις λεξεις.δεν γεννηθηκα χθες...εγκλημα εννοουσα το κακουργημα....θα σταματησω οταν θα μου φερεις πρακτικα, καταδικασμενου για τροχαιο πταισμα-πλημελλημα, με επιβαρυντικα στοιχεια απο προτερο βιο...
Υπαρχουν και δικηγοροι στο φορουμ...κανεις να μας λυσει την απορια??

Ποιός παίζει με τις λέξεις? Λές για "άλλη κατηγορία, άλλο άθλημα" και όταν σου εξηγώ τι ισχύει, αντί να παραδεχθείς το λάθος σου αρχίζεις τα "εννοούσα το κακούργημα και δεν γεννήθηκα χτες". Αν θες κάτι με πμ μην το σκίζουμε το θέμα...

Stunt Mike
29-05-14, 22:28
Ποιός παίζει με τις λέξεις? Λές για "άλλη κατηγορία, άλλο άθλημα" και όταν σου εξηγώ τι ισχύει, αντί να παραδεχθείς το λάθος σου αρχίζεις τα "εννοούσα το κακούργημα και δεν γεννήθηκα χτες". Αν θες κάτι με πμ μην το σκίζουμε το θέμα...

Οκ γραφοντας απο κινητο καθως οδηγουσα ταυτογχρονα εγραψα εγκλημα αντι για κακουργημα...Σε δικαιωσε αυτο??
Παμε παλι στην πραγματικοτητα για να μην αφηνουμε λαθος εντυπωσεις....Η δικη σου αποψη ελεγε πως αμα ο wannabe drifter πεσει πανω σε κανα ανθρωπο,αμαξι κτλ,το κατηγορητηριο θα μπορει να χρησιμοποιησει τις φωτο αυτες εδω αλλα και την ολη συζητηση ως ενοχοποιητικο στοιχειο οτι ο οδηγος το'κανε κατα εξακολουθηση και αρα ειναι πιο ενοχος απο οτι αν ηταν η πρωτη του φορα......
Θα μπορουσες να'χεις δικιο,αν ΔΕΝ ησουν ισοπεδωτικος στην απαντηση σου....Και θα στο εξηγησω με 2 περιπτωσεις απλες:

1η:Ο Ντριφτερ χανει τον ελεγχο και με μαρτυρα-ες πεφτει πανω σε ανθρωπο και τον σκοτωνει(η χειροτερη περιπτωση).Ας θεωρησουμε οτι η μεγιστη ποινη για ανθρωποκτονια απο αμελεια σε τροχαιο,ειναι Α χρονια φυλακη με 3ετη αναστολη....οι μαρτυρες λενε οτι μπηκε φετες και βγηκε τριμματα ο ντριφτερ παραβιαζοντας καθε ΚΟΚ....Η ευθυνη τον βαραινει 100%,καταδικαζεται στο μεγιστο της ποινης χωρις ελαφρυντικα,ειναι ξεκαθαρο οτι επιτηδες εκανε παντιλικια και δεν το'χασε στα λαδια(κλασικο ''ψεμα'' πχ)...Ακομα κι αν βγει η Κυρα Σουλα Μπουλα,ο Κυρ Τακης απο το κομμωτηριο και πουν οτι ηταν τεντυμποις και γυρναγε τη μιση περιοχη με το πλαι,η μεγιστη της ποινης εχει ηδη επιδοθει,δεν αλλαζει αυτο ακομα και 10 βιντεο να φερουν στο δικαστηριο...

2η:ο Ντριφτερ χανει τον ελεγχο χωρις μαρτυρες και σκοτωνει ανθρωπο παλι....μαρτυρας ουδεις.....Κατηγορητηριο ανθρωποκτονιας απο αμελεια....
Τον ντριφτερ τον συμβουλευει ο δικηγορος να πει ψεμματα περι καταστασης δρομου,φωτισμου,τυφλης στροφης,νεαρον ηλικιας και διαφορα αλλα τετοια σαπια με σκοπο την μειωση της ποινης....Αναλογα το δικαστηριο,θα φαει ποινη ΜΕΧΡΙ Α και ισως Α μειον κατι λογω αμφιβολιων και προτερου εντιμου βιου.....
Παντα με αναστολη,συνηθως 3ετη(απο εμπειρια στο λεω,αν και αυτα αλλαζουν)Σ'αυτη τη περιπτωση λοιπον αν ξαφνικα ερθουν 10 μαρτυρες πουθενα και ισχυριστουν οτι τελικα ο ντριφτερ ειναι τεντιμπους παντιλικας,ακρως επικινδυνος και τον εχουν δει να γυρναει ολη την πολη με το πλαι,ειτε φερουν 10 βιντεακια να δειχνουν του λογου το αληθες,ειναι το ιδιο και το αυτο....Οτι και να γινει,στην χειροτερη θα φτασει παλι την μεγιστη της ποινης για ενα τετοιο πλημμμελημα......

Στη 2η περιπτωση λοιπον οπως βλεπεις,πρακτικα συμφωνουμε....αλλα δεν ειναι η μονη περιπτωση και ουτε ο νομος δουλευει ισοπεδωτικα οπως απαντησες στην αρχη...Γι'αυτο σου ειπα οτι μου φαινεται ''λαικιστικο''.....

HLIAS - E36
29-05-14, 22:36
Το θέμα έχει ξεφύγει λιγάκι παιδιά και μάλλον πέρασε σε προσωπικό επίπεδο... Μήπως να επανέλθουμε σε σχόλια σχετικά με το συμβάν ή να κάνετε υπομονή μέχρι αύριο που θα έχω την μπέμπα και πάλι στην πένα μπας και περάσουμε σε άλλη διάσταση...???thumb

Stunt Mike
29-05-14, 23:06
Το θέμα έχει ξεφύγει λιγάκι παιδιά και μάλλον πέρασε σε προσωπικό επίπεδο... Μήπως να επανέλθουμε σε σχόλια σχετικά με το συμβάν ή να κάνετε υπομονή μέχρι αύριο που θα έχω την μπέμπα και πάλι στην πένα μπας και περάσουμε σε άλλη διάσταση...???thumb

Δεν εχω προσωπικα με κανεναν Ηλια....Ολοι σχεδον εδω μεσα,καναμε τις βλακειες που εκανες κι εσυ,στα 20 μας....Δεν ειναι κατακριτεο για μενα,το να κανεις παντιλικια με τ'αμαξι σου σε δημοσιο δρομο.....Ειναι κατακριτεο να μαθαινεις το οριο του και να ρισκαρεις σε δρομο ομως....Κι αυτο εκανες προσπαθωντας να σπασεις το ''ρεκορ'' σου(ποσο ανωριμο μπορει να'ναι αυτο?? :shok: ) στις σφαλιαρες,σε κατοικημενη περιοχη....Σοβαρεψου λοιπον πλεον,φτηνα την εβγαλες αυτη τη φορα,κανε στ'αμαξι σου αυτα που σου'γραψα,αν θες ν'ακολουθησεις ντριφτοκαρριερα κι αρχισε να πηγαινεις σε πιστες ή σε ερημικα μερη κι ασε τον απλο κοσμακη στην ησυχια του....

nik200
30-05-14, 10:32
ηλια ειναι απλη η λυση στην ασθενεια σου....

παιρνεις ε30...βαζεις μοτερ με κυβικα..και κανεις το κανιβαλο (ζουλου) παντου...

κατι παιδια με μπλε στολες γινονται οι καλυτεροι σου φιλοι..αφου φτανουν να σε ρωτησουν τι μοτερ φορας και παει ετσι..και φυσικα ετσι γινεσαι ο αρχοντας της πλατειας, στην γειτονια σου τουλαχιστον..

μετα απο ολες τις χαροπαλες εκτιμας πλεον τι εβγαζε η bmw καποτε και παυεις να σκιζεις το δυσμοιρο 316 σου...

υγ...και επειδη ειμαι και πιστος ανθρωπος (λεμε τωρα), οι αγιοι "παντες" μαζι σου....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Koyotte
30-05-14, 10:41
1)Ηλία, ούτε απο μέρους μου υπάρχει προσωπική εμπάθεια απέναντι σε κάποιον. Με τον StuntMike υπήρξε μια αναταλλαγή απόψεων και μέχρι εκεί.
2)Stunt Mike, σε σχέση με τα παραδείγματα που έφερες, για να μην μπερδευόμαστε και διαιωνίζουμε τη συζήτηση, αυτό που προσπαθώ να πω στον Ηλία αλλά και στον καθένα, είναι το εξής και θα το πω απλά με ένα παράδειγμα: έστω οτι ο Ηλίας μπαίνει κανονικά σε μια κλειστή αριστερή στροφή και αμέσως μετά τη στροφή ο χ παπάρας έχει κοκκαλώσει το αυτοκίνητό του και μιλά με κάποιον (πόσο ασυνήθιστο είναι αυτό ειδικά στην επαρχία?). Ο Ηλίας πέφτει πίσω στο παράνομα ακινητοποιημένο όχημα. Μάρτυρα δεν έχει ο ίδιος, οπότε ο χ παπάρας ισχυρίζεται οτι κινείτο κανονικά κι ο ντριφτάς Ηλίας έπεσε πάνω του επειδή είχε αναπτύξει υπερβολική ταχύτητα και έκανε επικίνδυνους ελιγμούς. Εγώ είμαι δικηγόρος του χ παπάρα και πέραν των μαρτυριών απο γείτονες οτι ο Ηλίας συνηθίζει να οδηγεί επικίνδυνα, μαθαίνω απο κάποιον "καλοθελητή" "φίλο" του Ηλία (επίσης πόσο ασυνήθιστο είναι αυτό?)οτι στο ψ φόρουμ έχει φωτογραφίες και περιγράφει διάφορες άτυχες στιγμές του με το αυτοκίνητο. Εδώ λοιπόν πάει το αρχικό μου ερώτημα:ποια τύχη πιστεύεις οτι θα έχει? Ποιόν θα πιστέψουν? Αν θες, για να μη χαλάμε το τοπικ ας το συζητήσουμε με πμ.

Dermatis
30-05-14, 10:48
ηλια ειναι απλη η λυση στην ασθενεια σου....

παιρνεις ε30...βαζεις μοτερ με κυβικα..και κανεις το κανιβαλο (ζουλου) παντου...

κατι παιδια με μπλε στολες γινονται οι καλυτεροι σου φιλοι..αφου φτανουν να σε ρωτησουν τι μοτερ φορας και παει ετσι..και φυσικα ετσι γινεσαι ο αρχοντας της πλατειας, στην γειτονια σου τουλαχιστον..

μετα απο ολες τις χαροπαλες εκτιμας πλεον τι εβγαζε η bmw καποτε και παυεις να σκιζεις το δυσμοιρο 316 σου...

υγ...και επειδη ειμαι και πιστος ανθρωπος (λεμε τωρα), οι αγιοι "παντες" μαζι σου....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:




:fountwtis::fountwtis::fountwtis::fountwtis:
Ρε Νικο διαβαζουν και αλλοι εδω και ειναι επιρεπεις :whistle::whistle::whistle:

Μην με καταστρεφεις ασε με να παρω ενα πτυχιο πρωτα !:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
:fountwtis::fountwtis::drive::warriorsmiley:

Alex_
30-05-14, 11:25
Koyote άπαξ κ τον χτυπήσεις απο πισω είτε κανεις ντριφτ είτε πας κανονικά εισαι αυτός που φταίει αυτο ειναι νόμος , μονο εαν υπαρχει μάρτυρας που συνηγορεί υπέρ του οτι ο μπροστινος ηταν παράνομα σταματημένος χώρις αλαρμ κτλ ισως να έχεις πιθανότητες αν το κυνηγήσουν οι ασφαλιστικές!!
Όπως κ να εχει παντα φταίει ο πισω ακομα κ σε ένα απότομο φρενάρισμα εντελως άκυρο του μπροστινου αν τον χτυπήσεις απο πισω φταις εσυ

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

nikos1400
30-05-14, 14:23
"Κρατατε αποστασεις"
:D:D

Koyotte
30-05-14, 16:25
Koyote άπαξ κ τον χτυπήσεις απο πισω είτε κανεις ντριφτ είτε πας κανονικά εισαι αυτός που φταίει αυτο ειναι νόμος , μονο εαν υπαρχει μάρτυρας που συνηγορεί υπέρ του οτι ο μπροστινος ηταν παράνομα σταματημένος χώρις αλαρμ κτλ ισως να έχεις πιθανότητες αν το κυνηγήσουν οι ασφαλιστικές!!
Όπως κ να εχει παντα φταίει ο πισω ακομα κ σε ένα απότομο φρενάρισμα εντελως άκυρο του μπροστινου αν τον χτυπήσεις απο πισω φταις εσυ

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Πες ότι έκανε όπισθεν σε δρόμο πού δεν είναι αδιέξοδο και χωρίς πρόθεση να παρκάρει, εκεί θα τα χαλάσουμε?:drive:

Alex_
30-05-14, 18:03
καλα δεν θα τα χαλασουμε εκει, αλλα κ παλι δεν νομιζω να αλλαζει κατι...
1) υπαρχουν μαρτυρες υπερ του Ηλια τα μαγειρευουν ετσι ωστε να βγαλουν οτι φταιει ο μπροστινος = κερδιζει ο Ηλιας οτι βιντεο κ να βρουνε!!

2) υπαρχουν μαρτυρες (στην συγκεκριμενη περιπτωση φιλοι του τυπου που κανει οπισθεν) οπου λενε οτι ο Ηλιας τον κοπανησε ενω ο μπροστινος πηγαινε κανονικα στον δρομο κ δεν εκανε οπισθεν = χανει ο Ηλιας αλλα οχι απο τα βιντεακια

3) δεν υπαρχει μαρτυρας οποτε ο τυπος βγαζει την οπισθεν κ λεει οτι τον κοπανησε ο Ηλιας απο πισω αρα κερδιζει παλι ο τυπος αφου το τραβηξουν στα δικαστηρια αρκετο καιρο μια που κ οι δυο θα εχουν αντιθετη αποψη, κ χωρις κανενα βιντεο το ποιο πιθανο ειναι να κερδισει παλι ο τυπος μια που ο Ηλιας ειναι απο πισωthumbthumb

με λιγα λογια η γνωμη μου ειναι οτι ειτε 1000 βιντεο πανε του Ηλια που κανει κοντρες μπαντες κτλ ειτε 1000 βιντεο παει ο Ηλιας που τραγουδαει Γαϊτάνο την μεγαλη εβδομαδα θα παιξει ρολο το τι εγινε εκεινη την στιγμη κ τιποτα αλλο!!
Παρολα ταυτα ισως να υπαρχει κ μια πολυ μικρη πιθανοτητα κ να ειναι καπως σωστο αυτο που λες εαν ειναι κανενα πολυνεκρο δυστυχημα(μακρυα απο ολους μας εδω μεσα) να χρησιμοποιηθουν σαν ενδειξεις αλλα κ παλι δεν ξερω εαν θα επηρεασουν την αποφαση ειναι καθαρα θεμα του εκαστοτε δικαστη!

ξερω εγω εαν υπαρχει κανενας δικηγορος ας μας φωτισει...τελος παντων αντε ας μην χαλαμε αδικα το ποστ:cheers:

Koyotte
30-05-14, 18:56
Ρε τον Ηλία τι τραβάει, μέχρι Γαϊτάνο τον βάλαμε να τραγουδάει!Που να το φανταζόταν όταν άνοιγε το τοπικ!:th_Laie_67-1:

HLIAS - E36
30-05-14, 20:36
Kαλά μιλάμε με έχετε μπουζουριάσει μέσα...:th_Laie_67-1: Έφυγα κορυδαλό κατευθείαν! Και με μπόλικα αιτιολογικά και πλήθος σεναρίων...:shok::hystericalbs1:

Stunt Mike
30-05-14, 22:48
Τι μου θυμησες Alex τωρα?
Πριν μερικα χρονια ειχα ενα Fiat Ducato λεωφορειακι.....Καποια στιγμη λοιπον ειχα κατεβει Φαληρο να παραλαβω κατι πελατες......Αφου εψαχνα να παρκαρω κανα μισαωρο,να μια θεση οριακη!Οπως ερχομουν λοιπον,παταω αλαρμ και φρεναρω απαλα(μην πεσει ο πισω πανω μου),προσπερνωντας την υποψηφια θεση κατα 1 αυτοκινητο.......Παω να κανω οπισθεν και κολλαει μια 55αρα μ'ενα Golf 4 πισω μου κορναροντας....Αφου αναλωνομαστε σε νοηματα κανα 2λεπτο κι ενω αυτη συνεχιζει να κορναρει,κατεβαινω να της εξηγησω...Τιποτα αυτη!!Να κανεις τον γυρο μου'λεγε!!Μα που θα βαλω το 7μετρο θηριο κυρα μου??Σκασιλα της αυτη....μαλιστα μου κλεινει και το παραθυρο να μην μ'ακουει!!!!Νευρα τρελα εγω,της κλωτσαω την πορτα,βαθουλωμα καλο,βαραω τζαμια,ο περιπτερας και 2 περαστικοι,να της φωναζουν να κανει οπισθεν....χαμος!!!Με τραβανε 2 και με βαζουν στ'αμαξι μου,να δωσω τοπο στην οργη....και πανω που'μαι ετοιμος να φυγω,την ακουω να φωναζει:''ετσι καλα να παθεις θρασυτατε''!
Προχωραω περιπου 15-20 μετρα...φρεναρω....βαζω οπισθεν και με φορα πεφτω πανω της!!!!π@@τανα το γκολφ μεχρι και οι αεροσακοι ανοιξανε!!!
Εχουν μεινει ολοι καγκελο!!Η τυπισσα τρομοκρατημενη!βγαινω εξω,ηρεμος πλεον και της λεω,επεσες πανω μου,πληρωνεις τωρα!!!
Με τα πολλα,ερχεται η αστυνομια,αυτη λεει την αληθεια,εγω με απολυτη ηρεμια,την λεω τρελη κι οτι επεσε πανω μου αυτη...οι μαρτυρες εξαφανισθηκαν!!Μονο ο περιπτερας με κοιταξε με νοημα ;)
3 χρονια στα δικαστηρια και φυσικα η ασφαλιστικη της την συμβουλεψε να μην μπλεξει και ειχε ηδη βγαλει εντολη πληρωμης απο την αρχη σε μενα.....Φυσικα κερδισα εννοειται.... :)

Bazil Van Sinner
30-05-14, 23:20
xaxaxaxaxa

Bassakos
31-05-14, 00:44
Mike δεν μου τα εχεις πει αυτα! χαχαχαχαχαχαχα

Bazil Van Sinner
31-05-14, 07:58
Για μένα το point της off topic συζήτησης(και του Koyotte) είναι στο
πόσα δικαιώματα δίνεις στους εξωσχολικούς.Όσο λιγότερα,τόσο καλύτερα.

Δέν θα ήθελα με τίποτα να χρησιμοποιηθεί κατί τέτοιο εναντιόν μου κάποια στιγμή,
άλλα αν μπέιτε στα παππούτσια ενός "θύματος" .... θα νίωσετε ότι θα ψάχνατε τα
πάντα για να επιβεβαιώσετε ένα άδικο χτύπημα στον δρόμο.

https://news.plovdiv24.bg/496890.html

Το κίτρινο 350Ζ είναι έλληνας φοιτητής στην Φιλλιπούπολη.
Έχει λίγες μέρες που έγινε.
Στην βουλγαρία υπάρχει μια εξωφρενική παραχώρηση στον κ.ο.κ. τους για τις
διασταυρώσεις.Το mercedes που χτυπάει πάνω του το Ζ,που μόλις έχειπεράσει με βαθύ πορτοκάλι,περνάει νόμιμα της διαστάυρωση.Το Ζ επιταχύνει μολις βλέπει πορτοκαλί
και πέφτει πάνω στο Merc.Αποτέλεσμα να φύγει δεξιά σε μια στάση λεοφορείων και να χτυπήσει βαριά μια κοπελίτσαπου περίμενε εκεί.

Δεν θα ήθελα να είμαι σε καμια απο τις δύο θέσεις.Ουτε το παλικαράκι βγήκε για να χτυπήσει,ούτε η κοπελίτσα βγήκε για να μείνει ανάπηρη....κακία στιγμή και για τους δύο.

Βάλτε μετάφραση να δέιτε τί συνεχίζουν να γράφουν οι Βούλγαροι επι του θέματος!!!!!
Ότι ήταν γνωστός ντριφτερ της πόλης,ότι είναι ο κακός και ο λέφτας ο έλληνας που δεν προσέχει......ότι ότι ότι ,πάνω στο θυμό τους και στην αδικία που συμβαινει.
Έδωσαν στην δημοσιότητα το βίντεο,το όνομα και έχουν μαζέψει και ένα κάρο μάρτυρες..................



Ού μπλέξεις!!!!!

Bitz
31-05-14, 08:35
Χωρις να θελω να κρινω καποιον στοχευμενα εχω να σχολιασω...
Ενα παληκαρι εγραψε για μια ατυχη στιγμη που ειχε και στα περισσοτερα απο τα 100 ποστ πηρε σαν απαντηση την κατακραυγη για κατι που λιγο-πολυ ολοι εχουμε κανει.
Θυμαστε αυτον τον παπαρα με την 5αρα (αν θυμαμε καλα) που αναστατωνε και τρομοκρατουσε οδηγους και πεζους ντριφταρωντας μεσα στην πολη και στο τελος σκοτωθηκε ενω ηταν συνοδηγος;;
Θυμαστε τι ειχατε γραψει για το ταλεντο του;;και ποσα θενκς ειχατε πατησει στα βιντεακια του;;(καποιοι απο εσας)
Θα σας ηθελα λιγο ποιο σταθερους στις αποψεις σας, ΜΑΣ θελω λιγο ποιο επιεικεις με τους αλους και περισσοτερο αυστηρους με τον εαυτο μας.
Επαναλαμβανω δεν θελω να θιξω κανεναν γενικα μιλαω..... αν καποιος διαβασει αυτα τα 100+ ποστς η εικονα που θα σχηματισει θα ειναι μαλλον προιον παραπλανησης

:thnx:

pilot
31-05-14, 08:40
επειδη εχω γραψει και εγω σε αυτο το θεμα να πω πως δεν εχω προβλημα με τις ''μπαντες''...ΒΜW οδηγαμε, ολοι εχουμε κανει και πρωτος εγω..απλα θελει πολυ προσοχη..

Εμενα η μονη μου ενσταση ηταν το ''300+ μετρα παντες με 2α'' με 100 αλογα!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα 'θελα πολυ να μου κανει μια επιδειξη ο Ηλιας μπας και μαθω και εγω τιποτε! :whistle:

Bitz
31-05-14, 08:44
επειδη εχω γραψει και εγω σε αυτο το θεμα να πω πως δεν εχω προβλημα με τις ''μπαντες''...ΒΜW οδηγαμε, ολοι εχουμε κανει και πρωτος εγω..απλα θελει πολυ προσοχη..

Εμενα η μονη μου ενσταση ηταν το ''300+ μετρα παντες με 2α'' με 100 αλογα!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα 'θελα πολυ να μου κανει μια επιδειξη ο Ηλιας μπας και μαθω και εγω τιποτε! :whistle:

Εγω εχω κανει χειροτερα με δυο διαφορετικα 36αρια που ειχα στο παρελθον, που σημειωτεον το αμαξι απο κρατηματα ειναι βαρκα-γιαλο

pilot
31-05-14, 08:48
εχω πολλα να μαθω τοτεΝΕς...:D:D

Alex_
31-05-14, 08:56
Για μένα το point της off topic συζήτησης(και του Koyotte) είναι στο
πόσα δικαιώματα δίνεις στους εξωσχολικούς.Όσο λιγότερα,τόσο καλύτερα.

Δέν θα ήθελα με τίποτα να χρησιμοποιηθεί κατί τέτοιο εναντιόν μου κάποια στιγμή,
άλλα αν μπέιτε στα παππούτσια ενός "θύματος" .... θα νίωσετε ότι θα ψάχνατε τα
πάντα για να επιβεβαιώσετε ένα άδικο χτύπημα στον δρόμο.

https://news.plovdiv24.bg/496890.html

Το κίτρινο 350Ζ είναι έλληνας φοιτητής στην Φιλλιπούπολη.
Έχει λίγες μέρες που έγινε.
Στην βουλγαρία υπάρχει μια εξωφρενική παραχώρηση στον κ.ο.κ. τους για τις
διασταυρώσεις.Το mercedes που χτυπάει πάνω του το Ζ,που μόλις έχειπεράσει με βαθύ πορτοκάλι,περνάει νόμιμα της διαστάυρωση.Το Ζ επιταχύνει μολις βλέπει πορτοκαλί
και πέφτει πάνω στο Merc.Αποτέλεσμα να φύγει δεξιά σε μια στάση λεοφορείων και να χτυπήσει βαριά μια κοπελίτσαπου περίμενε εκεί.

Δεν θα ήθελα να είμαι σε καμια απο τις δύο θέσεις.Ουτε το παλικαράκι βγήκε για να χτυπήσει,ούτε η κοπελίτσα βγήκε για να μείνει ανάπηρη....κακία στιγμή και για τους δύο.

Βάλτε μετάφραση να δέιτε τί συνεχίζουν να γράφουν οι Βούλγαροι επι του θέματος!!!!!
Ότι ήταν γνωστός ντριφτερ της πόλης,ότι είναι ο κακός και ο λέφτας ο έλληνας που δεν προσέχει......ότι ότι ότι ,πάνω στο θυμό τους και στην αδικία που συμβαινει.
Έδωσαν στην δημοσιότητα το βίντεο,το όνομα και έχουν μαζέψει και ένα κάρο μάρτυρες..................



Ού μπλέξεις!!!!!


bazil εχεις απολυτο δικιο σε ολα, αλλα το ποστ Νο #40 τα αναιρει έπισης ολα, ο Ηλιας εκανε μια μ@λ@κι@ οπως εχουν κανει ολοι οι υπολοιποι σε καποιους βγηκε σε καλο κ δεν ανοιξε μυτη σε καποιους ειχε μονο υλικες ζημιες κ υπαρχουν κ τα χειροτερα!! Οτι κ να πουμε εμεις αν ειναι να κανει ο Ηλιας κ ο καθε Ηλιας το ντριφτ στην στροφη θα το κανει!!!


ps
στην πολη μου κατα καιρους κυκλοφορει ενα 350Ζ κιτρινο με βουλγαρικες πινακιδες, ηταν λευκο στην αρχη κ μετα μαλλον το εβαψε κιτρινο ειναι στα 20-25 στην ηλικια αυτος που βλεπω να το οδηγει αν δεν κανω λαθος, βρε λες να ειναι αυτος? κριμα παντως για ολους, θελει πολυ προσοχη!!

Στέφανος
31-05-14, 10:00
εγω πλεον δεν ξερω αν ο ξαδερφος μου ειναι ενας κοινος ανθρωπος που οδηγει η ειναι ενας δολοφονος που κανει μπαντες και θεριζει κοσμο στο περασμα του χαχαχαχα

Bazil Van Sinner
31-05-14, 10:05
bazil εχεις απολυτο δικιο σε ολα, αλλα το ποστ Νο #40 τα αναιρει έπισης ολα, ο Ηλιας εκανε μια μ@λ@κι@ οπως εχουν κανει ολοι οι υπολοιποι σε καποιους βγηκε σε καλο κ δεν ανοιξε μυτη σε καποιους ειχε μονο υλικες ζημιες κ υπαρχουν κ τα χειροτερα!! Οτι κ να πουμε εμεις αν ειναι να κανει ο Ηλιας κ ο καθε Ηλιας το ντριφτ στην στροφη θα το κανει!!!


ps
στην πολη μου κατα καιρους κυκλοφορει ενα 350Ζ κιτρινο με βουλγαρικες πινακιδες, ηταν λευκο στην αρχη κ μετα μαλλον το εβαψε κιτρινο ειναι στα 20-25 στην ηλικια αυτος που βλεπω να το οδηγει αν δεν κανω λαθος, βρε λες να ειναι αυτος? κριμα παντως για ολους, θελει πολυ προσοχη!!



https://www.youtube.com/watch?v=KbkQGWOlu6w

Αlex ακούγομαι πεντακάθαρα και έγω και αυτος που τραβάει το βίντεο,όπως και τα υπολοιπα παιδια,απο την ενδοεπικοινωνια που συνενοουμαστε,τεράστια η διαφόρα απο το μπαίνω και βγαίνω και όποιον πάρει ό χαρος.Αν πάς και λίγο πιο πίσω έγραψα προς τον Ηλία πως είναι ωραίος!

Το βίντεο το ανέβασα όχι για μαγγιά αλλα για να τσαλακώσω την είκονα μου πριν προχωρήσουν πολύ οι σχολιαμοι!Για να δείξω άμα θές πως και γω τα ίδια έκανα και την γλυτωσα αλώβητος.

Δεν αναιρει τιποτα.

Οσον αφορα το Ζ,αυτο είναι ,που ήταν ασπρο πρίν,άν διαβάσεις το άρθρο λέει και το επίθετο του,Μπόσκος.

Alex_
31-05-14, 10:32
Brzil δεν σε κατηγορώ , όπως δεν κατηγόρησα κ τον Ηλία μια που κ εγω τα ιδια έκανα κάποτε, τώρα κ να θέλω ντριφτ με το Χ1 κ δεν γινεται κ λυπάμαι το αμάξι, αλλα εαν πεταγόταν ένα σκυλί (ειναι απρόβλεπτα πετάγονται σαν σιφουνες) όπως κ τα παιδια το ίδιο απρόβλεπτα ειναι δεν θα υπήρχε περιθώριο αντίδρασης άσχετα με το εαν υπαρχει κάποιος που βλέπει εαν το πεδίο ειναι καθαρό!
Καθαρό ειναι μονο σε κλειστό μέρος-πίστα!!!
Τέλος πάντων όλοι συμφωνούμε απο την δική μας οπτική γωνία οτι γενικα θέλει προσοχή!

Δεν τους ξέρω σαν οικογένεια ούτε το παιδι, ένας φίλος μου που είχε σπουδάσει Βουλγαρία κ του είπα να ψάξει σε κανένα site μου είπε οτι ηταν δεύτερο έτος Φαρμακευτικη απο αυτα που διάβασε στο Ίντερνετ, του στέλνω τώρα το site που ανεβάσες!!


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

HLIAS - E36
01-06-14, 14:24
επειδη εχω γραψει και εγω σε αυτο το θεμα να πω πως δεν εχω προβλημα με τις ''μπαντες''...ΒΜW οδηγαμε, ολοι εχουμε κανει και πρωτος εγω..απλα θελει πολυ προσοχη..

Εμενα η μονη μου ενσταση ηταν το ''300+ μετρα παντες με 2α'' με 100 αλογα!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα 'θελα πολυ να μου κανει μια επιδειξη ο Ηλιας μπας και μαθω και εγω τιποτε! :whistle:

Σε περιμένω Λάρισα... Επίδειξη μόνο εντός έδρας...!!!:thumbsup::hystericalbs1:

HLIAS - E36
01-06-14, 14:30
Χθες πήρα στα χέρια μου και τις ζάντες... Πολύ καλή δουλειά! Δεν τις έχω περάσει στο αυτοκίνητο ακόμα επειδή από Δευτέρα ξαναμπαίνω συνεργείο για να αλλαχτεί και το άκρο μαζί με την κόντρα και στη συνέχεια (λογικά Τρίτη) θα γίνει ευθυγράμμιση και θα μπούνε και οι ζάντες...

https://s14.postimg.org/4s8tflq3l/DSC_1135.jpg (https://postimg.org/image/h6vlfxhlp/full/)
free picture hosting (https://postimage.org/)

gant
01-06-14, 14:39
επειδη εχω γραψει και εγω σε αυτο το θεμα να πω πως δεν εχω προβλημα με τις ''μπαντες''...ΒΜW οδηγαμε, ολοι εχουμε κανει και πρωτος εγω..απλα θελει πολυ προσοχη..

Εμενα η μονη μου ενσταση ηταν το ''300+ μετρα παντες με 2α'' με 100 αλογα!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα 'θελα πολυ να μου κανει μια επιδειξη ο Ηλιας μπας και μαθω και εγω τιποτε! :whistle:

Το πρώτο σχόλιο ήταν δικό μου,


Περαστικά, ευτυχώς ήταν πεζοδρόμιο και δεν ήταν κανένα παρκαρισμένο.
6η συνεχόμενη αλλαγή φορτίου? τι είσαι ο Ρερλ?

Νομίζω με το ίδιο νόημα.

mark e92
01-06-14, 14:39
Με το καλό Ηλία !
Αντε να ξαναρχίσουν οι χοροί !!!