PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυαλιστικό ελαστικών



stratos
17-04-10, 20:33
Εεεε, είπαμε να κάνουμε καλή περιποίηση και πλύσημο όταν πλένουμε μόνοι μας την μπέμπα μας. Οπότε ας δώσουμε και μια πινελιά παραπάνω που θα κάνει την διαφορά. Γιατί όπως και να το κάνουμε όλοι λίγο-πολύ είμαστε "καφετεριάκηδες" και μας αρέσει να το καμαρώνουμε και πόσο μάλλον όταν το καμαρώνουν άλλοι και λένε και καλά σχόλια :hystericalbs1:

Για μένα αυτή η πινελιά είναι να φαίνονται μαύρα και ελαφρά γυαλιστερά τα ελαστικά. Εντάξει όχι να γυαλίζουν πολύ, αλλά να είναι έντονο το μαύρο.

Στα βενζινάδικα - πλυντήρια χρησιμοποιούν ένα άγνωστης προέλευσης μείγμα που το περνάνε με πινέλο απο πάνω και μπορώ να πώ οτι διαρκεί άνετα μια εβδομάδα.

Επειδή μου αρέσει να το πλένω μόνος μου, αγόρασα απο το Praktiker ένα spray (δεν θυμάμαι μάρκα) το οποίο αφού έπλυνα με το πιεστικό τα λάστιχα, τα ψέκασα με αυτό. Η αλήθεια είναι ότι έγιναν όπως ακριβώς ήθελα (όχι πολύ γυαλιστερά αλλά έντονα μαύρα). Η δουλειά έγινε Κυριακή πρωί και Δευτέρα πέταγα για Κύπρο οπότε δεν μπόρεσα να κάνω έλεγχο για την αντοχή στον χρόνο του προϊόντος.


Εσείς χρησιμοποιείτε ανάλογο προϊόν και αν ναι ποιό? Με τί κόστος? Πόσα λάστχα φρεσκάρετε με μια συσκευασία? Υπάρχει κίνδυνος να σκληρήνουν τα λάστιχα ή να φθαρούν ποιό γρήγορα (το προφίλ τους) βάζοντας κάτι τέτοιο?

VanVIC
17-04-10, 20:38
εμείς συνήθως τα λάστιχα τα καίμε...

Vasilis
17-04-10, 20:40
να πω μια μπαρουφα???

εχω ακουσει για coca cola.....!

το χει ακουσει κανεις αυτο?????????????

ZWMZ
17-04-10, 20:41
να πω μια μπαρουφα???

εχω ακουσει για coca cola.....!

το χει ακουσει κανεις αυτο?????????????

παει με ολαthumb
χαχα

BILL007
17-04-10, 21:03
Το καλύτερο για εμένα γυαλιστικό είναι αυτό της armorall σε μορφή τζέλ και το βρίσκεις και στο praktiker.Αυτό https://www.armorall.com/products/view_product.php?product_id=24

Oσο για το μείγμα φίλος μου που δουλεύει σε Βενζινάδικο μου το είπε κάποτε αλλά το έχω ξεχάσει.Απο το φαρμακείο προμηθεύεσαι την πρώτη ύλη (κάτι σαν βαζελίνη αλλά δεν θυμάμαι το όνομα) και το πας σε αναλογία με νερό 3/7 (3 ποτήρια κρασιού υλικό και 7 νερό)

stratos
17-04-10, 21:04
εμείς συνήθως τα λάστιχα τα καίμε...

Και τα μπροστινά? :shok:


αχαχαχαχαχαχα


να πω μια μπαρουφα???

εχω ακουσει για coca cola.....!

το χει ακουσει κανεις αυτο?????????????

Καλά αυτό είναι πολύ καυστικό απο μόνο του (πίνω μια light τώρα :th_Laie_67-1:) αλλά γιατί να μην κάνει?

Φαντάζομαι πως πρέπει να είναι κάποιο υλικό που να περιέχει πιθανόν σιλικονούχα λιπαντικά ή κάτι σαν δυαλιμένη βαζελίνη για να γυαλίζει

Vasilis
17-04-10, 21:10
εγω να πω την αμαρτια μου....


το πλυνα καποια στιγμη στην Λευκαδα...κ επειδη ειχα ξεμεινει απο γυαλιστικο...το κερασα την coca colitsa του.....

παραπονο δεν ακουσα....γυαλισαν , οχι οσο με γυαλιστικο...κ κρατησε κ αρκετα η γυαλαδα...

περι ορεξεως....

ας μας πει ο Μονστα ποιο ειναι το καταλληλοτερο ρε παιδια...αφου εχουμε τον καταλληλο ανθρωπο μαζι μας....

Monsta
17-04-10, 21:17
αχαχαχαχα έριξα πολύ γέλιο λέμε. Multi-quote σε όλα σχεδόν τα post :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Λοιπόν:


εμείς συνήθως τα λάστιχα τα καίμε...

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


να πω μια μπαρουφα???

εχω ακουσει για coca cola.....!

το χει ακουσει κανεις αυτο?????????????

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Το καλύτερο για εμένα γυαλιστικό είναι αυτό της armorall σε μορφή τζέλ και το βρίσκεις και στο praktiker.Αυτό https://www.armorall.com/products/view_product.php?product_id=24

Oσο για το μείγμα φίλος μου που δουλεύει σε Βενζινάδικο μου το είπε κάποτε αλλά το έχω ξεχάσει.Απο το φαρμακείο προμηθεύεσαι την πρώτη ύλη (κάτι σαν βαζελίνη αλλά δεν θυμάμαι το όνομα) και το πας σε αναλογία με νερό 3/7 (3 ποτήρια κρασιού υλικό και 7 νερό)

Η πρώτη ύλη είναι η γλυκερίνη και αραιώνεται με σφουγγαράκι 1:1. Ψιλο-γυαλίζει αρκετούτσικα και μάλλον δεν θα αρέσει στο Στράτο το αποτέλεσμα.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Vinyl & rubber care της Αουτογκλιμ είναι ένα από τα προίόντα που εξακολουθώ να αγοράζω, μιας που αφήνει τα λάστιχα όσο ακριβώς γυαλιστερά χρειάζεται (ούτε πολύ, ούτε λίγο).

:original:

BILL007
17-04-10, 21:20
Μπράβο ρε Monsta!Γλυκερίνη ήταν το όνομα!

Εγώ χρησιμοποιώ της armorall και είμαι υπέρευχαριστημένος εδώ και 2 χρόνια!Τα λάστιχα μου δείχνουν τέλεια!

stratos
17-04-10, 21:22
Μίλησε ο ειδικός. Τέλος....


Η γλυκερίνη είναι πολύ καλή και ενυδατική για το ελαστικό. Αλλά όπως είπε πιο πάνω ο Κώστας, μάλλον θα το κάνει πολύ γυαλιστερό για τα γούστα μου, οπότε θα προτιμήσω να πάρω αυτό της Autoglym.

Bill007 αμα σου πώ οτι ήθελα να το πάρω αλλά το φοβήθηκα και πήρα spray?

VanVIC
17-04-10, 21:23
με μεθανόλη γίνεται τίποτις ?
χιχιχιχι

BILL007
17-04-10, 21:24
:shok: :shok: :shok:Mπααααα :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

stratos
17-04-10, 21:30
με μεθανόλη γίνεται τίποτις ?
χιχιχιχι

Μπορώ να σου πώ τι μπορεί να κάνει μείγμα γλυκερίνης, νιτρομεθανίου και μεθανόλης.... αλλά εκτός φόρουμ. Γιατί αν το βάλεις στα ελαστικά αυτό θα εξαφανίσεις κάθε βρωμιά... και το αυτοκίνητο μαζί :hystericalbs1:

edit: Λέω, δεν συμπληρώνω και κανένα tag να είναι ευκολα προσβάσημο? Και ως δια μαγείYaz είχαν συμπληρωθεί

VanVIC
17-04-10, 21:30
Μπορώ να σου πώ τι μπορεί να κάνει μείγμα γλυκερίνης, νιτρομεθανίου και μεθανόλης.... αλλά εκτός φόρουμ. Γιατί αν το βάλεις στα ελαστικά αυτό θα εξαφανίσεις κάθε βρωμιά... και το αυτοκίνητο μαζί :hystericalbs1:

δίνει πολλά άλογα εεε ?
:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

BILL007
17-04-10, 21:34
Bill007 αμα σου πώ οτι ήθελα να το πάρω αλλά το φοβήθηκα και πήρα spray?

Κακώς...;)


edit: Λέω, δεν συμπληρώνω και κανένα tag να είναι ευκολα προσβάσημο? Και ως δια μαγείYaz είχαν συμπληρωθεί

heheheheheh!!!!Δεν ήταν αυτή τη φορά ο Yaz...Εγώ ήμουν...:mpaks::electrician2:


Πέρα απο την πλάκα όσο μπορείτε παιδιά, να βάζεται και εσείς tags...Μας βοηθάει απίστευτα... :thanks: :thanks: :thanks:

Monsta
17-04-10, 21:42
Απλά ήθελα να προσθέσω ότι αυτά τα γυαλιστικά έχουν σιλικόνη ως βασικό τους συστατικό.

Η σιλικόνη δημιουργεί ΜΕΓΑΛΟ πρόβλημα σε περίπτωση επαναβαφής κάποιου πάνελ. Εάν δλδ το λάστιχο είναι μούσκεμα στο γυαλιστικό και ξεκινήσουμε να φύγουμε αμέσως πριν προλάβει να στεγνώσει, θα πεταχτούν υπολέιμματα στο μασπιέ / πόρτα αλλά και στον πίσω προφυλακτήρα. Αν πάμε τώρα να βάψουμε κάποια από αυτά τα σημεία, υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να γίνει ζημιά στο βαφέα τη στιγμή που θα ρίξει χρώμα / βερνίκι (κάνει ανοίγματα - κρατήρες), όπου και η κατάσταση δεν σώνεται και χρειάζεται φτου κι απ την αρχή επαναβαφή.

Όχι πως αν στεγνώσει σώνεται στα σίγουρα η κατάσταση, αλλά σίγουρα περιορίζεται το φαινόμενο και σε συνδυασμό με τα ειδικά καθαριστικά που έχει ένα συνεργείο μπορεί (ίσως) να σώσει τη κατάσταση.

BILL007
17-04-10, 21:52
Εάν δλδ το λάστιχο είναι μούσκεμα στο γυαλιστικό και ξεκινήσουμε να φύγουμε αμέσως πριν προλάβει να στεγνώσει, θα πεταχτούν υπολέιμματα στο μασπιέ / πόρτα αλλά και στον πίσω προφυλακτήρα..

To έζησα και αυτό...Και μάλιστα είναι μαύρες κουκιδίτσες που αν στεγνώσουν δεν φεύγουν και εύκολα...:ranting2:

Γι'αυτό όταν βάζουμε γυαλιστικά δεν φεύγουμε κατευθείαν για την καφετέρια...Περιμένουμε να τα απορροφήσουν τα ελαστικά μερικές ώρες και μετά...;)

Monsta
17-04-10, 21:57
To έζησα και αυτό...Και μάλιστα είναι μαύρες κουκιδίτσες που αν στεγνώσουν δεν φεύγουν και εύκολα...:ranting2:

Γι'αυτό όταν βάζουμε γυαλιστικά δεν φεύγουμε κατευθείαν για την καφετέρια...Περιμένουμε να τα απορροφήσουν τα ελαστικά μερικές ώρες και μετά...;)

Exactement!!! thumb

scania124
17-04-10, 22:07
Μπράβο ρε Monsta!Γλυκερίνη ήταν το όνομα!

Εγώ χρησιμοποιώ της armorall και είμαι υπέρευχαριστημένος εδώ και 2 χρόνια!Τα λάστιχα μου δείχνουν τέλεια!

και εγω της armorall εδω και πολλα χρονια σε ολα μου τα αυτοκινητα....και το τζελ και το σπρευ........
απλα με τον καιρο ειδα οτι στο τζελ κουλουσε σκονη επανω ενω στο σπρευ ποτε τιποτα....
με το σπρευ ψεκαζω πανο σε ενα πινελο και μετα περναω τα λαστιχα για να μην λερωνω ζαντα και αυτοκινητο.....
παντος και τα δυο ειναι φανταστικα υλικα

kloukakis
17-04-10, 22:11
Εεεε, είπαμε να κάνουμε καλή περιποίηση και πλύσημο όταν πλένουμε μόνοι μας την μπέμπα μας. Οπότε ας δώσουμε και μια πινελιά παραπάνω που θα κάνει την διαφορά. Γιατί όπως και να το κάνουμε όλοι λίγο-πολύ είμαστε "καφετεριάκηδες" και μας αρέσει να το καμαρώνουμε και πόσο μάλλον όταν το καμαρώνουν άλλοι και λένε και καλά σχόλια :hystericalbs1:

Για μένα αυτή η πινελιά είναι να φαίνονται μαύρα και ελαφρά γυαλιστερά τα ελαστικά. Εντάξει όχι να γυαλίζουν πολύ, αλλά να είναι έντονο το μαύρο.

Στα βενζινάδικα - πλυντήρια χρησιμοποιούν ένα άγνωστης προέλευσης μείγμα που το περνάνε με πινέλο απο πάνω και μπορώ να πώ οτι διαρκεί άνετα μια εβδομάδα.

Επειδή μου αρέσει να το πλένω μόνος μου, αγόρασα απο το Praktiker ένα spray (δεν θυμάμαι μάρκα) το οποίο αφού έπλυνα με το πιεστικό τα λάστιχα, τα ψέκασα με αυτό. Η αλήθεια είναι ότι έγιναν όπως ακριβώς ήθελα (όχι πολύ γυαλιστερά αλλά έντονα μαύρα). Η δουλειά έγινε Κυριακή πρωί και Δευτέρα πέταγα για Κύπρο οπότε δεν μπόρεσα να κάνω έλεγχο για την αντοχή στον χρόνο του προϊόντος.


Εσείς χρησιμοποιείτε ανάλογο προϊόν και αν ναι ποιό? Με τί κόστος? Πόσα λάστχα φρεσκάρετε με μια συσκευασία? Υπάρχει κίνδυνος να σκληρήνουν τα λάστιχα ή να φθαρούν ποιό γρήγορα (το προφίλ τους) βάζοντας κάτι τέτοιο?

Strato εγω χρησιμοποιώ της armoall και είναι φανταστικό!!! Οτι και να έχει το λάστιχο, ακόμα και λάσπη, μου το βγάζει "εργοστάσιο"! Δεν θέλει νερό. Είναι αφρός, το ξεκάζεις και το αφίνεις. Σε λίγα λεπτά είναι έτοιμο και κάνει καλό και στη συντήρηση του! Κρατάει αρκετά, αναλογα και τι πατάς βέβαια! Αν θέλεις να κρατάει ποιο πολύ θα πρέπει να αγοράσεις ειδικό ζελέ.

Θέλει λίγη προσοχή όμως, γιατι την πρώτη φορά έλουσα και όλο το πέλμα χωρίς να το αφίσω να στεγνώσει, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξεκινήσω, κατάλληλο για ντριφτ:th_Laie_67-1:

BILL007
17-04-10, 22:16
κατάλληλο για ντριφτ:th_Laie_67-1:

Aπολύτως :th_Laie_67-1:

Πάντως πρέπει να αποφεύγεται όπως ο διάλος το λιβάνι να πηγαίνει στο πέλμα!Είναι πολύ επικίνδυνο!:thumbsdown:

ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΤΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ!!!!!Το λένε ρητά και οι οδηγίες...

NickE60
17-04-10, 22:19
Κι εγώ το Tire Foam της ArmorAll χρησιμοποιώ.

Ψεκάζεις λίγο αφρό απο πολύ κοντά σε ένα μικρό σφουγγαράκι από τη μαλακή πλευρά φυσικά.. (πχ scotch τετράγωνο μικρό) περιμένεις να το απορροφήσει και περνάς το λάστιχο εύκολα και χωρίς σπατάλη, χωρίς να τρέχουν αφροί και ζουμιά, σε 10-15 λεπτά τα λάστιχα θα είναι κατάμαυρα ματ σαν καινούρια! Καλό είναι να φοράς γάντι κουζίνας ...για να μην μουλιάσουν τα δάχτυλα από τα χημικά του αφρού.... έτσι κρατάει ίσως και για 30 χρήσεις (Χ4 λάστιχα) η κάθε φιάλη... thumb

kloukakis
17-04-10, 22:38
Aπολύτως :th_Laie_67-1:

Πάντως πρέπει να αποφεύγεται όπως ο διάλος το λιβάνι να πηγαίνει στο πέλμα!Είναι πολύ επικίνδυνο!:thumbsdown:

ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΤΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ!!!!!Το λένε ρητά και οι οδηγίες...

Hallo-ου είμαστε στη Ελλάδα.....
εδω δεν διαβάζουμε τις οδηγίιιιιιες.....

Μα όχι απλά έβαλα.... τα έλουσα!
Αφήστε τα.... ήμουν και σε ανηφόρα....δεν είχα και μπλοκέ.....Έκανα τον σταυρό μου για να ξεπαρκάρω:shok:

Όπου ευθεία και χαρά, όπου στροφή και πάντες:whistle:

NickE60
17-04-10, 22:56
Hallo-ου είμαστε στη Ελλάδα.....
εδω δεν διαβάζουμε τις οδηγίιιιιιες.....

Μα όχι απλά έβαλα.... τα έλουσα!
Αφήστε τα.... ήμουν και σε ανηφόρα....δεν είχα και μπλοκέ.....Έκανα τον σταυρό μου για να ξεπαρκάρω:shok:

Όπου ευθεία και χαρά, όπου στροφή και πάντες:whistle:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :thumbsup:

Atsa linos
17-04-10, 23:00
καλησπερα και απο εμενα ,,να τα παιρνατε μια φορα το διμηνο γρασσο που ειναι σε μορφη σπραυ ,,,,,,,γινοντε απιστευτα ασε που τα προστατευει αφανταστα

Stamatis
17-04-10, 23:01
Ζαχαρονερο σε σφουγγαρι για τα πιατα.

kloukakis
17-04-10, 23:12
Ζαχαρονερο σε σφουγγαρι για τα πιατα.


offtopic:
Και με αλατόνερο τα χέρια....σκετο βελούδο, δοκιμάστε!

Δυο φορές πριν απο κάθε συνάντηση με κοπέλα :original:

Χρίστος
18-04-10, 03:08
Ζαχαρονερο σε σφουγγαρι για τα πιατα.
με τετοιο περναγαμε τα αρματα στο στρατο πριν την επιθεωρηση και λαμπανε!!!!!

Εγω παλι εβαζα (σημερα κιολας τελειωσε) ενα σπρει που ειχα για να γυαλιζω τα πλαστικα μερη του αυτοκινητου.Οχι οτι ποτε το χρησιμοποιησα για αυτα....
Μιας και το ειχα το δοκιμαα και ειχε ικανοποιητικο αποτελεσμα για μερικες μερουλες με προσεκτικη οδηγηση

yannisv
18-04-10, 09:27
με τετοιο περναγαμε τα αρματα στο στρατο πριν την επιθεωρηση και λαμπανε!!!!!

Εγω παλι εβαζα (σημερα κιολας τελειωσε) ενα σπρει που ειχα για να γυαλιζω τα πλαστικα μερη του αυτοκινητου.Οχι οτι ποτε το χρησιμοποιησα για αυτα....
Μιας και το ειχα το δοκιμαα και ειχε ικανοποιητικο αποτελεσμα για μερικες μερουλες με προσεκτικη οδηγηση

Τεθωρακισμενος και εσυ Χρηστάκο;

Monsta
18-04-10, 12:06
offtopic:
Και με αλατόνερο τα χέρια....σκετο βελούδο, δοκιμάστε!

Δυο φορές πριν απο κάθε συνάντηση με κοπέλα :original:

Πολύ σωστά!

Επίσης ζάχαρη με λάδι και καλό τρίψιμο σάς κάνει κι αυτό τα χεράκια μαλακά σα μωρού! thumb

Driver M
18-04-10, 12:37
(Καταρχάς ας διαγραφεί το ποστ 30 που έκανα, γιατί για κάποιον περίεργο λόγο εμφανίστηκε μόνο το μισό!)

Όπως και οι περισσότεροι φίλοι απ'ό,τι είδα, χρησιμοποιώ τον αφρό της armorall (για περισσότερα εδώ: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=944&page=4 #32). Πρόσφατα αγόρασα και το gel της ίδιας εταιρείας. Ο αφρός, είναι πραγματικά πανεύκολος στη χρήση, αφού ψεκάζουμε και τέλος και κάνει το λάστιχο (ανεξαρτήτως φθοράς και παλαιότητας) να δείχνει καινούριο, δίνοντάς του μια ωραία, όχι πολύ έντονη γυαλάδα. Το gel πάλι, διαρκεί περισσότερο από τον αφρό, ενώ έχει και υδροφοβικές ικανότητες (κοινώς, απωθεί το νερό), ωστόσο είναι πιο δύσκολο στη χρήση, αφού θέλει εφαρμογή με σφουγγαράκι και μετά από μερικά λεπτά, στέγνωμα με microfibre ώστε να μη γεμίσει όλο τον τόπο μόλις ξεκινήσει το αυτοκίνητο. Επίσης, δίνει πιο έντονη (πλαστική) γυαλάδα σε σχέση με τον αφρό, κάτι που προσωπικά δε μου αρέσει, αλλά μετά από λίγες μέρες, η γυαλάδα είναι πολύ πιο φυσιολογική.

Όσον αφορά στη γλυκερίνη τώρα, είναι σίγουρα πολύ προσιτη από άποψη κόστους. Το πρόβλημα είναι, ότι αν πέσει νερό πάνω της αφαιρείται πολύ εύκολα και μετά θέλει ξανά πέρασμα. Επίσης και το οπτικό αποτέλεσμα δεν είναι όμοιο με των ειδικών προϊόντων. Συνεπώς, πιστεύω ότι αξίζει περισσότερο να αγοράσει κανείς ένα εξειδικευμένο προϊόν που και καλύτερα αποτελέσματα δίνει και πιο εύκολα περνιέται και ας δώσει 5-6 ευρώ παραπάνω.

stratos
18-04-10, 15:45
Πολύ σωστά!

Επίσης ζάχαρη με λάδι και καλό τρίψιμο σάς κάνει κι αυτό τα χεράκια μαλακά σα μωρού! thumb


offtopic:
Και με αλατόνερο τα χέρια....σκετο βελούδο, δοκιμάστε!

Δυο φορές πριν απο κάθε συνάντηση με κοπέλα :original:

Οι κοπέλες θέλουν σκληρά χέρια που δείχνουν εργατικά και όχι πουπουλένια :hystericalbs1: Για αυτά θα σας πώ απο κοντά...

Μαλακά θέλουν να είναι τα δέρματα στο αυτοκίνητο, και ειδικά των πίσω καθισμάτων ;)


Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Φαίνεται οτι το armorall έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Είδα οτι είχε τον αφρό το Practiker και φοβήθηκα να το πάρο. Απο την άλλη λέτε το gell γεμίζει με βρωμιές και είναι πιο δύσκολο να αφαιρεθούν. Οπότε θα κινηθώ προς αφρό ή προς το προιόν της Autoglym μιας και χρειάζομαι ακόμα μερικά πραγματάκια απο σαμπουάν και περιποίηση δερμάτων

BILL007
19-04-10, 18:02
Οι κοπέλες θέλουν σκληρά χέρια που δείχνουν εργατικά και όχι πουπουλένια :hystericalbs1: Για αυτά θα σας πώ απο κοντά...

Μαλακά θέλουν να είναι τα δέρματα στο αυτοκίνητο, και ειδικά των πίσω καθισμάτων ;)


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

zoikarios
19-04-10, 18:11
Δεν νομιζω ομως να εχετε δοκιμασει αυτη την νεα επαναστατικη μεθοδο η οποια εφαρμοζεται παγκοσμιως!!!!!!!!!!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=Q-dtbBzky-s




Φυσικα και θα βαλω Armorall......thumbthumbthumb

Monsta
19-04-10, 18:17
Δεν νομιζω ομως να εχετε δοκιμασει αυτη την νεα επαναστατικη μεθοδο η οποια εφαρμοζεται παγκοσμιως!!!!!!!!!!!!!


Φυσικα και θα βαλω Armorall......thumbthumbthumb

Αν και δεν έχω πελάτες με Jetta του 1987, θα κάνω μια δοκιμή με το θερμοπίστολο σε κάνα παλιό πλαστικό.....