PDA

Επιστροφή στο Forum : Scammers - βοήθεια



Bazil Van Sinner
20-05-14, 22:14
Θα 'θελα τα φώτα σας λίγο,να βοηθήσουμε ένα φίλο,πώς αντιμετωπίζουμε
- κυνηγάμε ένα τέτοιο προφίλ?


:thanks:

compactM3
20-05-14, 22:26
διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος

fanisk
20-05-14, 22:39
Τι ακριβως εγινε πες μας. πχ Scam για αυλο αντικειμενο στο paypal δεν υφισταται.

Bazil Van Sinner
20-05-14, 23:03
Έχω ένα μεσήλιξ φιλαράκι,που απο τότε που πήρε lap top νομίζει ότι ανακάλυψε τον τροχό
,και μέσα σε όλο αυτό το συνοθύλευμα πιστεύει ότι βρήκε και γκόμενα:facepalm::facepalm:
Καί άντε τα πιστεύει όλα αυτά δεν πιστεύει εμένα,μπήκα στο τρυπάκι και τσίμπησα το μεηλ της γκόμενας:th_Laie_67-1:

graceka@yandex.com (https://www.google.gr/#q=graceka%40yandex.com)
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/05/picture_big_public-1.asp?id=9136

και είπα να κάνω εγώ,η ερώτηση είναι μπορώ?και εαν ναι ,τι?

fanisk
20-05-14, 23:12
Ελα ρε εγω νομιζα σας φαγαν λεφτα. Με e-γκομενες ουτε η Διωξη δεν ασχολειται. Γενικα πρεπει να ναι κατι χοντρο για να ασχοληθει, απειλη κατα ζωης, αυτοκτονια, παιδοφιλια κλπ. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να του κοψεις το internet :th_Laie_67-1: Οσο και να του μιλησεις για αυτην και να ξενερωσει, θα πεσει στην επομενη. Ή σε καμια κληρονομια 20 εκατ. που δεν εχουν πως να τα φερουν, ή σε καμια δουλεια 3000¤ ημιαπασχοληση.

Bazil Van Sinner
20-05-14, 23:17
χαχαχα τι να πώ ρε πρώτη φορά πέφτω σε τέτοια περίπτωση
και με το που γκουγκλαρησα μου'βγαλε τα καθέκαστα.
Πρός το παρόν έφτιαξα ένα αλλο μεήλ και του στειλα την
σελίδα μπάς και καταλάβει.

Ptboul
21-05-14, 09:26
https://www.stop-scammers.com/


Αφού είναι μεσήλιξ πρότεινε του αυτό (https://www.ftiaxto.gr/%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82/%CE%BA%CE%B7%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%BA%C E%AE)το site.

Bazil Van Sinner
21-05-14, 09:50
το τσέκαρα Pt απο κει βρήκα την μούφα.Thnx.

Stunt Mike
21-05-14, 12:17
Υπερβολες ρε Βασιλη!!Εγω πιστευω οτι οντως βρηκε την γυναικαρα της ζωης του!!Ευκαιρια,κελεπουρι,λαβ ρακι βρε αδερφε!!Κι εσυ ζηλευεις γιατι εισαι και χρονια ψιλοτσιμπημενος με τον μεσηλικα φιλο σου και θες να του το χαλασεις...η συνεχεια επι της οθονης με σκηνοθεσια Φωσκολου!

Bazil Van Sinner
21-05-14, 12:41
χαχαχαχαχα αρρωστό μυαλό,με "ΛΑΜΨΗ" μεγάλωσες Mike???χααχαχαχα!!

Τί να πώ ρε πστ μου,θα θελα πολύ να βρώ καμιά φωτογραφία του χοντρού Ρώσου ομοφυλόφιλου που κάθεται και απαντάει στα μέηλ του δικού μου,να την κάμω αφίσα να την βάνω στο τοίχο της κουζίνας του,νατου κοπέι η όρεξη μιά και καλή!

Χρίστος
21-05-14, 14:08
φιλαρακι εμενα που με βλεπεις εχω κληρονομισει περιπου 87356000000 ντολαρς.
Εχω χαλασει μονο 3000ε για να κανω αποδοχες κληρονομιας και εδω και εναμιση χρονο τα περιμενω.
Παραλληλα εχω λογοδοθει με 3 τρελα μωρα που θελουν να ερθουν ελλαδα γτ εχουν εκτιμησει το χαρ/ρα μου και θελουν σα τρελες να με παντρευτουν. Εχω δωσει εκει αλλα 1500ε για εισιτηρια και τις περιμενω και τις 3 εδω και ενα περιπου χρονο.
Και εννοειται για να μν με λενε και κορπο, μου εχουν κλεισει μια θεση για δουλεια 3ωρου μεσω διαδικτιου ως vice exetutive supervisor at software develop and analytics department στο προτυπο πανεπιστημιο S F T G University of Latsou Pitsou islands με μονο 400ε που χρειαστηκαν οι ανθρωποι για να μου φτιαξουν τα χαρτια...

Πες μου τωρα ποιον αλλον ξερεις που με ουτε 5000ε εχει τετοιο στρωμενο μελλον???

Bazil Van Sinner
21-05-14, 14:10
xaxaxa μαΝγκα τηΝ πέτυχες εσύ!

freddys
21-05-14, 14:27
φιλαρακι εμενα που με βλεπεις εχω κληρονομισει περιπου 87356000000 ντολαρς.
Εχω χαλασει μονο 3000ε για να κανω αποδοχες κληρονομιας και εδω και εναμιση χρονο τα περιμενω.
Παραλληλα εχω λογοδοθει με 3 τρελα μωρα που θελουν να ερθουν ελλαδα γτ εχουν εκτιμησει το χαρ/ρα μου και θελουν σα τρελες να με παντρευτουν. Εχω δωσει εκει αλλα 1500ε για εισιτηρια και τις περιμενω και τις 3 εδω και ενα περιπου χρονο.
Και εννοειται για να μν με λενε και κορπο, μου εχουν κλεισει μια θεση για δουλεια 3ωρου μεσω διαδικτιου ως vice exetutive supervisor at software develop and analytics department στο προτυπο πανεπιστημιο S F T G University of Latsou Pitsou islands με μονο 400ε που χρειαστηκαν οι ανθρωποι για να μου φτιαξουν τα χαρτια...

Πες μου τωρα ποιον αλλον ξερεις που με ουτε 5000ε εχει τετοιο στρωμενο μελλον???

Αμα δεν εχεις τσιμπησει σκυλακια που τα περιμενεις στο αεροδρομιο,αν δεν εχεις στειλει σε ολες τις επαφες το mail της microsoft και να περιμενεις τα ανταποδοτικα λεφτα,αν δεν εχεις κανει καταθεση με western union,τοτε τσαμπα προφεσορας εγινες!Φτηνα,με τοση περιουσια δεν το περιμενα....

Bazil,πες του να κανει κατι πιο ουσιαστικο,ενα skype,15 διαφορετικες φωτογραφιες,και μετα αναλογα ζητας και αλλα στοιχεια.Ξερεις οτι ειναι μουφα αλλα skype αποκλειεται να το εχουν ''σπασει'' δεν γινεται να μιλας και να παιζει fake εικονα και να μην καταλαβει καποιος.Συνηθως κοβεται το ολο στορυ οταν ζητας καποιο πιο ουσιαστικο στοιχειο.Καταθεση με western union=χαμενα λεφτα,γιατι δεν εντοπιζονται και κανενας δεν θα στα δωσει πισω.

fanisk
21-05-14, 17:13
Απο το να ζηταει skype στις ρωσιδες, ας βγει για μια βολτα/καφε/ποτο εξω. Κουτσος,στραβος, ασχημος βρισκει την ακρη του. Για ολους εχει !

Bazil Van Sinner
21-05-14, 17:53
Για ολους εχει !

Όχι και για όλους,για κάποιους είχε,διάλεξαν,έχουν:original:

Παλιμπαιδισμποί και ξιπάσματα είναι αυτά:ranting2:

fanisk
21-05-14, 20:10
Στειλτου sms αυτο. :th_Laie_67-1: