PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36] cabrio???



Bazil Van Sinner
07-04-14, 18:29
Είναι για φίλο,θελω να είναι καθαρό ,θα το βλέπω κάθε μέρα και σε λόγικες τιμές.

savvas bmwdakias
07-04-14, 18:34
Βασιλη δυσκολα φιλε να βρεις 36αρι καθαρο και καλο, οπως μου χε πει και μενα καποτε καποιος ειναι τρυπιος κουμπαρας. Αν τελικα καταληξει ομως σε τετοιο αμαξι να εχει τουλαχιστον hard top.

Bazil Van Sinner
07-04-14, 18:44
Ισχύει ότι είναι δύσκολο να βρείς 15+χρονων αυτοκίνητο πολύ καθαρό,τίμιο όμως πιστεύω πως μπορούμε να βρούμε.

PANOS-E60
07-04-14, 18:52
καθαρό αμαξι, γνησια χιλιόμετρα.
https://ragousis.car.gr/cars/view/783988/
το ειχε τσεκαρει φίλος μου πέρσι, ο οποιος τελικά αγόρασε 46αρι.

deepBLUE
07-04-14, 19:11
Εγώ πάλι θα διάλεγα Ζ3 το θεωρώ πιο κλασικό και πιο όμορφο οχι πιο καλο απο ενα Ε36 .
Γούστα είναι αυτά.
Απο πλευράς πρακτικότητας αν το πάρεις το Ε36 υπερτερεί και σε χώρους και σε άνεση γενικά .
Πρέπει να αποφασίσεις τι θές.

Bazil Van Sinner
07-04-14, 19:15
Δέν είναι για μένα Βαγγέλη,είναι για φίλο,όποιο κατσει πρώτο.

gnx
07-04-14, 20:29
καθαρό αμαξι, γνησια χιλιόμετρα.
https://ragousis.car.gr/cars/view/783988/
το ειχε τσεκαρει φίλος μου πέρσι, ο οποιος τελικά αγόρασε 46αρι.

Αυτο το αμάξι πωλείται 2 χρόνια. Νομίζω, λέω, ότι η ηλεκτρική κουκούλα δε λειτουργεί

I_MNL
07-04-14, 21:01
Αυτά τι σου λένε?


https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4552770/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3776030/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/783988/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1369646/

nikos1400
07-04-14, 21:13
Ζ3 φιλε...
κανα καλο, αλλα πουντο ??

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4926722/

:think:

savvas bmwdakias
07-04-14, 22:45
Βασιλη ποσα λεφτα διαθετει ο φιλος σου? Γνωμη μου αν τελικα καταληξει σε Ε36 να παρει απο μοντελο 97 β εξαμηνο και μετα που εγινε facelift με φουλ ηλεκτρικη κουκουλα κλομα και 4 αεροσακους εαν ειναι δυνατο. Τα υπολοιπα μπαινουν και μετα εαν τα θελει.

E36-Hartge
07-04-14, 23:13
Μπήκα στην διαδικασία να βοηθήσω αλλα πίστεψε με με πόνεσε...

Ο λόγος είναι οτι είδα σε αγγελία το αυτοκίνητο που πούλησα ένα χρόνο πρίν και το μυαλό έκανε ενα σύντομο ταξίδι...

Αυτό το αυτοκίνητο το αγάπησα οσο κάνενα αλλο απο όσα πέρασαν απο τα χέρια μου μέσα σε αυτά τα περισσότερα καινούρια.

Δεν ξέρω αν είναι ο ίδιος ο οποίος το πούλησα εγω βέβαια...

Άν δεν έχει αλλάξει τίποτα πάνω στο αυτοκίνητο και είναι όπως έφυγε απο τα χέρια μου είναι πολύ πολύ καλό για τα χρήματα που το ζητάει.

Τότε το έδωσα με το hard top μαζί το οποίο δεν βλέπω.

Θα μπορούσα να γράφω σελίδες γι αυτό το αυτοκίνητο μιας και το ξέρω τόσο καλά αλλα δεν έχει και τόσο σημασία.

Τόσο πολύ που χάρικα όταν το είδα που αν είχα την δυνατότητα θα ήθελα να το εχω ξανά πίσω.

Δεν μπορώ να βρω την αγγελία που είχα στο φόρουμ αλλα έχω τόσες φωτοραφίες που στην αγγελία δεν φαίνεται τίποτα.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4814463/

JimE36
07-04-14, 23:47
Βασιλη δυσκολα φιλε να βρεις 36αρι καθαρο και καλο, οπως μου χε πει και μενα καποτε καποιος ειναι τρυπιος κουμπαρας. Αν τελικα καταληξει ομως σε τετοιο αμαξι να εχει τουλαχιστον hard top.

Τρυπιος κουμπαρας το Ε36; :thumbsdown:
Δεν νομιζω φιλε μου.Θελει service οπως και ολα τα αλλα αμαξια.
Τωρα αυτο ειναι σχετικο και με τον καθενα.Μαλλον ο φιλος σου, που σου ειπε ετσι, δεν του βγηκε καλο το αμαξι.Τι να πω;
Οχι ομως και τρυπιος κουμπαρας.

nikos1400
08-04-14, 00:42
Μπήκα στην διαδικασία να βοηθήσω αλλα πίστεψε με με πόνεσε...

Ο λόγος είναι οτι είδα σε αγγελία το αυτοκίνητο που πούλησα ένα χρόνο πρίν και το μυαλό έκανε ενα σύντομο ταξίδι...

Αυτό το αυτοκίνητο το αγάπησα οσο κάνενα αλλο απο όσα πέρασαν απο τα χέρια μου μέσα σε αυτά τα περισσότερα καινούρια.

Δεν ξέρω αν είναι ο ίδιος ο οποίος το πούλησα εγω βέβαια...

Άν δεν έχει αλλάξει τίποτα πάνω στο αυτοκίνητο και είναι όπως έφυγε απο τα χέρια μου είναι πολύ πολύ καλό για τα χρήματα που το ζητάει.

Τότε το έδωσα με το hard top μαζί το οποίο δεν βλέπω.

Θα μπορούσα να γράφω σελίδες γι αυτό το αυτοκίνητο μιας και το ξέρω τόσο καλά αλλα δεν έχει και τόσο σημασία.

Τόσο πολύ που χάρικα όταν το είδα που αν είχα την δυνατότητα θα ήθελα να το εχω ξανά πίσω.

Δεν μπορώ να βρω την αγγελία που είχα στο φόρουμ αλλα έχω τόσες φωτοραφίες που στην αγγελία δεν φαίνεται τίποτα.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4814463/

το θυμαμαι, φαινοτανε καλο.
αυτος που το πηρε απο εσενα, τι ρολο επαιζε? πως σου φανηκε?

παντως οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι ελεϊνες...

savvas bmwdakias
08-04-14, 10:12
Τρυπιος κουμπαρας το Ε36; :thumbsdown:
Δεν νομιζω φιλε μου.Θελει service οπως και ολα τα αλλα αμαξια.
Τωρα αυτο ειναι σχετικο και με τον καθενα.Μαλλον ο φιλος σου, που σου ειπε ετσι, δεν του βγηκε καλο το αμαξι.Τι να πω;
Οχι ομως και τρυπιος κουμπαρας.

Καταρχην δεν μιλαω για ολα τα Ε36 μονο για τα καμπριο ειχα 2 ενα σενταν και ενα καμπριο και μπορω να εκφερω προσωπικη αποψη και εμπειρια. Δεν μιλαω με ακουσα και μου ειπαν. Το 36αρι το καμπριο πονει πολυ στην κουκουλα και σαν αυτοκινητο 15ετιας καιβαλε ειναιπλεον δυσκολο να βρεις ενα καλοσυντηρημενο αυτοκινητο και να βρεις θα πρεπει να το πληρωσεις, αλλιως το φτηνο θα σου βγει ακριβο. Εγω μιλαω παντα για την προσωπικη μου αποψη που τα θελω ολα να δουλευουν ρολοι.

mormon
08-04-14, 10:54
Βασιλη για δες αυτο που ανεβασε κ ο Χρηστος!

E36-Hartge
08-04-14, 13:20
το θυμαμαι, φαινοτανε καλο.
αυτος που το πηρε απο εσενα, τι ρολο επαιζε? πως σου φανηκε?

παντως οι φωτογραφιες που εβγαλε ειναι ελεϊνες...

Οικογενιάρχης με δυο παιδάκια και οδηγός λεωφορείου...απο ότι μου έλεγε το ήθελε μόνο για καποιες καλοκαιρινές βόλτες μιας και είχε μικρό για τις μετακινήσεις του.
Εγώ πάντως με δυο παιδιά τότε δυσκολευόμουν να πάω κάπου πόσο μάλλον με τρία τώρα που δεν θα είχε ούτε θέση.

Απο εκεί και πέρα δεν μπόρεσα να καταλάβω και πολλά μιας και δεν τον ξαναείδα.

Νομίζω όμως πως δεν πρέπει να το έχει ο ιδιος γιατι δεν είναι το ονομα του στη αγγελία παρα μόνο η πόλη.

Φαίνεται να έχει κάνει αρκετά χιλιόμετρα μιας και απο μένα το πήρε με 147.000km και τωρα λέει 210.000km

andreas_R
08-04-14, 15:02
Καλυτερα z3 ωστε και να το βαρεθει λιγο πιο μετα
θα εχει λιγοτερη χασουρα βεβαιως βεβαιως!!!

6ylinder
09-04-14, 09:25
καθαρό αμαξι, γνησια χιλιόμετρα.
https://ragousis.car.gr/cars/view/783988/
το ειχε τσεκαρει φίλος μου πέρσι, ο οποιος τελικά αγόρασε 46αρι.

Δεν παίζει να έχει γνήσια χιλιόμετρα...με 98.000 χλμ δεν αλλάζεις δέρματα στα καθίσματα, ενώ το τιμόνι έπρεπε να είναι σαν καινούργιο...........


Αυτο το αμάξι πωλείται 2 χρόνια. Νομίζω, λέω, ότι η ηλεκτρική κουκούλα δε λειτουργεί

Το χειρότερο απ' όλα...ούτε να το κοιτάξεις.

Και μακριά από εμπόρους.

savvas bmwdakias
09-04-14, 14:12
Δεν παίζει να έχει γνήσια χιλιόμετρα...με 98.000 χλμ δεν αλλάζεις δέρματα στα καθίσματα, ενώ το τιμόνι έπρεπε να είναι σαν καινούργιο...........



Το χειρότερο απ' όλα...ούτε να το κοιτάξεις.

Και μακριά από εμπόρους.


Συμφωνω με τον 6ylinder και επιβεβαιωνω οτι πουλιεται παρα πολυ καιρο. Επισης πολυ απλο δεν ειναι ρε παιδια αναλογικο κλιματισμο χωρις θερμαινομενα καθισματα με ημιηλεκτικη κουκουλα.

Vassilis ///M
14-04-14, 15:28
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4969168/

Φαίνετε καθαρό και είναι κοντά στα μέρη σας!!!!!

mark e92
14-04-14, 16:58
15+ χρονών είναι Bill τι ψάχνεις???
Ας πάρει ένα οικονομικό και ας το κάνει όπως του αρέσει ...

savvas bmwdakias
14-04-14, 19:43
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4969168/

Φαίνετε καθαρό και είναι κοντά στα μέρη σας!!!!!

Αυτο παιδια ηταν δικο μου ειναι πολυ καθαρο αμαξι. 2 παρατηρησεις δεν ειναι γνησιο m pack , εγω το ειχα κανει εξωτερικα οτι βλεπεις εκτως των φαναριων μπροστα και δευτερον δεν εχει με τιποτα 105.000χλμ. Το 2007 που το πουλησα το εδωσα με 99.000 χιλιομετρα και απο τοτε ξαναπουληθηκε αλλη μια φορα τουλαχιστον, οπως το υπολογιζω εχει περιπου +50.000χλμ οπως το παρακολουθουσα στις αγγελιες που πουλιοταν κατακαιρους. Στις 80 κατι χιλιαδες χλμ το ειχα αλλαξει δισκο πλατο και του ειχα αλλαξει φλατζα κεφαλης γιατι ειχε διαροη παραφλου εξωτερικα στον τεταρτο κυλινδρο. Ειναι εισαγωγης και το ειχε αγορασει ο Τασιος πανω στην Λαγκαδα για την κορη του, μεγαλο λαμογιο ο οποιος εκλεισε και ακομα τον κυνηγανε:hystericalbs1:. Ειναι φεβρουαριος του 99 βαση αριθμου πλαισιου και εχει περασει πολυς κοσμος απο το συγκεκριμενο οχημα....:whistle: Για οτιδηποτε αλλο ρωτηστε με.

Andri
15-04-14, 13:28
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3499148/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3458390/

Bazil Van Sinner
15-04-14, 14:58
ε όχι και 6000 μην τρελλαθούμε κι όλας!

grigoris_vari
15-04-14, 17:41
για να σας πω και γω απο προσωπικη εμπειρια μιας και τυχαινει να εχω ε36 καμπριο 318...αν μπορουσα να γυρισω το χρονο 4χρονια πριν...θα ειχα παρει η κουπε η κατι αλλο...απλα πραγματα...δεν λεω το καλοκαιρι ειναι ωραια φαση αλλα απο το τελος του καλοκαιριου μεχρι την αρχη του επομενου..μεσολαβουν εννια μηνες...τωρα δεν λεω μπορει να επεσα εγω σε κακομεταχειρισμενο...απο αποψη εσωτερικου παντα...οχι μηχανικα θεματα...γιατι μηχανικα στα 200.000χλμ και με τη χρηση που του κανω επομενο ειναι να σου ζηταει λιγο-πολυ απ'ολα.οσον αφορα ταμπλο κουκουλα..ταπετσαριες...ειχ παρα πολυ φασαρια...ειχα φαει παρα πολυ καιρο να βρω τι ειναι το καθε τι που βρονταει...ακομη ψαχνω να φανταστειτε...βεβαια πλεον ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο απο οτι ηταν πριν ενα χρονο αλλα ακομη θελει δουλιτσα..μηχανικα του χω αλλαξει οτι υπαρχει...πολλα απο αυτα καλου κακου...αναρτηση..παρα πολυ καλη ρυθμιζομενη κτλ...το αμαξι απο συμπεριφορα...σε στεγνο δρομο παντα...σε στροφοδιαδρομες ειναι αριστο σε βρεγμενο δρομο παλι δεν θελει να πηγαινεις μονο πολυ σιγα αλλα να χεις και το νου σου...η καταναλωση αν δεν το τρεχεις ειναι σε πολυ καλο επιπεδο...αν το τρεχεις αστα να πανε..την κουκουλα την ειχα αλλαξει λογω του οτι ειχε ενα αντιαισθητικο μπαλωμα πανω και απο καπου εμπαζε κιολας...με την ελαφρως μεταχειρισμενη που βρηκα και εβαλα πλεον δεν εχω κανενα προβλημα ουτε σε πλημυρα ουτε πουθενα...για να μην τα πολυλογω δεν εχει μεινει τιποτα παλιο πανω απο οταν το πηρα πλην του σαλονιου και του αμαξωματος...ειναι δηλαδη σαν καινουριο...ΑΛΛΑ...βαζωντας εδω και 4χρονια τραγικα συχνα κατι πανω...το οποιο δεν ειχε 5-10ευρω αλλα 50+ με αποτελεσμα να χασεις το λογαριασμο του τι εχεις δωσει ειτε σε αναλωσιμα ειτε σε μικροζημιες,ειτε σε μεγαλοζημιες...και εκτος των χρηματων πρεπει να βαζουμε και το χρονο που σπαταλησαμε...αξιζει να μπεις σε μια τετοια διαδικασια...ειδικα τετοια εποχη?εκτος βεβαια...αν ολα αυτα που προανεφερα...τα εχει κανει ο προηγουμενος...ο οποιος δεν νομιζω να το πουλησει στην τιμη που παιζει αυτη την εποχη το αυτοκινητο...εγω προσωπικα δεν θα το πουλαγα για κανενα λογο μετα απο ολα οσα του εχω κανει.

Bazil Van Sinner
15-04-14, 22:46
Προς το παρόν τείνουμε προς Ζ3 ,είδωμεν,το δώρο πάσχα έρχεται!

6ylinder
16-04-14, 09:10
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3499148/

Δεν θέλω να πιστέψω ποιά είναι η πραγματική κατάσταση του ως άνω αυτοκινήτου....

1) Πιο πιθανό είναι να έχει 298,000λχμ παρά 98,000
2) Για να δίνει τέτοιο αμάξι και καλά "individual" (με καδένα, τ' είπες τώρα!!!!) με 98,000χλμ μόνο!!!, με τέτοια άριστη εξωτερικά και υπεράριστη εσωτερικά κατάσταση, 3700, πρέπει το αυτοκίνητο να είναι πολύ χάλι...

Έτσι πιστεύω...

savvas bmwdakias
16-04-14, 11:26
Δεν θέλω να πιστέψω ποιά είναι η πραγματική κατάσταση του ως άνω αυτοκινήτου....

1) Πιο πιθανό είναι να έχει 298,000λχμ παρά 98,000
2) Για να δίνει τέτοιο αμάξι και καλά "individual" (με καδένα, τ' είπες τώρα!!!!) με 98,000χλμ μόνο!!!, με τέτοια άριστη εξωτερικά και υπεράριστη εσωτερικά κατάσταση, 3700, πρέπει το αυτοκίνητο να είναι πολύ χάλι...

Έτσι πιστεύω...

Το αμαξι ειναι οντως individual εκδοση χρωμα και σαλονι, αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση με την καδενα. Δυσκολα να εχει 94.000χλμ , επισης εχει σαλονι απο m3 χωρις να εχει αλλαξει τα πλαινα. Το μαυρο στα 6.000 ειναι παρα πολλα, πλεον με 5000 5500 παιρνεις Ε46.

6ylinder
16-04-14, 11:45
Το αμαξι ειναι οντως individual εκδοση χρωμα και σαλονι, αυτο ομως δεν εχει καμια σχεση με την καδενα. Δυσκολα να εχει 94.000χλμ , επισης εχει σαλονι απο m3 χωρις να εχει αλλαξει τα πλαινα. Το μαυρο στα 6.000 ειναι παρα πολλα, πλεον με 5000 5500 παιρνεις Ε46.

Ποιό individual χρώμα;;; Montreal blue 297 χρώμα έχει...καμία σχέση με individual.

HLIAS - E36
16-04-14, 11:48
Εγώ πάντως όταν έψαχνα 36άρι (κουπέ) το μόνο που κοίταγα έντονα ήταν να είναι "καθαρό" σαν αμάξι και να μην έχει φάει καμια γερή... Ένα επιφανειακό χτύπημα μπροστά είχε και τίποτα παραπάνω και είχα ενημερωθεί εξ' αρχής... Όλα τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα επειδή διορθώνονται... Μιλάμε για αυτοκίνητο μεταχειρισμένο 15+ ετών, περπατημένο και με το παραπάνω, μην τα θέλουμε και όλα δικά μας... Εδώ Ε92 παίρνεις και δεν ξέρεις τι θα σου βγει...

Andri
16-04-14, 12:03
Στο πρώτο μου άρεσε το σαλόνι, τα υπόλοιπα δεν φαίνονται πίσω από μία οθόνη...

Το δεύτερο μου άρεσε εμφανισιακά ,βέβαια δεν έχει φωτό εσωτερικού αλλά με ένα τηλ πιστεύω βρίσκεις. Αν δεν δω το εσωτερικό και γενικά το αμάξι από κοντά δεν μπορώ να πω κάτι για την τιμή... Φαίνεται και hardtop στις φωτό και το αναφέρει στην περιγραφή..

dark knight
16-04-14, 13:09
χωρις να ξερω το αμαξι, το μπλε δεν φαινεται κακο.το σαλονι φαινεται σε καλη κατασταση,φουλ ηλεκτρικη κουκουλα,προσκεφαλα πισω σε περιπτωση ανατροπης,κλιματρονικ,μικρ ο board computer. αν δεν εχει σοβαρο τρακαρισμα και η οροφη του δουλευει σωστα, με λιγο παζαρι στη τιμη δεν ειναι ασχημο.με λιγα λογια ατρακαριστο, 98-99, φουλ εξοπλισμο, αριστη κουκουλα.

ολα τα αλλα μπαινουν μετα σιγα-σιγα, οπως μ-πακ, χαρντ τοπ κτλ. οσο για τον κινητηρα μιλαμε για ενα αξιοπιστο κινητηρα που βγαζει πολλα-πολλα χιλιομετρα και συμφωνα με τα χρονια κυκλοφοριας δεν θα ειναι στη πρωτη του νιοτη σε κανενα ε36. απο εμπειρια στα καμπριο καλυτερα να ειναι ενταξει η κουκουλα και να βγαλει προβλημα στο μελλον ο κινητηρας παρα το αντιστροφο.

μιλαμε για ενα κινητηρα που βρωμαει ο τοπος στα μτχ και σε πολυ χαμηλες τιμες. αν ηταν να διαλεξω αναμεσα σε ε36 και Ζ3 .θα διαλεγα το δευτερο σε προφεις 16v,κλασικο και αγεραστο

ntinos
16-04-14, 13:21
To Ε36 και δη καμπριο,,, εμενα μου φαινεται πολυ παρωχημένο...

Αν μου χαριζαν καποιο απο τα δυο, θα προτιμουσα το Z3

6ylinder
16-04-14, 13:33
φουλ εξοπλισμο....

Άμα είναι αυτός φουλ εξοπλισμός..τι να πουν και άλλα. Έχει καλό εξοπλισμό, αλλά όχι φουλ. To μόνο που έχει και "κλείνει το μάτι" σαν εξοπλισμός είναι τα θερμαινόμενα και το άριστο σαλόνι του.

Φουλ είναι της παναγιάς τα μάτια...4 αερόσακοι, cruise, ASC, υπολογιστής ταξιδίου, parktronik κλπ.

Εγώ μια φορά έχω δει πραγματικά φουλ εξοπλισμό σε Ε36 και μάλιστα μοντέλο 92'. Το μόνο που δεν είχε ήταν 4 αερόσακοι και αυτό γιατί δεν τα έβγαζε τότε έτσι...μέχρι φακό στο ντουλαπάκι και φως στο καπό για τον κινητήρα είχε...

dark knight
16-04-14, 13:44
δεν ειπα για το συγκεκριμενο οτι εχει φουλ. εννοουσα να εχει οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα. για αυτο γραφω και πιο κατω οτι τα περισσοτερα μπαινουν σιγα σιγα και μετα οπως μ-πακ,χαρντ τοπ

grigoris_vari
16-04-14, 13:48
οτι αυτοκινητο και να παρεις σιγουρα θα σου παρουσιασει προβλημα ολα στο προγραμμα ειναι...το καλο πλεον ειναι...οτι στο θεμα τις κουκουλας και να σου παρουσιασει κατι δεν τρεχει τιποτα γιατι λογω της οικονομικης καταστασης εχουν πεσει παρα παρα πολυ οι τιμες ειτε σε επισκευη της υπαρχουσας ειτε σε αντικατασταση της..γιατι πριν τεσσερα χρονια..που την ειχα αλλαξει εγω ακουγα κατι τιμες...που παραλιγο να μου πεσουν τα μαλλια και να γινει το κεφαλι μου καμπριο....εν τελη την αλλαξαμε μονοι μας με ενα φιλο...ζηταγαν 4μιση κατοσταρικα για να βγαλουν την παλια...και να βαλουν την ελαφρως μεταχειρισμενη που ειχα αγορασει 4κατοσταρικα...και τρεις μερες το αυτοκινητο...τις προαλλες που πηγε ενας φιλος του ειπανε 2μιση κατοσταρικα...

dark knight
16-04-14, 13:51
.εγω ακουγα κατι τιμες...που παραλιγο να μου πεσουν τα μαλλια και να γινει το κεφαλι μου καμπριο....
:hystericalbs1:

dark knight
16-04-14, 13:52
ειναι η κουκουλα πικρα βαλε τα μοτερακια,πισω πλαστικο τζαμι, εσωτερικα λαστιχα στο σκελετο,εξωτερικη επενδυνση οπως ανεφερες

grigoris_vari
16-04-14, 13:59
ουτε καν...ηταν ετοιμη...με το σκελετο με ολα...εβγαζες την παλια..και εβαζες την καινουρια...βγαλμενη απο αλλο αμαξι ητανε...(οπου ο τυπος..απο τι μερα που ειχε βαλει το χαρντοπ δεν την ξαναειδε ποτε ο ηλιος...)το μονο δυσκολο ηταν που εβγαλα τις ταπετσαριες...και κατι καλωδιωσεις..οπου εκει απλα δεν επρεπε να χασεις που μπαινει τι....μοτερ κτλ δουλευανε τα δικα μου κομπλε

dark knight
16-04-14, 14:03
ησουν τυχερος που βρηκες σε τετοια κατασταση , απλα ανεφερα στο τι μπορει να βγαλει μεμονομενα μια κουκουλα σε ενα καμπριο

grigoris_vari
16-04-14, 14:08
απο μηχανικα βεβαια...στα 200.000χλμ του εκανα μια ανακατασκευη δεν κοστισε και λιγα αλλα εδω και ενα χρονο δεν μου εχει παρουσιασει το παραμικρο ουτε διαρροες λαδι ουτε ρεταρισματα ουτε τιποτα...βεβαια δεν εμεινε και κατι που να μην εχω αντικαταστησει με καινουριο στο οχημα...και εδω ειναι που ερχομε και ρωταω..λεμε οτι τα 5000 ειναι πολλα..για να το αγορασεις..οταν καποιος το αγορασει 2500χιλ.και του φτασει στα 5η και παραπανω το ιδιο πραγμα δεν ειναι...;θεωρω πως θα ηταν σε πολυ μεγαλη αναγκη καποιος..ο οποιος το σκοτωνει πουλωντας το στην εμπορικη του αξια τα δυομιση με τρια χιλιαρικα

grigoris_vari
16-04-14, 14:10
ησουν τυχερος που βρηκες σε τετοια κατασταση , απλα ανεφερα στο τι μπορει να βγαλει μεμονομενα μια κουκουλα σε ενα καμπριοαυτος απο τι ειχα καταλαβει ετσι οπως λες..εσυ ηθελε να την φτιαξει...αλλα εγω δεν εβλεπα το λογω να γινει ετσι...μηπως για να δικαιολογισει τα χρηματα που ζητουσε?γιαυτο και προχωρησαμε..στην σελφ σερβις αντικατασταση

savvas bmwdakias
16-04-14, 16:42
Ποιό individual χρώμα;;; Montreal blue 297 χρώμα έχει...καμία σχέση με individual.

Οταν εψαχνα να παρω το 36αρι μου ειχα δει τουλαχιστον 3 με αυτο το χρωμα και το ανοιχτο μπλε σαλονι , τα οποια και στον θολο ακομα γραφανε individual.
Το montreal blue 297 που λες εσυ ειναι αυτο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4771063/, εχω την εντυπωση πως το individual μωβιζει λιγο.

6ylinder
16-04-14, 23:10
Οταν εψαχνα να παρω το 36αρι μου ειχα δει τουλαχιστον 3 με αυτο το χρωμα και το ανοιχτο μπλε σαλονι , τα οποια και στον θολο ακομα γραφανε individual.
Το montreal blue 297 που λες εσυ ειναι αυτο https://www.car.gr/classifieds/cars/view/4771063/, εχω την εντυπωση πως το individual μωβιζει λιγο.

Montreal blue είναι και το δικό μου. Αυτό που έβαλες στη φωτό βγαίνει λίγο διαφορετικο από το πραγματικό montreal blue λόγω φωτισμού/χρωμάτων της φωτογραφικής σίγουρα.

Αν δεν είναι montrel blue, τότε είναι Mauritius blue, που επίσης δεν είναι individual. Έτσι νομίζω.