PDA

Επιστροφή στο Forum : Βανδαλισμός!! Σπασμένο απο πίσω παρμπρίζ!!!!



panos320
18-04-10, 10:44
Καλημέρα σε όλους τους Φίλους.Την Παρασκευή τι πρωί που πήγα να πάρω το αυτοκίνητο για να πάω στην δουλειά βρήκα το πίσω παρμπρίζ του αυτοκινήτου σπασμένο καθώς και βαθουλώματα στον ουρανό.:ranting2:Έχουν γίνει όλες οι απα;ραίτητες ενέργειες με αστυνομία και ασφαλιστική.Μήπως ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το πίσω παρμπρίζ και και τι γίνεται με την επισκευή των βαθουλωμάτων στον ουρανό;

NickE60
18-04-10, 10:53
Λυπάμαι φίλε μου.... έτσι για πλάκα δηλαδή το έκαναν?? :no:

Κάποιες περιπτώσεις τις καλύπτει και η ασφάλειά σου χωρίς να είναι μικτή. Κάποια απλά συμβόλαια έχουν πρόσθετες καλύψεις για τέτοιες περιπτώσεις και ίσως να σε αποζημιώσουν.

Υπολόγισε γύρω στα 300-400 με εργασία, κι άλλα τόσα περίπου για τον ουρανό με βαφή.... πολύ χοντρικά....

Apostolos
18-04-10, 11:09
Πω ρε φιλαράκι σε καταλαβαίνω απόλυτα...Αχ δεν θα πιάσω ένα στα χέρια, ένα μόνο ένα θέλω να δω να χαράσσει με κανένα αιχμηρό αντικείμενο το οποιοδήποτε αυτοκίνητο, που κάνουν κατά καιρούς έτσι για πλάκα στις περιουσίες των άλλων με τα κλειδιά ή ότι άλλο κρατάνε στα τελοσπάντων στα χέρια τους!!!

nfot
18-04-10, 11:25
Για τα βαθουλωματα ο Monsta εχει τη λυση, χωρις βαψιματα κτλ, υπο προϋποθεσεις παντα.
Για το σπασμενο πισω τζαμι, αν εχεις θραυση κρυσταλλων στο ασφαλιστηριο, που μαλλον εχεις, μαλλον θα στο καλυψει η ασφαλεια.

Nino
18-04-10, 11:52
Βανδαλισμους ετσι απο φθονο και κακια συνηθως κανουν με κλειδια -αιχμηρα αντικειμενα,τζαμια δεν σπανε παρα μονο για κλοπη(αν κατι νομιζουν οτι υπαρχει μεσα ή και για το ιδιο το οχημα ποτε ομως το πισω τζαμι ).
Αυτος ο βανδαλισμος εχει γινει το πιθανοτερο απο καποιον που σε γνωριζει και πιθανον να εχεις "διαφορες"μαζι του ( απο parking μεχρι και πικραμενη πρωην γκομενα).
Το τζαμι θα στο καλυψει η θραυση υαλων αν υπαρχει στην ασφαλεια που το πιθανοτερο ειναι να υπαρχει!
Ψαξε ομως μην παρομοια φαινομενα επαναληφθουν...

Monsta
18-04-10, 12:09
Εάν στα βαθουλώματα δεν έχει φύγει χρώμα, μπορείς να γλυτώσεις το βάψιμο με μέθοδο ξεβουλιάγματος (pdr). Να το φέρεις όμως να το δούμε αν γίνεται ή όχι.

yannisv
18-04-10, 12:43
Ρε τί αλητεία υπάρχει στον κόσμο...με το καλό όπως πριν Πάνο..τί να πεις με τον κωλόκοσμο που υπάρχει ρε π@@στη μου...

Skyline_IS
18-04-10, 14:27
Βανδαλισμους ετσι απο φθονο και κακια συνηθως κανουν με κλειδια -αιχμηρα αντικειμενα,τζαμια δεν σπανε παρα μονο για κλοπη(αν κατι νομιζουν οτι υπαρχει μεσα ή και για το ιδιο το οχημα ποτε ομως το πισω τζαμι ).
Αυτος ο βανδαλισμος εχει γινει το πιθανοτερο απο καποιον που σε γνωριζει και πιθανον να εχεις "διαφορες"μαζι του ( απο parking μεχρι και πικραμενη πρωην γκομενα).
Το τζαμι θα στο καλυψει η θραυση υαλων αν υπαρχει στην ασφαλεια που το πιθανοτερο ειναι να υπαρχει!
Ψαξε ομως μην παρομοια φαινομενα επαναληφθουν...

Ετσι ακριβως..Ψαξτο για να μην εχεις παρομοια περιστατικα στο μελλον γιατι σε πολλες τετοιες περιπτωσεις θα στο ξανακανει...

Αλλα το θεμα ειναι να πιασεις εναν τετοιο,οχι απαραιτητα να καταστρεφει το δικο σου αμαξι και να τον παραδωσεις στο κατοχο του αυτοκινητου και να πραξει αναλογως..

bill_m3
18-04-10, 14:40
Ετσι ακριβως..Ψαξτο για να μην εχεις παρομοια περιστατικα στο μελλον γιατι σε πολλες τετοιες περιπτωσεις θα στο ξανακανει...

Αλλα το θεμα ειναι να πιασεις εναν τετοιο,οχι απαραιτητα να καταστρεφει το δικο σου αμαξι και να τον παραδωσεις στο κατοχο του αυτοκινητου και να πραξει αναλογως..

Δεν θέλω να είμαι τόσο τυχερός να πιάσω κάποιον και να χαράζει το δικό μου, ας τον πιάσω πάνω σε ξένο.........

panos320
18-04-10, 14:52
Δυστυχώς παιδιά είμαι απο Σέρρες για να μπορεσω να το φέρω για να το επισκευάσουμε.Υπάρχει κακία στον κόσμο πάντως.Τώρα για πάρκινγκ τι ναπω.Απο γκόμενα δεν νομίζω γιατί είμαι παντρεμένος και ούτε έχω προιστορίες.Ισως επειδή είχα ένα μπουφάν στο π'ισω κάθισμα,αλλα και αυτό δεν μου το πήραν.Δεν ξέρω.Εχει καφετέριες και κλάμπ κοντά στον χώρο που έγινε.Μπορεί να ηταν καμιά επίδειξη ανδρισμού απο κανένα επίδοξο και χυλοπιτωμένο γα......ρα.είναι το δεύτερο αυτοκίνητο που βρίσκω χτυπημένο.Μάλλον γκαντέμης είμαι.Τι να πώ. Θα το πουλήσω μου φαίνεται και θα πάρω κανένα μικρότερης αξίας για να μην το λυπάμαι κιόλας.

panos320
18-04-10, 15:01
Αυτό το E90 όλο πίκρες με κερνάει.Αργησε να μου έρθει,δεν ήταν όπως το παρήγγηλα,εβγαλε προβλήματα που δεν περίμενα απο ένα αυτοκίνητο 40.000 ¤.Ψοφάει για "διαζύγιο".Και να φανταστέιτε οτι πριν την Bmw είχα ένα Rx8 και ν'ομισα οτι ήταν πολυέξοδο αμάξι σε όλα του.

Skyline_IS
18-04-10, 15:02
Δεν θέλω να είμαι τόσο τυχερός να πιάσω κάποιον και να χαράζει το δικό μου, ας τον πιάσω πάνω σε ξένο.........

Πολλοι ομως δεν κανουν ουτε αυτο..Λενε δικο μου ειναι για να νοιαστω?
Ελα που ομως σημερα ειναι ξενο,αυριο μπορει να ειναι το δικο σου..


Στην οικογενεια μας εχουν γρατζουνισει,χαραγμα βαθυ,εχουν ζωγραφισει τριλιζα με κλειδι, εχουν σπασει καθρευφτη,εχουν κατεβασει μουρη απο αμαξι (ευτηχως ηταν το micra της δουλειας) αλλα ο διαολος δεν λεει να σπασει το ποδι του και να πιασω κανεναν...

Monsta
18-04-10, 15:07
Υπάρχει πολύ καλό συνεργείο στη Θεσσαλονίκη για επαναφορά βουλιαγμάτων. Για κοίτα εδώ

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2040