PDA

Επιστροφή στο Forum : Ο "τάκος" !



Bazil Van Sinner
07-05-14, 14:28
https://www.carautoparts.gr/nissan.html

-Καλημέρα
-Καλημέρα
-Θέλω να ρωτήσω για ένα ανταλακτικό απο Nissan Tida...έχω το part number.
-Ti είναι αυτο κύριε?
-Ποιό,το part number?
-Οχι,το ανταλακτικό!!
-Είναι εξάρτημα απο το A/C και το ΄χω στα χε...
-Ναι τί είναι αυτό!
-...ρια μου ήθελα να πώ!δεν γνωρίζω α πώς ακριβώς λέγεται,το χω βρεί στο ebay και έχω και την περιγραφή στα γερμανικά
-Δεν ξέρω γερμανικά!!!
-Δηλαδή μου λέτε οτι με το pt.number δέν μπορούμε...
-ΟΧΙ!!!
-ai gamhs m@l@k@ https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/05/TheIncredibleHulkmaleincrediblehulkangry-1.gif

Koyotte
07-05-14, 14:50
:hystericalbs1::hystericalbs1: Bazil έχεις όρεξη ρε μπαγάσα!!

Bazil Van Sinner
07-05-14, 15:00
Kαι όρεξη έχω και υπομονή και καλούς τρόπους,εκτός απο αυτά είμαι επαγγελματίας και συναναστρέφομαι καθημερινά με 150+ άτομα,ζώ απο αυτούς και την συνεργασία μας.
Συμπεριφορές σάν την παραπάνω που είναι σημερινή(και ποοοοοοόσες άλλες μου'ρχονται στο μυαλό) πρέπει να βγαίνουν στον Τάκο.
Όπως έχουμε επαινέσει τόσα και τόσα μαστόρια και ανθρώπους του χώρου έδω μέσα,που κάνουν καλά την δουλειά τους και τιμάνε τα λεφτά που τους αφήνεις,με προσφατό παράδειγμα την συνεργασία που είχα με τον Καζάκο,νομίζω θα είναι κοινά αποδεκτός ο Τάκος για όλα τα λαμόγια και τους χορτασμένους της αγοράς.

:warriorsmiley:

ghost-rider
07-05-14, 15:15
Ειναι συνομοταξια αυτοι ρε...

Mαθε πως το λενε αυτο που θες και ξαναπαρτον τηλ.
Θα σου ζητησει σε πρωτη φαση χρονολογια και κυβικα, μετα κωδικο κινητηρα, μετα αριθμο πλαισιου, μετα θα δει οτι του βγαζει 3-4 διαφορετικα εξαρτηματα εκει γυρω και θα σου πει... "Μπορεις να μου πεις τον κωδικο που γραφει πανω το ανταλλακτικο που κρατας στο χερι σου?"

Και εκει καπου ευχεσαι να τον ειχες απεναντι να του φυτεψεις το ανταλλακτικο στο κεφαλι...

Koyotte
07-05-14, 15:34
Kαι όρεξη έχω και υπομονή και καλούς τρόπους,εκτός απο αυτά είμαι επαγγελματίας και συναναστρέφομαι καθημερινά με 150+ άτομα,ζώ απο αυτούς και την συνεργασία μας.
Συμπεριφορές σάν την παραπάνω που είναι σημερινή(και ποοοοοοόσες άλλες μου'ρχονται στο μυαλό) πρέπει να βγαίνουν στον Τάκο.
Όπως έχουμε επαινέσει τόσα και τόσα μαστόρια και ανθρώπους του χώρου έδω μέσα,που κάνουν καλά την δουλειά τους και τιμάνε τα λεφτά που τους αφήνεις,με προσφατό παράδειγμα την συνεργασία που είχα με τον Καζάκο,νομίζω θα είναι κοινά αποδεκτός ο Τάκος για όλα τα λαμόγια και τους χορτασμένους της αγοράς.

:warriorsmiley:

Και είσαι και λογιστικά καταρτισμένος, έτσι?:thumbsup:

Bazil Van Sinner
07-05-14, 17:18
Ειναι συνομοταξια αυτοι ρε...

Mαθε πως το λενε αυτο που θες και ξαναπαρτον τηλ.
Θα σου ζητησει σε πρωτη φαση χρονολογια και κυβικα, μετα κωδικο κινητηρα, μετα αριθμο πλαισιου, μετα θα δει οτι του βγαζει 3-4 διαφορετικα εξαρτηματα εκει γυρω και θα σου πει... "Μπορεις να μου πεις τον κωδικο που γραφει πανω το ανταλλακτικο που κρατας στο χερι σου?"

Και εκει καπου ευχεσαι να τον ειχες απεναντι να του φυτεψεις το ανταλλακτικο στο κεφαλι...
Για'κεί το πήγαινε και υο τελειωσα μια ώρα νωρίτερα:ranting2:


Και είσαι και λογιστικά καταρτισμένος, έτσι?:thumbsup:
Δώσε εξπλέην γιατί το'χασα:original:

Koyotte
07-05-14, 17:42
Ο Ζηκος που λέγαμε:cheers:

wheelman
07-05-14, 17:42
Για'κεί το πήγαινε και υο τελειωσα μια ώρα νωρίτερα:ranting2:


Δώσε εξπλέην γιατί το'χασα:original:


https://www.youtube.com/watch?v=gdvUAsRzkqs"]https://www.youtube.com/watch?v=gdvUAsRzkqs

Bazil Van Sinner
07-05-14, 19:24
Ο Ζηκος που λέγαμε:cheers:

είσαι καλόοοοοοος !!! thumb

Bazil Van Sinner
08-05-14, 12:02
Ο Τάκος πεινάει ρε!!!!!!

nikos bob
08-05-14, 12:46
:shok:-Ναι καλησπέρα σας,
-Καλησπέρα σας, πως μπορω να βοηθησω, τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε ;
-Μου αναβει ένα λαμπακι στο ταμπλω, αλλα επειδή εχω παρει το αυτοκινητο μετχ/νο δεν βρισκω το μανουαλ για να διαβασω την ενδειξη, μπορειτε να με βοηθήσετε ;;
-Βεβαίως, τι χωμα είναι το λαμπακι, τι τυπος το αυτοκινητο και ποιας χρονιας ;
-Το αυτοκινητο είναι 316 του 2000 μοντελο και το λαμπακι είναι κατω δεξια, εχει ενας ανθρωπος ένα τοπι στο χερι του και είναι σαν να εχει φαει μια σκαφη μακαρονια και εχει χρωμα ΠΡΑΣΙΝΟ !!!!!!!!!
-......ΠΡΑΣΙΝΟ ;;

-μαλιστα πρασινο.!
-Αν το λαμπακι που βλέπετε είναι όπως μου το περιγράφετε και το χρωμα του είναι ΠΡΑΣΙΝΟ , να σας ρωτησω κατι απλο ;;
-Βεβαίως παρακαλω...

-Όταν αναβει το φαναρι στη διασταυρωση με ποιο φαναρι ξεκινατε να φυγετε ;
-Με το πρασινο φυσικα , κυριε, με δουλευετε τωρα ;;

-Και το πρασινο φαναρι που ξεκινατε και φευγετε σε ποια θεση βρισκεται στον φανοστατη;;;;;

-ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΩ -ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ.....

-Στον οφθαλμιατρο γρηγορα για αχρωματοψια και ξεχαστε τα ...λαμπάκια !!!!!




Ετσι γιατι ζουν αναμεσα μας...και οδηγουν κιολας !!!

IsidorosM3
07-06-14, 18:16
Πριν μερικές μέρες σερφάροντας στο Ίντερνετ σε γνωστά αμερικάνικα φόρουμ βελτιώσεων BMW διάβαζα για cold air intake Μ3 Ε92. Οι περισσότεροι χρήστες χρησιμοποιούν μια της εταιρίας macht schnell το stage2 το Εν λόγο προϊόν υπόσχεται περίπου 12 άλογα μάλιστα υπήρχαν αναρτημένες και δυναμομετρησεις που το αποδείκνυαν, έτσι λοιπόν μπήκα στη διαδικασία να το αγοράσω... Επισκεπτόμενος το site της εταιρίας το πουλούσε 292¤+ μεταφορικά. Μετά απο μια σύντομη περιήγηση στο site της εταιρία βρήκα ότι έχει dealer στην Ευρώπη οπότε και σκέφτηκα να το πάρω καλύτερα από την Αγγλία για να μην έχω το ρίσκο του να περάσει τελωνείο το οποίο σημαίνει καθυστέρηση και επιπλέον χρήματα! Η τιμή από Αγγλία ήταν στα 569¤ Κομπλέ με τα μεταφορικά στην πόρτα μου και σε δυο ημέρες μάλιστα! Σε επιπλέον περιήγηση μάλιστα στο site του Άγγλου βρήκα ότι έχει dealer στην Ελλάδα την RS MOTORSPORT στην Αγία Παρασκευή. Μιας και με τον Εν λόγω έμπορο είχα μια γνωριμία (και λέω είχα γιατί πλέον μετά την όλη συμπεριφορά του δεν θέλω να έχω καμία επαφή) σκέφτηκα να τον πάρω τηλέφωνο για να το προμηθευτώ απο εκείνον για να τον βοηθήσω ακόμα και αν είχε και μια μικρή διάφορα στην τιμή... Την επόμενη μέρα λοιπόν του τηλεφωνώ και τον ενημερώνω για την πρόθεση μου να αγοράσω την εισαγωγή απο αυτόν! Εκείνος άρχισε να κατηγορεί το προϊόν το οποίο ήθελα να αγοράσω αντί αυτού μου πρότεινε μια άλλη στα 990¤ λέγοντας μου χαρακτηριστικά for you only.Οταν τον ρώτησα την μάρκα του CAI που πρότεινε μου είπε ότι είναι της EVOLVE. Έπειτα απο δική μου αναζήτησή στο site της EVOLVE διαπίστωσα ότι η αυτή η εταιρία δεν έχει τέτοιο προϊόν και μάλιστα στα κιτ βελτίωσης που πουλάει προτείνει high flow filter και όχι CAI. Μετά απο επιπλέον ψάξιμο βρήκα ότι το συγκεκριμένο προϊόν το οποίο μου πρότεινε είναι μια κινέζικη αντιγραφή της gruppeM το οποίο πουλάει και μια εταιρία στο car.gr στα 899¤. Την επόμενη μέρα του τηλεφώνησα ξανά και τον ρώτησα αν μπορούσε να μου φέρει το προϊόν που του είχα ζητήσει στην αρχή εκείνος μου είπε οκ και μου έστειλε γραπτό μήνυμα την επόμενη μέρα για να μου ανακοινώσει ότι η τιμή είναι 700¤+ VAT δηλαδή 861¤ Και παράδοση σε 2 εβδομάδες! Όταν του απάντησα σε ευχαριστώ πολύ για την προσφορά θα το σκεφτώ και θα σου απαντήσω εκείνος προφανώς τσαντιστικε και με διέγραψε και απο φίλο στο fb:th_Laie_67-1:
Συμπέρασμα1: ο γνωστός όχι μόνο ήθελε να με εξαπατισει πουλώντας μου ένα κινέζικο προϊόν για μάρκα μου το πουλούσε ακριβότερα απο ότι ένας άγνωστος...
Συμπερασμα2: για να αγοράζω εγω ένα προϊόν 569¤ με το ΦΠΑ ο dealer της θα το αγοράζει σίγουρα με μια έκπτωση! Ο συγκεκριμένος λοιπόν ήθελε να βγάλει πουλώντας 292¤ + το πόσο της έκπτωσης το οποίο θα του αφαιρούσε ο Άγγλος απο την αρχική τιμή + την διαφορά απο το αργό courier.

Bazil Van Sinner
07-06-14, 18:22
Εδώ (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=21807) είσαι Ισίδωρε!


Το ότι σ'εσβησε απο φίλο στο fb https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/06/CF83CF84CF81CEBFCF85CEB8CEBFCEBACEB1CEBC-1.jpg

πρέπει να το πάρεις σοβαρά υπ όψιν σου:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

IsidorosM3
07-06-14, 18:27
Δεν ήξερα ότι υπάρχει ανάλογο θέμα αν μπορούν οι mod ας το μεταφέρουν!

Το ότι με έσβησε απο το fb μπορώ να σου πω ότι μου έχει στοιχίσει πολύ....

JimE36
07-06-14, 20:15
Για αλλη μια φορα αποδεικνυεται ποσο κλεφτες ειναι τα περισσοτερα μαγαζια στην Ελλαδα.Για αυτο ΜΟΝΟ ΑΠΕΞΩ αγορες.Και μην ακουσω ιστοριες περι τονωσης της ελληνικης οικονομιας και να βοηθησουμε τους μικρους επαγγελματιες γιατι τα παιρνουν πιο ακριβα.....κτλ κτλ...Τριχες!!!! :thumbsdown:

Bazil Van Sinner
07-06-14, 21:02
Ντάξ Τζίμ μήν τρελαίνεσαι ,δέν είναι όλοι ίδιοι και όμοιοι!!!Γι'αυτο είναι ο τάκος!