PDA

Επιστροφή στο Forum : Άαααντε γεια ///Μ6.....



Monsta
15-04-10, 19:58
Σήμερα είχαμε τη τιμή να φιλοξενήσουμε ένα μοναδικό ///Μ6 του φίλου και συμφορουμίτη GM6.

- Μοναδικό χρώμα
- Μοναδικό ήχο (εξατμίσεις)
- Μοναδική εμφάνιση (ζάντες)

Μας αρρώστησες Γιώργο, έχω φιλοξενήσει αρκετά ///Μ6, το δικό σου όμως είναι πράγματι ξεχωριστό & very tastefully modded !!!!

Δεν θα σας ζαλίσω με το τι κάναμε σε αυτή τη κούκλα. Άλλωστε εκτός από 1-2 σημεία που ήθελα λίγο παραπάνω προσοχή, το αυτοκίνητο είναι πράγματι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση. Εκτός λοιπόν του παραδοσιακού γυαλίσματος & κερώματος κάναμε και την απαραίτητη προετοιμασία για το Williams Ceramic Coat, που θα περαστεί αύριο.

Απολαύστε λοιπόν μερικές φωτό σήμερα, αύριο θα ακολουθήσουν λίγες ακόμα...

Το κτήνος, έκανε τη 'ταπεινή' SLK350 από πίσω να δείχνει ποοοοοολύ λίγη :original: .

thumb thumb thumb

NickE60
15-04-10, 20:04
Πολύ ωραίο! Λάμπει πραγματικά το πυροβόλο!

Kostas_1
15-04-10, 20:11
Brilliant Beast !!!!

bill_m3
15-04-10, 20:23
Κώστα μετά την περιποίησή σου είναι εεεεε??

Τα σπάει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gant
15-04-10, 21:39
Α ρε Κώστα! Μπράβο σου!:thumbsup:

Φτού φτού, σκόρδο μη το ματιάξουμε. Σαν σβαρόφσκι λαμποκοπάει το τέρας του φίλου συμφορουμίτη.

Μακάρι να δειχναν όλοι τον ζήλο και την ευαισθησία που δείχνεις στην δουλειά σου.

Πριν αρκετά χρόνια όταν είχα ένα Datsun 120A F||, στο συνεργείο που το πήγαινα για σέρβις, το ένα απ τα δύο αφεντικά, όπως είχε τα καπό των αυτοκινήτων σηκωμένα, κάθως μιλούσαμε, όλο και γυάλιζε τον χώρο του κινητήρα τους με στουπιά. Σε παρατήρηση μου γιατί το κάνει αυτό συνέχεια, μου απάντησε "τα χω σαν παιδιά μου, απ αυτά τρώω ψωμί φίλε Γιωργάκη".

VanVIC
15-04-10, 21:57
Καλά αυτές οι εξατμίσεις του... !!!
Το θυμάμαι να φευγει απο του tamtam και ακόμα το θυμάμαι (και ο Ζ3 2.2 υποθέτω...) πως ακουγόταν !

Vasilis
15-04-10, 21:59
αυτα ειναι κωστη....

να χαιρεσαι να δουλευεις πανω σε τετοια αυτοκινητα...

ΕΥΓΕ σου για τη δουλεια σου...

ΕΥΓΕ κ στον φιλο για το καμαρι του...!

andreasm3
15-04-10, 22:05
δουλεια επαγγελματικη με μερακι!μπραβο κωστα.

tamtamcafe
15-04-10, 22:12
τα σπαει λεμε το εργαλειο το χαρηκαμε απο κοντα και μεις αμεεεεεεεε, αλλα και το καθρεφτισμα κωστη τα ξαναματασπαει!!!!

katsaraios
15-04-10, 22:22
δυναμη πυρος!!!
Ποιος ξερει τον κωδικο του χρωματος ?

Konstantinos E60
15-04-10, 22:41
Τελικά κάποια χρώματα είναι πολύ παρεξηγημένα.Οσο το βλέπω να λάμπει τόσο περισσότερο μου αρέσει !!!!

zaharias
15-04-10, 22:50
Το συγκεκριμενο ειναι individual, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται..
Μπραβο στο Κωστα και o GM6 να ειναι καλα και να χαιρεται τη κουκλα του.. :)

katsaraios
15-04-10, 22:51
Το συγκεκριμενο ειναι individual, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται..
Μπραβο στο Κωστα και o GM6 να ειναι καλα και να χαιρεται τη κουκλα του.. :)

Μονστα αν δεις νουμερο και ονομα χρωματος πες μου

Monsta
15-04-10, 22:54
Μονστα αν δεις νουμερο και ονομα χρωματος πες μου

Θα το 'χτυπήσω' αύριο στο pc και θα ποστάρω....

S8N
15-04-10, 22:59
Τελικά Κώστα άδικα ψάχνει τόσες μέρες η αντιτρομοκρατική για τη γιάφκα του Ε.Α. Θα τους στείλω κατευθείαν στο μαγαζί σου.

katsaraios
15-04-10, 23:12
Τελικά Κώστα άδικα ψάχνει τόσες μέρες η αντιτρομοκρατική για τη γιάφκα του Ε.Α. Θα τους στείλω κατευθείαν στο μαγαζί σου.

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
με τοσα αρματα μαχης εκει μεσα !!!!

Driver M
16-04-10, 01:03
Φοβερή δουλειά (όπως όλες του Κώστα), σε ένα άψογο και με ψαγμένα extra αυτοκίνητο (απ'ό,τι φαίνεται, το άνοιγμα που έκανε ο Γιώργος στον Ταμ Ταμ έχει μείνει σε πολλούς αξέχαστο)!!
Πραγματικά εκρηκτικός συνδιασμός...

stratos
16-04-10, 01:55
Το Μ6 Γ@... και ο ήχος του θα μείνει αξέχαστος στον ταμταμ.

Η δουλειά του Κώστα όπως πάντα παίρνει 5+ αστέρια. Δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα για αυτό

Z4///M
16-04-10, 02:00
φοβερη δουλεια του Κωστα κ απο μενα, μιας κ μου περιποιηθηκε τη μπεμπα μου πριν λιγο καιρο...καμια φωτο ανεβασε να δω κ εγω απο το δικο μου!! ζηλεψα!

z3 2.2
16-04-10, 08:13
Καλά αυτές οι εξατμίσεις του... !!!
Το θυμάμαι να φευγει απο του tamtam και ακόμα το θυμάμαι (και ο Ζ3 2.2 υποθέτω...) πως ακουγόταν !

Ωωωωωχχχ Θεε μου.....Τι ηταν αυτο ρε γαμωτο....:shok:τσ τσ τσ τσ ....μολις επεσα για υπνο εκεινο το βραδυ αργησε λιγακι να με παρει ο υπνος!!!:th_Laie_67-1:

Thomelef
16-04-10, 08:41
ρε κώτσο τη δουλειά σου δε θα μπορούσα να την κάνω με τπτ.
απορώ πως κοιμάσαι τα βράδυα όταν μπαινοβγαίνουν ολα αυτά
τα εργαλεία στο μαγαζί σου ρε μαν.
εδώ για το ///Μ3άκι είχα χάσει τον ύπνο μου μια εβδομάδα όταν
το είχα πρωτοοδηγήσει.

Monsta
16-04-10, 08:41
Ε αφού το ζήτησες Δημήτρη μου.....ξέρεις εγώ δε χαλάω χατήρια......

ΥΓ: Το κόκκινο Ζ4///Μ ήταν ένα ακόμα 'transformation', μιας που είχε αρκετά προβλήματα με θαμπάδες και πολύ αράχνιασμα. Πρέπει και εσύ να σκεφτείς σοβαρά το williams ceramic coat κάποια στιγμή...

Monsta
16-04-10, 08:55
ρε κώτσο τη δουλειά σου δε θα μπορούσα να την κάνω με τπτ.
απορώ πως κοιμάσαι τα βράδυα όταν μπαινοβγαίνουν ολα αυτά
τα εργαλεία στο μαγαζί σου ρε μαν.
εδώ για το ///Μ3άκι είχα χάσει τον ύπνο μου μια εβδομάδα όταν
το είχα πρωτοοδηγήσει.

Όλα μια συνήθεια είναι ρε φίλε.

Σήμερα όμως αρρώστησα ξανά και χειρότερα μάλιστα !!!!!

Περιμένετε και θα δείτε........ :shok::shok:

Z4 DCT
16-04-10, 08:59
Όλα μια συνήθεια είναι ρε φίλε.

Σήμερα όμως αρρώστησα ξανά και χειρότερα μάλιστα !!!!!

Περιμένετε και θα δείτε........ :shok::shok:

EEEE δε μας παρατας.......!!!!! θα ερθω για καφε εκει αυριο το πρωι.........μια χαρουλα θα περασω:original::original:

z3 2.2
16-04-10, 09:06
Κωστα μετα την Αγγλιδουλα που μας παρουσιασες...τι αλλο να ζητησουμε....

Monsta
16-04-10, 09:49
Λοιπόν, ιδού ένα teaser....

Επειδή δε θέλω να κάνω highjack το thread με το ήδη πανέμορφο ///Μ6 του Γιώργου, θα ανοίξω καινούριο στη κατάλληλη θεματική ενότητα...

Z4 DCT
16-04-10, 09:51
Λοιπόν, ιδού ένα teaser....

Επειδή δε θέλω να κάνω highjack το thread με το ήδη πανέμορφο ///Μ6 του Γιώργου, θα ανοίξω καινούριο στη κατάλληλη θεματική ενότητα...

Mπεντλευ?????????:shok:

Monsta
16-04-10, 10:00
Mπεντλευ?????????:shok:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ είναι ποοοοοοοοολλά τα λεφτά Άρη..... :th_Laie_67-1:

yodas
16-04-10, 10:08
Κάθε μέρα με κάνεις να θέλω και περισσότερο να κατέβω στην Αθήνα και να σου παραδώσω το αμαξάκι μου. Μπράβο Κώστα

GM6
16-04-10, 10:20
Σας ευχαριστω για τα πολυ καλα σας λογια!!! Ευχαριστω πολυ και τον φιλο Κωστα για τις υπηρεσιες του και το αφιερωμα...:thnx:

Το ceramic coat θα με σωσει καθοτι ως ''ψειρας'' το καλοκαιρι ειμαι με ενα πανι στο χερι για να βγαζω τα μυγακια κτλ:ranting2:

Πιστευω οτι αυτο το προιον θα ειναι μοναδικοthumb

GM6
16-04-10, 10:23
Το συγκεκριμενο ειναι individual, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται..
Μπραβο στο Κωστα και o GM6 να ειναι καλα και να χαιρεται τη κουκλα του.. :)

Το συγκεκριμενο χρωμα δεν ειναι individual και ονομαζεται ''Sepang Bronze''.O κωδικος μου διαφευγει.....

:thanks:

Konstantinos E60
16-04-10, 11:09
Το συγκεκριμενο χρωμα δεν ειναι individual και ονομαζεται ''Sepang Bronze''.O κωδικος μου διαφευγει.....

:thanks:

Απο αναζήτηση "sepang bronze A32". Με κάθε επιφύλαξη.

Z4///M
16-04-10, 11:11
Ε αφού το ζήτησες Δημήτρη μου.....ξέρεις εγώ δε χαλάω χατήρια......

ΥΓ: Το κόκκινο Ζ4///Μ ήταν ένα ακόμα 'transformation', μιας που είχε αρκετά προβλήματα με θαμπάδες και πολύ αράχνιασμα. Πρέπει και εσύ να σκεφτείς σοβαρά το williams ceramic coat κάποια στιγμή...

το σκεφτομαι ηδη, πρεπει να ξανακανω γυαλισμα κερωμα ?

Stamatis
16-04-10, 12:46
Πέρασα σήμερα απο τον Κώστα και είδα το Μ6, που έχει περαστει με το κεραμικό.

Εκτός απο τη δουλειά που έχει γίνει και τη γυαλάδα (που δεν τα συζητώ) έπαθα πλλλλλάααακα με τις ζάντες, τις οποίες και δεν έχασα την ευκαιρία να φωτογραφήσω και επίσης με τις τουμπανοεξατμίσεις που φοράει.
Δεν το άκουσα να δουλεύει, αλλά φαντάζομαι τι θα γίνεται.

Με βλέπω άμεσα για κεραμική κότα και εμένα.

Πάντως το Μ6 είναι άλλο πράμα.

BILL007
16-04-10, 12:53
Απο αναζήτηση "sepang bronze A32". Με κάθε επιφύλαξη.

Eγώ ρε παιδιά γιατί δεν το βλέπω στη λίστα με τα χρώματα?ΛΟΛ!
Στην αμερική δεν κυκλοφόρησε αυτό το χρώμα?

https://img200.imageshack.us/img200/2462/m6color.png

GM6
16-04-10, 12:57
Eγώ ρε παιδιά γιατί δεν το βλέπω στη λίστα με τα χρώματα?ΛΟΛ!
Στην αμερική δεν κυκλοφόρησε αυτό το χρώμα?

https://www.bmwfans.gr/forum/

Περιεργο....Στη Αμερικη εχει κυκλοφορησει.Ο Σταθης θα ξερει καλυτερα

Christos 330
16-04-10, 13:04
Εδαφους εδαφους η Αερους αερους ; ; ;

Καλα το slk ειναι μισο απο το αρμα . . .

Monsta
16-04-10, 13:10
Σας ευχαριστω για τα πολυ καλα σας λογια!!! Ευχαριστω πολυ και τον φιλο Κωστα για τις υπηρεσιες του και το αφιερωμα...:thnx:

Το ceramic coat θα με σωσει καθοτι ως ''ψειρας'' το καλοκαιρι ειμαι με ενα πανι στο χερι για να βγαζω τα μυγακια κτλ:ranting2:

Πιστευω οτι αυτο το προιον θα ειναι μοναδικοthumb

Τα μυγάκια θα τα βγάζεις πλέον πολύ εύκολα και δεν θα μένουν σημάδια. Απλά επειδή ο μπροστινός προφυλακτήρας σου είναι γενικά πυροβολημένος από πετραδάκια με τις ....υπερηχητικές ταχύτητες που αναπτύσει το ///Μ6, καλό θα ήταν κάποια στιγμή να του κάνεις ένα φρεσκάρισμα. Η επανατοποθέτηση του Williams, έτσι αλλιώς στο συγκεκριμένο κομμάτι θα είναι δωρεάν από εμάς.



Το συγκεκριμενο χρωμα δεν ειναι individual και ονομαζεται ''Sepang Bronze''.O κωδικος μου διαφευγει.....

:thanks:

Μόλις το επιβεβαίωσα. Πολύ σωστά, κωδικός Α32.

Stamatis
16-04-10, 13:10
Στην αμερικη το λεγανε τοροντο κατι.

john
16-04-10, 15:53
μπραβο κωστα.το μερακι σου με τρελενει!να δουμε κ ποσο αντεχει στην πραξη το williams

M_Dolce
16-04-10, 16:00
Ενα μπραβο στον Κωστα για τις γνωστου επιπεδου πλεον σε ολους μας υπηρεσιες του και ενα ακομα μεγαλυτερο στον φιλο και συμφορουμιτη
για την κατασταση που καταφερνει να διατηρει το αυτοκινητο του. Η
αγαπη που μπορει να εχει καποιος για την αυτοκινηση και για την δουλεια φαινεται ξεκαθαρα και στις 2 περιπτωσεις!!

NickE60
16-04-10, 16:17
μπραβο κωστα.το μερακι σου με τρελενει!να δουμε κ ποσο αντεχει στην πραξη το williams

Kι εγώ θέλω να το δω αυτό γιατί το βερνίκι μου δεν είναι και στα καλύτερά του, σύντομα θα χρειαστεί ενίσχυση..

bimmer-corfu
19-04-10, 17:48
κουκλάρα είναι, καλά χιλιόμετρα GM6

Z4 DCT
20-04-10, 07:22
Τι να πω απο την μια βλεποντας απο κοντα το θηριο του γιωργου....τελειο σε αριστη κατασταση, γυαλιζε τοσο οσο ενα αμαξι που μολις εχει βγει απο φουρνο, τ!!!!και με ενα εσωτερικο να κανεις ανωμαλες σκεψεις!!!!:th_Laie_67-1:

Τωρα για την δουλεια του Κωστα τι μπορει καποιος να πει.....προσοχη στην λεπτομερεια μεχρι απελπισιας.....
Αλλα αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ηταν το οτι επεμενε και ενημερωσε τον Γιωργο για οτιδηποτε ειχε κανει στο αμαξι αναλυτικοτατα!!!!!
Γιωργο ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα φιλε......εστω κι αν δεν ειμαι ο πλεον ειδικος για να κρινω την δουλεια σου η οποιοα μου αρεσε πολυ!, ειμαι ομως πολυ καλος στο να κρινω χαρακτηρες ανθρωπων!!!!!thumb

GM6
20-04-10, 10:31
Τι να πω απο την μια βλεποντας απο κοντα το θηριο του γιωργου....τελειο σε αριστη κατασταση, γυαλιζε τοσο οσο ενα αμαξι που μολις εχει βγει απο φουρνο, τ!!!!και με ενα εσωτερικο να κανεις ανωμαλες σκεψεις!!!!:th_Laie_67-1:

Τωρα για την δουλεια του Κωστα τι μπορει καποιος να πει.....προσοχη στην λεπτομερεια μεχρι απελπισιας.....
Αλλα αυτο που μου εκανε τρομερη εντυπωση ηταν το οτι επεμενε και ενημερωσε τον Γιωργο για οτιδηποτε ειχε κανει στο αμαξι αναλυτικοτατα!!!!!
Γιωργο ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα φιλε......εστω κι αν δεν ειμαι ο πλεον ειδικος για να κρινω την δουλεια σου η οποιοα μου αρεσε πολυ!, ειμαι ομως πολυ καλος στο να κρινω χαρακτηρες ανθρωπων!!!!!thumb

Γιαννη ευχαριστω για τη βολτα, Κωστα ευχαριστω για την περιποιηση και την ενημερωση, ''a true proffesional''......Για οτι χρειαζομαι θα σε επισκεπτομαιthumb

Monsta
20-04-10, 11:36
Γιαννη ευχαριστω για τη βολτα, Κωστα ευχαριστω για την περιποιηση και την ενημερωση, ''a true proffesional''......Για οτι χρειαζομαι θα σε επισκεπτομαιthumb

Ήταν δική μας τιμή για τη γνωριμία και τη φιλοξενία και το ξέρεις.... thumb

Stamatis
20-04-10, 11:41
Σημερα πραγματοποιηθηκε ελεγχος απο τους ανθρωπους μου στη φωλια του Μονστα, οπου διασφαλιστηκε η ποιοτητα της δουλειας που γινεται.
Ο ανθρωπος μας επεστρεψε ικανοποιημενος.