PDA

Επιστροφή στο Forum : Οικογενειακές διακοπές - Αύγουστος 2010



Monsta
18-04-10, 12:59
Δε ξέρω για σας, αλλά εν όψη του όμορφου καιρού το τελευταίο διάστημα έχω αρχίσει να μπαίνω σε καλοκαιρινό mood.

Εχθές λοιπόν που ήμουνα χαλαρός, είπα να κάνω μια σκέψη για το τι θα κάνουμε φέτος.

Δυστυχώς οι δικοί μου λόγω business στο αμέρικα, δε θα τα καταφέρουν να έρθουν φέτος, αλλά και το σπίτι που συνήθως νοικιάζουνε στη Μύκονο θα κατοικείται από άλλους.

Πρέπει να πάμε λοιπόν αλλού.

Θα ήθελα προτάσεις (κυρίως από οικογενειάρχες) για παραθαλλάσια μέρη όπου υπάρχει πρόσβαση με αυτοκίνητο. Να γλυτώσουμε τη φασαρία του πλοίου και τον πανικό, λιμάνι, επιβίβαση, αποβίβαση....όλο το πακέτο. Ξενοδοχείο για οικογένειες και όχι για ζευγαράκια θέλουμε, καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Μια βόλτα σε κάποιο νησί θα πάμε αργότερα μόνοι μας με το γυναικάκι για 4-5 μέρες, αφού παρατήσουμε τα παιδιά στη γιαγιά και στο παππού.

Λοιπόν, θέλω να μπω στο αυτοκίνητο και σε 1 - 2 - 3 άντε το πολύ 4 ώρες να έχω φτάσει στο προορισμό μου.

Θέλω ξενοδοχείο οργανωμένο....πισίνες, εστιατόρια, όλα τα amenities και μπροστά σε παραλία.

Θέλω μπουφέδες (ιδανικό για τα παιδιά να μη μας ζαλίζουν) και φαγητό all-inclusive, να ξέρω από την αρχή τι πληρώνω. Προτιμώ δλδ να μη μπλέξω με ταβέρνες ότι να ναι, αμφιβόλου ποιότητας φαϊ και service για κλάματα.

Θέλω να μπω, να παρκάρω και να βάλω πάλι μπρος το αυτοκίνητο όταν έρθει η ώρα να φύγω σε 2-3 βδομάδες.

Δεν μ ενδιαφέρει βέβαια να είναι 5*, τα 4* μου αρκούν μία χαρά.

Θέλω λογικές τιμές.

'Εχουμε πάει κάτι χρονιές Ερέτρια σε κάτι όμορφα bangalows με τις πισίνες τους, τα εστιατόρια, με 3 μπουφέδες τη μέρα μέσα στη τιμή (all inclusive) και εκτός από κάτι πολύ μικρά θεματάκια, περάσαμε μια χαρά. Ολοήμερα προγράμματα που απασχολούν τα παιδιά, χορό και διασκέδαση το βράδυ για όσους αντέχουν. Εκατόν εβδομήντα ευρώ τη βραδιά για όλους και για όλα τα φαγητά είναι ένα πολύ λογικό ποσό.

Πέρυσι πήγαμε αεροπορικώς Χαλκιδική σε 5*, all inclusive, πολύ χλίδα, αλλά οι 2 εβδομάδες τελικά δεν είναι αρκετές για τα λεφτά (Χ2) που δώσαμε σε σχέση με Ερέτρια. Τριακόσια είκοσι ευρώ τη βραδιά αντίστοιχα, είναι πολλά λεφτά και δεν πρόκειται να τους τα δώσω φέτος.

Εάν έχετε κάτι υπόψη σας σε Στερεά Ελλάδα / Πελοπόννησο, θέλω να το ακούσω και γιατί όχι να κλείσω από τώρα για τον Αύγουστο.

Άντε για πείτε καμιά ιδέα...

Nino
18-04-10, 14:10
https://www.grecotel.com/peloponnese/olympia-riviera-thalasso/welcome_gr_2021.htm

https://www.grecotel.com/peloponnese/lakopetra-beach/welcome_gr_1965.htm

https://www.costanavarino.com/

gant
18-04-10, 14:32
Το θέμα προορισμού διακοπών είναι αρκετά δύσκολο, και για να γίνω αναλυτικότερος, ένας τόπος, μιά παραλία, ένα ξενοδοχείο, φαίνεται διαφορετικό από άτομο σε άτομο και πολλές φορές έχω ακούσει τα γνωστά κλισέ "Σιγα το μέρος", "Τι βρήκανε και πήγαν εκεί", "Καλύτερα να καθόμουν στο σπίτι μου που τον άκουσα" και πολλά παρόμοια.
Τώρα μια που θέτεις το θέμα Κώστα, χωρίς να έχω πάει, έχω ακούσει από αρκετούς καλά λόγια για τα Σύβοτα Θεσπρωτίας, σε συνδιασμό πάντα διακοπών με μικρά παιδιά.

https://www.e-sivota.gr/

Monsta
18-04-10, 14:43
To Lakopetra Beach ήταν η άλλη μας επιλογή πέρυσι το καλοκαίρι στα ίδια χρήματα με Χαλκιδική.

z3 2.2
18-04-10, 14:48
Κωστα εχω πολλες επιλογες για αυτο που ζητας αλλα ειναι χειμερινες.
Το καλοκαιρι κανω καμπινγκ φανατικα.Μηπως να το σκεφτεις? ;)
Θα σου εχω ομως σε λιγη ωρα ενα καλο και δοκιμασμενο λινκ :)

asot
18-04-10, 15:23
https://www.grecotel.com/peloponnese/olympia-riviera-thalasso/welcome_gr_2021.htm

https://www.grecotel.com/peloponnese/lakopetra-beach/welcome_gr_1965.htm

https://www.costanavarino.com/

Να συμπληρώσω το Olympia Oasis - δοκιμασμένο, άριστο (Κυλλήνη)
https://www.grecotel.com/peloponnese/olympia-oasis/welcome_gr_2004.htm

yannisv
18-04-10, 15:48
Εγώ πάλι ρε Κωστή ήμουν πάντα κατά των package holidays...αλλά αν αποκτήσω παιδιά ίσως αρχίσω να το σκέφτομαι..αν έχεις την πολυτέλεια πήγαινε ενα Σ/Κ με τη φαμίλια νότια Πελοπόννησο και κάντε ένα tour. Καλά μέρη θα βρεις στην Κορώνη, Φοινικούντα, Πύλο, Κυπαρισσία είναι ουσιαστικά το πόδι που καταλήγει στον Ακρίτα...πάω για κυνήγι το Σεπτέμβρη εκεί (εναλλάξ με Κρήτη, Έβρο) και έχει πολλές ομορφιές. Γύρισε τα μέρη αυτά και θα βρεις αυτό που θες εκεί γύρω. :)

Stamatis
18-04-10, 15:49
Καμπινα λουξ με τις μινωικες για Ηρακλειο
ελουντα μαρε εξωτερικη σουιτουλα για οσο μεινεις
αποδρασεις στην Σητεια, Σπιναλογκα, Οροπεδιο, Αγιο Νικολαο
σπα, σερφ, τζετ σκι, πισινες, κλαμπ, παιδικο παρκινγκ ολα κομπλε
επιστροφη με τις Μινωικες

το συνιστω ανεπιφυλακτα, κανει καλο στα νευρα και την τσεπη.

Για χαμηλοτερο μπατζετ, τα ιδια ακριβως, αλλα διαμονη στον Αγιο Νικολαο στο παλατσο, που αν και παλιο, ειναι τρομερα ανετο, με τεταστια δωματια για 4 και πολυ φιλικη ατμοσφαιρα.

Μην ξεχασεις να φας στο twins γνησια αμερικανικη πιτσα.

Μην παιζεις με τις διακοπες σου, ειναι το μονο που μας εχει απομεινει.
Διαλεγεις και παιρνεις.
Η ξανθια σερβιτορα να σε ρωταει ποσα παγακια να εχει ο φρεντο, κατω απο την ομπρελα
η μιχαλαααααααααακηηηηηηηηη ελα να φας το κεφτεδααααααααακι σου και νταπα ντουπα η ρακετα.

Ψωνιο;
ΝΑΙ.

Stamatis
18-04-10, 15:56
Το θέμα προορισμού διακοπών είναι αρκετά δύσκολο, και για να γίνω αναλυτικότερος, ένας τόπος, μιά παραλία, ένα ξενοδοχείο, φαίνεται διαφορετικό από άτομο σε άτομο και πολλές φορές έχω ακούσει τα γνωστά κλισέ "Σιγα το μέρος", "Τι βρήκανε και πήγαν εκεί", "Καλύτερα να καθόμουν στο σπίτι μου που τον άκουσα" και πολλά παρόμοια.
Τώρα μια που θέτεις το θέμα Κώστα, χωρίς να έχω πάει, έχω ακούσει από αρκετούς καλά λόγια για τα Σύβοτα Θεσπρωτίας, σε συνδιασμό πάντα διακοπών με μικρά παιδιά.


https://www.e-sivota.gr/

κοντεψα να αρχισω τα ναρκωτικα εκει. Η να αυτοκτονησω δεν θυμαμαι καλα.
2 μερες αντεξα και παιξανε κλακετες τα νευρα μου.
Αν παλι τη βρισκεις με τη μπιριμπα και το φυσιολατρικο τριπακι, οκ θα σου ερθει.

Μηδεν δραστηριοτητες, κλαμπινγκ τυπου κολεγιαλα και φαϊ στυλ μαγειρευτο απο τη γιαγια που ξερει απο μελιτζανα.
Τιμες κατα διαβολου για το σερβις τους.

Απο τα μερη που θα καψω, οταν κανω το πραξικοπημα και παρω την εξουσια.

z3 2.2
18-04-10, 16:05
Ψωνιο;
ΝΑΙ.

Oχι Σταματη δεν εισαι ψωνιο.Οι διακοπες ειναι Ιερες.
Και στο φιναλε δεν χωρανε τσιγκουνιες σε τρια πραγματα στη ζωη.
1.Στο στρωμα του κρεββατιου,γιατι περνας τη μιση σου ζωη πανω του.
2.Στα παπουτσια,γιατι περνας την υπολοιπη σου ζωη μεσα τους.
3.Καλοκαιρινες Διακοπες,γιατι τις περιμενεις ενα ολοκληρο χρονο δουλευοντας.

Συγνωμη Κωστα για το οφ τοπικ

ZWMZ
18-04-10, 16:09
MπΟΥΡΛΟΟΟΤΟΟΟ

Stamatis
18-04-10, 16:13
MπΟΥΡΛΟΟΟΤΟΟΟ

οριστε. Ακουσε συβοτα και φουντωσε και αυτος.

bill_m3
18-04-10, 16:20
MπΟΥΡΛΟΟΟΤΟΟΟ


οριστε. Ακουσε συβοτα και φουντωσε και αυτος.

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Είχα πάει πριν αρκετά χρονάκια, καλά είχα περάσει!!!

yannisv
18-04-10, 16:26
Oχι Σταματη δεν εισαι ψωνιο.Οι διακοπες ειναι Ιερες.
Και στο φιναλε δεν χωρανε τσιγκουνιες σε τρια πραγματα στη ζωη.
1.Στο στρωμα του κρεββατιου,γιατι περνας τη μιση σου ζωη πανω του.
2.Στα παπουτσια,γιατι περνας την υπολοιπη σου ζωη μεσα τους.
3.Καλοκαιρινες Διακοπες,γιατι τις περιμενεις ενα ολοκληρο χρονο δουλευοντας.

Συγνωμη Κωστα για το οφ τοπικ

Το αμάξι ξέχασες Μήτσο! :original:

VanVIC
18-04-10, 16:30
Δε ξέρω για σας, αλλά εν όψη του όμορφου καιρού το τελευταίο διάστημα έχω αρχίσει να μπαίνω σε καλοκαιρινό mood.
...
Θα ήθελα προτάσεις (κυρίως από οικογενειάρχες) για παραθαλλάσια μέρη ...

Λοιπόν, κοντές μπαλιές και γρήγορες...
Κώστα ψάχνεις για αυτό (https://www.kalimerakriti.gr/page/) αλλά ενδεχομένως δεν γνωρίζεις την ύπαρξή του.
Επέλεξε οικογενειακό sea-view Bungalow και αν μπορείς βάλε να το κλέισουν ή οι γονείς σου απο US ή απο Γερμανία (νομίζω ακόμα καλύτερα).
Το site του το αδικεί αλλά θα σου πώ ότι έχω πάει σε αρκετά και αυτό θα το επιλέξω φέτος για 4η συνεχή χρονιά.

Ναι ξέρω, θέλει καράβι αλλά μιλάμε για Μινωϊκές όπου είναι σαν να είσαι σε ξονοδοχείο 5* το πήγαινε-έλα. Απο το λιμάνι του Ηρακλέιου είναι περίπου 20 λεπτά οδήγηση.
Το συγκρότημα (σαν χωριό με μεμονωνμένες κατοικίες είναι) βρίσκεται στο χωρίο Σίσσυ, στα όρια του νομού Ηρακλείου με τον Αγιο Νικόλαο.
Δεδομένου οτι η Κρήτη είναι ευλογημένος τόπος, εκτός απο την διαμονή εκεί, αν θές έχεις πολλά να κάνεις και σαν ημερήσια εξόρμηση (ο Snoopy προφανώς ξέρει...).

Κώστα ΤRUST ME !

Y.Γ.: Για άλλη μια φορά ψάχνουμε ίδια πράγματα...

Stamatis
18-04-10, 16:52
Α ναι.
Σωστα.
Το ειχα ξεχασει εντελως.
Δεν εχω παει, αλλ μου χουν πει τα καλυτερα.
+1

VanVIC
18-04-10, 16:53
https://www.grecotel.com/peloponnese/olympia-riviera-thalasso/welcome_gr_2021.htm...


Το olympia riviera-thalasso το έχω επιλέξει 2 φορές (την μιά μάλιστα σε συνδιασμό και με το "Καλημέρα Κρήτη") λόγω του οτι ήταν σε πρόσβαση με το αυτοκίνητο σε 2-3 ώρες απο Αθήνα.
Ωραίο είναι αλλά τελικά δεν είναι αυτο που θα πώ "ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ" (γι'αυτό που ψάχνω στην παρούσα φάση της ζωής μου).
Εχει πολύ καλές εγκαταστάσεις, πολύ ωραία παραλία αλλά και πολλούς Ρώσους (πλέον). Το service, με άριστα το 10 θα το βαθμολογούσα με 7.
Φθηνό δεν είναι.
Πάντως αν είναι κάποιος οικογενειάρχης να διαλέξει κάποιο απο τα 3 του συγκροτήματος (που είναι το ένα δίπλα στο άλλο), το thalasso να επιλέξει.
Το Oasis (all-iclusive) ούτε να το σκεφτείτε. Γίνεται ΧΑΜΟΣ με τα πιτσιρίκια και τα activities και ούτε να το χαρείς μπορείς αλλά ούτε και να ξακουραστείς τελικά.
Το Mandola Rossa είναι πιο boutique και για να πάς με την σύζηγο (όχι με παιδιά)


Το σίγουρο είναι οτι τα Grecotel έχουν πολύ καλοδουλεμένα internet sites.


...
https://www.costanavarino.com/

Αυτό πρέπει να'ναι το νέο project της εφοπλιστικής οικογένειας Τσάκου (σωστά ?)
Πρέπει να έχει γίνει μεγάλη επένδυση αλλά δείχνει να ανοίγει για 1η φορά φέτος...
Ασε να δοκιμάσουν άλλοι πρώτα, να τελειοποιηθεί και μετά βλέπουμε.
Πάντως είναι πολλά υποσχόμενο.

VanVIC
18-04-10, 16:57
Α ναι.
Σωστα.
Το ειχα ξεχασει εντελως.
Δεν εχω παει, αλλ μου χουν πει τα καλυτερα.
+1

εγώ εκεί θα είμαι και φέτος Σταμάτη, τον Αυγουστο.
Λές να συναντηθούμε για κάνα ψαράκι στην παραλία στη Μίλατο ή για μπανάκι πίσω στον Μακρύ Γιαλό ?
Εχω καλές συστάσεις και για ένα συγκεκριμένο αγαζί με λουκουμάδες στη Σητεία...

Samaro
18-04-10, 17:22
Μια και μιλάμε για Κρήτη, Νομός Χανίων. Πανέμορφα μέρη για ημερήσιες επισκέψεις,καταπληκτικο χρώμα και κουλτούρα πρωτεύουσας,σωστή τουριστική υποδομή ,φιλόξενος κόσμος,ωραίες παραλίες.
Μου άρεσε πιό πολύ, απο την υπόλοιπη Κρήτη.Μετά απο δύο επισκέψεις θέλω να ξαναπάω.:original:

mitsos_chania
18-04-10, 17:27
Bαγγελη αν ειναι να κατεβει καποιος Κρητη καλυτερα να αποφυγει το Ηρακλειο για διακοπες.Χανια ή Ρεθυμνο εχουν μερη που αν μεινεις δεν θες να φυγεις.
Τωρα προταση δεν μπορω να κανω για τον Μονστα γιατι ειπε οτι δεν θελει καραβι

Monsta
18-04-10, 17:30
ααααααααχ εσείς θα με τρελάνετε από τώρα κι ακόμα έχουμε ένα φουλ 3-μηνο δουλειά.

Λοιπόν πάω να βάλω 2-3 μπισκοτάκια & ένα ποτήρι παγωμένο γάλα, να χαζέψω αυτά που λες Βαγγέλη και επιστρέφω να απαντήσω.....

:thnx:

Monsta
18-04-10, 17:57
Μην παιζεις με τις διακοπες σου, ειναι το μονο που μας εχει απομεινει.
Διαλεγεις και παιρνεις.

thumb




Η ξανθια σερβιτορα να σε ρωταει ποσα παγακια να εχει ο φρεντο, κατω απο την ομπρελα


thumb




η μιχαλαααααααααακηηηηηηηηη ελα να φας το κεφτεδααααααααακι σου και νταπα ντουπα η ρακετα.



:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:




Ψωνιο;
ΝΑΙ.


Ρε φίλε εδώ έχεις βγει ΔΗΜΟΣΙΑ με το σωφέρ σου μέσα στη Bentley, λες να σε παρεξηγήσει κανένας ??? Για όνομα..... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ανάλογο σέρβις είχαμε στη Χαλκιδική και ναι ομολογώ πως ήταν πολύ όμορφα !!

Έχετε αρχίσει πάντως να με ψήνετε για Κρήτη, για να δούμε.....

mitsos_chania
18-04-10, 18:08
Aν αποφασισεις τελικα για Κρητη,ρωτα οτι θες.

Monsta
18-04-10, 18:08
Λοιπόν, κοντές μπαλιές και γρήγορες...
Κώστα ψάχνεις για αυτό (https://www.kalimerakriti.gr/page/) αλλά ενδεχομένως δεν γνωρίζεις την ύπαρξή του.
Επέλεξε οικογενειακό sea-view Bungalow και αν μπορείς βάλε να το κλέισουν ή οι γονείς σου απο US ή απο Γερμανία (νομίζω ακόμα καλύτερα).
Το site του το αδικεί αλλά θα σου πώ ότι έχω πάει σε αρκετά και αυτό θα το επιλέξω φέτος για 4η συνεχή χρονιά.

Ναι ξέρω, θέλει καράβι αλλά μιλάμε για Μινωϊκές όπου είναι σαν να είσαι σε ξονοδοχείο 5* το πήγαινε-έλα. Απο το λιμάνι του Ηρακλέιου είναι περίπου 20 λεπτά οδήγηση.
Το συγκρότημα (σαν χωριό με μεμονωνμένες κατοικίες είναι) βρίσκεται στο χωρίο Σίσσυ, στα όρια του νομού Ηρακλείου με τον Αγιο Νικόλαο.
Δεδομένου οτι η Κρήτη είναι ευλογημένος τόπος, εκτός απο την διαμονή εκεί, αν θές έχεις πολλά να κάνεις και σαν ημερήσια εξόρμηση (ο Snoopy προφανώς ξέρει...).

Κώστα ΤRUST ME !

Y.Γ.: Για άλλη μια φορά ψάχνουμε ίδια πράγματα...

Πρέπει να τα πούμε και κατ' ιδίαν, αλλά ακούγεται (και φαίνεται) υπέροχο.

Δεν έχω πάει ποτέ Κρήτη.

Είναι απαραίτητο το αυτοκίνητο εκεί Βαγγέλη / Σταμάτη?


Υ.Γ.: I trust you...thumb

Nino
18-04-10, 18:10
κοντεψα να αρχισω τα ναρκωτικα εκει. Η να αυτοκτονησω δεν θυμαμαι καλα.
2 μερες αντεξα και παιξανε κλακετες τα νευρα μου.
Αν παλι τη βρισκεις με τη μπιριμπα και το φυσιολατρικο τριπακι, οκ θα σου ερθει.

Μηδεν δραστηριοτητες, κλαμπινγκ τυπου κολεγιαλα και φαϊ στυλ μαγειρευτο απο τη γιαγια που ξερει απο μελιτζανα.
Τιμες κατα διαβολου για το σερβις τους.

Απο τα μερη που θα καψω, οταν κανω το πραξικοπημα και παρω την εξουσια.

και κατι νερα ΠΑΓΟΣ...

Stamatis
18-04-10, 18:11
εγώ εκεί θα είμαι και φέτος Σταμάτη, τον Αυγουστο.
Λές να συναντηθούμε για κάνα ψαράκι στην παραλία στη Μίλατο ή για μπανάκι πίσω στον Μακρύ Γιαλό ?
Εχω καλές συστάσεις και για ένα συγκεκριμένο αγαζί με λουκουμάδες στη Σητεία...

μητσακακης ο μαντιναδολογος;
Χαχα.
Αν εχει κεφια καλα θα φαμε.
Αμα βαριεται κλαφτα. Οπως θα παμε ετσι θα φυγουμε.

Nino
18-04-10, 18:14
Αυτό πρέπει να'ναι το νέο project της εφοπλιστικής οικογένειας Τσάκου (σωστά ?)
Πρέπει να έχει γίνει μεγάλη επένδυση αλλά δείχνει να ανοίγει για 1η φορά φέτος...
Ασε να δοκιμάσουν άλλοι πρώτα, να τελειοποιηθεί και μετά βλέπουμε.
Πάντως είναι πολλά υποσχόμενο.

Ναι το πλανο ηταν να ανοιξει ιουνιο αλλα θα ανοιξει εσπευσμενα για το συνεδριο "σπονδυλικης στηλης" του Αγιου Πνευματος που ελπιζω να τα καταφερω να ειμαι εκει αν δεν εχουμε τιποτα εξετασεις του πιτσιρικα!

Stamatis
18-04-10, 18:17
Κωστα ναι. Αμαξι στανταρ. Κυριως για το θεμα του πηγαινε ελα με τα καραβια.
Νοικοκυρεμενα.
Και για εξορμησεις με ασφαλεια.
Μακρυα απο τα ματιζ- τζιμνι - σπαρκ που πριν τα εχουν σκισει ολοι οι μεθυστακες αγγλοι




Λοιπόν, κοντές μπαλιές και γρήγορες...
Κώστα ψάχνεις για αυτό (https://www.kalimerakriti.gr/page/) αλλά ενδεχομένως δεν γνωρίζεις την ύπαρξή του.
Επέλεξε οικογενειακό sea-view Bungalow και αν μπορείς βάλε να το κλέισουν ή οι γονείς σου απο US ή απο Γερμανία (νομίζω ακόμα καλύτερα).
Το site του το αδικεί αλλά θα σου πώ ότι έχω πάει σε αρκετά και αυτό θα το επιλέξω φέτος για 4η συνεχή χρονιά.

Ναι ξέρω, θέλει καράβι αλλά μιλάμε για Μινωϊκές όπου είναι σαν να είσαι σε ξονοδοχείο 5* το πήγαινε-έλα. Απο το λιμάνι του Ηρακλέιου είναι περίπου 20 λεπτά οδήγηση.
Το συγκρότημα (σαν χωριό με μεμονωνμένες κατοικίες είναι) βρίσκεται στο χωρίο Σίσσυ, στα όρια του νομού Ηρακλείου με τον Αγιο Νικόλαο.
Δεδομένου οτι η Κρήτη είναι ευλογημένος τόπος, εκτός απο την διαμονή εκεί, αν θές έχεις πολλά να κάνεις και σαν ημερήσια εξόρμηση (ο Snoopy προφανώς ξέρει...).

Κώστα ΤRUST ME !

Y.Γ.: Για άλλη μια φορά ψάχνουμε ίδια πράγματα...

Πρέπει να τα πούμε και κατ' ιδίαν, αλλά ακούγεται (και φαίνεται) υπέροχο.

Δεν έχω πάει ποτέ Κρήτη.

Είναι απαραίτητο το αυτοκίνητο εκεί Βαγγέλη / Σταμάτη?


Υ.Γ.: I trust you...thumb

Nino
18-04-10, 18:25
Για οικογενειες με παιδια...
Διαμονη για ολα τα βαλαντια,απο σκηνη μεχρι cabana suite
ο "παραδεισος των πιτσιρικαδων" με εκδηλωσεις διαγωνισμους και χιλια δυο αλλα...
https://www.clubagiaanna.gr/

Samaro
18-04-10, 18:35
................................
Δεν έχω πάει ποτέ Κρήτη.

Είναι απαραίτητο το αυτοκίνητο εκεί Βαγγέλη / Σταμάτη?

Είναι μεγάλη η Κρήτη. Θα χρειαστείς αυτοκίνητο για τις τοπικές εκδρομούλες.
Και εφ'όσον τις κάνεις θα αποζημιωθείς απο την ομορφιά που θα δείς.
Για λίγες ημέρες νοικιάζεις.Για περισσότερες πέρνεις το δικό σου που θα σου μεταφέρει τις αποσκευές αλλα και θα το ευχαριστηθείς.

Nino
18-04-10, 18:39
Δες και αυτο περσυ ανοιξε

https://www.thalattahotel.gr/index.php?sid=1

Nino
18-04-10, 19:05
Τα καλυτερα ομως ειναι

τα παρακατω γιατι ειναι συμφορουμιτων του bimmer corfu και του scania 124

https://www.corfuoasis.com/

https://www.olympic-studios.gr/

Monsta
18-04-10, 19:40
η μιχαλαααααααααακηηηηηηηηη ελα να φας το κεφτεδααααααααακι σου και νταπα ντουπα η ρακετα.

Ψωνιο;
ΝΑΙ.

Έχεις ζήσει το έργο, να μπαίνεις στο καράβι από Μύκονο για Ραφήνα όλα μια χαρά & κυριλέ και μόλις δέσει Τήνο μπάινει μέσα το τσούρμο και γίνεται στο καράβι της ^%^$$@#^%&^&**%^%$# ????

Αυτό σίγουρα δεν μου χει λείψει :th_Laie_67-1:

Stamatis
18-04-10, 20:05
Έχεις ζήσει το έργο, να μπαίνεις στο καράβι από Μύκονο για Ραφήνα όλα μια χαρά & κυριλέ και μόλις δέσει Τήνο μπάινει μέσα το τσούρμο και γίνεται στο καράβι της ^%^$$@#^%&^&**%^%$# ????

Αυτό σίγουρα δεν μου χει λείψει :th_Laie_67-1:

ασε γιατι ΑΥΤΗ τη στιγμη περιμενω στο λιμανι της Ανδρου να επιβιβαστω στο Πηνελοπη Α ( που παλι εχει αργησει) και το ζω live παιζεται μπροστα μου το εργο.
Καταγγελω επισης οτι στο ασημι μερσεντες ΙΚΜ 278- χαμουρευονται μεχρι θανατου.

Α ρε αθανατε Αγουδημε με τα βαπορια σου.
Αντε να δω τι ωρα θα ερθει και τι ωρα (αν) θα φτασουμε Ραφηνα.

ZWMZ
18-04-10, 20:07
ασε γιατι ΑΥΤΗ τη στιγμη περιμενω στο λιμανι της Ανδρου να επιβιβαστω στο Πηνελοπη Α ( που παλι εχει αργησει) και το ζω live παιζεται μπροστα μου το εργο.
Καταγγελω επισης οτι στο ασημι μερσεντες ΙΚΜ 278- χαμουρευονται μεχρι θανατου.

Α ρε αθανατε Αγουδημε με τα βαπορια σου.
Αντε να δω τι ωρα θα ερθει και τι ωρα (αν) θα φτασουμε Ραφηνα.

Με καπεταν-Μακη ταξιδευεις?
Καλα ξεμπερδεματα.

Monsta
18-04-10, 20:13
Η Πενελόπη είναι το χειρότερο της γραμμής.

Σε φαντάζομαι ξενέρωμα μόλις μπεις μέσα και αντικρίσεις το ΧΑΟΣ.

Υπομονή.....

gnx
18-04-10, 20:17
Κωστα το θαλαττα φαινεται πολυ ωραιο. Ειχα παρει τηλ πέρυσι και είχαν δωματιο μονο το opening weekend μετα ηταν fully booked μεχρι Σεπτέμβριο.

Η Κυλήνη είναι πολυ ωραια αλλα τιμη καταλογου ηταν για τελη Ιουλιου εαν θυμαμαι καλα κανα 400αρι περυσι και 370 προπερυσι για το thalasso. Για το oasis η τιμη ηταν πανω κατω ιδια αλλα full board.

Monsta
18-04-10, 20:34
Είναι πολλά τα λεφτά Γιώργο.

Θα αρχίσω σιγά σιγά να κάνω κάνα τηλέφωνο. Το 'θάλαττα' πράγματι φαίνεται .....cozy.

Monsta
18-04-10, 20:40
Τώρα που το σκέφτομαι, αν είσαστε Άνδρο τον Αύγουστο Σταμάτη, ίσως να μην ήταν άσχημη ιδέα. Για μόνοι μας δε το συζητώ, αλλά αν είχαμε παρέα....

Μου βρίσκεις ένα μικρό ξενοδοχείο, έρχομαι και από Ραφήνα με το αυτοκίνητο και δε μπλέκω καθόλου με Πειραιά.

Vasilis
18-04-10, 20:45
παιδια....οχι επειδη ειμαι συνεχεια εκει...αλλα η λυση ειναι μια....


Λευκαδα...για ολα τα βαλαντια...κ δεν μπλεκεις κ με καραβια....

για σκεψου.....

Stamatis
18-04-10, 20:48
Θα μεινεις μαζι μας. Θα σε χρεωσω λογικα και θα σου φτιαχνω και πρωινο στο κρεβατι.
Θα το οργανωσουμε ΟΤΑΝ πρωτα ο Θεος και ΑΝ επιστρεψω.

Ξεκινησαμε παντως, μιση ωριτσα καθυστερηση μονον.

Boys pray for me.

Stamatis
18-04-10, 20:52
παιδια....οχι επειδη ειμαι συνεχεια εκει...αλλα η λυση ειναι μια....


Λευκαδα...για ολα τα βαλαντια...κ δεν μπλεκεις κ με καραβια....

για σκεψου.....


Ωραιο νησι ρε, αλλα ειμαι ΒΑΝ απο εκει.
Ειχα μια ωραια περιπτωση το 88 αλλα ημουν εντελως κωλοπαιδο τοτε και δεν νομιζω οτι με παιρνει να εμφανιστω.
Θα χυθει αιμα στανταρ.

VanVIC
18-04-10, 21:06
Πρέπει να τα πούμε και κατ' ιδίαν, αλλά ακούγεται (και φαίνεται) υπέροχο.

Δεν έχω πάει ποτέ Κρήτη.

Είναι απαραίτητο το αυτοκίνητο εκεί Βαγγέλη / Σταμάτη?


Υ.Γ.: I trust you...thumb

Κώστα η Κρήτη είναι ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΤΟΠΟΣ (το ξανάγραψα ε?)
Μπορείς να συνδιάσεις ότι βάζει ο νού σου, βουνό, θάλασσα, ηρεμία, μπάχαλο (και κακό και καλό), διασκέδαση (έχει κάτι νυχτομάγαζα στα Χανιά...), φιλοξενία, καλό και επαγγελματικό service (στις περισσότερες περιπτώσεις), υποδομή (νοσοκομεία αχρείαστα να'ναι !), τα πάντα.

Το αυτοκίνητο θα το χρειαστείς για να πάς και να΄ρθεις νοικοκυρεμένα (που λέει κι ο Snoopy) αφού θα έχεις τα παιδιά και αρκετά παρελκόμενα.
To "Kalimera Kriti" θα σε κάνει να θές να μείνεις εκεί και να μην θές να πάς κάπου αλλού αλλά κρίμα θα'ναι αν είσαι εκεί να μην κάνεις και 1-2-3 εξορμήσεις (προς Αγιο Νικόλαο, Σητεία, Ιεράπετρα, Γαίδουρονήσι, Μακρύ Γιαλό κλπ).

Αν τα παιδιά ήταν σε μεγαλύτερη ηλικία (πάνω απο 13-14) θα σου πρότεινα και τα Χανιά (για άλλους λόγους θα ξετρλένονταν τα παιδιά και για άλλους οι γονείς).
Το Ρέθυμνο (μέσα στην παλιά πόλη) είναι μαγευτικά αλλά όχι με παιδιά. Εκεί έιναι να πάς βράδυ με παρέα 1-2 ζευγάρια και να απολαυσετε δείπνο που θα θυμάστε για πολλά χρόνια (ειδικά για το περιβάλλον).

Το Ηράκλειο (μέσα) μην τολμίσεις να το πλησιάσεις (δεν διαφέρει απο Αθήνα-Πειραιά).

Επιμένω στην αρχική μου πρόταση για "Κalimera kriti"
Αν το σκεφτείς σοβαρά και πάρεις πληροφορίες (σου είπα οτι το site το αδικεί πολύ), διευκρίνησε οτι θες all inclusive. Εγώ καθε φορά το κλείνω half-board για να μπορώ να έχω επιλογές για καμιά νυχτερινή εξόρμιση σε κάτι εκπληκτικά παραδοσιακά (γνήσια χωριάτικα) τοπικά μαγεριά ή ψαράκι στην διπλανή Μίλατο (πάνω στη Θάλασσα).

Πρέπει να βρούμε μια ευκαιρία να σου δείξω photo (να δεί και η οικογένειά σου) και τότε ίσως πάρεις μια γευση.

Εγώ πάντως ξέρω οτι εκεί περνάω καλά (τα παιδιά να δείς...) και ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ πραγματικά. Συνήθως κάθομαι μια εβδομάδα και μετά πάω και 1-2 μέρες σε ορεινό χωριό στο Ρεθυμνο (καταγωγή της μητέρας μου).

Σκέψου το.

330Ci
18-04-10, 22:17
Το θέμα με ενδιαφέρει και μένα ιδιαίτερα, κυρίως γιατί είναι οι πρώτες διακοπές που θα πάω μετά απο 5 χρόνια και μάλιστα με μικρά παιδιά (4,5 και 3). Τι κοστουμάκι όμως να υπολογίζω ρε παιδιά για all-inclusive? Υπάρχει τίποτα με κανα 300αράκι τη μέρα ή λέω πάαααρα πολύ λίγα; Τα sites της grecotel είναι πάρα πολύ ωραία, αλλά τα 600+ ημερησίως είναι πολύ ψηλά για το βαλάντιό μου.

katsaraios
18-04-10, 22:46
Ναι το πλανο ηταν να ανοιξει ιουνιο αλλα θα ανοιξει εσπευσμενα για το συνεδριο "σπονδυλικης στηλης" του Αγιου Πνευματος που ελπιζω να τα καταφερω να ειμαι εκει αν δεν εχουμε τιποτα εξετασεις του πιτσιρικα!

τι δουλεια εχεις εσυ στα μερη μου ?
για δες μπας και συναντηθουμε θα ειμαι κοντα.

chrisE46
18-04-10, 22:51
παιδια....οχι επειδη ειμαι συνεχεια εκει...αλλα η λυση ειναι μια....


Λευκαδα...για ολα τα βαλαντια...κ δεν μπλεκεις κ με καραβια....

για σκεψου.....



:notworthy:

joseph
19-04-10, 01:50
Για ριξε και εδω μια ματια! Μεσσηνια.
https://www.starwoodhotels.com/luxury/property/overview/index.html?propertyID=3290

Νομιζω πως αξιζει!

Stamatis
19-04-10, 07:25
Το θέμα με ενδιαφέρει και μένα ιδιαίτερα, κυρίως γιατί είναι οι πρώτες διακοπές που θα πάω μετά απο 5 χρόνια και μάλιστα με μικρά παιδιά (4,5 και 3). Τι κοστουμάκι όμως να υπολογίζω ρε παιδιά για all-inclusive? Υπάρχει τίποτα με κανα 300αράκι τη μέρα ή λέω πάαααρα πολύ λίγα; Τα sites της grecotel είναι πάρα πολύ ωραία, αλλά τα 600+ ημερησίως είναι πολύ ψηλά για το βαλάντιό μου.

περιοχη και μηνα που θες να πας;

Εχει καλα deals αναλογα την κρατηση και την περιοδο.

Για πες τιποτα παραπανω.

Monsta
19-04-10, 07:56
Θα μεινεις μαζι μας. Θα σε χρεωσω λογικα και θα σου φτιαχνω και πρωινο στο κρεβατι.
.

Αν φοράς και το απαιραίτητο outfit (french maid) είμαι μέσα!!!!! :th_Laie_67-1:

scania124
19-04-10, 08:35
Ωραιο νησι ρε, αλλα ειμαι ΒΑΝ απο εκει.
Ειχα μια ωραια περιπτωση το 88 αλλα ημουν εντελως κωλοπαιδο τοτε και δεν νομιζω οτι με παιρνει να εμφανιστω.
Θα χυθει αιμα στανταρ.

σιγα μην σε θυμουντε ακομα ρε σταματη.....
μετα απο 21 χρονια......
για πες μας τι εκανες να δουμε αν θα το θυμουντε ακομα!!!!!!!!


χαχαχααχαχαχααχαχαχαχαχαχ α

Nino
19-04-10, 08:47
Είναι πολλά τα λεφτά Γιώργο.

Θα αρχίσω σιγά σιγά να κάνω κάνα τηλέφωνο. Το 'θάλαττα' πράγματι φαίνεται .....cozy.

Αν κλεισεις θαλαττα μπορει και να συναντηθουμε...
παρε τηλ ομως εχει ακομα διαθεσιμοτητα και καλες τιμες!!

Monsta
19-04-10, 09:41
Αν κλεισεις θαλαττα μπορει και να συναντηθουμε...
παρε τηλ ομως εχει ακομα διαθεσιμοτητα και καλες τιμες!!

Έχεις πάει ή έχεις κάνει ήδη κράτηση?

Πήρα πριν λίγο τηλ/νο και δεν έχουν διαθεσιμότητα μετά τις 9/8 :shok:.

Μου κάνανε πάντως πολύ λογική προσφορά...

Ptboul
19-04-10, 10:13
Ο απόλυτος προορισμός διακοπών._

Μια μικρογραφία του πλανήτη - 2 ώρες από την Αθήνα - Ποτάμια, βουνά, κάστρα, λίμνες, ατελείωτες σμαραγδένιες παραλίες, κοραλλένιοι βυθοί, χωμάτινες διαδρομές, clubbing για όσους επιθυμούν, κουζίνα για όλα τα γούστα κ σε απόσταση αναπνοής τα μεγάλα εμπορικά κέντρα της Αρκαδίας & Αργολίδας: Τρίπολη – Άργος, μαζί με το κοσμοπολίτικο Ναύπλιο συνθέτουν ένα panel διακοπών για κάθε επιθυμία.

Αγνές, οικογενειακές 80ς διακοπές αλλά και ξέφρενη νυχτερινή ζωή για τον σύγχρονο clubber, σας περιμένουν να ανακαλύψετε σε κάθε σας επίσκεψη στην Ριβιέρα της Αρκαδίας.

Τα λούσα που ζητάει ο Σνούπυ δε θα τα βρείτε σε αυτό το βαθμό καθώς το μέρος ενδείκνυται για τον vraiment Κοσμοπολίτη - περιπετειώδη bon viveur των 70s.

Για αυτό Κώστα, σπάσε τα δεσμά των διακοπών αλλά - καρτ κ βούτα στο άγνωστο. ♥

https://www.moejackson.com/wp-content/2006-image-uploads/2009/05/nicole-scherzinger-bikini02.jpg

https://www.athinorama.gr/travel/greece/area/top/pelop/arkadia/district/images/astros.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/04/astros6-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/04/astrosp2500-1.jpg

:viannen_01::hystericalbs1:

ΦΑΝΗΣ
19-04-10, 10:41
Για ρίξτε ρε παιδιά καμιά πληροφορία παραπάνω για Λευκάδα,παραλίες,διαμονή,κ νένα καλό μέρος όπως π.χ Σύμβοτα κλπ.πιστεύω για μια 4μελή Οικογένεια είναι ότι πρέπει για διακοπές...:thumbsup:....:thanks:

Panos 316T
19-04-10, 11:02
4 χρονιές σερι στη Χίο καταπληκτικά (δεν θα επικαλεστώ τη μαρτυρία του Ζαχαρία:original:)
τα χρήματα που είναι να δώσω για τριμελή οικογένεια σε καράβι και αυτοκίνητο προτιμώ να τα δώσω :

https://www.hotelsline.gr/root/newhotel/dialogi.asp?pid=17626

zaharias
19-04-10, 11:23
Πολλες επιλογες Monsta.. εγω εχω ηδη μπερδευτει..

Πανο, το χουν ξεφτυλισει με τα εισητηρια ρε φιλε για Χιο.. Δεν θα γινουμε ποτε ανθρωποι.. Και μετα θελουν και τουρισμο..

Nino
19-04-10, 12:54
Έχεις πάει ή έχεις κάνει ήδη κράτηση?

Πήρα πριν λίγο τηλ/νο και δεν έχουν διαθεσιμότητα μετά τις 9/8 :shok:.

Μου κάνανε πάντως πολύ λογική προσφορά...

Εχω κανει κρατηση για αρχες Αυγουστου!!
και εμενα μπορω να παραδεχτω οτι μου εκαναν πολυ καλη τιμη!!

Monsta
19-04-10, 18:09
Εχω κανει κρατηση για αρχες Αυγουστου!!
και εμενα μπορω να παραδεχτω οτι μου εκαναν πολυ καλη τιμη!!

Το σκεφτόμαστε.....

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάμε 31/7 με 9/8. Δυστυχώς δεν έχουν για αργότερα, άρα θα πάμε και κάπου αλλού.

Κοιτάξτε λίγο τη τιμή με τη private (παρακαλώ) πισίνα στην 'thalatta suite' με half board (breakfast & dinner buffet) :shok::shok::shok: Δυστυχώς δεν είχαν καμία διαθέσιμη, αλλιώς θα το είχα κλείσει in a heartbeat...

https://www.thalattahotel.gr/05.pdf

* Έχουνε και πρωτομαγιά special....ενδιαφέρεται κανείς για 3-ήμερο να γνωρίσουμε το ξενοδοχείο ?

Nino
19-04-10, 18:19
Το σκεφτόμαστε.....

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να πάμε 31/7 με 9/8. Δυστυχώς δεν έχουν για αργότερα, άρα θα πάμε και κάπου αλλού.

Κοιτάξτε λίγο τη τιμή με τη private (παρακαλώ) πισίνα στην 'thalatta suite' με half board (breakfast & dinner buffet) :shok::shok::shok: Δυστυχώς δεν είχαν καμία διαθέσιμη, αλλιώς θα το είχα κλείσει in a heartbeat...

https://www.thalattahotel.gr/05.pdf

* Έχουνε και πρωτομαγιά special....ενδιαφέρεται κανείς για 3-ήμερο να γνωρίσουμε το ξενοδοχείο ?

εκει θα ειμαι... μεχρι τις 2/8 στο club kai apo 2/8 στο thalatta, αλλος ενας να ερθει κανουμε συναντηση του fans:th_Laie_67-1: αλλα μπορουν να κανονισουν εκδρομουλα!! τις γυναικα ποιος ακουει αν της πω οτι θα γινει συναντηση bmw:hystericalbs1:

Monsta
19-04-10, 18:51
εκει θα ειμαι... μεχρι τις 2/8 στο club

Ποιο είναι το club?

330Ci
19-04-10, 22:00
περιοχη και μηνα που θες να πας;

Εχει καλα deals αναλογα την κρατηση και την περιοδο.

Για πες τιποτα παραπανω.

Ανάμεσα 15-30 Ιουλίου, για καμια βδομάδα. Περιοχή δε με απασχολεί ιδιαίτερα,
νησί να μην είναι και οχι πολύ μακριά γιατί θα με ψήσουν στη σούβλα τα πιτσιρίκια :whistle:
Πελοπόννησος (Αχαία, Μεσσηνία) είναι ΟΚ για παράδειγμα.

Konstantinos E60
20-04-10, 11:19
Αχχχ φέτος ούτε σε βραχονησίδα με βλέπω !!!!!

Stamatis
20-04-10, 11:59
Ανάμεσα 15-30 Ιουλίου, για καμια βδομάδα. Περιοχή δε με απασχολεί ιδιαίτερα,
νησί να μην είναι και οχι πολύ μακριά γιατί θα με ψήσουν στη σούβλα τα πιτσιρίκια :whistle:
Πελοπόννησος (Αχαία, Μεσσηνία) είναι ΟΚ για παράδειγμα.

στο γυθειο το ακταιον μου αρεσε οταν εμεινα μια εβδομαδα.
Καλες τιμες με μικρα θεματα στο δωματιο (κλιματισμος που εκανε θορυβο και θορυβωδεις γειτονες) τακτοποιηθηκαν και τα δυο με αλλαγη δωματιου.
Κοντινες αποδρασεις και καλο φαϊ και ηρεμια.
Η γυναικα μου ειπε πως ειναι κιτς τα δωματια αλλα δεν με ενοιαξε καθολου προσωπικα, εναν υπνο κανεις, δεν το αγοραζεις κιολας.

Apostolos
20-04-10, 12:08
στο γυθειο το ακταιον μου αρεσε οταν εμεινα μια εβδομαδα.
Καλες τιμες με μικρα θεματα στο δωματιο (κλιματισμος που εκανε θορυβο και θορυβωδεις γειτονες) τακτοποιηθηκαν και τα δυο με αλλαγη δωματιου.
Κοντινες αποδρασεις και καλο φαϊ και ηρεμια.
Η γυναικα μου ειπε πως ειναι κιτς τα δωματια αλλα δεν με ενοιαξε καθολου προσωπικα, εναν υπνο κανεις, δεν το αγοραζεις κιολας.

χαχαχαχαχαχαχα γεια σου φίλε snoopy... Το έχουμε λιγάκι αυτό το κουσούρι εμείς οι Γυθειάτες...είμαστε λιγάκι θορυβώδεις :grin::grin: Ποια περίοδο είχατε κατέβει Γύθειο φίλε?

Ptboul
20-04-10, 12:31
Πολύ ωραία η ''Γη των θεών'' και αν πάτε Λακωνία οπωσδήποτε επίσκεψη σε Μονεμβασιά & Ελαφόννησο όπου τα πιτσιρίκια θα ξετρελαθούν με την παραλία. Σχετικά φθηνό και κ καλό φαγητό προσφέρει το ομώνυμο Κάμπινγκ του Σίμου.

Αχαΐα δεν προτείνω για διακοπές :D αλλά για Μεσσηνία (αν και Αρκάς.. ) οι αισθητικές και οικονομικές επιλογές είναι αναρίθμητες.

Stamatis
20-04-10, 12:37
χαχαχαχαχαχαχα γεια σου φίλε snoopy... Το έχουμε λιγάκι αυτό το κουσούρι εμείς οι Γυθειάτες...είμαστε λιγάκι θορυβώδεις :grin::grin: Ποια περίοδο είχατε κατέβει Γύθειο φίλε?
Μεσοκαλοκαιρο ηταν.
Ξετρελαθηκα με τα τρια νησια και το καραβι.

Και με τις στροφες πριν το Γυθειο, ενα βραδυ λυσσαξα εκει.

Apostolos
20-04-10, 13:00
Μεσοκαλοκαιρο ηταν.
Ξετρελαθηκα με τα τρια νησια και το καραβι.

Και με τις στροφες πριν το Γυθειο, ενα βραδυ λυσσαξα εκει.

Μπράβο φίλε!!! Έχει γενικά πολλά όμορφα μέρη να δεις και να γυρίσεις αν έχεις χρόνο. Με το καλό να μας ξαναεπισκεφθείτε thumb Όσο για το θόρυβο...:) :) :) θα προσπαθήσουμε να τον μετριάσουμε κάπως :) :)

Stamatis
20-04-10, 13:06
Μπράβο φίλε!!! Έχει γενικά πολλά όμορφα μέρη να δεις και να γυρίσεις αν έχεις χρόνο. Με το καλό να μας ξαναεπισκεφθείτε thumb Όσο για το θόρυβο...:) :) :) θα προσπαθήσουμε να τον μετριάσουμε κάπως :) :)
οι κατοικοι μια χαρα ηταν, ουτε θορυβο ουτε τιποτα.
Το διπλανο δωματιο εκανε θορυβο.
Ειχε εμπνευση μαλλον ο γειτονας απο το περιβαλλον και την ειχε λυσαξει τη γκομενα.
Για τετοιο θορυβο λεω.

Απο εμενα παντως το Γυθειο ειναι προορισμος πολυ καλος για ολους.

Apostolos
20-04-10, 13:16
οι κατοικοι μια χαρα ηταν, ουτε θορυβο ουτε τιποτα.
Το διπλανο δωματιο εκανε θορυβο.
Ειχε εμπνευση μαλλον ο γειτονας απο το περιβαλλον και την ειχε λυσαξει τη γκομενα.
Για τετοιο θορυβο λεω.

Απο εμενα παντως το Γυθειο ειναι προορισμος πολυ καλος για ολους.

Αστειευόμενος το λέω για το θέμα του θορύβου :original:Και πάλι σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγιαthumb για την πατρίδα μου

andreasm3
20-04-10, 15:01
φιλε κωστα εγω θα σου προτεινω κατι πιο κοντινο που τα συνδυαζει ολα!εθνικη αθηνων κορινθου,δεξια για επιδαυρο ,καρφι ευθεια μετα μεχρι να δεις πορτο-χελι.φοβερη τοποθεσια,καλα ξενοδοχεια,οικογενειακες διακοπες κ οταν κανεις κεφι πιο πολυ βαβουρα,ακριβως απεναντι με καικι η θαλ.ταξι ΣΠΕΤΣΕΣ! κ ολα αυτα με καλη μασα,χωρις να εισαι αποκλεισμενος κ με δυνατοτητα βολτας με το εργαλειο π.χ Ναυπλιο.φιλαρακι σκεψου το,οτι χρειαστεις π.μ.Αντρεας.

niklaz
13-05-12, 08:43
Καλημέρα σας,
μετ'α από τόσο καιρό να postaro σε ένα θέμα που είχε δημιουργηθεί πριν από 2 χρόνια είναι λίγο άκαιρο, αλλά ήθελα να πω για τα Σύβοτα, ένα μέρος όπου είναι το χωρίο μου-το μέρος διακοπών μου.
Βέβαια όλοι εσείς ανήκετε στο fan club της BMW αλλά δεν πειράζει.........:original:

aristent
13-05-12, 10:07
Βέβαια όλοι εσείς ανήκετε στο fan club της BMW αλλά δεν πειράζει........

δηλαδη ?....δεν μας δεχονται στα Συβοτα?...πανε μονο κλαμπ απο αλλες μαρκες?:original:

Z4 DCT
13-05-12, 10:10
Βέβαια όλοι εσείς ανήκετε στο fan club της BMW αλλά δεν πειράζει.........:original:

Δηλαδή ερχόμαστε εκεί η όχι????:whistle:

aristent
13-05-12, 10:15
Δηλαδή ερχόμαστε εκεί η όχι????:whistle:

Εσυ εχεις και Toyota !!!!....πας παντου!!!:thumbsup:

Z4 DCT
13-05-12, 10:25
Εσυ εχεις και Toyota !!!!....πας παντου!!!:thumbsup:

Ναι δε το σκέφτηκα....εγω και ο Αλέξης είμαστε in!!!:thumbsup:


Παω έξω τώρα να κάνω καμιά κωλια....

Eleni
13-05-12, 19:37
Καλημέρα σας,
μετ'α από τόσο καιρό να postaro σε ένα θέμα που είχε δημιουργηθεί πριν από 2 χρόνια είναι λίγο άκαιρο, αλλά ήθελα να πω για τα Σύβοτα, ένα μέρος όπου είναι το χωρίο μου-το μέρος διακοπών μου.
Βέβαια όλοι εσείς ανήκετε στο fan club της BMW αλλά δεν πειράζει.........:original:
Πολυ ωραιο μερος!!!!

Vassilis ///M
14-05-12, 11:28
Καλημέρα σας,
μετ'α από τόσο καιρό να postaro σε ένα θέμα που είχε δημιουργηθεί πριν από 2 χρόνια είναι λίγο άκαιρο, αλλά ήθελα να πω για τα Σύβοτα, ένα μέρος όπου είναι το χωρίο μου-το μέρος διακοπών μου.
Βέβαια όλοι εσείς ανήκετε στο fan club της BMW αλλά δεν πειράζει.........:original:

Έλα τι έχουμε εδώ...Πατρίδα θα πιούμε κανένα καφέ????

stamatis m3 e30
14-05-12, 20:39
Για τις ηλικιες παιδιων μιλαμε monsta?

Θα πω και εγω λοιπον οτι προπερσι ειχαμε παει κω με τα παιδια,ειχα κλεισει grecohotel με φουλ σερβις κλπ κλπ κλπ.....

Χαλι μαυροοοοοοοο...ολοι ξενοι ,απο σερβιτορος που σου μιλαγαν αγγλικα,ο παιδοτοπος με γυναικες που μιλαγαν αλλες γλωσσες εκτος απο ελληνικα,χαμος με τις ξαπλωστρες και τις πετσετες που αφηνανε οι ξενοι για να τις καβατζωσουν( πεταξα καμια 20αρια μεσα στην πισινα) χαμος με τα αφημενα μπουφαν τσαντες κλπ στα τραπεζια τουωεστιατοριου το πρωι( και εδω τσακωθηκα με τον μετρ) σινεμα αλλα χωρις μεταφραση και δεν μιλαω για τιμες.......


Περυσι λοιπον πηγα μυκονο με τα παιδια ....σε ενοικιαζομενο σπιτι.....και ηταν αρκετα καλυτερα....


Αλλα το καλυτερο Πο ολα οπου και κατεληξα ειναι ναυπλιο ....triton camping ....εχουμε εκει τροχοσπιτο 10 χρονια....πολυ καλο....σε φαση αγ.αννας!!!!!!

Πουλησα το παλιο τροχοσπιτο και αγορασα ενα 10 μετρα σουπερρρρρ ντουπερρρρρ κλπ κλπ....

Αλλα πανω απο ολα ειναι το ποσο χαρουμενα ειναι τα παιδια...δεν τα εχω τοσο ευτυχισμενα πουθενα αλλου που ειχαν οτι ζηταγε η ψυχη τους. Παω απο ιουλιο οπου πεταγομαι τις καθημερινες στο γραφειο και ξαναγυρναω πεμπτη και μετα φουλ ολο τον αυγουστο.θα παω και το σκαφος φετος κατω και θα γινρι μακελιο!!!!


Στην αρχη ειμουν πολυ διστακτικος μιας και ηθελα την ανεση μου παντα...αλλα με ενα καλο τροχοσπιτο σε ενα πολυ οργανωμενο καμπινγκ ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια αλλα και για σας!!!!


Εννοειτε οτι μετα γιαγια παππους και φυγαμε για τα καλυτερα!!!!!

DiS
14-05-12, 21:00
Για τις ηλικιες παιδιων μιλαμε monsta?

Θα πω και εγω λοιπον οτι προπερσι ειχαμε παει κω με τα παιδια,ειχα κλεισει grecohotel με φουλ σερβις κλπ κλπ κλπ.....

Χαλι μαυροοοοοοοο...ολοι ξενοι ,απο σερβιτορος που σου μιλαγαν αγγλικα,ο παιδοτοπος με γυναικες που μιλαγαν αλλες γλωσσες εκτος απο ελληνικα,χαμος με τις ξαπλωστρες και τις πετσετες που αφηνανε οι ξενοι για να τις καβατζωσουν( πεταξα καμια 20αρια μεσα στην πισινα) χαμος με τα αφημενα μπουφαν τσαντες κλπ στα τραπεζια τουωεστιατοριου το πρωι( και εδω τσακωθηκα με τον μετρ) σινεμα αλλα χωρις μεταφραση και δεν μιλαω για τιμες.......


Περυσι λοιπον πηγα μυκονο με τα παιδια ....σε ενοικιαζομενο σπιτι.....και ηταν αρκετα καλυτερα....


Αλλα το καλυτερο Πο ολα οπου και κατεληξα ειναι ναυπλιο ....triton camping ....εχουμε εκει τροχοσπιτο 10 χρονια....πολυ καλο....σε φαση αγ.αννας!!!!!!

Πουλησα το παλιο τροχοσπιτο και αγορασα ενα 10 μετρα σουπερρρρρ ντουπερρρρρ κλπ κλπ....

Αλλα πανω απο ολα ειναι το ποσο χαρουμενα ειναι τα παιδια...δεν τα εχω τοσο ευτυχισμενα πουθενα αλλου που ειχαν οτι ζηταγε η ψυχη τους. Παω απο ιουλιο οπου πεταγομαι τις καθημερινες στο γραφειο και ξαναγυρναω πεμπτη και μετα φουλ ολο τον αυγουστο.θα παω και το σκαφος φετος κατω και θα γινρι μακελιο!!!!


Στην αρχη ειμουν πολυ διστακτικος μιας και ηθελα την ανεση μου παντα...αλλα με ενα καλο τροχοσπιτο σε ενα πολυ οργανωμενο καμπινγκ ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια αλλα και για σας!!!!


Εννοειτε οτι μετα γιαγια παππους και φυγαμε για τα καλυτερα!!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=Y5EZvlwIvwA&feature=related

Nino
02-07-12, 21:00
Μια καλη προσφορά...

https://www.ekdromi.gr/

Stunt Mike
02-07-12, 21:45
Για τις ηλικιες παιδιων μιλαμε monsta?

Θα πω και εγω λοιπον οτι προπερσι ειχαμε παει κω με τα παιδια,ειχα κλεισει grecohotel με φουλ σερβις κλπ κλπ κλπ.....

Χαλι μαυροοοοοοοο...ολοι ξενοι ,απο σερβιτορος που σου μιλαγαν αγγλικα,ο παιδοτοπος με γυναικες που μιλαγαν αλλες γλωσσες εκτος απο ελληνικα,χαμος με τις ξαπλωστρες και τις πετσετες που αφηνανε οι ξενοι για να τις καβατζωσουν( πεταξα καμια 20αρια μεσα στην πισινα) χαμος με τα αφημενα μπουφαν τσαντες κλπ στα τραπεζια τουωεστιατοριου το πρωι( και εδω τσακωθηκα με τον μετρ) σινεμα αλλα χωρις μεταφραση και δεν μιλαω για τιμες.......


Περυσι λοιπον πηγα μυκονο με τα παιδια ....σε ενοικιαζομενο σπιτι.....και ηταν αρκετα καλυτερα....


Αλλα το καλυτερο Πο ολα οπου και κατεληξα ειναι ναυπλιο ....triton camping ....εχουμε εκει τροχοσπιτο 10 χρονια....πολυ καλο....σε φαση αγ.αννας!!!!!!

Πουλησα το παλιο τροχοσπιτο και αγορασα ενα 10 μετρα σουπερρρρρ ντουπερρρρρ κλπ κλπ....

Αλλα πανω απο ολα ειναι το ποσο χαρουμενα ειναι τα παιδια...δεν τα εχω τοσο ευτυχισμενα πουθενα αλλου που ειχαν οτι ζηταγε η ψυχη τους. Παω απο ιουλιο οπου πεταγομαι τις καθημερινες στο γραφειο και ξαναγυρναω πεμπτη και μετα φουλ ολο τον αυγουστο.θα παω και το σκαφος φετος κατω και θα γινρι μακελιο!!!!


Στην αρχη ειμουν πολυ διστακτικος μιας και ηθελα την ανεση μου παντα...αλλα με ενα καλο τροχοσπιτο σε ενα πολυ οργανωμενο καμπινγκ ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια αλλα και για σας!!!!


Εννοειτε οτι μετα γιαγια παππους και φυγαμε για τα καλυτερα!!!!!

:thumbsup::welcome2: Θα συμφωνησω απολυτα!Ο ορισμος των διακοπων ειναι το καμπινγκ μ'ενα καλο τροχοσπιτο,σε οργανωμενο περιβαλλον...Φετος πηρα κι εγω ενα μεσαιο τροχοσπιτο για να χαρω διακοπες διπλα στο κυμα και με χαμηλοτερο κοστος.Το Τριτων ΙΙ ειναι οντως κορυφη σε εγκαταστασεις....

Nino
06-07-12, 19:48
ακομα μια καλη προσφορα...

https://www.ekdromi.gr/deals/aks-chroma?ref=ekdromi&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter_05072012_AKSChroma_nor_old&utm_content=Newsletter_05072012_AKSChroma_nor_old+ CID_558bff5b9d518e36b37faeb8b62b5ee5&utm_source=Ekdromigr+Subscribers&utm_term=276